Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΦΟΥΝΤΑΣ ΔΙΝΕΙ ΛΥΣΗ


a/s

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Last Reply

Εσύ αυτό το πήρες χαμπάρι;

Στον εισαγγελέα δύο εταιρείες για πτυχία ιατρικής και μεταπτυχιακά εξ Ιταλίας

Στον εισαγγελέα διαβίβασε σήμερα το υπουργείο Παιδείας τους φακέλους δύο ιδιωτικών εταιρειών που διαφήμιζαν την αναγνώριση πτυχίων ιατρικής και άδειας ασκήσεως επαγγέλματος μέσω χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης, καθώς και τη χορήγηση μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών από ιταλικά Πανεπιστήμια με παραμονή στην Ιταλία 66 μόνο ημέρες.

Στο διαβιβαστικό τονίζεται ότι από το περιεχόμενο των διαφημιστικών φυλλαδίων των δυο ιδιωτικών γραφείων προκύπτει η τέλεση σοβαρότατων αξιόποινων πράξεων. Ειδικότερα, στη μία εταιρεία καταλογίζεται ότι διαφήμιζε την αναγνώριση πτυχίων ιατρικής της αλλοδαπής και την έκδοση αδειών ασκήσεως επαγγέλματος εκτός των νομίμων διαδικασιών του ΔΙΚΑΤΣΑ, και στην δεύτερη ότι υποσχόταν τη χορήγηση μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών επιπέδου ΙΙ της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ετήσιας διάρκειας, με διαμονή στην Ιταλία μόνο 66 ημέρες (8 το Πάσχα, 50 το καλοκαίρι και 8 τα Χριστούγεννα). Μάλιστα, για την συγκεκριμένη εταιρεία αναφέρετια ότι διαφήμιζε και την παροχή μεταφραστικών υπηρεσίων, γεγονός που δημιουργεί υπόνοιες ότι οι υποψήφιοι δεν γνώριζαν επαρκώς την ιταλική γλώσσα.

Υπενθυμίζεται ότι την υπόθεση των «εύκολων» μεταπτυχιακών εξ Ιταλίας είχε καταγγείλει μόλις πρίν απο τρείς ημέρες στην Βουλή ο βουλευτής του Συνασπισμού κ. Λεβέντης.

Σε αυτά ανοίκει και ο Φούντας!!!!

Μας εκνευρίζετε κάθε μέρα με το κω**ΔΙΚΑΤΣΑ σας

'Εχετε κάνει μπάχαλο όλα τα πόστς!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

μην ψαχνεις:

http://www.virtual-dentistry.com/forum/viewtopic.php?t=103

1.Το φορουμ εγινε κλειστο μονο για τα μελη του.Με αυτο τον τροπο προστατευομαστε καλυτερα απο τo να μας διαβαζουν επισκεπτες που δεν εχουν σχεση με το ΔΙΚΑΤΣΑ.Το φορουμ αυτο υπαρχει για να τα λεμε εμεις και οχι για να μας διαβαζουν αλλοι που δεν εχουν σχεση με το ΔΙΚΑΤΣΑ.Με αυτο τον τροπο μπορουμε να οργανωθουμε καλυτερα και πιο ελευθερα να λεμε τη γνωμη μας.Επεισης με αυτο τον τροπο υπαρχει ανωνυμια αλλα και νομικη προστασια για τα γραφομενα απο τους χρηστες.Οποτε αν θελετε να δειτε τι αλλο εχει αυτο το φορουμ καντε εγγραφη.

5.Ο administrator εχει το δικαιωμα να κραταει αντιγραφα απο ολες τις ενεργειες ενος μελους στο φορουμ.

