Jump to content

Ορκωμοσία Φοιτητών Ιατρικής σχολής Αθηνών


tik-tak

Recommended Posts

Από όσο γνωρίζω στην ορκωμοσία στις 26/02/2013 μπορούν να ορκιστούν μόνο αυτοί που έχουν δώσει εξετάσεις μέχρι και τις 25/01/2013, δηλ. μέχρι και το τέλος της προηγούμενης πτυχιακής. Οι άλλοι στην επόμενη ορκωμοσία που από ότι μου είπαν είναι σε ένα μήνα από το τέλος αυτής της πτυχιακής, δηλ. 29/04/2013, που βέβαια πέφτει Μεγάλη Δευτέρα, οπότε μπορεί και να πάει 15/05/2013.Σιγά τι είναι η αναμονή 3 μηνών χωρίς πτυχίο...Εγώ ήδη περίμενα τρείς μήνες αφού έχασα την προηγούμενη ορκωμοσία και δεν με αφήνουν να ορκιστώ ούτε σε αυτήν, αφού διάλεξα να αλλάξω κλινική την οποία όμως ήταν να τελειώσω 09/11/2012 και λόγω των γνωστών βλακειών (καταληψεις, απεργείες) τέλειωσα 03/12/2012. Επίσης το άλλο που μου είπαν προχτές όταν τους ζήτησα να ορκιστώ είναι ότι υπάρχουν και άλλοι σαν κι εμένα, και ότι αν ήμουν η μοναδική τέτοια θα με άφηναν. Άσε που αν πήγαινα στην κανονική μου κλινική τον Σεπτέμβριο πάλι θα μπορούσα να ορκιστώ τώρα. Οπότε μάλλον και εσείς θα πρέπει να περιμένετε.

Υ.Γ:'Οποιος είναι σαν κι εμένα, γιατί έμαθα ότι κι άλλοι πήραν τηλ. στη γραμματεία για το ίδιο πρόβλημα, γνωρίζει μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι για να μην περιμένουμε άδικα άλλους 3-4 μήνες;;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ξερει κανείς για κλήρωση απο τον ΣΦΙΑ για τη σειρα δηλωσης ειδικοτητας στις νομαρχιες τη δευτερα?

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Με την κλήρωση για σειρά ειδικότητας ξέρετε τι θα γίνει (ώρα και τόπος)? Υπενθυμίζω ότι η επομένη της ορκωμοσίας (Μ.Τετάρτη) είναι αργία για το δημόσιο (η Πρωτομαγιά μεταφέρεται μόνο για τον ιδιωτικό τομέα), άρα και για τις νομαρχίες, οπότε η κατάθεση των πτυχίων στη νομαρχία θα γίνει τη Μ.Πέμπτη? Επίσης βγαίνει μια ενιαία κλήρωση για Αθήνα-Πειραιά ή ξεχωριστά για τις 2 περιοχές?

Τροποποιήθηκε από CAPTAIN PICARD
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Καλησπερα ! Στο κλειστο group των επι πτυχιω φοιτητων στο fb υπαρχουν παιδια τα οποια μιλησαν με την κυρια της μηχανογραφησης και τον κ. Ζακοπουλο (Αντιπροεδρος της σχολης ) . Εχει ξεκινησει σιγα σιγα η διαδικασια και στις 20.1 θα εχουν νεο ραντεβου για τα περαιτερω. Για περισσοτερες λεπτομερειες μπορειτε να μπειτε και να ρωτησετε εκει. Το group βρισκεται εδω :

https://m.facebook.com/groups/557172444336993?refid=27

Τροποποιήθηκε από Vandrarna
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις επέστρεψα από τη γραμματεία [17 Ιανουαρίου 2014] που πήγα να ρωτήσω, αδαώς, τι πρέπει να κάνω τώρα που έχω περάσει και το τελευταίο μάθημα [το πέρασα το σεπτέμβρη πριν την απεργία]. Η απάντηση που πήρα είναι ότι δεν μπορω να κάνω απολύτως τίποτα αυτή τη στιγμή.

