Jump to content

[προσωποπαγής θέση] Διορισμός σε προσωποπαγή θέση


Recommended Posts

Σημερα εφαγα ολο μου το πρωινο προσπαθωντας να νικησω τη γραφειοκρατια.Εξηγουμαι...

Μετα απο τηλεφωνημα συγγενη μου που μεσω γνωστων προσπαθει να επισπευσει λιγο τη διαδικασια,πηγα στο γενικο λογιστηριο με σκοπο να παρω την αποφαση διορισμου "χερι-χερι" και να την παω στο υπουργειο υγειας,μηπως και καταφερω και προλαβω να βγει μεχρι αυριο,για να μη φαμε αλλον 1.5 μηνα "υπο διορισμο" λογω των εκλογων.Να σημειωσω εδω οτι ο διορισμος αυτος αφορα συνολικα 27 γιατρους προς ειδικευση.Φυσικα δεν εχω αλτρουιστικα κινητρα,το δικο μου το διορισμο κυνηγαω,αλλα μαζι με μενα ειναι αλλοι 26 συναδελφοι που συμπεριλαμβανονται στην ιδια αποφαση.Μου φαινεται περιεργο που στις διαφορες επισκεψεις μου στο ΥΥΚΑ αλλα και σημερα στο γενικο λογιστηριο δεν εχω συναντησει καποιον απο αυτους τους συναδελφους να ασχολειται με το διορισμο που εχει καθυστερησει υπερβολικα.Δεν πειραζει ομως γιατι και περισσοτεροι να ειμασταν,δυσκολα θα καναμε κατι καλυτερο.

Παρολο που εφαγα 4+ ωρες εξω απο γραφειο του αρμοδιου υφυπουργου οικονομικων,δεν εγινε δυνατο να υπογραφει μεχρι τις 4.30 το μεσημερι.Δε θελω να μιλησω για το χαος που επικρατει,τη γραφειοκρατια,τους παντα αναρμοδιους υπαλληλους που "σκοτωνονται στη δουλεια" σηκωνοντας τηλεφωνα και βγαζοντας φωτοτυπιες γιατι εξοργιζομαι και λυπαμαι ταυτοχρονα.Το κακο ειναι οτι οι υποθεσεις που ηταν "προς υπογραφην" αφορουσαν σε μεγαλο βαθμο μεταταξεις υπαλληλων και οχι διορισμους.Με αλλα λογια,ρουσφετι/βολεμα ημετερων/οπως θελετε πειτε το,αλλα εμενα κατι τετοιο μου φανηκε.

Αυριο θα ξαναπαω απο νωρις το πρωι ελπιζοντας να πετυχω αυτο που τωρα μου φαινεται ακατορθωτο,δηλαδη μεσα στο πρωινο 8ωρο να παρω την αποφαση απο το ΓΛΚ,να την παω στο ΥΥΚΑ οπου και θα βγει ο διορισμος και αν χρειαστει να παω και στο Εθνικο Τυπογραφειο για να βγει σε ΦΕΚ(ελπιζω να μη χρειαστει το τελευταιο).Η αποδοση που δινει η παταγωδης αποτυχια μου στο συγκεκριμενο σχεδιο ειναι γυρω στο 1.10.

Κοινως δεν εχω ελπιδες....

Βλεποντας ολη αυτη την κατασταση στην οποια εχει φτασει το ελληνικο κρατος,σκεφτομαι ολο και πιο σοβαρα τη μεταναστευση μετα το τελος της ειδικευσης μου.Αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα..........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 133
  • Created
  • Last Reply

Συνάδελφε είμαι σχεδόν παθών, μπορώ κι εγώ να βοηθήσω αύριο. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δε βρήκα συναδελφική αλληλεγγύη. Προσπαθώ όλη την εβδομάδα να βρω άκρη. Αύριο θα είμαι κι εγώ εκεί. Εις αύριον τα σπουδαία λοιπόν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφοι, τα καταφερα! emgoalemgoalemgoal

