Jump to content

This place is dead


Recommended Posts

Ό,τι σε φωτίσει πια ο Θεός...:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πού;Πού;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν φεύγω ακόμη,την άλλη εβδομάδα.Και δεν αποκαλύπτω τον προορισμό.. Ξέρεις τώρα, να αποφύγουμε δανειστές,θαυμαστές και λοιπούς -στές! :P:Pemhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερα-στές; χε χε...

Άι...πάω να δω το Κάρνιβαλ σε τοπικό μπαράκι με δορυφορική. ΜπάΙ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αααααααχ κι εγω φευγω την αλλη βδομαδα :( Αντε παλι βαλιτσες,αεροδρομια κτλ κτλ

Τι ωραια που ειναι η Αθηνα αυτη την εποχη.............ολα αδεια,ηρεμα!!!! B)

Κανα θερινο ρε γμτ να παω....αλλα εχει εργα που εχω δει emcry

ΝΜ τι κανεις καλο μου;Δε εφυγες εσυ καθολου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έφυγα ρε Γουίνυ! Αλλιώς γιατί να ξεσπιτώνομαι για να δω τηλεόραση; :P Βρίσκομαι στο Μαστιχάρι της Κω, ψαροχώρι και τουριστικό μέρος για οικογένειες με παιδιά, σκυλιά, γατιά, στέισον βάγκον κτλ. Δεν έχω τηλεόραση (κλαψ!!!) και μπαίνω Ίντερνετ μόνο μια φορά την ημέρα. Δεν πήρα πολλές ταινίες μαζί (ξανακλαψ!), τα Deadwood και Futurama που πήρα τα χω ήδη εξαντλήσει και με βλέπω ανήμερα της γιορτής μου να διαβάζω ΚΝΣ...φεύγω την Πέμπτη, τρομοκρατημένος από το αεροπορικό που έγινε πριν από ώρες. Με ελικοφόρο. Αφού στο πήγαινε, με το που το είδα, είπα "Α! Θα πεθάνουμε όλοι!"...δίνω στις 5, άρα οι διακοπές μου τελειώνουν σε 24 ωρες. Και του χρόνου...

Εσύ δεν πήγες πουθενά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup First of all xroniaa pollaa for your namesday.. :D:Dempresent:D:D

Secondly, I also heard about the accident and been a bit terrified.. :o

Finally , I can really understand the situation with the nervous system, because I have also to sit the exam and haven't studied nothing yet... :blink::blink::blink:

I wish I could find some time for it , but it's really difficult... :splaaaats:

Anyway....things may change... ;)embaaa:P:P:P

Τροποποιήθηκε από ΙΡΙΔΑ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναιιιιιιιι!!!! Όντως τί πράγμα με τις Αγγλίδες - τα παχύδερμα- να είναι 2 βαθμοί Κελσίου και να στέκουν με το τεραντωτό φορεματάκι super mini και τα πέδιλα από κάτω για 1 ώρα σειρά έξω από το Union και να τρέμουν ολόκληρες αλλα ΟΧΙ να μήν παίρνουν σακκάκι! (υποπτέυομαι οτι δεν θέλουν να πληρώνουν τη 1 λίρα για το cloakroom!) και να στέκουμε οι Έλληνες με τα φουσκωτά και τα κασκόλ και να τις κοιτάζουμε με ενα ύφος... (η πλάκα είναι οτι είμαι μισή Αγγλίδα... πρίν να πάω για σπουδες ένιωθα και περήφανη, μετά που τις είδα πως είναι... εεεε όχι!! I don't want to be associated with them!)

Yous should see Russian girls who live in St. Petersburg when the temperature is about -15... :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

They wear skirts and socks only till the knee. :o:o:o:o

Normally you need a fur there if you aren' t a native..... In comparison to them English people aren' t that excessive..... :P

Anyway in Germany I wear constantly my coat..... :angry::angry::angry:

Still raining........ :splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Excessive FAT is the word you 're looking for...:P

Thank you!!! All the best to you too, and everyone who's celebrating their namesday too!!! :):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδη ειναι πολλες οι σελιδες κ δε εχω χρονο.........γιατι Ιριδα γραφεις αγγλικα;που εισαι;

Χρονια πολλα σε ερταζουσες κ εορταζοντες

emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I also celebrate today.... :D:Demrose:D:D , so I' m leaving early from work.... :anavwfwties:emclapemclappingempianoemharpemclapemclapping

Bye bye Mycoplasmen......... :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδη ειναι πολλες οι σελιδες κ δε εχω χρονο.........γιατι Ιριδα γραφεις αγγλικα;που εισαι;

Χρονια πολλα σε ερταζουσες κ εορταζοντες

emrose

I' m in Germany for a clerkship in microbiology. I work on Legionella Pneumophilla and Mycoplasma Pneumoniae.....

