Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΦΟΥΝΤΑΣ ΔΙΝΕΙ ΛΥΣΗ


a/s

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Last Reply

Ο κύριος πρόεδρος των μπαμπάδων που φέρανε τα παιδιά τους απέξω προσπαθεί να βαυκαλιστεί που τα παιδιά του δεν τα κατάφεραν εδώ και σπούδασαν έξω. Τίποτα άλλο με τον κύριο πρόεδρο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν είπε "ο πρόεδρός μας κ. Καλοκαιρινός" εννοούσε τον πρόεδρο των μπαμπάδων που φέρανε τα παιδιά του απέξω; Γιατί εμένα δεν είναι πρόεδρός μου κανένας κύριος Καλοκαιρινός, Χειμωνιάτικος ή Τσαχπινοανοιξιάτικος.

ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ.ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΕΙΣ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

δλδ αμα αποφοιτησω θα μου φορεσουν τον Καλοκαιρινο καπελο;; :(

τι λε ρε μεγαλε :angry:

για κοιτα να δεις αν ερχομαι :lol:

emclown1  emclown1  emclown1

ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΙΚΡΕ.ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είναι τουλάχιστον υποτιμητικό για το επάγγελμά μας και επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία.

      ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΔΑΧΘΟΥΝ(ΒΛΕΠΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ)ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΟΙ ΙΑΤ.ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΗΣ Ε.Ε(ΒΛΕΠΕ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ κ.κΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥ)ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΙΑΤΡ.ΑΘΗΝΩΝ

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΟΜΩΣ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΕΤΥΧΕΣ Ή ΑΠΕΦΥΓΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ ΓΙΑ ΕΞΩ...

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΗΚΑΝ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩ ,ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΓΙΑΤΡΑΡΑ ΠΙΣΩ..

ΜΕΓΑΛΕ ΜΠΟΥΦΕ Η ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ?ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ????????ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!

ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΜΟΝΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΝΙΚΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΜΙΣΘΟ...ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΣΩΖΕΙ..ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΠΟΥΦΟΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ.ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΕΙΣ...

ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ...

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ..ΒΑΛΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΤΟΥ(ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΧΙ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ..ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ...)ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΑΠΙΔΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΣΑΚΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗ ΛΥΣΗ..ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΟΒΟΥΛΓΑΡΟ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ ΤΟ ΚΟΛΑΪ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εάν κάποιος αναφέρει τα λεγόμενα του Καλοκαιρινού(ο πλέον βυσματάκιας),να αρχίσω να γράφω αυτά που κατά καιρούς έχουν ειπωθεί από επίσημα χείλη για το επίπεδο των αποφοίτων από αυτές τις χώρες?Για την κατάσταση πληρωμών στο ΔΙΚΑΤΣΑ?Και κατ'επέκταση το πώς σημερινοί ειδικευόμενοι πέρασαν εξετάσεις χωρίς να εμφανιστούν καν?Δε νομίζω να σε συμφέρει μια τέτοια σύγκριση επίσημων δηλώσεων!

Αλλά βέβαια και να τις γράψω ίσως μέσα στην άρνηση αυτοκριτικής πείς''ΕΕΠ,ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΣΑΣ,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!''

Οπότε μετά θα πρέπει να αναζητήσω δηλώσεις Ρουμανοβούλγαρων επισήμων και καθηγητών :D:D:D,και να μη θέλουν να κάνουν δεν πειράζει,με λίγα dollars όλα γίνονται... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ΕΕ λέει 6 χρόνια ή 5500 ώρες (οδηγία 93/16/ΕΟΚ όπως ισχύει).

6 χρόνια έχουμε σίγουρα.

Έξι χρόνια έχουν όλοι. Αυτό μας έλειπε.