Μετα απο αρκετο τρεξιμο,ζεστη,ορθοστασια,αναμονες απο γραφειο σε γραφειο για υπογραφες,θεωρησεις,αντιγραφα κλπ κλπ ολοκληρωθηκε η διαδικασια.Στην αποφαση που πηγα εγω απο το ΓΛΚ στο ΥΥΚΑ περιλαμβανονταν εκτος απο μενα και αλλοι 26 συναδελφοι.Απο το πρωτοκολλο του υπουργειου δε με αφησαν να τα παω προσωπικα στην ΥΔΕ,αλλα με διαβεβαιωσαν οτι θα διεκπεραιωθουν σημερα.Απο δευτερα θα ταξινομηθουν στο υπουργειο και την τριτη θα ειναι ετοιμοι οι διορισμοι και θα αρχισουν να φευγουν.

Γενικα να περιμενετε διορισμους απο βδομαδα,υπηρχε μεγαλη κινητικοτητα σημερα στο τμημα ειδικευομενων αλλα και γενικα στο ΥΥΚΑ,οπως φανταζομαι και στα υπολοιπα υπουργεια.Στο ΓΛΚ παντως γινοταν πανικος οπως και χτες, πολλες μεταταξεις και αποσπασεις και λιγοτερο διορισμοι.Φανταζομαι οτι θα ολοκληρωθηκαν τα περισσοτερα,γιατι αυτες οι δουλειες μεταφραζονται και σε ψηφους....

Ειμαι κομματια,παω για υπνο... emnystaemnystaemnystaemnysta

Ευχαριστω και για τις συμβουλες στο πμ,αν χρειαστει θα απευθυνθω εκει τη δευτερα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορεις να περιγραψεις συνοπτικα ποια ειναι η διαδικασια που πρεπει καποιος να ακολουθησει για να επισπευσει το διορισμο του, αφου γινει υπο διορισμο?Ειναι εφικτο κατι τετοιο?κερδιζεις χρονο ουσιαστικα ή λιγες μερες?

Και για να το ρωτησω και λιγο διαφορετικα, ποια ειναι η πορεια που ακολουθειται απο τη στιγμη που γινεσαι υπο διορισμο μεχρι να σου ερθουν τα χαρτια του διορισμου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλε hustler,η δικη μου περιπτωση ηταν λιγο ιδιαιτερη γιατι ημουν υπο διορισμο σε προσωποπαγη θεση.Ολες αυτες οι θεσεις ειχαν "κολλησει" στο γεν. λογιστηριο για ενα μηνα περιπου.Γιαυτο εφτασα τους 3+ μηνες υπο διορισμο.Η διαδικασια που ακολουθησα ηταν να παρω την εγκριση απο το γενικο λογιστηριο και να την παω προσωπικα στο ΥΥΚΑ για να ετοιμασουν τα χαρτια μου,αντι να τους αφησω να τη στειλουν υπηρεσιακα και να χαθουν μερες.Βεβαια προηγουμενως ειχα επισκεφθει 2-3 φορες το αρμοδιο γραφειο ειδικευομενων οπως ανεφερα και πιο πανω.Ηταν και λιγο "περιεργες" μερες λογω των εκλογων και μπορεσα να παρω τα χαρτια στα χερια μου.Αν ηταν αλλιως τα πραγματα δεν ξερω αν θα ειχα αυτη τη δυνατοτητα.

Σε αυτες τις περιπτωσεις λιγα πραγματικα μπορεις να κανεις.Ερχεσαι αντιμετωπος με την απροσωπη γραφειοκρατια και δε μπορεις να απευθυνθεις πουθενα.Απ'οτι καταλαβα απο την επαφη μου με το υπουργειο,αν εχεις καλο USB 2.0 βυσμα(και πανω) μπορεις να καταφερεις πολλα.Η επισπευση του διορισμου ειναι ευκολη.Αν δεν εχεις τοτε περιμενεις 3μηνο οπως εγω και βλεπεις αλλους να διοριζονται πριν απο σενα... emcensoredemcensoredemcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Μάλιστα....να τη λοιπόν.

