Jump to content

Ορκωμοσία Φοιτητών Ιατρικής σχολής Αθηνών


tik-tak

Recommended Posts

Αυτό το "κλείνω καρτέλα" τι σημαίνει..; Όσοι είμαστε επι πτυχίω πρέπει να ανοίξουμε και να κλείσουμε καρτέλα..; Ή απλώς αυτό που εννοείται είναι πως χρειάζεται να είναι περασμένα και τα 61 μαθήματα στην τρέχουσα; Όποιος γνωρίζει.. ας απαντήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Κλεινω καρτελα σημαινει οτι συμπληρωνω τα 61 μαθηματα οποτε μπορω πλεον να ορκιστω(η διαδικασια αναφερεται σε τοπικ εδω μεσα)

Οσο για το ποιοι ''δικαιουνται'' να ορκιστουν (στο ερωτημα του φιλου παραπανω)...Στην επομενη ορκωμοσια μπορουν να λαβουν μερος οσοι συμπληρωσαν τον μαγικο αριθμο 61 (49 υποχρεωτικα και 12 επιλογης)στην τελευταια πτυχιακη , δηλαδη οσοι περασαν τα τελευταια μαθηματα τους στην πτυχιακη Δεκεμβριου - Ιανουαριου.Αυτο απο οσο ξερω ειναι το νομιμο.Αν καποιος περασει το τελευταιο του μαθημα στην πτυχιακη που διεξαγεται τωρα κανονικα θα λαβει μερος στην ορκωμοσια που θα πραγματοποιηθει μετα τον Μαρτη , οπου ληγει κ η τρεχουσα πτυχιακη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

www.grammateia.med.uoa.gr/viewtopic.php?t=2982

ανακοινωση της γραμματειας για την ημερομηνια κ ωρα της ορκωμοσιας δεκεμβριου ( τριτη 6/3/12, 11πμ).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορω πως εβγαλαν ανακοινωση για 6 Μαρτη και μαλιστα 1 βαρδια (αρα ξερουν και τον αριθμο οσων τελειωσαν)..Και εγω περιμενω να μου περαστει ενα μαθημα ..Την Παρασκευη θα περασω απο τη γραμματεια και θα ενημερωσω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πηγα σήμερα στη Βλασση και μου είπε να περάσω από Τρίτη .Η γραμματεία θα είναι ανοιχτή την Τρίτη λόγω της ορκωμοσίας.Καλή ορκομωσία σε όλους....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερα παιδια.. γνωριζει καποιο καλο παιδι να μου πει ποτε γινεται η κληρωση για τη σειρα δηλωσης ειδικοτητας? και μια απορια.. καποια παιδια αφου κλεισαν καρτελα κανονισαν να πανε στη νομαρχια.. ειναι απαραιτητο αυτο? ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους


καλημερα παιδια.. γνωριζει καποιο καλο παιδι να μου πει ποτε γινεται η κληρωση για τη σειρα δηλωσης ειδικοτητας? και μια απορια.. καποια παιδια αφου κλεισαν καρτελα κανονισαν να πανε στη νομαρχια.. ειναι απαραιτητο αυτο? ευχαριστω εκ των προτερων


Μετά την ορκωμοσία η γραμματεία ανακοινώνει τα αποτελέσματα της κλήρωσης, ώστε την επόμενη μέρα να δηλωθούν οι ειδικότητες στις νομαρχίες Αθήνα & Πειραία μ'αυτή τη σειρά

Μία μέρα πριν την ορκωμοσία δίνεται σε μέλη του ΣΦΙΑ ονομαστικός καταλογος με τα αυτούς που προκειται να ορκιστούν την επομένη.
Συγκαλείται συνέλευση και κει πραγματοποιείται κλήρωση μεταξύ αυτών που θα ορκιστούν για την ανάδειξη της σειράς , που θα δηλώσουν στις νομαρχίες Αθηνών και Πειραία. Η κληρωση αυτή γίνεται για να μην υπάρχουν διαξιφισμοί και καχυποψία.

Τα αποτελέσματα της κλήρωσης στέλνονται στις νομαρχίες και τα άτομα δηλώνουν την επομένη της ορκωμοσίας με τη σειρά που κληρώθηκαν. Η κλήρωση αφορά μόνον τις νομαρχίες Αθηνων και Πειραιά.Αν κάποιος πρόκειται να δηλώσει σε άλλη νομαρχία , δεν τον αφορά η κλήρωση. Πάει και δηλώνει ανεξάρτητα.

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η λιστα με τα ονοματα (συμφωνα με την ανακοινωση της γραμματειας) θα βγει τη Δευτερα.Οσο για την κληρωση απο οτι ξερω απο παλιοτερους γινεται ειτε την προηγουμενη της ορκωμοσιας ειτε την ημερα της ορκωμοσιας , το μεσημερι οταν πηγαινουμε να παρουμε τα αντιγραφα πτυχιου..Αν κανεις ξερει την ημερα και την ωρα ας το γραψει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχουν βγάλει ανακοίνωση στη γραμματεία που λέει ότι θα πάμε 8 το πρωί την Τετάρτη να τα παραλάβουμε..

