Jump to content

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ


Recommended Posts

Τώρα που έχουμε ΠτΔ ας συγκροτηθεί η Βουλή κ ας ξεκινήσει η νομοθέτηση ;)

Πρέπει και να ορκιστεί πρώτα.....Η θητεία του ξεκινάει το Μάρτιο επίσημα.Οσα νομοσχέδια κατατεθούν αυτές τις μέρες,θα υπογραφούν το Μάρτιο φαντάζομαι πια.....με το καλό!!! ;)

μπορει να τα υπογραψει ο νυν Προεδρος της δημοκρατιας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 19,1k
  • Created
  • Last Reply

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΣΜΑΝ.

ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΑΡΘΡΑ 30 ΚΑΙ 33 ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΩΣ

ΠΡΟΣ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΤΩΝ ΚΑΘΗΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΠΤΔ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΖΙΝΑ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΛΥΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ ΑΡΓΗΣΕΙ,ΚΑΘΟΤΙ

ΡΥΘΜΙΖΕΙ ΠΛΕΙΑΔΑ ΖΗΤΗΜΑΤΩΝ,ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ 30―4 ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ, ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΕΙ ΟΙ ΠΡΥΤΑΝΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ.(ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΤΗΣ ΜΥΡΙΑΜ).ΤΟ ΕΚΠΑ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΣΕΙ ΗΔΗ ΨΗΦΙΣΜΑ.(ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΗΣ ΙΣΟΛΝΤ

ΣΕΛΙΔΑ 989).

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ Ο ΝΤΡΗΜΤΣΕΙΣΕΡ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ,ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΣ,ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙ ΚΑΙ Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ,ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΕΑΝ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ

ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΟΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΠΑΛΤΑ, ΟΤΙ ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΣΤΟΝ ΙΣΤΟΤΟΠΟ www.neolaiasyriza.gr ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ―ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΣΥΡΙΖΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ.ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΗ ΕΚΘΕΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΤΗΣ ΟΓΔΟΗΣ ΣΥΝΟΔΟΥ.

ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΟΡΟ ΕΜΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΛΤΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΤΕΦΥΓΑ ΣΤΗΝ ΛΕΞΗ ΑΥΤΗ

ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΕΝΟΣ ΤΙΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ.ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΠΙΚΡΟΤΗΣΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΠΣ ΛΟΚ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΤΑΜΠΛΕΤ ΚΑΙ Ο ΤΟΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΗΣ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΕΩΝ.

ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΤΑΜΠΛΕΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΜΟΝΗΣ ΟΠΩΣ ΑΦΕΘΗΚΕ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ.

ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ ΒΛΑΞ ― ΒΛΑΞ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟΔΟΘΗΚΕ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΕΞΟΧΩΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΜΑΚΑ

ΤΗΣ ΕΞΥΠΝΑΔΑΣ.ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΒΛΑΚΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΟΦΥΙΑ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩΝ ΜΟΥ.

ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ,ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΤΡΕΧΟΥΝ,ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΘΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ―ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥΣ.

ΑΝ ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟ,

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΝΕΡΓΟΣ ΕΝΤΑΞΗ ΜΕ ΜΗΝΙΑΙΑ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΤΟΥΣ ΔΕΞΙΟΥΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥΣ ΚΟΛΠΟΥΣ.

ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ.ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΣΥΡΙΖΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ.

Στα πρώτα δείγματα γραφής της νέας κυβέρνησης διαφαίνεται όπως και στις προγραμματικές θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ η δέσμευση για την αντιστροφή της πορείας νεοφιλελεύθερης μετάλλαξης των Πανεπιστημίων μέσω και της κατάργησης του νόμου Διαμαντοπούλου Η αντιστροφή αυτή περιλαμβάνει τέσσερις βασικές κατευθύνσεις

εγγύηση της εκπαιδευτικής διαδικασίας με αξιοπρεπείς όρους και άρα την επαναφορά του απολυμένου διοικητικού προσωπικού την κάλυψη κενών στο εκπαιδευτικό προσωπικό και τις υλικοτεχνικές ανάγκες

λογικής της παιδείας ως δικαίωμα και επομένως την κατεύθυνση για φοιτητικές παροχές σίτιση στέγαση μετακίνηση

ανάκληση όσων έχουν ήδη διαγραφεί και επιθυμούν να σπουδάσουν και κατάργηση του ορίου φοίτησης ν+2