Τα (υποχρεωτικά) μαθήματα και εργαστήρια σε όλα τα έτη είναι 8-14:00, κάθε μέρα, κάθε εβδομάδα, τουλάχιστον 13 εβδομάδες το εξάμηνο. Άρα 4680 ώρες μίνιμουμ (γιατί κλινικές έχουν και εφημερίες εκτός αυτού του ωραρίου, και σε μεγαλύτερα έτη (4ο+) υπάρχουν και μαθήματα ως τις 14:30-15:00 και άλλα που αρχίζουν από τις 7:30. +12 τουλάχιστον επιλογής που διδάσκονται τουλάχιστον 26 ώρες το καθένα (συνήθως είναι κάπου 20 τα επιλογής που παρακολουθεί κάθε φοιτητής στα χρόνια των σπουδών του, αν εξαιρέσεις αυτούς που δεν παίρνουν πτυχίο στα 6 χρόνια) και καταλαβαίνεις ότι και τις 5500 ώρες (που δε χρειάζονται, γιατί υπάρχουν τα 6 χρόνια) τις πιάνουμε για πλάκα. Πόσες ώρες έχει η ΕΕ Αλέκο;

Εδώ δεν καταλαβαίνεις. Απ'τη στιγμή που δεν σας παίρνουν παρουσίες στα αμφιθέατρα που είναι το μεγαλύτερο ποσοστό ωρών, ιδιαίτερα τα προκλινικά χρόνια, αυτές οι ώρες είναι στον αέρα. Για πάνε λίγο Γερμανία ή Ιταλία που μας τρελαίνουν με τα παρουσιολόγια όλη μέρα. Με υποχρέωση παρακαλώ να έχεις πάνω απ'το 67% στα προκλινικά χρόνια και 75% στα κλινικά, αλλιώς ξανά το έτος. :)

Α και... είναι σίγουρο ότι έχει γίνει χοντρή λαδιά στο θέμα των ωρών το 1999 με τις απεργίες. Αυτό το θυμάμαι στάνταρ από φίλους μου στο ΑΠΘ που μου λέγαν ότι τους δώσαν τις ώρες κάτω απ'το τραπέζι γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσαν να δώσουν τις εξετάσεις. Κοινώς όποιος ήταν σε ελληνικό πανεπιστήμιο στις απεργιακές κινητοποιήσεις το 1999 λογικά δεν έχει για εκείνο το ακαδημαϊκό έτος τις minimum παρουσίες.

emgoal

Δεν επανέλαβε κανείς μαθήματα όμως, ούτε πήραν ποτέ πίσω τις χαμένες ώρες με αναπληρώσεις. Αυτό τί είναι; :huh:

Ντάξει κι εγώ μαζί σας είμαι αλλά η αλήθεια να λέγεται. Και δε με νοιάζει τι λέει ο Καλοκαιρινός, τί μου είπαν διάφοροι φίλοι μου στις ελληνικές Ιατρικές εκείνα τα έτη σας λέω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο κύριος πρόεδρος των μπαμπάδων που φέρανε τα παιδιά τους απέξω προσπαθεί να βαυκαλιστεί που τα παιδιά του δεν τα κατάφεραν εδώ και σπούδασαν έξω. Τίποτα άλλο με τον κύριο πρόεδρο;

Αυτό πάντως είναι αλήθεια. Έχω δει κι άλλους να το κάνουν, και μπαμπάδες και τα τέκνα τους.

Βέβαια όλοι έχουμε σκελετούς στις ντουλάπες μας. Το ζήτημα είναι πόσο καλά το πανεπιστήμιό σου ή το σύστημα γενικότερα μπορεί «ν'απορροφήσει» τα διάφορα προβλήματα. Άμα άρχιζα να σας μιλάω για τη γραφειοκρατία και τις σκατοϊστορίες των ιταλικών πανεπιστημίων θα είχα κι εγώ πολλά να πω. Αλλά η διαφορά είναι ότι ευτυχώς υπάρχει από κάτω ένα υπόστρωμα αξιοκρατίας με αντικειμενικά κριτήρια για όλους τους διαγωνισμούς ή τις εξετάσεις εισαγωγής, οπότε κανείς [καλός] δεν χάνεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΜΟΝΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΝΙΚΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΜΙΣΘΟ...ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΣΩΖΕΙ..ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΠΟΥΦΟΙ

διαβαζοντας καποιος αυτα που γραφεις,θα μπορουσε καλλιστα να αναρωτηθει,αν βρισκεσαι οντως σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση,ή απλα γραφεις...για να γραφεις.καλο θα ηταν να ηρεμησεις.διαφορετικα,το επομενο σου κειμενο ισως να προτρεπει τους Ελληνες..σε νεους αγωνες,με κραυγες τυπου "εξω οι Τουρκοι".και αντε υστερα να σου εξηγησει καποιος,πως...εφυγε ο Ομερ Βρυωνης και επεσε η Τριπολιτσα.εαν παλι γραφεις για να γραφεις,τοτε θα μπορουσες να κανεις παρεα με καποιον palaiologos,ο οποιος,'περικυκλομενος' και αυτος απο τα δικα του "πιστευω",θεωρει πως αποφοιτησε απο την καλλιτερη,την πιο ονομαστη σχολη,και πως θελουν ολοι να σκαρφαλωσουν στο επιπεδο του.

