Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΦΟΥΝΤΑΣ ΔΙΝΕΙ ΛΥΣΗ


a/s

Recommended Posts

Συμφωνώ!!

Έχουν γίνει μπάχαλο όλα τα θέματα με το δικατσά!

Να καπνίσουμε την πίπα της ειρήνης!

Και μια ιστοριούλα:

Ενας παλιός αρχηγός των Ινδιάνων καθόταν στον καταυλισμό καπνίζοντας την πίπα της ειρήνης, όταν δυο κυβερνητικοί υπάλληλοι μπήκαν στη σκηνή του για την συνέντευξη που είχαν κανονίσει. "Αρχηγέ Καθιστέ Ταύρε" είπε ο πρώτος, "παρατηρείς τον λευκό άνθρωπο για 90 χρόνια. Εχεις δει τους πολέμους του και τα πλούτη που συγκέντρωσε. Είδες την ελάχιστη πρόοδο και την καταστροφή που έκανε." Ο αρχηγός κούνησε καταφατικά το κεφάλι με κατανόηση. "Με βάση όλα αυτά, τί κατά τη γνώμη σου έκανε λάθος ο λευκός άνθρωπος "; συνέχισε ο υπάλληλος. Ο αρχηγός κοίταξε στα μάτια και τους δύο υπαλλήλους για πάνω από ένα λεπτό και ήρεμα απάντησε: "Οταν ο λευκός ήρθε σ'αυτήν την γη, οι Ινδιάνοι την χρησιμοποιούσαν. Καθόλου φόροι, καθόλου χρέη, πολλά βουβάλια, πολλές γούνες, πολλές γυναίκες, οι γυναίκες έκαναν όλη τη δουλειά, ο γιατρός-μάγος ήταν δωρεάν και ο Ινδιάνος πέρναγε όλη τη μέρα του ψαρεύοντας και κυνηγώντας και όλη τη νύχτα του κάνοντας σεξ με όσες γυναίκες ήθελε". Τότε ο αρχηγός ανακάθισε, χαμογέλασε και συνέχισε: "ο λευκός ήταν πολύ βλάκας να νομίσει ότι μπορεί να βελτιώσει ένα τέτοιo σύστημα".

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Last Reply
Αλλά όπως είπα και πιό πρίν δεν αποδέχομαι ως συνάδελφο κάποιον που τελείωσε Βουλγαρία

Για εξηγησε μας τωρα σε παρακαλω, τι αξια εχει μια τετοια δηλωση ? Πιστευεις οτι ενδιαφερει κανεναν τα αν τον αποδεχεσαι εσυ ως συναδελφο ? Θα μου κανεις σαμποταζ στην κλινικη ή δε θα με παιρνεις μαζι σου στο Σιροκο ?

Δε λεω, καλο ειναι να σε αποδεχονται και οι συναδελφοι σου ως αξιο επιστημονα και καλο επαγγελματια. Ομως μια δηλωση εκτιμησης δικια σου προς εμε, προσωπικα θα μ'εφερνε εις δυσκολην θεσην.

Αντε γεια ρε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για φαντάσου ρε και οι Δυτικοευρωπαίοι εταίροι μας (Ιταλοί, Γερμανοί, Βρετανοί, κλπ) να λέγαν το ίδιο και για τους Έλληνες «συναδέλφους»...

Ρε ηρεμήστε ρε παιδιά, φτωχοί είναι οι άνθρωποι στη Βουλγαρία, δεν είναι δολοφόνοι! :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Υποχρεωτικά κατ'επιλογήν" σε αντίθεση με τα "ελεύθερα κατ'επιλογήν" δεν είναι τα μαθήματα με υποχρεωτικές παρακολουθήσεις. Είναι τα μαθήματα ως το Νο 12 που πρέπει να περάσεις για να συμπληρώσεις τα επιλογής στην Ιατρική.

Στη Νομική υπάρχει διαχωρισμός των κατ' επιλογήν σε τομείς και πρέπει να διαλέξεις αριθμό μαθημάτων από κάθε τομέα (υποχρεωτικά κατ' επιλογήν) και 4 ακόμα (ελεύθερα κατ'επιλογήν).

Είμαστε τελείως emofftopic , ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστευεις οτι ενδιαφερει κανεναν τα αν τον αποδεχεσαι εσυ ως συναδελφο ?

Καταρχήν αυτή η πεποίθηση μου δυστυχώς για εσάς υφίσταται και σε μεγάλο μέρος του πληθυσμού ιατρικού και μή.Και είναι γενική χωρίς να αναφέρεται προσωπικά κάπου.Άσχετα εάν εσένα σε βολεύει να αναφερθείς σε κάποιον συγκεκριμένα.

