Jump to content

Προκηρυξη Αγροτικο Σεπτεμβρη 2011


katerina xania

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 211
  • Created
  • Last Reply

Μηπως ξερει κανεις ποτε πρεπει να παρουσιαστουμε στις θεσεις μας? πρεπει να περιμενουμε και τα μονιμα αποτελεσματα και πότε θα βγουν?

Επίσης, ειχα δηλωσει μια θεση και την πηρε μια αλλη κοπελα με τα ιδια μορια οπως και εγω. Ξερετε αν στην επιλογη παιζει ρολο και η προτιμηση? εγω αυτη τη θεση την ειχα δευτερη. αν η αλλη κοπελα την ειχε ως πρωτη επιλογη την παιρνει και ας εχουμε τα ιδια μορια?

Τελικα, πετυχα στο κεντρο υγειας της Κω. Ξερει κανεις τπτ? Αν ναι ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα.

ευχαριστω!

Καλη αρχη σε ολους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μηπως ξερει κανεις ποτε πρεπει να παρουσιαστουμε στις θεσεις μας? πρεπει να περιμενουμε και τα μονιμα αποτελεσματα και πότε θα βγουν?

Επίσης, ειχα δηλωσει μια θεση και την πηρε μια αλλη κοπελα με τα ιδια μορια οπως και εγω. Ξερετε αν στην επιλογη παιζει ρολο και η προτιμηση? εγω αυτη τη θεση την ειχα δευτερη. αν η αλλη κοπελα την ειχε ως πρωτη επιλογη την παιρνει και ας εχουμε τα ιδια μορια?

πρεπει να βγουν τα οριστικα αποτελεσματα πρωτα και μετα θα περιμενεις να σου ερθει ο διορισμος.

σε περιπτωση ισοβαθμιας προηγειται αυτος με την προγενεστερη κτηση πτυχιου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρατασεις σε οσους ειναι στο αγροτικο και εργάζονται θα δωσουν , εχει μαθει καποιος κατι σχετικα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρεπει να κανουμε αποδοχη ιατρειου???αν το θελουμε??αν εχουμε παρει την πρωτη επιλογη δεν αλλαζει κατι ετσι???

επαναδιατυπωσε για να σε καταλαβουμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οποιοσ εχει επιλεγει να παρει ιατρειο τι κανει μεχρι να βγουν τα τελικα??επικοινωνει με το υπουργειο και λεει οτι το δεχεται ??η μονο οσοι δεν το θελουν δηλωνουν την αρνηση τουσ??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οποιοσ εχει επιλεγει να παρει ιατρειο τι κανει μεχρι να βγουν τα τελικα??επικοινωνει με το υπουργειο και λεει οτι το δεχεται ??

καθεται και περιμενει μεχρι να του ερθει ο διορισμος. η ακομα καλυτερα ετοιμαζει τα απαραιτητα δικαιολογητικα που θα χρειαστουν για την αναληψη υπηρεσιας, να μην τρεχει τελευταια μερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ποια ειναι τα απαραιτητα δικαιολογητικα? ειναι τα ιδια για ολους η εξαρταται απο το μερος που θα πας?

τα δικαιολογητικα που απαιτουνται υπαρχουν στην σελιδα του υπουργειου υγειας αλλα πρεπει να παρεις τηλ και στο νοσοκομείο που αν΄ηκει το ιατρειο μηπως θέλουν κατι παραπανω

ξερει κανεις ποτε ερχεται ο διορισμός για τους επι θητεια αγροτικους?ισχυει οτι ερχεται αρκετο καιρο μετα τον διορισμο των υποχρεων?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μηπως ξερει κανεις αν ο αγροτικος που εχει παρει αγονο και ηδη εργαζεται, μπορει να παρετηθει ανα πασα στιγμη???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οριστικα αποτελεσματα

http://www.yyka.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi/828-anakoinwsh-sxetika-me-prokhryksh-26-10-2011?fdl=2858

(30!!!! αγροτικοι με θητεια επιτυχοντες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προκυρηχθηκαν 12 θεσεις στο ΚΥ Ναξου.

