Jump to content

μ'αρέσει/ δεν μ'αρέσει


tik-tak

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Last Reply

μ' αρέσει που η μέρα άρχισε να μεγαλώνει!!!!! γιούπι!!!

δεν μ'αρέσει να μη βρίσκω εισιτήρια για εκδηλώσεις που μ'ενδιαφέρουν...γκρρρ

μ'αρέσει η εκπομπή του Μαμαλάκη "μπουκιά και συγχώριο" , κάθε Σάββατο μεσημέρι

δεν μ'αρέσει που τόσο καιρό την έχανα...

μ'αρέσει που σχεδόν καθημερινά , γύρω στις 7μμ, περνά απο τη γειτονιά μου αυτοκίνητο , που ο οδηγός του βάζει τραγούδια του Ξυλούρη στη διαπασών...

δεν μ'αρέσει που τον τελευταίο καιρό κάθε μεσημέρι υποβάλλομαι στο μαρτύριο να ακούω το τραγουδι-ταχα-κοινωνικος-προβληματισμός του Μαζωνακίς απο νεαρό γειτονόπουλο...υπομονή, εφηβεία ειναι , θα περάσειιιιιιι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε μ'αρέσει που δε βρήκα εισιτήρια για ΚΟΑ στις 14/2 (μη χέσω όλες οι θείτσες με τη γούνα πήγαν να το παίξουν κουλτούρα "πάμε Μέγαρο να δούμε την ΚΟΑ να παίζει ερωτικές όπερες" emeleos !!!!) και για τα μας που τραγουδάει η μισή τάξη και θέλουμε να τους καμαρώσουμε δεν έμεινε ούτε μπράτσο καρέκλας...

Ρε ΟΥΣΤ!!! Κοπρόσκυλα!!! emrantingemranting

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Εκτός από καλλιτέχνις είμαι και δικηγόρος θενκ γιου. Και οι δικηγόροι δε φημίζονται για τη λεπτότητά τους! emdevil2:splaaaats:emfurious
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η καλλιτεχνική λεπτότητά σου είναι κάτι παραπάνω από προφανής:P

emgoalemgoal

xaxaxaxaxaxax

:splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μερικές φορές χρειάζεται να βάζουμε στην άκρη την καλλιτεχνική μας λεπτότητα για να βάζουμε στη θέση τους μερικούς-μερικούς... emdots

ΟΥΣΤ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΞΑΝΑΛΕΩ :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει, εσένα τραγουδάνε συμμαθητές σου, τις γριές δεν τις σκέφτεσαι που έχουν γράψει τις όπερες συμμαθητές τους;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι βρε, no hard feelings ελπίζω..

Άλλωστε ψάχνω και τραγουδίστρια για την μπάντα μου B)

ΥΓ: Πάντως, συνήθως οι γριές δεν κάθονται στις θέσεις που προβλέπονται για φοιτητές/μειωμένα εισιτήρια. Επομένως blame the students:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μερικές φορές χρειάζεται να βάζουμε στην άκρη την καλλιτεχνική μας λεπτότητα για να βάζουμε στη θέση τους μερικούς-μερικούς... emdots

ΟΥΣΤ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΞΑΝΑΛΕΩ :antegeia:

Τις θείτσες με τη γούνα ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι βρε, no hard feelings ελπίζω..

Άλλωστε ψάχνω και τραγουδίστρια για την μπάντα μου B)

ΥΓ: Πάντως, συνήθως οι γριές δεν κάθονται στις θέσεις που προβλέπονται για φοιτητές/μειωμένα εισιτήρια. Επομένως blame the students:)

Εγώ ουδέποτε είπα ότι έχουν εξαντληθεί τα φοιτητικά. Είπα ότι έχουν εξαντληθεί ΟΛΑ πλην τεσσάρων των 23€. emeleos Και καλά να εκτιμήσουν οι θείτσες τι θα πάνε να δουν, αλλά ποιος έχασε την κουλτούρα του για να τους πέσει στο κεφάλι? embaaa

Btw για την καλύτερη ενημέρωσή σας :P αν πάτε στο Μέγαρο αυθημερόν μπορείτε να προμηθευτείτε οποιοδήποτε εισιτήριο στην τιμή του φοιτητικού (με την προϋπόθεση βέβαια ότι έχουν περισσέψει) ακόμα και στο Προεδρικό Θεωρείο.

