Jump to content

διορισμός σε ειδικότητα κατά περίοδο εκλογων


newdoctor

Recommended Posts

Το ερώτημα φυσικά και δεν απευθυνόταν σε σενα!

Δεν περιμένω να ξέρεις!

Δεν ρωτάω κάποιον συγκεκριμένα, απορία εκφράζω καθως αν είχαν υπογραφεί τότε δεν υπηρχε και κόλλημα φαντάζομαι για να προχωρήσουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Last Reply

Οι Γ.Γ προσφατα ανελαβαν και το σιγουρο ειναι οτι οι διαδικασιες εχουν ξεκινησει(επιτελους).

Και τα ονόματα αυτών;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το διαστημα των 15 ημερων που αναφερει ο διορισμος ξεκιναει οταν ερχεται το ειδοποιητηριο ή απο τη στιγμη που παραλαβεις το διορισμο απο το παραρτημα του ελτα?Δηλ. μπορει κανεις να καθυστερησει την αναληψη υπηρεσιας μεχρι και 30 ημερολογιακες ημερες απο τη στιγμη που θα παλαβει το ειδοποιητηριο απο τον ταχυδρομο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

15 μέρες στο ταχυδρομείο και 15 μέρες από την ημερομηνία παραλαβής του συστημένου μέχρι να παρουσιαστείς, για το πρώτο ρώτα καλού κακού το ταχυδρομείο.

μα τι πάθατε όλοι και θέλετε να το καθυστερήσετε; δουλειά σας προσφέρεται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ερώτημα φυσικά και δεν απευθυνόταν σε σενα!

Δεν περιμένω να ξέρεις!

Δεν ρωτάω κάποιον συγκεκριμένα, απορία εκφράζω καθως αν είχαν υπογραφεί τότε δεν υπηρχε και κόλλημα φαντάζομαι για να προχωρήσουν!

Γιατί τα στηλαν πισω αν και είχαν υπογραφεί απο την την προηγόυμενη κυβερν.! Αυτη την εξηγηση μου έδωσαν εμενα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριν λίγο επικοινώνησα με το υπουργείο και μου είπαν ότι σήμερα δόθηκαν για να ταχυδρομηθούν,οπότε από βδομάδα να τους περιμένουμε!

(σημ. Η εισήγηση από την Νομαρχία έγινε στις 31/8).

Αυτά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι Γ.Γ προσφατα ανελαβαν και το σιγουρο ειναι οτι οι διαδικασιες εχουν ξεκινησει(επιτελους).

Και τα ονόματα αυτών;

"Φαίνεται ότι στο υπουργείο Υγείας οι Ξενογιαννακοπούλου – Γεννηματά λειτουργούν με ανεπανάληπτες ταχύτητες. Δεν εξηγείται διαφορετικά το γεγονός ότι ήδη έχουν ελέγξει τα βιογραφικά και έχουν καταλήξει -όπως μαθαίνουμε- στον πλέον ικανό για την θέση του Γενικού Γραμματέα. Ποιος θα είναι;

Ο οδοντίατρος Αντώνης Δημόπουλος. Όσοι τον γνωρίζουν κάνουν λόγο για ένα ικανό άνθρωπο, ο οποίος εκτός των προσόντων που διαθέτει, λέγεται πως συνδέεται και με φιλία χρόνων με τον σύζυγο της υφυπουργού Φώφης Γεννηματά. Παρά ταύτα εμείς είμαστε σίγουροι ότι εφόσον επιβεβαιωθούν οι πληροφορίες ότι προορίζεται για την θέση του Γενικού Γραμματέα ότι επελέγη με αξιοκρατικά κριτήρια."

Δημοσιευμενο σε εφημεριδα στο internet

προσεξατε το "ανεπαναληπτες ταχυτητες" ετσι??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριν λίγο επικοινώνησα με το υπουργείο και μου είπαν ότι σήμερα δόθηκαν για να ταχυδρομηθούν,οπότε από βδομάδα να τους περιμένουμε!

(σημ. Η εισήγηση από την Νομαρχία έγινε στις 31/8).

Αυτά!

Πολυ καλα κάνεις και μας ενημερώνεις!

Αρα ειναι στο γραφειο διεκπεραιωσης ....συνεπώς μπορουμε να παμε να παρουμε τον διορισμο?

