Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Ιανουαρίος 2009 (ορθή επανάληψη)


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Το γράφει η Υπεύθυνη Δήλωση, στην πίσω σελίδα, στα δικαιολογητικά. Τους ρώτησα κιόλας.

Χρειάζεται Attestato.

Όσοι δεν έχουν πάει, ας το συμπληρώσουν στα δικαιολογητικά τους.

ΥΓ: Αίτηση για Υπόχρεο Γιατρό

"1. ΑΙΤΗΣΗ.

2. Επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου (όπου θα αναγράφεται αριθμητική βαθμολογία), ή βεβαίωση ΔΟΑΤΑΠ (όπου ξενόγλωσσο πτυχίο απαραίτητα και μετάφραση – ATTESTATO και μετάφραση).

3. Απλό φωτοαντίγραφο και των δύο όψεων της αστυνομικής ταυτότητας.

4. Απλό φωτοαντίγραφο πιστοποιητικού Στρ. κατάστασης τύπου Α΄, ή βεβαίωση οριστικής απόλυσης από τις τάξεις του Ελλ. Στρατού. Όπου στο τύπου Α΄ προκύπτει αναβολή στράτευσης, αυτή θα πρέπει να υπερβαίνει το έτος (προσμετρουμένου του χρόνου) από την ημερομηνία λήξης της ανακοίνωσης των θέσεων (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΡΡΕΝΕΣ)."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 206
  • Created
  • Last Reply

κατι ακουσα οτι τα αποτελεσματα της προκηρυξης θα ανακοινωθουνε σε περιπου 2 μηνες......δεν το πολυπιστευω, αλλα ποτε δεν ξερεις !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτα ειναι...

φτιαξε μας φτιαξε μας...

να κανω καμια λιστα με τα πραγματα μου που μπορω να πουλησω μπας και βγαλω κανα φραγκο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατι ακουσα οτι τα αποτελεσματα της προκηρυξης θα ανακοινωθουνε σε περιπου 2 μηνες......δεν το πολυπιστευω, αλλα ποτε δεν ξερεις !!!!

καλά κάνεις και δεν το πολυπιστεύεις ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στις αιτησεις για αγροτικο στη 2η σελιδα επισημα δηλωνουμε μεταξυ των αλλων οτι "ΔΕΝ ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ"???? :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στις αιτησεις για αγροτικο στη 2η σελιδα επισημα δηλωνουμε μεταξυ των αλλων οτι "ΔΕΝ ΕΚΚΡΕΜΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ"???? :splaaaats:
Δες ΕΔΩ

Στην επόμενη παράγραφο (με έντονη γραμματοσειρά) διαγράφει ο ιατρός τις λέξεις "δεν" όταν αυτό χρειάζεται.

Για παράδειγμα:

Αν τυγχάνει κάποιος να είναι συνταξιούχος (μην το γελάτε έχει πάει να καταθέσει αίτηση ιατρός 67 ετών ) διαγράφετε τη λέξη "δεν".

Αν τυγχάνει να έχετε προϋπηρεσία σε Κ.Υ. , Π.Ι. (αυτοί που θέλουν να κάνουν τον υπολοιπόμενο χρόνο για τη συμπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου) ή έχετε κάνει κομμάτι ή ολόκληρη ειδικότητα διαγράφετε τη λέξη "δεν".

Εάν εκκρεμεί αίτηση για ειδικότητα διαγράφεται τη λέξη "δεν".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατι ακουσα οτι τα αποτελεσματα της προκηρυξης θα ανακοινωθουνε σε περιπου 2 μηνες......δεν το πολυπιστευω, αλλα ποτε δεν ξερεις !!!!

καλά κάνεις και δεν το πολυπιστεύεις ;)

μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες Τασο !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ 15ΜΗΝΗ ΣΥΜΒΑΣΗ. ΤΙ ΕΝΝΟΩ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 13 ΜΗΝΕΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ , ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ 12 ΜΗΝΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω κι εγώ μία ερώτηση:έκανα αγροτικό με 9μηνη σύμβαση(τρίμηνο+6μήνες+3μήνες παράταση).

Από αυτούς τους μήνες,ποιοί και πόσοι αναγνωρίζονται πλέον ως χρόνος ειδίκευσης για Γενική Ιατρική?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ 15ΜΗΝΗ ΣΥΜΒΑΣΗ. ΤΙ ΕΝΝΟΩ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 13 ΜΗΝΕΣ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ , ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ 12 ΜΗΝΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ?

Μπορείς να ξανασυμμετέχεις ως "επί θητεία".

Μπορείς να κάνεις αίτηση στο αρμόδιο γραφείο αγροτικών του υπουργείο για τη χορήγηση της βεβαίωσης εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο που ξερω ειναι οτι 6 μηνες ειδικοτητας αναγνωριζεται το αγροτικο

εεεεεεεεεε?????????????????????

ε, δεν είναι και στάνταρ αυτό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά αν ξέρει κάποιος σίγουρα πόσοι μήνες του αγροτικού αναγνωρίζονται ως χρόνος ειδίκευσης, ας μας πεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω κι εγώ μία ερώτηση:έκανα αγροτικό με 9μηνη σύμβαση(τρίμηνο+6μήνες+3μήνες παράταση).

Από αυτούς τους μήνες,ποιοί και πόσοι αναγνωρίζονται πλέον ως χρόνος ειδίκευσης για Γενική Ιατρική?

