Jump to content

[αγροτικό σε πλοιο] Αποτελέσματα Ιανουαρίου 2008


Σοφία

Recommended Posts

Μερικά νέα μέλη μπαίνουν και μιλάνε με γλώσσα μαφιόζου. "Θα σας δείξουμε", "θα δείτε τι θα πάθετε", "θα γίνει το ένα", "θα γίνει το άλλο".

Σιγά τα καλσόν και κυρίως λίγο πιο ευγενικά ειδικά όταν πρωτομπαίνουμε κάπου, έτσι; Δε νομίζω να μπαίνεις σε ένα σπίτι που δεν ξέρεις φωνάζοντας "άντε και γαμηθείτε όλοι". Κι εδώ σπίτι είμαστε και από αυτά που δεν μας αρέσουν να μπαινοβγαίνουν τύποι απειλώντας.

Τα ίδια ισχύουν και για τους αποφοίτους Ελλάδας που εκστομίζουν διαρκώς διάφορα εκφοβιστικά που θυμίζουν παρακμιακές αθλητικές εφημερίδες όπως το Φως των σπορ (ναι ρε, είμαι βάζελος). "Θα σας συνθλείψουμε", "θα καείτε ζωντανοί" και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

Ένθεν και ένθεν θα μας κλάσετε τα αρχίδια.

Χαλαρώστε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Last Reply
Μερικά νέα μέλη μπαίνουν και μιλάνε με γλώσσα μαφιόζου. "Θα σας δείξουμε", "θα δείτε τι θα πάθετε", "θα γίνει το ένα", "θα γίνει το άλλο".

Σιγά τα καλσόν και κυρίως λίγο πιο ευγενικά ειδικά όταν πρωτομπαίνουμε κάπου, έτσι; Δε νομίζω να μπαίνεις σε ένα σπίτι που δεν ξέρεις φωνάζοντας "άντε και γαμηθείτε όλοι". Κι εδώ σπίτι είμαστε και από αυτά που δεν μας αρέσουν να μπαινοβγαίνουν τύποι απειλώντας.

Τα ίδια ισχύουν και για τους αποφοίτους Ελλάδας που εκστομίζουν διαρκώς διάφορα εκφοβιστικά που θυμίζουν παρακμιακές αθλητικές εφημερίδες όπως το Φως των σπορ (ναι ρε, είμαι βάζελος). "Θα σας συνθλείψουμε", "θα καείτε ζωντανοί" και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

Ένθεν και ένθεν θα μας κλάσετε τα αρχίδια.

Χαλαρώστε.

Να σου πω...μπορείς να προσδιορίσεις αυτό το "μερικά νέα μέλη",στο εκτός θέματος μήνυμα σου?Σε ποιον αναφέρεσαι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το "εκτός θέματος μήνυμά μου" είναι μια φιλική παρατήρηση του moderator της συγκεκριμένης στήλης που παρακαλεί όλους όσους μπαίνουν και απειλούν μιλώντας απροσάρμοστα ως προς το γενικότερο πνεύμα του greekmeds, να το ξανασκεφτούν.

Είμαι σίγουρος ότι όποιος το κάνει, το καταλαβαίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το "εκτός θέματος μήνυμά μου" είναι μια φιλική παρατήρηση του moderator της συγκεκριμένης στήλης που παρακαλεί όλους όσους μπαίνουν και απειλούν μιλώντας απροσάρμοστα ως προς το γενικότερο πνεύμα του greekmeds, να το ξανασκεφτούν.

Είμαι σίγουρος ότι όποιος το κάνει, το καταλαβαίνει.

Αφού είσαι moderator, στείλε πμ σε αυτούς που πιστεύεις ότι απειλούν και μην αποσυντονίζεις τη συζήτηση,διότι μετά θα πρέπει να ξαναμεταφέρεις μηνύματα με αποτέλεσμα να κουράζεσαι για κάτι που εσύ προκάλεσες emcolgate .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι σίγουρος ότι όποιος το κάνει, το καταλαβαίνει.

Μπααααααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρώτον δεν έχω μεταφέρει κανένα μήνυμα προσφάτως και δεύτερον η λειτουργική παρέμβαση του moderator δεν αποσυντονίζει τη συζήτηση, αλλά αν κάποιοι ανοίξουν διάλογο αμέσως μετά, τότε αυτό σίγουρα την αποσυντονίζει.