Αριθμ. Υ10δ/ΟΙΚ. 45163 (5)

Ρυθμίσεις για την εφαρμογή της διάταξης της παραγράφου 1, άρθρου 22 του ν. 3730/2008.

Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

Έχοντας υπόψη:

1. Τις διατάξεις του ν. 123/1975 (ΦΕΚ 172/Α΄/20.8.1975)

2. Τις διατάξεις του άρθρου 1 παρ. 4 του ν. 1579/1985

(ΦΕΚ 217/Α΄/23.12.1985)

3. Τις διατάξεις του άρθρου 22 παρ. 1 και 3 του ν. 3730/2008 (ΦΕΚ 262/Α΄/23.12.2008)

4. Τις διατάξεις των υπ’ αριθμ. 415/1994, 379/1995, 147/1997 και 204/1998 π.δ., που δημοσιεύθηκαν στα αρ.

236/Α΄/1994, 214/Α΄/1995, 127/Α΄/1997 και 162/Α΄/1998 ΦΕΚ αντίστοιχα.

5. Την υπ’ αριθμ. ΔΥ3α/οικ.1143/1995 (ΦΕΚ 951/Β΄/1995)

κοινή υπουργική απόφαση «εξαίρεση διοικητικών πράξεων και εγγράφων από τον περιορισμό των τριών υπογραφών».

ΕΦΗΜΕΡΙΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ (ΤΕΥΧΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ) 8409

6. Το γεγονός ότι η προκαλούμενη δαπάνη θα αντιμετωπισθεί από πιστώσεις του προϋπολογισμού του

Υπουργείου Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, αποφασίζουμε:

Σε εφαρμογή των διατάξεων των παρ. 1 και 3 άρθρου 22 του ν. 3730/2008 ορίζουμε τα εξής:

Στην περίπτωση που ειδικευόμενη ιατρός λάβει άδεια κύησης και λοχείας − στην έννοια της άδειας κύησης

περιλαμβάνεται και κάθε αναρρωτική άδεια που χορηγείται λόγω επαπειλούμενης κύησης, η οποία αποσκοπεί

στην προστασία της εγκυμονούσας γυναίκας και του εμβρύου − και η άδεια αυτή υπερβαίνει τις τριάντα (30)

ημέρες, τοποθετείται στη θέση της ο επόμενος ειδικευόμενος γιατρός ως υπεράριθμος σε προσωποπαγή θέση.

Το νοσοκομείο που υπηρετεί υποχρεούται ένα (1) μήνα πριν την αποχώρηση της ιατρού για την έναρξη της

άδειας κύησης και άμεσα, στην περίπτωση αναρρωτικής λόγω επαπειλούμενης κύησης να ενημερώσει εγγρά−

φως την αρμόδια Διεύθυνση Υγείας της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης.

Οι Διευθύνσεις Υγείας των Νομαρχιακών Αυτοδιοικήσεων θα προτείνουν προς τοποθέτηση για ειδίκευση

τον επόμενο στη σειρά προτεραιότητας ιατρό, ο οποίος θα τοποθετηθεί με απόφαση του Υπουργού Υγείας και

Κοινωνικής Αλληλεγγύης ως υπεράριθμος σε προσωποπαγή θέση ειδικευόμενου ιατρού που συνιστάται με την

απόφαση τοποθέτησης του. Ως ημερομηνία κένωσης της θέσης λογίζεται η πρώτη μέρα της άδειας κύησης

και η ημερομηνία έναρξης της αναρρωτικής.

Ο διορισμένος σε προσωποπαγή θέση ειδικευόμενος ιατρός τοποθετείται σε κενή οργανική θέση της ειδικό−

τητας του, μετά την αποχώρηση της ιατρού εξ αιτίας της άδειας της οποίας τοποθετήθηκε και για το χρονικό

διάστημα που υπολείπεται για την ολοκλήρωση του χρόνου ειδικότητάς του.