ο βλαχος ειναι πονηρος ;):lol:

Επεισης με αυτο τον τροπο υπαρχει ανωνυμια αλλα και νομικη προστασια για τα γραφομενα απο τους χρηστες

στα νομικα ειναι ατσιδες παντως :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φυσικα μπορεις αλλα

1. σε υποχρεωνουν να γινεις ενα ειδος "ματακια"

2. σε υποχρωνουν να αυτολογοκριθεις σε περιπτωση που θες να τους τα χωσεις

3. μπορουν να σου κανουν μηνυση αν πεις καμμια κουβεντα παραπανω (αφου καταγραφουν τις κινησεις σου) (?)

4. εσυ να μην μπορεις να κανεις μηνυση η καταγγελια παρανομιων που ανακαλυψες στο φορουμ γιατι ας πουμε οι πληροφοριες σου ειναι προιον υποκλοπης :lol:

λεω τωρα, μπορει και να τους παρεξηγω αλλα ειναι διατυπωση αυτη:

Με αυτο τον τροπο προστατευομαστε καλυτερα απο τo να μας διαβαζουν επισκεπτες που δεν εχουν σχεση με το ΔΙΚΑΤΣΑ

emconfused

Το φορουμ αυτο υπαρχει για να τα λεμε εμεις και οχι για να μας διαβαζουν αλλοι που δεν εχουν σχεση με το ΔΙΚΑΤΣΑ

αυτο δεν ειναι ρατσιστικο? :lol:

Με αυτο τον τροπο μπορουμε να οργανωθουμε

μαφια! emoops I do not know this word

:P:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Ματάκιας; Δε νομίζω... μ'αρέσει να ενημερώνομαι κι εκμεταλλεύομαι τη νόμιμη ανωνυμία.

2. Ούτε αυτό το νομίζω. Δε θέλω να τους τα χώσω γιατί το θεωρώ χάσιμο χρόνου. Σα να πηγαίνεις σε συναγωγή να κάνεις προσηλυτισμό.

3. Αυτό δεν το νομίζω. Όπως έγραψα παραπάνω θα πάρω τα Internet-μέτρα μου να μην μπορούν να αναχθούν στο PC μου. Και σε τί θα μου κάνουν μήνυση; Σιγά την «intellectual property» που ανταλλάσσεται εκεί μέσα. Άμα θέλω κάνω copy-paste ότι γουστάρω στο αρχείο μου.

4.Τί λες ρε; Δηλαδή αν δω σ'ένα σπίτι ένας μπαγλαμάς να δέρνει τη γυναίκα του δεν θα πω τίποτα στην αστυνομία για να μην με κατηγορήσουν για ματάκια;

Ντάξει, υπάρχει λίγο ημιμάθεια σε σχέση με το ηλεκτρονικό δίκαιο και τί μπορεί να θεωρηθεί παράνομο, μην φρικάρετε επειδή λένε 2-3 λαμεριές και καλά είναι πνευματικά τους δικαιώματα.

4.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οκ πριν συνεχίσετε με αυτά μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε λίγο διαφορετικά;

Υπάρχει μεγάλη διαφορά από το φόρουμ μιας κοινότητας από το φόρουμ ενός συλλόγου .Ψάξτε λίγο να δείτε αν οι σύλλογοι αποφεύγουν η όχι να έχουν φόρουμ στις σελίδες τους και για ποιο λόγο. Ιδιαιτέρα όταν αυτοί έχουν απέναντι τους κρατικές μηχανές. Το κάθε φορουμ δεν ανήκει νομικά στα μέλη αλλά σε κάποια άτομα. Δεν θα μπορούσα να μπω στη διαδικασία να φτιάξω ένα τέτοιο φόρουμ άμα δεν ήμουν και είμαι 100% νομικά καλυμμένος. Ίσως και υπερβολικά κάποιες φορές αλλά τι να κάνουμε ; Έτσι πρέπει να γίνει.

