Jump to content

[αγροτικό σε πλοιο] Αποτελέσματα Ιανουαρίου 2008


Σοφία

Recommended Posts

25-30τα ποτελεσματα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με υπουργειο.οσο για τα μορια κανεις δε θα μαθει μεχρι τελευταια στιγμη μαλλον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Last Reply

Δυστυχως συναδελφοι, συνεχιζουμε να βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος. Και ειναι λογικο, απο τη στιγμη που υπαρχει ο σκοπελος του παιρνω-δεν παιρνω αγροτικο, και για να βγαλουμε κανενα μεροκαματο μεχρι την ειδικοτητα αναγκαζομαστε να τρεχουμε στα βουνα χωρις την στοιχειωδη εκπαιδευση, και να παιρνουμε κοσμο στο λαιμο μας. Παραδειγματα οσα θελετε, αρκει να ρωτησετε για τις διακομιδες που καναμε σαν τριμηνιτες απο την 2η ημερα στο νοσοκομειο, περιστατικα που πηγαιναν ΜΕΘ και επρεπε να τα χειριστουμε μεσα σε ενα ασθενοφορο σε κινηση, και ο συνοδος ΕΚΑΒιτης καθοταν μπροστα με το φραπεδακι του γιατι πισω η θερμανση ηταν χαλασμενη (οχι οτι θα βοηθουσε, αλλα λεμε τωρα).

Το θεμα ειναι οτι σε αυτη τη χωρα το συστημα υγειας αποδομειται συστηματικα απο τις κυβερνησεις, χωρις καμια διακριση, απολυτως καμια. Λενε οτι δεν ασχολουνται. Ασχολουνται, και προσπαθουν για το χειροτερο. Ποιο το νοημα της προκυρηξης καθε 3μηνο αντι για 15 ημερες; Χρησιμευει πουθενα και δεν το καταλαβα; Παιρνουμε παρατασεις εμεις που ημαστε ηδη μεσα, και οι απ'εξω καθονται και μας βριζουν. Η μειωση του αγροτικου; Ακουσα για καταργηση του "αζητητου" : Εμ, πως θα μοιρασουμε τα αζητητα στους δικους μας χωρις να μας παρουν χαμπαρι;

Και γιατι να μην το κανουν ρε παιδια; Εχουν χρεωσει το δημοσιο, εχουν ξεπατωσει τα ασφαλιστικα ταμεια (και αυτοι και οι αλλοι), εχουν κανει καθε λογης κομπινα και εχουν φαει απο παντου. Δεν θα συνεχισουν να τρωνε; Στις μισες ιδιωτικες κλινικες που φτιαχνονται (με την επιδοτηση της Ε.Ε. ως κεντρα αποκαταστασης), ειναι ολοι μεγαλομετοχοι. Εφαγαν τις επιδοτησεις, οταν θα γινει σχεδον ολη η υγεια ιδιωτικη θα χρεωνουν για πλασματικες υπηρεσιες και αχρηστα φαρμακα τα ηδη ξεζουμισμενα ταμεια. Ο,τι παιρναν μεχρι τωρα με μιζες στα υλικα, θα το παιρνουν νομιμα, με τιμολογιο και θα ειναι και κυριοι.

Πασχουμε συναδελφοι, ολο το συστημα πασχει, και οταν θα επελθει πληρης ιδιωτικοποιηση, θα γινουμε απλα ανειδικευτοι εργατες στα χερια των μεγαλο-γιατρο-επιχειρηματιων, που αν δεν παμε εμεις, θα πανε οι αλλοι για το ξεροκομματο. Και μην νομιζετε οτι ειμαι εγω απο Ιταλια και ο αλλος απο τα βαλκανια που θα κανει την ζημια δημιουργωντας υπερπληθωρα ιατρων. Αν δεν παμε εμεις, θα εισαγουν απο αλλου, οπως κανουν οι χωρες στις οποιες ξενιτευομαστε οι ιδιοι για πτυχιο/ειδικοτητα. Δειτε το και αντιστροφα το πραγμα. Ε.Ε. θελαμε, δεν μπορουμε να το εμποδισουμε αυτο, αν βαλουμε εμεις πλαφον στον αριθμο ξενων ιατρων, θα βαλουν και οι αλλοι για τις ειδικοτητες κλπ.

Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουν αρκετα νοσοκομεια στην περιφερεια, οργανωμενα, συγχρονα και πληρως επανδρωμενα και εξοπλισμενα, ωστε οι μεν ιατροι να μπορουν να ειδικευθουν και να δουλεψουν, και οι δε πολιτες που απεχουν πανω απο 100 χλμ απο την Αθηνα/Θεσσαλονικη, και πληρωνουν σαν μαλακες τους ιδιους φορους με τους κατοικους των μεγαλουπολεων, να μπορουν να εχουν την ιδια ποιοτητα και αμεσοτητα στην περιθαλψη τους.

Δεν εχουμε πολλους ιατρους, εχουμε λιγα νοσοκομεια. Και το κακο ειναι οτι δεν το καταλαβαινουμε ουτε εμεις, ουτε οι πολιτες, που σε λιγο θα πουλανε την περιουσια τους οταν αρρωσταινουν, και θα νοσταλγουν τις εποχες που εδιναν "δωρακια" στον γιατρο και καναν τη δουλιτσα τους. Και θα ειναι χειροτερη η καταντια μας, και η καταντια τους. Στημενη υποθεση ειναι, δεν ειναι τυχαια η κατρακυλα και θα την πληρωσουμε ολοι πανακριβα.

Υ.Γ. Συγγνωμη για την πολυλογια και για το emofftopic , αλλα επρεπε να τα πω καπου γιατι θα εσκαγα, παρ' οτι με τις μαλακιες τους εγω βγαινω κερδισμενος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχως με επιβεβαιωνεις falcon20 ...!

το προβλημα των γιατρων δεν ειναι αν θα παρουν τα μορια οι εκ βουλγαριας-ρουμανιας!

Στο θεμα αυτο φωναζει ο καθενας συμφωνα με το προσωπικο του συμφερον και αυτο ειναι καθεστος! Το νομιμο εχω την αισθηση πως εχει καταργηθει εδω και πολυυυυυυυ καιρο.

Το θεμα ειναι πως επιτρεπουμε ακομα και απο τα πρωτα ετη του πανεπιστημιου να καθοριζεται η εκπαιδευση, εξελιξη μας συμφωνα με αν το κομμα μας ειναι στην εξουσια ή κατα ποσο ενταγμενοι και πιστοι ειμαστε σ'αυτο. εχει γινει πελατιακη σχεση αυτο και κανεις δε θελει να το κοψει.

Δε εστιασα το σχολιο μου στη μοριοδοτηση! μακαρι το προβλημα να ηταν μονο αυτο..!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προφανως εχετε ολοι σας τοσο σιχαθει την διαφθορα και την σαπιλα............ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΤΕ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΛΕΟΝ....

η ευθεια καταστρατηγηση του νομου(ευρωπαικου ,εθνικου,Π.Δ,ΦΕκ κλπ)απο το ιδιο το ΥΥΚΑ ,οχι για πρωτη φορα φυσικα,ΚΑΙ Η αντιδραση συναδελφων που δεν μπορουν να αποδεχθουν αυτην την κατασταση, και οχι μονο στο θεμα της μοριοδοτησης ,εκλαβανεται απο πολλους συναδελφους...ως κομματικη η αλλη αντιδραση,η συνομωσια.....!!!τι π.δ τι φεκ τι αναλυση με νομικα και μη επιχειρηματα.....ολα ειναι πολυ πολυπλοκα για να τα αναλυσουμε...δε βαριεσαι...ολοι οι ιδιοι ειναι....ΒΕΒΑΙΑ!! η λογικη του ανθρωπου φυτο!!!βαλτα ολα σε μια σακουλα και ζησε μια ανιαρη,βαρετη και επιπεδη αχρωμη αοσμη,απολιτικ ζωη...ΜΕΧΡΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΦΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΑΓΓΟΥΡΙ!

ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΧΑΛΙΑ!!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ?ΠΟΙΟΣ ΦΟΡΕΑΣ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΙΣΟΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνω σε ολα!! πιονια ειμαστε!

Απλα οταν δεν ανηκεις στην κατηγορια "βολεμενου" λες ΟΚ πρεπει να κουραστω γ@#@#. κανενα προβλημα! αλλα οταν κουραζεσαι και σου κλεινουν το δρομο λογω βλακειας-ανικανοτητας μερικων που πρεπει να παρουν αποφαση για σενα, αντιδρας ή μουδιαζεις απο την κουραση και την προσπαθεια;

sorry για το emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μηπως το προβλημα ειναι πως υπερισχυει τελικα η κομματικη μας "ταυτοτητα" /ιδιοτητα ...και οχι η ιατρικη. μηπως η γαλαζια-πρασινη-κοκκινη κτλ αποχρωση ειναι πιο ισχυρη απο την ασπρη της ιατρικης.Φωναζουμε οταν οι "δικοι μας" δεν ευνοουν "εμας" κι ας γινονται αλλου αισχη..γι'αυτο συμβαινουν ολα αυτα τελικα...!!

Φωνάζω διότι επί ΝΔ ρώτησα ΝΔ ανθρώπους,για το να ισχύουν οι φήμες ότι θα γίνει παρανομία στο θέμα των μορίων και όλοι λέγαν όχι.Το ότι είμαι στα τεφτέρια της ΝΔ,σημαίνει ότι δεν είχαν λόγο να μου πουν προεκλογικά ψέματα για να τους ψηφίσουμε.Χρόνια τους ψηφίζαμε.

Τις αποφάσεις τις παίρνει η ΝΔ αυτή τη στιγμή.Σε ποιον να διαμαρτυρηθώ?Στο ΠΑΣΟΚ?Τί φταίει το ΠΑΣΟΚ?Το ΠΑΣΟΚ κάνει την παρανομία?ΟΧΙ.Η ΝΔ είναι κυβέρνηση,η ΝΔ παρανομεί ,στη ΝΔ τα λέω.Θεωρείς κάποιον άλλο υπεύθυνο για την παρανομία που γίνεται τώρα?Αν ναι,πες μου ποιον,να πάω να φωνάξω εκεί.Διότι θα φωνάξω.Γίνεται ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ από το ίδιο το κράτος.Έτσι θα το αφήσουμε?Αύριο μπορεί να γίνει κάτι χειρότερο αν αυτοί που ψηφίζουν νόμους οι ίδιοι δεν τους τηρουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι είμαι στα τεφτέρια της ΝΔ,σημαίνει ότι δεν είχαν λόγο να μου πουν προεκλογικά ψέματα για να τους ψηφίσουμε.Χρόνια τους ψηφίζαμε.

Τώρα να σχολιάζω?..

..ή θα με λέτε αριστερή-αναρχική-μεταλλού-κομουνίστρια με τρίχες-άθεη-ότι? :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΒΕΒΑΙΑ!! η λογικη του ανθρωπου φυτο!!!

....................................................................

ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΧΑΛΙΑ!!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ?ΠΟΙΟΣ ΦΟΡΕΑΣ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΙΣΟΤΙΜΑ ΤΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ?

Δεν ειναι για να αρχισουμε συζητηση πανω στο αν ειμαι φυτο ή οχι. Δεν με ξερεις, δεν σε ξερω, δεν μπορεις να με κρινεις, και δεν μπορω να σε κρινω.

Φαινεται απλα οτι δεν εχεις καταλαβει που ειναι οντως οι αγωνες, ο συνδικαλισμος κλπ. Για να το καταλαβω, οχι οτι ειμαι εξυπνοτερος απο τους αλλους, απλα ειδα τα πραγματα απο μεσα.

