Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Ιανουαριος 2009


xrysa

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Last Reply

μέσα με τέλη Απριλίου είπαν απ'το τηλέφωνο

Επίσης, να προσθέσω για όσους θέλουν να βάλουν χαρτιά για 2ο κομμάτι ειδικότητας:

1. έρχεται ο διορισμός απ'το Υπουργείο στο σπίτι

2. παρουσιάζεστε στο νοσοκομείο

3. ορκίζεστε στο γραφείο του Δ/ντη του νοσοκομείου

4. τρέχετε-κουτρουβαλώντας-σπρώχνοντας τους διπλανούς, στο γραφείο προσωπικού

5. παίρνετε τη "Βεβαίωση Ανάληψης Αγόνου"

6. τρέχετε σκοντάφτετε-σωριάζεστε στο κοντινότερο διαθέσιμο φαξ

7. στέλνετε τα χαρτιά

8. πηγαίνετε για καφέ στο κοντινότερο ίντερνετ καφέ, για κους-κους με τους υπόλοιπους gm! :P

πήρατε περίπου εικόνα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο πίστεψε με, δεν απευθύνομαι προφανέστατα σε Έλληνες απόφοιτους σαν και εσένα και μπράβο σου που αξιοποίησες τις καταλήψεις για να βγει κάτι καλό. Εγώ ναι προτίμησα να ξεκουραστώ, μάλλον το χρειαζόμουν.
Μετά από 10000 post έχω να δηλώσω το μικρό μου μυστικό. Σπούδασα Ρουμανία. :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3. ορκίζεστε στο γραφείο του Δ/ντη του νοσοκομείου

Παίζει τέτοιο σκηνικό; :lol: :lol: :lol:

Οι ειδικευόμενοι στο πηγάδι κατουρήσαμε; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3. ορκίζεστε στο γραφείο του Δ/ντη του νοσοκομείου

Παίζει τέτοιο σκηνικό; :lol::lol::lol:

Οι ειδικευόμενοι στο πηγάδι κατουρήσαμε; :rolleyes:

Και αν δεν είναι ο διοικητής σας ορκίζει ο διευθυντής ιατρικής υπηρεσίας. :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, εδώ τίθεται ένα θέμα ηθικής τάξης και ζήλιας. Δεν μπορεί να κάνουν τεμενάδες στους αγροτικούς και τους ειδικευόμενους να μας δίνουν όλο κι όλο ένα χαρτάκι διορισμού. Ούτε ένα γλυκάκι δηλαδή; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο πίστεψε με, δεν απευθύνομαι προφανέστατα σε Έλληνες απόφοιτους σαν και εσένα και μπράβο σου που αξιοποίησες τις καταλήψεις για να βγει κάτι καλό. Εγώ ναι προτίμησα να ξεκουραστώ, μάλλον το χρειαζόμουν.
Μετά από 10000 post έχω να δηλώσω το μικρό μου μυστικό. Σπούδασα Ρουμανία. :rolleyes:

εσύ κι η Αλίκη! :lol:

αφόύ έκανες την αρχή, να σας εκμυστηρευτώ κι εγώ ότι... δε ξέρω ορθογραφία :withstupid::splats::splats::splats:

κανείς δεν είναι SleepWalker! emoops

emiloveyou all my friends! emkiss

ΥΓ: βγήκα offtopic... θα με μαζέψει η topic police σε λίγο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο πίστεψε με, δεν απευθύνομαι προφανέστατα σε Έλληνες απόφοιτους σαν και εσένα και μπράβο σου που αξιοποίησες τις καταλήψεις για να βγει κάτι καλό. Εγώ ναι προτίμησα να ξεκουραστώ, μάλλον το χρειαζόμουν.
Μετά από 10000 post έχω να δηλώσω το μικρό μου μυστικό. Σπούδασα Ρουμανία. :rolleyes:

Ομολογώ πως δεν ήξερα πως κάνουν καταλήψεις στη Ρουμανία και κυρίως πως οι "σπουδαστές" εκεί το μαθαίνουν!!!!!!!!!