Λεω εγω τωρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω περιμενω και μια ανακληση να υπογραφει για να διοριστω,που εχει σταλει πριν τις εκλογες στο υπουργειο.Στο θεμα αυτο γινεται τιποτα ή μονο τους διορισμους υπογραφουν? Θα περιμενω και αυριο και αν δεν αλλαξει κατι το μεσημερι θα παρω ενα τηλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι Γ.Γ προσφατα ανελαβαν και το σιγουρο ειναι οτι οι διαδικασιες εχουν ξεκινησει(επιτελους).

Και τα ονόματα αυτών;

"Φαίνεται ότι στο υπουργείο Υγείας οι Ξενογιαννακοπούλου – Γεννηματά λειτουργούν με ανεπανάληπτες ταχύτητες. Δεν εξηγείται διαφορετικά το γεγονός ότι ήδη έχουν ελέγξει τα βιογραφικά και έχουν καταλήξει -όπως μαθαίνουμε- στον πλέον ικανό για την θέση του Γενικού Γραμματέα. Ποιος θα είναι;

Ο οδοντίατρος Αντώνης Δημόπουλος. Όσοι τον γνωρίζουν κάνουν λόγο για ένα ικανό άνθρωπο, ο οποίος εκτός των προσόντων που διαθέτει, λέγεται πως συνδέεται και με φιλία χρόνων με τον σύζυγο της υφυπουργού Φώφης Γεννηματά. Παρά ταύτα εμείς είμαστε σίγουροι ότι εφόσον επιβεβαιωθούν οι πληροφορίες ότι προορίζεται για την θέση του Γενικού Γραμματέα ότι επελέγη με αξιοκρατικά κριτήρια."

Δημοσιευμενο σε εφημεριδα στο internet

προσεξατε το "ανεπαναληπτες ταχυτητες" ετσι??

Η δημοσίευσή σου είναι από το

Απ' όσο γνωρίζω μέχρι και σήμερα δεν έχει διοριστεί Γ.Γ. στο Υπουργείο Υγείας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι υπό διορισμό από 17 Αυγούστου, τα χαρτιά μου έφτασαν στο Υπουργείο γύρω στις 25 Αυγούστου, και σε σημερινή επικοινωνία μου είπαν ότι είμαι σε φάση αναμονής για υπογραφή από τον Υπουργό, καθώς δεν υπάρχει ακόμη ΓΓ. Βράσε ρύζι, δηλαδή !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μολις πηρα τον διορισμο απο το ΥΥΚΑ,μου τον εδωσε ενας υπαλληλος στο γραφ. 11 στο χερι χωρίς να με γραψει πουθενά η να αναγραψει την μέρα που τον παρελαβα!Μου πε οτι υπάρχει μια μικρη πιθανοτητα να μου δημιουργησουν προβλημα στο νοσ. μια και δεν θα φαινεται η μέρα που τον παρελαβα αλλα να μην ανησυχησω γιατι προσεχως θα αποσταλει και στο σπιτι ετσι και αλλιως!(δεν νομιζω ομως αφου την Τετάρτη θα διοριστώ και η υπογραφη της υπουργού ειναι 3/11 ;) )

Ενα αντιγραφο ειναι με 8 σελίδες που γραφει τα καθέκαστα! ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΚΥΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ(και φαινεται οτι ειναι αντιγραφο)!

Αν καποιος συνάδελφος έχει να κανει καμία παρατήρηση, ειναι ευπροσδεκτη μια και θα μπορουσα να τρεξω ακομα πριν την κάνω απο Αθήνα!

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνε ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο όπου θα διοριστείς να ρωτήσεις αν δέχονται να σε διορίσουν πριν πάει στους ίδιους η κοινοποίηση της απόφασης διορισμού σου.

Αν πας την Τετάρτη 18 του μηνός θα έχουν περάσει 15 ημέρες από την ημερομηνία που υπογράφτηκε ο διορισμός. Δεν χρειάζεται να τους αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας.

Τον διορισμό τον υπογράφει η υπουργός ή γεν.γραμ.;

ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνε ένα τηλέφωνο στο νοσοκομείο όπου θα διοριστείς να ρωτήσεις αν δέχονται να σε διορίσουν πριν πάει στους ίδιους η κοινοποίηση της απόφασης διορισμού σου.

Αν πας την Τετάρτη 18 του μηνός θα έχουν περάσει 15 ημέρες από την ημερομηνία που υπογράφτηκε ο διορισμός. Δεν χρειάζεται να τους αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας.

