Jump to content

διορισμός σε ειδικότητα κατά περίοδο εκλογων


newdoctor

Recommended Posts

Αν καποιος δηλωσει το ειδικο κομματι 3-11-09 και στη στηλη "Ημ Κατα Δήλωση Προσκόμισης Πιστοποιητικού" εχει ημερομηνια 2-11-10 τοτε αυτο σημαινει οτι πηρε πρωτοκολλο διορισμου για το γενικο κομματι 2-11-09 (το προαπαιτουμενο γενικο κομματι ειναι διαρκειας 1 ετους)?υπαρχει καποια αλλη εξηγηση που να δικαιολογει αυτες τις ημερομηνιες? αν οχι τοτε απο οτι φαινεται ξεκινησαν να πεφτουν οι υπογραφες!

Μαλλον Εχεις δικιο ετσι που τα λες! Αλλα που το ειδες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Last Reply

Αν καποιος δηλωσει το ειδικο κομματι 3-11-09 και στη στηλη "Ημ Κατα Δήλωση Προσκόμισης Πιστοποιητικού" εχει ημερομηνια 2-11-10 τοτε αυτο σημαινει οτι πηρε πρωτοκολλο διορισμου για το γενικο κομματι 2-11-09 (το προαπαιτουμενο γενικο κομματι ειναι διαρκειας 1 ετους)?υπαρχει καποια αλλη εξηγηση που να δικαιολογει αυτες τις ημερομηνιες? αν οχι τοτε απο οτι φαινεται ξεκινησαν να πεφτουν οι υπογραφες!

Το να έχει πάρει υπογραφή πριν της 3 Σεπτεμβρίου 2009 για το πρώτο κομμάτι και να έλαβε το διορισμό πριν λίγο καιρό και να διορίστηκε προχθές 2 Νοεμβρίου 2009 και δήλωσε το επόμενο κομμάτι την επομένη 3 Νοεμβρίου 2009 δεν παίζει;

Όλοι δεν δηλώνουν το επόμενο κομμάτι μόλις μάθουν τον αριθμό πρωτοκόλλου του διορισμού από το υπουργείο. Περιμένουν να διοριστούν και μετά δηλώνουν.

Αν κάνω κάποιο λάθος στο συλλογισμό ζητώ συγγνώμη.

Το βέβαιο είναι πως δεν έχει υπογράψει Γεν. Γραμ. κανένα διορισμό από 3/9/2009, στην προεκλογική περίοδο επειδή απαγορευόταν, στην μετακλογική περίοδο λόγω μη ύπαρξης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξερω.Απο μονη της η δηλωση του ειδικου μερους με ημερομηνια 3-11-09 δεν λεει κατι.ειναι πιθανον να πηρε αρ. πρωτοκολλου πριν τις 3-09-09, μπορει να εχει συμβει οτιδηποτε στο μεσοδιαστημα. Αυτο που με προβληματισε ομως, και γι αυτο και θεωρησα οτι ισως ξεκινησαν οι διορισμοι, ειναι η ημερομηνια 2-11-10 στην "ημερομηνια κατα δηλωση προσκομισης πιστοποιητικου" Απο οσο εχω καταλαβει αυτη ειναι μια ημερομηνια που μπαινει αυτοματα απο τη νομαρχια υπολογιζοντας το χρονο που χρειαζεται για να τελειωσεις το γενικο μερος απο την ημερομηνια ομως που βγηκε ο αριθμος πρωτοκολλου διορισμου για το γενικο μερος.Τουλαχιστον αυτο εχω καταλαβει παρατηρωντας τοσο καιρο το σαιτ της νομαρχιας. αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως ήρθε κανενος ο διορισμος? Ο γραμματεας εχει αναλάβει αν δεν κανω λαθος!

Κι εγω περιμενω απο τον Ιουλιο.Ξερετε τι μου ειπαν χθες, ο διορισμος σας γυρισε πισω

για να τον υπογραψει ο υπουργος .Ρωτησα ποια ηταν η εκτιμηση τους για να τον λαβω και δεν ειχαν ιδεα.

ΥΠΕΡΟΧΑ ... ΤΡΕΛΗ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΙΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξαναμιλησα με Υπουργειο πριν απο λιγο και μου ειπαν οτι περιμενουν ακομα ορισμο αρμοδιοτητων στο Υπουργειο.Αναλογα με το ποιος σηκωνει το τηλεφωνο εκει, παιρνω και διαφοτερικη απαντηση....ΕΛΕΟΣ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αδερφη μου καταφερε να βγαλει γραμμη και της ειπαν ότι η αιτηση μου "ειναι σε διαδικασία ελέγχου και υπογραφών", και να υπολογίζω περίπου ένα μήνα..

το πρωτόκολλο από την αντίστοιχη νομαρχία έχει ημερομηνία 4.09.