για συνελθετε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με καποιον palaiologos,ο οποιος,'περικυκλομενος' και αυτος απο τα δικα του "πιστευω",θεωρει πως αποφοιτησε απο την καλλιτερη,την πιο ονομαστη σχολη,και πως θελουν ολοι να σκαρφαλωσουν στο επιπεδο του.

Περικυκλωμένος δεν είμαι εγώ φίλτατε αλλά εσυ μάλλον.Εγω είχα τη δυνατότητα ως φοιτητη΄ς να πάω δις στη Ρουμανία σε συγγενείς μου που σπούδαζαν εκεί και να δω ζωντανά τι γίνονταν.

Επίσης με το ΔΙΚΑΤΣΑ τα ίδια.

Εάν ανατρέξεις στα post θα δείς ότι είχα αναφερθεί παλαιότερα στο γεγονός ότι κάποιοι αναγνωρίζουν πτυχία εκτός ΔΙΚΑΤΣΑ και όπως εσύ κάποιοι με είχαν πέί υπερβολικό.Πιστευω να είδες τα νέα περί ΦΟΥΝΤΑ...

Με υπεραρίθμους τα ίδια και πλείστες άλλες κομπίνες.

Ίσως επέλεξα να μιλάω ωμά και να λέω αλήθειες αντί να αναλώνομαι φιλολογικά με τις ώρες χωρίς τουλάχιστον να έχω κάποια ιδέα για το τι παίζει.

Και επειδή αναφέρθηκες προσωπικά σε εμένα και δεν έχω δεί από τα παλαιότερα σου post τι μέρους του λόγου είσαι(εννοώ εάν είσαι φοιτητής ή απόφοιτος και από ποιά χώρα),και ούτε με ενδιαφέρει στην τελική,σε ενημερώνω ότι εάν είσαι από Ελλάδα και τα λες όλα αυτά είσαι βαθιά νυχτωμένος.Ειδικά δε εάν είσαι ακόμα φοιτητής.

Εάν είσαι από έξω συμφέρον σου είναι να λές ότι θέλεις.

Δεν έχω τη ψευδαίσθηση ότι τελείωσα τη super σχολή,έχω όμως την πεποίθηση ότι ΤΙΜΙΑ και Αξια σπούδασα σε μία άξια σχολή και ΑΔΙΚΑ και ΑΤΙΜΑ ΄μεγάλος αριθμός από άσχετους από πάσης φύσεως παραθυράκια μαζικά και μή έχουν τα ίδια δικαιώματα ΄με εμένα και όλους όσους ΔΙΚΑΙΑ κατακτήσαμε θέση για εκπαίδευση ιατρική(η ειδικότητα είναι εκπαίδευση).Μία μάζα αποτέλεσμα κομπίνων για να γίνουν όλοι γιατροί στο οποίο συνηγόρησε και η πολιτεία με την αδράνεια της.

Εάν εσύ είσαι περικυκλωμένος από τις απόψεις σου δεν είναι οι άλλοι περιθωριακοί. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περικυκλωμένος δεν είμαι εγώ φίλτατε αλλά εσυ μάλλον.Εγω είχα τη δυνατότητα ως φοιτητη΄ς να πάω δις στη Ρουμανία σε συγγενείς μου που σπούδαζαν εκεί και να δω ζωντανά τι γίνονταν.

Επίσης με το ΔΙΚΑΤΣΑ τα ίδια.

Εάν ανατρέξεις στα post θα δείς ότι είχα αναφερθεί παλαιότερα στο γεγονός ότι κάποιοι αναγνωρίζουν πτυχία εκτός ΔΙΚΑΤΣΑ και όπως εσύ κάποιοι με είχαν πέί υπερβολικό.Πιστευω να είδες τα νέα περί ΦΟΥΝΤΑ...

