Jump to content

Αντισυνταγματικη ρυθμιση Γιαννοπουλου και Ενιαιες ειδικοτητες


Evia

Recommended Posts

Οι συνάδελφοι εδώ μέσα είναι οργανωμένοι και ενήμεροι. Ο μόνος που δεν είναι μάλλον είσαι εσύ. Αν το εμπέδωσες εσύ είναι αρκετό, τους υπόλιπους δεν τους ενημερώνεις αλλά τους νευριάζεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Created
  • Last Reply

Οι συνάδελφοι εδώ μέσα είναι οργανωμένοι και ενήμεροι. Ο μόνος που δεν είναι μάλλον είσαι εσύ. Αν το εμπέδωσες εσύ είναι αρκετό, τους υπόλιπους δεν τους ενημερώνεις αλλά τους νευριάζεις.

Γιατί νευριάζετε εσείς;?; Δεν θα μας φτάνουν τα stedon σε λίγο. Και παμε και για ψυχίατροι.

Όσοι χάσανε τις προθεσμίες τοποθετούνται τελευταίοι! Πολλοί δεν έχουν ειδοποιηθεί ότι πρόκειται να διαγραφούν από τις λίστες. Αναμονή εκ νέου από την αρχή!! Πάμε για απεργία πείνας έξω από το υπουργείο υγείας; Ελλάς!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι σίγουρα αξιόπιστες - σωστα ενημερωμένες οι λίστες της Νομαρχίας Αθηνών; Γιατι ας πούμε μου φαίνονται λίγα τα άτομα που δήλωσαν τώρα (από την 1η Μάρτη μεχρι σήμερα) Νευρολογία - Παιδοψυχιατρική στο Αιγινήτειο ενώ της Ψυχιατρικής είναι πολύ περισσότερα, αρκετα δυσανάλογα με το πώς ήταν οι λίστες πριν. Μπορεί βέβαια να είναι κι έτσι, αλλα μου φάνηκε κάπως περίεργο..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι χάσανε την μπαλα τοποθετούνται τελευταίοι! Πολλοί δεν έχουν ειδοποιηθεί ότι πρόκειται να διαγραφούν από τις λίστες. Αναμονή εκ νέου από την αρχή!! Πάμε για απεργία πείνας έξω από το υπουργείο υγείας; Ελλάς!!

10 μηνες αφου το υπουργειο μας διεγραψε για πρωτη φορα απο τις λιστες, υπαρχουν ακομη καποιοι που δεν το εχουν αντιληφθει.Ποτε θα ξυπνησουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Foto(press this dear typakos)

Η αναμονή ψυχιατρικής στην Ελλάδα

Όσοι χάσανε τις προθεσμίες τοποθετούνται τελευταίοι! Πολλοί δεν έχουν ειδοποιηθεί ότι πρόκειται να διαγραφούν από τις λίστες. Αναμονή εκ νέου από την αρχή!! Πάμε για απεργία πείνας έξω από το υπουργείο υγείας; Ελλάς!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε όλους! Ενώ είχαν πει πως οι διορισμοί θα γίνουν με αλφαβητική σειρά (ως προς τα νοσοκομεία), το περίεργο είναι ότι στο Αιγινήτειο δεν είναι κανείς υπό διορισμό, φαντάζομαι λόγω της διαμαρτυρίας του Αιγινητείου απέναντι στο Υπουργείο Παιδείας για την υποχρηματοδότηση. Έμαθα ότι η διαμαρτυρία έγκυται στο ότι δεν στέλνουν χαρτιά στη διεύθυνση υγείας για τις θέσεις που αδειάζουν. Έχει κανείς υπόψιν του κάτι περισσότερο; Έχουν σκοπό να το τραβήξουν πολύ; Έχουν κι αυτοί τα δίκια τους να διαμαρτύρονται, αλλά ο τρόπος είναι λίγο περίεργος και μάλλον άδικος απέναντί μας...

Οι διορισμοί ξεκίνησαν από τα νοσοκομεία στα οποία δεν υπάρχει θέμα αρχαιοτήτων, δηλαδή όσα είχαν μόνο έναν της ομάδας 5 , ή μόνο της ομάδας 4. Τα υπόλοιπα όταν αξιωθεί το υπουργείο να στείλει τις αρχαιότητές μας.