Στόχος μου δεν είναι να αποδεχθεί κάποιος την άποψη μου,άλλωστε όσοι διαβάζουν αυτά που γράφονται έχουν ήδη διαμορφωμένη άποψη για αυτά.Εσένα μάλλον και των λοιπών που προσπαθούν να εξωραίσουν τις λαμογιές στο ανατολικό μπλόκ σε ενδιαφέρει να πείσεις και να αποδεχτούν την άποψη σου.

Πιστευεις οτι ενδιαφερει κανεναν τα αν τον αποδεχεσαι εσυ ως συναδελφο ?

Εσύ στην κλινική θα είσαι μόνος σου σαμποτέρ!

Παντως σκεψου πως θα ενιωθες αν σε ενα τετοιο μαγαζι δουλευε η μητερα σου ή η αδερφη σου. Εκτος κι αν δουλευουν ηδη, οποτε παω πασο.

Δε συνηθίζω να πηγαίνω σε κωλάδικα συστηματικά αλλά εάν πάω στο Σιρόκκο πές μου πότε βγαίνει η δική σου μητέρα να της δώσω κανά χαρτζιλίκι γιατί με τόσα μαθήματα που πλήρωσε στη Σερβία πρέπει να ρεφάρει.(Κρίμα που αναγκάζομαι να τα γράψω αυτά να πέσω στο επίπεδο σου αλλά απαντώ σε αυτά που έγραψες πριν).

Εσένα δεν μπορώ να σε πάρω γιατί θα δυσαρεστήσω το΄παπαδοπαίδι που είναι πίσω σου και σε γλυκοκοιτάζει.. :antegeia:

edit by KMD:απαντάς σε ποια πράγματα που έγραψε πριν;Αν δεν έπαιρνα Ιταλία να μάθω σε ποιο θέμα αναφέρεσαι θα έψαχνα καμια ώρα να εντοπίσω το θέμα στους χώρους διασκέδασης, στο οποίο μάλιστα η συγκεκριμένη ατάκα ειπώθηκε υπό άλλες συνθήκες, αδικαιολόγητο βέβαια το 2ο μισό της, την διάβασες εκεί, απάντησες εκεί, report δεν έκανες για να δείξεις ότι σε ενοχλεί (έχουμε πει ότι δεν μπορουμε να διαβάζουμε 1,000 ποστς που γράφονται την εβδομάδα) και τώρα την χρησιμοποιείς σε quote σε άλλο θέμα και συνεχίζεις σε πιο προσβλητικό ύφος.

Λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει. Το χόντρυνες όπως σωστά ειπώθηκε και δεν θέλουμε να δώσουμε την εντύπωση ότι τέτοιου επιπέδου συζητήσεις και "επιχειρηματολογία" γίνονται ανεκτές...10points ποινής emconfused:(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε λοιπον, αυτο ειναι το επιπεδο των αποφοιτων του πανεπιστημιου Αθηνων. Αυτη την κουλτουρα προσφερει, τετοιους χαρακτηρες διαμορφωνει και γι'αυτο θεωρειται εφαμιλλο των καλυτερων Νεοζηλανδικων.

Μπραβο γιατρε μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ωχ ελα τωρα φιλαρακο, τον τσιγκλας τον αλλο να βγει απο τα ρουχα του και μετα μας κανεις τον "εξανεστημενο" emeleos

πανω που ειπαμε να αφησουμε τα ΔΙΚΑΤΣικα πεταχτηκες εσυ :lol:

ρε μηπως τα γυρευει ο emkwlos σου... :lol:

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Υποχρεωτικά κατ'επιλογήν" σε αντίθεση με τα "ελεύθερα κατ'επιλογήν" δεν είναι τα μαθήματα με υποχρεωτικές παρακολουθήσεις. Είναι τα μαθήματα ως το Νο 12 που πρέπει να περάσεις για να συμπληρώσεις τα επιλογής στην Ιατρική.

Εννοούσα ότι πρέπει να τα επιλέξεις υποχρεωτικά. Εξάλλου λίγα είναι αυτά που σας παίρνουν παρουσίες. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε λοιπον, αυτο ειναι το επιπεδο των αποφοιτων του πανεπιστημιου Αθηνων. Αυτη την κουλτουρα προσφερει, τετοιους χαρακτηρες διαμορφωνει και γι'αυτο θεωρειται εφαμιλλο των καλυτερων Νεοζηλανδικων.

Μπραβο γιατρε μου

Θα μπορούσες κάλλιστα να πας για πολιτικός.

Τέτοιο στύλ φαρισαισμού χρησιμοποιούν.

Παίζεις ύπουλα και μετά ...τσσσ...επιπεδο!

