Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Αυγούστος 2008


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

να σας ρωτήσω κάτι; στο νομο Αττικής εχει ενα νεο ΠΙ Καρατζα ξερει κανεις που βρισκεται ακριβως και σε ποιο ΚΥ υπαγεται; εβγαλα τους χαρτες μου και δεν το βρισκω πουθενα!!ευχαριστω a priori!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 512
  • Created
  • Last Reply
2379 ΠΙ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Α ΘΕΣΗ) 17/9/2008 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2380 ΠΙ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Β ΘΕΣΗ) 17/9/2008 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Προκήρυξη Αυγούστου 2008

2379 Κ.Υ ΑΝΩ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Α ΘΕΣΗ) 5-11-08 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2380 Κ.Υ ΑΝΩ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Β ΘΕΣΗ) 13-11-08 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΓΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Το Κ.Υ. Λευκίμνης (Άνω Λευκίμνης) έχει 2 οργανικές θέσεις στο Κ.Υ. και άλλες οργανικές που εξυπηρετούν τα Π.Ι.

Βάσει των κωδικών (κάθε οργανική θέση έχει άλλο κωδικό) οι συνάδελφοι που διορίστηκαν 5 & 13 Φεβρουαρίου αντίστοιχα και υπηρετούν τώρα στο Κ.Υ. απολύονται στις 5 & 13 Νοεμβρίου 2008, οπότε καλώς είναι οι θέσεις τους στην προκήρυξη.

Πιθανόν, οι συνάδελφοι που διορίστηκαν τον Μάιο να εξυπηρετήσουν τα Π.Ι. που ανήκουν στο Κ.Υ. (μάλλον αυτό είναι, γιατί στην προκήρυξη του Απριλίου γράφει Π.Ι. και όχι Κ.Υ.)

Το μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έχουν τους ίδιους κωδικούς.

Δεν βλέπω πάντως καένα άλλο σοβαρό πρόβλημα.

Λοιπον, για να γινω πιο συγκεκριμενος, αναφερομαι στη θεση 2380. Εδω κανεις δε διοριστηκε στις 5 & 13 Φεβρουαρίου. Η γιατρος που δουλευε εκει διοριστηκε το Δεκεμβρη και τελειωνε τον Ιουνιο, οποτε και διοριστηκε για τριμηνο ο καινουργιος. Η γιατρος πηρε τριμηνη παραταση, τελειωνει το Σεπτεμβρη και ερχεται ο νεος (που ξεκινησε Ιουνιο). Αρα, για ποτε προκηρυσσεται αυτη η θεση???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει Π.Ι. Λευκίμνης ή Κ.Υ. Λευκίμνης με 2 οργανικές θέσεις και κάποιες άλλες που ανήκουν στα Π.Ι. του Κ.Υ.;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει Π.Ι. Λευκίμνης ή Κ.Υ. Λευκίμνης με 2 οργανικές θέσεις και κάποιες άλλες που ανήκουν στα Π.Ι. του Κ.Υ.;

Υπαρχει Κ.Υ. Λευκιμμης με 3 θεσεις (η πρωτη δινει αποσπαση στην αιμοδοσια του νοσοκομειου), οι αλλες 2 ειναι στο Κ.Υ., και 5-6 θεσεις σε Π.Ι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να σας ρωτήσω κάτι; στο νομο Αττικής εχει ενα νεο ΠΙ Καρατζα ξερει κανεις που βρισκεται ακριβως και σε ποιο ΚΥ υπαγεται; εβγαλα τους χαρτες μου και δεν το βρισκω πουθενα!!ευχαριστω a priori!
Γαλατά, Τροιζήνας, Τζάνειο....πισυτεύω να βοήθησα :rolleyes:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει Π.Ι. Λευκίμνης ή Κ.Υ. Λευκίμνης με 2 οργανικές θέσεις και κάποιες άλλες που ανήκουν στα Π.Ι. του Κ.Υ.;

Υπαρχει Κ.Υ. Λευκιμμης με 3 θεσεις (η πρωτη δινει αποσπαση στην αιμοδοσια του νοσοκομειου), οι αλλες 2 ειναι στο Κ.Υ., και 5-6 θεσεις σε Π.Ι.

Συνολικά 8-9 θέσεις δηλαδή. Μπορεί να αναφέρονται σε θέσεις από τα Π.Ι. και να μην είναι λάθος.

Δεν γνωρίζω, απλά υποθέσεις κάνω. Θα δούμε την Δευτέρα, αν και δεν βλέπω λάθος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνολικά 8-9 θέσεις δηλαδή. Μπορεί να αναφέρονται σε θέσεις από τα Π.Ι. και να μην είναι λάθος.

