Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι έχω την εντύπωση ότι κουράσατε το θέμα της άδειας...

Το επίδομα αδείας που κατατίθεται κάθε Ιούλιο στο λογαριασμό των αγροτικών είναι ακριβώς για αυτόν το λόγο... Για την άδεια που θα παίρναμε...

το επιδομα του ιουλιου ειναι επιδομα "θερινης σεζον" οπως π.χ. τα χριστουγεννα το επιδομα ειναι "επιδομα χριστουγεννων".

δεν εχει σχεση.

απλα συζηταμε το θεμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ?THANKS!

Είχα κάνει ακριβώς την ίδια ερώτηση λίγα posts παραπάνω και τα παιδιά μου απάντησαν 4 εβδομάδες μετά τη λήξη της προθεσμίας, δηλαδή γύρω στις 15/9.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι έχω την εντύπωση ότι κουράσατε το θέμα της άδειας...

Το επίδομα αδείας που κατατίθεται κάθε Ιούλιο στο λογαριασμό των αγροτικών είναι ακριβώς για αυτόν το λόγο... Για την άδεια που θα παίρναμε...

Σωστά.Παίρνεις το επίδομα, παίρνεις την άδεια, και πας διακοπές σαν άνθρωπος. Πάντως ρωτάμε και καλό είναι να μαθαίνονται αυτά τα πράγματα... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω θα ηθελα να ρωτησω εαν ο αγροτικος μπορει να παρει αδεια ανευ αποδοχων για οικογενειακους λογους π.χ. ανατροφη παιδιου μεχρι 6 ετων διχως γνωμη υπερησιακου συμβουλιου.

κατα ποσο ειναι αφικτο και που πρεπει να απευθυνθει;

αν δεν εχεις ζητησει μειωμενο ωραριο μπορεις να παρεις 6 μηνες αδεια (που νομιζω οτι ειναι μετ αποδοχων) το θεμα ειναι οτι στην κολα το γραφειο προσωπικου στην εγκριση (πας με τον νομο σχετικα με τον κωδικα υπηρεσιας δημοσιων υπαλληλων) αλλα αν πεσεις σε στενοκεφαλο ... α καλα....

εγω περιμενω 2,5 μηνες για αναλογο θεμα με ολη τη σχετικη νομοθεσια και ακομα να απαντησουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν δεν εχεις ζητησει μειωμενο ωραριο μπορεις να παρεις 6 μηνες αδεια (που νομιζω οτι ειναι μετ αποδοχων) το θεμα ειναι οτι στην κολα το γραφειο προσωπικου στην εγκριση (πας με τον νομο σχετικα με τον κωδικα υπηρεσιας δημοσιων υπαλληλων) αλλα αν πεσεις σε στενοκεφαλο ... α καλα....

εγω περιμενω 2,5 μηνες για αναλογο θεμα με ολη τη σχετικη νομοθεσια και ακομα να απαντησουν...

αμαντα, δεν ειμαι γυναικα, κανονικα δεν δικαιουμαι επιδομα πατροτητος.

6 μηνες αδεια αυτο δεν εννοεις;

απο οτι ξερω δεν δικαιουμαι τιποτα.αλλα μακαρι να κανω λαθος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιδομα τοκετου το δικαιουται η συζυγος αν την εχεις ασφαλισει εσυ το παιρνει απο την ασφαλεια σου

τους 6 μηνες αδεια μεχρι τωρα τους παιρνει η συζυγος ειναι στο νεο σχεδιο να τους παιρνει ο ενας η ο αλλος

εσυ δικαιουσαι επιδομα γαμου και τεκνου

αναζητησε τον παλιαο σχεδιο νομου δημοσιων υπαλληλων του 99 εκει λεει ολα τα σχετικα με τις αδειες...

ΦΕΚ Α Ν.2683/99

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιδομα τοκετου το δικαιουται η συζυγος αν την εχεις ασφαλισει εσυ το παιρνει απο την ασφαλεια σου

τους 6 μηνες αδεια μεχρι τωρα τους παιρνει η συζυγος ειναι στο νεο σχεδιο να τους παιρνει ο ενας η ο αλλος

εσυ δικαιουσαι επιδομα γαμου και τεκνου

αναζητησε τον παλιαο σχεδιο νομου δημοσιων υπαλληλων του 99 εκει λεει ολα τα σχετικα με τις αδειες...

