Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Ιανουαρίος 2009 (ορθή επανάληψη)


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς εαν πρόκειται να αναρτηθούν τα αγροτικά ιατρεία που έχουν δηλωθεί από γενικούς ιατρούς, όπως έγινε στην προηγούμενη προκήρυξη? Αν ναι, πότε περιμένουμε να γίνει αυτό? :anavwfwties:

Πότε έγινε αυτό......τελευταία φορά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 206
  • Created
  • Last Reply

Είχα ακούσει ότι έγινε αυτό στην προκήρυξη του Αυγούστου και μάλιστα αμέσως αφού είχα δηλώσει!! Προφανώς με πληροφόρησαν λάθος....Ευτυχώς για να μην έχω και τύψεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλήθεια είναι πως αυτή η προκήρυξη είναι η μοναδική με ένα λάθος (το άγονο της Καστοριάς).

Η προκήρυξη ήταν έτοιμη από το Νοέμβριο, απλά από τότε προστέθηκαν κάποια ακόμα ιατρεία που στο μεσοδιάστημα έμειναν κενά.

Η παράταση δόθηκε εξαιτίας των μπλόκων των αγροτών....αυτό άκουσα....αυτό λέω.

Ακόμα και έτσι να είναι, πρώτον, ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών θεωρείται η ημερομηνία παράδωσης στο κουριερ η ταχυδρομίο, οπότε όσο και να είναι τα μπλόκα εντός της προθεσμίας είμαστε και δεύτερον δικαιολογεί αυτό παράταση 20 και πλέον ημερών;;; Και ερωτώ: Τι θα κάνει ο κακομοίρης ο φάκελος που έχει ήδη σταλεί τόσες μέρες και τι θα γίνει γι'αυτους που έχουν στείλει ήδη και υπάρχει η πιθανότητα ως τις 16/2 (μεγάααααλο χρόνικό διάστημα) αλλάξουμε γνώμη δεδομένου ότι ακούσουμε ότι άλλος συνάδελφος με περισσότερα μόρια δήλωσε τα ίδια ιατρεία; Παραπλάνηση δε θεωρείται αυτό και στέρηση δικαιώματος να το "ψάξουμε" λίγο καλύτερα εφόσον μέχρι και 2 εργάσιμες πριν την υποτιθέμενη λήξη στις 2/2 δίνουν 20 μέρες παράταση; Φάαακελε: relax your brains and have a nice holiday!!!! Λαλήσαμε με αυτά που ακούμε που λένε και στον τόπο μου.... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Hθελα να ρωτήσω κάτι.

Μετα την κανονιστική του υπουργείου εκκλήθησαν οι αγροτικοί που υπηρετούν ήδη στην Περιοχή ευθύνης του ΓΝ Διδυμοτείχσου να δηλώσουν αν θα κάνουν 9μηνο ή 12μηνο.

Το θέμα είναι ότι στο έγγραφο που τους καλούν αναφέρει ότι όσοι επιλέξουν το 9μηνο πρέπει να γνωρίζουν ότι

""Δεν προτείνονται για παράταση της θητείας τους"".Κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο μια που απο την κανονιστική δεν απορρέει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Hθελα να ρωτήσω κάτι.

Μετα την κανονιστική του υπουργείου εκκλήθησαν οι αγροτικοί που υπηρετούν ήδη στην Περιοχή ευθύνης του ΓΝ Διδυμοτείχσου να δηλώσουν αν θα κάνουν 9μηνο ή 12μηνο.

Το θέμα είναι ότι στο έγγραφο που τους καλούν αναφέρει ότι όσοι επιλέξουν το 9μηνο πρέπει να γνωρίζουν ότι

""Δεν προτείνονται για παράταση της θητείας τους"".Κατά πόσο αυτό είναι νόμιμο μια που απο την κανονιστική δεν απορρέει κάτι τέτοιο.

Σε ολα τα Κ.Υ. λογικα θα ζητηθει να συμπληρωσουν την υπευθυνη δηλωση.

