Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

Κατάλαβα. Υπάρχει τρόπος να μάθω με ασφάλεια αν θα είναι 2 μήνες ή 4? Βασικά θέλω να κάνω ένα ταξιδάκι τον Αύγουστο και δεν ξέρω τί να κάνω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο δεν μπορεις να το ξερεις...παντα παιζουν οι μερες που χρειαζονται! Μπορεις οπως αναφερθηκε απο καποιον πιο πριν να στειλεις καποιον να το παρει το χαρτι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να δηλωσω το δευτερο κομματι της ειδικοτητας χρειαζεται ο ιδιος χαμος απο χαρτια οπως το 1ο κομματι?

Τροποποιήθηκε από fotmd
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι, τους λες πως τα έχεις καταθέσει στο νοσοκομείο που έκανες το πρώτο κομμάτι και τα ζητάνε υπηρεσιακά :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε επαρχιακό νοσοκομείο, για θέση που κενώθηκε στις αρχές απριλίου, η τοπική νομαρχία είπε για 2,5 μήνες αναμονή.

Στην ίδια κλινική, σε θέσεις που κενώθηκαν τέλος νοεμβρίου και τέλος δεκεμβρίου, οι διορισμοί ήρθαν το μάρτιο, οπότε μιλάμε για 3,5 και 2,5 μήνες αντίστοιχα.

Από Δευτέρα θα μας πει (;;;) το υπουργείο νεώτερα.

update 18/5: περιμένουν να πάρουν υπογραφές, και μετά Υ.Δ.Ε., επιστροφή στο Υ.Υ.Κ.Α κλπ κλπ. Γύρω στις 20 ημέρες ακόμα, κατά δήλωση της υπαλλήλου. emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι, τους λες πως τα έχεις καταθέσει στο νοσοκομείο που έκανες το πρώτο κομμάτι και τα ζητάνε υπηρεσιακά :anavwfwties:

Ευχαριστω πολυ Τασο... γιατι θα επρεπε να τρεχω παλι Ιταλικο προξενειο για μεταφρασεις και μαλακιες!

fotmd το :anavwfwties: δεν σου λεει κατι?

Τροποποιήθηκε από oust
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι οι διαδικασίες για διορισμό στην επαρχια ειναι 2 και κατι μηνες

ενω για αττικη 4 και κατι?

το οτι ειναι αττικη σημαινει οτι πρεπει να καθυστερουν 2 μηνες παραπανω?

εχει να κανει με τα δυο διαφορετικα γραφεια (επαρχια-αττικη) για ειδικοτητες στο υπουργειο και τα ατομα

που δουλευουν μεσα σε καθενα απο αυτα?δεν το πιστευω...

αλλα

οποιος μπορει να μου το εξηγησει,

παρακαλω ας το κανει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι, τους λες πως τα έχεις καταθέσει στο νοσοκομείο που έκανες το πρώτο κομμάτι και τα ζητάνε υπηρεσιακά :anavwfwties:

Ευχαριστω πολυ Τασο... γιατι θα επρεπε να τρεχω παλι Ιταλικο προξενειο για μεταφρασεις και μαλακιες!

fotmd το :anavwfwties: δεν σου λεει κατι?

έχεις πιάσει το βαθύτερο νόημα των post μου :P

fotmd, για να δηλώσεις το δεύτερο μέρος χρειάζεται και ο αριθμός πρωτοκόλλου της απόφασης τοποθέτησης του πρώτου μέρους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασο το ξερω αυτο... περιμενω το χαρτι, ειμαι υπο διορισμο! Απλα επειδη μαζευω τα χαρτια σιγα σιγα ηθελα να ξερω αν χρειαζεται να τρεξω να μεταφρασω και αλλα περαν αυτων που εχω! Σε επαρχια εβαλα τα χαρτια μου οποτε κανα διμηνο! Της φωτιας το νοημα το επιασα!

