Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Ιανουαριος 2009


xrysa

Recommended Posts

Καλησπερα!

Ειμαι και εγω απο τους / τις τυχερες που πηρα αγροτικο.

Καλο κουραγιο σε οσους δεν πηραν και καλη θητεια σε οσους πηραν.

Ξερει να μου πει κανεις κατι για Ροδο? Για το τριμηνο στο νοσοκομειο,εφημεριες ποσες στο τριμηνο και κατι για το τεχνητο νεφρο? Η θεση μου, μου ειπαν πως ανοικει εκει.

Ακομα που μπορω να μαθω αν εγω που εχω 2 παιδια το ενα 2 ετων και το αλλο 3 ετων αν δικαιουμαι να φευγω 1 ωρα νωριτερα οπως ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι αφου ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος και δεν δικαιουται αυτος να φευγει πιο νωρις?

Ευχαριστω!

Ρώτα ΕΔΩ, ΕΔΩ κι ΕΔΩ για το νοσοκομείο Ρόδου.

Μειωμένο ωράριο κατά μία ώρα έχω την εντύπωση πως δικαιούνται οι γονείς που φροντίζουν παιδιά με ειδικές ανάγκες.

Και όταν πας να δώσεις τα χαιρετίσματα στο αγαπητό μέλος τους forum :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Last Reply
800.000 ευρω στο προαυλιο.....ΣΥΜΜΑΖΕΨΟΥ :lol:

Ξερω οτι χαιρεσαι κι εσυ μαζι μου! Κερναω ολο το φορουμ!! Θα ανακοινωσω που θα κανω την παρταρα μου και οποιος θελει ας ερθει!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!!!!!

παρτυ?

μην με ξεχασεις..

αν και εγω ηθελα τα αλλα παρτυ στην μυκονο..

στην πισινα με πολλα πολλα γυμνα μοντελα...

γιατι ρε μανα δεν με εκανες διασημο της show biz?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα!

Ειμαι και εγω απο τους / τις τυχερες που πηρα αγροτικο.

Καλο κουραγιο σε οσους δεν πηραν και καλη θητεια σε οσους πηραν.

Ξερει να μου πει κανεις κατι για Ροδο? Για το τριμηνο στο νοσοκομειο,εφημεριες ποσες στο τριμηνο και κατι για το τεχνητο νεφρο? Η θεση μου, μου ειπαν πως ανοικει εκει.

Ακομα που μπορω να μαθω αν εγω που εχω 2 παιδια το ενα 2 ετων και το αλλο 3 ετων αν δικαιουμαι να φευγω 1 ωρα νωριτερα οπως ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι αφου ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος και δεν δικαιουται αυτος να φευγει πιο νωρις?

Ευχαριστω!

εσυ στην δουλεια..

ο αντρας στην δουλεια..

ποιος θα φυλαει τα παιδια?

να κανει ξηγα στον στρατο να τον αφηνουν...

doctor γυναικα εχει...

και να φευγει μια ωρα νωριτερα εκεινος δεν τρεχει κατι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα!

Ειμαι και εγω απο τους / τις τυχερες που πηρα αγροτικο.

Καλο κουραγιο σε οσους δεν πηραν και καλη θητεια σε οσους πηραν.

Ξερει να μου πει κανεις κατι για Ροδο? Για το τριμηνο στο νοσοκομειο,εφημεριες ποσες στο τριμηνο και κατι για το τεχνητο νεφρο? Η θεση μου, μου ειπαν πως ανοικει εκει.

Ακομα που μπορω να μαθω αν εγω που εχω 2 παιδια το ενα 2 ετων και το αλλο 3 ετων αν δικαιουμαι να φευγω 1 ωρα νωριτερα οπως ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι αφου ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος και δεν δικαιουται αυτος να φευγει πιο νωρις?

Ευχαριστω!

εσυ στην δουλεια..

ο αντρας στην δουλεια..

ποιος θα φυλαει τα παιδια?

να κανει ξηγα στον στρατο να τον αφηνουν...

doctor γυναικα εχει...

και να φευγει μια ωρα νωριτερα εκεινος δεν τρεχει κατι..

