Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Ιανουαριος 2009


xrysa

Recommended Posts

Ακάκιε!! Τα πορτοκάλια να είναι... Επιδαύρου... μέτριου μεγέθους... (τί κάθομαι και σου λέω, λες και θα κάτσεις ποτέ να φτιάξεις κέϊκ εσύ!) :wacko:

Όσο για το ευαίσθητο ρομάντζο που γεννήθηκε σε αυτό το τόπικ... Ε! ΝΑΙ! ΛΟΙΠΟΝ!!! Τώρα που θα έχουμε και χρήμα... γιατί να το κρύψουμε άλλωστεν?? emkiss

Τώρα πάω να πατήσω κανένα πουκάμισο, γιατί εγώ παραδουλεύτρα-ξελογιάστρα-ρωσσο-πρώην-καμπαρετζού... δε θα βάλω ποτέ στο σπίτι μας... μείνε ήσυχος, Golden Boy!!! emsexwars

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Last Reply
ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ

3 γενικοί ιατροί δήλωσαν αν και είχαν περάσει το ηλικιακό όριο συμμετοχής :lol:

Ποιο είναι το όριο ηλικίας;

Ξέρει κανείς την απάντηση σε αυτο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΗΜΟΣΙΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ

Άρθρο 6

Ηλικία διορισμού

1. Το κατώτατο όριο ηλικίας διορισμού, κατά κατηγορία, ορίζεται ως ακολούθως: Για τις κατηγορίες ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ το 21ο έτος της ηλικίας. Για την κατηγορία ΥΕ το 20ο έτος της ηλικίας.

2. Ανώτατα όρια ηλικίας διορισμού μπορεί να καθορίζονται με την οικεία προκήρυξη μετά από γνώμη του οικείου φορέα και απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών, Δημόσιας Διοίκησης και Αποκέντρωσης, εφόσον απαιτούνται από την φύση και τις ιδιαιτερότητες των καθηκόντων των προς πλήρωση θέσεων. Η παρούσα διάταξη δεν εφαρμόζεται στους μετακλητούς και επί θητεία υπαλλήλους του Δημοσίου και των νομικών προσώπων δημοσίου δικαίου.

Επίσης

Με τη διάταξη της παρ. 11 του άρθρου 10 του ν. 3051/02 (ΦΕΚ 220 Α΄) το ανώτατο όριο ηλικίας διορισμού ή πρόσληψης στο δημόσιο και ευρύτερο δημόσιο τομέα έχει καταργηθεί, σε ειδικές όμως περιπτώσεις, με απόφαση του Υπουργού ΕΣΔΔΑ, μετά από γνώμη του οικείου φορέα, είναι δυνατό να τίθενται ανώτατα όρια ηλικίας, όταν αυτό απαιτείται από τη φύση και τις ιδιαιτερότητες των καθηκόντων συγκεκριμένων θέσεων (π.χ. εργασίες που απαιτούν αυξημένη σωματική αντοχή, σχετίζονται με την υγεία ή ασφάλεια των πολιτών, όπως γιατροί του ΙΚΑ και του ΕΣΥ, οδηγοί μέσων μαζικής μεταφοράς, κ.λπ.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΗΜΟΣΙΟΫΠΑΛΛΗΛΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ

Άρθρο 6

Ηλικία διορισμού

1. Το κατώτατο όριο ηλικίας διορισμού, κατά κατηγορία, ορίζεται ως ακολούθως: Για τις κατηγορίες ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ το 21ο έτος της ηλικίας. Για την κατηγορία ΥΕ το 20ο έτος της ηλικίας.

2. Ανώτατα όρια ηλικίας διορισμού μπορεί να καθορίζονται με την οικεία προκήρυξη μετά από γνώμη του οικείου φορέα και απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών, Δημόσιας Διοίκησης και Αποκέντρωσης, εφόσον απαιτούνται από την φύση και τις ιδιαιτερότητες των καθηκόντων των προς πλήρωση θέσεων. Η παρούσα διάταξη δεν εφαρμόζεται στους μετακλητούς και επί θητεία υπαλλήλους του Δημοσίου και των νομικών προσώπων δημοσίου δικαίου.

