Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΦΟΥΝΤΑΣ ΔΙΝΕΙ ΛΥΣΗ


a/s

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Last Reply

emarup:lol:

ωραια δικολαβιστικη απαντηση, τα παραεχετε ρημαξει τα "νομικα" - :lol:

και ειναι και λαθος η απαντηση σου:

να δωσει το λογο του στο δικαστηριο. .

δινω λογο στο δικαστηριο = λογοδοτω ειναι το σωστο και οχι: δινω το λογο μου = υπόσχομαι

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επισημαίνετε κάτι πράγματα ώρες ώρες, μόνο και μόνο για να υποβιβάσετε κάποιον που έκανε ένα λάθος από κεκτημένη ταχύτητα!!

Πιστεύω όλοι καταλάβαμε τι εννοούσε και χωρίς την επεξήγηση...

Και δεν μιλάω μόνο για το παραπάνω,αλλά και για άλλα που έχω δει σε διάφορα πόστς.

Αυτό τι δείχνει; το πόσο καλοί γνώστες της ελληνικής γλώσσας είμαστε; ή μήπως δείχνει κάτι άλλο;

Όλοι μας κάνουμε λάθη!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό τι δείχνει; το πόσο καλοί γνώστες της ελληνικής γλώσσας είμαστε; ή μήπως δείχνει κάτι άλλο;

και κατι αλλο!

εμεις εδω ειμαστε εξπερ, δεν ειμαστε ο,τι κι ο,τι B)

emarrighthttp://yongxinwushu.free.fr/images/wallpapers/kung%20fu.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιάστηκες με τις λέξεις. Δεν μιλάω σωστά ελληνικά. Για πες μου εσύ αν ζούσες κάπου έξω οπού για πάνω από 6 χρόνια είχες να μιλήσεις ελληνικά πόσο καλά θα τα ήξερες? Και όχι μόνο αυτό. Υπονοείς φαντάζομαι ότι η έλλειψη της ακριβής γνώσης των ελληνικών είναι και έλλειψη παιδείας. Δηλαδή πας μη έλλην βάρβαρος εστί . Δεν σκέφτηκες ποτέ ότι τα δικά σου βιβλία είναι βασισμένα (η αντιγραμμένα (κακογραμμένα καλυτέρα )) από την ξένη βιβλιογραφία…

Δεν θα προχωρήσω άλλο γιατί απλά ήρθα να εξηγήσω-απαντήσω σε ορισμένα πράγματα για αυτά που λέτε για το φόρουμ ελπίζοντας ότι θα καταλάβετε τη θέση μου. Μπορεί να φταίνε τα μη σωστά ελληνικά μου η μπορεί να φταίει και η προκατάληψη σας έχοντας τα αυτιά σας κλειστά και όπου δεν σας παίρνει να αλλάζετε θέμα βλέποντας τα πράγματα πάντα από την δική σας οπτική πλευρά χωρίς να βγάζετε λίγο έξω τον εγωισμό σας και την υπεροπτική αλαζονεία σας .Και όχι δεν πιστεύω ότι όλοι εδώ μέσα σκέφτονται όπως εσύ.

Να σε πληροφορήσω λοιπόν φίλε μου ότι δεν ήρθα εδώ ούτε για να σου δώσω θέματα για κουτσομπολιό ούτε χερούλια για να πιαστείς. Ηρθα και έγραψα γιατί διάβασα το τι λέτε και είμαι σίγουρος ότι αν ήμουν στη θέση σας έτσι θα τα έβλεπα και εγώ .Θέλησα να εξηγήσω-πληροφορήσω ότι απλά υπάρχει και μια άλλη όψη του νομίσματος την οποία η δεν βλέπετε (μερικοί από εσάς) η δεν θέλετε να την δείτε.

Σας έδωσα τις πληροφορίες γιατί θεώρησα άδικο (και την αδικία δεν την μπορώ )να σας αφήσω χωρίς πληροφόρηση να βγαίνετε ρόμπα στα 180 μέλη μας που σας διαβάζουν.