Αν αυτό δεν το καταλάβετε τουλάχιστον σεβαστείτε την άποψη μου και την θέληση μου να είμαι απλά νόμιμος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

GReek εγώ δεν ανήκω στο administration board του GreekMeds και ούτε μπορείς να κάνεις τίποτα να με φοβίσεις. Αν θέλω να προκαλέσω δολιοφθορά στο forum σου μπορώ να το κάνω και άσε τώρα τη ρητορεία για κανέναν που μόλις χθες άρχισε να μαθαίνει για το Internet.

Δεν έχω σκοπό να είμαι ερειστικός παραπάνω απ'ό,τι είμαι εδώ, αλλά οι λόγοι που κάνατε το forum privé ειναι φως-φανάρι: για να μη μας δίνετε το δικαίωμα να βλέπουμε και να σχολιάζουμε τον δικαστικό σας αγώνα. Λες και το for-members-only μπορεί να μας σταματήσει...

Τώρα, ο δικαστικός σας αγώνας είναι σωστός εφόσον μιλάμε για ατασθαλίες του ΔΙΚΑΤΣΑ, αλλά ξεφεύγετε εκτός με τις υπερβολικές σας απαιτήσεις και τα μοριοδοτικά σας τερτίπια ενάντια σε νόμιμους απόφοιτους, εσωτερικού κι εξωτερικού.

Ντάξει, έλεος. Όσο για το link παραπάνω. Ήμουν απρόσεκτος, το πατούσα και δεν άνοιγε και δεν είχα διαβάσει την προειδοποίηση πως πλέον το forum έγινε μόνο για τα μέλη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν καταλαα βρε παιδια, ποιος ειναι ο Φουντας; Ο γνωστος του Ευαγγελισμου η καποιος αλλος; emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μας απασχολούν τα θέματα των Δικατσάδων (μόνο στο βαθμό που θίγουν με νομιμοφανή τρόπο τα δικαιώματα και τη νοημοσύνη των υπολοίπων).

Μπορείτε όμως να τους πείτε να αλλάξουν τα settings στις σελίδες τους, και να μην είναι Cyrillic (από τις γλώσσες των σπουδών τους) γιατί τον παίζει το Auto select και μετά βγάζει τα Ελληνικά σαν βουλγαρορουμάνικα? Κατανοώ την σπουδή, αλλά δεν είμαστε όλοι γνώστες ανατολικοευρωπαϊκών γλωττών (και ούτε σκοπεύουμε να γίνουμε, παρεκτός και μας πασάρει ο P. καμία για σύζυγο -αλά "ο καλύτερός μου φίλος" υπόθεση...)

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ούτε να σε φοβίσω ούτε να φοβίσω τους admin στο greekmeds με τους οποίους και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ούτε τα παραπάνω τα έγραψα για να φοβίσω κανένα.

Αν θέλεις να προκαλέσεις δεν σου απαγορεύει κανείς να το κάνεις.

Το για ποιο λόγο είναι το συγκεκριμένο φόρουμ members only άσε με να το ξέρω εγώ και μόνο.

Ίσως να μην σου λέει κάτι τα 111.000 hits της αρχικής σελίδας του σε 5 μήνες με 180 μέλη.

Εμένα μου λέει πολλά και πρέπει να προσέχω. Τόσο δύσκολο είναι απλά να το πιστέψεις?

Δεν δίνουμε δικαίωμα να σχολιάζετε τις πράξεις μας?

Ότι κινήσεις γίνονται δημοσιεύονται και όχι μόνο στο δικό μας φόρουμ αλλά και αποστέλλονται σε όποιον τον ενδιαφέρει. Αν θέλετε να αποστέλλουμε τις δημοσιεύσεις μας και εδώ, να το κάνουμε.

Ούτως η άλλος ότι κάνουμε το σχολιάζετε. Ακόμα και στο παραπάνω σου ποστ σχολίασες για το πόσο σωστός η λάθος είναι ο δικαστικός μας αγώνας που είναι απόδειξη ότι αυτό που λες δεν γίνεται.