ΦΕΚ Α Ν.2683/99

ναι το γνωριζω το φεκ. δικαιουμαι τα βασικα.ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ερωτηση emarright αγροτικος που κανει αιτηση για παραταση και την κανουν δεκτη μπορει να φυγει αποιαδηποτε στιγμη? θα υπαρξουν κυρωσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ?Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΓΗΚΕ ΝΟΜΙΖΩ 18-8.ΤΟ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ?Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΓΗΚΕ ΝΟΜΙΖΩ 18-8.ΤΟ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

Εδ'ω και αρκετό καιρό βγαίνουν μία φορά τον μήνα.Οπότε το κάθε δεύτερη τετάρτη ήταν κάποτε και το ξεχνάς.Η ιστοσελίδα του ΥΥΚΑ ενημερώνεται εάν δεν κάνω λάθος την επόμενη μέρα.

ερωτηση emarright αγροτικος που κανει αιτηση για παραταση και την κανουν δεκτη μπορει να φυγει αποιαδηποτε στιγμη? θα υπαρξουν κυρωσεις?

Μετά την λήξη της θητείας σου, ναι χωρίς κυρώσεις.Απλώς πας ένα ωραίο πρωΐ και τους λες...κύριοι παραιτούμαι! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση emarright αγροτικος που κανει αιτηση για παραταση και την κανουν δεκτη μπορει να φυγει αποιαδηποτε στιγμη? θα υπαρξουν κυρωσεις?

αφου εχεις κανει 3μηνο+12 μηνες σαν υποχρεος υπαιθρου θεωρειται οτι εχεις εκπληρωσει την υπηρεσια υπαιθρου και παραιτεισαι ανα πασα στιγμη χωρις κυρωσεις

αν δεν εχεις παρολα αυτα διορισμο στα χερια σου θα σε συμβουλευα να παραμεινεις

1. για το βιοποριστικο κομματι

2. γραφεις προυπηρεσια στο δημοσιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου εχεις κανει 3μηνο+12 μηνες σαν υποχρεος υπαιθρου θεωρειται οτι εχεις εκπληρωσει την υπηρεσια υπαιθρου και παραιτεισαι ανα πασα στιγμη χωρις κυρωσεις

αν δεν εχεις παρολα αυτα διορισμο στα χερια σου θα σε συμβουλευα να παραμεινεις

1. για το βιοποριστικο κομματι

2. γραφεις προυπηρεσια στο δημοσιο

AMANDA θεωρείται προϋπηρεσία για το ΕΣΥ η παράταση του αγροτικού? Το τρίμηνο? Για το ΕΣΥ ή για τον δημόσιο τομέα γενικότερα?

:blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καθε υπηρεσια στο ΕΣΥ υπολογιζεται σαν προυπηρεσια...

στο ασφαλιστικο ειναι ισοτιμα

στις κρισεις για θεση επιμελητη προσμετραται κυριως η προυπηρεσια σαν ειδικευμενος (επικουρικος) αλλα στις ενστασεις μπορεις να χτυπησεις καποιον αν ειστε κοντα στα μορια και τις παρατασεις που εκανες επιπλεον απο αλλον συνυποψηφιο σε αγροτικο-ειδικοτητα

υποθετω και για το δημοσιο γενικοτερα οτι γραφει σαν προυπηρεσια.. καθως ειναι εμμισθη θεση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άρα τρίμηνο (ένσημα ΙΚΑ)+ παράταση (ΤΣΑΥ). Το ΔΗΜΟΣΙΟ που ξεφύτρωσε???

Τροποποιήθηκε από Clemence
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τριμηνο ΙΚΑ+ΤΣΑΥ

υπηρεσια υπαιθρου ΔΗΜΟΣΙΟ+ΤΣΑΥ

παιρνεις βεβαιωση απο την υπηρεσια για χρονο υπηρεσιας και το προσκομιζεις οπου χρειαζεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδ'ω και αρκετό καιρό βγαίνουν μία φορά τον μήνα.Οπότε το κάθε δεύτερη τετάρτη ήταν κάποτε και το ξεχνάς.Η ιστοσελίδα του ΥΥΚΑ ενημερώνεται εάν δεν κάνω λάθος την επόμενη μέρα.

Μετά την λήξη της θητείας σου, ναι χωρίς κυρώσεις.Απλώς πας ένα ωραίο πρωΐ και τους λες...κύριοι παραιτούμαι! :P

πολυ ωραιο αυτο.....κυριοι...παραιτουμαι!!!!