Το κακο ειναι οτι οσοι θελουν να προλαβουν ειδικοτητα θα φυγουν στο 9μηνο!!.Θα μεινουν τα Κ.Υ. χωρις αγροτικους!!Οι περισσοτεροι θα παρουν το χαρτι ολοκληρωσης ενω ειχαν σκοπο να κατσουν 1-2 μηνες ακομα αν ειχαν το δικαιωμα παρατασης .Μεχρι δηλαδη να ερθουν καποιοι απο τους επομενους αγροτικους για να συμπληρωθουν τα κενα αγροτικα, εφοσον τωρα δεν χρειαζεται να ξεκινησουν με το τριμηνο στο νοσοκομειο..Εκει που ειμαι τωρα θα μεινουμε ελαχιστοι κ οι εφημεριες που πρεπει να κανουμε για να βγει ο μηνας ξεπερναει το πλαφον μας!Τοσα προβληματα δημιουργουνται κ ο Κ.Παναγιωτοπουλος νομιζει οτι οι εφημεριες λεγονται υπερωριες!(Ετσι μου τις ανεφερε οταν τον ρωτησα ολα αυτα).Καμια σαφη απαντηση ...Κριμα!! Λυθηκαν αρκετα με την κανονιστικη εγκυκλιο κ μπραβο σε οσους ασχοληθηκαν , αλλα ο κοσμος αναγκαζεται να φυγει ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς απ' όσο ξέρω για να μπορέσουν να εξυπηρετήσουν αυτούς που ήθελαν να ολοκληρώσουν το αγροτικό με τη συμπλήρωση του 9μηνου και όχι με το 12μηνο όπως πλέον ο νόμος ορίζει δεν μπορούν να δώσουν παρατάσεις.

Δεν μπορούν να δώσουν σε κάποιον παράταση μόλις συμπληρώσει το 9μηνο για κάποιο διάστημα ενώ ο νόμος πλέον ορίζει πως οι ήδη υπηρετούντες κάνουν 12μηνο.

Παράταση μπορούν να τους δώσουν μετά το 12ο μήνα. Παράταση δίνεται μετά την ολοκλήρωση του αγροτικού. Και βάσει νόμου η ολοκλήρωση γίνεται με το πέρας του 12μηνου.

Απλό νομικό πρόβλημα είναι που δημιουργήθηκε με την λάθος διατύπωση του νόμου που ψηφίστηκε πριν 1 μήνα. Αν έγραφε όπως στην αιτιολογική έκθεση "12μηνο θα κάνουν όσοι διοριστούν μετά τη δημοσίευση του νόμου" τότε δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα και ούτε αιτήσεις θα έκαναν τώρα οι συνάδελφοι αλλά ούτε θα έχαναν τις παρατάσεις τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλήθεια είναι πως αυτή η προκήρυξη είναι η μοναδική με ένα λάθος (το άγονο της Καστοριάς).

Η προκήρυξη ήταν έτοιμη από το Νοέμβριο, απλά από τότε προστέθηκαν κάποια ακόμα ιατρεία που στο μεσοδιάστημα έμειναν κενά.

Η παράταση δόθηκε εξαιτίας των μπλόκων των αγροτών....αυτό άκουσα....αυτό λέω.

Ακόμα και έτσι να είναι, πρώτον, ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών θεωρείται η ημερομηνία παράδωσης στο κουριερ η ταχυδρομίο, οπότε όσο και να είναι τα μπλόκα εντός της προθεσμίας είμαστε και δεύτερον δικαιολογεί αυτό παράταση 20 και πλέον ημερών;;; Και ερωτώ: Τι θα κάνει ο κακομοίρης ο φάκελος που έχει ήδη σταλεί τόσες μέρες και τι θα γίνει γι'αυτους που έχουν στείλει ήδη και υπάρχει η πιθανότητα ως τις 16/2 (μεγάααααλο χρόνικό διάστημα) αλλάξουμε γνώμη δεδομένου ότι ακούσουμε ότι άλλος συνάδελφος με περισσότερα μόρια δήλωσε τα ίδια ιατρεία; Παραπλάνηση δε θεωρείται αυτό και στέρηση δικαιώματος να το "ψάξουμε" λίγο καλύτερα εφόσον μέχρι και 2 εργάσιμες πριν την υποτιθέμενη λήξη στις 2/2 δίνουν 20 μέρες παράταση; Φάαακελε: relax your brains and have a nice holiday!!!! Λαλήσαμε με αυτά που ακούμε που λένε και στον τόπο μου.... :anavwfwties:

Το ότι πολλοί συνάδελφοι πηγαίνουν αυτοπροσώπως στο υπουργείο ακόμα και αν μένουν στην άλλη άκρη της χώρας μάλλον σου διαφεύγει.

