Jump to content

Οι συνάδελφοι


giorgios111

Recommended Posts

Να σου πώ την αλήθεια, σε μεγάλο βαθμό θεωρώ ότι τα πήρα αυτά από το σχολείο. Όχι τόσο όσο θα ήθελα σίγουρα, αλλά στο βαθμό να μου δώσουν το σκαλοπάτι να κάνω ένα βήμα περαιτέρω, αν ήθελα.

πως τα πηρες ρε φιλε αφου δε διδασκονται;;;;;;;;;;;;;;;; :blink: :blink: :blink::huh::blink:

απο ποτε διδασκονται ξενοι λογοτεχνες,ποιητες κλπ,απο ποτε διδασκεται μουσικη-βασικα πραματα μη φανταστεις! και τεχνη στα ελληνικα σχολεια;;;;;εκτος αν απο τοτε που τελειωσα γω εχουν αναβαθμισει τοσο! :splaaaats:

κι ο,τι διδασκεται,ακομη και ο,τι σε ελληνικο διδασκεται 8 στις 10 φορες διδασκεται να μην πω πως.

οχι απαραιτητα επειδη ολοι οι δασκαλοι ειναι γτπ αλλα επειδη θελουν δε θελουν απο ενα σημειο κι επειτα αναγκαζονται κι αυτοι να λειτουργησουν με το δεδομενο συστημα οσο ανοιχτα μυαλα κι αν ειναι.

μονοι τους τα λενε.δε τα λεω γω αυτα.λογια τους ειναι.

να μη μιλησω για θρησκευτικα ιστορια φιλοσοφια κλπ

τιποτα απολυτως δε μου χει μεινει απ το σχολειο.νταξ καποιες βασεις ελληνικης γλωσσας συντακτικου και γραμματικης(οσο κι αν δε θελω να τις επιδεικνυω οπως ειναι προφανες :lol: :lol:,πεντε γνωσεις μαθηματικων

πεντε πραματα βασικα ρε παιδι μου να λεω οτι ξερω γραμματα κι οχι οτι μετα βιας γραφω μετα βιας κανω μια μαθηματικη πραξη.μεχρι εκει,τιποτα αλλο.

οπου εμβαθυνα το εμβαθυνα λογω φροντιστηριου )

τοσο μαπα ηταν το δικο μου το σχολειο???ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ!η τοσο μαπα ημουν εγω????κι αν ημουν εγω το μαπα φρουτο και το σχολειο εκανε τη καλα τη δουλεια του γιατι μου βαζε αριστα τοτε;;;;

τι να σε πω φιλε μου μυστηριαι αι βουλαι του κυριου emcolgate

αλλά υπήρχαν 2-3 που αν έβλεπαν καλή διάθεση έβγαζαν και την ψυχή τους να σου την δώσουν

και την ψυχη τους ακομη ε;!τι μου λες;!

ποτε δε συναντησα τετοιον.μαλλον εισαι πολυ τυχερος εσυ η πολυ ατυχη εγω.γιατι αν υπηρχε να σαι σιγουρος θα τον εβλεπα.

Νομίζω η συντριπτική πλειοψηφία είχε 1 τέτοιο. Και να σου πώ και κάτι ακόμα; Δεν χρειάζονται περισσότεροι :rolleyes:

αν εσενα σου φτανει ο δασκαλος της τριτης δημοτικου που ταν σουπερ γαματος και σου δινε την ψυχη του ευγε!αν μη τι αλλο εισαι ολιγαρκης :D

Όσο για το σύστημα εκπαίδευσης, το θεωρώ αναγκαίο κακό: Αναγκαίο γιατί έτσι λειτουργούσαν οι εξετάσεις, κακό γιατί σε καθυστερούσε. Προσοχή όμως, σε καθυστερούσε, δεν σε καθήλωνε με το ζόρι και ντε κάτω.

