Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Αυγούστος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

ιδια περιπτωση και ενας φιλος μου

θα σου ελεγα παντως να το προσπαθησεις, το πολυ πολυ να βγεις εκτος προκυρηξης, χωρις κυρωσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 512
  • Created
  • Last Reply
Παιδιά μια ερώτηση. Στα απαραίτητα δικαιολογητικά για άρρενες υπόχρεους αγροτικούς αναφέρει: Πιστοποιητικό τύπου Ά ή σχετική βεβαίωση οριστικής απόλυσης απο την μονάδα του. Η βεβαίωση αυτή προφανώς αναφέρει πότε κατατάχθηκες, πόση θητεία υπηρετείς ( 12μηνή, 9μηνη΄) και πότε απολύεσαι. Αν κάποιος απολύεται 29 αυγούστου του 2008 μπορει να καταθέσει τα δικαιολογητικά του κανονικά με αυτην την βεβαίωση, ετσι? Please help
όχι, δεν είναι έτσι. Είναι αλλιώς. Μερικά πράγματα γιατί πρέπει να συζητιούνται;

Μην κάνεις τον κόπο και στείλεις τα δικαιολογητικά σου και χάσεις το 10ευρω.

Πως είναι δυνατόν χωρίς κάποιο δικαιολογητικό να σε δεχτούν να πάρεις μέρος στην προκήρυξη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ιδια περιπτωση και ενας φιλος μου

θα σου ελεγα παντως να το προσπαθησεις, το πολυ πολυ να βγεις εκτος προκυρηξης, χωρις κυρωσεις

τι είναι και θέλει προσπάθεια;

εκτός προκυρηξης δεν ξέρω αν θα βγει, αλλά εκτός προκήρυξης σίγουρα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου ρωταμε γενικοτερα...

μια καλη μου φιλη ειναι στην παραταση μερους της ειδικοτητας και ειναι υποχρεη υπηρεσιας υπαιθρου

επιμενει οτι μπορει να συμετασχει στην προκυρηξη χωρις να παραιτηθει, φοβαμαι ομως οτι ιετσι θα ακυρωθει.

τι λετε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι είναι και θέλει προσπάθεια;

η κατασταση ειναι απελπιστικη για τους μη βυσματουχους

οριζονται οι προυποθεσεις οπως βολευει καθε φορα αυτον που πρεπει και ατυχοι σαν τον αλκινοο χανουν τις προκηρυξεις χωρις λογο

κι εμενα ανοιγει η θεση μου σε 10 μηνες, δε θα χρειαζομουν τριμηνο σε νοσοκομειο, δηλ 6μηνο αγροτικο, κι ομως δεν μπορω να κανω αιτηση για αγροτικο επι θητεια

θα ηθελα κι εγω να ταλαιπωρησω το συστημα με λιγη χαρτουρα παραπανω, ετσι κι αλλιως κανουν εβδομαδες να βγαλουν μια απαντηση που ενας υπολογιστης θα ειχε σε λιγα λεπτα και οσοι πρεπει να βολευτουν βρισκουν τροπο.

Sorry, αλλα σημερα εχω κακιωσει με ολοκληρο το συμπαν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οριζονται οι προυποθεσεις οπως βολευει καθε φορα αυτον που πρεπει
Μην στεναχωριέσαι, αν ο alkinoos χάνει την προκήρυξη για μια εβδομάδα, είναι άλλοι 230 που χάνουν 1 μόριο για 10 μέρες.

