Jump to content

Ορκωμοσία Φοιτητών Ιατρικής σχολής Αθηνών


tik-tak

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Απ'οτι ξερω μετα απο καθε πτυχιακη...δηλαδη λογικα, η επομενη θα ειναι μεσα στον φεβρουαριο μηνα αλλα ας απαντησει κ καποιος αλλος που γνωριζει κατι πιο σιγουρο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Μίλησα προχθές με τη γραμματεία και μου είπαν πως δεν έχει οριστεί ακόμα ημερομηνία. Βασικά ακόμα δεν έχουν σταλεί καν όλοι οι βαθμοί... Πάντως μου είπαν να ξαναπάρω πάλι μετά τις 15 φλεβάρη και ότι η ορκομωσία αναμένεται κάπου μεταξύ τέλη φλεβάρη και μέσα μαρτίου. Ελπίζω να μη μας προλάβει κάποια απ'τις υπόλοιπες ιατρικές έως τότε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπίζω να μη μας προλάβει κάποια απ'τις υπόλοιπες ιατρικές έως τότε...

το αντιστροφο ελπιζουν οι υπολοιπες....001shiny[1].gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Τη Δευτέρα που πήγα στη γραμματεία μου είπαν ότι η ορκωμοσία θα γίνει μάλλον στο τέλος του μήνα και να ρωτήσω πάλι σε μία εβδομάδα.Οι βαθμοί μου πάντως από την τελευταία εξεταστική δεν έχουν πάει ακόμη στη γραμματεία.Αρχίζω να ανησυχώ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τη Δευτέρα που πήγα στη γραμματεία μου είπαν ότι η ορκωμοσία θα γίνει μάλλον στο τέλος του μήνα και να ρωτήσω πάλι σε μία εβδομάδα.Οι βαθμοί μου πάντως από την τελευταία εξεταστική δεν έχουν πάει ακόμη στη γραμματεία.Αρχίζω να ανησυχώ...

Αυτό έμαθα κι εγώ, αλλά όχι σίγουρα (μπορεί να είναι και πρώτες μέρες του Μαρτίου). Αν σε παρηγορεί, κι εγώ περιμένω να περαστεί βαθμός...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρουμε πότε θα γίνει κλήρωση για τη σειρά ειδικότητας;

Στη γραμματεία είπαν ότι αντίγραφα πτυχίου θα πάρουμε την Παρασκευή, συνήθως η δήλωση για ειδικότητα ποια μέρα είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι εννοείς όταν λες ότι αντίγραφα πτυχίου θα πάρουμε την Παρασκευή? Δε θα τα πάρουμε την ίδια ημέρα της ορκωμοσίας στις 3?

Έτσι δε γίνεται συνήθως?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα.Έδωσα το τελευταίο μου μάθημα στην εξεταστική του Δεκεμβρίου αλλά μέχρι αυτή τη Δευτέρα ο βαθμός μου δεν είχε σταλεί στη κεντρική γραμματεία. Eπικοινώνησα με την έδρα και της εξήγησα πως έχει η κατάσταση... Μου είπε πως δεν έχει στείλει ακόμη τους βαθμούς της προηγούμενης εξεταστικής και να πάω στη σχολή από Δευτέρα!!Τι γίνεται βρε παιδιά;Ξέρει κανείς αν προλαβαίνω να κλείσω καρτέλα αν τα έχει στείλει τη Δευτέρα;(Ρώτησα τη γραμματεία αν υπάρχει κάποια διορία αλλά δεν μου έδωσε μια σαφή απάντηση!)Είναι σίγουρο πως η ορκωμοσία θα γίνει στις 3 Μαρτίου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@scary_marcel: Ρώτησα στη γραμματεία: "αντίγραφα θα πάρουμε την ίδια μέρα το μεσημέρι ε;" και μου είπε "την επομένη το πρωί". Λες να έκανε λάθος; Μήπως μένει κανείς κοντά και μπορεί να ρωτήσει;

@E.R: Αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά πάνω σου, κλείνεις αμέσως καρτέλα. Άνετα τη Δευτέρα. Δες εδώ για να είσαι έτοιμος: My link

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για το θέμα της καθυστέρησης βαθμού ενημέρωσε και την υπέυθυνη για τα θέματα πτυχίου

για να αναλάβει και εκεινη να κάνει τις συνεννοήσεις με την εδρα.