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Tgere is no greek keyboard here :angry:

You know laboratory things, ELISA, PCR; WESTERN BLOT, PLOT COLONIES..... :wacko:

When do you fly to Italy? B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Really? Well "many years" to u too! (I thought your name was Ioanna)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Thanks a lot emroseemroseemrose

You weren' t mistaken :D . I have two names. :D

My whole first name is Ioanna Maria. Not many people know the second one , but I never forget it for two reasons:

First, I like it

Second, there is always a present from family...(and now that I'm away I hope it's going to be an expensive one :P:P:P -if they miss me of course :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

So why not call yourself (Io)Anna-Maria??? Anna-Maria Papacharalampous! Anna-Maria Logotheti! Anna-Maria tou Vasilia:P!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

First Anna and Ioanna are completely different names :D

Secondly, I don't want to deprive all these ladies of their fame..... :P

Let them live the dream :P

I have many years in front of me to become a famous doctor.... (and more arrogant of course :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς ΝΜ25: τις καλύτερες ευχές μου για τη γιορτή σου,να πραγματοποιήσεις όσα ονειρεύεσαι...(τα υπόλοιπα σε pm) emrose

Φυσικά πολλές ευχές και στους υπόλοιπους εορτάζοντες εδώ,να'στε καλά και να περνάτε ακόμη καλύτερα!!!

Λοιπόν,σας αποχαιρετώ κι εγώ, πάω να αράξω σε κάποια παραλία...Την κάνω αύριο πρωί-πρωί και δεν ξέρω πότε ακριβώς θα επιστρέψω...Μέχρι να τα ξαναπούμε, πολλά φιλιά σε όλους!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρε τι παθαμε..... :P

Λοιπον εχει ηδη αρχισει να γινεται αστειο... Στην αρχη απλα με εφερνε σε αμηχανια , τωρα πια το διασκεδαζω... :lol:

Οταν δεν ειναι εμφανες οτι δεν εισαι τουριστας η τελοσπαντων ξενος μπορουν να συμβουν τα απειρα. Θα παραθεσw καποια εδω , γιατι απο το πρωι μπουχτισα με τις PCR :wacko:

Οπως και να το κανουμε φερνω λιγο σε Γερμανιδα. :P Μια το καστανοξανθο το μαλλι, μια το γκριζοπρασινο το ματι, μια το το οτι το εχουμε το accent και επιπλεον φαινομαστε και πολυ καλα παιδια, ε ολο και καποιος θα μας ρωτησει πως θα παει στην ταδε οδο.

Παπουληδες , γιαγιαδες, μπερδεμενοι απο το χαρτη τουριστες, απεγνωσμενες μαμαδες που ψαχνουν την ταδε οδο να πανε το μονακριβο αγγελουδι τους στον ιατρο, ε ποιον θα ρωτησουν, την κοπελια που περιμενει στωικα το τραμ στις 9 το πρωι μπας και προφτασει να δει καμια καλλιεργεια μυκοπλασματων απο την αρχη. emno Φυσικα οταν τους λες"δεν ξερω, δεν ειμαι απο 'δω " σε κοιταζουν λιγο περιεργα αλλα στο τελος το συνηθιζεις...

Βεβαια μπορεις να εχεις και τα τυχερα σου.... ;)