Θέλετε να το πιστέψετε? Καλώς. Δεν θέλετε? Πάλι καλώς.

Από εκεί και υστέρα το πώς θα επεξεργαστείτε τα 5 απλά πραγματάκια που σας είπα είναι θέμα δικού σας επεξεργαστή και σε καμιά περίπτωση δεν έχω λόγω να κρίνω για το πώς θα τα επεξεργαστείτε.

Αν θέλετε να πιαστείτε από το δέντρο και να χάσετε το δάσος οκ.Δεν έχω πρόβλημα σε αυτό αλλά έχω δικαίωμα να μην συμμετέχω.

Νομίζω ότι είμαι ξεκάθαρος για τον τρόπο που λειτουργώ και θα ήθελα αν όχι να σεβαστείς τουλάχιστον να ακούσεις και την άλλη πλευρά ανεξάρτητα αν συμφωνείς η διαφωνείς. Δεν ζήτησα τη γνώμη κανενός αν αυτό που κάνω είναι λάθος η σωστό ούτε έχω κάτι να διαχωρίσω εδώ μέσα. Απλά τα πράγματα έτσι τα βλέπω και απλά σου εξήγησα γιατί τα βλέπω έτσι. Δεν σου ζητάω να τα δεχτείς, σου ζητάω τουλάχιστον να τα ακούσεις όπως και εγώ ακούω τα δικά σου άσχετα αν συμφωνώ η διαφωνώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

σε ακουσα φιλε:

μου πεταξες στα μουτρα ενα "υποθετικο" και "συνωμοσιολογικο" σεναριο για να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα!

εχεις δικιο παντως: ο καθενας πορευεται με το νιονιο που διαθετει!

emthanx:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και συμφωνώ μαζί σου Wizard πως δεν έχει νόημα αυτή η κουβέντα το παρακάτω δεν θα το αφήσω ασχολίαστο...

Πιάστηκες με τις λέξεις. Δεν μιλάω σωστά ελληνικά. Για πες μου εσύ αν ζούσες κάπου έξω οπού για πάνω από 6 χρόνια είχες να μιλήσεις ελληνικά πόσο καλά θα τα ήξερες? Και όχι μόνο αυτό. Υπονοείς φαντάζομαι ότι η έλλειψη της ακριβής γνώσης των ελληνικών είναι και έλλειψη παιδείας. Δηλαδή πας μη έλλην βάρβαρος εστί .

Θα ήξερα τα Ελληνικά όσο καλά τα έμαθα όταν πήγαινα σχολείο.

Αν περιμένεις να μάθεις να μιλάς και να γράφεις στο πανεπιστήμιο τότε είσαι χαμένος από χέρι.

Αν δεν πήγες σε Ελληνικό σχολείο τότε γράψε μας στην γλώσσα που έμαθες μεγαλώνοντας.

Πάντως και εγώ ζω πάνω από 6 χρόνια στο εξωτερικό και μέχρι τώρα, ευτυχώς, κανείς δεν έχει σχολιάσει τα Ελληνικά μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Pele και Greek...κάπου το έχω ξαναγράψει (και αυτό). Εσείς θεωρείτε ότι διεκδικείτε τα δικαιώματα που το ΔΙΚΑΤΣΑ σας στερεί. Σε αυτό τον ' δίκαιο αγώνα ' σας επιστρατεύετε κάθε είδους μέσο (δικαστικό, πολιτικό, συγγενείς ,φίλους κλπ).

Όταν εμείς αποφασίσαμε να διεκδικήσουμε αυτά που θεωρούμε ότι μας ανήκουν, όταν αποφασίσαμε να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας για να έχουμε αυτά για το οποία κάποτε, κάπως παλέψαμε ΞΑΦΝΙΚΑ γινόμαστε ερειστικοί, ρατσιστές , κομπλεξικοί, αλαζόνες και υπερόπτες!!!

