Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Αυγούστος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

22-8-2008

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων για την κάλυψη των κενών και κενούμενων θέσεων γιατρών υπηρεσίας υπαίθρου μέχρι και την 1-9-2008.

Η Προϊσταμένη της

Γεν.Δ/νσης Υγείας

Σοφ. Παναγοπούλου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 512
  • Created
  • Last Reply

Θα ήθελα λίγη βοήθεια και εγώ. Θα είμαι λακωνικός:

1) θέλω να βάλω αγροτικό επι θητεία αλλα δεν έχω καταλάβει απο που θα πάρω το χαρτί που θα βεβαιώνει ότι έχω αναμονή πάνω απο 12 μηνες(απο την νομαρχια; απο το νοσοκομείο ή και απο τα δυό)

2) που μπορώ να δω σε ποιό ΚΥ εμπιπτει το κάθε ΠΙ για να έχω μια άποψη για το που θα γίνονται οι εφημεριες

3)για αερολιμένα γνωρίζει κάποιος; συνθήκες εργασίας, ωράρια, εφημερίες κτλ

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υπαρχει εξηγηση για αυτη την παραταση??

ειναι δυνατον καποιος να μην προλαβε απο τη στιγμη που εχουμε 10 μερες περιθωριο??

κ.παναγοπουλου σαμποταρετε την κυβερνηση,χειροτεροι απο το πασοκ εχουμε γινει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κ.παναγοπουλου σαμποταρετε την κυβερνηση,χειροτεροι απο το πασοκ εχουμε γινει
Όλα τα έχω ακούσει εδώ μέσα, αλλά αυτό είναι από τα καλύτερα. :blink:

Κα Διευθύντρια του Υπουργείου γιατί σαμποτάρετε την κυβέρνηση;

Τρίζει πλέον από εχθές η καρέκλα σας...... :lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θεοδωρίδη, μήπως εσύ γνωρίζεις το λόγο της παράτασης;

Και δεν είναι 2-3 μέρες αλλά 9!!

Θα έχουν φτάσει και όλες οι ταχυδρομημένες αιτήσεις της 22/8.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

την τελευταία σου πρόταση δεν την κατάλαβα

ο λόγος είναι ένας και μόνο ένας

η κα Παναγοπούλου θέλει να ρίξει την κυβέρνηση :lol: :lol:

sorry zinedinzidan αλλά είμαι διακοπές και δεν με ενημέρωσαν, από μόνη της πήρε την απόφαση η γενική διευθύντρια του υπουργείου, χωρίς καν να κάνει ένα δημοψήφισμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κα Παναγοπούλου και δε με νοιάζει αν είναι αυτή ή άλλη κυρία που πήρε την απόφαση, όφειλε να την πάρει έγκαιρα και να μην αλλάζει τελευταία στιγμή του όρους της προκήρυξης. Δίνει δικαιώματα. Και γιατί το έκανε και δεν μπήκε στον κόπο να ενημερώσει για το λόγο; Δίνει και άλλα δικαιώματα!

ΥΓ. Καλές διακοπές φίλε! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κα Παναγοπούλου και δε με νοιάζει αν είναι αυτή ή άλλη κυρία που πήρε την απόφαση, όφειλε να την πάρει έγκαιρα και να μην αλλάζει τελευταία στιγμή του όρους της προκήρυξης. Δίνει δικαιώματα. Και γιατί το έκανε και δεν μπήκε στον κόπο να ενημερώσει για το λόγο; Δίνει και άλλα δικαιώματα!

ΥΓ. Καλές διακοπές φίλε! :)

Δεν είδα τα ίδια post και πέρυσι όταν την 13η Δεκ 2007 δημοσιεύθηκαν τα αποτελέσματα μετά από 100 ολόκληρες ημέρες και αλλάζοντας τον νόμο. :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να εξηγήσω λίγο αυτό που είπα για τις 9 μέρες.

Ειναι επικίνδυνα πολλές. Πλέον στις υπαλλήλους του υπουργείου είναι γνωστές οι προτιμήσεις σχεδόν όλων των υποψήφιων αγροτικών.Ακόμη και αυτές που ταχυδρομήθηκαν θα έχουν φτάσει στο υπουργείο πριν το πέρας των 9 ημερών. Οι αιτήσεις όλων μας είναι ανοικτές. Ποιά είναι εκείνη η ασφαλιστική δικλείδα που προφυλάσσει από την παράνομη ενημέρωση συγγενών/φίλων κλπ των διοικητικών υπαλλήλων σχετικά με το ποιά ΠΙ έχουν δηλωθεί, με πόσα μόρια, ακόμη και ποιά έχουν μείνει αδήλωτα; Μπάζει ή δεν μπάζει το σύστημα; Εμείς εκτός από την καλή πίστη από τί άλλο είμαστε εξασφαλισμένοι; Ποιό σοβαρό σύστημα οργάνωσης στην τελική βασίζεται μόνο στην καλή πίστη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ Επίσης τελείωσα φέτος και έκανα αίτηση για πρώτη φορά. Συγνώμη που πέρσι δεν είχα ιδέα και γιατί να έχω άλλωστε για τα αγροτικά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ Επίσης τελείωσα φέτος και έκανα αίτηση για πρώτη φορά. Συγνώμη που πέρσι δεν είχα ιδέα και γιατί να έχω άλλωστε για τα αγροτικά;
ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ

είσαι στην αρχή της συνεργασίας σου με το υπουργείο.....ΥΠΟΜΟΝΗ και ΓΕΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνε βουτιά και για εμάς!
Αν ήμουν Ζαχόπουλος θα το επιχειρούσα.....ο δήμαρχός μας ακόμα να φέρει θάλασσα emconfused
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν οι αιτήσεις είναι μέχρι και την προτελευταία ημέρα λιγότερες από τις θέσεις της προκήρυξης είναι πολύ λογικό να δωθεί παράταση

αυτά....και μην βλέπουμε παντού "ύποπτες αποφάσεις"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σάντοου φίλε θα σε απογοητεύσω, αλλά όταν έδωσα χθές την αίτησή μου εγώ, τοποθετήθηκε πάνω σε μιά στίβα από αιτήσεις που γειτόνευε με μία άλλη στίβα από αιτήσεις... :) Για αυτό και άνοιξα χθές ένα θέμα σχετικά με την προχειρότητα στη λήψη των αιτήσεων και την πιθανότητα να χαθούν κάποια χαρτιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρέ Θεοδωρίδη, γιατί δε φρόντιζαν να μη δίνουν δικαιώματα με μία αιτιολόγηση της απόφασή τους;

Πότε άλλοτε έχει δοθεί παράταση στην προθεσμία των αιτήσεων;

Επίσης κάνω copy και το προηγούμενο ερώτημά μου που είναι και η ουσία!

"Να εξηγήσω λίγο αυτό που είπα για τις 9 μέρες.

Ειναι επικίνδυνα πολλές. Πλέον στις υπαλλήλους του υπουργείου είναι γνωστές οι προτιμήσεις σχεδόν όλων των υποψήφιων αγροτικών.Ακόμη και αυτές που ταχυδρομήθηκαν θα έχουν φτάσει στο υπουργείο πριν το πέρας των 9 ημερών. Οι αιτήσεις όλων μας είναι ανοικτές. Ποιά είναι εκείνη η ασφαλιστική δικλείδα που προφυλάσσει από την παράνομη ενημέρωση συγγενών/φίλων κλπ των διοικητικών υπαλλήλων σχετικά με το ποιά ΠΙ έχουν δηλωθεί, με πόσα μόρια, ακόμη και ποιά έχουν μείνει αδήλωτα; Μπάζει ή δεν μπάζει το σύστημα; Εμείς εκτός από την καλή πίστη από τί άλλο είμαστε εξασφαλισμένοι; Ποιό σοβαρό σύστημα οργάνωσης στην τελική βασίζεται μόνο στην καλή πίστη;"

Πες ότι δεν υπάρχουν ύποπτες αποφάσεις και ότι όλα είναι αθώα... Πώς είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ για αυτό; Απλά επειδή είμαστε καλά παιδάκια και καλόπιστα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"αχ με το χαβανεζικο τα δηλωσα τα καημενα τα αγροτικουλια με τα χριστουγεννιατικα λαμπακια θα διοριστω "

τζινγκλ μπελ τζινγκλ μπελ τζινγκλ ολ δε γουει!!! μερι κριστμας εβριμποτυ! :lol::lol::lol::lol::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βρέ Θεοδωρίδη, γιατί δε φρόντιζαν να μη δίνουν δικαιώματα με μία αιτιολόγηση της απόφασή τους;

Πότε άλλοτε έχει δοθεί παράταση στην προθεσμία των αιτήσεων;

Επίσης κάνω copy και το προηγούμενο ερώτημά μου που είναι και η ουσία!

"Να εξηγήσω λίγο αυτό που είπα για τις 9 μέρες.

