Jump to content

Προσεχώς: υπεράριθμοι ειδικευόμενοι στα περιφεριακά νοσοκομεία


tsatsos

Recommended Posts

δεν θεωρω οτι επειδη εχω 9 ειμαι καλυτερη γιατρος απο αλλους που εχουν 6.ειναι πολλοι οι παραμετροι!μεχρι κ ο αινσταιν ειχε κακους βαθμους!ειναι τοσα πραγματα που παιζουν ρολο!αντι να αντιμετωπισουν το προβλημα σοβαρα σκαρφιζονται ημιμετρα!παντως αν ειχα 6 εννοειται οτι δεν θα μου αρεζε με τιποτα να παραχωρησω την θεση μου σε καποιον αλλον που εχει 9 για να εκπαιδευτει πρωτα ο καλος γιατρος,οπως ειπε κ ενας φιλοτιμος συναδελφος στα παραπανω ποστ.καλο ειναι το φιλοτιμο αλλα οχι κ σε τετοιο βαθμο.αυτοπεποιθηση παιδια!!! emcoolemwin οταν θελουμε ολα τα μπορουμε! emsuperman

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 130
  • Created
  • Last Reply

Ολγα, μαλλον εχεις δικιο, οταν υπονοεις οτι το 9 δε σημαινει κατι ιδιαιτερο.Προς επιρρωση αυτου που λες , ειναι και το <<πολλοι....παραμετροι>> . Ελεος βρε Ολγα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα να το επισημάνω κι εγώ, αλλά σκέφτηκα να αφήσω άλλον να γίνει κακός :anavwfwties: . Υπάρχει, βεβαια, και πιθανότητα η Όλγα να χρησιμοποιεί τον πρώτο ενικό απλώς υποθετικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι, ρε παιδί μου, αλλά να, πώς να το κάνουμε, όταν κάποιος έχει βγάλει 9 (και δεν είναι κομματόσκυλο, δε γράφει εξετάσεις με το ακουστικό στο αυτί συνδεδεμένο με κινητό και δεν τα'χει με καθηγητή-δηλαδή δεν ανήκει σ'αυτούς που φταίνε για τη φήμη ότι η Ιατρική Αθήνας είναι εύκολη) , περιμένεις να μιλάει καλύτερα από το μέσο Έλληνα. Ακόμα-ακόμα να ξέρει τι σημαίνει "επίρρωση", που χρησιμοποίησε ο συνάδελφος επάνω, και ομολογώ ότι πρώτη φορά το ακούω, αν και φημίζομαι για τη γνώση της νεοελληνικής!

Αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου, ότι-δυστυχώς-ο βαθμός πτυχίου δε συνεπάγεται ότι κάποιος είναι καλός γιατρός. Και σε αυτό φταίει ο τρόπος εξέτασης. Ερωτήσεις παπαγαλίας, ακόμα και στη δερματολογία, που θα'πρεπε οι εξετάσεις να είναι προφορικά, με εικόνες! Και στο 6ο έτος "τι γνωρίζετε για...", αντί για κλινικά περιστατικά! Αν είχε ένα καλό ο Κρεατσάς, ήταν ο καταπληκτικός τρόπος που εξέταζε. Ο γιατρός πρέπει να έχει κλινική σκέψη και να στροφάρει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι, ρε παιδί μου, αλλά να, πώς να το κάνουμε, όταν κάποιος έχει βγάλει 9 (και δεν είναι κομματόσκυλο, δε γράφει εξετάσεις με το ακουστικό στο αυτί συνδεδεμένο με κινητό και δεν τα'χει με καθηγητή-δηλαδή δεν ανήκει σ'αυτούς που φταίνε για τη φήμη ότι η Ιατρική Αθήνας είναι εύκολη) , περιμένεις να μιλάει καλύτερα από το μέσο Έλληνα. Ακόμα-ακόμα να ξέρει τι σημαίνει "επίρρωση", που χρησιμοποίησε ο συνάδελφος επάνω, και ομολογώ ότι πρώτη φορά το ακούω, αν και φημίζομαι για τη γνώση της νεοελληνικής!

Αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου, ότι-δυστυχώς-ο βαθμός πτυχίου δε συνεπάγεται ότι κάποιος είναι καλός γιατρός. Και σε αυτό φταίει ο τρόπος εξέτασης. Ερωτήσεις παπαγαλίας, ακόμα και στη δερματολογία, που θα'πρεπε οι εξετάσεις να είναι προφορικά, με εικόνες! Και στο 6ο έτος "τι γνωρίζετε για...", αντί για κλινικά περιστατικά! Αν είχε ένα καλό ο Κρεατσάς, ήταν ο καταπληκτικός τρόπος που εξέταζε. Ο γιατρός πρέπει να έχει κλινική σκέψη και να στροφάρει...

Ο γιατρός πρέπει να έχει κλινική σκέψη και να στροφάρει...

αυτο προσπαθησα να εκφρασω στο προηγουμενο ποστ!συμφωνω!αλλα ανθρωποι ειμαστε κ κανουμε λαθη!μη με κρινετε ελαφρα την καρδια..ειχα πολυ καλο βαθμο στην εκθεση,στις πανελληνιες!ασε που τωρα με αγχωσατε και ολο λαθη θα κανω!αχ,αχ! :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.