Επειδή θα αναφερθείς στο θέμα που είχα κάνει και την παράκληση που είχα ζητήσει να διαγραφεί ένα συγκεκριμένο ποστ πρέπει να καταλάβεις ότι άλλο είναι να κάνεις ένα copy paste και άλλο είναι να σου στείλω το ίδιο το κείμενο εγώ ο ίδιος. Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα και όπως έχω αναφέρει ούτε εμένα μου αρέσει να λειτουργώ έτσι αλλά πρέπει.

Το φόρουμ από την πρώτη περίοδο λειτουργίας του έγινε για μέλη μόνο. Και αυτό μετά από υπόδειξη του δικού μου δικηγόρου. Αν εσύ είχες ένα πρόβλημα σε ένα δόντι θα έκανες του κεφαλιού σου η θα άκουγες τον οδοντίατρο σου?

Μπορεί οι νόμοι να είναι υπερβολικοί αλλά δεν τους έφτιαξα εγώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μας απασχολούν τα θέματα των Δικατσάδων (μόνο στο βαθμό που θίγουν με νομιμοφανή τρόπο τα δικαιώματα και τη νοημοσύνη των υπολοίπων).

Μπορείτε όμως να τους πείτε να αλλάξουν τα settings στις σελίδες τους, και να μην είναι Cyrillic (από τις γλώσσες των σπουδών τους) γιατί τον παίζει το Auto select και μετά βγάζει τα Ελληνικά σαν βουλγαρορουμάνικα? Κατανοώ την σπουδή, αλλά δεν είμαστε όλοι γνώστες ανατολικοευρωπαϊκών γλωττών (και ούτε σκοπεύουμε να γίνουμε, παρεκτός και μας πασάρει ο P. καμία για σύζυγο -αλά "ο καλύτερός μου φίλος" υπόθεση...)

emthanx

το πέτυχες πάνω στην αναβάθμιση

αλλά επειδή το κάνεις με χιούμορ οφείλω να σου απαντήσω ανάλογα.

Τουλάχιστον τώρα το δικό μας έχει greek (ISO) να δούμε πότε τα ελληνικά θα το αποκτήσουν. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

GReek, δεν μπορώ να καταλάβω από τί κινδυνεύετε και γιατί ο δικηγόρος σας σας το υπέδειξε αυτό. Καθαρός ουρανός αστραπές δε φοβάται, όλα τα υπόλοιπα... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με τον δικηγορο στην κωλοτσεπη ειστε emeleos  emeleos

Mην γενικεύεις.

Αν δεν το έχεις παρατηρήσει το φόρουμ φιλοξενείται σε διαφορετική σελίδα από αυτή του συλλόγου. Η μπάλα παίρνει μόνο τον ιδιοκτήτη της σελίδας. Αν είχες δει και εσύ τα εξώδικα και τις μηνήσεις να πέφτουν βροχή από το υπουργείο διπλά σου εσύ δεν θα άνοιγες ομπρέλα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι αλλά γιατί; ΓΙΑΤΙ; Γ-Ι-Α-Τ-Ι; Αφού είστε οι «αδικημένοι»... :rolleyes: Θέλουν και να σας βλάψουν απ'το Υπουργείο; wtf?

Μήπως την ομπρέλα τη θες για τις μάνικες των πυροσβεστών; ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλεις το γιατί?

Θα σου πω ένα υποθετικό παράδειγμα που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Πρόσωπα και καταστάσεις είναι υποθετικά.

Aς πούμε λοιπόν ότι πας μια όμορφη μέρα αφού έχεις δεινοπαθήσει να κλείσεις ραντεβού με κάποιον υφυπουργό τον οποίο και συναντάς για να συζητήσεις για θέματα που απασχολούν ένα σύνολο και τα οποία περνάνε από το χέρι του και μόνο. Και ας πούμε ότι παίρνεις μαζί σου και μάρτυρες όπως πχ ένα αξιότιμο δικηγόρο ο οποίος δεν τα παίρνει από σένα αλλά απλά ενδιαφέρεται να μάθει για το πόσο παράλογο είναι αυτό το κράτος.