Θα απεργησει ο διευθυνταρας της χειρουργικης που εχει το "μαγαζακι" του και τα κονομαει χοντρα για εσενα και για εμενα; Ο ειδικευομενος της χειρουργικης που του βαρανε το ντεφι και χορευει μην και του κοψουν τα χειρουργεια, και βγει απο την ειδικοτητα με δυο "σκουληκια" στο βιογραφικο του;

Θα απεργησουν οι ειδικευομενοι της παθολογικης στα μεγαλα νοσοκομεια, και δεν θα ξαναδουν το ονοματακι τους σε δημοσιευση, ποσο μαλλον για να ελπιζουν σε διατριβη; Οι διευθυνταδες τους μηπως, που κονομανε τα αντερα τους απο τα ιατρεια τους εξω, απο τα οποια νοσηλευουν τους ασθενεις τους στα κρεβατια που πληρωνει ο φορολογουμενος, απο την προωθηση των νεων σκευασματων, απο τις διακομιδες σε ιδιωτικες ΜΕΘ και αλλες κλινικες;

Ή θα απεργησεις εσυ και οι αλλοι που περιμενουν αγροτικο; Απ΄εξω θα απεργησετε; Και οταν μπειτε μεσα θα ειστε μεσα και πιστεψε με δεν θα απεργησεις, ειτε γιατι χρειαζεσαι το μεροκαματο, ειτε απο αλληλεγγυη στον συναδερφο που θα τραβαει το ζορι στην εφημερια.

Μηπως αν γινεις ειδικευομενος θα μαχεσαι για τους αδιοριστους αγροτικους; Εδω τους περισσευαν κρεβατια στην εφημερια, και απλωνονταν να τα πιασουν ολα και ψαχναμε αδεια ραντζα, μετα απο 3 διακομιδες σε μια ημερα (420 χλμ μεσα σε ασθενοφορο) μπας και απλωσουμε λιγο το στραβωμενο μας κορμακι. Α, και μας ξυπναγαν να παμε τα αερια αιματος μιας και ημασταν και ξεκουραστοι εμεις ντε!

Φοβερη αλληλεγγυη, ολοι μας. Μολις βολευτουμε, οχι απλα δεν μας ενδιαφερει τι γινεται στα χαμηλοτερα σταδια, πολλοι απο μας το εκμεταλλευονται και με σαδιστικο τροπο. Και εσυ ονειρευεσαι συνδικαλισμο και αγωνες. Μακαρι συναδελφε μου, αλλα αν ηταν να γινει, θα ειχε γινει ηδη, το ΕΣΥ εχει απο την ιδρυση του που κατρακυλαει. Το μισθολογικο 1:3 δημοσιος υπαλληλος:ιατρος ΕΣΥ εχει γινει 1:1, και κανεις δεν εχει αντιδρασει ουσιαστικα. Ουτε εμενα, ουτε εσενα περιμενουν για να ξεκινησει η επανασταση.

Καλη τυχη σε ολους σας με τα αγροτικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φωνάζω διότι επί ΝΔ ρώτησα ΝΔ ανθρώπους,για το να ισχύουν οι φήμες ότι θα γίνει παρανομία στο θέμα των μορίων και όλοι λέγαν όχι.Το ότι είμαι στα τεφτέρια της ΝΔ,σημαίνει ότι δεν είχαν λόγο να μου πουν προεκλογικά ψέματα για να τους ψηφίσουμε.Χρόνια τους ψηφίζαμε.

α!!εσυ κανεις και διακρισεις σχετικα που οι πολιτικοι πρεπει να λενε ψεμματα!! :P

αγαπητε μου σε ολους λενε!

Γιατι επιβεβαιωνεται τα λογια μου βρε παιδια!!!! emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά τα μόρια πως μετράνε ,ξέρει κάποιος να μας πεί?

Στα πλοια μετρηθηκαν απο 1/1/2007 για τους αυτοματους και απο ΔΟΑΤΑΠ για τους αλλους..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πόλεμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος emstormtrooperemstormtrooperemstormtrooperemstormtrooperemstormtrooper

Τελικά τα μόρια πως μετράνε ,ξέρει κάποιος να μας πεί?

