Jump to content

ΝΕΤ μηνυματάκια...


Mariza

Recommended Posts

Αυτοί που με ματιάξανε (ανεξαρτήτως φύλου) να πάνε να τζουτζουκιαστούν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τροποποιήθηκε από Mariza
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry για το edit , αλλά πήγαινα πέρα δώθε την οθόνη... :wub:

Spiderako φτού φτού..... emlookaround

Τροποποιήθηκε από Mariza
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ασε ξεπορτισα!για σινεμα λεγαμε....μετα για φιλμ κατεβασμενο απο το νετ....τελικα κατεληξα για empizza μετα σε ενα σπιτι ιταλων,μαλλον ιταλιδες οπου σκυλοβριστηκα!Εμ να'χουν το θρασσος να μου πουνε οτι στην Αθηνα δε μιλαγαν αγγλικα και οτι ειναι οι ανθρωποι emcensored και για τους ταξιτζηδες...χε τους απαντησα αναλογως που οταν ειχα πρωτοερθει Ιταλια δε υπηρχε ουτε ενας χριστιανος να μιλαει αγγλικα και στο πανεπιστημιο δε ηξεραν ουτε το "γεια" να πουν οι φοιτητες....να μη πω για τους ταξιτζηδες που'χαν το θρασσος να με κανουν κυκλο...χε εκει τα ακουσαν καλα!Εμ τι περιμενες Ιταλιδες του βορρα καβαλημενες και κομπλεξικες που δε καταλαβαινουν γιατι λεμε "Una faccia una razza" και προσβαλλονται!Μπουχαχαχα αφου τα ιδια χαλια ειμαστε ρεεεε.....παλι καλα που ηταν και απο το νοτο Ιταλοι και το επιβεβαιωσαν.Μετα ειχε γελια να δειτε να πλακωνονται βορρας με νοτο Ιταλια :lol::lol::lol:

Αχχχ τα'πα B) μετα πηγαμε embeer embeer

Καποιος το καλοκαιρι μου'πε οτι οι Ιταλοι μιλανε πολυ.....αν χθες ειχες λοξυγκα ηταν επειδη σε σκεφτομουνα ποσο δικιο ειχες emblushemblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Σοφία αγόρασες και άλογα τώρα που έχεις ελεύθερο χρόνο???

Ποιος τη χάρη σου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αιγοπρόβατα Γιώργομ...όχι άλογα emdevil2

Τροποποιήθηκε από Juliette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Julliete άκου αυτό

Emma Shapplin - 02 - spente le stelle από το δίσκο Carmine Meo

είναι φωνάρα πάντως!!!! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν τον έχω το δίσκο μίστερ Ροουντ-Ράννερ...

Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω ως προς τη φωνάρα. Παίζει πάρα πολύ στούντιο. Τις μισές νότες απ'αυτές που νομίζεις ότι έχει δεν τις έχει κι αυτό ακούγεται. Εξάλλου υποτίθεται ότι προωθεί την υποτιθέμενη κλασική της τεχνική. Έλα όμως που είναι ανύπαρκτη. Αν τη βάλεις να τραγουδήσει χωρίς μικρόφωνο (όπως κάνουν οι λυρικοί καλλιτέχνες) δε θα ακουστεί ούτε στην 1η σειρά. Επίσης δεν χρησιμοποιεί το διάφραγμα ως μέσο ανακύκλωσης του αέρα που χρησιμοποιεί (όπως επίσης κάνουν οι λυρικοί καλλιτέχνες) και άρα η φωνή της δεν είναι ομοιογενής ούτε έχει μεγάλες αναπνοές.

Για μένα είναι απλά μια συμπαθητική ποπ φωνίτσα που ξέρει καλό μάρκετινγκ και χρησιμοποιεί ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ την ψηφιακή τεχνολογία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοφία το τραγούδι να το ακούσεις πάντως με πρώτη ευκαιρία! Είναι πραγματικά πολύ όμορφο.

Και, ανεξάρτητα από το πώς βγαίνει η φωνή της, αισθητικά τουλάχιστον (εμένα προσωπικά, που είμαι άσχετη και δεν έχω ιδέα από που βγάζει τον αέρα... :wacko: ) με ικανοποιεί το αποτέλεσμα... Ειδικά το spente le stelle, δεν παίζεται! emstar

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι'αυτό είπα ότι είναι μια συμπαθητική ποπ φωνίτσα. Αν ήταν οπερατική θα την έλεγα φωνάρα ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Julliete! Μιας και δεν το έχεις το κομμάτι μπορείς να το κατεβάσεις από το παρακάτω link και να μας πεις τη γνώμη σου

by the way.. μήπως είσαι λίγο αυστηρή, δε μπορώ να κρίνω βέβαια γιατί δεν έχω ιδέα από κλασσική μουσική.. αλλά το αποτέλεσμα είναι μοναδικό πιστεύω...