Προχτες κατα τις 9 περιμενω ως συνηθως το τραμ. Δεν εχω κοιμηθει καλα ομως , γιατι στον κατω οροφο εχουν ανοιξει oriental μαγαζι ( μεχρι και Αντζελα ακουσα ). Η σταση βρισκεται στη διασταυρωση μεγαλων για την πολη και κεντρικων οδων. Κατι σαν Πατησιων και Αλεξανδρας αναλογικα παντα Ακριβως απενατι βλεπει κανεις καθαρα και ξαστερα :blink: τις πινακιδες που αναφερουν το ονομα των οδων και αυτο συμβαινει ακομα και στο πιο μικρο σοκακι εδω. Ετσι λοιπον μετα απο καποια λεπτα αναμονης αντιλαμβανομαι τη φιγουρα ενος ξανθωπου, γοητευτικου και νεοτατου monsieur :wub: να πλησιαζει, να με κοιταει, να δισταζει, να πλησιαζει ακομα πιο πολυ. Και ενω φορουσα τα ακουστικα του walkman αντι να ρωτησει οποιονδηποτε αλλο στη σταση που θα του απαντουσε αμεσα αρχιζει να μιλαει. Εγω φυσικα αντιλαμβανομενη οτι μιλαει σε μενα, βγαζω τα ακουστικα να δω τι θελει επιτελους. Αφου το σκεφτηκε λιγο ρωτησε που ειναι η οδος Bautzner. Μαλιστα , μπηκε το νερο στ 'αυλακι σκεφτηκα και καταλαβα πια τι συνεβαινε... Ηθελε κουβεντουλα πρωινιατικα και οχι την οδο.... Χαμογελαω emblush με καταννοηση και απαντω οτι αυτη η οδος που βρισκομαστε ειναι η Bautzner και δειχνω και την πινακιδα. Ελα ομως που δεν πτοειται. Ρωταει για μια καθετο της εν λογω οδου. Το θεμα ειναι οτι ηταν ευγενεστατος και ετσι δεν μπορω να τον αποφυγω. Του εξηγω και για τη καθετο και πριν προλαβει να ρωτησει αλλο ξαναφοραω ηρεμα ηρεμα τα ακουστικα μου ανταποδιδωντας με ενα χαμογελο στο απλο ευχαριστω του. :D Περιμενει για καποια δευτερολεπτα και μετα που πηγε δεν ξερω... Παντως δεν τον ειδα να περναει απεναντι.....

Ηθικο διδαγμα :huh:

Οι Γερμανοι ειναι λατρεις του ρητου " Ο επιμενων νικα" και εχω μπολικα παραδειγματα που το επιβεβαιωνουν αυτο και σε πολλους τομεις.Θα πει καποιος , ειναι κακο αυτο;

Οχι βεβαια , καθε αλλο ,προσωπικα το εκτιμω παρα πολυ αν καποιος εχει πεισμα και επιμονη. ;)

Μονο που εκεινη τη μερα ετυχε και "Ο Ελληνας και δει η Ελληνιδα ΔΕΝ ηθελε το Γερμανο της." Συμβαινουν αυτα ...... :P

Μακια , εχει κι αλλο ...... μετα την PCR....... :o

Τροποποιήθηκε από ΙΡΙΔΑ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:D Επιπλεον οτιδηποτε και αν ψωνισεις και οσο κι αν κοστιζει, θα σου πουν επακριβως ποσα ειναι τα ρεστα σου, ακομα κι αν προκειται για ενα η δυο cents..... :lol:

Σημειωτεον οτι παντα δινουν ακριβως τα ρεστα , ακομα κι αν ειναι 1 cent...

Τελος οταν πας στο σουπερ μαρκετ δε θεωρειται αυτονοητο οτι θα σου δωσουν και σακουλιτσα. Την πληρωνεις επιπλεον 10-15 cents.., :o εκτος κι αν εχεις υφασματινη τσαντουλα μαζι σου, παλια σακουλιτσα η μεγαλο σακο. Και αν δεν εχεις τιποτα απ' αυτα η πληρωνεις την πλαστικη σακουλιτσα η κουβαλας η βαζεις τα τροφιμα σε αδεια χαρτοκουτακια που αφηνουν στην ακρη οταν αδειαζουν τα τελαρα με τα φρουτα.... :wacko:

Οταν ειδα ανθρωπους να ψωνιζουν σε χαρτοκουτα τα παιξα.... :blink: Μετα καταλαβα..... -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα ρε...αφού ήταν ξανθωπός, γοητευτικός και νεότατος γιατί να μην παραδοθείς και συ στο φλερτ; Ευκαιρίες χαμένες...:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω παλι οταν εβλεπα στην Ιταλια οτι ερχονται με τη σακουλα απο το σπιτι αναρωτιομουνα αν ειναι τρελοι.............μετα μπηκα στο νοημα κι εγω!σε πολλες χωρες πληρωνεις τις σακουλες......Αγγλια κ Ελλαδα ειναι τσαμπε και αβερτα!

Καλα μερικοι εδω μεσα γιορταζουν καθε 5 μερες :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά μην ακούω άλλα Γερμανικά... -_-

Μόλις γύρισα απο γάμο ξαδέρφης απο τη Γερμανία που έγινε στα Τρίκαλα...

Δε καταλάβαινα τπτ... :wacko:

Η πλάκα είναι οταν βάλανε συρτάκι...και οι γερμανοί φώναζαν... Οοοοο Ζόρμπας Ζόρμπας... :P:lol:

Τροποποιήθηκε από Mariza
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.