Επίσης

Με τη διάταξη της παρ. 11 του άρθρου 10 του ν. 3051/02 (ΦΕΚ 220 Α΄) το ανώτατο όριο ηλικίας διορισμού ή πρόσληψης στο δημόσιο και ευρύτερο δημόσιο τομέα έχει καταργηθεί, σε ειδικές όμως περιπτώσεις, με απόφαση του Υπουργού ΕΣΔΔΑ, μετά από γνώμη του οικείου φορέα, είναι δυνατό να τίθενται ανώτατα όρια ηλικίας, όταν αυτό απαιτείται από τη φύση και τις ιδιαιτερότητες των καθηκόντων συγκεκριμένων θέσεων (π.χ. εργασίες που απαιτούν αυξημένη σωματική αντοχή, σχετίζονται με την υγεία ή ασφάλεια των πολιτών, όπως γιατροί του ΙΚΑ και του ΕΣΥ, οδηγοί μέσων μαζικής μεταφοράς, κ.λπ.)

Δηλαδη??????? Ποιο ειναι???????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπ.Υγείας ΙΑΤΡΟΙ ΕΣΥ/Διευθυντές 55ο 466/Β΄/17-4-2003

Υπ.Υγείας ΙΑΤΡΟΙ ΕΣΥ/Επιμελητές Α΄ 50ο 466/Β΄/17-4-2003

Υπ.Υγείας ΙΑΤΡΟΙ ΕΣΥ/Επιμελητές Β΄ 45ο 466/Β΄/17-4-2003

Αυτοί που κόπηκαν ήταν 3 Γενικοί Ιατροί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγχαρητήρια σε όσους το πήραν, υπομονή σ'όλους τους άλλους.

Τάσο, από πού βρίσκεις την νομοθεσία??? (στο σάιτ της εφ. της κυβέρν. θέλει συνδρομή σε μένα)

Από πού μπορώ να βρώ την νομοθεσία για τους αγροτικούς ιατρούς?

Καλημέρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπ.Υγείας ΙΑΤΡΟΙ ΕΣΥ/Διευθυντές 55ο 466/Β΄/17-4-2003

Υπ.Υγείας ΙΑΤΡΟΙ ΕΣΥ/Επιμελητές Α΄ 50ο 466/Β΄/17-4-2003

Υπ.Υγείας ΙΑΤΡΟΙ ΕΣΥ/Επιμελητές Β΄ 45ο 466/Β΄/17-4-2003

Αυτοί που κόπηκαν ήταν 3 Γενικοί Ιατροί.

Thank you!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγχαρητήρια σε όσους το πήραν, υπομονή σ'όλους τους άλλους.

Τάσο, από πού βρίσκεις την νομοθεσία??? (στο σάιτ της εφ. της κυβέρν. θέλει συνδρομή σε μένα)

Από πού μπορώ να βρώ την νομοθεσία για τους αγροτικούς ιατρούς?

Καλημέρα

Υποσχέθηκα στον Ειδικό Γραμματέα του Εθνικού Τυπογραφείου πως θα φτάσω τα 10000 post στο gm για να μου δώσει δωρεάν πρόσβαση στην αναζήτηση νόμων. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έγιναν 1773 αιτήσεις.

Επιλέχθησαν 848 συνάδελφοι και θα επιλεγούν μετά από κλήρωση ακόμα 3 συνάδελφοι (σύνολο 851), ποσοστό επιτυχίας 48%.

Από αυτούς 762 υπόχρεοι, 66 Γενικοί Ιατροί και 23 Επί θητεία.

Στατιστικά για τα μόρια αργότερα. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

41 οι οποίες έμειναν κενές γιατί οι συμμετέχοντες πήραν την Α' επιλογή αλλά και άλλες 100 περίπου που δεν δηλώθηκαν από κανέναν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιαυτο λεμε οτι πρεπει ναλλαξει το συστημα επιλογης αγροτικων.να μενουν 100 κενες θεσεις επειδη δεν τις δηλωσε καποιος δεν ειναι κριμα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κρίμα το λέμε εμείς που το πήραμε... όσοι όμως ήθελαν με κάθε κόστος ένα αγροτικό ιατρείο, πιστεύω ότι θα το λένε κάπως αλλιώς...