Η διάταξη αυτή ισχύει άπαξ για κάθε ειδικευόμενο γιατρό και δεν μπορεί να εφαρμοστεί σε περίπτωση κατά

την οποία ειδικευόμενη έχει τοποθετηθεί κατ’ εφαρμογή της, σε προσωποπαγή θέση και κατά τη διάρκεια της

ειδίκευσης της στη θέση αυτή λάβει άδεια κύησης ή λοχείας.

Η διάταξη εφαρμόζεται άπαξ για κάθε ειδικευόμενο γιατρό και για κάθε στάδιο της ειδίκευσής του (προκαταρκτικά και βασικό).

Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

Αθήνα, 24 Μαρτίου 2009

Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ

ΔΗΜ. ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ

4019809836_f65cf33b7c_o.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Να ρωτησω κατι, αν μετα την επιστροφη της συναδελφου μαμας πλεον και με την ολοκληρωση της ειδικοτητας της, με την αποχωρηση της θα διοριστει καποιος/καποια απο τη λιστα αναμονης η επειδη καποιος/καποια τοποθετηθηκε σε προσωποπαγη θεση λογω της λοχιας της δε θα συμβει αυτο, καποιος που ξερει ας απαντησει ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτησω κατι, αν μετα την επιστροφη της συναδελφου μαμας πλεον και με την ολοκληρωση της ειδικοτητας της, με την αποχωρηση της θα διοριστει καποιος/καποια απο τη λιστα αναμονης η επειδη καποιος/καποια τοποθετηθηκε σε προσωποπαγη θεση λογω της λοχειας της δε θα συμβει αυτο, καποιος που ξερει ας απαντησει ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Για να δηλώσεις το επόμενο στάδιο ειδίκευσης θα πρέπει να έχει εκδοθεί η υπουργική απόφαση τοποθέτησης στο προηγούμενο στάδιο. Για να μείνει σε ισχύ η αίτηση αυτή (του δευτέρου σταδίου) θα πρέπει να διοριστείς για ειδίκευση στο αρχικό στάδιο. Δεν είναι ανάγκη να ολοκληρώσεις το αρχικό στάδιο για να παραμείνει σε ισχύ η αίτηση για το επόμενο στάδιο, αρκεί να διοριστείς και την επομένη να παραιτηθείς, ώστε να πάρεις το πιστοποιητικό ευδόκιμης άσκησης.....για μία ημέρα ειδίκευσης.

Πριν την αποστολή της αίτησης τοποθέτησης του ιατρού από τη νομαρχία στο υπουργείο θα πρέπει να έχει αναγνωρίσει το αρχικό στάδιο από το ΚΕΣΥ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο νοσοκομείο μας μια ειδικευόμενη έφυγε με άδεια εγκυμοσύνης και ένας νέος συνάδερφος διορίστηκε σε προσωποπαγή θέση. Τώρα που ακόμη μια ειδικευόμενη πρόκειται να φύγει με άδεια εγκυμοσύνης, θα ανοίξει κι άλλη προωποπαγής? Ποιός είναι υπεύθυνος γι'αυτό? Ο Διευθυντής πρέπει να συμφωνήσει και να το ζητήσει ή γίνεται κατευθείαν από το Υπουργείο? :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο νόμος δυστυχώς δεν περιορίζει τον αριθμό των προσωποπαγή θέσεων.

Δυστυχώς ο νόμος σχεδιάστηκε από άσχετο με την Υγεία (δες Αδαμίδης) και με τα θέματα που απασχολούν τους συναδέλφους....και ψηφίστηκε και από την πλειοψηφία των άσχετων βουλευτών.

Παράδειγμα το Νοσοκομείο Παίδων " Η Αγία Σοφία" με 10 προσωποπαγείς θέσεις στις 82 οργανικές στην παιδιατρική κλινική.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο πρώτος από τη λίστα αναμονής που μπορεί να διοριστεί.