Συνεχίστε τη συζήτηση λοιπόν και αν θέλεις να μου πεις για το moderating, κάντο με pm, που λες κι εσύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλάμε για τα μόρια και αλλάζουμε απόψεις.Τί σας ενοχλεί?Το θέμα είναι "μόρια" και τα μόρια έχουν πρόβλημα.Σας ενοχλεί που μιλάμε?Γιατί?Την αλήθεια πείτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνεχίστε να μιλάτε για τα μόρια, είπα εγώ ότι υπάρχει κανένα πρόβλημα με τη συζήτηση για τα μόρια;

Αυτό που ήθελα να πω το είπα, ΔΕΝ έχει σχέση με σένα επειδή το έγραψα κάτω από σένα και επομένως ΜΗΝ θίγεσαι.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλα διαβαζω πολυ οχι σα κατι ελληνες φοιτητες.για την μοριοδοτηση να σας ενημερωσω ελληνες γιατροι οτι τα καταφερατε.σε συνομιλια σημερα πρωι που ειχα με γραμματεα υπουργου κ.κ Αβραμοπουλου και υφυπουργου κ.κ Παπαγεωργιου μ

Τώρα μπορώ να κάνω μια παρεμβασούλα; Ε, δεν αντέχω, θα την κάνω...Οχι τίποτις άλλο αλλά μιας και θίξαμε το διάβασμα των ελλήνων φοιτητών...Και ο Αβραμόπουλος και ο Παπαγεωργίου είναι ένας κύριος ο καθένας, όχι δύο

(κ.κ. ) . Ελπίζω να μην τους αποκάλεσες κ.κ. Αβραμόπουλε και κ.κ. Παπαγεωργίου στο τηλέφωνο...

:anavwfwties:

χαχαχα

Α ρε invitro...

Αυτό δεν είναι τίποτα!!

Το καλυτερότερο είναι το ..."μου είπαν οι υπάλληλες στο υπουργείο..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μερικά νέα μέλη μπαίνουν και μιλάνε με γλώσσα μαφιόζου. "Θα σας δείξουμε", "θα δείτε τι θα πάθετε", "θα γίνει το ένα", "θα γίνει το άλλο".

Σιγά τα καλσόν και κυρίως λίγο πιο ευγενικά ειδικά όταν πρωτομπαίνουμε κάπου, έτσι; Δε νομίζω να μπαίνεις σε ένα σπίτι που δεν ξέρεις φωνάζοντας "άντε και γαμηθείτε όλοι". Κι εδώ σπίτι είμαστε και από αυτά που δεν μας αρέσουν να μπαινοβγαίνουν τύποι απειλώντας.

Τα ίδια ισχύουν και για τους αποφοίτους Ελλάδας που εκστομίζουν διαρκώς διάφορα εκφοβιστικά που θυμίζουν παρακμιακές αθλητικές εφημερίδες όπως το Φως των σπορ (ναι ρε, είμαι βάζελος). "Θα σας συνθλείψουμε", "θα καείτε ζωντανοί" και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

Ένθεν και ένθεν θα μας κλάσετε τα αρχίδια.

Χαλαρώστε.

emclappingemclappingemclappingemclappingemclappingemclappingemclappingemclapping

emypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomai

Πες τα ρε συναδελφε!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θα ελεγε κανεις πως ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ στον ιατρικο κλαδο, στην διευθετηση και τη κατανομη της υπερπληθωρας νεων ιατρων στην Ελλαδα...........σε αγροτικα αλλα το βασικοτερο!!!!!!!!!!στην ειδικοτητα!!!!!!!!!!

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

μπορει να μας πει καποιος συναδελφος ΠΟΥ ΚΟΛΛΛΑΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ????????????????????

ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΠΡΟΣ τα ψευτοσυνδικαλιστακια και εκπροσωπους των ημεδαπων φοιτητων.που αντι να σκεφτουν προοδευτικα.....και με την υπεροχη του ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ που εχετε στα μυαλα σας............γιατι απειλειτε πως ετσι και γινουν εξετασεις.........για ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΕΠ ΑΟΡΙΣΤΟ?

(ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΕΧΝΗ ΚΟΣΚΙΝΟ!)