Και αν ακούσεις πως κάποιος συνάδελφος δήλωσε το ίδιο αγροτικό με περισσότερα μόρια από σένα την επομένη που θα δηλώσεις εσύ αυτό έχει σχέση με το πότε είναι η καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών; Τότε μια λύση είναι όλοι να τα στέλνουν την τελευταία ημέρα και ώρα μέσω ταχυδρομείου.

Και εφόσον θες να το ψάξεις καλύτερα......κάνε μια δεύτερη αίτηση με την οποία ακυρώνεις την προηγούμενη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς απ' όσο ξέρω για να μπορέσουν να εξυπηρετήσουν αυτούς που ήθελαν να ολοκληρώσουν το αγροτικό με τη συμπλήρωση του 9μηνου και όχι με το 12μηνο όπως πλέον ο νόμος ορίζει δεν μπορούν να δώσουν παρατάσεις.

Δεν μπορούν να δώσουν σε κάποιον παράταση μόλις συμπληρώσει το 9μηνο για κάποιο διάστημα ενώ ο νόμος πλέον ορίζει πως οι ήδη υπηρετούντες κάνουν 12μηνο.

Παράταση μπορούν να τους δώσουν μετά το 12ο μήνα. Παράταση δίνεται μετά την ολοκλήρωση του αγροτικού. Και βάσει νόμου η ολοκλήρωση γίνεται με το πέρας του 12μηνου.

Απλό νομικό πρόβλημα είναι που δημιουργήθηκε με την λάθος διατύπωση του νόμου που ψηφίστηκε πριν 1 μήνα. Αν έγραφε όπως στην αιτιολογική έκθεση "12μηνο θα κάνουν όσοι διοριστούν μετά τη δημοσίευση του νόμου" τότε δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα και ούτε αιτήσεις θα έκαναν τώρα οι συνάδελφοι αλλά ούτε θα έχαναν τις παρατάσεις τους.

Αυτο που εκαναν ομως δημιουργει τεραστια προβληματα τα οποια ειναι γνωστα αλλα καθε φορα αντι να διορθωνονται χειροτερευουν.Η μονη λυση ειναι να βγουν νωρις τα αποτελεσματα κ να βγαινουν προκηρυξεις πιο συχνα κ οχι να αλλαζουν τον χρονο του αγροτικου καθε τοσο.Προς το παρον θα λιωσουμε ,αυτοι που μειναμε 12μηνο, στις εφημεριες!Δε νομιζω οτι απασχολει τους υπευθυνους αυτο.Αυτοι καθονται στα γραφειακια τους κ φτιαχνουν νομους.Αυτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τα Ιταλικα πτυχια τελικα πως αναγραφεται ο βαθμος, οπως παλαιοτερα????

Πως ηταν παλιοτερα δηλαδη για εμας που δε ξερουμε; Τη βαθμολογια .../110;Δεν χρειαζεται φανταζομαι κανενα εγγραφο απο ΔΟΑΤΑΠ για την αντιστοιχη βαθμολογια στα ελληνικα,ε; 001shiny[1].gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για πτυχία πανεπιστημίων της Ε.Ε. που δεν έχουν αναγνωριστεί από το ΔΙΚΑΤΣΑ ή το ΔΟΑΤΑΠ θα υπάρχει η εξής αντιστοιχία:

72 μέχρι 94/110 (Θεωρ. Λ. ΚΑΛΩΣ) 1

95 μέχρι 110/110 (Θεωρ. ΑΡΙΣΤΑ) 2

Τώρα γιατί γράφει πτυχία πανεπιστημίων Ε.Ε. και όχι πτυχία από Ιταλία μόνο ο συγγραφέας το γνωρίζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aς διανθίσω κι εγώ το φόρουμ με μια ξανθιά απορία...μιας και κανείς δεν το έχει σχολιάσει μέχρι τώρα.

Αυτό το καλιαρντό περί ενδεικτικής ημερομηνίας αποχώρησης του προηγούμενου ιατρού, ποιο βαθύτερο νόημα έχει??