Εντάξει, εσένα τραγουδάνε συμμαθητές σου, τις γριές δεν τις σκέφτεσαι που έχουν γράψει τις όπερες συμμαθητές τους;

emypoklinomai:lol: Πράγματι αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Αν είναι έτσι να κάνουμε μια υποχώρηση βρε αδερφέ emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ' αρέσει το δωδεκάωρο ύπνου στο οποίο ανά καιρούς επιδίδομαι!

Δε μ' αρέσει που δεν μπορώ να το πραγματοποιήσω τώρα!!!

Μ' αρέσει να χαλαρώνω το μεσημέρι στο δωμάτιό μου! :wub:

Δε μ' αρέσει που εκείνη ακριβώς την ώρα θυμάται ο καθένας να με ενοχλήσει για κάτι!!! emranting

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

M'αρέσει που πάω στη Λυρική τζαμπέξ emdevil2

Μ'αρέσει που θα χάσω το μέγαρο, αλλά θα το ακούσω από την ηχογράφηση! (αυτό σημαίνει να έχεις τα κοννέξια)

Μ'αρέσει που έκλεισα δουλειά σε μπουάτ!!!

Μ'αρέσει που επιτέλους πήρα τα ευρουδάκια από το διαφημιστικό!!!

Δε μ'αρέσει που βρέχει γιατί η σέλα πάλι θα είναι λούτσα.

Δε μ'αρέσει που βρέχει γιατί δεν μπορείς να κυκλοφορήσεις με το μηχανάκιον.

Δε μ'αρέσει που βρέχει και κάνει βρωμόκρυο γιατί πρέπει να ντύνεσαι σαν κρομμύδι πάνω στο εν λόγω μηχανάκιον.

Αλλά μ'αρέσει το κρύο γιατί συσφίγγει τις ανθρώπινες σχέσεις!!! :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσουν οι άνθρωποι που διατηρούν χαμηλούς τόνους και δε φωνάζουν αυτό που είναι, αλλά ανακαλύπτεις μόνος σου ότι αξίζουν

Δε μου αρέσει το show off.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να ασχολουμαι με πολλα πραγματα

ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ που τα πολλα πραγματα στο τελος με αγχωνουν

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να κοιμαμαι πολλες ωρες

ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ που οταν κοιμαμαι πολλες ωρες μετα εχω πονοκεφαλο

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να μενω σε αλλες χωρες

ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ το χρονικο διαστημα που περνα μεχρι να προσαρμοστω στον τοπο οπου ταξιδευω

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να γνωριζω ειλικρινη και σωστα ατομα

ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ να εχω ΔΗΘΕΝ φιλους που με χρησιμοποιουν...για αλλους λογους που μονο αυτοι γνωριζουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου αρέσει η όπερα :wub:

Μου αρέσει που η τάξη πάει καλά (αυτό σημαίνει και στα δικά μου!!!)

Μου αρέσει που οι πρωταγωνιστές της ΕΛΣ είναι φίλοι μου!!!!!!!! emlove1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ'αρεσουν οι ανθρωποι που ειναι ζεστοι, φιλοξενοι, γενναιοδωροι, ευγενικοι, χαμογελαστοι, θετικοι, σεμνοι, συγκαταβατικοι.

Δεν μ'αρεσουν οι ανθρωποι που ειναι δηθεν, που κουτσομπολευουν, που χαρακτηριζουν, που βριζουν, που ζηλευουν, που ειρωνευονται.

Μ'αρεσουν οι αντρες που εκφραζονται, που τολμουν, που ειναι ειλικρινεις, ευθεις, ευγενικοι, και προπαντων "κυριοι".