Πας λοιπόν μέσα και παραθέτεις τα κατά τους άλλους παράλογα αιτήματα σου.

Τα οποία είναι γνωστά.

Και τι σου απαντάει ο εν λόγω κύριος?

Κοίταξε να δεις εσείς είσαστε πλαστογράφοι. Όλοι σας. Αυτό που με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή είναι πως θα ξεχρεώσω το καινούριο κτήριο που αγόρασα που μου στοίχησε 4.000.000 ευρώ και περιμένω αυτά τα λεφτά να τα βγάλω από εσας.Για αυτό ότι κάναμε μέχρι τώρα θα συνεχίσουμε να το κάνουμε ίσως στο μέλλον μπορεί να αλλάξουμε κάτι και να το κάνουμε πιο δίκαιο αλλά αυτό δεν μας απασχολεί προς στιγμή.

Οπότε και εσύ πολύ ευγενικά του λες ότι με αυτές τις απόψεις είναι ο λάθος άνθρωπος στη λάθος θέση καθότι δεν μπορεί τουλάχιστον να προσβάλει έτσι ανθρώπους. Ζώα ίσως αλλά όχι ανθρώπους.

Σου απαντάει το φοβερό ότι επειδή η συγκεκριμένη συζήτηση έγινε μέσα στο υπουργείο θεωρείτε απόρρητη οπότε σου λέει αν είχες κασετοφωνάκι και τον έγραφες δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κασέτα γιατί θα σε πάνε μέσα χειροπόδαρα.

Γυρνάς στο σπίτι σου και λαμβάνεις χαρτί την επόμενη μέρα να παρουσιαστείς στο δικαστήριο στις τάδε του μηνός για εξύβριση η να ανακαλέσεις μέσα σε 3 μέρες…το οποίο και φυσικά δεν κάνεις και απλά έχεις ακόμα ένα δικαστήριο να κάνεις από τον εν λογο κύριο.

Αυτό λοιπόν είναι ένα υποθετικό σενάριο.

Τώρα πες μου εσύ αν ήσουνα στη θέση μου, δηλαδή του διαχειριστή μιας σελίδας ενός συλλόγου η οποία και ασχολειται με τον εν λογο κυριο τι θα εκανες?

Υποθετικα παντα μιλαμε. Δεν λεμε ότι αυτά γίνανε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

GReek, τα παιδια δυστυχως, ειναι στον κοσμο τους. Προσπαθεις να εξηγησεις πραγματα στα οποια κλεινουν τα ματια. Τι να τους πεις, οτι οι μισοι γιατροι στην Ελλαδα ειναι απο το εξωτερικο? Οτι ακουν τα αιτηματα τους,για τις μοριοδοτησεις κτλ, απο τους Ιατρικους Συλλογους και γελανε? Και για να σοβαρευτουμε, αυτο που γινεται εδω με τα hate posts δεν εχει κανενα νοημα. Κανεις δεν παιρνει σοβαρα ενα συλλογο που εχει κυριο αιτημα να αφαιρεσει τα δικαιωματα των αλλων,απο οπου και να προερχονται. Ειμαι στην ειδικοτητα , και το αγχος σας δεν ειναι αδικαιολογητο. Η λυση παντως δεν βρισκεται στον εμφυλιο που εχετε ξεκινησει με τους αλλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@GreeK

ωραια, σας πουλανε ακριβα μια αναγνωριση πτυχιου και σεις κανετε παζαρια να την παρετε φτηνοτερα!

emthanx για την επιβεβαιωση, αυτο πιστευουμε και μεις

@justice for all

οτι οι μισοι γιατροι στην Ελλαδα ειναι απο το εξωτερικο?