Είναι προφανές το μπάχαλο που θα προκύψει από την επιλογή 9μηνου ή 12μηνου από τους προηγούμενους αλλά μήπως εμμέσως πλην σαφώς μας ανακοινώνουν πως τα αποτελέσματα μπορεί και να βγουν σε κανά τρίμηνο? Δεν τους είδα να κόπτονται ιδιαίτερα να καλύψουν θέσεις άμεσα παρά την καθυστέρηση και αυτής της προκήρυξης όταν δίνουν παράταση τόσων ημερών για κατάθεση δικαιολογητικών.

Επίσης έχω άλλη μια απορία. Στα τόσα εκατομμύρια αντίγραφα πτυχίων που έχουν περάσει από τα χέρια τους δεν έτυχε να αντιληφθούν ότι δεν αναγράφεται αριθμητικώς ο βαθμός?? Ήμαρτον!!! Λες και κάθε φορά προσπαθούν να βρουν ένα τρόπο, κάποιοι να βγουν εκπρόθεσμοι, κάποιοι να νευριάσουν και να πουν άι σιχτίρ και τελικά να μη δηλώσουν όλοι όσοι θα ήθελαν. Είναι κανείς εκεί που ήθελε να γίνει γιατρός και δεν τα κατάφερε και ξεσπάει πάνω στο σβέρκο το δικό μας?? Αναρωτιέμαι. Το τι έχει γίνει στις κατά τόπους γραμματείες αυτές τις μέρες για αυτό το θέμα δεν περιγράφεται. Αμέσως μετά από κατάληψη, γραμματείες που έτσι κι αλλιώς ανοίγουν ελάχιστες ώρες και εκατοντάδες φοιτητών να ζητούν βεβαίωση πτυχίου με βαθμό... Σαν πολύ δεν τράβηξε το αστείο με την περίπτωσή μας σε αυτή τη χώρα? Λέω εγώ τώρα... Τι θα γινόταν αν δεν πήγαινε κανένας σε αυτή την προκήρυξη να καταθέσει χαρτιά. Κανένας όμως!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα την πληρωναν οι κατοικοι των χωριων που δεν θαχαν γιατρο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς θα πήγαιναν όσοι είχαν βαθμό στο πτυχίο.... υπάρχει τέτοια ανεργία στον κλάδο που πάλι θα γέμιζε το Υπουργείο από αιτήσεις... Θα πήγαιναν οι Επί Θητεία... Να είσαστε σίγουροι, ότι και πάλι θα βαριούνταν να βλέπουν πτυχία και αιτήσεις.... θα πήγαιναν οι ξένοι που είναι πολλοί.... θα πήγαιναν όσοι είναι στο εξωτερικό και στέλνουν τα χαρτιά τους με κούριερ... πάλι σου λέω, θα ήταν γεμάτοοοοοοοο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aς διανθίσω κι εγώ το φόρουμ με μια ξανθιά απορία...μιας και κανείς δεν το έχει σχολιάσει μέχρι τώρα.

Αυτό το καλιαρντό περί ενδεικτικής ημερομηνίας αποχώρησης του προηγούμενου ιατρού, ποιο βαθύτερο νόημα έχει??

Είναι προφανές το μπάχαλο που θα προκύψει από την επιλογή 9μηνου ή 12μηνου από τους προηγούμενους αλλά μήπως εμμέσως πλην σαφώς μας ανακοινώνουν πως τα αποτελέσματα μπορεί και να βγουν σε κανά τρίμηνο? Δεν τους είδα να κόπτονται ιδιαίτερα να καλύψουν θέσεις άμεσα παρά την καθυστέρηση και αυτής της προκήρυξης όταν δίνουν παράταση τόσων ημερών για κατάθεση δικαιολογητικών.

Επίσης έχω άλλη μια απορία. Στα τόσα εκατομμύρια αντίγραφα πτυχίων που έχουν περάσει από τα χέρια τους δεν έτυχε να αντιληφθούν ότι δεν αναγράφεται αριθμητικώς ο βαθμός?? Ήμαρτον!!! Λες και κάθε φορά προσπαθούν να βρουν ένα τρόπο, κάποιοι να βγουν εκπρόθεσμοι, κάποιοι να νευριάσουν και να πουν άι σιχτίρ και τελικά να μη δηλώσουν όλοι όσοι θα ήθελαν. Είναι κανείς εκεί που ήθελε να γίνει γιατρός και δεν τα κατάφερε και ξεσπάει πάνω στο σβέρκο το δικό μας?? Αναρωτιέμαι. Το τι έχει γίνει στις κατά τόπους γραμματείες αυτές τις μέρες για αυτό το θέμα δεν περιγράφεται. Αμέσως μετά από κατάληψη, γραμματείες που έτσι κι αλλιώς ανοίγουν ελάχιστες ώρες και εκατοντάδες φοιτητών να ζητούν βεβαίωση πτυχίου με βαθμό... Σαν πολύ δεν τράβηξε το αστείο με την περίπτωσή μας σε αυτή τη χώρα? Λέω εγώ τώρα... Τι θα γινόταν αν δεν πήγαινε κανένας σε αυτή την προκήρυξη να καταθέσει χαρτιά. Κανένας όμως!!!