Εγώ δεν ξέρω, ο Αβραμόπουλος δεν ξέρει, ο Παπαγεωργίου είναι άσχετος, ο Κοκκινάκης.....υπό παραίτηση, η Πάτα.....είναι καινούρια τώρα μαθαίνει, ρωτήστε τον κυρ Σπύρο τον θυρωρό στο υπουργείο, περισσότερα θα σας πει!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πόλεμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος emstormtrooperemstormtrooperemstormtrooperemstormtrooperemstormtrooper

Τελικά τα μόρια πως μετράνε ,ξέρει κάποιος να μας πεί?

Εγώ δεν ξέρω, ο Αβραμόπουλος δεν ξέρει, ο Παπαγεωργίου είναι άσχετος, ο Κοκκινάκης.....υπό παραίτηση, η Πάτα.....είναι καινούρια τώρα μαθαίνει, ρωτήστε τον κυρ Σπύρο τον θυρωρό στο υπουργείο, περισσότερα θα σας πει!

ok,η απάντηση απο τη Λίνα αρκεί,kατα τα άλλα.... ο πόλεμος συνεχίζεται για όλους απο όπου και αν έχουνε έρθει.Καλώς η κακώς είμαστε όλοι γιατροί και οι περισσότεροι άνεργοι..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φωνάζω διότι επί ΝΔ ρώτησα ΝΔ ανθρώπους,για το να ισχύουν οι φήμες ότι θα γίνει παρανομία στο θέμα των μορίων και όλοι λέγαν όχι.Το ότι είμαι στα τεφτέρια της ΝΔ,σημαίνει ότι δεν είχαν λόγο να μου πουν προεκλογικά ψέματα για να τους ψηφίσουμε.Χρόνια τους ψηφίζαμε.

α!!εσυ κανεις και διακρισεις σχετικα που οι πολιτικοι πρεπει να λενε ψεμματα!! :P

αγαπητε μου σε ολους λενε!

Γιατι επιβεβαιωνεται τα λογια μου βρε παιδια!!!! emno

Αχ δεν καταλαβαίνεις.Διάβασε προσεκτικά τί γράφω.Εννοώ ότι δεν χρειαζόταν σε μένα προεκλογική εκστρατεία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θέμα δεν είναι τι (δεν) κάνανε οι προηγούμενοι,αλλά τι (δεν) κάνουν τώρα.

Το επάγγελμα του γιατρού όλο και υποβαθμίζεται περισσότερο και εμεις ακόμα μιλάμε για κόμματα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φωνάζω διότι επί ΝΔ ρώτησα ΝΔ ανθρώπους,για το να ισχύουν οι φήμες ότι θα γίνει παρανομία στο θέμα των μορίων και όλοι λέγαν όχι.Το ότι είμαι στα τεφτέρια της ΝΔ,σημαίνει ότι δεν είχαν λόγο να μου πουν προεκλογικά ψέματα για να τους ψηφίσουμε.Χρόνια τους ψηφίζαμε.

α!!εσυ κανεις και διακρισεις σχετικα που οι πολιτικοι πρεπει να λενε ψεμματα!! :P

αγαπητε μου σε ολους λενε!

Γιατι επιβεβαιωνεται τα λογια μου βρε παιδια!!!! emno

Αχ δεν καταλαβαίνεις.Διάβασε προσεκτικά τί γράφω.Εννοώ ότι δεν χρειαζόταν σε μένα προεκλογική εκστρατεία.

χρειαζεται!! Ο ορος "συσπειρωση" αυτο το νοημα εχει! μη ξεφυγει κανενας απο τους σιγουρους!

τεσπα δεν εχει νοημα η συζητηση αυτη! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θέμα δεν είναι τι (δεν) κάνανε οι προηγούμενοι,αλλά τι (δεν) κάνουν τώρα.

Το επάγγελμα του γιατρού όλο και υποβαθμίζεται περισσότερο και εμεις ακόμα μιλάμε για κόμματα?