Μπορεί ο πρώτος....δεύτερος...τρίτος κτλ να έχει χρονολογική παράταση οπότε τη θέση την καταλαμβάνει ο επόμενος "έτοιμος" να διοριστεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστά. Όμως θα κάνω την εξής ερώτηση: Τί γίνεται όταν έχει ήδη τεθεί κάποιος "υπο διορισμό σε προσωποπαγή θέση" και μέχρι να φτάσουν τα χαρτιά του στην Νομαρχία, η εγκυμονούσα έχει ήδη γεννήσει και επιστρέψει στην δουλειά της; Ξέρω ένα τέτοιο περιστατικό και ο κακομοίρης ο "υπο διορισμό" περιμένει ήδη ένα πεντάμηνο με άγνωστο χρόνο ακόμα αναμονής! Τάσο, περιμένω τα φώτα σου..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστά. Όμως θα κάνω την εξής ερώτηση: Τί γίνεται όταν έχει ήδη τεθεί κάποιος "υπο διορισμό σε προσωποπαγή θέση" και μέχρι να φτάσουν τα χαρτιά του στην Νομαρχία, η εγκυμονούσα έχει ήδη γεννήσει και επιστρέψει στην δουλειά της; Ξέρω ένα τέτοιο περιστατικό και ο κακομοίρης ο "υπο διορισμό" περιμένει ήδη ένα πεντάμηνο με άγνωστο χρόνο ακόμα αναμονής! Τάσο, περιμένω τα φώτα σου..

lisaki έχω απαντήσει στο ερώτημά σου την ημέρα που συναντήθηκα με την υπουργό και με την προϊστάμενη στο τμήμα ειδικοτήτων 27/11/2009

Δημιουργήθηκαν κάποια προβλήματα με τις προσωποπαγείς θέσεις, οπότε κι εκεί υπήρξαν κάποια προβλήματα. Ας όψεται η ηλιθιότητα του νομικού συμβούλου του Αβραμόπουλου που συνέταξε την υπουργική απόφαση.

Υπάρχουν περιπτώσεις που η ειδικευόμενη ζητάει άδεια κυήσεως και το νοσοκομείο εν συνεχεία ζητάει να τοποθετηθεί ο επόμενος ειδικευόμενος στη θέση αυτή ως προσωποπαγείς. Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν στο διάστημα του "υπό διορισμού σε προσωποπαγή θέση" (2 μήνες) η συνάδελφος που βρίσκεται σε άδεια επιστρέφει στη θέση της στο νοσοκομείο.

Πλέον το κονδύλι για τις θέσεις αυτές έχει δοθεί κι έτσι απ' όσο γνωρίζω το πρόβλημα έχει λυθεί.

@lisaki δεν με παρακολουθείς και ανησυχώ :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Wrong dear Tasos! Πάντα σε παρακολουθώ και ναι, είχα διαβάσει το αναφερθέν post. Δυστυχώς, ακόμα όμως τίποτα δεν έχει λυθεί όπως υποσχέθηκαν... I guess, no money, no honey.. Keep up the good work!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Wrong dear Tasos! Πάντα σε παρακολουθώ και ναι, είχα διαβάσει το αναφερθέν post. Δυστυχώς, ακόμα όμως τίποτα δεν έχει λυθεί όπως υποσχέθηκαν... I guess, no money, no honey.. Keep up the good work!

Συνάδελφοι μέλη του forum αναφέρανε τότε πως τους ήρθε ο διορισμός. Και από τη λίστα στη νομαρχία Αθηνών φαίνεται να έχουν γίνει το τελευταίο διάστημα διορισμοί σε προσωποπαγείς θέσεις.

Αν τώρα δημιουργήθηκε ξανά πρόβλημα με επόμενη φουρνιά συναδέλφων σε προσωποπαγείς θέσεις δε γνωρίζω τι συμβαίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα!