κατι αλλο τωρα....ΤΣΑΥ...εχετε ολοι τα 2 βιβλιαρακια...συνταγολογιο. Η θεωρηση φανταζομαι γινεται καθε χρονο κι εφοσον εργαζεσαι. Που γινεται? επισης ,μετα που τελειωσει κανεις το αγροτικο ξερω πως το βιβλιαριο μου ειναι σε ισχυ για 6ακομα μηνες. Μολις τελειωσω αγροτικο πρεπει να στειλω καποιο χαρτι που να λεει πως ολοκληρωσα τον 1 χρονο εργασιας και μετα μενω ανεργη?

Δεν τα εχω ξεκαθαρα αυτα και δυστυχως ειναι δυσκολο και να πιασω γραμμη . :blink:

Τροποποιήθηκε από timwria
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολυ ωραιο αυτο.....κυριοι...παραιτουμαι!!!!

κατι αλλο τωρα....ΤΣΑΥ...εχετε ολοι τα 2 βιβλιαρακια...συνταγολογιο. Η θεωρηση φανταζομαι γινεται καθε χρονο κι εφοσον εργαζεσαι. Που γινεται? επισης ,μετα που τελειωσει κανεις το αγροτικο ξερω πως το βιβλιαριο μου ειναι σε ισχυ για 6ακομα μηνες. Μολις τελειωσω αγροτικο πρεπει να στειλω καποιο χαρτι που να λεει πως ολοκληρωσα τον 1 χρονο εργασιας και μετα μενω ανεργη?

Δεν τα εχω ξεκαθαρα αυτα και δυστυχως ειναι δυσκολο και να πιασω γραμμη . :blink:

Δεν είναι μόνο δύο τα βιβλιαράκια του ΤΣΑΓΙΟΥ αλλά τρία - μη ξεχνάς ποτέ το ροζ! Το ίδρυμα δεν έχει περάσει ακόμα τα δεδομένα μας σε Η/Υ οπότε σε κάθε σου επίσκεψη πάνε και φέρνουν οι ίδιοι τον (χάρτινο) φάκελό σου! Κατά συνέπεια ό,τι δικαιολογητικό παίρνεις που να έχει σχέση με έναρξη ή λήξη εργασιακής σχέσης (και εννοώ ΟΛΑ) καλό είναι να τα φωτοτυπείς και να κρατάς τουλάχιστο αντίγραφο στο προσωπικό σου αρχείο. Αλλιώς αν κάτι χαθεί θα ψάχνουν να βρουν άκρη εκείνοι (υποτίθεται) αλλά θα μπλέξεις εσύ όταν και αν σε ειδοποιήσουν (σίγουρο αυτό).

Αυτό που δεν απαντούν στο τηλέφωνο, πολύ καλό :lol: Επειδή μένω πολύ κοντά στα κεντρικά, να σου πω ότι πήγα πέρσι να μάθω γιατί δεν το σηκώνουν το τιμημένο ... και ξέρεις τί έμαθα? Ότι είχαν δύο τηλεφωνήτριες, εκ των οποίων η μια ήταν ΑΜΕΑ και η άλλη είχε μόλις εγκαταλείψει το μάταιο τούτο κόσμο. Στο αναμεταξύ αν ήθελαν, στο τηλέφωνο απαντούσαν οι σεκιουριτάδες, χωρίς φυσικά να είναι η δουλειά τους. Αυτά από το ΤΣΑΥ emnysta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολυ ωραιο αυτο.....κυριοι...παραιτουμαι!!!!

κατι αλλο τωρα....ΤΣΑΥ...εχετε ολοι τα 2 βιβλιαρακια...συνταγολογιο. Η θεωρηση φανταζομαι γινεται καθε χρονο κι εφοσον εργαζεσαι. Που γινεται? επισης ,μετα που τελειωσει κανεις το αγροτικο ξερω πως το βιβλιαριο μου ειναι σε ισχυ για 6ακομα μηνες. Μολις τελειωσω αγροτικο πρεπει να στειλω καποιο χαρτι που να λεει πως ολοκληρωσα τον 1 χρονο εργασιας και μετα μενω ανεργη?