Με υπεραρίθμους τα ίδια και πλείστες άλλες κομπίνες.

Ίσως επέλεξα να μιλάω ωμά και να λέω αλήθειες αντί να αναλώνομαι φιλολογικά με τις ώρες χωρίς τουλάχιστον να έχω κάποια ιδέα για το τι παίζει.

Και επειδή αναφέρθηκες προσωπικά σε εμένα και δεν έχω δεί από τα παλαιότερα σου post τι μέρους του λόγου είσαι(εννοώ εάν είσαι φοιτητής ή απόφοιτος και από ποιά χώρα),και ούτε με ενδιαφέρει στην τελική,σε ενημερώνω ότι εάν είσαι από Ελλάδα και τα λες όλα αυτά είσαι βαθιά νυχτωμένος.Ειδικά δε εάν είσαι ακόμα φοιτητής.

Εάν είσαι από έξω συμφέρον σου είναι να λές ότι θέλεις.

Δεν έχω τη ψευδαίσθηση ότι τελείωσα τη super σχολή,έχω όμως την πεποίθηση ότι ΤΙΜΙΑ και Αξια σπούδασα σε μία άξια σχολή και ΑΔΙΚΑ και ΑΤΙΜΑ ΄μεγάλος αριθμός από άσχετους από πάσης φύσεως παραθυράκια μαζικά και μή έχουν τα ίδια δικαιώματα ΄με εμένα και όλους όσους ΔΙΚΑΙΑ κατακτήσαμε θέση για εκπαίδευση ιατρική(η ειδικότητα είναι εκπαίδευση).Μία μάζα αποτέλεσμα κομπίνων για να γίνουν όλοι γιατροί στο οποίο συνηγόρησε και η πολιτεία με την αδράνεια της.

Εάν εσύ είσαι περικυκλωμένος από τις απόψεις σου δεν είναι οι άλλοι περιθωριακοί. :antegeia

ειναι κριμα που στο βωμο της μελλοντικης επαγγελματικης αποκαταστασης,θυσιαζεις καθε λογικη σκεψη,που θα επρεπε να σου ειχε προσφερει η εξαετης φοιτηση στην Ιατρικη.ειναι επισης κριμα που θεωρεις πως λογω του οτι πετυχες στις πανελληνιες,εχεις περισσοτερα απο εμενα δικαιωματα.ισως πρεπει να αναλογιστεις σοβαρα το ενδεχομενο,οτι καπου κανεις λαθος.αν ανατρεξεις στα post μου,θα καταλαβεις οτι ΄τα παραθυρακια ειναι φτιαγμενα για ολους'.μικρη σημασια εχει ποσοι απο αυτους που 'μπαινουν απο αυτα' προερχονται απο "εδω ή απο εκει".οι αποψεις αυτες ειναι κοινα παραδεκτες,αρα και λογικες,πιστευω βρισκουν συμφωνους ολους οσους δε βλεπουν μεσα απο τα γυαλια του δικου τους συμφεροντος.και τετοιος μαλλον εισαι εσυ,φιλε,εγω δεν εχω κατι να κερδισω απο αυτην την ιστορια.παρεπιπτοντως,τελειωσα στη Βουλγαρια και η αντιστοιχια μου(το δικατσοχαρτο)γραφει επανω πολυ καλα,αν σου λεει κατο αυτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστούμε YADA.

Ο Ομέρ Βρυώνης έφυγε αλλά η Τριπολιτσά έπεσε μόνο για τους Τούρκους πιά.

μικρη σημασια εχει ποσοι απο αυτους που 'μπαινουν απο αυτα' προερχονται απο "εδω ή απο εκει".οι αποψεις αυτες ειναι κοινα παραδεκτες,αρα και λογικες

Ποιος το είπε αυτό; Έχει μεγάλη σημασία ο αριθμός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΟΜΩΣ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΕΤΥΧΕΣ Ή ΑΠΕΦΥΓΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ ΓΙΑ ΕΞΩ...

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΗΚΑΝ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩ ,ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΓΙΑΤΡΑΡΑ ΠΙΣΩ..

