Jump to content

διορισμός σε ειδικότητα κατά περίοδο εκλογων


newdoctor

Recommended Posts

Πριν λιγο μιλησα με το τμημα ειδικοτητων του υπουργειου και μου ειπαν οτι εχουν καταθεσει αιτημα να μην παγωσουν οι διορισμοι για τους ειδικευομενους και περιμενουν την απαντηση,το ποτε αγνωστο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 137
  • Created
  • Last Reply

Πριν λιγο μιλησα με το τμημα ειδικοτητων του υπουργειου και μου ειπαν οτι εχουν καταθεσει αιτημα να μην παγωσουν οι διορισμοι για τους ειδικευομενους και περιμενουν την απαντηση,το ποτε αγνωστο...

Καλα χριστουγεννα κυριες κ κυριοι. Ο Γ.Γ δεν υπογραφει τιποτε αλλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με απόφαση του συμβουλίου της Επικρατείας 200 εκπαιδευτικοί οικονομολόγοι, κοινωνιολόγοι και καλλιτεχνικών μαθημάτων θα διοριστούν τις επόμενες ημέρες στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση μετά τη σημερινή απόφαση του συμβουλίου της Επικρατείας που εξαιρεί από το πάγωμα των διορισμών λόγω του προεκλογικού αγώνα τους δασκάλους και τους καθηγητές. Με την ίδια απόφαση θα πραγματοποιηθούν κανονικά οι προσλήψεις αναπληρωτών και ωρομισθίων εκπαιδευτικών, ενώ θα τοποθετηθούν 2.055 διευθυντές υπεύθυνοι για το πρόγραμμα του ολοήμερου δημοτικού σχολείου.

Πηγή: ΝΕΤ 105.8 15-09-09

Για τους γιατρους τιποτα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο διορισμός μου έφυγε απο την Νομαρχία Τρίτη 25/08 και έφτασε 26/08 στο ΥΥΚΑ. Τι πιθανότητες υπάρχουν να έχει προωθηθεί συτν ΥΔΕ του υπουργείου μέχρι την 04/09;

Μήπως έχει κανένας το τηλ η ένα email απο το γραφείο του ΥΥΚΑ που θα μπορούσα να μάθω;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο διορισμός μου έφυγε απο την Νομαρχία Τρίτη 25/08 και έφτασε 26/08 στο ΥΥΚΑ. Τι πιθανότητες υπάρχουν να έχει προωθηθεί συτν ΥΔΕ του υπουργείου μέχρι την 04/09;

Μήπως έχει κανένας το τηλ η ένα email απο το γραφείο του ΥΥΚΑ που θα μπορούσα να μάθω;

Πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο και ρώτα.

Γραφείο ειδικευομένων 2105231910 (για νοσοκομεία αττικής) ή 2105235500 (για νοσοκομεία επαρχίας).

Θα σου πουν σε ποιο στάδιο είναι και πότε περίπου θα σου σταλεί ο διορισμός.

Πόσταρε αν θες την απάντηση κι εδώ. Πιστεύω πάντως ότι δεν έχει περάσει ΥΔΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά,

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τους διορισμους το ειδικευομένων? Έχει ανοίξει η θέση μου από τον Ιούλιο και ακόμα περιμένω..Είναι λέει στα πολιτικά γραφεία για υπογραφή (εδώ και ένα μήνα). Υπογράφει κανείς εκεί μέσα ή τα έχουν αφήσει όλα για όταν προσληφθούν οι νέοι γενικοί γραμματείς? Ελλάς το μεγαλείο σου..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τότε που ποσταρα τελευταια φορά και παρα τις συμβουλες του συναδελφου δεν καταφερα να βγαλω γραμμη για μια εβδομαδα και σταματησα! Τωρα ειμαι Αθηνα και θα περασω απο εκει αυτοπροσωπως!

Τι θα μου πουν αραγε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τότε που ποσταρα τελευταια φορά και παρα τις συμβουλες του συναδελφου δεν καταφερα να βγαλω γραμμη για μια εβδομαδα και σταματησα! Τωρα ειμαι Αθηνα και θα περασω απο εκει αυτοπροσωπως!

Τι θα μου πουν αραγε?

σκοπευα και εγω να ξαναπαρω τηλεφωνο. Αν πας,περιμενουμε ενημερωση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τίποτα.

Έχουν σταματήσει τα πάντα. Σταμάτησαν οι διορισμοί , άγνωστο πότε θα ξαναρχίσουν.

Ένα κράτος που σταματά την λειτουργία του κάθε φορα που γίνονται εκλογές...θα έπρεπε να ντρέπονται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σημερα περασα απο ΥΥΚΑ και πετυχα εκει την υπαλληλο που κατα τα αλλα ηταν εξυπηρετικη!Στην ερωτηση ποτε 8α υπογραφουν

οι διορισμοι μου απαντησε οταν "πιασουν δουλεια οι γενικοι γραμματεις! Και ποτε θα γινει αυτο? Εεε όσο και να την πιεσα απαντηση δεν πηρα. Σε αγνωστο χρονο λοιπον! Αλλα τολμω να κανω τη δικη μου εκτιμηση και λεω οτι σε 10 μερες μαλλον θα δουμε φως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα σημερα με το τμημα ειδικοτητων,με ενημερωσαν οτι την επομενη εβδομαδα διοριζεται ο γενικος γραμματεας,και οποτε περιμενουμε ενδεχομενως και εξελιξεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Μήπως ήρθε κανενος ο διορισμος? Ο γραμματεας εχει αναλάβει αν δεν κανω λαθος!