:rolleyes: παιδικος θα τα φυλαει , το θεμα ειναι ποιος θα τα παιρνει απο εκει!!

Καλα τα λες για τον αντρα μου αλλα μαλλων εγω πρεπει να τα παιρνω γιατι αυτος εχει νυχτερινες, ασκησεις (12ημερα) κτλ οποτε δε λεει να φευγει απο τα βουνα να μαζευει τα παιδια! Πλακα θα ειχε! Θα γινουμε πρωτοσελιδο! Ταγματαρχης το σκαει να παρει τα παιδια απο τον παιδικο!! Καλο εεε!!

Ευχαριστω παντως και οποιος εχει καμια καλη ιδεα ευπροσδεκτη!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα κι από εμένα! emcolgate

Ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια Τάσο, αν και ειλικρινά πρέπει να ομολογήσω ότι νιώθω μια ηλίθια αμηχανία όταν μου απαντάνε "Συγχαρητήρια" σε όποιον το πω... κι αυτό για τον απλά λόγο ότι δεν έδωσα εξετάσεις ούτε κρίθηκα από κάτι προκειμένου να πάρω το αγροτικό... απλά περίμενα 2 χρόνια απ΄το πτυχίο... so what? <_<

Εύχομαι να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις των κατοίκων... και να μη καταλήξω γεύμα κανενός Winnie the Pooh!! :unsure:

Κι εμείς σας αγαπάμε κύριε 800.000 ευρά που ακόμη δεν έχουμε δει μία από κοντά... και περιμένουμε το πάρτι!!! (σε τρελό και σε μικρό είναι να μη τάξεις... :rolleyes: )

Στους υπόλοιπους, στέλνω απλά από 1 emkiss και όλη την αγάπη μου! emiloveyou

ΥΓ: δε μπορώ να παραλείψω ότι η σημερινή χαρά μου, ήταν λίγο τύπου σοκολάτα 70%, λόγω του ότι για άλλη μια φορά 2 καλές μου φίλες ΔΕΝ κατάφεραν να αποκτήσουν αυτό που ήθελαν... άλλος φίλος πάλι αρνήθηκε αγροτικό... ό,τι να'ναι εντελώς!!!...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απλα εχω καποιες πληροφοριες να του δωκω αμα ενδιαφερεται

χεχεχεχεχεχεχεχεχεχε

Λέγε τι ξέρεις για την Άνδρο συνάδελφε τώρα!!!!

Ω ναι , είμαι και εγώ ένας από τους τυχερούς που πήρανε επιτέλους αγροτικό

Υπάρχει ακόμα μία θέση στην Άνδρο που παραμένει κενή χωρίς να την διεκδικεί κανείς ούτε καν σε κλήρωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και δεν ειναι τυχαιο συναδελφε...

κενες θεσεις στην ανδρο μενουν καιρο τωρα...αναρωτησου γιατι...

σε κεντρο υγειας η σε περιφερειακο ιατρειο θα εισαι?

εχεις ξαναπαει στο νησι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με βαση οτι ισχυε πριν απο 2 χρονια περιπου

προσωπικη μου αποψη παντα

ειναι ενα νησι με φυσικο καλλος και για τα δεδομενα των κυκλαδων ικανοποιητικη βλαστηση

ομως θα το χαρακτηριζα αφιλοξενο,χωρις οργανωση σε πολλους τομεις

παραδειγμα,δεν υπαρχει τοπικη εφημεριδα να σε βοηθησει να βρεις σπιτι η εστω πινακας ανακοινωσεων για κατι τετοιο(σε αντιθεση με την οργανωμενη συρο που θα πας ουτως η αλλως για το τριμηνο,αν και μιλαμε σε αυτην την περιπτωση για την πρωτευουσα διοικητικα των κυκλαδων οποτε δεν ειναι απολυτως σωστη μια τετοια συγκριση)

ο κοσμος γενικα στην ανδρο ειχε,ελπιζω να μην εχει ακομα,μια νοοτροπια οτι επειδη ειχε καποια χρηματα(μην ξεχναμε πως προκειται για νησι με ιστορια σε ναυτικες οικογενειες και εφοπλιστες,μουσειο γουλανδρη,εμπειρικος...) μπορει λιγο πολυ να κανει οτι θελει παντου,ακομα και στων χωρο της υγειας.