ΜΕΓΑΛΕ ΜΠΟΥΦΕ  Η ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ?ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ????????ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!

ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΜΟΝΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΝΙΚΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΜΙΣΘΟ...ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΣΩΖΕΙ..ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΠΟΥΦΟΙ

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΟΜΩΣ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΕΤΥΧΕΣ Ή ΑΠΕΦΥΓΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΗΣΕΣ ΓΙΑ ΕΞΩ...

ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΗΚΑΝ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΞΩ ,ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΓΙΑΤΡΑΡΑ ΠΙΣΩ..

ΜΕΓΑΛΕ ΜΠΟΥΦΕ  Η ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ?ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ????????ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!

ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΜΟΝΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΕΝΙΚΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΟ ΜΙΣΘΟ...ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΣΩΖΕΙ..ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΠΟΥΦΟΙ

Ακου να σου πω ''φιλε'' μου.Εισαι τοσο υπεροπτης κ κακομαθημενος που εχεις εξαρχης χασει το ''παιχνιδι''.Δεν γνωριζω φυσικα ποιος σε καταντησε ετσι..αλλα οποιος κ αν ειναι σιγουρα δεν εκανε καλη δουλεια.Εχω γνωρισει γιατρους ουκ ολιγους στο εξωτερικο(Αγγλους,Γερμανους,Τσεχους,Ρουμανους,)λογο σπουδων κ διαφορων γνωστων.Ετσι μου δωθηκε η ευκαιρια να βγω απο τον ελληνικο μικροκοσμο στον οποιο οχι μονον ζεις, αλλα μαλλον κουβαλας κ το καβουκι σου μαζι.Ειλικρινα τετοιο ψωνιο δεν συναντησα ποτε.!! Σιγουρα ανηκεις στην παστα αυτων των ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΩΝ που ''ποιουν την νησαν'' εκτος συνορων,..διοτι διαφορετικα θα ειχες καταλαβει οτι δεν εισαι ο ΘΕΟΣ επι αυτης της γης.Μαλλον ''ΜΙΚΡΕ ΜΠΟΥΦΕ'' εχεις πολυ δρομο μπροστα σου για να καταλαβεις ποσο σε εχουν ξεπερασει οι καιροι.Ο κοσμος εμαθε να διαχωριζει το καλο απο το κακο οχι μονο βασει τιτλων αλλα κ κρινοντας σφαιρικα τον καθενα μας. Αφου εσεις καταφερατε να καει πρωτα στο γιαουρτι κ οχι στον χυλο... Μην επαναπαυεσαι στις ψευτικες δαφνες σου...Περασαν ανεπιστρεπτη οι καιροι που το ελληνικο πτυχιο ηταν το χαλι που σκεπαζε την ανεπαρκεια σας.(η μητερα μου 5 χρονια περιφεροταν απο τον εναν λαμπρο επιστημονα στον αλλον για να δωθει καποια ερμηνια στο εξοφθαλμο που την ταλαιπωρουσε!!!).Να εισαι σιγουρος πως οι εισαγωμενοι μη ''μπουφοι''-που ειχαν το δικαιωμα να σπουδασουν ιατρικη παρα την θεληση σου''!-θα αλλαξουν τους βολικους κανονες σου κ θα αυξησουν τον ανταγωνισμο σε τομεις που το στενομυαλο πνευμα σου δεν μπορει να φανταστει.ΜΑΘΕ πως το ελληνικο μονοπωλειο τελειωσε.Θα μπουνε κ αλλοι στο επαγγελμα σου το οποιο εκανες για να πλουτισεις.Κι' αλλοι παλεψαν κ μοχθησαν εκτος απο σενα κ μπορει κ να σε ξεπερασαν..που ξερεις;;Εκεινοι δεν ειχαν δαφνες να αραξουν.Αντιθετα ειχαν πολλα να αποδειξουν κ αγωνιστηκαν γι'αυτα!Εχουν δικαιωμα φιλε μου στη ζωη κ στην εργασια!Εσυ βεβαια θα προσγειωθεις καποια μερα αποτομα σε μια ελευθερη αγορα,κυνηγωντας τις μαγισσες που σου στερεισαν τον πλουτο που καποτε φανταστηκες. Εαν εχεις κ πολεμοχαρη διαθεση τοτε πολεμο θα βρεις μπροστα σου να εισαι σιγουρος.Πολεμο με καποιους αμυνωμενους μεν, οι οποιοι ομως αν μη τι αλλο εμαθαν να πολεμουν καλα δε...Σ' αυτη τη περιπτωση κανεις δεν θα βγει κερδισμενος αλλα σιγουρα ουτε κ 'συ.www.symplybabes.net..Watch your Back... iloveyou :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Pele και Greek...κάπου το έχω ξαναγράψει (και αυτό). Εσείς θεωρείτε ότι διεκδικείτε τα δικαιώματα που το ΔΙΚΑΤΣΑ σας στερεί. Σε αυτό τον ' δίκαιο αγώνα ' σας επιστρατεύετε κάθε είδους μέσο (δικαστικό, πολιτικό, συγγενείς