Εκτός από παπάς και πολιτικός δηλαδή.. emkwlos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παλαιολόγε με το να προσβάλλεις κάποιον και μάλιστα αναφερόμενος στη μάνα του προσφέρεις κάτι στο διάλογο.. Δεν καταλαβαίνεις ότι έτσι διαγράφεις ακόμα και τα όσα τεκμηριωμένα αναφέρεις και όσουσ υπιστηρίζουν τις απόψεις σου;

Εγω προσωπικά ντρέπομαι που θεωρείς τον εαυτό σου συνάδελφο.

Πρέπει να σβηστεί το ποστ σου ή να ζητήσεις ΑΜΕΣΑ συγνώμη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε συνηθίζω να πηγαίνω σε κωλάδικα συστηματικά

Ελεος "παλαιολογε"!Δεν ειναι και τοσο ασχημα στη Σερβια!Ηρεμησαν εκει τα πραγματα.Μετα τη Ρουμανια και τη Βουλγαρια το πανηγυρι μεταφερθηκε στη Σλοβακια!Φουντας και καναδυο αντιστοιχοι βορειοελλαδιτες ξεκινησαν να τους διαφθειρουν!Αντε ξεσπαθωσε και γι'αυτους τωρα!Χωστε ρεεεεε!

edited by KMD

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παλαιολογε εισαι μελος 2,5 χρονια και ακομα δε εχεις μαθει να κανεις ενα απλο quote!Ψαχνω να δω ποιανου τα λογια σχολιαζεις και απο που τα σχολιαζεις και δε το βρισκω :angry:

Μαθηματα πως κανουμε quote:

1.Παταμε το κουμπακι reply στο ποστ που μας ενδιαφερει

2.Μαυριζουμε τα λογια που θελουμε και μετα απλα παταμε το κουμπακι QUOTE

Αν θελεις να κανεις multi-σχολιασμο πατας τα κουμπακια +QUOTE και μετα ADD REPLY

Τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα "σχολια" σου...... ΕΛΕΟΣ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να ηρεμήσουμε λίγο νομίζω.... Να προσέχουμε θα ήθελα να παρακαλέσω το ύφος μας και τί λέμε και πώς το λέμε. Η συζήτηση πάει να πάρει την τρελή κατρακύλα πάλι και δεν θα ήθελα να αναγκαστούμε να κλειδώσουμε θέματα κοκ....

Δεν μου αρέσει να λαμβάνω ΠΜ του στυλ βάλε φρένο στο θέμα, πάλι μπάχαλο το κάναν, κάποιοι το έχουν δει τσιφλίκι και δεν ξέρω εγώ τί άλλο από παιδιά της σχολής μου είτε φοίτητές είτε αποφοίτους....

Το greekmeds.gr παρέχει χώρο, άνεση και γενικά δυνατότητες επικοινωνίας και συζήτησης και όχι πεδίο μάχης "καλών' σταυροφόρων και "κακών" αράβων.

Εξάλλου οι "καλοί" σταυροφόροι το μόνο που κατάφεραν είναι να καταστρέψουν την Ιερουσαλήμ και όλα της τα χριστιανικά μνημεία, να πεθάνουν απίστευτα νούμερα και από τις δύο πλευρές και να δημιουργήσουν την για αιώνες κακή σχέση Ισλάμ-Χριστιανισμού.

Σεβαστείτε τον

Ευχαριστώ, :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το greekmeds.gr παρέχει χώρο, άνεση και γενικά δυνατότητες επικοινωνίας και συζήτησης και όχι πεδίο μάχης "καλών' σταυροφόρων και "κακών" αράβων.

Εξάλλου οι "καλοί" σταυροφόροι το μόνο που κατάφεραν είναι να καταστρέψουν την Ιερουσαλήμ και όλα της τα χριστιανικά μνημεία, να πεθάνουν απίστευτα νούμερα και από τις δύο πλευρές και να δημιουργήσουν την για αιώνες κακή σχέση Ισλάμ-Χριστιανισμού.

Ποιός είναι ποιός; emlookaround

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευθέως και ξεκάθαρα λέω ότι YADA θα ήθελα πάρα πολύ να σε γνωρίσω γιατί στο 99% υπάρχει πλήρης σύμπνοια και ταύτιση απόψεων.

Εύγε! :)

ΥΓ: Δεν κάνω καθόλου πλάκα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O ΣΦΙΑ ΑΣ ΕΝΗΜΡΩΣΕΙ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ΔΙΚΑΤΣΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΩΝ ΜΕΣΩ ΕΕ.

Μακαρι ο Φουντας να παει φυλακη... :bloodomen:

Εκλεβε αβερτα! :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω αν θα πάει φυλακή, πάντως έχει επιληφθεί της υπόθεσης εισαγγελέας. Που και που δουλεύει η ελληνική δικαιοσύνη. Ελπίζω μόνο να το φτάσουν μέχρι το τέλος και μην έχουμε στο τέλος "ντα κακό παιδί, μην το ξανακάνεις", αλλά να πέσουν όσα κεφάλια πρέπει να πέσουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.