ενας αερας που οταν φυσουσε σεπαιρνε και σε σηκωνε και τον χειμωνα δε ερημια και απομονωση,κυριως τις νυχτες

προφανως υπηρχαν και θετικα στο νησι,απλα δυσκολευτηκα να τα βρω!

γενικος γιατρος που διοριστηκε εκει,κατεν=βηκε στην χωρα και την επομενη κιολας πηρε το πλοιο και την εκανε γιαλλα μερη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ άλλα έμαθα για τους κατοίκους αλλά θα μου πείς ο καθένας με τις εμπειρίες του!!!

Όσο για τον χειμώνα που είπες, όλα τα νησιά σχεδόν με λίγες εξεραίσεις το ίδιο ειναι.Καιρός για 2 και καιρός για play station.

Στο κέντρο υγείας θα είμαι.Ξέρεις μήπως πόσους μόνημους ειδικευμένους ιατρούς έχει το ΚΥ? Από εφημερίες τί παίζει? Κάτω από 7 ή πάνω??? Τιμές για τα σπίτια στην Άνδρο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή αρχή σε όσους ξεκινάμε... καλή συνέχεια σε όσους θα ξαναδηλώσουν. :):):)

Καλή Αρχή Ιατρικαρία!!! Από το πρώτο πληθυντικό, υποψιάζομαι ότι το πήρες!!!

ΥΓ: αρκετά αγροτικά έμειναν στα αζήτητα...(δηλ. θα συνεχίσουν να υπηρετούν οι ήδη τοποθετημένοι...), άραγε πόσα από αυτά τα αγροτικά θα μπορούσαν να είχαν επιλεχθεί από συναδέλφους, αν γνώριζαν ότι θα τοποθετούνταν...

Λογικά, τα ιατρεία που δεν επιλέχθηκαν από κανένα συνάδελφο, τώρα, θα μπορούσαν να κοινοποιούνται και να επαναπροκηρύσσονται ΑΜΕΣΑ... αφού, φαίνονται καθαρά ποια είναι... γιατί να πρέπει η υπηρεσία να περιμένει εντολές από ψηλά??... δε θα μπορούσε το γραφείο των αγροτικών να βγάλει ΑΜΕΣΑ τη λίστα με τα ιατρεία που δεν επιλέχθηκαν από κανένα γιατρό και να δώσει ένα περιθώριο μερικών ημερών για υποβολή αιτήσεων...??

Αφού ούτως ή άλλως, οι διορισμοί θα πάνε για Μάιο... γιατί δε δίνουν την ευκαιρία και σε όσους δεν πήραν αγροτικό να ξαναδηλώσουν κάποια από τα μη επιλεγμένα??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού ούτως ή άλλως, οι διορισμοί θα πάνε για Μάιο... γιατί δε δίνουν την ευκαιρία και σε όσους δεν πήραν αγροτικό να ξαναδηλώσουν κάποια από τα μη επιλεγμένα??

Επειδή τα "ευκόλως εννοούμενα" είναι μια κούτα χαρτιά για κάποιο γραφειοκράτη και η "κοινή λογική" είναι κάτι στο οποίο δε σκονταφτω κάθε μέρα πάνω του τελικά στη ζωή μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τί λέγαμε τόσο καιρό?...εδώ!

'Ολοι οι διορισμοί θα πάνε 3 μήνες μετά την ημερομηνία που φαίνεται στην προκήρυξη!!

Τι γράφει η Κανονιστική...

"VII. 1. Με τις διατάξεις του αρθρ. 23του ν. 3730/2008 ΦΕΚ 262 / Α΄ / 2008 καθιερώνεται δωδεκάμηνη η υποχρεωτική υπηρεσία υπαίθρου για τους υπόχρεους γιατρούς και έχει αναδρομική ισχύ από 16 – 04 – 2008. Γιατροί που είχαν τοποθετηθεί από 16 – 04 – 2008 με τις διατάξεις του ν. 3580 / 2007 (ΦΕΚ 134 τ. Α΄/18 – 06 – 2007) για 3μηνη προεκπαίδευση και εξάμηνη υπηρεσία υπαίθρου που για αντικειμενικούς λόγους δεν μπορούν να προσαρμοστούν με τις νέες διατάξεις, μπορούν να υποβάλουν σχετικό αίτημα στην κεντρική υπηρεσία του Υπουργείου εντός δέκα πέντε ημερολογιακών ημερών από την κοινοποίηση της παρούσας στα νοσοκομεία."