Όσον αφορά για το Αιγινήτειο συγκεκριμένα, την παρασκευή ο κύριος που είναι στη νομαρχία μου είπε ότι έχουν να στείλουν κενές θέσεις 9 μήνες. Συνεχίζουν δηλαδή μία πρακτική αδιανόητη που ξεφεύγει από κάθε λογική. Μέχρι τώρα που δεν γίνονταν διορισμοί μπορεί αυτό να μην είχε ουσιαστική πρακτική σημασία τώρα πια όμως τα πράγματα αλλάζουν. Ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι οι συνάδελφοι που βρίσκονται στη λίστα εκεί βρίσκονται σε αναμονή και σε κάποιο νοσοκομείο που δίνει τμήμα είναι σαφές ότι η κατάσταση αυτή μας αφορά όλους και δημιουργεί καραμπόλες καθυστερήσεων με τις εξετάσεις να βρίσκονται προ των πυλών....

Οι συνάδελφοι εδώ μέσα είναι οργανωμένοι και ενήμεροι. Ο μόνος που δεν είναι μάλλον είσαι εσύ. Αν το εμπέδωσες εσύ είναι αρκετό, τους υπόλιπους δεν τους ενημερώνεις αλλά τους νευριάζεις.

PWNED

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσοι χάσανε τις προθεσμίες τοποθετούνται τελευταίοι! Πολλοί δεν έχουν ειδοποιηθεί ότι πρόκειται να διαγραφούν από τις λίστες. Αναμονή εκ νέου από την αρχή!! Πάμε για απεργία πείνας έξω από το υπουργείο υγείας; Ελλάς!!

Όσοι χάσανε τις προθεσμίες τοποθετούνται τελευταίοι! Πολλοί δεν έχουν ειδοποιηθεί ότι πρόκειται να διαγραφούν από τις λίστες. Αναμονή εκ νέου από την αρχή!! Πάμε για απεργία πείνας έξω από το υπουργείο υγείας; Ελλάς!!

έχω παθει το ίδιο κι εγώ! είχα πάρει τηλέφωνο στη νομαρχία να μου πουν σε ποια ομάδα είμαι και ενώ ήμουνα στην 4 μου είπαν ότι είμαι στην 3.. πήγα να δηλώσω την παρασκευή με την ομάδα 3 και δε μ' αφήνουν να δηλώσω καθόλου! ο νόμος όμως δε λέει πουθενά ότι άμα χάσεις την προθεσμία πας τελευταίος! αυτός στη νομαρχεία μου είπε ότι υπάρχουν κι άλλοι που το έχουν πάθει αλλά ότι το υπουργείο δεν έχει απαντήσει τίποτα ακόμα. να βρεθούμε ποιοι είμαστε να πάμε τη δευτέρα στο υπουργείο γιατί όσο καθυστερούμε να κάνουμε κάτι θα βρεθούμε στον πάτο... όποιος ενδιαφέρεται ας με πάρει τηλέφωνο στο 6977919216

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άλλη μία συγκέντρωση ενός συναδέλφου στο υπουργείο.

είναι της μόδας το τελευταίο διάστημα η συμμετοχή σε ατομικές συγκεντρώσεις.

Συνάδελφε, η εγκύκλιος ορίζει τα διαστήματα κατάθεσης αιτήσεως.Αν δεν πας στο συγκεκριμένο διάστημα πολύ λογικό να σε δεχτούν τελευταίο,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άλλη μία συγκέντρωση ενός συναδέλφου στο υπουργείο.

είναι της μόδας το τελευταίο διάστημα η συμμετοχή σε ατομικές συγκεντρώσεις.