εδω εχεις φυγει εντελως δε σε νοαω καθολου λεμε

μου πετας ενα "οσο για το συστημα εκπαιδευσης" λες και τοση ωρα μιλουσαμε για τα μαλλια της μαριας αντουανετας να πουμε :blink::wacko:

και το βγαζεις κι αναγκαιο κακο

μα γιατι να ειναι οπως ειναι και για το οτι ειναι σκαρτο και το οτι θα μπορουσε να ειναι κατα πολυ πιο ουσιαστικο και αποδοτικο λεμε τοση ωρα κι ερχεσαι εσυ και το βγαζεις και δεδομενο απαραβατο και αναγκαιο κακο;

χελλοοοουυυυυυ

Όσο για δεύτερο μέρος: Όχι, δεν αρκεί. Αλλά δεν χρειάζεται το σούπερ καταρτισμένο δάσκαλο για να διαβάσεις μυθιστορηματικά, χωρίς να εμβαθύνεις και ιδιαίτερα, έναν καζαντάκη, έναν μυριβήλη, έναν λουντέμη, έναν Έκο (για να πάμε και έξω). Μυθιστορήματα γράφαν οι άνθρωποι, όχι φιλοσοφικά ή δυσνόητα βιβλία. Τώρα αν δεν θέλεις α! εκεί το πρόβλημα μετατίθεται στην προσωπική επιλογή :D

αγορι μου,δε σου πα εγω πουθενα οτι δε θελω η οτι δεν ειναι τα παντα και! θεμα προσωπικης επιλογης κι ευθυνης!

απεναντιας σου διαχωρισα εξαρχης οτι αλλο θεμα η προσωπικη ευθυνη κι αλλο ενα σωστο σχολειο οπου περνας θες δε θες 12 χρονακια απ τη ζωη σου.

μιλουσαμε για την καλλιεργεια του γιατρου και του ελληνα

και για το κατα ποσο τα η ξερη επιστημη και κυριως η επιστημη οπως την παιρνεις μεσα απο το ελληνικο σχολειο και το ελληνικο πανεπιστημιο μπορει να σε κανει ανθρωπο!

σημειωση!!!:οσο υπερβολικη κι αν γινομαι σε ορισμενα σημεια-ορισμενα μονο!-δεν ειμαι χειροτερη απο σενα που ωραιοποιεις την κατασταση του ελληνικου σχολειου οποτε και πανεπιστημιου κατα τεραστιο βαθμο σε σχεση με την πραγματικοτητα

Κατά τα άλλα, παλιότερα οι άνθρωποι, απορροφημένοι από την βιοπάλη και τα προβλήματα, πολύ περισσότερο από ότι σήμερα (τα αντιβιοτικά χτεσινά είναι και πραγματάκια απλά όπως η πνευμονία και η φυματίωση, χωρίς συννοσηρούς παράγοντες θέριζαν) δεν πολυασχολούνταν με την κλασσική παιδεία. Εκτός αν λες πραγματικά παλιά, σε φυσιολατρικούς πολιτισμούς, οπότε η κλασσική παιδεία δεν είχε διατυπωθεί ακόμα :P

κοιταξε να δεις απ αυτα που λες καταλαβαινω οτι δεν εχεις ιδεα τι εστι κλασικη παιδεια

την περιοριζεις σε πεντε γραπτα κειμενα και τις βαζεις και χρονολογικα ορια

η κλασικη παιδεια σε διδασκει την ακεραιοτητα το σεβασμο τη συνεπεια σε απεγκλωβιζει απο το εγω σου και πανω απ ολα σου διδασκει το μετρο

οταν οι ανθρωποι ασχολουνταν καθημερινα με τη φυση θελανε δε θελανε ασυνειδητα αποκτουσαν τις αρετες αυτες

η τουλαχιστον ειχαν τη δυνατοτητα και πολλες περισσοτερες πιθανοτητες να τις αποκτησουν απο εναν ανθρωπο μεγαλωμενο στο διαμερισμα που τρωει αγορασμενα τυποποιημενα προιοντα γυμναζει το σωμα του σε ενα αλλο διαμερισμα...ονοματι γυμναστηριο,ο,τι εχει δει και ξερει για τα ζωα ειναι απο το νασιοναλ τζεογκραφικ να πουμε :splaaaats: κλπ κλπ

btw δε γκζες ποσο χαιρομαι που χα χωριο και πηγαινα στις γιορτες και τα καλοκαιρια!ααααααλλος κοσμος σου λεω!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Last Reply