Άλλη φορά θα γίνεται γκάλοπ και βάσει των αποτελεσμάτων θα βγαίνει η προκήρυξη. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει δεν πιστεύω να συγκρίνεις 1 χαμένο μόριο με μια χαμένη προκήρυξη. Κ χαμένη για μια παράμετρο που παλιότερα σίγουρα μπορεί να είχε κάποια βάση γιατί τα αγροτικά έβγαιναν κάθε 2 βδομάδες ενώ τώρα κάθε 5 μήνες στην καλύτερη. Κ να πω οτι τα αποτελέσματα και οι διορισμοί βγαίνουν σε μια βδομάδα (χρόνος που απαιτείται δηλαδη μέχρι την στιγμή της απόλυσης) να το καταλάβω και να το δεχτώ. Αυτοί σε μια βδομάδα από την ημερομηνία λήξης κατάθεσης των δικαιολογητικών ούτε το ..μαγείρεμα δεν θα έχουν ξεκινήσει. Γι'αυτο λοιπόν ας αφήσουν κάποιο εδώ μέσα το υφάκι του Πολυξερίδη κ άμα δεν γουστάρουν να μην απαντούν στις ''χαζές'' ερωτήσεις μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκουσε alkinoos επειδή εσύ δεν θα συμμετάσχεις στην προσεχή προκήρυξη δε σημαίνει ότι πρέπει να συγκινηθούμε με το δράμα σου.

Από εκεί και πέρα μάλλον λόγω στρατού δεν θα το πολυκατάλαβες ότι βγήκαν μέσα στο τελευταίο διάστημα των 5 μηνών 3 προκηρύξεις (Μάρτιος, Απρίλιος και Αύγουστος).

Με τη δική σου "λογική" κάποιοι ορκίζονται τον Σεπτέμβριο, οπότε θα πρέπει να έχουν το δικαίωμα να συμμετέχουν στην προκήρυξη.

Κάποιοι άλλοι απολύονται από την ειδικότητα τον Σεπτέμβριο, άρα να δηλώσουν.

Κάθε προκήρυξη έχει κάποια χρονικά και χρονολογικά όρια.

Στις τελευταίες 2 προκηρύξεις τα αποτελέσματα βγήκαν μέσα σε 3 εβδομάδες το πολύ. Όσο για το μαγείρεμα, πολύ το ακούω τελευταία αλλά λίγοι εξγούν τον τρόπο.

Άντε καλός πολίτης επομένως και καλή επιτυχία στην προκήρυξη του Οκτωβρίου που θα είναι και για 12μηνη θητεία οπότε κερδισμένος θα είσαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γι'αυτο λοιπόν ας αφήσουν κάποιο εδώ μέσα το υφάκι του Πολυξερίδη κ άμα δεν γουστάρουν να μην απαντούν στις ''χαζές'' ερωτήσεις μας.

Το θέμα είναι ότι ο Τάσος έχει απόλυτο δίκιο. Είτε καθυστερείς από το στρατό μια βδομάδα είτε μια μέρα σε σχέση με την προκήρυξη, δεν έχει σημασία, τα δικαιολογητικά σου θα απορριφθούν.

Αν τώρα θες να κάνεις φασαρία και να πληρώνεις και τζάμπα παράβολα αντί να κάνεις πχ μπανάκι στη θάλασσα, τι να σου πω.

Δεν υπάρχει όμως καμία πιθανότητα να δεκτούν το χαρτί που λέει ότι απολύεσαι στις 29 Αυγούστου, να το ξέρεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν υπάρχει όμως καμία πιθανότητα να δεκτούν το χαρτί που λέει ότι απολύεσαι στις 29 Αυγούστου, να το ξέρεις.
Δικαιολογώ το ότι δεν έχεις πάει ΑΚΟΜΑ φαντάρος :P

Μα δεν πρόκειται να πάρει τέτοιο "χαρτί". Δεν υπάρχει τέτοιου είδους βεβαίωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όμως Τάσο, εδώ θα διαφωνήσω μερικώς.

Εννοείται ότι το υπουργείο δεν πρόκειται να δεχτεί σε απολύτως καμία περίπτωση χαρτί εκτός του τύπου Α' (το παίρνεις 1 μήνα+ μετά την απόλυση) ή τη βεβαίωση απόλυσης (το παίρνεις τη μέρα του λελέ) αλλά έχω δει χαρτί προβλεπόμενης μέρας απόλυσης. Ένας τύπος τους έπρηζε κάθε μέρα, έβαλε και 1000 βύσματα και πήρε χαρτί προβλεπόμενης ημέρας απόλυσης επειδή το χρειαζόταν για διορισμό σε ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεία (ΠΡΟΣΟΧΗ!!! όχι στο δημόσιο)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όμως Τάσο, εδώ θα διαφωνήσω μερικώς.