Συνάδελφε, η εγκύκλιος ορίζει τα διαστήματα κατάθεσης αιτήσεως.Αν δεν πας στο συγκεκριμένο διάστημα πολύ λογικό να σε δεχτούν τελευταίο,

πραγματικά είναι πολύ λογικό επειδή το υπουργείο τα έχει κάνει μπάχαλο με το νόμο, να περιμένεις από την αρχή ενώ έχεις τελειώσει εδώ και τρία χρόνια.. το πιο είναι το δίκαιο δεν εξαρτάται αποκλειστικά από το αν θα χάσεις μια προθεσμία. να κοιτάμε την ουσία και να μη ρίχνουμε την ευθύνη στους συναδέλφους μας με τέτοιο αντιδραστικό τρόπο. ωραία λοιπόν έγινε ένα λάθος. το υπουργείο δεν έχει καμία ευθύνη?? έχει αλλάξει το νόμο τόσες φορές, ούτε οι ίδιοι δεν ήξεραν να σου πουν σε ποιο γκρουπ είσαι, ούτε είχε βγάλει επίσημες λίστες ποια είναι τα γκρουπ ονομαστικά.. με ποιο δικαίωμα σε καταδικάζει σε δέκα χρόνια αναμονής? ας μας βάλουν τελευταίους στο γκρουπ μας όχι όμως στο τέλος!!! αυτός είναι ακραίος παραλογισμός..εσύ θα χαρείς να μπεις μπροστά από κάποιον που έχει τελειώσει πριν από σένα μόνο και μόνο επειδή έχασε την προθεσμία?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε κοίταξε να σου πω την αλήθεια, δε θα τον παρακαλάω κιόλας να πάει να δηλώσει.

πάντως άμα πάει να δηλώσει δε νομίζω να νιώσεις και αδικημένος.. δε ζητάει κανείς να ευνοηθεί, να μην αδικηθούμε προσπαθούμε.

να τα βάζουμε μ' αυτούς που φταίνε και μας κάνουν τη ζωή δύσκολη και ας μη διαλέγουμε το έυκολο που είναι να βριζόμαστε μεταξύ μας..

αλλοιως ας πάρουμε όλοι από μια βαλίτσα και ας ρίξουμε μαύρη πέτρα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξεχνάς όμως ότι αν δηλώσεις τώρα και καταταγείς στην ομάδα 4 γνωρίζεις πλέον που έχουν δηλώσει όλοι οι υπόλοιποι και επιλέγεις νοσοκομείο εκ του ασφαλούς. Άδικο για τους άλλους μου φαίνεται και αυτό. Αν υποθέσουμε ότι σου κάνει τη χάρη το υπουργείο, εγώ που είμαι ομάδα 3 θα πάω να δηλώσω το Μάη για να διαλέξω το νοσοκομείο που με βολεύει καλύτερα. Επιπλέον και ο φίλος μου ο Κώστας που είναι ομάδα 4 θα διαγραφεί και θα ξαναδηλώσει σε νοσοκομείο που θα έχει μόνο 3άρια και θα ζητήσει να μπεί στην κορυφή. Βλέπεις το άτοπο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε κοίταξε να σου πω την αλήθεια, δε θα τον παρακαλάω κιόλας να πάει να δηλώσει.

πάντως άμα πάει να δηλώσει δε νομίζω να νιώσεις και αδικημένος.. δε ζητάει κανείς να ευνοηθεί, να μην αδικηθούμε προσπαθούμε.

να τα βάζουμε μ' αυτούς που φταίνε και μας κάνουν τη ζωή δύσκολη και ας μη διαλέγουμε το έυκολο που είναι να βριζόμαστε μεταξύ μας..

αλλοιως ας πάρουμε όλοι από μια βαλίτσα και ας ρίξουμε μαύρη πέτρα..

Ξεχνάς όμως ότι αν δηλώσεις τώρα και καταταγείς στην ομάδα 4 γνωρίζεις πλέον που έχουν δηλώσει όλοι οι υπόλοιποι και επιλέγεις νοσοκομείο εκ του ασφαλούς. Άδικο για τους άλλους μου φαίνεται και αυτό. Αν υποθέσουμε ότι σου κάνει τη χάρη το υπουργείο, εγώ που είμαι ομάδα 3 θα πάω να δηλώσω το Μάη για να διαλέξω το νοσοκομείο που με βολεύει καλύτερα. Επιπλέον και ο φίλος μου ο Κώστας που είναι ομάδα 4 θα διαγραφεί και θα ξαναδηλώσει σε νοσοκομείο που θα έχει μόνο 3άρια και θα ζητήσει να μπεί στην κορυφή. Βλέπεις το άτοπο;