Μιλάμε για κυβερνήσεις που ψηφίζουν νόμους και που δεν τους τηρούν.Για ποιους να μιλήσουμε?Ποιος είναι υπεύθυνος για οτιδήποτε συμβαίνει στον ιατρικό κλάδο?Ο νέος ιατρός? Όχι συνάδελφε.Αυτοί που ψηφίσαμε είναι υπεύθυνοι.Εμείς όσο και να ενωθούμε,όσο και να οργανωθούμε,μπορούμε να αλλάξουμε από μόνοι μας τα πράγματα?ΟΧΙ.Σε αυτούς που κυβερνούν θα απευθυνθούμε.Σε αυτούς λέμε τα αιτήματα μας και αυτοί αποφασίζουν.Εμείς αποφασίζουμε?ΟΧΙ.

Δηλαδή για να καταλάβω...αν δεν είναι υπεύθυνη η εκάστοτε κυβέρνηση για ότι αποφασίζει η κυβέρνηση,ποιος είναι?

Μήπως έχω χάσει κάποιο επεισόδιο?Απ'όσο γνωρίζω ρε παιδιά,σύμφωνα με το πολίτευμα της Ελλάδας,αυτή τη στιγμή αποφάσεις παίρνει η ΝΔ.Κάνω λάθος?Πως γίνεται να αφήσουμε την πολιτική έξω?Οι πολιτικοί κυβερνούν,ως εκπρόσωποι του λαού.Εξηγείστε σας παρακαλώ.Πως θα βγάλουμε τα κόμματα έξω από την υπόθεση,αφού τα κόμματα ψηφίζουμε,τα κόμματα μας εκπροσωπούν και τα κόμματα κυβερνούν.Ακόμα και το νερό που πίνουμε έχει περάσει από συζήτηση στη βουλή και η εκάστοτε κυβέρνηση έχει αποφασίσει για την τιμή του κυβικού,τους σωλήνες,το έλεγχο του,τα πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΦΙΛΕ ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΡΙΑ ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΙΑΤΡΟΙ..ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ (ΜΗ ΧΕΣ@) ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΙΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ...ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ (ΚΑΚΕΣ ΟΙ ΚΑΛΕΣ)ΜΠΟΡΕΙ να φερει.......

γενικα χαιρομαι να βλεπω πολιτιτκοποιημενους(και οχι κοματοποιημενους) συναδελφους....εστω και αν διαφωνουμε πολιτικα.....οι υπολοιποι δηθεν αδιαφοροι για την πολιτικη....σκεφτειτε να ζουσατε στην Αλβανια(Σαλί Μπερίσα) ..Πακισταν(μουσαραφ)....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τελος παντων στο ΥΥΚΑ ο ΠΑΠΑΤΖΗΣ διπλωματης ξεπερνα καθε οριο ανοχης και πολιτικης κριτικης και οσο οι ιατροι δεν ασχολουνται δυναμικα ,δεν υπαρχει μελλον..

αν βαλει εναν μοριακο αναλυτη να δουλευει απο αυτους που υποσχεθηκε πως θα ειχαν ηδη μπει εδω και χρονια ,η διορισει εναν απο τους 14.000 που εχει εξαγγειλει 14.000 ...φορες, παρτε με τηλεφωνο......ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΔΩΣΕ προφορικη ΕΝΤΟΛΗ ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ! το αν θα τον υπογραψει κιολας εξαρταται απο τον καινουριο γραμματεα αγροτικων...ποσο θυμα ειναι....αν υπογραψει αυτος!

ιδωμεν..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΦΙΛΕ ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΡΙΑ ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΙΑΤΡΟΙ..ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ (ΜΗ ΧΕΣ@) ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΙΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ...ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ (ΚΑΚΕΣ ΟΙ ΚΑΛΕΣ)ΜΠΟΡΕΙ να φερει.......

γενικα χαιρομαι να βλεπω πολιτιτκοποιημενους(και οχι κοματοποιημενους) συναδελφους....εστω και αν διαφωνουμε πολιτικα.....οι υπολοιποι δηθεν αδιαφοροι για την πολιτικη....σκεφτειτε να ζουσατε στην Αλβανια(Σαλί Μπερίσα) ..Πακισταν(μουσαραφ)....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τελος παντων στο ΥΥΚΑ ο ΠΑΠΑΤΖΗΣ διπλωματης ξεπερνα καθε οριο ανοχης και πολιτικης κριτικης και οσο οι ιατροι δεν ασχολουνται δυναμικα ,δεν υπαρχει μελλον..