Εννοείται ότι το υπουργείο δεν πρόκειται να δεχτεί σε απολύτως καμία περίπτωση χαρτί εκτός του τύπου Α' (το παίρνεις 1 μήνα+ μετά την απόλυση) ή τη βεβαίωση απόλυσης (το παίρνεις τη μέρα του λελέ) αλλά έχω δει χαρτί προβλεπόμενης μέρας απόλυσης. Ένας τύπος τους έπρηζε κάθε μέρα, έβαλε και 1000 βύσματα και πήρε χαρτί προβλεπόμενης ημέρας απόλυσης επειδή το χρειαζόταν για διορισμό σε ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεία (ΠΡΟΣΟΧΗ!!! όχι στο δημόσιο)

εγώ τέτοια βεβαίωση δε γνωρίζω. Υπολόγιζουν και τις ημέρες φυλακής; :P

υ.γ. αυτό το post το είδες, το άλλο που σου ζητάω βοήθεια να ποστάρουμε την προκήρυξη σε αρχείο zip δεν την είδες; :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωπ έχεις δίκιο. Το δουλεύω μαην χενεράλ!

Εντιτ: όσο και αν κόψω με το ακρομπατ, μένει πάνω από 150 kb και όλα τα άλλα format πιάνουν περισσότερο από pdf. Οπότε έχουμε 2 λύσεις:

Α) Όποιος θέλει, μπορεί να κατεβάσει την προκήρυξη μέσω ραπιντσεαρ στο ακόλουθο λινκ:

προκήρυξη Αύγουστος 2008

Β) Αν πάλι βαριέστε από ραπιντσεαρ υπάρχει και άλλη λύση, πιο δύσκολη για τους αρχάριους: κατεβάστε το πρώτο κομμάτι από εδώ και στο επόμενο ποστ μου υπάρχει και το 2ο κομμάτι. Ακολουθούν οι οδηγίες

prokiriksi.zip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατεβάζετε και το δεύτερο κομμάτι και το μετονομάζετε σε prokiriksi.z01. Τρέχετε το πρώτο και ανοίγει ολόκληρη η προκήρυξη. Αν δεν τα καταφέρνετε, απλά κατεβάστε το από το ραπιντσεαρ διαλέγοντας free user (ή premium, όσοι έχουν premium)

prokiriksi2.zip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Thanks.gifΔεν ξέρω κατά πόσο θα καταφέρουν να το ανοίξουν όλοι. Ας υπάρχει όμως για παν ενδεχόμενο.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αφου ρωταμε γενικοτερα...

μια καλη μου φιλη ειναι στην παραταση μερους της ειδικοτητας και ειναι υποχρεη υπηρεσιας υπαιθρου

επιμενει οτι μπορει να συμετασχει στην προκυρηξη χωρις να παραιτηθει, φοβαμαι ομως οτι ιετσι θα ακυρωθει.

τι λετε;

Στα δικαιολογητικά υπόχρεου υπηρεσίας απαιτείται για όσους έχουν προϋπηρεσία σε νοσοκομείο βεβαίωση παραίτησης και διαγραφής από τη δύναμη του προσωπικού του Νοσοκομείου.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ καλησπερα!ειμαι νεος στο forum (συντακτικα μονο οχι αναγνωστικα)

να ρωτησω 3 πραγματακια, οποιος ξερει παρακαλω ας απαντησει!

(1) Η θητεια του αγροτικου ειναι εννεάμηνη για τους υπόχρεους ιατρούς συμφωνα με την τροπολογια του Φεβρουαριου. Αν τον Σεπτεμβρη βγει νεα (που απ οτι καταλαβα θα βγει) και αλλαξει την διαρκεια απο 9μηνη-->12μηνη και ο διορισμος των επιτυχοντων της προκυρηξης αυγουστου γινει μερα μεταγενεστερη της δημοσιευσης της τροπολογιας τοτε τελικα τι θα ισχυσει???9μηνη ή 12 μηνη θητεια?