Απλά δε σκοπεύουν να ξαναδώσουν όπως για τους προηγούμενους 11.800.000 ευρώ (δύο ιατροί για την ίδια θέση).

Με τον τρόπο αυτό θα υποχρεωθούν από τα νοσοκομεία και κ.υ. οι συνάδελφοι να εξυπηρετήσουν τα όμορα χωριά με πολύ πιο οικονομικό τρόπο.

Προσωπικά δεν γνώριζα πως τα ελληνικά πτυχία έχουν μόνο χαρακτηρισμό και δεν ρώτησα τους υπεύθυνους γι αυτό.

Άβυσσος η ψυχή των υπευθύνων emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1."Σε περίπτωση μη αποδοχής διορισμού, ή παραίτησης πρίν από την συμπλήρωση της υποχρεωτικής προεκπαίδευσης ή την υπηρεσία υπαίθρου, οι γιατροί δεν έχουν δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζονται και τοποθετούνται εκ νέου για εκπλήρωση ή συμπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου σε κενά Κ.Υ. και Π. Ι. κατά την κρίση της υπηρεσίας."

Δηλαδή, όποιος παρετήθηκε από το αγροτικό κατά τη διάρκεια του εξαμήνου λόγω έναρξης ειδικότητας, δεν έχει το δικαίωμα επιλογής θέσης? Λέγοντας "κενά Κ.Υ. και Π. Ι." εννοούμε τα ήδη κενά αγροτικά που περιλαμβάνονται στην εκάστοτε προκήρυξη ή αυτά που θα παραμείνουν αζήτητα μετά το τέλος της προκήρυξης?

2. Δεδομένου ότι " Ο υπολογισμός των μορίων για τους ανωτέρω γιατρούς γίνεται με τον ίδιο τρόπο που ισχύει και για τους υπόχρεους υπηρεσίας υπαίθρου γιατρούς" , γιατί θα "διορίζονται και τοποθετούνται εκ νέου για εκπλήρωση ή συμπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου σε κενά Κ.Υ. και Π. Ι. κατά την κρίση της υπηρεσίας "? Τι ακριβώς εννοούνε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν παραιτηθείς 15 ημέρες ( κανονιστική παρ. VII, 3δ) πριν την ολοκλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου και ο λόγος δεν είναι η έναρξη ειδικότητας την επόμενη φορά δηλώνεις ως υπόχρεος για να συμπληρώσεις τον υπολοιπόμενο χρόνο αλλά δεν έχεις δικαίωμα επιλογής θέσης, αλλά διορίζεσαι εκ νέου για εκπλήρωση ή συμπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου σε κενά Κ.Υ. και Π. Ι. κατά την κρίση της υπηρεσίας (αζήτητα). Τα μόρια υπολογίζονται από την ημερομηνία παραίτησης.

Αν παραιτηθείς στο τελευταίο δεκαπενθήμερο υπολογίζεται πως έχεις εκπληρώσει την υπηρεσία υπαίθρου.

Αν παραιτηθείς λόγω ειδικότητας ξαναδηλώνεις μετά κανονικά, τα μόρια υπολογίζονται από κτήση πτυχίου και δηλώνεις εσύ τις δύο επιλογές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω! Ζαλάδα με έπιασε με το όλο θέμα...

Δε μπορώ να κταλάβω, γιατί κάθε φορά πρέπει να περνάμε την ίδια διαδικασία, αλλάζει ο νόμος, αλλάζει ο τρόπος καθορισμού κριτηρίων, νέο ΦΕΚ, διευκρινήσεις από εδώ κι από εκεί... και πάντα στο τέλος, ο μόνος που τα καταλαβαίνει αμέσως και μας τα κάνει λιανά, είναι ο Τάσος.