Δεν γνωρίζω, απλά υποθέσεις κάνω. Θα δούμε την Δευτέρα, αν και δεν βλέπω λάθος.

Μα αφου στη προκυρηξη αναφερεται καθαρα οτι προκειται για θεση του Κ.Υ. (αλλωστε οι 2 θεσεις απο πανω, που ειναι Π.Ι. ανηκουν στο συγκεκριμενο Κ.Υ.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνολικά 8-9 θέσεις δηλαδή. Μπορεί να αναφέρονται σε θέσεις από τα Π.Ι. και να μην είναι λάθος.

Δεν γνωρίζω, απλά υποθέσεις κάνω. Θα δούμε την Δευτέρα, αν και δεν βλέπω λάθος.

Μα αφου στη προκυρηξη αναφερεται καθαρα οτι προκειται για θεση του Κ.Υ. (αλλωστε οι 2 θεσεις απο πανω, που ειναι Π.Ι. ανηκουν στο συγκεκριμενο Κ.Υ.)

Οι θέσεις που προκηρύχθηκαν τον Απρίλιο δεν είναι οι ίδιες με αυτές που προκυρύχθηκαν με την προκήρυξη του Αυγούστου.

Του Απριλίου ήταν για τα Π.Ι. που ανήκουν στο Κ.Υ. ενώ αυτές του Αυγούστου είναι για το Κ.Υ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι θέσεις που προκηρύχθηκαν τον Απρίλιο δεν είναι οι ίδιες με αυτές που προκυρύχθηκαν με την προκήρυξη του Αυγούστου.

Του Απριλίου ήταν για τα Π.Ι. που ανήκουν στο Κ.Υ. ενώ αυτές του Αυγούστου είναι για το Κ.Υ.

Τασο, μιλαμε για την προηγουμενη του Απριλιου προκηρυξη, γιατι ο νεος γιατρος ηταν στα αποτελεσματα της 12/03/08. Και μιλαμε παντα για Β' θεση Κ.Υ. Λευκιμμης. Και αφου ο συναδελφος παρουσιαχεται 6/9, πώς αδειαζει στις 13/11?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε, δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως η μία η συνάδελφος Δ.Μ. πήρε τη θέση με την προκήρυξη του Αυγούστου 2007 και διορίστηκε τον Φεβρουάριο του 2008.

Στην επόμενη προκήρυξη βάσει της κατάστασης επιλογής της 7/7/2008 την Α' θέση την πήρε η Γεν. Ιατρός Ν.Ε., την Β' θέση ο Δ.Χ. και την τρίτη ο Β.Δ.

Βάσει των παραπάνω οι θέσεις θα ήταν συμπληρωμένες, οπότε κακώς προκηρύχθηκαν και στην επόμενη αλλά και σε αυτή την προκήρυξη, αφού οι οργανικές θέσεις είναι 2.

Οι θέσεις φαίνονται πως είναι οι ίδιες γιατί αναφέρονται ως Κ.Υ. Λευκίμμης αλλά είναι για τα περιφερειακά ιατρεία που υπάγονται σε αυτό.

Και κάτι τελευταίο, μιας και ο χώρος του κλάδου μας είναι πάρα πολύ μικρός...

Όποιος μαλάκας πήρε τηλέφωνο και μίλησε με την Γεν.Ιατρό του Κ.Υ. την Τετάρτη λέγοντας πως είναι ο πατέρας του Θεοδωρίδη επειδή ήθελε να δηλώσει εκεί ας μας πει και το λόγο που το έκανε. Πόσο γελοία είναι μερικά παιδάκια....μα πόσο. Τυγχάνει να έχω συνομιλήσει με την επιμελήτρια και να γνωρίζω.

Άντε καλό δεκαπενταύγουστο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε καλό δεκαπενταύγουστο....

Τελος παντων, Κυριακη κοντη γιορτη, θα δειξει. Μηπως ξερεις να μου πεις αν τελικα η προκηρυξη Μαιου 2007 ηταν για 9μηνη ή 15μηνη συμβαση, και που μπορω να το βρω αυτο επισημα? Ευχαριστω και καλό τριημερο σε ολους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάσει της προκήρυξης ήταν 15μηνη.

Οι διορισμοί όμως δόθηκαν μετά την δημοσίευση του Φ.Ε.Κ.

Εδώ μέσα σε κάποια συζήτηση είχα πει πως ήταν 9μηνες οι συμβάσεις και κάποιος/α συνάδελφος με διόρθωσε και μου είπε πως όσοι διορίστηκαν τον Οκτώβριο-Νοέμβριο του 2007 με την παραπάνω προκήρυξη υπέγραψαν συμβάσεις 15μηνου αγροτικού.