αν βαλει εναν μοριακο αναλυτη να δουλευει απο αυτους που υποσχεθηκε πως θα ειχαν ηδη μπει εδω και χρονια ,η διορισει εναν απο τους 14.000 που εχει εξαγγειλει 14.000 ...φορες, παρτε με τηλεφωνο......ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΔΩΣΕ προφορικη ΕΝΤΟΛΗ ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ! το αν θα τον υπογραψει κιολας εξαρταται απο τον καινουριο γραμματεα αγροτικων...ποσο θυμα ειναι....αν υπογραψει αυτος!

ιδωμεν..

καινούριο γραμματέα αγροτικών;........

Όλα εξαρτώνται από τον Γενικό Γραμματέα του ΥΥΚΚΑ και τις πιέσεις που θα δεχτεί να παρανομήσει ή ΟΧΙ!

Kαι μόνο που αποσύρθει η ευθύνη των αγροτικών από τον ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΕΡΟ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ, ΠΑΡΑΝΟΜΟ, ΑΣΧΕΤΟ κύριο Παπαγεωργίου λέει πολλά.

Χρόνια το ζήτημα των αγροτικών το χειριζότανε ο ένας από τους δύο υφυπουργούς.

Η αποπομπή του Πρασινάκη, Κοκκινάκη είναι κάτι παραπάνω σίγουρο μετά την σημερινή αναστάτωση.

Μάλλον αρχίζουν να καταλαβαίνουν ότι το να παρανομείς θέλει @@ και εκεί μέσα δεν έχουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tsatse επειδη βαριεμαι να αναλυω στον καθενα το θεμα σου λεω απλως οτι βαση της υπουργικης αποφασης(με την οποια προσμετριουνται τα μορια απτο 2004)ακομα+ο συνηγορος του πολιτη μας δικαιωνει...

από πότε νομοθετεί και ο συνήγορος του πολίτη?

νομιζα οτι αρκείται μόνο σε γνωμοδοτήσεις

...η ευθεια καταστρατηγηση του νομου(ευρωπαικου ,εθνικου,Π.Δ,ΦΕκ κλπ)απο το ιδιο το ΥΥΚΑ ...

τα πήρες ολα με τη σειρα και τα εγραψες..

είσαι τόσο σίγουρος ότι οι κοινοτικές οδηγίες, οι οποίες έχουν ήδη ενταχθεί στην εθνική νομοθεσία, αναφέρουν κάπου οτι δικαιούστε αναδρομική αναγνώριση πτυχίων πριν απο την ενταξη της χώρας στην Ε.Ε. χωρίς κανένα περιορισμό?

θα ηθελα να το δω αν το βρείς..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

tsatse επειδη βαριεμαι να αναλυω στον καθενα το θεμα σου λεω απλως οτι βαση της υπουργικης αποφασης(με την οποια προσμετριουνται τα μορια απτο 2004)ακομα+ο συνηγορος του πολιτη μας δικαιωνει...

από πότε νομοθετεί και ο συνήγορος του πολίτη?

νομιζα οτι αρκείται μόνο σε γνωμοδοτήσεις

...η ευθεια καταστρατηγηση του νομου(ευρωπαικου ,εθνικου,Π.Δ,ΦΕκ κλπ)απο το ιδιο το ΥΥΚΑ ...

τα πήρες ολα με τη σειρα και τα εγραψες..

είσαι τόσο σίγουρος ότι οι κοινοτικές οδηγίες, οι οποίες έχουν ήδη ενταχθεί στην εθνική νομοθεσία, αναφέρουν κάπου οτι δικαιούστε αναδρομική αναγνώριση πτυχίων πριν απο την ενταξη της χώρας στην Ε.Ε. χωρίς κανένα περιορισμό?

θα ηθελα να το δω αν το βρείς..

Στην απόφαση νούμερο 5 του Φ.Ε.Κ.1628/τεύχος Β της 31/12/2002 στην σελίδα 4 & 5 αναφέρεται ο τρόπος μοριοδότησης καθώς και ο διαχωρισμός των πτυχίων ανάλογα την χώρα προελεύσεως.