Δες ΕΔΩ

Για την ειδικότητα της γενικής ιατρικής μειώνεται ο χρόνος ειδίκευσης κατά 6 μήνες για όσους έχουν εκπληρώσει την υπηρεσία υπαίθρου.

αυτο που ξερω ειναι οτι 6 μηνες ειδικοτητας αναγνωριζεται το αγροτικο

εεεεεεεεεε?????????????????????

ε, δεν είναι και στάνταρ αυτό

Για συγκεκριμένες ειδικότητες.......χειρουργικές και παθολογικές

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σωστα για την εγκυκλιο. τωρα ομως θα ξαναθεσω τον προβληματισμο μου γιατι δεν τον πιασατε. ΠΡΟΣΟΧΗ ειναι σπαζοκεφαλια για δυνατους λυτες. ΓΕΓΟΝΟΣ: φιλη μου εκανε αγροτικο με 15μηνη συμβαση. λογω αρνητικου κλιματος εκανε μονο 11 μηνες. εντωμεταξυ το αγροτικο εγινε 9μηνο. εστειλε αιτηση στο υπουργειο και πηρε βεβαιωση εκπληρωσης αγροτικου. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ. παμε τωρα και στο ΓΡΙΦΟ : εχουμε λοιπον γιατρο που δεν εχει βεβαιωση εκπληρωσης αγροτικου απο την εποχη του 15ου και τελειωνει ειδικοτητα. το γραφειο προσωπικου δε λεει ποσους μηνες αγροτικο εχει κανει.ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ-- εαν εχει κανει τουλαχιστον 12 μηνες πρεπει να παρει βεβαιωσει εκπληρωσης και να αποχωρησει 3 ΜΗΝΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ( γιατι του εχουν αναγνωρισει ηδη την τριμηνη εκπαιδευση και τους επιπλεον 3 μηνες λογω εκπληρωσης) αυτο συναδελφοι σημαινει οτι ΠΕΦΤΕΙ η αναμονη . περιμενω σχολια σας για τον παραπανω συλλογισμο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον δεν κατέθεσε βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου καλώς δεν αναγνωρίζεται το επιπλέον τρίμηνο.

και κάτι εντελώς άσχετο......το θέμα του topic είναι η τωρινή προκήρυξη..... :rolleyes:

Ορίστε το θέμα που αφορά την απορία σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω κι εγώ μία ερώτηση:έκανα αγροτικό με 9μηνη σύμβαση(τρίμηνο+6μήνες+3μήνες παράταση).

Από αυτούς τους μήνες,ποιοί και πόσοι αναγνωρίζονται πλέον ως χρόνος ειδίκευσης για Γενική Ιατρική?

μονο 3 μήνες αναγνωρίζονται

απο το 3μηνο που εκανες στο νοσοκομειο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω κι εγώ μία ερώτηση:έκανα αγροτικό με 9μηνη σύμβαση(τρίμηνο+6μήνες+3μήνες παράταση).

Από αυτούς τους μήνες,ποιοί και πόσοι αναγνωρίζονται πλέον ως χρόνος ειδίκευσης για Γενική Ιατρική?

μονο 3 μήνες αναγνωρίζονται

απο το 3μηνο που εκανες στο νοσοκομειο

Μαρουσκάκι, εγώ γιατί διαβάζοντας την εγκύκλιο καταλαβαίνω πως για όσους θα κάνουν γενική ιατρική και έχουν ολοκληρώσει την υπηρεσία υπαίθρου αναγνωρίζουν 6 μήνες ειδικότητας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί με το 84596/19-6-08 έγγραφο του κ. Ριζά εξαιρούνται των ρυθμίσεων οι ειδικευόμενοι Γενικής Ιατρικής, διότι για εκείνους απαιτείται εκπαίδευση σε πολλά τμήματα και για μικρό χρονικό διάστημα.

Δεν το βρίσκω όμως :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Kαλησπερα! Μια ερωτηση!

Σε περιπτωση που στην αιτηση που εχουμε ηδη υποβαλλει

1)κανουμε καποιο λαθος και

2)θελουμε να αλλαξουμε καποια απο τις προτιμησεις μας

πως μπορουμε να κανουμε αυτες τις αλλαγες;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εισαι σιγουρος οτι πλεον δεν ειναι πολυ αργα; Πηγαινε στο Υπουργειο την Δευτερα με μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ! Αν και δεν νομιζω να βγαλεις ακρη γιατι με τοσο βυσμα που εχει πεσει, μαλλον η κατα πασα πιθανοτητα η δικια σου αιτηση θα εχει θεωρηθει ηδη "επεξεργασμενη και βαλμενη στην ακρη"! Την Δευτερα μαλλον θα γινει της πουτανας απο κοσμο οποτε αν δεις απροθυμια εξυπηρετησης θεωρησε το απολυτα φυσικο, μην κωλωσεις και δες τι μπορεις να κανεις. Μην εχεις ομως και πολλες ελπιδες...

Ακουγεται (οπως παντα αλλωστε στο υπουργειο αυτο συνεχεια "ακουγονται" πραγματα, μονο φωνες δεν ακουγονται ετσι οπως το εχει στοιχειωσει το μ@μουνακι ο υπουργος μας!) οτι η επομενη προκηρθξη θα βγει πολυ γρηγορα. Αν ισχυει αυτο, μαλλον θα την πληρωσεις φτηνα την μαλακια που εκανες!

Καλη τυχη φιλε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.