ΜΑΚΡΙΑ και απο τις 12 ΚΑΙ τις μικρες Κυκλαδες.

Οποιος περασε απο εκει ξερει..

Συμφωνώ απόλυτα συνάδελφε γιατί πέρασα και εγώ από εκεί.

Είχα θέση στο ΚΥ Νάξου αλλά πέρασα τη μισή θητεία μου περιφερόμενος στα άγονα ιατρεία των μικρών Κυκλάδων, χωρίς να έχω δηλώσει κανένα άγονο ιατρείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο σημερα και μου ειπαν οτι οι διοριμοι των υποχρεων θα αποσταλουν σε 20-30 μερες. Εχετε την ιδια ενημερωση? Μπορουμε να κανουμε κατι για να επισπευσουμε την παραλαβη τους?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΕΠΙ ΘΗΤΕΙΑ (ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΥΠΟΧΡΕΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω μια απορια. απο την ανακοινωση δεν γινεται σαφες αν στην παρουσα προκηρυξη μπορουν να συμμετασχουν μονο ατομα που δηλωσανε στην προηγουμενη του Οκτωβριου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε αυτή την προκήρυξη υποτίθεται ότι βγαίνουν όσα ιατρεία έχουν μείνει κενά από την προηγούμενη του οκτωβρίου. ήδη έχω εντοπίσει 2 που έμειναν κενά αλλά δεν περιέχονται σε αυτή την προκήρυξη. αύριο θα επιστρέψω με πλήρη κατάλογο όσων έμειναν κενά και δεν υπάρχουν στην σημερινή προκήρυξη. ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό? την τρίτη πάντως θα κάνω ερώτηση και στο υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε αυτή την προκήρυξη υποτίθεται ότι βγαίνουν όσα ιατρεία έχουν μείνει κενά από την προηγούμενη του οκτωβρίου. ήδη έχω εντοπίσει 2 που έμειναν κενά αλλά δεν περιέχονται σε αυτή την προκήρυξη. αύριο θα επιστρέψω με πλήρη κατάλογο όσων έμειναν κενά και δεν υπάρχουν στην σημερινή προκήρυξη. ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό? την τρίτη πάντως θα κάνω ερώτηση και στο υπουργείο.

Μήπως ειναι περιπτωσεις που δεν πηρε κανεις την θεση και ο προηγουμενος πηρε αυτοματως παραταση; Ο νεος νομος λεει

οτι η παράγραφος 6 του άρθρου 26 του ν. 2419/1997 (165 Α΄), όπως αντικαταστάθηκε με την παράγραφο 2 του άρθρου 28 του ν.2646/1998 (236 Α΄) και την παράγραφο 1 του άρθρου 57 του ν. 3918/2011 (31 Α΄), αντικαθίσταται ως εξής:

«6. Οι θέσεις ιατρών υπαίθρου προκηρύσσονται πέντε μήνες πριν από τη λήξη της θητείας των ιατρών που υπηρετούν σε αυτές. Εφόσον, η θέση που προκηρύσσεται δεν καλυφθεί, μπορεί να παρατείνεται η θητεία του ιδίου ή άλλου ιατρού που υπηρετεί στο Κέντρο Υγείας ή σε Περιφερειακό Ιατρείο ή σε Πολυδύναμο Περιφερειακό Ιατρείο της ευθύνης του. Στην περίπτωση που δεν υπάρχει ενδιαφέρον από τον υπηρετούντα ιατρό θα παρατείνεται η θητεία άλλου ιατρού μετά από την πρόταση του Νοσοκομείου. Η παράταση αυτή δίνεται με απόφαση του Υπουργού Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, δεν μπορεί να υπερβαίνει τους δώδεκα (12) μήνες και μέχρι να αναλάβει υπηρεσία ο ιατρός που θα επιλεγεί με βάση την επόμενη προκήρυξη».

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.