Ε λοιπόν κι εγώ, βαριέμαι πλέον να διαβάζω καταβατά από Νόμους! Θα ρωτήσω πλέον ευθέως το πλέον κατάλληλο άτομο για τα Αγροτικά...

Τάσο, τι πρέπει να κάνω για να πάρω επιτέλους ένα Άγονο Αγροτικό?

Δε μ'ενδιαφέρει τι, που και πως...

Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι άγονο, για να βάλω για Ενδοκρινολογία στο Αττικό και να πάρω σειρά για το 2047!

Αν δηλώσω "Αζήτητο"? Ας με βάλουν όπου να'ναι...

13 μόρια έχω, το ξέρεις καλύτερα από εμένα άλλωστε

Δε βλέπω απάντηση, μάλλον πρέπει να το παίξω λόττο πάλι.... με βλέπω στην επόμενη να λέω ότι έχω 16 μόρια....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο, τι πρέπει να κάνω για να πάρω επιτέλους ένα Άγονο Αγροτικό?
Θα πας Δευτέρα πρωί στο υπουργείο και θα αναρτήσεις μία ανακοίνωση όπους θα γράφει "Είμαι Γενικός Ιατρός λέγομαι έτσι και δήλωσα το τάδε άγονο".

Τώρα θα ανοίξεις νέο λογαριασμό στο gm με nickname το όνομα που θα παρουσιάσεις ως γενικό ιατρό. Θα γράψεις πως θα δηλώσεις το τάδε άγονο.

Ελπίζω να μην διαβάσει κανείς αυτό εδώ το post παρά μόνο εσύ. Έτσι θα ελπίζεις πως δεν θα το δηλώσει κανείς για να μην το χάσει από τον/την γενικό ιατρό. Μην ξεχάσεις όμως και δεν το δηλώσεις κι εσύ.

Είναι πολύ απλά τα πράγματα βλέπεις.....δε θέλει τύχη, τέχνη θέλει.

Άλλη λύση για να πάρεις αγροτικό είναι να πας ΕΔΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκατοντάδες φοιτητών να ζητούν βεβαίωση πτυχίου με βαθμό...

Tελικά μπορεί κάποιος με βεβαιότητα να επαληθεύσει ή όχι αν για τους απόφοιτους π.χ Αθήνας απαιτείται αυτό το πράγμα ( που πρώτη φορά το ακούω ) "βεβαίωση πτυχίου με βαθμό " ;

Αν τους στείλω μια αναλυτική που έχω πρόχειρη θα κάνω τη δουλειά μου ; ( γραμμή δεν μπόρεσα να πιάσω πάντως σήμερα )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βεβαίωση πτυχίου με βαθμό

καινούριο φρούτο αυτό!η γραμματεία της σχολής(Αθήνας) δίνει αντίγραφο πτυχίου σκέτο με χαρακτηρισμό.η βεβαίωση βαθμού που γράφεται αναλυτικά και αριθμητικά ο βαθμός είναι άλλο έγγραφο το οποίο το ζητάς ξεχωριστά και αν για κάποιο λόγο το θελήσεις πχ μεταπτυχιακό.

αντίγραφο πτυχίου με βεβαίωση βαθμού μέχρι τώρα δεν έχω δει ποτέ μου...προφανώς αποτελεί χιμαιρικό κατασκεύασμα των ιθυνόντων του υπουργείου.

το θέμα είναι ..τώρα τι κάνουμε;θα ζητήσουμε να μας φτιάξουν ένα έγγραφο όπως το φαντάστηκαν όι ονειροπόλοι κύριοι του υπουργείου;ή θα αρκεστούν στα 2 ξεχωριστά έγγραφα που μπορούμε να τους διαθέσουμε; emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν καταφέρετε να έρθετε σε επικοινωνία με το γραφείο αγροτικών τη Δευτέρα το πρωί θα σας πω το τι απαντάει ο προϊστάμενος του γραφείου αγροτικών μέχρι το μεσημέρι της Δευτέρας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε αυτήν όχι.....εκτός αν πάρει μια μικρή παράταση ακόμα......στην επόμενη όμως ναι μπορείς να δηλώσεις :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε αυτήν όχι.....εκτός αν πάρει μια μικρή παράταση ακόμα......στην επόμενη όμως ναι μπορείς να δηλώσεις :rolleyes:

σε ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντησησ σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.