και η συνεχεια και το ρεζουμε

θελει δυσκολιες-πονο ο ανθρωπος για να γινει ανθρωπος

Μου άρεσε αυτό, αν και διαφωνώ. Οι άνθρωποι είναι a priori άνθρωποι, το ζήτημα είναι αν θα γίνουν μορφωμένοι άνθρωποι. Και αυτό δηλαδή δεν τους κάνει οπωσδήποτε ευτυχισμένους. Remember Γιούγκερμαν;

ρε συ βλεπεις πολυ περιορισμενα.

οπως τα θες.

οπως τα χεις στο μυαλο σου προφανως και μονο.

Οι άνθρωποι είναι a priori άνθρωποι

οταν λεμε ο ανθρωπος να γινει ανθρωπος,οποιοσδηποτε αλλος εκτος απο σενα προφανως,καταλαβαινει τι εννοω.

εννουμε το ξυλο το απελεκητο,το ον με τα ξερα ενστικτα να αποκτησει γνωση και κυριως αρετες με σκοπο την ευτυχια , τη δημιουργια ,την περαιτερω εξελιξη του.

τιποτα πιο εξυπνο δε μπορουσες να βρεις να πεις;

το ζήτημα είναι αν θα γίνουν μορφωμένοι άνθρωποι.

με βαση οσα εχεις ηδη πει ειμαι σχεδον σιγουρη οτι εχεις παρανοημενη στο κεφαλι σου την εννοια μορφωση φιλε,σορι του τελ γιου.

θα σου μεταφερω κατι απο σοκρατες κι αρκει για την ωρα.

Μορφωμένοι είναι

- Αυτοί που ελέγχουν δυσάρεστες καταστάσεις αντί να ελέγχονται από αυτές

- Αυτοί που αντιμετωπίζουν με καλοπροαίρετο τρόπο ενοχλητικά γεγονότα και αντιπαθείς ανθρώπους

- Αυτοί που ελέγχουν τις απολαύσεις τους

- Αυτοί που δεν νικήθηκαν από τις ατυχίες και τις κακοτυχίες τους

- Αυτοί που δεν έχουν φθαρεί από τις επιτυχίες και τη δόξα τους

νομιζω ειχε και κανα δυο ακομη "αυτοι..."

αλλα δεν τα θυμαμαι ουτε τα βρηκα ετσι που γκουγκλαρα στα γρηγορα

Και αυτό δηλαδή δεν τους κάνει οπωσδήποτε ευτυχισμένους. Remember Γιούγκερμαν;

καταρχην η ευτυχια ειναι μια εντελως αφηρημενη εννοια

ο γιουγκερμαν διαθετοντας ο,τι διεθετε μπορει να μην ενιωθε ευτυχης,αλλος με τα ιδια η και ακομη λιγοτερα η με εντελως διαφορετικα μπορει να νιωθε ευτυχισμενος η να νομιζε οτι ενιωθε ευτυχισμενος

θεωρω ομως οτι ενας ανθρωπος που χει καταφερει να ναι μορφωμενος κατα τα παραπανω λογια του σοκρατες,

αν δεν ειναι ηδη ευτυχισμενος ειναι πολυ κοντα στην ευτυχια

η μαλλον για να το θεσω ακομη σωστοτερα θα πω οτι ενας ανθρωπος που εχει κατορθωσει να φτασει εαυτον σ αυτο το επιπεδο υπαρξης εχεις τις περισσοτερες πιθανοτητες απ ολους

να ξερει τι εστι ευτυχια,να την εχει ορισει μεσα του οπότε ειναι και πολυ πιο ευκολο γι αυτον να τη βρει,να τη βιωσει!