Δεν κατάλαβα...εσείς όταν διεκδικείτε αυτά που θεωρείται δικαίωμά σας είστε 'καλά παιδιά' κι εγώ είμαι κομπλεξική; Αυτή είναι η όψη του νομίσματος και αν δεν θέλετε να την δείτε είναι 1) επειδή τόσα χρόνια είχατε καλομάθει και δεν αντιδρούσε κανείς και ξαφνικά βρέθηκε ένας σύλλογος που κάνει κάποιες κινήσεις 2) δεν σας συμφέρει να την δείτε.

Όσο για τα 3 θέματα ΔΙΚΑΤΣΑ που γελοιοποίησα δεν είναι 3 αλλά 7, και μόλις τα ψάξω καλά φοβούμαι ότι θα είναι πολύ παραπάνω. Συγνώμη αν σου χαλάω το κέφι με αυτό αλλά είναι η προσωπική μου άποψη και όπως είπε και ο Greek διαβασέ την είτε συμφωνείς είτε διαφωνείς...any questions?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Pele και Greek...κάπου το έχω ξαναγράψει (και αυτό). Εσείς θεωρείτε ότι διεκδικείτε τα δικαιώματα που το ΔΙΚΑΤΣΑ σας στερεί. Σε αυτό τον ' δίκαιο αγώνα ' σας επιστρατεύετε κάθε είδους μέσο (δικαστικό, πολιτικό, συγγενείς ,φίλους κλπ).

Όταν εμείς αποφασίσαμε να διεκδικήσουμε αυτά που θεωρούμε ότι μας ανήκουν, όταν αποφασίσαμε να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας για να έχουμε αυτά για το οποία κάποτε, κάπως παλέψαμε ΞΑΦΝΙΚΑ γινόμαστε ερειστικοί, ρατσιστές , κομπλεξικοί, αλαζόνες και υπερόπτες!!!

Δεν κατάλαβα...εσείς όταν διεκδικείτε αυτά που θεωρείται δικαίωμά σας είστε 'καλά παιδιά' κι εγώ είμαι κομπλεξική; Αυτή είναι η όψη του νομίσματος και αν δεν θέλετε να την δείτε είναι 1) επειδή τόσα χρόνια είχατε καλομάθει και δεν αντιδρούσε κανείς και ξαφνικά βρέθηκε ένας σύλλογος που κάνει κάποιες κινήσεις 2) δεν σας συμφέρει να την δείτε.

Όσο για τα 3 θέματα ΔΙΚΑΤΣΑ που γελοιοποίησα δεν είναι 3 αλλά 7, και μόλις τα ψάξω καλά φοβούμαι ότι θα είναι πολύ παραπάνω. Συγνώμη αν σου χαλάω το κέφι με αυτό αλλά είναι η προσωπική μου άποψη και όπως είπε και ο Greek διαβασέ την είτε συμφωνείς είτε διαφωνείς...any questions?

Προσωπικά δεν έχω κανένα λόγω να διαφωνήσω μαζί σου με το δικαίωμα σου να διεκδικείς αυτά που θεωρείς σωστά για εσένα. Και πολύ θα χαρώ να φιλοξενήσω ένα κείμενο με τις απόψεις των αποφοίτων ελληνικών πανεπιστημίων ανεξάρτητα αν διαφωνώ η συμφωνώ με μέρος η το σύνολο του κειμένου. Είναι πάντα καλό να φιλοξενούμε και την «άλλη πλευρά» γιατί από την πολυφωνία βγαίνουν συμπεράσματα.

Κατά την άποψη μου αν και δεν ασχολούμαι με το θέμα της ιατρικής καθότι οδοντίατρος θεωρώ ότι το πρόβλημα των μεν και δεν (επίτηδες έβαλα αυτή τη λέξη), μπορεί να λυθεί αν βγούνε οι εγωισμοί από έξω και γίνουν μερικές υποχωρήσεις και από τις δυο πλευρές. Δεν πιστεύω ότι έχουν σε όλα άδικο τα παιδιά που δίνουν δικατσά ούτε πιστεύω ότι έχετε άδικο σε όλα όσα θέλετε να κάνετε. Μέχρι όμως να βρεθούν 5-10 άνθρωποι πάνω από όλα και να σκύψουν πάνω από τα προβλήματα και τις αδικίες και των μεν και των δεν ώστε να βρούνε μια λύση που να μπορεί να ικανοποιεί και τις δυο πλευρές με τις ανάλογες υποχωρήσεις φυσικά, θα βρισκόμαστε να γραφούμε και να γραφούμε χωρίς αποτέλεσμα

Μίλησες για ρατσισμό. Προσωπικά πιστεύω ότι ιδιαιτέρα στους ιατρούς υπάρχει. Βλέπουμε και κάποια δείγματα στους οδοντίατρους.