Ας μας πει υπεύθυνα κάποιος που διορίστηκε τότε, θα είναι η καλυτερη απάντηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε καλό δεκαπενταύγουστο....

Τελος παντων, Κυριακη κοντη γιορτη, θα δειξει. Μηπως ξερεις να μου πεις αν τελικα η προκηρυξη Μαιου 2007 ηταν για 9μηνη ή 15μηνη συμβαση, και που μπορω να το βρω αυτο επισημα? Ευχαριστω και καλό τριημερο σε ολους

αν δε με απατα η μνημη μου η προκηρυξη μαιου 2007 ηταν η πρώτη 9μηνη προκηρυξη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάσει της προκήρυξης ήταν 15μηνη.

Οι διορισμοί όμως δόθηκαν μετά την δημοσίευση του Φ.Ε.Κ.

Εδώ μέσα σε κάποια συζήτηση είχα πει πως ήταν 9μηνες οι συμβάσεις και κάποιος/α συνάδελφος με διόρθωσε και μου είπε πως όσοι διορίστηκαν τον Οκτώβριο-Νοέμβριο του 2007 με την παραπάνω προκήρυξη υπέγραψαν συμβάσεις 15μηνου αγροτικού.

Ας μας πει υπεύθυνα κάποιος που διορίστηκε τότε, θα είναι η καλυτερη απάντηση.

Μαλλον θα σε τρελανω λιγο... Εγω ημουν στην προκηρυξη του περσινου Μαιου, διοριστηκα το Σεπτεμβρη για τριμηνο και το Δεκεμβρη, μετα την εκπαιδευση, υπεγραψα συμβαση Δημοσιου Δικαιου ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ, αλλα μου ειπαν απο το γραφειο προσωπικου οτι τα χαρτια που υπεγραψα ηταν παλια και οτι θα δουλευα μονο 6 μηνες. Νομιζεις οτι μπορω να κανω κατι? Υποθετω αυτο θα αφορα και αλλους συναδελφους της ιδιας περιοδου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ διορίστηκα τον Oκτώβρη του 2007 και έκανα εννιάμηνο.Το ίδιο φυσικά και όσοι άλλοι διορίστηκαν μαζί με μένα στο ίδιο νοσοκομείο και όχι μόνο.Εγώ έχω και μια άλλη απορία.Αν κάποιος δεν ολοκλήρωσε το εννιάμηνο αγροτικό και στη συνέχεια το αγροτικό γίνει και πάλι 12μηνο,πόσο θα πρέπει να υπηρετήσει την επόμενη φορά που θα ξαναπάρει αγροτικό για να θεωρείται οτι το ολοκλήρωσε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάσει της προκήρυξης ήταν 15μηνη.

Οι διορισμοί όμως δόθηκαν μετά την δημοσίευση του Φ.Ε.Κ.

Εδώ μέσα σε κάποια συζήτηση είχα πει πως ήταν 9μηνες οι συμβάσεις και κάποιος/α συνάδελφος με διόρθωσε και μου είπε πως όσοι διορίστηκαν τον Οκτώβριο-Νοέμβριο του 2007 με την παραπάνω προκήρυξη υπέγραψαν συμβάσεις 15μηνου αγροτικού.

Ας μας πει υπεύθυνα κάποιος που διορίστηκε τότε, θα είναι η καλυτερη απάντηση.

Μαλλον θα σε τρελανω λιγο... Εγω ημουν στην προκηρυξη του περσινου Μαιου, διοριστηκα το Σεπτεμβρη για τριμηνο και το Δεκεμβρη, μετα την εκπαιδευση, υπεγραψα συμβαση Δημοσιου Δικαιου ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ, αλλα μου ειπαν απο το γραφειο προσωπικου οτι τα χαρτια που υπεγραψα ηταν παλια και οτι θα δουλευα μονο 6 μηνες. Νομιζεις οτι μπορω να κανω κατι? Υποθετω αυτο θα αφορα και αλλους συναδελφους της ιδιας περιοδου.

εγώ ξέρω πως η θητεία ήταν 9μηνη, οπότε λάθος του νοσοκομείου και λογικά δεν πρέπει και να κάνεις και τίποτα

μου αρέσει η άλλη έλεγε πως υπέγραψε 15μηνη σύμβαση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ διορίστηκα τον Oκτώβρη του 2007 και έκανα εννιάμηνο.Το ίδιο φυσικά και όσοι άλλοι διορίστηκαν μαζί με μένα στο ίδιο νοσοκομείο και όχι μόνο.Εγώ έχω και μια άλλη απορία.Αν κάποιος δεν ολοκλήρωσε το εννιάμηνο αγροτικό και στη συνέχεια το αγροτικό γίνει και πάλι 12μηνο,πόσο θα πρέπει να υπηρετήσει την επόμενη φορά που θα ξαναπάρει αγροτικό για να θεωρείται οτι το ολοκλήρωσε?