ο περισσοτερος κοσμος ψαχνει ψαχνει και δεν ξερει τι ψαχνει

γι αυτο και κατα βαθος νιωθει κενος

γι αυτο και ποτε δεν ειναι ευτυχισμενος

αλλα ακομη κι αν δηλωσει ευτυχισμενος ειναι για λιγο και μετα αντε παλι θελει κατι αλλο κατι παραπανω κατι παρακατω κατι παραδιπλα

ουτε αυτος! δεν ξερει τι θελει! εκει εγκειται το θεμα

στο οτι ειναι απαιδευτος ως προς τον εαυτο του αρα και απαιδευτος ως προς τους γυρω του κι ως προς ολοκληρο το συμπαν που τον περιβαλλει!!!

φχαστω. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως,η γνώση του Νίτσε και του Βάγκνερ από τους Γερμανούς Ναζί είχε τα γνωστά αποτελέσματα...Οπότε,η συζήτηση της σήλιας είναι άκυρη.

^^Ακριβώς. Η συσχέτιση της παιδείας με τον ανθρωπισμό είναι στατιστικά μη σημαντική. Οι μέσος Γερμανός στρατιώτης της κατοχής ήξερε την αρχαιοελληνική ιστορία καλύτερα από τον μέσο Έλληνα και οι Ναζιστικές αρχές κατοχής σεβάστηκαν τα πολιτιστικά μας μνημεία περισσότερο από ότι τα σεβόμαστε εμείς σήμερα. Αυτά όμως δεν τους εμπόδισαν να κάνουν τα γνωστά εγκλήματα...

κωστας και ακρυλ δεν καταλαβατε γρι απ αυτα που λεγα

αν κανετε τον κοπο και διαβασετε και τα 2 επομενα ποστ μου που ακολουθησαν τον δικων σας ισως αρχισετε να μπαινετε στο νοημα

:splaaaats:

:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κωστας και ακρυλ δεν καταλαβατε γρι απ αυτα που λεγα

αν κανετε τον κοπο και διαβασετε και τα 2 επομενα ποστ μου που ακολουθησαν τον δικων σας ισως αρχισετε να μπαινετε στο νοημα

:splaaaats:

:D

το ανησυχητικό θα ήταν να καταλαβαίνανε

shlia μωρό μου ολοκλήρωσες ή έχει κι άλλο ρεζουμέ του ρεζουμέ-σεντόνι που μας χάρισες πριν από λίγο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς Σήλια:

1)Και εγώ αν είχα σκλάβους να δουλεύουν στη φιλοσοφία θα το έριχνα.Έλα,όμως,που πρέπει να βγάλω το μεροκάματο...

οταν οι ανθρωποι ασχολουνταν καθημερινα με τη φυση θελανε δε θελανε ασυνειδητα αποκτουσαν τις αρετες αυτες

2)Για αυτό σας λέω:γ@μησι,χασίσι και επιστροφή στη φύση :anavwfwties:

3)Αφού αγαπάς τόσο τον θαυμαστό κόσμο του χωριού,στο αγροτικό θα βρεις τη χαρά σου(σε αντίθεση με εμένα που δεν έβλεπα την ώρα να τελειώσει-α ναι:προς όλους τους ενδιαφερόμενους(κανέναν μάλλον):μετακομίζω στην Αθήνα)