Με πόσο το πήρες εσύ????

Α. Με 10???

Β. Με 10'????

Γ. Με 10''????

(Πόσο χρεώνεται ο τόνος?????????? )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emofftopic Αλλά και να μην ήταν, δεν μπορώ να καταλάβω τη σκοπιμότητα του ποστ σου. Και αν είναι 10, εσένα τι σε νοιάζει στο κάτω κάτω;

Τέλος εδώ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emofftopic Αλλά και να μην ήταν, δεν μπορώ να καταλάβω τη σκοπιμότητα του ποστ σου. Και αν είναι 10, εσένα τι σε νοιάζει στο κάτω κάτω;

Τέλος εδώ...

Ποιον θα έπαιρναν αν δηλώναμε το ίδιο, είχαμε ίδια μόρια και ίδια ημερομηνία κτήσης πτυχίου??? Εμένα που προφανώς δεν έχω 10 ή αυτόν???

Χρειάζεται ιδιαίτερη ευφυϊα να καταλάβεις γιατι με νοιάζει????????????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίτα να πείσεις τους ασθενής σου ότι είσαι καλύτερη ιατρός από όποιους έχουν τελειώσει έξω και όχι εμάς.Τώρα αν έχασες το αγροτικό για 1 ή 2 μόρια, ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία.Δεν είναι τόπος εδώ για τέτοιες διαμάχες.Αν ήθελες καλύτερο βαθμό ας διάβαζες παραπάνω στο φινάλε.Βλέπω αρκετούς με 2 εξτρά μόρια από Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουάου! ΔΙΚΑΤΣΟμαχία! Το αγαπημένο μου θέμα! Duty, καλά σου λένε, χαλάρωσε. Θα διαπιστώσεις, όταν με το καλό πας αγροτικό και ειδικότητα, ότι οι...γηγενείς είμαστε, πια, τραγική μειοψηφία. Συνήθισέ το...

Ξέρω, ξέρω, emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την καλύτερη τοποθέτηση που έχω ακούσει ποτέ επί του θέματος είναι από συνάδελφο που έχει ξεκινήσει και έχει τελειώσει Αθήνα:

"Στην αρχή είμασταν εμείς οι Φοιτητές που μπήκαμε με Πανελλαδικές κι οι Άλλοι που ήρθαν με Μετεγγραφές...

μετά γίναμε εμείς οι Πτυχιούχοι από Ελλάδα κι οι άλλοι από εξωτερικό..."

...

σας προλαβαίνω για να σκεφτείτε ότι στο μέλλον θα λέτε, εμείς οι Ειδικευμένοι από Ελλάδα κι οι άλλοι από εξωτερικό...

ΥΓ: αυτό με τρελαίνει σε αυτό το φόρουμ... ότι εκεί που νομίζει κάποιος ότι κάτι του ανήκει κατ'αποκλειστικότητα... έρχεται κάποιος άλλος από την άλλη άκρη του Ατλαντικού και του το παίρνει!!! γιατί το νόημα είναι ένα: "ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΜΕ!!!" emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπιζω να μην κανεις λαθος γιατι και γω απλα περιμενω ενα χαρτι..Πρωτη φορα ακουω για υπευθυνη δηλωση...Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος κατι για αγροτικο στη λευκαδα.....Ευχαριστω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: αυτό με τρελαίνει σε αυτό το φόρουμ... ότι εκεί που νομίζει κάποιος ότι κάτι του ανήκει κατ'αποκλειστικότητα... έρχεται κάποιος άλλος από την άλλη άκρη του Ατλαντικού και του το παίρνει!!! γιατί το νόημα είναι ένα: "ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΜΕ!!!" emrockon

Ναι , ανάθεμα όλους αυτόυς τους αμερικανο-καναδο γιατρούς που έρχονται και μας παίρνουν τα αγροτικά με τα 10άρια τους και τις αυτόματες αναγνωρίσεις και μας ανεβάζουν τις αναμονές στην ειδικότητα .......