Δεν μ'αρεσουν οι αντρες που ζηλευουν υπερβολικα, που φωναζουν, που ειναι εγωιστες, που απαιτουν απ'τη γυναικα να ειναι τελεια ενω εκεινοι απεχουν πολυ... και προπαντων δεν μ'αρεσουν οι απιστοι, οι χυδαιοι και οι τσιγγουνηδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν μ'αρεσουν οι αντρες που ζηλευουν υπερβολικα, που φωναζουν, που ειναι εγωιστες, που απαιτουν απ'τη γυναικα να ειναι τελεια ενω εκεινοι απεχουν πολυ... και προπαντων δεν μ'αρεσουν οι απιστοι, οι χυδαιοι και οι τσιγγουνηδες.

Δηλαδή δε σου αρέσουν οι άντρες γενικά; emoopsemoopsemoops;););)B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα'ταν βολικο να μην μ'αρεσαν αλλα...! :wub::wub:

Αντε ρε Βασιλικουλα....μην μου γκρεμιζεις τις ελπιδες μου οτι υπαρχει καποιος εκει εξω που να μην εχει ολα οσα ειπα οτι δεν μ'αρεσουν... μαλλον εχεις δικιο δηλαδη αλλα εθελοτυφλω! (οπως ολες μας!) :o:o:o

Αγορια μην πιανεστε...σας τσακισαμε αλλα ειναι παντα καλοπροαιρετα! Για να βελτιωνεστε συνεχως το κανουμε! :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ’αρέσει ..πολύ…που στην τηλεόραση προειδοποιούν ότι ακολουθεί πολιτική διαφήμιση…ευκαιρία για ζάπινγκ!!

Δεν μ’αρέσει που οι πολιτικοί γυροφέρνουν προεκλογικά τις οικογένειές τους σε εκπομπές και περιοδικά life style επιδεικνύοντας το προφίλ του οικογενειάρχη που ξέρει να χαϊδεύει τα παιδιά του, να τους φτιάχνει πρωινό και να γελά στα αστεία τους κτλ κτλ …αγαπάς τα παιδιά σου?? Απόδειξη-επίδειξη !!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Και να βγάζει βόλτα το σκύλο του! emeleos

Δε μ'αρέσει να βλέπω κατσαρίδες μέσα στο σπίτι μου!!! emeek

Δε μ'αρέσει που το φωτοτυπάδικο είναι στο νεκροταφείο και πρέπει να τρέχω εκεί πάνω!!! embored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάλανε και φωτοτυπικά στα νεκροταφεία; Αυτό θα πει εκσυγχρονισμός! Έτσι μπορείς να πάρεις τα αγαπημένα σου έγγραφα ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, χωρίς τα στερήσεις από κάποιον άλλον. Cooool!

Μ' αρέσουν πολύ η Naomi Watts (Mulholland Dr. , The Ring, 21 gr.) και η Jennifer Connely (Requiem for a dream, Beautiful Mind, House of Sand and Fog) : Και οι δύο όμορφες, ταλαντούχες και με πολλά πολλά χρόνια δημιουργίας μπροστά τους!

Δε μ'αρέσει η συμπεριφορά των περισσότερων πωλητών/πωλητριών στην Αθήνα. Δεν ξέρω πώς την έχουν δει αλλά οι περισσότεροι είναι ανάγωγοι, άσχετοι με αυτό που πωλούν και φέρονται σαν να σου κάνουν χάρη. Από τα Everest μέχρι τον Κωτσόβολο και από τα συνοικιακά μαγαζιά με ασπρόρουχα μέχρι τις μπουτίκ του Κολωνακίου κάτι πάει στραβά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ναι ναι, συγκεκριμένα το δικό μου είναι όπως μπαίνεις 3ος σταυρός αριστερά, μετά αμέσως δεξιά και στον 2ο λάκκο πέφτεις μέσα emgoal:P:lol:

Ας σοβαρευτούμε: τα πιο φτηνά φωτοτυπάδικα βρίσκονται στο νεκροταφείο Ζωγράφου=στη φιλοσοφική και το ΕΜΠ λόγω φοιτητών. Κι άμα έχεις να βγάλεις 200 σελίδες west side story επί 3, δε συμφέρει το φωτοτυπικό της γειτονιάς σου που είναι μεν στο ½ τετράγωνο αλλά το πάει 10' η σελίδα. Εμκαρμίρω αλλά τι να κάνουμε με τα πιασοκωλάδικα emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.