ειμαι σιγουρος πως πολλοι συναδελφοι πτυχιουχοι εντος Ελλαδος συμφωνουν σε μεγαλο ποσοστο στο να γινονται εξετασεις αλλα παντα υποκυπτετε και τελος......(απο μας τους εξωτερικου, ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ τωρα εξετασεις παντου.....ναι σε ενα κρατος δικαιοσυνης και ισων ευκαιριων....

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΕΠΙΚΡΟΤΕΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΑΜΟΙΒΕΙ ΠΛΟΥΣΙΟΠΑΡΟΧΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιο αξιοκρατική λύση οι εξετάσεις για τα αγροτικά,συμφωνώ, αλλά από ότι ακούω, θα έχουν γεμίσει όλα τα αγροτικά με γενικούς γιατρούς σε 3 χρόνια..οπότε σιγά μη το κάνουν τελευταία στιγμή...Οποιος βολευτεί μέχρι τότε βολεύτηκε..

Μπορούμε να ελπίζουμε μόνο για την ειδικότητα εξετάσεις, αλλά και εκεί θα βρεθεί χώρος να αναπτυχθεί το βύσμα,είμαι σίγουρος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αξιοκρατικές εξετάσεις στην ελλαδα , την στιγμή που ΔΑΠ και ΠΑΣΠ (οι τελευταίες τρύπες του ζουρνά αναγκάζουν ολόκληρο υπουργείο να παρανομήσει γιατί έτσι βολεύει 20-30 τσουτσέκια τους ) , ευχαριστώ δεν θα πάρω ρε παιδιά χόρτασα αξιοκρατία στις εξετάσεις με τον δοαταπ .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
ΛΟΙΠΟΝ κύριε ΔΙΕΥΘΥΝΤΑ......ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗΣ

κτήση (η) ουσιαστικό, απόκτηση/ιδιοκτησία/περιουσία

αναγνώριση (η) ουσιαστικό, η επαναφορά στη μνήμη/παραδοχή/αποδοχή/(νομικά)ομολογία, επιβεβαίωση της γνησιότητας

ένταξη (η) ουσιαστικό, τοποθέτηση ανάμασα σε άλλους

Όλες αυτές οι λέξεις κατά τα ελληνικά λεξικά έχουν διαφορετική σημασία, κατά κυρίου δ/ντή αγροτικών την μια μέρα έχουν διαφορετική και την άλλη είναι συνώνυμες.

Και εφόσον γνώριζαν πως υπάρχει το Φ.Ε.Κ. 181 (2-8-2007) της επαγγελματικής αναγνώρισης των ιατρών καθώς και η ευρωπαϊκή οδηγία 93/16 της αμοιβαίας αναγνώρισης των διπλωμάτων από τις 12 νέες χώρες-μέλη γιατί δεν άλλαζαν όπως παλαιότερα την διατύπωση της προκήρυξης των αγροτικών πλοίων και υπαίθρου (Y10γ/107165 της 22/8/2007 και Υ10γ/122941 αντίστοιχα) έτσι ώστε σήμερα που μιλάμε να μην υπάρχει διαμάχη "μορίων" μεταξύ συναδέλφων;

Σήμερα διαπιστώνω πως Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ Ν.Π. ΤΟΥ ΥΥΚΑ (υπεύθυνος για τα αγροτικά υπαίθρου και πλοίων) κ.Σπ.Κοκκινάκης ΑΓΝΟΕΙ όχι τους νόμους του ελληνικού κράτους αλλά και την ελληνική γλώσσα.

Αξιότιμε κύριε Κοκκινάκη

Θα γνωρίζεται, πως οι προκηρύξεις κάλυψης κενών και κενούμενων θέσεων ιατρών υπηρεσίας υπαίθρου σε κέντρα υγείας και περιφερειακά ιατρεία καθώς και πλοία βασίζονται στις ανάγκες κάλυψης των οργανικών θέσεων και η τοποθέτηση των υπόχρεων ιατρών γίνεται με αυστηρή βαθμολογική σειρά, όπως προκύπτει από τα κριτήρια που δημοσιεύτηκαν στο Φ.Ε.Κ. 1628/τεύχος Β της 31/12/2002.