Όταν για παράδειγμα βγαίνει ο πρώην υπουργός υγείας (κ.Γείτονας) και λέει:

“Βλέπαμε και προαποφασισμένες ποσοστώσεις από τους καθηγητές της ιατρικής. Καρατομούσαν. Κάνανε εξετάσεις -και το έχω ζήσει και ως Υπουργός Υγείας- και λέγανε εκ των προτέρων "πόσοι είναι; Επτακόσιοι; Θα περάσουν είκοσι"

Τότε αυτό δεν είναι ρατσισμός η μήπως το θεωρείς δίκαιο?

Θέλετε να βγάλουμε ονόματα που πήραν παράνομα τις μεταγραφές. Ποιος είναι αυτός που ξεκινάει καριέρα θα βγει να πει κάτι και ενώ όλοι γνωρίζουν ποιοι είναι, δεν έχεις γραπτά στοιχεία να το αποδείξουν? Με την ιδία λογική ότι εσύ δεν μπορείς να μου πεις ποιοι έχουν περάσει ζωή και κότα λόγω των κομματικών προτιμήσεων τους και ας τους ξέρεις πολύ καλά αλλά δεν έχεις στοιχεία εις βάρος τους.

Δεν θέλω να σου αποδείξω κάτι με αυτά που σου λέω. Απλά θεωρώ ότι αυτοί που κάνανε τις μαμουνιές δεν ανήκουν στη λίστα του Δικατσα οσο και αν δεν θέλεις να το πιστέψεις γιατί κατά πάσα πιθανότητα τελείωσαν Ελλάδα η έχουν περάσει ήδη δικατσά με άλλο τρόπο.

Μου λες ότι υπάρχουν παιδιά στο δικατσα που είναι άσχετα. Να το δεχτώ όχι όμως όλοι και όχι η μάζα.¨Όχι όμως επειδή υπάρχουν οι λίγοι που δεν ξέρουν να καρφώνουμε και ταμπέλα σε όλους…του στυλ αχα είσαι από δικατσα είσαι άσχετος.

Προσωπικά εχω δει και άσχετους να τελειώνουν έξω και άσχετους να τελειώνουν μέσα και το χειρότερο είναι ότι έχω δει άσχετους που ξεκίνησαν έξω και τελείωσαν μέσα.

Έγινε μια πρόταση από ένα παιδί στο dikatsa.info. Να δίνουν όλοι εξετάσεις και ανάλογα με αυτές να μπαίνουν στις ειδικότητες. Τη θεωρώ πολύ καλή λύση και θα έπρεπε κατά την άποψη μου να το συζητήσετε με τον αντίστοιχο σύλλογο των ιατρών που δίνουν δικατσα. Όχι μέσα από φορουμς μόνο αλλά και από κοντά.

Όπως καταλαβαίνεις θεωρώ ότι υπάρχουν κοινά σημεία από τα οποία μπορούμε να πιαστούμε ,να κάτσουμε να μιλήσουμε και να συμφωνήσουμε .Για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει να ξεκινήσει ο διάλογος χωρίς προκαταλήψεις και χωρίς χωσίματα χωρίς λόγο και από τις δυο πλευρές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τον είχες γείτονα πάντως θα μπορούσες να τον γράφεις όπως ήθελες. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρήκα την πόρτα σου κλειστή

Και το κλειδί παρμένο

Κοντεύουνε χαράματα

Κι απ'έξω περιμένω

Γιατί καλέ γειτόνισσα

αφού σού τηλεφώνησα

και μού πες πως θ'αφήσεις το κλειδί.