Ανυγουει! Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες! Οπωσ παντα κατατοπιστικοτατατος! emrose

Τροποποιήθηκε από fotmd
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για να μάθω σε ποιό στάδιο είναι ο διορισμός μου? Καίγομαι να μάθω πότε θα διοριστώ για να κανονίσω ένα οικογενειακό θέμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για να μάθω σε ποιό στάδιο είναι ο διορισμός μου? Καίγομαι να μάθω πότε θα διοριστώ για να κανονίσω ένα οικογενειακό θέμα.

Αν ειναι για περιφερεια 210- 5235500 ...αυτο το τηλ εχω μονο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για κάποιες νέες θέσεις που είχαν κληρωθεί τον Δεκέμβριο και εκκρεμούσαν μέχρι σήμερα, έχουν αρχίσει να στέλνονται οι διορισμοί. (εγώ έλαβα την ειδοποίηση σήμερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για κάποιες νέες θέσεις που είχαν κληρωθεί τον Δεκέμβριο και εκκρεμούσαν μέχρι σήμερα, έχουν αρχίσει να στέλνονται οι διορισμοί. (εγώ έλαβα την ειδοποίηση σήμερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)

Για διευκρίνιση προς αποφυγή παρερμηνειών, ειδοποίηση από τη νομαρχία ότι στάλθηκαν τα χαρτιά σου στο υπουργείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι εννοούσα ότι έλαβα την ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ ότι έχω συστημένο, άρα ο διορισμός μου βρίσκεται στο ταχυδρομείο, δεδομένου ότι από το υπουργείο μου έχουν πει ότι μου τον στείλανε. Από το Δεκέμβριο είμαι υπο διορισμό αλλά καθυστέρησε παραπάνω ο συγκεκριμένος διορισμός, καθώς και κάποιοι άλλοι διορισμοί που πηγαίναμε "πακέτο", μάλλον επειδή ήταν νέες θέσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επείγον_

Συνάδελφοι χτες ο Λοβέρδος στο μάζεμα των διοικητων των νοσοκομείων μεταξύ άλλων, έφερε τον πρόεδρο της επιτροπης του ΚΕΣΥ να παρουσιάσει το προσχέδιο νόμου για τις ειδικότητες ως εκκίνηση διαλόγου για το θέμα.

Το εν λόγω κατάπτυστο σχέδιο δηλαδή είναι η βάση πανω στην οποία θα γίνει ο διάλογος για τις ειδικότητες! Ενημερώστε τους πάντες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θεσσαλονίκη η θέση σε καρδιολογία άνοιξε 4 Απρίλη και ο ειδικευόμενος ήρθε στις 18 Μάη. Θρησκευτικό (μητροπολίτης)το βύσμα του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θεσσαλονίκη η θέση σε καρδιολογία άνοιξε 4 Απρίλη και ο ειδικευόμενος ήρθε στις 18 Μάη. Θρησκευτικό (μητροπολίτης)το βύσμα του...

συμπερασμα:

η πιστη σωζει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπο διορισμο σε κενη οργανικη θεση απο τελη Φλεβαρη. Πανω μου διορισμος σε προσωποπαγη. Τα χαρτια μου στο Υπουργειο απο 11/3. Προ 15 ημερων μου ειπαν οτι θα λαβω το χαρτι εντος 20 ημερων. Σημερα μου λενε "α, ηρθατε νωρις, τα χαρτια σας ηρθαν 6/5! Θα περιμενετε αλλο 1,5 μηνα". Τους εξηγω οτι αλλα μου ειπαν προ ημερων, και μου λενε οτι λογω ανακατανομης τα χαρτια πηγαν στη νομαρχια και ξαναγυρισαν... τελος παντων η ιστορια λιγο-πολυ γνωστη. Πως πρεπει να αντιδρασω; Με φωνες, με δικηγορο, με υπομονη; Ηρθα σε μια ξενη πολη να βρω σπιτι. Πως θα πληρωσω τα ενοικια, Ανδρεα; Θα με φιλοξενησεις; Ή οπου ναναι θα φυγεις και συ τρεχοντας με γεματες τσεπες, αφηνοντας ερειπια πισω σου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.