Ωραία,έριξα αρκετά το επίπεδο,πιστεύω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Σηλια σορυ, και με το συμπαθειο, αλλα πρωτον τα κοκκινα γραμματα μου κουραζουν τα ματια, και δευτερον, στην αρχη προσπαθω να σε διαβασω με ολη την καλη θεληση, αλλα μετα απο μερικες γραμμες "πιανω" τον εαυτο μου να πηδαω λεξεις,σειρες, μπλα μπλα μπλα...Αυτα μου μενουν στο τελος. Αλλωστε εχουμε κι αλλες δουλειες απο το να διαβαζουμε κατεβατα, οποτε πολλες φορες απλα προσπερναω τα μεγαλα ποστ σου. "Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν" αλλωστε! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α ναι:προς όλους τους ενδιαφερόμενους(κανέναν μάλλον):μετακομίζω στην Αθήνα)
Κωστήμ.........εμένα με διώχνουν από την Αθήνα.... :anavwfwties:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Σηλια σορυ, και με το συμπαθειο, αλλα πρωτον τα κοκκινα γραμματα μου κουραζουν τα ματια, και δευτερον, στην αρχη προσπαθω να σε διαβασω με ολη την καλη θεληση, αλλα μετα απο μερικες γραμμες "πιανω" τον εαυτο μου να πηδαω λεξεις,σειρες, μπλα μπλα μπλα...Αυτα μου μενουν στο τελος. Αλλωστε εχουμε κι αλλες δουλειες απο το να διαβαζουμε κατεβατα, οποτε πολλες φορες απλα προσπερναω τα μεγαλα ποστ σου. "Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν" αλλωστε! :D

λακωνιζε :D εσυ ρε φιλε!

μενα μ αρεθ να φλυαριζω :D τι να κανουμε τωρα! :rolleyes:

παντως νομιζω οτι αυτο που χω με μεγαλυτερα γραμματα μπορεις να το διαβασεις ανετα οσο στραβος emcolgate κι αν εισαι

ασε που θα ταν κριμα να μη το διαβασεις αφου εκει κρυβεται ολο το ζουμι :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Σηλια σορυ, και με το συμπαθειο, αλλα πρωτον τα κοκκινα γραμματα μου κουραζουν τα ματια, και δευτερον, στην αρχη προσπαθω να σε διαβασω με ολη την καλη θεληση, αλλα μετα απο μερικες γραμμες "πιανω" τον εαυτο μου να πηδαω λεξεις,σειρες, μπλα μπλα μπλα...Αυτα μου μενουν στο τελος. Αλλωστε εχουμε κι αλλες δουλειες απο το να διαβαζουμε κατεβατα, οποτε πολλες φορες απλα προσπερναω τα μεγαλα ποστ σου. "Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν" αλλωστε! :D
Δυο λύσεις υπάρχουν:

1. Μαρκάρεις με το ποντίκι όλο το post της shlia και πλέον τα διαβάζεις σε άσπρη γραμματοσειρά και μπλε φόντο ή

2. Απλά προσπερνάς....στο συνιστώ....δεν κουράζει καθόλου.

υ.γ. shlia η κόκκινκη γραμματοσειρά είναι προνόμιο της lilpapaki και του born για τις αφιερώσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς Σήλια:

1)Και εγώ αν είχα σκλάβους να δουλεύουν στη φιλοσοφία θα το έριχνα.Έλα,όμως,που πρέπει να βγάλω το μεροκάματο...

τσου ρε λακη! emcolgate

οταν οι ανθρωποι ασχολουνταν καθημερινα με τη φυση θελανε δε θελανε ασυνειδητα αποκτουσαν τις αρετες αυτες

2)Για αυτό σας λέω:γ@μησι,χασίσι και επιστροφή στη φύση :anavwfwties:

3)Αφού αγαπάς τόσο τον θαυμαστό κόσμο του χωριού(αυτο σου μεινε;;;τι να πω,οκ!),στο αγροτικό θα βρεις τη χαρά σου(σε αντίθεση με εμένα που δεν έβλεπα την ώρα να τελειώσει-α ναι:προς όλους τους ενδιαφερόμενους(κανέναν μάλλον):μετακομίζω στην Αθήνα)

Ωραία,έριξα αρκετά το επίπεδο,πιστεύω

ορίστε ρε κάθικοι στο ενα,το μακρυ! :rolleyes::P αφαιρεσα και το μπολντ και τα κοκκινα

τωρα δεν εχετε δικαιολογια!

