Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Ιανουαριος 2009


xrysa

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Last Reply

Εγώ θα το σχολιάσω κι ας με βρίσετε πάλι...

Τα 9,++++ της Ρουμανίας που προκύπτουν όχι από μέσο όρο βαθμολογίας αλλά από την διπλωματική εργασία γιατί να θεωρούνται καλύτερα και να παίρνουν την θέση από συναδέλφους που η βαθμολογία τους προκύπτει με άλλο τρόπο???

Δε θίγω κανέναν, ούτε το πως πήρε ο καθένας το κάθε τι...

Τα δυο μέτρα και δυο σταθμά με ενοχλούν. Δεν μπορεί να μπαίνουν στον ίδιο ντορβά ασύγκριτα πράγματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασυγκριτα επετρεψε μου, δεν ειναι τα πτυχια Ρουμανιας και Βουλγαριας.

Αλλα τα Ελληνικα με τα "Εξωτερικου".

Γνωμη μου... Ας με συγχωρησουν οι αποφοιτοι αυτοι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4,8 στα 6 βγαινει 8 στα 10. και παλι ο απο ρουμανια δεν επρεπε να το παρει? δεν μετράει το δεκαδικό?
Προκειμένου να επιταχυνθεί τόσο η συχνότερη προκήρυξη θέσεων όσο και η έκδοση των αποτελεσμάτων ορίζουμε ότι:

Μεταξύ ισοβαθμούντων με βαθμό πτυχίου ΑΡΙΣΤΑ ή Λ. ΚΑΛΩΣ με ίδια ημερομηνία κτήσης πτυχίου προηγείται ο έχων τον μεγαλύτερο κατ΄ απόλυτο αριθμό βαθμό. Για την επιλογή γιατρών που απέκτησαν πτυχίο σε χώρα της Ε.Ε., η βαθμολογία θα πρέπει να αποδεικνύεται από τα προσκομιζόμενα εμπροθέσμως δικαιολογητικά και να είναι σύμφωνη με την αντιστοιχία βαθμολόγησης της ημεδαπής, άλλως λογίζεται:

Όπου ελήφθη ως Λ. ΚΑΛΩΣ με τον βαθμό 6,5

Όπου ελήφθη ως ΑΡΙΣΤΑ με τον βαθμό 8,5

Σε κάθε άλλη περίπτωση ισοβαθμίας που δεν προκύπτει επικρατέστερος γιατρός για την κάλυψη θέσης, ενεργείται κλήρωση για την επιλογή.

Στην τελευταία πρόταση ΕΔΩ βρίσκεται και η παραπάνω περίπτωση.

Αυτο με το excell δεν το καταλαβα καθολου!
Ούτε στο υπουργείο, μην σε ανησυχεί! :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ θα το σχολιάσω κι ας με βρίσετε πάλι...

Τα 9,++++ της Ρουμανίας που προκύπτουν όχι από μέσο όρο βαθμολογίας αλλά από την διπλωματική εργασία γιατί να θεωρούνται καλύτερα και να παίρνουν την θέση από συναδέλφους που η βαθμολογία τους προκύπτει με άλλο τρόπο???

Δε θίγω κανέναν, ούτε το πως πήρε ο καθένας το κάθε τι...

Τα δυο μέτρα και δυο σταθμά με ενοχλούν. Δεν μπορεί να μπαίνουν στον ίδιο ντορβά ασύγκριτα πράγματα.

Σε κάθε πτυχίο υπάρχει ένας βαθμός. Βάσει αυτού του βαθμού γίνεται και η μοριοδότηση.

Το πως δίνονται οι βαθμοί σε κάθε πανεπιστήμιο αλλά και στον κάθε φοιτητή είναι θέμα αρκετά μεγάλης συζήτησης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασυγκριτα επετρεψε μου, δεν ειναι τα πτυχια Ρουμανιας και Βουλγαριας.

Αλλα τα Ελληνικα με τα "Εξωτερικου".

Γνωμη μου... Ας με συγχωρησουν οι αποφοιτοι αυτοι...

Ναι αλλά απ' ότι παρατηρώ στο δικό σου excel δεν σου μάθανε. Άρα καλά κάνεις και δεν τα συγκρίνεις.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασυγκριτα επετρεψε μου, δεν ειναι τα πτυχια Ρουμανιας και Βουλγαριας.

Αλλα τα Ελληνικα με τα "Εξωτερικου".

Γνωμη μου... Ας με συγχωρησουν οι αποφοιτοι αυτοι...

Ναι αλλά απ' ότι παρατηρώ στο δικό σου excel δεν σου μάθανε. Άρα καλά κάνεις και δεν τα συγκρίνεις.