Δεν τα εχω ξεκαθαρα αυτα και δυστυχως ειναι δυσκολο και να πιασω γραμμη . :blink:

το βιβλιαριο ανανεωνεται καθε χρονοστον οικειο ιατρικο συλλογο για την περιφερεια

το ροζ βιβλιαρακι καταγραφονται οτι γινονται οι κρατησεις για αυτο απο καθε εμμισθη θεση θα παιρνεις βεβαιωση οτι για τοσους μηνες εγιναν οικρατησεις σε ΙΚΑ, ΤΣΑΥ, ΔΗΜΟΣΙΟ κτλ

για κενο 2 μηνων αναμεσα σε εμμισθες θεσεις το πληρωνεις υποχρεωτικα στον ιατρικο συλλογο τις εισφορες.. για μεγαλυτερο χρονοεπιλεγεις αν θες νααυτασφαλιστεις η οχι

στην ανεργια μπορεις να πας στον ΟΑΕΔ και να δεις αν συμπληρωνεις το διαστημα για να παρεις επιδομα ανεργιας.... συνηθως μονο με το αγροτικο δεν καλυπτουν αν δεν υπαρχει καποια παραταση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ότι είχαν δύο τηλεφωνήτριες, εκ των οποίων η μια ήταν ΑΜΕΑ και η άλλη είχε μόλις εγκαταλείψει το μάταιο τούτο κόσμο. Στο αναμεταξύ αν ήθελαν, στο τηλέφωνο απαντούσαν οι σεκιουριτάδες, χωρίς φυσικά να είναι η δουλειά τους.

Συγγνώμη αλλά η ΑΜΕΑ τηλεφωνήτρια γιατί δεν απαντάει; Αν είναι παράλυτη ή τυφλή λογικά πρέπει να μπορεί να απαντάει. Εκτός αν έχουν βάλει κουφή τηλεφωνήτρια...Αν μου το πείτε και αυτό...

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΠΑΙΔΕΣ , ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ !!!

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ - ΛΙΓΟ ΚΟΥΦΗ , ΑΛΛΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ...

ΑΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ( ΟΤΑΝ ΔΕΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ...) ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΕΞΑΡΧΗΣ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΛΟΓΟ , ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ? Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟ -8 ΣΕ ΜΟΡΙΑ ? ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ , ΤΙ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ΕΧΩ ? ΓΕΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ - ΟΥΤΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΝΝΟΩ , ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!! - ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΤΩ ΔΙΑ ΒΙΟΥ???

ΚΑΤΑΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ ΝΑ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΑΞΙΩΣΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΣΧΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ , ΩΣΤΟΣΟ Η ΖΩΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΠΑΙΔΕΣ , ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ !!!

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ - ΛΙΓΟ ΚΟΥΦΗ , ΑΛΛΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ...

ΑΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ( ΟΤΑΝ ΔΕΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ...) ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΕΞΑΡΧΗΣ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΛΟΓΟ , ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ? Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟ -8 ΣΕ ΜΟΡΙΑ ? ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ , ΤΙ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ΕΧΩ ? ΓΕΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ - ΟΥΤΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΝΝΟΩ , ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ!! - ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΤΩ ΔΙΑ ΒΙΟΥ???

ΚΑΤΑΝΟΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟ ΝΑ ΕΧΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΑΞΙΩΣΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΑΣΧΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ , ΩΣΤΟΣΟ Η ΖΩΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΠΟΙΟΝ ΞΕΡΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!!!!

εχεις κυρωσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μηδενιζονται τα μορια σου και αποεκει και μετα ξεκινας απο το μηδεν

εκτος αν πας φανταρος η ξεκινας ειδικοτητα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια χαρα.αν καποιος ξεκινησει αγροτικο αλλα αρχισει ειδικοτητα πριν τ τελειωσει, δεν εχει κυρωσεις αποσο ξερω.τι γινεται ομως,αν ξερει εξαρχης οτι θα ξεκινησει την ειδικοτητα πριν τελειωσει το αγροτικο?δηλαδη,ξεκινας αγροτικο οκτωβρη αλλα η ειδικοτητα σου θανοιξει τον επομενο αυγουστο(σε λιγοτερο απο χρονο επμενως) και αυτο το ξερεις επειδη πηρες τηλεφωνο στο αντιστοιχο νοσοκομειο και με βαση τη σειρα σου, τοτε περιπου αναμενεται νανοιξε η θεση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.