αυτές κινήσεις ορθώνουν ένα τοίχος στην παράλογη εντατικοποίηση που είχε κυριαρχήσει τα προηγούμενα χρόνια επανανοηματοδοτούν την έννοια του Πανεπιστημίου ως ζωντανό κοινωνικό χώρο και ταυτόχρονα δημιουργούν τις προϋποθέσεις για να υπάρχει ελεύθερος χρόνος στους φοιτητές και να μπορούν να τον διαθέτουν για την ανάπτυξη των ιδιαίτερων ανησυχιών και ενδιαφερόντων τους που διαμορφώνουν υποκείμενα ενεργά και πολιτικά συνειδητοποιημένα στη βάση της συλλογικής ζωής

επαναθέσμιση ενός δημοκρατικού πλαισίου λειτουργίας των ιδρυμάτων την κατάργηση των Συμβουλίων Ιδρύματος την επαναφορά του ασύλου και το σεβασμό στο αυτοδιοίκητο δ Σε δεύτερο χρόνο εκ των πραγμάτων τοποθετείται το ζήτημα της σύγκρουσης με την ιδιωτικοποίηση πτυχών της λειτουργίας του Πανεπιστημίου όπως μπορεί να είναι οι εργολαβίες σε διάφορα επίπεδα αλλά και το κομμάτι της έρευνας

ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΟΙ ΕΠΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ.ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΧΕΙ ΔΕΧΘΕΙ ΗΔΗ ΕΞΙ.ΕΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ,ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ Η ΚΥΡΙΑ ΞΟΥΛΙΔΟΥ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ.

ΑΝ ΕΠΙΖΗΤΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΚΕ.

ΥΓ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΦΕΡΤΟΜΑΖΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΣΜΑΝ.

ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΑΡΘΡΑ 30 ΚΑΙ 33 ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΩΣ

ΠΡΟΣ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΤΩΝ ΚΑΘΗΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΠΤΔ.

Ηθελα να διευκρινήσω μια κι έγινε θέμα το σχόλιο μου για την ορκωμοσία του νέου Προέδρου Δημοκρατίας και το πότε θα αρχίσει να υπογράφει τα νέα νομοθετήματα,πως δεν υπαινίχθηκα εγώ πως υπάρχει κανένα κενό στη λειτουργία της Προεδρείας.

Η παρατήρηση μου είχε να κάνει με το σχόλιο της Τζίνας η οποία αδημονούσε για την ομαλοποίηση των λειτουργιών.

Υποθέτω πως τα νομοθετήματα που είναι ήδη έτοιμα,κατατίθενται και ψηφίζονται,θα υπογραφούν από τον μέχρι σήμερα ΠτΔ.

Τα υπόλοιπα,όμως,που δεν είναι έτοιμα και γι'αυτά,υποθέτω πως ενδιαφέρεται η Τζίνα περισσότερο,θα υπογραφούν αναγκαστικά από το νέο Πρόεδρο,το Μάρτιο.

Η παρατήρηση μου αφορούσε το σχόλιο της Τζίνας γιατί κατάλαβα πως βιαζόταν για το δικό μας νομοσχέδιο που δεν είναι έτοιμο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΑΦΩΣ ΜΥΡΙΑΜ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΖΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟΥ Ο ΝΕΟΣ ΠΤΔ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΙΗΣΗ.

ΚΟΥΡΑΚΗΣ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΡΟΦΗ.ΣΥΝΕΙΡΜΙΚΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ.

Η ισορροπία και οι δραπέτες(1995).

Ω ισορροπία που ταλαντεύεσαι και συ πάνω στο σκοινί, μέσα στο σκοινί, κάτω απ’το σκοινί, γύρω απ’ το λαιμό μας

Θα σε υπηρετούμε στους αιώνες των αιώνων αυξάνοντας την εντροπία των συστημάτων των εποχών, των διαγραφών, των ανονείρευτων ονείρων

Ω ισορροπία που θα κινείσαι ώσπου να πάψει να κινείται οτιδήποτε όταν τα πάντα θα έχουν ησυχάσει σε μια πελώρια παγερή ακινησία

Κι όμως κάπου πάντοτε σ’ολόκληρο το σύμπαν θα υπάρχουν οι μικροί δραπέτες που θα φωτίζουν το τοπίο όπως οι μικρές σπίθες των αστεριών στο απέραντο στερέωμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καληνύχτα...... emflowers
Αφιερωμένο.
paroles officielles {Dis-lui (Feelings)}

Dis-lui,
Fais-ça pour moi, dis-lui,
Que le jour sans elle,
Me semble moins long,
Dis-lui,
Quitte à mentir, dis-lui,
Que je réalise,
Qu'elle avait raison,
Dis-lui,
Qu'à nouveau j'aime vivre,
Que je ne suis plus seul, déjà,
Qu'elle n' est plus rien pour moi,
Dis-lui, Oh, oh, oh, dis-lui,
Oh, oh, oh, dis-lui,
N'importe quoi.