ας με βάλουν τελευταία στο γκρουπ 4 ή ας με βάλουν αναγκαστικά στο νοσοκομείο που είχα επιλέξει και πριν. για όλα υπάρχουν λύσεις άμα θες και σίγουρα και τα δύο είναι πιο δίκαια από το να πάω στο τέλος μετά και από αυτούς που μόλις πήραν πτυχίο..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ας με βάλουν τελευταία στο γκρουπ 4 ή ας με βάλουν αναγκαστικά στο νοσοκομείου που είχα επιλέξει πριν αλλάξει ο νομος. για όλα υπάρχουν λύσεις άμα θες και σίγουρα και οι δύο είναι πιο δίκαιες από το να πάω στο τέλος μετά και από αυτούς που μόλις πήραν πτυχίο..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το υπουργείο έδωσε μια μεγάλη προθεσμία, 15 εργάσιμες ημέρες, για το κάθε γκρουπ. Οι μέρες αυτές είναι υπεραρκετές για να δηλώσεις, δεδομένου ότι το θέμα ξεκίνησε τον Αύγουστο. Τα άτομα των μικρότερων γκρουπ δηλώνουν αναγκαστικά λαμβάνοντας υπόψιν τις θέσεις που έχουν απομείνει. Δεν μπορείς εσύ που το θυμήθηκες τώρα να δηλώσεις όπου θες και ο άλλος του γκρουπ 3 να βρίσκει και άτομα εκπρόθεσμα από πάνω του. Διαφορετικά για ποιο λόγο έγινε η κατάταξη σε γκρουπ? Και τι εμποδίζει κάποιον που δήλωσε στο Ηράκλειο ή τα Γιάννενα να διαγραφεί και να έρθει να δηλώσει κάπου στην Αθήνα όπου θα έχει μικρότερη αναμονή. Οι νομαρχίες θα περιμένουν πρώτα να ολοκληρωθούν όλες οι δηλώσεις και μετά να στείλουν χαρτιά στο υπουργείο, οπότε θα μπορούσε να το κάνει. Δεν ξέρω τι θα γίνει και τι θα πει το υπουργείο όμως αν δεν μπεις τελικά τελευταίος να είσαι σίγουρον ότι πολλοί θα κινηθούν νομικά και καλά θα κάνουν κατά την άποψή μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και τρέχω πολύ σήμερα είναι λυπηρό να βλέπεις άτομα που αύριο θα θεραπευουν ασθενείς να μην έχουν τη στοιχειώδη υπευθυνότητα, οργανωτικότητα και από πάνω να διαμαρτύρονται κιόλας ότι αδικήθηκαν.

Ποτέ δε φταίνε οι ίδιοι αλλά κάποιος άλλος. Καμία διάθεση να αναλάβουν τις συνέπειες των πράξεών τους.

Στον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο δε θα μπαιναν καν στον κόπο να σας απαντήσουν.

Νοοτροπία 5χρονου σε γιατρους. Λυπηρό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρόλο που δεν μου πέφτει λόγος, και μου όντως μου φαίνεται περίεργο να μην παρακολουθείς τα γεγονότα όλο αυτό τι διάστημα, παρόλα αυτά, οι νομαρχίες θα έπρεπε να ειδοποιήσουν τους ενδιαφερόμενους, έστω και τηλεφωνικά, για την καινούργια κατάσταση.

Βέβαια, είναι πολύ κουφό που δεν το πήραν χαμπάρι, αλλά αυτό που έγινε δεν είναι σωστό. Τουλάχιστον στον πολιτισμένο κόσμο καισε ευρωπαικές χώρες, οι υπηρεσίες στέλνουν γραπτή ειδοποίηση πρακαλώ για οποιαδήποτε αλλαγή έχει γίνει και σε ακουμπάει..

Άλλο τι γίνεται στο Ελλάντα, όπου ο Mr Γαρουφαλάκης δεν τον ενδιαφέρει τίποτα.