στα 210-7462042 και 210-7462047

καρτέλα μπορείς να "κλείσεις" μέχρι και 2-3 μέρες πριν την ορκωμοσία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ τον τελευταίο μου βαθμό τον πήγα η ίδια από την έδρα στη γραμματεία μετά από πολύ γκρίνια.Σχετικά με τη διανομή των πτυχίων,στην ιστοσελίδα της γραμματείας αναφέρει ότι θα τα παραλάβουμε 8:30 π.μ. την Παρασκευή με επίδειξη αστυνομικής ταυτότητας ή εξουσιοδότηση.Πιστεύω να γίνει κλήρωση για τις δηλώσεις της ειδικότητας για να αποφύγουμε το ξύλο και το τρέξιμο...Αν κάποιος γνωρίζει κάτι για την κλήρωση ας γράψει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Επιτελους ανακοινωθηκε η ημερομηνια της ορκωμοσιας,η οποια ειναι η Τριτη 21/06/2011!!!

Για περισσοτερες πληροφοριες ακολουθειστε το παρακατω λινκ...

http://www.grammateia.med.uoa.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=2263

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας παιδιά...σήμερα πέρασα από τη γραμματεία, μου έχουν περαστεί όλα τα μαθήματα (το τελευταίο το έδωσα 18 απριλίου) αλλά η γραμματέας μου το ξέκοψε με το ανάλογο χαιρέκακο ύφος: "Α, δεν μπορείς να ορκιστείς! Είναι ΜΟΝΟ για όσους τελείωσαν μέχρι 26 μαρτίου!" emeleos να πω την αλήθεια τα έχασα και δεν αντέδρασα, ρώτησα μόνο "δηλαδή..πότε θα μπορώ;" για να μου έρθει η αποστομωτική απάντηση "Ε..ΜΕΤΑ!!!" :antegeia: Πάντως εννοείται δε θα το αφήσω έτσι, θα ξαναπάω και τι να πω, όσο ζω ελπίζω!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Νομίζω αυτό το κανονίζουμε εμείς.Λογικά μέχρι τις 2 που κλείνει η γραμματεία θα έχει βγει η λίστα με τα ονόματα όσων ορκίζονται και θα μπορούμε να κάνουμε την κλήρωση.

Οπότε να πούμε 13.30 έξω από το ΠΑ.ΘΑΝ. για την κλήρωση?(προτείνω πριν τις 2 οπότε αν χρειαστούμε κάτι από γραμματεία να την προλάβουμε πριν κλείσει)

επίσης υπάρχει κάποιος που να ξέρει πώς ακριβώς γίνεται η κλήρωση ή κάποιος από το φόρουμ να μας δώσει τα φώτα του?

τα αποτελέσματα της κλήρωσης τα στέλνει η γραμματεία στη νομαρχία ή μεταξύ μας το κανονίζουμε αυτό αφού πάμε?

επίσης η Βλάση μου είπε ότι τα πτυχία θα τα πάρουμε το επόμενο πρωί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ

ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ «ΕΑΡΙΝΗ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 - ’11», TOY ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2010-2011, ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 09/08/2011 ΚΑΙ ΩΡΑ 10.00 (1η βάρδια) και 11.30 (2η βάρδια) ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 10/08/2011 ΚΑΙ ΩΡΑ 10.00 (1η βάρδια) και 11.30 (2η βάρδια) ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΛΕΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30).

-2-

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ

ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ, ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχετικά με την ορκωμοσία του Αυγούστου:

Χτες, Τετάρτη που περασα απο τη Γραμματεια, ειδα ανακοινωση οτι τελικά η ορκωμοσία θα γίνει ΜΟΝΟ την Τριτη 9 Αυγούστου σε 2 βάρδιες.

Η κατανομή των ονομάτων θα ανακοινωθει τη Δευτέρα 8 Αυγούστου μετά τις 2.30

Φαντάζομαι θα ανεβει και στο σιτε της γραμματειας σχετική ανακοινωση γιατί δεν εβγαλα κάποια φωτογραφία να την ανέβαζα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

εχει βγει τιποτα για ορκωμοσια?

η ορκωμοσια θα γινει την παρασκευη 16 Δεκεμβριου,οποιος εχει τελειωσει να περασει απο γραμματεια να κλεισει καρτελα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Σημερα που ρωτησα (οχι τη Βλασση γιατι ελειπε αλλα μια αλλη) μου ειπε οτι λογικα θα γινει στις αρχες Μαρτη. Περιμενουν τις βαθμολογιες απο καποιες εδρες διοτι δεν εχουν σταλει ολοι οι βαθμοι.

Να ενημερωσω επισης οτι πλεον δεν μπορουμε να παρουμε τρεχουσα απο τη γραμματεια , οχι μονο οι επι πτυχιω αλλα ολοι οι φοιτητες. Οι βαθμολογιες περνιουνται αμεσα στο my - studies πλεον οποτε απο εκει και μονο μπορει ενας φοιτητης να πληροφορηθει για την κατασταση των μαθηματων του. Υπομονη λοιπον....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.