Τον διορισμό τον υπογράφει η υπουργός ή γεν.γραμ.;

ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ!

Τον υπογραφει η Υπουργός! Ευχαριστώ για την διευκρινιση και για την εγκυρη και εγκαιρη πληροφορηση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον υπογραφει η Υπουργός!

Βάσει του νόμου (ΦΕΚ 1962/Β'/4-10-2007) το δικαίωμα της υπογραφής των διορισμών έχει μεταβιβαστεί στους Γεν. Γραμματείς του ΥΥΚΚΑ "Με εντολή Υπουργού".

Στην πρώτη σελίδα της απόφασης στο κάτω μέρος στην παράγραφο 8 δεν γράφει το παραπάνω; Πως το υπέγραψε η Υπουργός;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον υπογραφει η Υπουργός!

Βάσει του νόμου (ΦΕΚ 1962/Β'/4-10-2007) το δικαίωμα της υπογραφής των διορισμών έχει μεταβιβαστεί στους Γεν. Γραμματείς του ΥΥΚΚΑ "Με εντολή Υπουργού".

Στην πρώτη σελίδα της απόφασης στο κάτω μέρος στην παράγραφο 8 δεν γράφει το παραπάνω; Πως το υπέγραψε η Υπουργός;

Οχι δεν γραφει αυτο. Αναφερεται στα διαιολογητικα των ιατρων τα οποια ελαβε το ΥΥΚΑ απο τις αρμοδιες υπηρεσιες!Αλλα γενικα δεν αναγραφεται αυτο που λες πουθενα!

Τι αλλο να σου πω προφανως καποιος νομος θα προβλεπει οτι σε ελλειψη ΓΓ θα υπογραφει ο προυσταμενος αυτου δλδ ο/η Υπουργος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε συναδελφοι ακομη δεν πηρα κατανοητη απαντηση.απο τη στιγμη που σου φερνει οταχυδρομος το ειδοποιητηριο ποσο ειναι το συνολικο διαστημα που μπορεις να καθυστρησεις την αναληψη υπηρεσιας? 15 ή 30 μερες?

το πρακτορειο ελτα ειναι υποχρεωμενο να αναγραψει στο φακελο του διορισμου την ημερομηνια παραλαβης?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποσο πιο κατανοητα το θες DR HOUSE?

Στο 68ο post πηρες την πιο σαφη απαντηση!

15 μερες παραμενει στα ΕΛΤΑ και 15 ημερολογιακες εχεις για να παρουσιαστεις αφου τον παραλαβεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω περιμενω και μια ανακληση να υπογραφει για να διοριστω,που εχει σταλει πριν τις εκλογες στο υπουργειο.Στο θεμα αυτο γινεται τιποτα ή μονο τους διορισμους υπογραφουν? Θα περιμενω και αυριο και αν δεν αλλαξει κατι το μεσημερι θα παρω ενα τηλ.

Κι εγώ είμαι στα ίδια .

Περιμένω απο 16/10 ( που εστάλη η ανάκληση από το νοσοκομείο γιατί δεν παρουσιαστηκε ο ειδικεύομενος ) και ακόμα δεν έχει ενημερωθεί η νομαρχία για να τεθώ υπό διορισμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα χθες αριθμό πρωτοκόλλου. Τα χαρτιά μου εστάλησαν από τη νομαρχία στις 7 Οκτώβρη και έφτασαν στην Αθήνα 14 Οκτώβρη.

Θα ήθελα να ρωτήσω, πρόκειται να διοριστείς σε νοσοκομείο της Αθήνας ή της επαρχίας; Στην περίπτωσή μου τα χαρτία μου είναι στο Υπουργείο από τις 10/10, αλλά λένε ότι θα υπογραφούν σε κανένα μήνα...!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταφερα σημερα να βγαλω γραμμη στο υπουργειο.Με ενημερωσαν οτι οι διορισμοι προχωρουν και απο οτι βλεπω και εδω μεσα ηδη καποιοι συναδελφοι τους παρελαβαν απο το ΥΥΚΑ αυτες τις μερες,οπως αλλωστε σωστα ειχε ενημερωσει ο κ. Θεοδωριδης. Οι ανακλησεις εχουν υπογραφει ή βρισκονται προς υπογραφη.

Απο τον Αυγουστο λεω στους φιλους μου οτι διοριζομαι σε 1.5 μηνα.Ελπιζω τωρα να βγω αληθινος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.