τσακιστητε διαβαστε κααααααααααααθε του λεξη!νιωστε τη μεεεεεεεεεεσα σας....! :lol:

γεια χαρανταν!παω να δω νιπτακ

στο οποιο παρεπιμπτοντως εχω ξαναμαναεθιστει

εκει που το χα σιχαθει και περιφρονησει σε καποια φαση

εχω γινει πρεζακι παλι

μπααααι μπαααααααααααααι

μποοοις εν γκεεεεερλς :lol: τα χω παιξει λεμε χαααααααααααααααααααααααααααααααααχα

αυριο ειν η μερα μου παντως γκρικμεδακια!

αν δειτε οτι δεν επανεμφανιζομαι παρακαλω θοδωρα οπως ανοιξει μνημοσυνο τοπικ! :anavwfwties::lol:

και να ευχηθειτε να παω στε μουσουλμανικο παραδεισο οπου τα ουρι θα ειναι σαν το αγορακι που ποσταρε η klc σε λιγο πιο καρδαμωμενο κ νταβραντισμενο γιατι κεινο αν και δεν το βλεπω απ το λαιμο και κατω μου φαινεται σαν λιγο μικροκαμωμενο

ντααααααααααξ;;;

φχαστω! :lol::rolleyes:

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσον αφορά το σχολείο, εγώ είχα δασκάλου, οι περισσότεροι γνωστοί μου είχαν καθώς και οι περισσότεροι γνωστοί των γνωστών μου. Ψάξε και τους δικούς σου. Αν (όπως νομίζω) είσαι η μόνη που δεν είχες, λυπάμαι, καλή τύχη στην επόμενη ζωή σου.

Τώρα, επειδή το post σου είναι πάρα πολύ μεγάλο για να το απαντήσω παράγραφο παράγραφο:

Προσωπικά πιστεύω ότι σκοπός της παιδείας είναι να δίνει την δυνατότητα στον άνθρωπο να εξετάζει τα διάφορα ζητήματα από όσο το δυνατόν περισσότερες οπτικές. Για αυτό και θεωρώ την φιλοσοφία ύψιστη παιδεία. Παιδεία όμως είναι και η θετική γιατί ανεξάρτητα από το πόσους τύπους ή θεωρίες φυσικής ή χημείας ή μαθηματικών ξέρει κάποιος, του δίνει την επιστημονική μέθοδο για να εξετάζει τα ζητήματα.

Στον άνθρωπο τον αμόρφωτο εγώ δεν βλέπω μόνο ξερά ένστικτα και αυτό που θέλω να σου πώ είναι ότι όλοι έχουν εν δυνάμει δυνατότητες, οι οποίες αναπτύσσονται με διαφορετικό τρόπο. Η δική σου μέθοδος για να κατακτήσεις τις αρετές δεν θα λειτουργούσε σε κάποιον άλλον, και για αυτό λέω ότι έχει περισσότερη σημασία η προσωπική προσπάθεια και θέληση παρά το σουπερ ντουπερ ουαου σχολείο. Περισσότερο σημασία έχει να να έχει κανείς δασκάλους που να εμπνέουν παρά υπερκαταρτισμένους ή υπερμορφωμένους. Και όπως σου είπα, εγώ είχα, οι γνωστοί μου είχαν...............και τα ρέστα.

Όσο για τον σωκράτη: Κι εγώ μπορώ να σου κατεβάσω απόψεις άλλων για την ευτυχία,π.χ του Διογένη, του Χριστού, του Νίτσε κ.ο.κ Τι θα έβγαινε; Τίποτα. Ο δρόμος κάθε ανθρώπου είναι προσωπικός, και η παιδεία το μόνο που κάνει είναι να δίνει στον άνθρωπο τη δυνατότητα να εξετάζει τα διάφορα ζητήματα.......και τα ρέστα

Α! Και κάτι ακόμα: Όποια ερμηνεία και να δίνεις προσωπικά, ο όρος κλασσική παιδεία χρησιμοποιείται για συγκεκριμένα πράγματα, και από αυτά που λες, το μόνο που ισχύει είναι το μέτρο. Οπότε δώσε ό,τι ερμηνεία θέλεις προσωπικά, άλλα όταν μιλάς με άλλους έχε την καλοσύνη να χρησιμοποιείς την στενόμυαλη αντίληψη των υπολοίπων.