Η συμβαση που υπεγραψες μετα το τριμηνο για ποσο ηταν? Στην ερωτηση σου, λογικα θα υπηρετησει συμφωνα με τη νεα συμβαση που θα υπογραψει (12μηνη).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ διορίστηκα τον Oκτώβρη του 2007 και έκανα εννιάμηνο.Το ίδιο φυσικά και όσοι άλλοι διορίστηκαν μαζί με μένα στο ίδιο νοσοκομείο και όχι μόνο.Εγώ έχω και μια άλλη απορία.Αν κάποιος δεν ολοκλήρωσε το εννιάμηνο αγροτικό και στη συνέχεια το αγροτικό γίνει και πάλι 12μηνο,πόσο θα πρέπει να υπηρετήσει την επόμενη φορά που θα ξαναπάρει αγροτικό για να θεωρείται οτι το ολοκλήρωσε?

Ευχαριστώ SOTOSMAN για την απάντηση. Μάλλον δεν θα ξέρουν ούτε στο υπουργείο, αφού είναι η πρώτη φορά, αν δεν κάνω λάθος που αυξάνεται η θητεία.

Λογικά όμως θα κάνεις το υπόλοιπο διάστημα που σου απομένει για να συμπληρώσεις 12 μήνες.

Αν γινόταν για παραδειγμα παλιότερα κάτι ανάλογο, αυτός που άρχισε με 15μηνο και ξανά πήρε θέση με 9μηνη θητεία θα έκανε μόνο 9 μήνες και όχι 15.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ διορίστηκα τον Oκτώβρη του 2007 και έκανα εννιάμηνο.Το ίδιο φυσικά και όσοι άλλοι διορίστηκαν μαζί με μένα στο ίδιο νοσοκομείο και όχι μόνο.Εγώ έχω και μια άλλη απορία.Αν κάποιος δεν ολοκλήρωσε το εννιάμηνο αγροτικό και στη συνέχεια το αγροτικό γίνει και πάλι 12μηνο,πόσο θα πρέπει να υπηρετήσει την επόμενη φορά που θα ξαναπάρει αγροτικό για να θεωρείται οτι το ολοκλήρωσε?

Η συμβαση που υπεγραψες μετα το τριμηνο για ποσο ηταν? Στην ερωτηση σου, λογικα θα υπηρετησει συμφωνα με τη νεα συμβαση που θα υπογραψει (12μηνη).

Υπέγραψα μία αρχική σύμβαση.Ήταν ενιαία σύμβαση δημοσίου δικαίου,η οποία έλεγε ό,τι ακριβώς και ο διορισμός.Δηλαδή 3+6.Και λόγω του ότι ήταν ενιαία και είχα άγονο δήλωσα αμέσως και τμήμα ειδικότητας.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ SORRY ΑΝ ΤΟ ΛΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ......

ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.............

ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ...ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ..

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ???

ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ....??

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[Υπέγραψα μία αρχική σύμβαση.Ήταν ενιαία σύμβαση δημοσίου δικαίου,η οποία έλεγε ό,τι ακριβώς και ο διορισμός.Δηλαδή 3+6.Και λόγω του ότι ήταν ενιαία και είχα άγονο δήλωσα αμέσως και τμήμα ειδικότητας.

Αντιθετως μια συναδελφος μου, στο ιδιο νοσοκομειο με μενα, που διοριστηκε Οκτωβρη, υπεγραψε (οπως κι εγω) συμβαση Ι.Δ. για το τριμηνο και Δ.Δ. για ΕΝΑ ΕΤΟΣ (οπως κι εγω) και επειδη το δικο της ηταν και αγονο, μπορεσε να δηλωσει τμημα ειδικοτητας ΜΟΝΟΝ αφου ειχε εκπληρωσει το τριμηνο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελαβα μερος στη προκηρυξη του Μαιου του 2007...Διοριστηκα τον Σεμπτεμβριο του 2007...Εννιαμηνη συμβαση...Ημουν στη πρωτη φουρνια που εκανε 9μηνο...Γαμω τη γκαντεμια μου... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ SORRY ΑΝ ΤΟ ΛΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ......

ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.............

ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ...ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ..

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟ???

ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ....??

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.....

μπορεις να δηλωσεις αγροτικο οταν εχεις τον αριθμο της αδειας ασκησης επαγγελματος και οχι της αιτησης!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

5. Άδεια άσκησης επαγγέλματος από Νομαρχία.

γράφει πουθενά ότι θέλει μόνο αριθμό άδειας και αν μπορείς να μας εξηγήσεις τι είναι αυτός ο "αριθμός άδειας" και που το γράφει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.