Στην ερώτησή μου αν χρειάζεται να κάνω κάποια αίτηση για άνοιγμα καρτέλας [είμαι πολύ παλιό πτυχίο και είχα ακόμα αυτή την εικόνα] η απάντηση που πήρα είναι όχι.

Στην ερώτησή μου για το τι τέλος πάντων χρειάζεται να κάνω η απάντηση που πήρα είναι αίτηση ορκωμοσίας.

Στην ερώτησή μου αν μπορώ να κάνω αίτηση ορκομωσίας η απάντηση που πήρα είναι όχι.

Στην ερώτησή μου γιατί δεν μπορώ να κάνω αίτηση ορκωκομοσίας η απάντηση που πήρα είναι γιατί δεν έχει βγει ανακοίνωση.

Στην ερώτησή μου αν υπολογίζει πότε θα βγει τέτοια ανακοίνωση η απάντηση που πήρα είναι άγνωστο.

Στην ερώτησή μου γιατί δεν έχει περαστεί ο βαθμός του μαθήματος που πέρασα πριν την απεργία η απάντηση που πήρα είναι ότι τώρα έφυγαν οι καταστάσεις από τη γραμματεία.

ΑΝ κάποιος/α συνάδελφος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ή κάτι περισσότερο για την διαδικασία λήψης πτυχίου όπως και για την συγκεκριμένη ορκωμοσία, θα τον/ην παρακαλούσα να τα αναρτήσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφε αν δεν το εκανες ηδη ζητα μια κατασταση βαθμολογιας, και για οσα μαθηματα δεν εχει περαστει βαθμος περνα απο τις αντιστοιχες Γραμματειες των μαθηματων και ρωτα αν εστειλαν το βαθμο σου. Να το επιβεβαιωσουν κιολας, πες τους "λειπει ο βαθμος μου απο την καρτελα και θα χασω την ορκομωσια".

Εγω κυνηγουσα τη Γραμματεια του τελευταιου μαθηματος λιγες μερες πριν την ορκομωσια, να στειλει τη βαθμολογια της εξεταστικης που συμμετειχα στην κεντρικη Γραμματεια (πανε ολοι οι βαθμοι της εξετασης μαζι οχι μονο ο δικος σου).

Οταν ανακοινωθει η ορκομωσια, πας κανεις μια αιτηση και πληρωνεις ενα ποσο για τον παπυρο, Μετα συνεννοειστε οσοι ορκιζεστε, παιρνετε μια λιστα με αυτους που ορκιζονται απο τη Γραμματεια και κανετε μια κληρωση μεταξυ σας, για τη σειρα το επομενο πρωι μετα την ορκομωσια στο τμημα ειδικοτητων της Νομαρχιας (Φειδιππιδου). Μετα την ορκομωσια περνατε το μεσημερι απο τη σχολη, θα σας πουνε τι ωρα, και παιρνετε το πτυχιο (οχι τον παπυρο αυτον τον παιρνετε μετα απο μηνες).

Αν σε ενδιαφερει για αγροτικο, μετα κανεις μια αιτηση στη γραμματεια για ειδικη βεβαιωση που γραφει αναλυτικα το βαθμο σου.

Ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολους.

Τροποποιήθηκε από komplexares
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ για τις συμβουλές. αύριο δευτέρα θα πάω πιο δυναμικά στη γραμματεία...

Αγαπητε συναδελφε καταρχας συγχαρητηρια !

Αυριο στις 12 παρα 10 στην εισοδο της γραμματειας, εχουν ραντεβου παιδια που εχουν επισης τελειωσει για να πανε μαζι στον τον κ.Ζακοπουλο για το θεμα της ορκομωσιας. Πηγαινε στη γραμματεια, αλλα στη θεση σου θα πηγαινα και στο ραντεβου να δω τι θα σας πει.

Τροποποιήθηκε από Vandrarna
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρασκεύη 24/1 νέα συνάντηση για όσους έχουν τελειώσει και ενδιαφέρονται να ορκιστούν άμεσα στις 12 έξω από τη γραμματεία.