το ξερουμε ντε :lol:

Η λυση παντως δεν βρισκεται στον εμφυλιο που εχετε ξεκινησει με τους αλλους.

το να λεμε τα πραγματα με τ' ονομα τους δεν ειναι εμφυλιος embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλεις το γιατί?

Θα σου πω ένα υποθετικό παράδειγμα που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Πρόσωπα και καταστάσεις είναι υποθετικά.

Aς πούμε λοιπόν ότι πας μια όμορφη μέρα αφού έχεις δεινοπαθήσει να κλείσεις ραντεβού με κάποιον υφυπουργό τον οποίο και συναντάς για να συζητήσεις για θέματα που απασχολούν ένα σύνολο και τα οποία περνάνε από το χέρι του και μόνο. Και ας πούμε ότι παίρνεις μαζί σου και μάρτυρες όπως πχ ένα αξιότιμο δικηγόρο ο οποίος δεν τα παίρνει από σένα αλλά απλά ενδιαφέρεται να μάθει για το πόσο παράλογο είναι αυτό το κράτος.

Πας λοιπόν μέσα και παραθέτεις τα κατά τους άλλους παράλογα αιτήματα σου.

Τα οποία είναι γνωστά.

Και τι σου απαντάει ο εν λόγω κύριος?

Κοίταξε να δεις εσείς είσαστε πλαστογράφοι. Όλοι σας. Αυτό που με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή είναι πως θα ξεχρεώσω το καινούριο κτήριο που αγόρασα που μου στοίχησε 4.000.000 ευρώ και περιμένω αυτά τα λεφτά να τα βγάλω από εσας.Για αυτό ότι κάναμε μέχρι τώρα θα συνεχίσουμε να το κάνουμε ίσως στο μέλλον μπορεί να αλλάξουμε κάτι και να το κάνουμε πιο δίκαιο αλλά αυτό δεν μας απασχολεί προς στιγμή.

Οπότε και εσύ πολύ ευγενικά του λες ότι με αυτές τις απόψεις είναι ο λάθος άνθρωπος στη λάθος θέση καθότι δεν μπορεί τουλάχιστον να προσβάλει έτσι ανθρώπους. Ζώα ίσως αλλά όχι ανθρώπους.

Σου απαντάει το φοβερό ότι επειδή η συγκεκριμένη συζήτηση έγινε μέσα στο υπουργείο θεωρείτε απόρρητη οπότε σου λέει αν είχες κασετοφωνάκι και τον έγραφες δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κασέτα γιατί θα σε πάνε μέσα χειροπόδαρα.

Γυρνάς στο σπίτι σου και λαμβάνεις χαρτί την επόμενη μέρα να παρουσιαστείς στο δικαστήριο στις τάδε του μηνός για εξύβριση η να ανακαλέσεις μέσα σε 3 μέρες…το οποίο και φυσικά δεν κάνεις και απλά έχεις ακόμα ένα δικαστήριο να κάνεις από τον εν λογο κύριο.

Αυτό λοιπόν είναι ένα υποθετικό σενάριο.

Τώρα πες μου εσύ αν ήσουνα στη θέση μου, δηλαδή του διαχειριστή μιας σελίδας ενός συλλόγου η οποία και ασχολειται με τον εν λογο κυριο τι θα εκανες?

Υποθετικα παντα μιλαμε. Δεν λεμε ότι αυτά γίνανε.

Φίλε με το συμπάθειο αλλά το σενάριό σου είναι εκτός πραγματικότητας. Σιγά τώρα μην και ο υφυπουργός σας τραβήξει καταγγελία γιατί απλά μιλήσατε κι επειδή έχετε online board. Αααα, και το σημαντικότερο. Καλός δικηγόρος που να ενδιαφέρεται για το σύνολο και πώς δουλεύει χώρα δεν υπάρχει. Αλλιώς δε θα γινόταν καλός. ;)

Για τα λεφταααά τα κάνεις όλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να τους πεις, οτι οι μισοι γιατροι στην Ελλαδα ειναι απο το εξωτερικο?