καλά Χριστούγεννα δηλαδή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η αδερφη μου καταφερε να βγαλει γραμμη και της ειπαν ότι η αιτηση μου "ειναι σε διαδικασία ελέγχου και υπογραφών", και να υπολογίζω περίπου ένα μήνα..

το πρωτόκολλο από την αντίστοιχη νομαρχία έχει ημερομηνία 4.09.

καλά Χριστούγεννα δηλαδή!

Τι είναι αυτό παλι.....τι μήνας και κολοκύθια με την ρίγανη! Δεν έχω καμιά αμφιβολία οτι έτσι είπαν αλλά....δεν ξέρω!

1)τι θα πει έλεγχος υπογραφών (γαμ@@ την κοινωνία τους); Υπέγραψαν και τωρα θέλουν να επιβεβαιώσουν του λόγου το αληθές; Και αυτό θα πάρει κανα μήνα δλδ;

2)Παρατηρώ και το thread με τους διορισμούς των αγροτικών! Και το συμπερασμα μου είναι οτι οι διορισμοί θα τρέξουν μαζί(γιατί όχι αλλωστε;)

3)Αν ισχύει κάτι τέτοιο απλα δεν έχει ξεκινήσει τπτ μια και ένα μήνα δεν έπερνε η διαδικασία ποτέ απο τη στιγμή που τα χαρτια ήσαν στο υπουργείο και οι τύποι στα γραφεία μας παραμυθιάζουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φαίνεται πως ότι μπορούν να γλιτώσουν από μισθούς και δώρα, θα το τραβήξουν όσο μπορύν και θα το γλιτώσουν

λίγο τραβηγμένο, αλλά ποιος μου λέει πως δεν ισχύει, εε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φαίνεται πως ότι μπορούν να γλιτώσουν από μισθούς και δώρα, θα το τραβήξουν όσο μπορύν και θα το γλιτώσουν

λίγο τραβηγμένο, αλλά ποιος μου λέει πως δεν ισχύει, εε?

Μετά απο τα προηγούμενα πετάχτηκα μέχρι το ΥΥΚΑ οπου και μίλησα με την κυρία που κάθεται αριστερά στο βάθος στο γραφείο ειδικευομένων για την περιφέρεια!Μου πε οτι ο διορισμός ψμου(φαντάζομαι και όλων των αλλων συναδέλφων)έχει

υπογραφεί απο 3/11 και οτι ειναι στην οικονομική υπηρεσια για έγκριση!Οτι ακριβώς ισχύει και με τους διορισμούς των αγροτικών δλδ! Και η εκτιμηση ειναι για διορισμους μετα 17/11!Κάποιος έχει δικιο τελικα που το λέει εδώ μεσα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί είναι στην ΥΔΕ.

Ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να ζητήσει τον αριθμό πρωτοκόλλου από το αντίστοιχο γραφείο ειδικοτήτων (επαρχίας/αττικής) και να αναζητήσει τον διορισμό του αν και πότε εγκρίθηκε από την ΥΔΕ.

Μετά την έγκριση από την ΥΔΕ επιστρέφει στο Υπουργείο και στέλνεται στο τμήμα διεκπεραίωσης.

Στην ΥΔΕ παραμένουν περίπου 5 εργάσιμες ημέρες.

Μετά την επιστροφή στο Υπουργείο παραμένουν μέχρι την αποστολή τους περίπου 10 ημέρες.

Οπότε οι καθυστερημένοι διορισμοί θα έχουν φτάσει στους δικαιούχους στα τέλη του μήνα.

Με τον αριθμό πρωτοκόλλου μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν το επόμενο μέρος.

Τους διορισμούς μπορούν να τους παραλάβουν και από το γραφείο διεκπεραίωσης (ισόγειο, δίπλα στο γενικό πρωτόκολλο).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φαίνεται πως ότι μπορούν να γλιτώσουν από μισθούς και δώρα, θα το τραβήξουν όσο μπορύν και θα το γλιτώσουν

λίγο τραβηγμένο, αλλά ποιος μου λέει πως δεν ισχύει, εε?

Θα μπορούσε αλλά σκέψου ότι οι περισσότεροι θα αντικαταστήσουν συναδέλφους που βρίσκονται σε παράταση, οι οποίοι αν δεν αντικατασταθούν θα λάβουν μεγαλύτερο ποσό του δώρου, καθώς υπηρετούν ήδη. Θεωρητικά για να εξοικονομήσουν χρήματα με αυτό τον τρόπο θα πρέπει να υπολογίσουν -μάλλον λεπτομερώς- πόσες θέσεις είναι κενές και αναμένεται να πληρωθούν και σε πόσες υπάρχουν ήδη υπηρετούντες και να συγκρίνουν αν συμφέρει να τακτοποιήσουν το θέμα πιο γρήγορα ή να το "αφήσουν" για μετά τις γιορτές. Νομίζω πως το θέμα καθυστέρησης είναι μάλλον γραφειοκρατικό λόγω εκλογών. Άλλωστε στο αμέσως προηγούμενο post, αναφέρονται διευκρινήσεις. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί είναι στην ΥΔΕ.

Ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να ζητήσει τον αριθμό πρωτοκόλλου από το αντίστοιχο γραφείο ειδικοτήτων (επαρχίας/αττικής) και να αναζητήσει τον διορισμό του αν και πότε εγκρίθηκε από την ΥΔΕ.

Μετά την έγκριση από την ΥΔΕ επιστρέφει στο Υπουργείο και στέλνεται στο τμήμα διεκπεραίωσης.

Στην ΥΔΕ παραμένουν περίπου 5 εργάσιμες ημέρες.

Μετά την επιστροφή στο Υπουργείο παραμένουν μέχρι την αποστολή τους περίπου 10 ημέρες.

Οπότε οι καθυστερημένοι διορισμοί θα έχουν φτάσει στους δικαιούχους στα τέλη του μήνα.

Με τον αριθμό πρωτοκόλλου μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν το επόμενο μέρος.

Τους διορισμούς μπορούν να τους παραλάβουν και από το γραφείο διεκπεραίωσης (ισόγειο, δίπλα στο γενικό πρωτόκολλο).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ.Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΒΡΟΥΝ ΣΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΛΤΑ.ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ?ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ.ΙΣΧΥΕΙ? ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΥΠΑΛΗΛΟΣ Ή Ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΛΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΑΚΡΙΒΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΔΙΚΛΕΙΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΩ 5-10 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΥΔΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ.ΓΙΑ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΣΗΣ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ. ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί είναι στην ΥΔΕ.

Ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να ζητήσει τον αριθμό πρωτοκόλλου από το αντίστοιχο γραφείο ειδικοτήτων (επαρχίας/αττικής) και να αναζητήσει τον διορισμό του αν και πότε εγκρίθηκε από την ΥΔΕ.

Μετά την έγκριση από την ΥΔΕ επιστρέφει στο Υπουργείο και στέλνεται στο τμήμα διεκπεραίωσης.

Στην ΥΔΕ παραμένουν περίπου 5 εργάσιμες ημέρες.

Μετά την επιστροφή στο Υπουργείο παραμένουν μέχρι την αποστολή τους περίπου 10 ημέρες.

Οπότε οι καθυστερημένοι διορισμοί θα έχουν φτάσει στους δικαιούχους στα τέλη του μήνα.

Με τον αριθμό πρωτοκόλλου μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν το επόμενο μέρος.

Τους διορισμούς μπορούν να τους παραλάβουν και από το γραφείο διεκπεραίωσης (ισόγειο, δίπλα στο γενικό πρωτόκολλο).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ.Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΕΝΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΒΡΟΥΝ ΣΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΛΤΑ.ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ?ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ.ΙΣΧΥΕΙ? ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΥΠΑΛΗΛΟΣ Ή Ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΛΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΑΚΡΙΒΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΔΙΚΛΕΙΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΩ 5-10 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΥΔΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΘΑ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ.ΓΙΑ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΣΗΣ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ. ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε καλωσόρισες στο φτωχικό μας ........forum.

Σύντομα και περιληπτικά.

Το Υπουργείο ταχυδρομεί το συστημένο κι εσένα ο ταχυδρόμος σου φέρνει μόνο το ειδοποιητήριο.

Το ειδοποιητήριο αναγράφει την ημερομηνία που σε ενημέρωσαν για την ύπαρξη του φακέλου (διορισμού) στο ταχυδρομείο.

Ο φάκελος παραμένει 15 ημέρες (ημερολογιακές) στο παράρτημα του ΕΛ.ΤΑ.

Στην απόφαση διορισμού θα αναγράφει: "Οι προσλαμβανόμενοι γιατροί έχουν αποκλειστική προθεσμία δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών από της επίδοσης της απόφασης σ' αυτούς να παρουσιασθούν στα Νοσοκομεία που τοποθετούνται για ανάληψη υπηρεσίας".

Και για να μην μακρηγορώ....

Αν ο διορισμός σου είναι από αυτούς που είναι στην ΥΔΕ, τότε άνετα winkani.gif πας να διοριστείς μετά την Πρωτοχρονιά. Μην σε χώσουν και οι πάλιουρες γιορτές να εφημερεύεις...

Καλή ειδικότητα, λοιπόν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί είναι στην ΥΔΕ.

Ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να ζητήσει τον αριθμό πρωτοκόλλου από το αντίστοιχο γραφείο ειδικοτήτων (επαρχίας/αττικής) και να αναζητήσει τον διορισμό του αν και πότε εγκρίθηκε από την ΥΔΕ.

Μετά την έγκριση από την ΥΔΕ επιστρέφει στο Υπουργείο και στέλνεται στο τμήμα διεκπεραίωσης.

Στην ΥΔΕ παραμένουν περίπου 5 εργάσιμες ημέρες.

Μετά την επιστροφή στο Υπουργείο παραμένουν μέχρι την αποστολή τους περίπου 10 ημέρες.

Οπότε οι καθυστερημένοι διορισμοί θα έχουν φτάσει στους δικαιούχους στα τέλη του μήνα.

Με τον αριθμό πρωτοκόλλου μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν το επόμενο μέρος.

Τους διορισμούς μπορούν να τους παραλάβουν και από το γραφείο διεκπεραίωσης (ισόγειο, δίπλα στο γενικό πρωτόκολλο).

Ειναι αληθές αυτό; Μπορώ να πάω να πάρω μονος μου τον διορισμό απο το υπουργείο; Και να γλιτωσω το 10 ημερο που θα παρεμενε εκει και το χρονο αποστολής μεσω ΕΛΤΑ;

Αρα αν λάβουμε υπόψη ότι ο διορισμος ειναι στην ΥΔΕ απο 3/11 όπως μου είπαν και με δεδομένο οτι κάνει 5 μέρες εκει τοτε θεωριτικά μπορώ να τον πάρω αυτή την στιγμή απο το γραφείο διεκπεραιωσης! (θεωριτικά πάντα)

Πρακτικά όμως απλα θα παιρνω τηλ συχνα πυκνα μεχρι να δω ποτε θα παει ο διορισμος στο γραφειο διεκπεραίωσης για να τον πάρω μονος μου και να τους βγαλω απο τον κοπο και τα εξοδα να τον ταχυδρομησουν, καλα τα λεω;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα γλιτώσεις το δημόσιο από μερικά έξοδα, αλλά θα επιβαρύνεις το περιβάλλον με καυσαέρια emoops

bad joke, keep on

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

drnoubaklas, τον διορισμό μπορείς να τον πάρεις όταν ολοκληρωθεί η όλη διαδικασία και φτάσει η απόφαση στο τμήμα διεκπεραίωσης (το τμήμα το οποίο αναλαμβάνει την αποστολή και παραλαβή της αλληλογραφίας του υπουργείου).

Αυτό σημαίνει πως γλιτώνεις το χρόνο που χρειάζεται το ταχυδρομείο να στείλει το φάκελο με το διορισμό στην κατοικία σου. Από μία ημέρα έως και 10 το αργότερο (ανάλογα που κατοικείς και αν μεσολαβούν Σαββατοκύριακα).

Ας πάρει ο καθένας τηλέφωνο στο υπουργείο και ας μάθει αν ο δικός του διορισμός είναι στην ΥΔΕ. Εφόσον είναι τότε ας πάρει τηλέφωνο στην ΥΔΕ να μάθει πότε θα σταλεί πίσω στο Υπουργείο. Μετά ας ξαναπάρει στο υπουργείο να μάθει πότε είναι έτοιμος για να σταλεί με το ταχυδρομείο.

Μετά ας πάει να τον παραλάβει ο ίδιος από το υπουργείο. Μετά ας πάει να διοριστεί. Και μετά να ανοίξει topic "πότε γαμώτο θα πληρωθούμε τις εφημερίες, τζάμπα δουλεύουμε;".

Με το καλό λοιπόν.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ο Γεν.γραμ. μετά από ποιο απο αυτα τα τμήματα βάζει την υπογραφούλα του που δεν έχει διοριστεί?

Γιατί καλοί οι υπολογισμοί με τις μέρες αλλά όσο δεν διορίζεται το καρντάσι τα χαρτάκια φαντάζομαι θα σκονίζονται σε καποιο συγκεκριμένο γραφείο ΟΤΑΝ φτάσουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ημερομηνία υπογραφής από την ΥΔΕ είναι μεταγενέστερη από την ημερομηνία υπογραφής του Γ.Γ.

Υποθέτω λοιπόν πως για να φτάσανε στην ΥΔΕ θα πρέπει να έχουν πάρει υπογραφή από τον Γ.Γ. (κ.Ριζά).

Βάσει του νόμου (ΦΕΚ 1962/Β'/4-10-2007) το δικαίωμα της υπογραφής των διορισμών έχει μεταβιβαστεί στους Γεν. Γραμματείς του ΥΥΚΚΑ "Με εντολή Υπουργού".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν αναλάβω Γ.Γ. θα σου απαντήσω επίσημα. Μέχρι τότε δε μπορώ να εκφέρω γνώμη αφού δε γνωρίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.