(2) Μπορει καποιος να μην δεχτει την θεση αγροτικου και να μην χασει τα μορια αναμονης?και αν ναι με ποιες προυποθεσεις? πχ να αρνηθει τη θεση μεσα σε καποια χρονικη περιοδο απο τη ανακοινωση αποτελεσματων?

(3) Τα μορια εγγαμου με παιδι ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να ξαναμπουν στο παιχνιδι??

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Η θητεία για την υπηρεσία υπαίθρου ορίζεται εννεάμηνη από το Ν. 3580/2007 άρθρ. 21 παρ. 3Α (ΦΕΚ 134 τ. Α΄) που ψηφίστηκε πέρυσι το καλοκαίρι.

2. Το Σεπτέμβριο δεν θα βγει νέα προκήρυξη, το πολύ να βγουν τα αποτελέσματα μέχρι τότε.

3. Η κάθε προκήρυξη όταν δημοσιεύεται αναφέρει πόση είναι η διάρκειά της θητείας (αναφέρει βάσει ποιον διατάξεων-Φ.Ε.Κ. δημοσιεύεται).

4. Η επόμενη προκήρυξη, πολύ πιθανόν τον Οκτώβριο θα δημοσιευθεί βάσει του νέου Φ.Ε.Κ. (εφόσον δημοσιευθεί)που θα ορίζει την υπηρεσία υπηρεσίας υπαίθρου 12μηνη.

5. Πέρυσι η προκήρυξη του Μαΐου ήταν βάσει του παλιότερου νόμου που όριζε την υπηρεσία υπαίθρου 15μηνη. Ο νόμος άλλαξε σε εννεάμηνη θητεία το καλοκαίρι, αλλά οι διορισμοί που έγιναν αργότερα των επιτυχόντων ήταν για 15 μήνες. Άρα η θητεία ορίζεται από την προκήρυξη που θα συμμετάσχεις.

6.Τα μόρια δεν τα χάνει μόνο σε περίπτωση έναρξης της ειδικότητας και μόνο.

7. Καμία περίπτωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Η θητεία για την υπηρεσία υπαίθρου ορίζεται εννεάμηνη από το Ν. 3580/2007 άρθρ. 21 παρ. 3Α (ΦΕΚ 134 τ. Α΄) που ψηφίστηκε πέρυσι το καλοκαίρι.

2. Το Σεπτέμβριο δεν θα βγει νέα προκήρυξη, το πολύ να βγουν τα αποτελέσματα μέχρι τότε.

3. Η κάθε προκήρυξη όταν δημοσιεύεται αναφέρει πόση είναι η διάρκειά της θητείας (αναφέρει βάσει ποιον διατάξεων-Φ.Ε.Κ. δημοσιεύεται).

4. Η επόμενη προκήρυξη, πολύ πιθανόν τον Οκτώβριο θα δημοσιευθεί βάσει του νέου Φ.Ε.Κ. (εφόσον δημοσιευθεί)που θα ορίζει την υπηρεσία υπηρεσίας υπαίθρου 12μηνη.

5. Πέρυσι η προκήρυξη του Μαΐου ήταν βάσει του παλιότερου νόμου που όριζε την υπηρεσία υπαίθρου 15μηνη. Ο νόμος άλλαξε σε εννεάμηνη θητεία το καλοκαίρι, αλλά οι διορισμοί που έγιναν αργότερα των επιτυχόντων ήταν για 15 μήνες. Άρα η θητεία ορίζεται από την προκήρυξη που θα συμμετάσχεις.

6.Τα μόρια δεν τα χάνει μόνο σε περίπτωση έναρξης της ειδικότητας και μόνο.

7. Καμία περίπτωση.