Από την άλλη ρε παιδιά, έχει βουήξει ο τόπος, εσείς το ύπνο του δικαίού...? Τώρα άντε να βρείτε το δίκιο σας..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ορισμένες νομαρχίες ενημέρωσαν. Επίσης σίγουρα θα υπήρχαν και άτομα που άλλαξαν αριθμό τηλεφώνου, διεύθυνση κτλ οπότε και να έγινε προσπάθεια επικοινωνίας μαζί τους θα ήταν αδύνατο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σε όλους! Ενώ είχαν πει πως οι διορισμοί θα γίνουν με αλφαβητική σειρά (ως προς τα νοσοκομεία), το περίεργο είναι ότι στο Αιγινήτειο δεν είναι κανείς υπό διορισμό, φαντάζομαι λόγω της διαμαρτυρίας του Αιγινητείου απέναντι στο Υπουργείο Παιδείας για την υποχρηματοδότηση. Έμαθα ότι η διαμαρτυρία έγκυται στο ότι δεν στέλνουν χαρτιά στη διεύθυνση υγείας για τις θέσεις που αδειάζουν. Έχει κανείς υπόψιν του κάτι περισσότερο; Έχουν σκοπό να το τραβήξουν πολύ; Έχουν κι αυτοί τα δίκια τους να διαμαρτύρονται, αλλά ο τρόπος είναι λίγο περίεργος και μάλλον άδικος απέναντί μας...

Οι διορισμοί ξεκίνησαν από τα νοσοκομεία στα οποία δεν υπάρχει θέμα αρχαιοτήτων, δηλαδή όσα είχαν μόνο έναν της ομάδας 5 , ή μόνο της ομάδας 4. Τα υπόλοιπα όταν αξιωθεί το υπουργείο να στείλει τις αρχαιότητές μας.

Όσον αφορά για το Αιγινήτειο συγκεκριμένα, την παρασκευή ο κύριος που είναι στη νομαρχία μου είπε ότι έχουν να στείλουν κενές θέσεις 9 μήνες. Συνεχίζουν δηλαδή μία πρακτική αδιανόητη που ξεφεύγει από κάθε λογική. Μέχρι τώρα που δεν γίνονταν διορισμοί μπορεί αυτό να μην είχε ουσιαστική πρακτική σημασία τώρα πια όμως τα πράγματα αλλάζουν. Ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι οι συνάδελφοι που βρίσκονται στη λίστα εκεί βρίσκονται σε αναμονή και σε κάποιο νοσοκομείο που δίνει τμήμα είναι σαφές ότι η κατάσταση αυτή μας αφορά όλους και δημιουργεί καραμπόλες καθυστερήσεων με τις εξετάσεις να βρίσκονται προ των πυλών....

Οι συνάδελφοι εδώ μέσα είναι οργανωμένοι και ενήμεροι. Ο μόνος που δεν είναι μάλλον είσαι εσύ. Αν το εμπέδωσες εσύ είναι αρκετό, τους υπόλιπους δεν τους ενημερώνεις αλλά τους νευριάζεις.

PWNED

mixtheo δεν είσαι ο μόνος.. είμαι ομοιοπαθούσα και δε μ' αφήνουν να δηλώσω.. πάρε με στο 6977919216 να πάμε μαζί στο υπουργείο αύριο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τουλάχιστον στις εξετάσεις θα δίνουμε ψυχιατρική, νευρολογία κτλ, ο καθένας ανάλογα το αντικείμενό του, ή παθολογίες και χειρουργικές και τέτοια, που όποιος τελειώνει τώρα τη σχολή προφανώς θα ταχει πρόσφατα και θα χει αντικειμενικό πλεονέκτημα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τουλάχιστον στις εξετάσεις θα δίνουμε ψυχιατρική, νευρολογία κτλ, ο καθένας ανάλογα το αντικείμενό του, ή παθολογίες και χειρουργικές και τέτοια, που όποιος τελειώνει τώρα τη σχολή προφανώς θα ταχει πρόσφατα και θα χει αντικειμενικό πλεονέκτημα;

Το συντακτικό σου τσακίζει κόκκαλα. Δεν μπορώ καν να καταλάβω αν κάνεις δήλωση ή ερώτηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Moυ αρεσει που το ιδιο θεμα τρεχει σε δυο τοπικ ταυτοχρονα.