εχω μια απορία και οποιος μπορει ας με βοηθησει.

Εαν καποια είχε μεινει εγκυος και και είχε παρει την αδεια κυησεως λοχείας ΠΡΙΝ την ισχυ και και εφαρμογη του σχετικα νεου νομου για τις ΠΡΟΣΩΠΟΠΑΓΕΙΣ θέσεις, τωρα η ειδικότητα θα τελειώσει κανονικά στην προβλεπόμενη ημερομηνία , θα μπει υπεραριθμη ή σε προσωποπαγη θεση και παράλληλα θα διοριστεί και ο επόμενος ειδικευόμενος ή θα τελειώσει κανονικά και μετά θα ανοίξει η θέση της?

Μπορείτε να με διαφωτίσετε?

Γιατί είναι πολλές οι εγκυμοσύνες πριν απο το νομο και ακόμα περισσότερος ο χρόνος συμφόρησης των λιστών αναμονής...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαβάστε και αυτό!

Στο Ν.3209/2003 προστίθεται το άρθρο 24 που ανάφερει:

1. Σε περίπτωση που ειδικευόμενος ιατρός λάβει άδεια για πραγματοποίηση μεταπτυχιακών σπουδών ή άδεια λοχείας και η άδεια αυτή υπερβαίνει τις τριάντα (30) ημέρες, τοποθετείται στη θέση του ο επόμενος ειδικευόμενος ιατρός ως υπεράριθμος σε προσωποπαγή θέση ειδικευόμενου ιατρού που συνιστάται με απόφαση του Υπουργού Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης. Η θέση αυτή καταργείται με την ολοκλήρωση του χρόνου ειδικότητας του προηγούμενου ειδικευόμενου ιατρού, οπότε και ο διορισμένος στην προσωποπαγή θέση ειδικευόμενος ιατρός τοποθετείται στην κενωθείσα θέση για το χρονικό διάστημα που υπολείπεται για την ολοκλήρωση του χρόνου ειδικότητάς του. Η διάταξη αυτή δύναται να ισχύσει άπαξ για κάθε ειδικευόμενο ιατρό και δεν μπορεί να εφαρμοστεί στις περιπτώσεις ειδικευόμενων ιατρών που έχουν τοποθετηθεί, ως εκ της εφαρμογής της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

δηλαδη εννοει πως αν μια ειδικευομενη εχει μπει σε προσωποπαγη θεση λογω εγκυμοσυνης της 1ης συναδελφου και μεινει και η ιδια εγκυος τοτε δεν ξαναενεργοποιειται η διαταξη για να μπει και ο 3ος ειδικευομενος στην αρχικη κενωθεισα θεση???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Παρακαλώ να ενημερώσει κάποιος συνάδελφος αν έχει διοριστεί προσφάτως σε προσωποπαγή θέση, ενώ τα χαρτιά του είχαν φύγει από τη νομαρχία (είτε Αττικής είτε επαρχίας)Νοέμβριο ή Δεκέμβριο.

Μετά δηλαδή από εκλογές, αλλαγή υπουργού, αλλαγή γενικού γραμματέα κτλ, οι διορισμοί σε προσωποπαγείς θέσεις έχουν συντομεύσει ή όχι;

Είναι συντομότερος από τον <<κανονικό>> διορισμό;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2105231910 γραφείο ειδικοτήτων για νοσοκομεία αττικής και 2105235500 για νοσοκομεία επαρχίας

Θα σου δώσουν την πιο σίγουρη απάντηση απ' όλους εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Δυστυχώς έχουν κλείσει για σήμερα.

Πάντως αν κάποιος έχει διοριστεί προσφάτως σε προσωποπαγή ή μη θέση, ας ενημερώσει για το χρόνο αναμονής.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακόμα εκεί είναι.

Πάρε στο 2105232821 τηλ.κέντρο ΥΥΚΚΑ και ζήτα να σε συνδέσουν με το αρμόδιο τμήμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.