Jump to content

Ό,τι μου έμαθε η ζωή...


Doctor_7

Recommended Posts

Πάντα υπάρχει λόγος οταν κάποιος ρίχνει κέρατο σε κάποιον... emdevilemdevilemdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Ότι πολλές φορές οι άνθρωποι δεν θέλουν να ακούσουν, δεν θέλουν να δουν. Κι αν εσύ προσπαθήσεις να τους ανοίξεις τα αυτιά ή τα μάτια, απλά γίνεσαι ο κακός της υπόθεσης... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

ότι οι οδηγοί (πολύ αμφιβάλλω αν είναι όλοι και ιδιοκτήτες) BMW, Mercedes (ακόμα και του κουβά A-Class) και των διάφορων καγκουρέ Ibiza, Subaru, Peugeot είναι πιο έξυπνοι από εμάς τους υπόλοιπους (τους μ@λ@κες...). :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Αν δεν είσαι καλός σε κάτι πρέπει να προσπαθήσεις παααρα πολύ για να τα καταφέρεις.

( μτφ του ¨δεν το έχω, πώς το λεν στα σουαχίλι? " )

και δεν έχω το χρόνο ούτε την πολυτέλεια της επιλογής... :-((

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Πριν αναζητήσεις την αλήθεια βεβαιώσου ότι μπορείς να την αντέξεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζωή είναι ό,τι συμβαίνει, ενώ εσύ κάνεις άλλα σχέδια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ευτυχια δεν ειναι μια κατασταση συνεχης,ειναι στιγμες...στιγμες που ερχονται ,περνανε και μενουν ως αναμνηση ,,οπως και οι ανθρωποι που τις μοιραστηκαμε μαζι τους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Για να αλλάξει ένας άνθρωπος πρέπει να κοιταχτεί στον καθρέπτη... Αν αρνείται να τον αντικρίσει ή κλείνει τα μάτια του όταν τον φέρνεις μπροστά του, τότε ουδεμία διόρθωση θα επιτευχθεί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α)μην κρινεις για να μην κριθεις

και

β)ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλλετω(σωστη η ορθογραφια? νομιζω καποιο συμφωνο πρεπει να ειναι διπλο,αλλα δε βαριεσαι...)

ps:δεν ξερω αν εχουν ηδη ειπωθει αλλα επισης...δε βαριεσαι.

αντε,φιλουρες απο το βροχερο νοτο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να αλλάξει ένας άνθρωπος πρέπει να κοιταχτεί στον καθρέπτη... Αν αρνείται να τον αντικρίσει ή κλείνει τα μάτια του όταν τον φέρνεις μπροστά του, τότε ουδεμία διόρθωση θα επιτευχθεί...

:blink: :blink: :blink: :blink:

ακριβως το ιδιο σκεφτομουν σημερα... βεβαια δν το ειχα διατυπωσει ετσι ωραια στο μυαλο μου :P αλλα το νοημα το ιδιο ηταν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελάχιστα πράγματα είναι δεδομένα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Οτι η ειρωνια ειναι ο πιο αποτελεσματικος τρόπος για να σου δωσει το σύμπαν μια δυνατή φάπα....Και να γελαει με την βλακεια σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνώρισα την αγάπη – σ’ έζησα πια ζωή!

ΚΩΣΤΗΣ ΠΑΛΑΜΑΣ “ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΤΡΕΛΟΥ”

από τους “ΔΕΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ

Ναι, ο Παράδεισος δεν ήταν μια νοσταλγία. Ούτε, πολύ περισσότερο, μια ανταμοιβή. Ήταν ένα δικαίωμα.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ “Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΑΥΤΙΛΟΣ”

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραιο topic. Δικαίωμά μου να ποντάρω λίγα Δικαίωμά μου να πηγαίνω πάσο κι εκεί που λένε πως ποτέ δεν πήγα εγώ δεν πρόλαβα να το ξεχάσω. Στιχοι απο το τραγουδι εν λευκω της Νατασσας Μποφιλιου. Εκφραζουν καθε εναν που τα ρισκα που παιρνει, δεν τα καταλαβαινει κανενας παρα μονο αυτος.Ηρθα στην Ελλαδα στα 18 μου, σε μια χωρα που μεχρι τοτε ηταν η πατριδα των καλοκαιριων μου.Ηρθα με τους παιδικους μου φιλους να σπουδασουμε στην Ελλαδα και στην πορεια βρηκα και τον ανθρωπο μου.Ιδανικη κατασταση και υπεροχα χρονια.Με τον καιρο η οικογενεια σου μεγαλωνει χιλιαδες χιλιομετρα μακρια, οι φιλοι σου φευγουν ενας ενας, γυρνας και βλεπεις 25 μερες τον χρονο τους ανθρωπους με τους οποιους μεγαλωσες και σε μεγαλωσαν να ειναι ολοι μαζι και νιωθεις αυτο το περιεργο συναισθημα οτι εισαι στο σπιτι σου και συγχρονως εισαι απλα ενας επισκεπτης(ειμαι σιγουρος οτι το εχουν νιωσει ολοι οσοι εφυγαν και μενουν εξω για πολλα χρονια), και εσυ μενεις στην Ελλαδα περιμενοντας μια θεση στο Ε.Σ.Υ., δουλευοντας στο ενδιαμεσο απλα γτι πρεπει. Και ομως μενεις γτι το θελεις, και σχεδον καθε μερα παλευεις με τη σκεψη " εισαι σιγουρος οτι εκανες την καλυτερη επιλογη παρα οσα σου ελεγαν?" και σχεδον καθε μερα την κερδιζεις.(Kαι επειδη μπορει να πει καποιος οτι γινομαι γραφικος εκθετοντας προσωπικες μου στιγμες σε δημοσια forum, το κανω χωρις να ξερει κανενας ποιος ειμαι παρα μονο ενας ανθρωπος)Αυτο που θελω να πω απο τα δικα μου βιωματα ειναι οτι μερικα πραγματα(οπως π.χ. ο ανθρωπος σου,ή το να νιωθεις οτι εισαι "σπιτι" σου) αξιζουν να τα κανεις οσες εκπτωσεις και να κανεις στην ζωη σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<<Ο,τι και να κανεις σ αυτη τη ζωη ειναι ασημαντο.

Αλλα ειναι πολυ σημαντικο να το κανεις.>>

Γκαντι

Το ειδα χτες σε μια ταινια, το ελεγε ο πρωταγωνιστης Ρομπερτ Παττινσον. Κι ηταν ολο το νοημα της.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Μπορει στον ματαιο τουτο κοσμο τίποτα να μην είναι απολύτως δεδομενο και όλα να υπακούν στην αβεβαιότητα του.....Εκ πείρας σoy λέω μονο μια συμβουλή μην παραβείς: Ποτέ μα ποτέ μην κατουράς αντιθετα στον ανεμο....Βρασίδας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.