Τέλος: Βάζω μια άποψη, βάζεις μια άλλη, over and out. Μην κάνεις εικασίες ούτε για τις γενικότερες αντιλήψεις, ούτε για το πώς τα μπερδέυω, ούτε τον χαρακτήρα μου ούτε κι εγώ δεν ξέρω τι. Δεν με ξέρεις και πέφτεις έξω.

Καληνύχτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυριο ειν η μερα μου παντως γκρικμεδακια!

αν δειτε οτι δεν επανεμφανιζομαι παρακαλω θοδωρα οπως ανοιξει μνημοσυνο τοπικ!

Θα φάμε κόλυβα δηλαδή; :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν δειτε οτι δεν επανεμφανιζομαι παρακαλω θοδωρα οπως ανοιξει μνημοσυνο τοπικ! :anavwfwties::lol:
ευχαριστώ για τη τιμή που μου κάνεις, να με διαλέξεις μέσα από χιλιάδες μέλη

emevlogies:antegeia:

η νεκροψία σου υπόσχομαι να είναι δωρεά δική μου :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τόπικ ξέφυγε εντελώς από τον έλεγχο(προς μεγάλη μας χαρά). Δημιούργησες ένα τέρας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν δειτε οτι δεν επανεμφανιζομαι παρακαλω θοδωρα οπως ανοιξει μνημοσυνο τοπικ! :anavwfwties::lol:
ευχαριστώ για τη τιμή που μου κάνεις, να με διαλέξεις μέσα από χιλιάδες μέλη

emevlogies:antegeia:

η νεκροψία σου υπόσχομαι να είναι δωρεά δική μου :rolleyes:

emlmfao

ρεεε το θοδωρα με τα χιζ μοομεντς!

και για να συνεχιστει το macabre χουμορακι..

θοδωρα..; η μοναδικη σου ευκαιρια να με δεις γυμνη! :lol::lol::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το τόπικ ξέφυγε εντελώς από τον έλεγχο(προς μεγάλη μας χαρά --->βρηκε ο βλαχος τη γενια του κι αναγαλιασ η καρδια του εεε;;;Χεχεχε). Δημιούργησες ένα τέρας!λολ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ενημερώνω, ότι το τόπικ κλείνει

Ήρθε η ώρα να ανοίξει το mods' cafe! :anavwfwties:

μουαχαχαχαχα.ετσι ακριβως.

βαλ-θεά,τελος.

κπαρακαλω ενα μοδ οπως ενωσει τα 3 τελευταια ποστ :D που σαι ρε γουιν οταν σε χρειαζομαιι;;;; :rolleyes:emcolgate emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε!τι ξενερωτα πραγματα ειναι αυτα?

βγηκα,ηπια 2μαργαριτες,γυρισα και περιμενα να εχω κατι ευχαριστο να διαβασω πριν τον παρω emsleep1

τιποτε,μηδεν/

οι γιατροι ειναι ξενερωτοι/

τι late bloomers και μ@λ@κιες/

δεν υπαρχει ελπιδα.-

emdaisy emdaisy

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ! Τι όμορφα που το ξεμπουρδελέψατε το κομμάτι με τα αγροτικά!! Νιώθω περήφανη για τους greek-meds!! Σοβαρά!!!! :) :) :):P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανένας δεν είναι τέλειος :)

ΥΓ: Όχι, τώρα που το σκέφτομαι ξέρω έναν που είναι. Τον Sleepwalker.

ΥΓ2: Και τον Cadaver

ΥΓ3: Τελικά ξέρω 2-3. Και τη lilpapaki.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

E yes,άμα πίνεις μαργαρίτα ξενέρωτος είσαι, τι είσαι...

e no!

αλλη φορα θα παρω γκαζοζα/

@Sovereign

καλααα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.