( από το group των επί πτυχίω φοιτητών στο facebook )

Τροποποιήθηκε από Vandrarna
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ για τις συμβουλές. αύριο δευτέρα θα πάω πιο δυναμικά στη γραμματεία...

Αγαπητε συναδελφε καταρχας συγχαρητηρια !

Αυριο στις 12 παρα 10 στην εισοδο της γραμματειας, εχουν ραντεβου παιδια που εχουν επισης τελειωσει για να πανρ μαζι στον τον κ.Ζακοπουλο για το θεμα της ορκομωσιας. Πηγαινε στη γραμματεια, αλλα στη θεση σου θα πηγαινα και στο ραντεβου να δω τι θα σας πει.

vandrarna, ευχαριστώ

ήμουν σήμερα στη γραμματεία [1ο όροφο] από τις 11.30 μέχρι τις 12.30, αλλά δεν κατάφερα να αναγνωρίσω την ομάδα των φοιτητών για το θέμα της ορκωμοσίας. εν τω μεταξύ επειδή περίμενα στην μηχανογράφηση για ένα θέμα με βαθμό, ήταν εκεί ο κ.Ζακόπουλος μέχρι 12 παρα πέντε περίπου. δεν ξέρω τι έγινε τελικά.

είδα όμως την ανακοίνωσή σου για την παρασκευή 24/1 στις 12 και θα παρευρεθω. ελπίζω να σας αναγνωρίσω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ για τις συμβουλές. αύριο δευτέρα θα πάω πιο δυναμικά στη γραμματεία...

Αγαπητε συναδελφε καταρχας συγχαρητηρια !

Αυριο στις 12 παρα 10 στην εισοδο της γραμματειας, εχουν ραντεβου παιδια που εχουν επισης τελειωσει για να πανρ μαζι στον τον κ.Ζακοπουλο για το θεμα της ορκομωσιας. Πηγαινε στη γραμματεια, αλλα στη θεση σου θα πηγαινα και στο ραντεβου να δω τι θα σας πει.

vandrarna, ευχαριστώ

ήμουν σήμερα στη γραμματεία [1ο όροφο] από τις 11.30 μέχρι τις 12.30, αλλά δεν κατάφερα να αναγνωρίσω την ομάδα των φοιτητών για το θέμα της ορκωμοσίας. εν τω μεταξύ επειδή περίμενα στην μηχανογράφηση για ένα θέμα με βαθμό, ήταν εκεί ο κ.Ζακόπουλος μέχρι 12 παρα πέντε περίπου. δεν ξέρω τι έγινε τελικά.

είδα όμως την ανακοίνωσή σου για την παρασκευή 24/1 στις 12 και θα παρευρεθω. ελπίζω να σας αναγνωρίσω.

Καλησπέρα συνάδελφε την Παρασκευή έλα κατευθείαν πάνω εκεί που είναι το γραφείο του κυρίου ζακοπουλου(στον τρίτο νομίζω). Εκεί θα μας βρεις σίγουρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την Τετάρτη στις 10 οι συνάδελοφοι που θέλουν να ορκιστούν θα προσπαθήσουν να μιλήσουν για το θέμα της ορκομωσίας με τον πρόεδρο της σχολής κ. Δημόπουλο στο γραφείο του 3ο όροφου του κτιρίου που βρίσκεται και η γραμματεία.

( Από ανάρτηση συνάδελφων στο group των επί πτυχίω στο facebook )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο site του ΕΚΠΑ υπάρχει ανακοίνωση ότι η ορκωμοσία για την Ιατρική σχολή θα γίνει στις 11 Φεβρουαρίου και ώρα 09:30-10:30 (1η βάρδια) και 12:30-13:30 ( 2η βάρδια ) στην μεγάλη αίθουσα τελετών στο κεντρικό κτίριο της Πανεπιστημίου . Επειδή επικρατεί ένα γενικότερο αλαλούμ με τη γραμματεία της σχολής, ύστερα από τα γεγονότα του φθινοπώρου ( δείτε απλά τι έγινε με κάτι τόσο απλό όπως η αποστολή του προγράμματος στις γραμματείες ) θα συμβούλευα τους ενδιαφερόμενους να απευθυνθούν άμεσα στη γραμματεία της σχολής, αν δεν το έχουν κάνει ήδη .