Σχεδόν κανένας δε θέλει να φύγει... όλοι θα κάνουν το επιπλέον 3μηνο...

Γιατί λοιπόν, να μη βγάλουν ΑΜΕΣΑ τη λίστα με όσα δε τα πήρε κανείς, ώστε να ξαναδηλώσουν όσοι θα ήθελαν να αλλάξουν επιλογή και να πάρουν επιτέλους ένα αγροτικό!?!

Ούτε Προκηρύξεις, ούτε πολλές Υπογραφές... Απλά κι ωραία, τη λίστα με τα αγροτικά που δεν δηλώθηκαν από κανένα... ώστε να δηλώσουν πάλι οι συνάδελφοι και να μη μαζεύεται και τόσος κόσμος την επόμενη φορά...

Μια ιδέα λέω κι εγώ, σαν απλό κορίτσι που είμαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ιδέα λέω κι εγώ, σαν απλό κορίτσι που είμαι...
Φαντάζομαι να μην πετούσες τέτοιες ιδέες και πουθενά αλλού. Μερικά πράγματα Μαρία δεν είναι σαν το μπακαλοτέφτερο.

Τις προκηρύξεις δεν τις βγάζουν με την ευκολία που αναφέρεις. Χρειάζετε κάποια διαδικασία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάλαβα Τάσο... και για να επιβεβαιώσω το "απλό κορίτσι"... τίποτα δε μπορεί να με χωρίσει πλέον από την προετοιμασία του ....

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΚΕΪΚ μου!

τα λέμε μετά το ψήσιμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάλαβα Τάσο... και για να επιβεβαιώσω το "απλό κορίτσι"... τίποτα δε μπορεί να με χωρίσει πλέον από την προετοιμασία του ....

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΚΕΪΚ μου!

τα λέμε μετά το ψήσιμο...

με πορτοκάλια το κάνεις;huh.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατάλαβα Τάσο... και για να επιβεβαιώσω το "απλό κορίτσι"... τίποτα δε μπορεί να με χωρίσει πλέον από την προετοιμασία του ....

ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΚΕΪΚ μου!

τα λέμε μετά το ψήσιμο...

με πορτοκάλια το κάνεις;huh.gif

Πορτοκαλαδα θετε;;; Λεμοναδα θετε;;; Ε, τι θετε;;; :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή αρχή σε όσους ξεκινάμε... καλή συνέχεια σε όσους θα ξαναδηλώσουν. :):):)

Πες μου πως είσαι συ που πήρες τη Γ' θέση να χαρώ! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με πορτοκαλόκουπες! Να κι η συνταγή! Κοπιάστε να κεράσω κομμάτι, από αύριο... :D

Χρυσό-Παιδί, πιάσε ένα τσιπουράκι καλύτερα!!! :P

Ιατρικαρία... μη λες πού θα πας... θα έρχεται να σου ζητάει να του κάνεις εξέταση μετά... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με πορτοκαλόκουπες! Να κι η συνταγή! Κοπιάστε να κεράσω κομμάτι, από αύριο... :D

Χρυσό-Παιδί, πιάσε ένα τσιπουράκι καλύτερα!!! :P

Ιατρικαρία... μη λες πού θα πας... θα έρχεται να σου ζητάει να του κάνεις εξέταση μετά... :P

Τι ποικιλία να είναι τα πορτοκάλια; Τα Βαλέντσια κάνουν;

Σαν πήρε άγονο το χρυσό παιδί και πήρες άγονο κι εσύ αρχίσανε τα :wub: ...............5000€ σε ένα σπίτι δεν είναι άσχημα :lol:

Ρώτησα αν πήρε την Γ' θέση γιατί την πρότεινα εγώ, οπότε θα χαρώ διπλά. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.