Dis-lui,
Fais-ça pour moi, dis-lui,
Que j'ai bien fini, oui,
D'être malheureux,
Dis-lui,
Que j'aime une autre fille,
Dis-lui tout ce que tu voudras,
Mais il faut qu'elle te croit,
Dis-lui,
Que plus jamais, dis-lui,
Je ne pense elle,
Quand tu la verras,
Dis-lui,
Oh, oh, oh, dis-lui,
Oh, oh, oh, dis-lui,
N'importe quoi.
N'oublie pas, dis-lui,
Oh, oh, oh, dis-lui,
Oh, oh, oh, dis-lui,
Qu'elle n'est plus rien pour moi,
Dis- lui,
Oh, oh, oh, dis-lui,

Oh, oh, oh, dis-lui...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τὸ Δάσος

Δὲν ξεριζώνονται οἱ νύχτες ἀπὸ μέσα μας,
βλασταίνουν φύλλα καὶ κλαδιὰ

κι ἔρχονται τὰ πουλιὰ τοῦ ἔρωτα καὶ κελαηδοῦνε.

Δὲν ξεριζώνονται οἱ νύχτες ἀπὸ μέσα μας,
οἱ σπόροι τους φυτρώνουν δάσος σκοτεινό,
στὶς λόχμες του ὁ φόβος ἐνεδρεύει.

Ζῷα μικρὰ καὶ ζῷα ἄγρια τὸ κατοικοῦν,
ὄχεντρες ἕρπουν καὶ ρημάζουν τὶς φωλιές μας,
λιοντάρια ἑτοιμάζονται νὰ μᾶς ξεσκίσουν.

Δὲν ξεριζώνονται οἱ νύχτες ἀπὸ μέσα μας,
ἔγιναν δάσος σκοτεινὸ καὶ μᾶς πλακώνουν.

(ἀπὸ τὴ Συλλογή: «Ὁ Ἀλλήθωρος»)

ΝΤΙΝΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

Περιμένοντας τὸ βράδυ

Δὲν ξέρω πῶς, δὲν ξέρω ποῦ, δὲν ξέρω πότε, ὅμως τὰ βραδιὰ
κάποιος κλαίει πίσω ἀπὸ τὴν πόρτα

κι ἡ μουσικὴ εἶναι φίλη μας – καὶ συχνὰ μέσα στὸν ὕπνο
ἀκοῦμε τὰ βήματα παλιῶν πνιγμένων ἢ περνοῦν μὲς
στὸν καθρέφτη πρόσωπα

ποῦ τὰ εἴδαμε κάποτε σ᾿ ἕνα δρόμο ἡ ἕνα παράθυρο
καὶ ξανάρχονται ἐπίμονα
σὰν ἕνα ἄρωμα ἀπ᾿ τὴ νιότη μᾶς – τὸ μέλλον εἶναι ἄγνωστο
τὸ παρελθὸν ἕνα αἴνιγμα
ἡ στιγμὴ βιαστικὴ κι ἀνεξήγητη.

Οἱ ταξιδιῶτες χάθηκαν στὸ βάθος
ἄλλους τοὺς κράτησε γιὰ πάντα τὸ φεγγάρι
οἱ καγκελόπορτες τὸ βράδυ ἀνοίγουνε μ᾿ ἕνα λυγμὸ
οἱ ταχυδρόμοι ξέχασαν τὸ δρόμο
κι ἡ ἐξήγηση θὰ ᾿ρθεῖ κάποτε
ὅταν δὲν θὰ χρειάζεται πιὰ καμία ἐξήγηση

Ά, πόσα ρόδα στὸ ἡλιοβασίλεμα – τί ἔρωτες Θέε μου, τί ἡδονὲς
τί ὄνειρα,
ἂς πᾶμε τώρα νὰ ἐξαγνιστοῦμε μὲς στὴ λησμονιά.

ΤΑΣΟΣ ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ


Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα.

Και ενώ τα κορίτσια του φόρουμ κοιμούνται ύπνο γλυκό, 

Ο Βαρουφάκης έστειλε στον Ντάισελμπλουμ το αίτημα για εξάμηνη παράταση της δανειακής σύμβασης

 Π

ιθανή δέσμευση καταθέσεων στο τραπέζι της διαπραγμάτευσης , μάγκες. Περισσότερα σε λίγο.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφιερωμένο σε όσους προσπαθούν, κοιταζουν το στοχο στα ματια και τον πλησιαζουν...

αφιερωμενο σε οσους πλησιαζουν το πτυχίο against all odds....

αφιερωμενο σε όσους δεν ειναι κοτες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.