Τροποποιήθηκε από Comfortably Numb
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμα την κάνουμε στις 15.00 μετά την ορκωμοσία, ούτε Γραμματεία ούτε Νομαρχία θα είναι ανοικτή για να πάνε οι λίστες.

Το καλύτερο είναι να γίνει αύριο ώστε να προωθηθούν οι λίστες μέσω Γραμματείας την Τρίτη και να μας περιμένουν στη Νομαρχία την Τετάρτη το πρωί.

Να κρατήσουμε το 13.30-14.00 για αύριο (Δευτέρα) και όποιος έχει λογαριασμό να το ποστάρει και σε κανένα από τα σαιτ των κομμάτων να το δουν όσοι περισσότεροι γίνεται;

Τροποποιήθηκε από giatroudara
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα συγκεντρώθηκε η πλειοψηφία αυτών που ορκίζονται αύριο και η κλήρωση έγινε κανονικά. Τα αποτελέσματα φωτοτυπήθηκαν αρκετές φορές, σφραγίστηκαν από τον ΣΦΙΑ για να τα δώσουμε στις νομαρχίες και τα υπόλοιπα μοιράστηκαν σε όσους ήθελαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

μετα απο χθεσινη τηλ επικοινωνια μου ειπε... παρτε απο δευτερα ξανα δεν γνωριζουμε τιποτα για την ορκωμοσια.... επισης δεν μου εχουν περαστει τα δυο τελευταια μαθηματα ακομα... ελπιζω μεχρι την παρασκευη να υπαρξουν θετικες εξελιξεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλήσαμε με τον πρόεδρο, και μάλλον θα οριστεί ορκωμοσία για τις 10 Μαϊου, αλλά δεν είναι οριστικό. Επίσης, οι βαθμοί έχουν σταλεί στη γραμματεία, αλλά δεν έχουν περαστεί ακόμη. Πάντως αν περιμένεις βαθμούς, καλό είναι να πάρεις στην έδρα του μαθήματος, να επιβεβαιώσεις ότι όντως έχουν σταλεί στη γραμματεία. Νεώτερα θα έχουμε μάλλον Τετάρτη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ

ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ «ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011-12», TOY ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2011-2012, ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 21/05/2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 10.00 (1 βάρδια), ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΛΕΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30).

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ

ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ, ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18 ΜΑΪΟΥ.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1ον) επιτέλους έχουμε ημερομηνία!

2ον) τον κακό τους τον καιρό που τους πήρε 50 μέρες απ την λήξη της πτυχιακής για να κάνουν ορκωμοσία 20 (?) ατόμων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην ανησυχείς όλοι έχουν πρόβλημα με τους βαθμούς.. Εγώ περιμένω 4 μαθήματα και έμαθα σήμερα ότι σε 2 ακόμα να στείλουν τους βαθμούς στη γραμματεία... Και σε όλους, απ' ότι έχω καταλάβει εκκρεμεί η παιδιατρική..Θέλω να πιστεύω ότι θα προλάβουν να τους περάσουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ως την Τετάρτη πρέπει να κλείσουμε καρτέλες, 9-2 στη γραμματεία!Η ορκωμοσια είναι τη Δευτέρα 21/5 στις 10,εμείς πρέπει να είμαστε εκεί απο τις 9 και το αντίγραφο πτυχίου το παίρνουμε την Τρίτη το πρωι στις 8 αν θυμάμαι καλά.Αυτά..αν ισχύει κάτι άλλο ας με διορθώσει κάποιος..η κλήρωση ξέρει κανείς πότε θα γίνει??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ «ΙΟΥΝΙΟΥ – ΙΟΥΛΙΟΥ 2011-12», TOY ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2011-2012, ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 06/08/2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 09.00 π.μ. (1η βάρδια), 10.30 (2η βάρδια) και 12.00 (3η βάρδια) ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΛΕΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30).

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ, ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

ορκωμοσια δεκεμβριου 2012 που αφορα στην εξεταστικη περιοδο σεπτεμβριου 2012 την τριτη 4/12...περισσοτερα στο σαιτ της γραμματειας!

Τροποποιήθηκε από bluefin
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Η ορκομωσία για την περίοδο των πτυχιακών εξετάσων Δεκεμβρίου-Ιανουαρίου οριστηκε στις 26 Φεβρουαριου! Μου είπαν ότι χρειάζεται να κλείσουμε φάκελο, κτλ μια εβδομάδα πριν, δηλ. μεχρι 19 Φεβρουαριου. Αλλά μερικές έδρες (πχ Θεραπευτικη, παιδιατρικη) δεν εχουν στειλει ακομα τους βαθμους! (περιμένουν να τους στείλουν μαζί με την εξεταστικη που ειναι σε εξελιξη!?)

Επικοινωνήστε με τις εδρες που δεν εχουν περασει ακομα τους βαθμούς σας (απο οτι φαινεται στο mystudies) κ πιεστε να τους έχουν στείλει το αργοτερο μέχρι τη δευτέρα 18 Φεβρουαριου!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.