Εχω κουραστει και εκνευριζομαι απιστευτα με τη νοοτροπια καποιων που θελουν οι νομαρχιες, το υπουργειο και ο οποιοσδηποτε να παρει το ρολο της μαμας και του μπαμπα τους και να τους παρει απο το χερακι για να βρουν το δρομο τους 10 μηνες μετα για το ποτε επρεπε να πανε να δηλωσουν. Και μακαρι να ηταν απλα η αφελεια τους και η ανευθυνοτητα τους, αλλα δεν ειναι ετσι. Παρα ειναι ωραια τωρα που ειδαμε τις παλαιοτητες των ζωων που πηγαν να δηλωσουν εμπροθεσμα και στα τυφλα να διαλεξουμε τη λιστα που μας ενδιαφερει και ειναι πιο συντομη. Ολοι αδικηθηκαμε με το νομο, τα χουμε πει και τα εχουμε ξαναπει, ο καθενας απο τη δικη του οπτικη καπως αλλιως αν ηταν θα ηταν η ζωη του καλυτερη και δικαιοτερη, παρ'ολα αυτα υπηρχαν διοριες 15 ημερων, και γω προσωπικα δεν δεχομαι να εμφανιστεις εσυ και ο αλλος μπροστα μου επειδη "ξεχαστηκες" και δεν δηλωσες, ουτε μπροστα απο τον καθε συναδερφο. Αρκετα τραβηξαμε τοσους μηνες με τον καθε ενα που εκοβε βολτες σε ολες τις λιστες, αυτα τα γελοια δεν συμβαινουν πουθενα σε καμια ειδικοτητα. Αν καμαρι μου οταν πηρες πτυχιο, ειχες αποκοιμηθει 3 μερες και εβρισκες 5 μπροστα σου σε εκεινη σου τη λιστα θα ειχες την απαιτηση να σε βαλουν μπροστα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου ήθελες και ονομαστική κατάσταση ώστε να σου γίνει κατανοητή η εγκύκλιος ε; Πριν γράψετε κάτι σκεφτείτε το λιγάκι, δε φταίω ούτε εγώ ούτε κανείς συνάδελφος που αντιδρούν στα όσα γράφετε, φταίτε εσείς που τα γράφετε και θέλετε να σας πάρουν και στα σοβαρά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχω παθει το ίδιο κι εγώ! είχα πάρει τηλέφωνο στη νομαρχία να μου πουν σε ποια ομάδα είμαι και ενώ ήμουνα στην 4 μου είπαν ότι είμαι στην 3..

Προθεσμίες υποβολής αιτήσεων:

1) Κατηγορία Β: από 03-03-2011 έως 24-03-2011

Δηλ. Ιατροί που οι αιτήσεις τους εκκρεμούσαν για ειδίκευση στο δεύτερο στάδιο της ειδικότητας την 02-08-2010

2) Κατηγορία Γ: από 28-03-2011 έως 15-04-2011

Δηλ. Ιατροί που οι αιτήσεις τους εκκρεμούσαν για ειδίκευση στο πρώτο προκαταρκτικό στάδιο της ειδικότητας την 02-08-2010

3) Κατηγορία Δ: από 11-05-2011 έως 31-05-2011

Δηλ. Ιατροί που οι αιτήσεις τους υπεβλήθησαν για το πρώτο προκαταρκτικό στάδιο των επίμαχων ειδικοτήτων μετά την 02-08-2010.

Διευκρινίζεται ότι στην Κατηγορία Α ανήκουν οι ιατροί που οι αιτήσεις τους εκκρεμούσαν για τα κύρια στάδια των επίμαχων ειδικοτήτων την 02-08-2010 και δεν έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης.

Σε περίπτωση που οι ιατροί δεν αναγνωρίζουν την περίπτωσή τους σε μία από τις παραπάνω κατηγορίες του άρθρου 67 να προσέλθουν να υποβάλλουν αιτήσεις στην υπηρεσία μας κατά την πρώτη περίοδο ώστε να υπάρχει ευχέρεια εφαρμογής οποιουδήποτε σεναρίου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όντως το έγραψα όπως το σκέφτηκα και δε βγαίνει νόημα, παρόλα αυτά προφανώς είναι ερώτηση γιατί... έχει ερωτηματικό στο τέλος...!!!

και η ερώτηση είναι: σε ποιά μαθήματα θα δίνουμε για να μπούμε στην ειδικότητα; ο καθένας ανάλογα με την ειδικότητα που θέλει, ή όλοι τα ίδια; εντάξει τώρα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.