ΥΓ : αυτό με τρελαίνει σε αυτό το φόρουμ... ότι εκεί που νομίζει κάποιος ότι υπάρχει κοινή λογική ... έρχεται ένα ποστ που ποστάρει το εντελώς άσχετο σε μια προσπάθεια να διαστρεβλώσει το αυτονοήτο....

Γιατί το νόημα είναι ένα " ό,τι δηλώσεις είσαι "......και η κοινη λογική πάει περίπατο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, εδώ τίθεται ένα θέμα ηθικής τάξης και ζήλιας. Δεν μπορεί να κάνουν τεμενάδες στους αγροτικούς και τους ειδικευόμενους να μας δίνουν όλο κι όλο ένα χαρτάκι διορισμού. Ούτε ένα γλυκάκι δηλαδή; :rolleyes:

οποιος εχει ενα καποιο παρελθον μπορει να σας εξηγησει οτι αυτα τα μυστηρια για σας εθιμοτυπικα αναγονται στις σκοτεινες εποχες οπου για να ξεκινησεις ειδικοτητα επρεπε κατα κανονα να εχεις κανει αγροτικο ...

με αγαπη,

η θεια λενα.

:rolleyes:

PS: και εις ανωτερα τασε μας, αντε να σε δω και προεδρο των ΣΑΙΕΠ πριν κλεισω τα ματια μου emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ελεγα και εγω....ειχαμε λυσει τα προβληματα μας και πρεπει να καταπιαστουμε αμα οι ντοπιοι η οι εισαγωμενοι γιατροι χαλανε την πιατσα......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη, εδώ τίθεται ένα θέμα ηθικής τάξης και ζήλιας. Δεν μπορεί να κάνουν τεμενάδες στους αγροτικούς και τους ειδικευόμενους να μας δίνουν όλο κι όλο ένα χαρτάκι διορισμού. Ούτε ένα γλυκάκι δηλαδή; :rolleyes:

οποιος εχει ενα καποιο παρελθον μπορει να σας εξηγησει οτι αυτα τα μυστηρια για σας εθιμοτυπικα αναγονται στις σκοτεινες εποχες οπου για να ξεκινησεις ειδικοτητα επρεπε κατα κανονα να εχεις κανει αγροτικο ...

με αγαπη,

η θεια λενα.

:rolleyes:

Ααα, ώστε είναι παράδοση ετών που μας κατατάσσει στον πάτο του εθνικού συστήματος υγείας. :bloodomen: Το καινούριο νομοσχέδιο δε λέει τίποτα για την υποδοχή των νέων ειδικευομένων; :anavwfwties::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο πίστεψε με, δεν απευθύνομαι προφανέστατα σε Έλληνες απόφοιτους σαν και εσένα και μπράβο σου που αξιοποίησες τις καταλήψεις για να βγει κάτι καλό. Εγώ ναι προτίμησα να ξεκουραστώ, μάλλον το χρειαζόμουν.
Μετά από 10000 post έχω να δηλώσω το μικρό μου μυστικό. Σπούδασα Ρουμανία. :rolleyes:

Ομολογώ πως δεν ήξερα πως κάνουν καταλήψεις στη Ρουμανία και κυρίως πως οι "σπουδαστές" εκεί το μαθαίνουν!!!!!!!!!

Με πόσο το πήρες εσύ????

Α. Με 10???

Β. Με 10'????

Γ. Με 10''????

(Πόσο χρεώνεται ο τόνος?????????? )

Έχεις χάσει το αγροτικό και μαζί τη μπάλα.

Ρουμανία σπούδασα, δεν υπήρχαν καταλήψεις και δεν έχω ούτε 10, ούτε 9.

Πράγματι το τελευταίο έτος πήραν αγροτικό το 95% των αποφοίτων Ρουμανίας και Βουλγαρίας.

Ο καθένας εκεί στο αγροτικό και στην ειδικότητα θα αποδείξει ποιος είναι και τι αξίζει. Ο βαθμός δεν σε κάνει άριστο γιατρό.