Αυτό τί σημαίνει; Κι εγώ απ'το εξωτερικό είμαι με είδες να ζητάω γκολ απ'τα αποδυτήρια;

Ρε το συνειδητοποιείς ότι κάνετε δικαστήρια στα δικαστήρια; Εντάξει, δικαιωθήκατε για τη βάση, τώρα θέλετε και τα έξτρα μόρια; Αύριο τί;

Σε λίγο θα ζητάν να μπουν και σε θέσεις ΔΕΠ παρουσιάζοντας εργασίες τους ως δημοσιεύσεις εξωτερικού!! emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οτι ακουν τα αιτηματα τους,για τις μοριοδοτησεις κτλ, απο τους Ιατρικους Συλλογους και γελανε?

Το αν γελάσανε ή όχι άσε να το κρίνουμε εμείς. Και μόνο το γεγονός ότι επανεξετάζεται το θέμα της μοριοδότησης, λέει το ακριβώς αντίθετο.Όσο για τους πιθανούς "πληροφοριοδότες" σου, το λιγότερο που θα είχα να τους πω είναι να ακούνε και να καταλαβαίνουν καλύτερα, για να σου τα μεταφέρουν και σωστότερα.

Κανεις δεν παιρνει σοβαρα ενα συλλογο που εχει κυριο αιτημα να αφαιρεσει τα δικαιωματα των αλλων,απο οπου και να προερχονται.

Νομίζω ότι είσαι εντελώς αναρμόδιος να κρίνεις αν παίρνουν το σύλλογό μας στα σοβαρά ή όχι. Οι συναντήσεις με προέδρους ιατρικών συλλόγων, με τον πρόεδρο του ΚΕ.Σ.Υ. και με υπουργούς και υφυπουργούς, άλλα μαρτυρούν και εννοείται ότι δε θα μπώ στη διαδικασία να σε πείσω γι' αυτό.

Όσο για το "κύριο αίτημά του είναι να αφαιρέσει τα δικαιώματα των άλλων", θα σου συνιστούσα να διαβάσεις πρώτα το καταστατικό και μετά να βγάλεις αυτό το "συμπέρασμα". Τα "δικαιώματα" που αναφέρεις είναι απλά "παράλογες απαιτήσεις" και ερμηνεία των νόμων με δικηγορίστικη (=παραθυρίστικη) νοοτροπία. Το να καταναλώνονται κάποιοι άνθρωποι στο να βρίσκουν "τρόπους" να περάσουν το ΔΙΚΑΤΣΑ μέσω συμβουλών απο δικηγόρους και μέσω επισκέψεων σε ύποπτα γραφεία (βλ. τα γνωστά φροντιστήρια), είναι τουλάχιστον υποτιμητικό για το επάγγελμά μας και επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία. Η αντίδρασή μας είναι δεδομένη. Θα ευχόμουν να λέγανε το ίδιο και όσοι πέρασαν το ΔΙΚΑΤΣΑ με το σπαθί τους.

Η λυση παντως δεν βρισκεται στον εμφυλιο που εχετε ξεκινησει με τους αλλους.

Η ανταλλαγή απόψεων δεν είναι εμφύλιος. Οι παράλογες απόψεις και διατυπώσεις ορισμένων (και απο τις 2 πλευρές), ούτε αποτελούν επίσημη γραμμή, ούτε δρομολογούν εξελίξεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ανταλλαγή απόψεων δεν είναι εμφύλιος. Οι παράλογες απόψεις και διατυπώσεις ορισμένων (και απο τις 2 πλευρές), ούτε αποτελούν επίσημη γραμμή, ούτε δρομολογούν εξελίξεις.

Αυτό κάλλιστα θα μπορούσε να ήταν η υπογραφή μου. Εύγε BarKingdom! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.