αναφερω απλα οτι προσωπικα εγω δεν ανηκω στην ομαδα των παιδιων που προσεφυγαν στο ΣτΕ.αν και για λιγο σχετικα,αισθανθηκα την εννοια δικατσα,μαζι με οτι αυτη συνεπαγεται.δικαιολογω λοιπον τις κινησεις αυτες,και καταννοω την μετεπειτα ανακουφιση.υπηρξαν ισως καποιες ακραιες θεωρησεις απο τους φοιτητες,αλλα...κανεις δεν ειναι τελειος.

Όσο για τα 3 θέματα ΔΙΚΑΤΣΑ που γελοιοποίησα δεν είναι 3 αλλά 7, και μόλις τα ψάξω καλά φοβούμαι ότι θα είναι πολύ παραπάνω. Συγνώμη αν σου χαλάω το κέφι με αυτό αλλά είναι η προσωπική μου άποψη και όπως είπε και ο Greek διαβασέ την είτε συμφωνείς είτε διαφωνείς...any questions?

εσυ προφανως και ευτυχως αμεση σχεση με "δικατσα" δεν εχεις.αρα,δε ξερεις.για αυτο ισως το λογο...κυνηγας φαντασματα,αναζητωντας θεματα..προς γελοιοποιηση.ειναι και αυτο μια αποψη,οπως εγραψες.καλο ψαξιμο...

Η τακτική της στρουθοκαμήλου που ακολουθείς είναι καλή αλλά δεν μου ταιριάζει. Η ουσία του προηγούμενο ποστ που είχα γράψει είναι ότι έχω κάθε δικαίωμα να διεκδικώ ότι θεωρώ ότι μου αξίζει. Γιατί αυτό με κάνει κομπλεξική και υπερόπτη; Γιατί με κάνει ανεδαφική και φαντασιόπληκτη;

Ξέρεις πώς το βλέπω συνάδελφε Pele; Ότι οι του ΔΙΚΑΤΣΑ πουλάνε πολύ τρέλα...ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΑ! Όταν τους μιλάμε στα φοιτητικά χρόνια με καμάρι μας μοστράρουν τις λαμογιές και τα αίσχη που γίνονται στις σχολές τους και όταν κατέβουν Ελλάδα ξαφνικά αυτά "είναι στην φαντασία σας!".

Όσο για τα θέματα...η ερώτηση σε ποια λευχαιμία είναι θετικό το χρωμόσωμα Φιλαδελφείας ή πότε τα ραβδία Auer είναι ερώτηση που απάντησα στην παθοφυσιολογία του 3ου έτους. Φταίω;;; Αφού τότε με εξέτασαν γι αυτό το θέμα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν τους μιλάμε στα φοιτητικά χρόνια με καμάρι μας μοστράρουν τις λαμογιές και τα αίσχη που γίνονται στις σχολές τους και όταν κατέβουν Ελλάδα ξαφνικά αυτά "είναι στην φαντασία σας!".

Αυτό ξαναπές το! Μεγάλη αλήθεια!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

sorry

www.symplybabes.net..

αυτο δεν υπαρχει στα αλλα του post emermm

το ηθελε να το γραψει (κι ειναι κι αυτο ανορθογραφο :P ) η μηπως του ξεφυγε κι ηταν αυτο που "μελετουσε" το παιδι σε αλλο παραθυρο του browser :lol:

ανατομια ρε παιδια μην παει ο νους σας στο emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.