Ειναι επικίνδυνα πολλές. Πλέον στις υπαλλήλους του υπουργείου είναι γνωστές οι προτιμήσεις σχεδόν όλων των υποψήφιων αγροτικών.Ακόμη και αυτές που ταχυδρομήθηκαν θα έχουν φτάσει στο υπουργείο πριν το πέρας των 9 ημερών. Οι αιτήσεις όλων μας είναι ανοικτές. Ποιά είναι εκείνη η ασφαλιστική δικλείδα που προφυλάσσει από την παράνομη ενημέρωση συγγενών/φίλων κλπ των διοικητικών υπαλλήλων σχετικά με το ποιά ΠΙ έχουν δηλωθεί, με πόσα μόρια, ακόμη και ποιά έχουν μείνει αδήλωτα; Μπάζει ή δεν μπάζει το σύστημα; Εμείς εκτός από την καλή πίστη από τί άλλο είμαστε εξασφαλισμένοι; Ποιό σοβαρό σύστημα οργάνωσης στην τελική βασίζεται μόνο στην καλή πίστη;"

Πες ότι δεν υπάρχουν ύποπτες αποφάσεις και ότι όλα είναι αθώα... Πώς είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ για αυτό; Απλά επειδή είμαστε καλά παιδάκια και καλόπιστα;

Συμφωνώ και επαυξάνω-ειδικά όσον αφορά την παρατήρησή του συναδέλφου για τις 9 μέρες.

Είναι πάρα πολύ ύποπτο που η παράταση της διαδικασίας δημοσιοποιήθηκε την ημερομηνία λήξης της προθεσμίας των αιτήσεων, έτσι ώστε όλοι οι ενδιαφερόμενοι που δεν είχαν εκ των εσω ενημέρωση να έχουν στείλει ήδη τις αιτήσεις τους.

Συμπερασματικά, από την παράταση ποιοί θα ωφεληθούν?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον τα παραγματα ειναι απλα....Και επειδη χειροτερο απ τη αδικια ειναι να σου υποτιμουν τη νοημοσυνη(προκαταβολικα) να πω προς το υπουργειο οτι απλα λυπαμαι για τη σταση του!και οτι βασικα με εχει αηδιασει!!!!

Εγω ας θεωρησω οτι δωσανε την παραταση γαι αποιοδηποτε.... λογο !!π.χ για να παρουν την αδεια ασκησης επαγγελματος και οι συναδελφοι απο αθηνα που ορκιστηκανε αυγουστο...και επειδη εχω αποφοιτησει απο αθηνα και συνδεομαι και συναισθηματικα ας πω αντε και καλα κανανε.....ας δεχτω οτι πηρε πτυχιο κανας γιος-κορη βουλευτη-υπουγου-μεγαλοσυνδικαλιστη και ηρθαν ατα πανω-κατω....αντε ας το δεχθω κι αυτο....

Εκεινο που ΒΡΩΜΑΕΙ συναδερφοι ειναι Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ......

Αν λοιπον ανακοινωναν την παραταση πεμπτη μια μερα πριν τη ληξη της προθεσμιας οκ!!!!!!

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ βγαζουν ανακοινωση οταν ΟΛΟΣ ο κοσμος εχει δηλωσει που θελει να παει τα πραγματα ειναι ΑΠΛΑ......

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΡΡΟΗ ΠΟΥ ΟΜΟΙΑ ΤΗΣ ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΥΠΑΡΞΕΙ....

Αν ηταν κυριοι η εβλεπαν οτι ειναι λιγοι οι υποψηφιοι(χαχαχαχαχα ακου δικαιολογια) γιατι δεν ανακοινωναν την παραταση μια μερα πριν??????ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΙΝ???????

ΓΙΑΤΙ????????

ολα αυτα για να διασωσω τη νοημοσυνη μου.....γιατι την αξιοπρεπεια μου τη εχασα απο τοτε που διαλεξα να σπαυδασω γιατρος στην ελλαδα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πιστευω πρεπει ειμαι υποψηφιος για το hall of fame???τι λες τασε?

κατα τα αλλα δεν εχω πολλα αδικα σε αυτα που λεω.η πρακτικη μπορει να ειναι συνηθης αλλα οχι και αποδεκτη.ή μιλαμε ή χεζουμε δηλαδη(ή προκηρύσσουμε ή οχι δλδ).θα μου πειτε πού ζεις ρε φιλε.δικιο εχετε ρε παιδια αλλα δικιο εχω και γω.

αντε φιλιαααα.και να βαζετε αντιηλιακο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οντως απαραδεκτη κατασταση.δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με τον faraw.μας θεωρουν τελειως ηλιθιους αυτοι οι καρεκλοκενταυροι του υπουργειου.για να βολεψουν υμετερους ξεφτιλιζονται με αυτο τον τροπο.θα ηθελα πολυ να εδιναν στη δημοσιοτητα οταν βγουν τα αποτελεσματα ποτε κατεθεσε την αιτηση του ο καθε υποψηφιος.

και το σχολιο για τους αεροπορους ηταν πολυ ευστοχο.ας ελπισουμε οι μοδιστρες να ειναι μονο 30 που διαβασα και οχι 130...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.