χαχαχα αλλα ειναι και οι ημερομηνιες ληψης πτυχιου που δεν αναφερει κανεις ... αλλοι μετρανε απο οταν ορκιζονται, αλλοι απ' το τελευταιο μαθημα ... ο,τι ναναι empokeye

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και άλλοι 4 μήνες μετά το τελευταίο μάθημα

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΠΕΡΙΦΕΡΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 1ΧΡΟΝΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ(ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΙΚΗ),ΚΑΝΕΙ ΤΡΙΜΗΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΤΟ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Η ΟΧΙ????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να θέλω να γίνω εριστικός και βλέποντας ότι έχεις κάνει ήδη ειδικότητα, άρα δεν είσαι κάποια που μόλις πήρε πτυχίο και πιθανόν να μην ξέρει τα στραβά της, που και αυτό κανονικά δεν δικαιολογείται από τους περισσότερους, και τελοσπάντων επειδή μπαίνουν πολλοί και ρωτάνε, ίσως για πλάκα, πράγματα αυτονόητα, θα σου πω απλά ότι ΔΕΝ κάνεις τρίμηνο, θεωρείται ότι το έχεις κάνει στα πλαίσια της ειδικότητας σου, αλλά έλεος ρε παιδιά, κάντε μια αναζήτηση, στην τελική πάρτε τηλ. κάποιο γνωστό σας για βασικά θέματα...

Και γράφε με μικρά, τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν κανω πλακα.βασικα θελω να μαθω γιατι κατεθεσα τα χαρτια μου στα δικαιολογητικα οτι εχω κανει 1χρονο οφθαλμιατρικη και δεν ξερω τωρα τι γινεται με το τριμηνο...αμα μπορω να κανω η οχι??τι ισχυει??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα εμας εδω στην Ελλαδα μας απορροφα η ιατρικη και δεν ασχολουμαστε με χομπι (EXCEL)....

Φορτο εργασιας εχεις ακουστα?

Τωρα η ημερομηνια ειναι αλλο θεμα.... Εγω εχω ακριβως την ιδια με παιδια που εδιναν ακομη μαθηματα και μετα την ημερομηνια αυτη!!!!! (Ελλαδαρα σου λεει....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι'αυτό εσάς που έχετε τελειώσει Ελλάδα, έχοντας ήδη τσακισμένο το ηθικό... δε σας εκπλήσει τίποτα!!

Ενώ εμάς οι του εξωτερικού, που είμασταν καλομαθημένοι σε μια τάξη και μια μεθοδικότητα, μας φαίνονται όλα σα "Θεατρικό Έργο του Samuel Beckett"!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εισαι σιγουρη για το τριμηνο???γιατι και εγω δεν ξερω σιγουρα..και βασικα θελω να κανω τριμηνο,και δεν ξερω κατα ποσο γινεται αυτο...

Σιγουροτατη.

Δε γίνεται να κάνεις.

Μπορείς βέβαια να ξεκινήσεις να παρακολουθείς πριν σου έρθει ο διορισμός, χωρίς να πληρώνεσαι βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια μια ερωτηση...οκ βγηκαν τα αποτελεσματα,θα περιμενω να μου στειλουν τον διορισμο η θα πρεπει να επικοινωνησω με το υπουργειο εγω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ουσιαστικα αυτο που θελω να μαθω ειναι ποια ειναι η διαδικασια?πρεπει να παρω καποιο τηλ στο υπουργειο η να περιμενω ανακοινωση απο αυτους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα απο τα αποτελασματα 9 ιατροι με θητεια προκυπτει οτι πηρανε αγροτικο

Το έγραψα και πριν. Έκανα λάθος... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να θέλω να γίνω ερειστικός και βλέποντας ότι έχεις κάνει ήδη ειδικότητα, άρα δεν είσαι κάποια που μόλις πήρε πτυχίο και πιθανόν να μην ξέρει τα στραβά της, που και αυτό κανονικά δεν δικαιολογείται από τους περισσότερους, και τελοσπάντων επειδή μπαίνουν πολλοί και ρωτάνε, ίσως για πλάκα, πράγματα αυτονόητα, θα σου πω απλά ότι ΔΕΝ κάνεις τρίμηνο, θεωρείται ότι το έχεις κάνει στα πλαίσια της ειδικότητας σου, αλλά έλεος ρε παιδιά, κάντε μια αναζήτηση, στην τελική πάρτε τηλ. κάποιο γνωστό σας για βασικά θέματα...

Και γράφε με μικρά, τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις.

Μην γίνεσαι εριστικός. Θα γίνεις χειρότερος από μένα! :P

Άκου εκεί να πάρουν τηλέφωνο.....να κάνουν αναζήτηση. Μη ζητάς δύσκολα.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα εμας εδω στην Ελλαδα μας απορροφα η ιατρικη και δεν ασχολουμαστε με χομπι (EXCEL)....

Φορτο εργασιας εχεις ακουστα?

Τωρα η ημερομηνια ειναι αλλο θεμα.... Εγω εχω ακριβως την ιδια με παιδια που εδιναν ακομη μαθηματα και μετα την ημερομηνια αυτη!!!!! (Ελλαδαρα σου λεει....)

Εγώ ασχολήθηκα με το excel κατά τη διάρκεια των καταλήψεων! emwhistling

Εσύ είχες φόρτο εργασίας και όλοι οι υπόλοιποι συνάδελφοι τα φόρτωναν στον κόκορα. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.