Μπα ακόμα τίποτα.

Θέση που άνοιξε 4/08 ακόμα δεν έχει πάρει καν πρωτόκολλο διορισμού...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει διοριστει οντως ο γγ??? ξερει κανεις τιποτα νεο?Οπως εγραψα και παραπανω, με ειχαν ενημερωσει τηλεφωνικα οτι θα διοριζοταν αυτη την εβδομαδα.Τηλεφωνο δεν εχω το κουραγιο να ξαναπαρω,ειμαι σιγουρος οτι παλι την ιδια απαντηση θα λαβω: "απο την νεα εβδομαδα!"

οι θεσεις εχουν ανοιξει απο τον αυγουστο και 3 μηνες μετα ακομη δεν κινειται τιποτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμείς περιμένουμε τη νέα ειδικευόμενη από τον Ιούλιο και δεν έχει έρθει ακόμη ο διορισμός της. Και το πιο τραγικό απ' όλα είναι ότι η θέση της είχε κενωθεί μόλις 3 μέρες μετά την αμέσως προηγούμενη ειδικευόμενη, η οποία ανέλαβε υπηρεσία τον Σεπτέμβρη... Δηλαδή έχουμε 2 άτομα των οποίων οι θέσεις έχουν κενωθεί με διαφορά 3 ημερών, η πρώτη ήρθε στους 3 μήνες και η δεύτερη δεν έχει έρθει ακόμη. Μα επιτέλους πότε θα σταματήσει η γραφειοκρατία αυτή; Οι κλινικές μένουν χωρίς προσωπικό για μήνες, οι λιγοστοί ειδικευόμενοι τρέχουν να καλύψουν τις ανάγκες και τις εφημερίες και το χειρότερο, ένα σωρό κόσμος παραμένει στην αναμονή για περισσότερο καιρό. Γιατί την αναμονή των μηνών αυτών την χρεώνονται όλοι αυτοί που βρίσκονται στη λίστα αναμονής. Δε θα έπρεπε οι σύλλογοί μας να κινηθούν και ως προς αυτή την κατεύθυνση; Να ζητήσουν να απλοποιηθούν οι διαδικασίες και να επισπευτούν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια ειμαι και εγω υπο διορισμο. Μιλησα χθες με το Υπουργειο και μου ειπαν οτι εχουν αρχισει να υπογραφονται οι πρωτοι διορισμοι μετα τις εκλογες. Ξερετε τι πρεπει να κανετε...τρελλανετε τους στα τηλεφωνα..οσοι τουλαχιστον ενδιαφερονται να παρουν το πρωτοκολλο.

Ισχυει οτι μπορουμε να δηλωσουμε το δευτερο μερος της ειδικοτητας μονο με τον αριθμο πρωτοκολλου, ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε δική μου επικοινωνία μου είπαν για μετά τις 15 του μηνός με το που διοριστούν οι γενικοί γραμματείς..

Μα καλα δεν διοριστηκαν ακομα αυτοι οι κερατάδες...μας δουλευουν; !1 μήνα μετάτις εκλογές και δεν εχουν διοριστεί....ελεος! Την περασμένη εβδομάδα μιλησαΝ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ!

Κανενας άλλος πηρε τηλ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεν. Γραμ. δεν διορίστηκαν. Όταν διοριστούν θα υπογράψουν και τους διορισμούς. Από 3//9/2009 δεν έχει πάρει πρωτόκολλο διορισμού καμία αίτηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεν. Γραμ. δεν διορίστηκαν. Όταν διοριστούν θα υπογράψουν και τους διορισμούς. Από 3//9/2009 δεν έχει πάρει πρωτόκολλο διορισμού καμία αίτηση.

Εχεις βοηθήσει πολλες φορες μεσα απο το Forum, παντα εγκυρα! Μήπως γνωρίζεις η μπορεις να μαθεις πότε; Όσες φορες εχω

παρει τηλ στο ΥΥΚΑ απαντηση δεν πήρα!

Η κατάσταση ειναι τραγική ...ελεος! Ενοικίασα σπιτι μια βδομαδα πριν την προκηρυξη των εκλογών και τα εξοδα μου τρεχουν! Δεν ειναι κατάσταση αυτη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν καποιος δηλωσει το ειδικο κομματι 3-11-09 και στη στηλη "Ημ Κατα Δήλωση Προσκόμισης Πιστοποιητικού" εχει ημερομηνια 2-11-10 τοτε αυτο σημαινει οτι πηρε πρωτοκολλο διορισμου για το γενικο κομματι 2-11-09 (το προαπαιτουμενο γενικο κομματι ειναι διαρκειας 1 ετους)?υπαρχει καποια αλλη εξηγηση που να δικαιολογει αυτες τις ημερομηνιες? αν οχι τοτε απο οτι φαινεται ξεκινησαν να πεφτουν οι υπογραφες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.