εν πάση περιπτώση... όποιος μπορέσει, ας ποστάρει όλα τα ΑΖΗΤΗΤΑ!

και ακόμη μια φορά, μπράβο στον Τάσο που έβγαλε τα συγκεντρωτικά απότη διασταύρωση των pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και για σένα χαίρομαι αλλά και για ακόμα 42 τουλάχιστον μέλη του φόρουμ που πήραν αγροτικό.

Μόνο εγώ τελικά δεν πήρα :angry:

και εγω μια απο τα ιδια...... emconfused

Και για σένα χαίρομαι αλλά και για ακόμα 42 τουλάχιστον μέλη του φόρουμ που πήραν αγροτικό.

Μόνο εγώ τελικά δεν πήρα :angry:

και εγω μια απο τα ιδια...... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10 λεπτά στο excel είναι. Δεν είναι και σοβαρός κόπος.

Τα βάζεις στο excel κυρίως για να δεις τι μόρια παίχτηκαν οπότε να ξέρεις στα πόσα μόρια θα δωθούν περίπου τα αγροτικά στην επόμενη προκήρυξη.

Έτσι για παράδειγμα είδα πως στο Νομό Κοζάνης οι αποτυχώντες που θα δηλώσουν στην επόμενη προκήρυξη είχαν maximum 12 μόρια.

Εγώ αν δήλωνα θα είχα 14, οπότε πιστεύω πως στην επόμενη έχω πιθανότητες να πάρω αγροτικό αυτό που θέλω.

Συμπέρασμα....ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΟΦΕΛΗΘΩ ΕΓΩ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έγιναν 1773 αιτήσεις.

Επιλέχθησαν 848 συνάδελφοι και θα επιλεγούν μετά από κλήρωση ακόμα 3 συνάδελφοι (σύνολο 851), ποσοστό επιτυχίας 48%.

Από αυτούς 762 υπόχρεοι, 66 Γενικοί Ιατροί και 23 Επί θητεία.

Στατιστικά για τα μόρια αργότερα. :)

εγω μετρησα 9 επι θητεια. μηπως μετρησες και αυτους που ειναι το ονομα τους χρωματισμενο ροζ-πορτοκαλι? εχω την εντυπωση οτι αυτωνων τους ακυρωθηκε η αιτηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το λεγαμε και πριν βγουν ταποτελεσματα πως πρεπει ναλλαξει επιτελους το συστημα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έγιναν 1773 αιτήσεις.

Επιλέχθησαν 848 συνάδελφοι και θα επιλεγούν μετά από κλήρωση ακόμα 3 συνάδελφοι (σύνολο 851), ποσοστό επιτυχίας 48%.

Από αυτούς 762 υπόχρεοι, 66 Γενικοί Ιατροί και 23 Επί θητεία.

Στατιστικά για τα μόρια αργότερα. :)

εγω μετρησα 9 επι θητεια. μηπως μετρησες και αυτους που ειναι το ονομα τους χρωματισμενο ροζ-πορτοκαλι? εχω την εντυπωση οτι αυτωνων τους ακυρωθηκε η αιτηση.

γράψε λάθος.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφος από Ρουμανία με βαθμό πτυχίου 8.07 και ημερομηνία κτήσης πυχίου 1/1/2007 ισοβάθμισε με συνάδελφο από Βουλγαρία με βαθμό πτυχίου 4.80 και ημερομηνία κτήσης πτυχίου 1/1/2007. Και στους δύο ο χαρακτηρισμός του βαθμού είναι "λίαν καλώς".

Τα σαΐνια στο υπουργείο αντί να τους βάλουν σε κλήρωση δώσανε στο συνάδελφο από Ρουμανία τη θέση.

Τα θερμά μου συγχαρητήρια στο συνάδελφο από Ρουμανία (συμφοιτητή μου), τα συλλυπητήρια στη συνάδελφο από Βουλγαρία που "κοιμάται όρθια" και την αγάπη μου στα σαΐνια της αριστοτέλους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.