εθχαριστω φιλε μου να εισαι καλα για την πληροφορηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα δικαιολογητικά υπόχρεου υπηρεσίας απαιτείται για όσους έχουν προϋπηρεσία σε νοσοκομείο βεβαίωση παραίτησης και διαγραφής από τη δύναμη του προσωπικού του Νοσοκομείου.

thanks, κι εγω πιστευω οτι ετσι ισως ακυρωθει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η νεα προκηρυξη ειναι για τα περ' αμπελια (κοινως γεματη ανακριβειες). Στην Κερκυρα εχει προκηρυχθει θεση για Κ.Υ. με ημερομηνια κενωσης 5/11/08, παροτι ο γιατρος που την πηρε σε προηγουμενη προκηρυξη, κανει ακομα το τριμηνο. Οι ενδιαφερομενοι καλου-κακου ας διασταυρωσουν τις ημερομηνιες κενωσης θεσης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5. Πέρυσι η προκήρυξη του Μαΐου ήταν βάσει του παλιότερου νόμου που όριζε την υπηρεσία υπαίθρου 15μηνη. Ο νόμος άλλαξε σε εννεάμηνη θητεία το καλοκαίρι, αλλά οι διορισμοί που έγιναν αργότερα των επιτυχόντων ήταν για 15 μήνες. Άρα η θητεία ορίζεται από την προκήρυξη που θα συμμετάσχεις.

Τασο, εισαι σιγουρος? Εγω ημουν στην προκηρυξη του Μαΐου, αλλα με 9μηνη συμβαση (ο διορισμος μου ηρθε Αυγουστο). Δωσε τα φωτα σου, please.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η νεα προκηρυξη ειναι για τα περ' αμπελια (κοινως γεματη ανακριβειες). Στην Κερκυρα εχει προκηρυχθει θεση για Κ.Υ. με ημερομηνια κενωσης 5/11/08, παροτι ο γιατρος που την πηρε σε προηγουμενη προκηρυξη, κανει ακομα το τριμηνο. Οι ενδιαφερομενοι καλου-κακου ας διασταυρωσουν τις ημερομηνιες κενωσης θεσης.
Το συγκεκριμένο Κ.Υ. είναι μονοθέσιο;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συγκεκριμένο Κ.Υ. είναι μονοθέσιο;

Οχι, αλλα η προκηρυξη αναφερεται στη συγκεκριμενη θεση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συγκεκριμένο Κ.Υ. είναι μονοθέσιο;

Οχι, αλλα η προκηρυξη αναφερεται στη συγκεκριμενη θεση.

Προκήρυξη Αυγούστου 2007 arrow%20right.gif οι διορισμοί έγιναν τον Ιανουάριο 2008

Κ.Υ. Άνω Λευκίμμης (1 θέση) (24-5-07 )

Κ.Υ .Άνω Λευκίμμης για τα Π. Ι. Αγ.Ματθαίου (31-10-07), Περιβολίου (26-9-07)

Προκήρυξη Απριλίου 2008 arrow%20right.gif οι διορισμοί έγιναν τον Μάιο του 2008

2379 ΠΙ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Α ΘΕΣΗ) 17/9/2008 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2380 ΠΙ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Β ΘΕΣΗ) 17/9/2008 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Προκήρυξη Αυγούστου 2008

2379 Κ.Υ ΑΝΩ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Α ΘΕΣΗ) 5-11-08 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2380 Κ.Υ ΑΝΩ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Β ΘΕΣΗ) 13-11-08 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Το Κ.Υ. Λευκίμνης (Άνω Λευκίμνης) έχει 2 οργανικές θέσεις στο Κ.Υ. και άλλες οργανικές που εξυπηρετούν τα Π.Ι.

Βάσει των κωδικών (κάθε οργανική θέση έχει άλλο κωδικό) οι συνάδελφοι που διορίστηκαν 5 & 13 Φεβρουαρίου αντίστοιχα και υπηρετούν τώρα στο Κ.Υ. απολύονται στις 5 & 13 Νοεμβρίου 2008, οπότε καλώς είναι οι θέσεις τους στην προκήρυξη.

Πιθανόν, οι συνάδελφοι που διορίστηκαν τον Μάιο να εξυπηρετήσουν τα Π.Ι. που ανήκουν στο Κ.Υ. (μάλλον αυτό είναι, γιατί στην προκήρυξη του Απριλίου γράφει Π.Ι. και όχι Κ.Υ.)

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έχουν τους ίδιους κωδικούς.

Δεν βλέπω πάντως κανένα άλλο σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.