http://www.uoa.gr/anakoinoseis- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --ekdhloseis/anakoinoseis/teletes-orkwmosias-ptyxioyxwn.html

Τροποποιήθηκε από Vandrarna
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ορκομωσια ιατρικής σχολής: 11/2 στις 9:30-10:30 στο κεντρικό κτηριο στα προπύλαια.

Ορκομωσια ιατρικής σχολής: 11/2 στις 9:30-10:30 στο κεντρικό κτηριο στα προπύλαια.

Τροποποιήθηκε από Stark11
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.uoa.gr/anakoinoseis- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --ekdhloseis/anakoinoseis/teletes-orkwmosias-ptyxioyxwn.html

Ορκομωσια ιατρικής σχολής: 11/2 στις 9:30-10:30 στο κεντρικό κτηριο στα προπύλαια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Αύριο Τετάρτη 14 Μαϊου στις 14.00 θα γίνει η κλήρωση για την αναμονή στην ειδικότητα που αφορά όσους ορκίζονται την Πέμπτη 15/5.
Οι ενδιαφερόμενοι θα μαζευτούν στο αμφιθέατρο της Παθολογικής Ανατομίας στις 14.00 και μέλη του ΔΣ ΣΦΙΑ θα φέρουν τις οριστικές λίστες της Γραμματείας με αυτούς που αποφοιτούν για να γίνει η κλήρωση. ( Από το site της Νέας Προοπτικής )

Καλή σταδιοδρομία !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Επόμενη ορκωμοσία της Ιατρικής Σχολής την Τρίτη 1 Ιουλίου και ώρα 11:00. Αφορά επί πτυχίω φοιτητές που πέρασαν το τελευταίο τους μάθημα μέχρι και τις 6 Ιουνίου ( ημερομηνία λήξης της εμβόλιμης)

http://www.uoa.gr/anakoinoseis- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --ekdhloseis/anakoinoseis/teletes-orkwmosias-ptyxioyxwn.html

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Καλημέρα συνάδελφοι! Γνωρίζει κανείς αν θα πραγματοποιηθεί η ορκομωσία την Τρίτη 1 Ιουλίου, καθώς επίσης και αν θα γίνει κλήρωση για τις ειδικότητες, πότε και πού? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα συμβουλευα να πατε οπωσδηποτε απο τη γραμματεια της σχολης τη Δευτερα. Μου φαινετα πολυ δυσκολο να γινει κανονικα την 1η Ιουλιου, υστερα απο την κατασταση που εχει διαμορφωθει στη γραμματεια. Π.Χ τα δικα σας μαθηματα εχουν περαστει στο mystydies ? Εχετε κανει αιτηση ορκωμοσιας ; Παρολαυτα, παιδια που ηθελαν να ορκιστουν πηγαν και βρηκαν τον κ. Ζακοπουλο. Δν ξερω αν σε αυτους τους ειπε κατι διαφορετικο, αν ξερουν κατι παραπανω. Ρωτηστε στο group των επι πτυχιω στο facebook.

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Ορκωμοσία πτυχιούχων Ιατρικής Αθηνών την Πέμπτη, 7 Αυγούστου 2014

Μεγάλη Αίθουσα Τελετών, Κεντρικό Κτήριο, Πανεπιστημίου 30

1η τελετή ορκωμοσίας: 10:00 - 11:00

2η τελετή ορκωμοσίας: 11:30 - 12:30

3η τελετή ορκωμοσίας: 13:00 - 14:00

http://www.uoa.gr/anakoinoseis- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --ekdhloseis/anakoinoseis/teletes-orkwmosias-ptyxioyxwn.html

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και καλή σταδιοδρομία!

Τροποποιήθηκε από Anakin Skywalker
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.