Γιατί σκληρή γειτόνισσα

παιδεύεις την καρδούλα μου

γιατί με βασανίζεις, δηλαδή.

Πότε μού λες πως μ'αγαπάς

Και πότε με παιδεύεις.

Ας ήξερα πώς σκέφτεσαι

Και τι Θεό λατρεύεις.

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ Pele και Greek...κάπου το έχω ξαναγράψει (και αυτό). Εσείς θεωρείτε ότι διεκδικείτε τα δικαιώματα που το ΔΙΚΑΤΣΑ σας στερεί. Σε αυτό τον ' δίκαιο αγώνα ' σας επιστρατεύετε κάθε είδους μέσο (δικαστικό, πολιτικό, συγγενείς

αναφερω απλα οτι προσωπικα εγω δεν ανηκω στην ομαδα των παιδιων που προσεφυγαν στο ΣτΕ.αν και για λιγο σχετικα,αισθανθηκα την εννοια δικατσα,μαζι με οτι αυτη συνεπαγεται.δικαιολογω λοιπον τις κινησεις αυτες,και καταννοω την μετεπειτα ανακουφιση.υπηρξαν ισως καποιες ακραιες θεωρησεις απο τους φοιτητες,αλλα...κανεις δεν ειναι τελειος.

Όσο για τα 3 θέματα ΔΙΚΑΤΣΑ που γελοιοποίησα δεν είναι 3 αλλά 7, και μόλις τα ψάξω καλά φοβούμαι ότι θα είναι πολύ παραπάνω. Συγνώμη αν σου χαλάω το κέφι με αυτό αλλά είναι η προσωπική μου άποψη και όπως είπε και ο Greek διαβασέ την είτε συμφωνείς είτε διαφωνείς...any questions?

εσυ προφανως και ευτυχως αμεση σχεση με "δικατσα" δεν εχεις.αρα,δε ξερεις.για αυτο ισως το λογο...κυνηγας φαντασματα,αναζητωντας θεματα..προς γελοιοποιηση.ειναι και αυτο μια αποψη,οπως εγραψες.καλο ψαξιμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είναι τουλάχιστον υποτιμητικό για το επάγγελμά μας και επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία.

ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΔΑΧΘΟΥΝ(ΒΛΕΠΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ)ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΟΙ ΙΑΤ.ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΗΣ Ε.Ε(ΒΛΕΠΕ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ κ.κΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥ)ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΙΑΤΡ.ΑΘΗΝΩΝ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είναι τουλάχιστον υποτιμητικό για το επάγγελμά μας και επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία.

      ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΙΔΑΧΘΟΥΝ(ΒΛΕΠΕ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ)ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΟΙ ΙΑΤ.ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΗΣ Ε.Ε(ΒΛΕΠΕ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΑΣ κ.κΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥ)ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΙΑΤΡ.ΑΘΗΝΩΝ

Ο κ.Καλοκαιρινός:

1) Δεν είναι πανεπιστημιακός

2) Εργάζεται σε νοσοκομείο με μόνη πανεπιστημιακή κλινική αυτή της οφθαλμολογίας

3) Δεν έχει παιδιά που σπούδασαν σε Ελληνικά Πανεπιστήμια

Από πού έμαθε για τις "μισές" ώρες διδασκαλίας;

Η ΕΕ λέει 6 χρόνια ή 5500 ώρες (οδηγία 93/16/ΕΟΚ όπως ισχύει).

6 χρόνια έχουμε σίγουρα. Τα (υποχρεωτικά) μαθήματα και εργαστήρια σε όλα τα έτη είναι 8-14:00, κάθε μέρα, κάθε εβδομάδα, τουλάχιστον 13 εβδομάδες το εξάμηνο. Άρα 4680 ώρες μίνιμουμ (γιατί κλινικές έχουν και εφημερίες εκτός αυτού του ωραρίου, και σε μεγαλύτερα έτη (4ο+) υπάρχουν και μαθήματα ως τις 14:30-15:00 και άλλα που αρχίζουν από τις 7:30. +12 τουλάχιστον επιλογής που διδάσκονται τουλάχιστον 26 ώρες το καθένα (συνήθως είναι κάπου 20 τα επιλογής που παρακολουθεί κάθε φοιτητής στα χρόνια των σπουδών του, αν εξαιρέσεις αυτούς που δεν παίρνουν πτυχίο στα 6 χρόνια) και καταλαβαίνεις ότι και τις 5500 ώρες (που δε χρειάζονται, γιατί υπάρχουν τα 6 χρόνια) τις πιάνουμε για πλάκα. Πόσες ώρες έχει η ΕΕ Αλέκο;