Emma Shapplin - 02 - spente le stelle

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε πάλι... μα δε μιλάμε για κλασική μουσική εδώ... είπα ότι η Σάππλιν χρησιμοποιεί με μεγάλη μαεστρία τα επιτεύγματα της ψηφιακής τεχνολογίας.... κατά συνέπεια το αποτέλεσμα δεν μπορεί παρά να είναι μοναδικό.

Εδώ αν τα χρησιμοποιήσει ακόμη κι ο μάστορας ξέρετε τι φωνή θα βγάλει???? :P :P :P

No offence captain! emkiss

Πάντως το κατεβάζω.... απολογισμός αύριο :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μνμ2: Προς Σπάιντερ: Ξέσκισέ τους αύριο!!!! emrockon Show no mercy! emdevilemdevil2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως προς το τραγουδάκι της Σάππλιν: Α, αυτό ήταν? Ναι το έχω ακούσει, αλλά δε με εντυπωσιάζει η φωνή της. Για να μη μιλήσω επιστημονικά και βαρεθεί το σύμπαν, απλά να πω ότι η τεχνική της είναι ΟΛΗ λάθος, ότι βγάζει τη φωνή από το λαιμό και όχι από το διάφραγμα, και σε γενικές γραμμές δεν εντυπωσιάστηκα καθόλου από αυτήν. Η μουσική όμως είναι μια χαρά. Δροσερή και πρωινή για να σου φτιάξει το κέφι. Και το μέρος της χορωδίας επίσης πολύ καλογραμμένο και η χορωδία ομοιογενής και καθόλου τσιριχτή.

Αλλά η Έμμα τεχνικά απαράδεκτη.

Τροποποιήθηκε από Juliette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μία ερώτηση... είσαι τόσο καλή όσο λές; Εννοώ ρε παιδί μου πώς και ξέρεις τόσο πολλά;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί σπούδασα και νομική. Αλλά δε θα ακολουθήσω το επάγγελμα. Μουσικός είμαι τυπικά και ουσιαστικά. Για την ακρίβεια το μπλοκάκι μου λέει "Εκτελεστής μουσικών έργων" (μην κάνετε το γνωστό σχολιάκι πλζ emdevil )

Τέσπα, αν πας στις Τέχνες (είμαι ολίγον άχρηστη και δεν ξέρω να σου δώκω λινκ) στην καρφιτσωμένη ανακοίνωση περί συναυλίας στην αγγλικανική εκκλησία, ποιος νομίζεις ότι τραγουδάει εκεί? ;)emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί σπούδασα και νομική. Αλλά δε θα ακολουθήσω το επάγγελμα. Μουσικός είμαι τυπικά και ουσιαστικά. Για την ακρίβεια το μπλοκάκι μου λέει "Εκτελεστής μουσικών έργων" (μην κάνετε το γνωστό σχολιάκι πλζ emdevil )

Τέσπα, αν πας στις Τέχνες (είμαι ολίγον άχρηστη και δεν ξέρω να σου δώκω λινκ) στην καρφιτσωμένη ανακοίνωση περί συναυλίας στην αγγλικανική εκκλησία, ποιος νομίζεις ότι τραγουδάει εκεί? ;)emoops

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

πες έτσι να καταλάβουμε... ναι ναι την κατέβασα την ανακοίνωση... αλλά είμαι λίγο μακριά για να μπορέσω να κ΄ρινω τα όσα λες....όχι μόνο να κρίνουμε emdevil (για την Emma λεω) :D:D:D:D

Καλή σου επιτυχία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emblushemthanx Θα κάνω ό,τι μπορώ!! Θα βάλω τα δυνατά μου! (που έλεγε και η ακατανόμαστη Ντόρα) emdevil Τροποποιήθηκε από Juliette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ Juliette + Roadrunner για τις ευχές!!!

Επιτέλους ΤΕΛΟΣ!!!

ΠΑΜΕ ΓΙ' ΑΛΛΑ , ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΑΜΕ ΓΙ'ΑΛΛΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.