Συγκεκριμένα αναφέρει ότι : Για τους γιατρούς, που κατέχουν πτυχία Πανεπιστημίων της αλλοδαπής εκτός χωρών - μελών της Ε.Ε. και που έχουν την Ελληνική Ιθαγένεια από τη γέννησή τους, ο υπολογισμός των βαθμών ως προς την ημερομηνία κτήσεως του πτυχίου τους αρχίζει από την ημερομηνία έκδοσης της σχετικής πράξης αναγνώρισης του πτυχίου τους από το ΔΙΚΑΤΣΑ, για δε τις περιπτώσεις των γιατρών που κατέχουν πτυχία Ιατρικών Σχολών χωρών - μελών της Ε.Ε., από την ημερομηνία κτήσης του πτυχίου τους.

Η κοινοτική οδηγία αναφέρεται στην ελεύθερη μετακίνηση και όχι σε μοριοδότηση. Που ακριβώς βλέπεις τον περιορισμό στην ευρωπαϊκή οδηγία;

Το Φ.Ε.Κ. αναφέρει ρητά και κατηγορηματικά την λέξη ΚΤΗΣΗ. Εσύ κτήση πτυχίου.....το πότε αποφοίτησες από την σχολή σου δηλώνεις την ημερομηνία ένταξης της χώρας που αποφοίτησες στην Ε.Ε.;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαζι μιλαμε χωρια καταλαβαινόμαστε...

σου μιλησα εγω για μοριοδοτηση?

για δες πιο πανω: μιλησα για αναδρομικη αναγνωριση πτυχιου που αφορα σπουδες που ξεκινησαν σε χωρα σε περιοδο κατα την οποια δεν ηταν μελος της Ε.Ε.

και ναι 13ΝΟΕ2007 εχει σαφεστατους περιορισμους

ΑΝΕΥ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΩΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ

ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1/1/2007

ΟΚ?

αυτο σημαινει οτι ακομη και αν καποιος παρει αγροτικο με ημ.κτησης πτυχιου την 1/1/07 ειναι εκθετος σε περιπτωση ενστασης.

αν θελεις να το τραβηξουμε το σκοινι

εσυ μαζεψε οσα μορια θελεις με βαση το Φ.Ε.Κ.1628/τεύχος Β της 31/12/2002

αλλα τι θα τα κανεις αν το πτυχιο σου δεν τηρει της απαραιτητες προυποθεσεις για να θεωρηθεί ισότιμο?

αυτα καληνυχτα σας

ευχομαι οτι καλυτερο σε ολους

αν θελετε μπορειτε να ζητησετε να μπειτε και στις λιστες των ειδικοτητων με την ημ. κτησης του πτυχιου σας....τι αλλο θα ακουσω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυπαμαι για το οτι νεοι συναδελφοι δεν πειθονται ουτε με νομικα η αλλα επιχειρηματα ,για οποιαδηποτε ΝΟΜΙΜΗ διεκδικηση συναδελφων και με παλια και σκουριασμενα μυαλα θεωρουν τον διπλανο συναδελφο απειλη!!

Κριμα!

Α)ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ ΤΩΝ ΠΛΟΙΩΝ.ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟ ΥΥΚΑ :

--μοριοδοτησε κανονικα τους πτυχιουχους των νεων Ε.Ε κρατων βασει Φ.Ε.Κ. 181 (2-8-2007) της επαγγελματικής αναγνώρισης των ιατρών

εκτος απο τους πτυχιουχους Ρουμανιας και Βουλγαριας.

*Παρατηρηση1:H ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΚΡΑΤΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

*Παρατηρηση2:ΤΟ Φ.Ε.Κ. ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΜΟΡΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ

αυτα για την μοριοδοτηση και τις παρανομιες του ΥΥΚΑ!

---------------------

και συναδελφε ασε τα περι ισοτιμιας ......μιλαμε για συναδελφους με αδεια εξασκησης επαγγελματος......το κατανοεις αυτο?Κρινεις συναδελφους με αδεια εξασκησεως στην Ελλαδα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.