:splaaaats::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, με τις 8 εσωτερικές και 8 εξωτερικές-τις οποίες ΟΛΟΙ ΚΑΝΑΝΕ- εφημερίες στο τρίμηνο παθολογίας στο Ιπποκράτειο συμπληρώνω τις 6000 ώρες? :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τέλος!!Τέλος!!

Το πτυχίο μου είναι από μια σχολή με πολύ λίγες ώρες διδασκαλίας,χωρίς σύστημα αξιολόγησης των φοιτητών αφού όλοι περνούν από κόμματα και σκονάκια!

:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::wacko:

Παιδιά είμαι πτυχιούχος μετά από πανελλήνιες και ούτε μια προσφυγή δεν μπορώ να κάνω,ούτε το ΔΙΚΑΤΣΑ να λαδώσω,δεν μπορούν να γραφτούν οι γονείς μου σε σύλλογο γονέων και κηδεμόνων,δεν έχω το δικαίωμα να δώσω 100 φορές θέματα 4ου έτους και να κόβομαι και να κατηγορώ τους καθηγητές ή το Δημοσθένη Λιακόπουλο ότι με τις αποκαλύψεις του εξοργίζει τους Αμερικανούς και στέλνουν δορυφόρο πάνω από το ΔΙΚΑΤΣΑ!

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ?ΖΩ ΕΝΑ ΔΡΑΜΑ!!!

Θα μιλήσω άμεσα με τον ξάδερφο μου να γραφτώ σε αγγλόφωνο στην Κωστάντζα!Και στην ανάγκη γράφομαι σε ρουμανόφωνο και καλά,αλλά παρακολουθώ σε αγγλόφωνο!

Ξέρει και τον πρύτανη που είναι άξιο τέκνο..Στην ανάγκη πηγαίνω Τιμισοάρα και Ιάσιο εάν θέλω πιο βόρεια(είναι και πιο πλούσια εκεί!)

Όποιος θέλει από εδώ κανονίζουμε και εκδρομή!

:antegeia::antegeia::antegeia::antegeia:

Τι λένε ρε τα άτομα!Δεν έχουν συναίσθηση της ελληνικής πραγματικότητας και πάνε οι κλέφτες να την πούνε στους ιδιοκτήτες!

Ένας ανέφερε για τον Χατζηγιαννάκη(μόνο αυτό το όνομα θα ήξερε από τη TV),άλλος αναφέρει για το κομματόσκυλο τον ΠΕΣΥΑΡΧΗ.Σε λίγο θα αναφέρουν για τη Ζωζώ Σαπουντζάκη!

Όλα αυτά που γράφουν θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι λόγω χαμηλής εγκεφαλικής λειτουργίας αλλά λόγω αδυναμίας αυτοκριτικής του επιπέδου σπουδών στις χώρες αυτές.

Και ένας απλός τρόπος να θεωρήσεις ότι ανεβαίνουν οι σπουδές σου είναι να κατηγορήσεις τους άλλους ότι οι σπουδές τους είναι στο ίδιο επίπεδο με έσενα!

emboredemboredemboredembored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν είπε "ο πρόεδρός μας κ. Καλοκαιρινός" εννοούσε τον πρόεδρο των μπαμπάδων που φέρανε τα παιδιά του απέξω; Γιατί εμένα δεν είναι πρόεδρός μου κανένας κύριος Καλοκαιρινός, Χειμωνιάτικος ή Τσαχπινοανοιξιάτικος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.