Καλή επιτυχία στην επόμενη προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί το νόημα είναι ένα " ό,τι δηλώσεις είσαι "......και η κοινη λογική πάει περίπατο.
Δε θα συμφωνήσω. Μπορεί ο καθένας να δηλώνει ότι θέλει, αλλά ο χώρος μας είναι τόσο κλειστός-μικρός που θες δε θες το ποιος είναι ο καθένας γίνεται κοινό μυστικό.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα εμας εδω στην Ελλαδα μας απορροφα η ιατρικη και δεν ασχολουμαστε με χομπι (EXCEL)....

Φορτο εργασιας εχεις ακουστα?

Τωρα η ημερομηνια ειναι αλλο θεμα.... Εγω εχω ακριβως την ιδια με παιδια που εδιναν ακομη μαθηματα και μετα την ημερομηνια αυτη!!!!! (Ελλαδαρα σου λεει....)

Εγώ ασχολήθηκα με το excel κατά τη διάρκεια των καταλήψεων! emwhistling

Εσύ είχες φόρτο εργασίας και όλοι οι υπόλοιποι συνάδελφοι τα φόρτωναν στον κόκορα. :rolleyes:

QUOTE(duty_duty @ Mar 16 2009, 15:55 ) *

QUOTE(tasostheodoridis @ Mar 16 2009, 15:14 ) *

QUOTE(duty_duty @ Mar 16 2009, 08:54 ) *

Τάσο πίστεψε με, δεν απευθύνομαι προφανέστατα σε Έλληνες απόφοιτους σαν και εσένα και μπράβο σου που αξιοποίησες τις καταλήψεις για να βγει κάτι καλό. Εγώ ναι προτίμησα να ξεκουραστώ, μάλλον το χρειαζόμουν.

Μετά από 10000 post έχω να δηλώσω το μικρό μου μυστικό. Σπούδασα Ρουμανία. rolleyes.gif

Ομολογώ πως δεν ήξερα πως κάνουν καταλήψεις στη Ρουμανία και κυρίως πως οι "σπουδαστές" εκεί το μαθαίνουν!!!!!!!!!

Με πόσο το πήρες εσύ????

Α. Με 10???

Β. Με 10'????

Γ. Με 10''????

(Πόσο χρεώνεται ο τόνος?????????? )

Έχεις χάσει το αγροτικό και μαζί τη μπάλα.

Ρουμανία σπούδασα, δεν υπήρχαν καταλήψεις και δεν έχω ούτε 10, ούτε 9.

Πράγματι το τελευταίο έτος πήραν αγροτικό το 95% των αποφοίτων Ρουμανίας και Βουλγαρίας.

Ο καθένας εκεί στο αγροτικό και στην ειδικότητα θα αποδείξει ποιος είναι και τι αξίζει. Ο βαθμός δεν σε κάνει άριστο γιατρό.

Καλή επιτυχία στην επόμενη προκήρυξη.

Τελικά πότε έμαθες να χρησιμοποιείς excell???? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην τελευταια προκηρυξη υπαρχουν καποια Π.Ι. και Κ.Υ. οπου δεν αναγραφεται η ημερομηνια κενωσης θεσης. Αυτο σημαινει πως ειναι νεες θεσεις που δοθηκαν τωρα; Αλλαζει κατι λετε ως προς το διορισμο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην τελευταια προκηρυξη υπαρχουν καποια Π.Ι. και Κ.Υ. οπου δεν αναγραφεται η ημερομηνια κενωσης θεσης. Αυτο σημαινει πως ειναι νεες θεσεις που δοθηκαν τωρα; Αλλαζει κατι λετε ως προς το διορισμο;

Ν Νεοσύστατη θέση

Το γραφει στο τέλος.

Υπάρχουν ένα σωρό εξηγήσεις γιατί δεν αναγράφεται ημερομηνία, μία είναι επειδή επαναπροκυρρήσονται διαρκώς και δεν τα διαλέγει κανείς, άλλη επειδή παραιτήθηκαν όσοι τα είχαν διαλέξει, άλλη επειδή πήραν παράταση όσοι υπηρετούσαν και πάει λέγοντας....

Όμως οι νεοσύστατες έχουν το Ν τους δίπλα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.