Θα γνωρίζεται πως στην απόφαση νούμερο 5 του Φ.Ε.Κ.1628/τεύχος Β της 31/12/2002 στην σελίδα 4 & 5 αναφέρεται ο τρόπος μοριοδότησης καθώς και ο διαχωρισμός των πτυχίων ανάλογα την χώρα προελεύσεως.

Συγκεκριμένα αναφέρει ότι : Για τους γιατρούς, που κατέχουν πτυχία Πανεπιστημίων της αλλοδαπής εκτός χωρών - μελών της Ε.Ε. και που έχουν την Ελληνική Ιθαγένεια από τη γέννησή τους, ο υπολογισμός των βαθμών ως προς την ημερομηνία κτήσεως του πτυχίου τους αρχίζει από την ημερομηνία έκδοσης της σχετικής πράξης αναγνώρισης του πτυχίου τους από το ΔΙΚΑΤΣΑ, για δε τις περιπτώσεις των γιατρών που κατέχουν πτυχία Ιατρικών Σχολών χωρών - μελών της Ε.Ε., από την ημερομηνία κτήσης του πτυχίου τους.

H ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΚΡΑΤΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ.

ΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ-ΔΟΑΤΑΠ ΔΕΝ ΧΟΡΗΓΕΙ ΠΤΥΧΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ.

ΤΟ Φ.Ε.Κ. ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΜΟΡΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

Η δημοσίευση της κατάστασης επιλογής ιατρών υπηρεσίας υπαίθρου σε πλοία της 14ης Νοεμβρίου 2007 ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΗΣ 31ης Δεκεμβρίου 2002.

Είχατε την δυνατότητα κύριε Δ/ντά να ζητήσετε από την τότε ηγεσία του ΥΥΚΚΑ, πριν την δημοσίευση της προκήρυξης, να αλλαχθούν τα κριτήρια.

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ.

Τώρα, μετά την δημοσίευση της προκήρυξης, μετά το πέρας της ημερομηνίας κατάθεσης των δικαιολογητικών ζητήσατε την "προστασία" της νομικής υπηρεσίας του ΥΥΚΚΑ.

ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!

Δημιουργήσατε το διάστημα αυτό των δύο μηνών ένα κλίμα διχόνοιας μεταξύ συναδέλφων ΙΑΤΡΩΝ (ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ) για το εξευτελιστικό, αλλά συνάμα αναγκαίο ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΤΩΝ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ 10000 ΕΥΡΩ! Αύριο, αυτοί οι συνάδελφοι θα εφημερεύουν μαζί, θα εγχειρίζουν μαζί, θα ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ μαζί. Δεν σας έχει δώσει κανείς το δικαίωμα της διακωμώδησης των συναδέλφων και του ιατρικού επαγγέλματος.

Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΠΟΜΠΗ ΣΑΣ!

Υ.Γ. Κάνω ειδικότητα, δεν έκανα και δεν θα κάνω ποτέ αγροτικό και έχω φίλους συναδέλφους που τελείωσαν Ελλάδα, Αγγλία, Σερβία, Βουλγαρία και Ρουμανία.Σας ευχαριστώ που με φιλοξενείτε στην ιστοσελίδα των GreekMeds και εύχομαι τα καλύτερα σε όλους σας.

Πριν 2 μήνες ήταν μια επιστολή που ποτέ δεν πίστευα πως μπορεί να έχει αποτέλεσμα. Σήμερα δικαιώθηκα μαζί με χιλιάδες συναδέλφους. 3 χρόνια σε αυτή την θέση "πρόσφερε" πολλά στην δημόσια υγεία και στους νέους ιατρούς.

ΞΕΚΟΥΜΠΙΔΙΑ ΚΟΚΚΙΑΝΑΚΗ.............ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω απο τι κατάλαβα αλλαξε ποστο ο συγκεκριμένος διευθυντής και πηγε σε αλλο τομέα, τωρα τι πανηγυρίζετε δε γνωρίζω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπουααααααααα κλαψ κλαψ μπουααααα

μπουαααααα

Ο Redινάκης έφυγε... :(

Κλαίω επειδή ο καινούριος θα είναι άπειρος και θα τα κάνει χειρότερα... :(

Μέχρι να προσαρμοστεί και να ενημερωθεί emdots

Πότε περιμένουμε λέει τη προκήρυξη?Μέσα στον Ιανουάριο???? emcolgate

Μα τί λέτε... emcolgate

Ας αράξει ο άνθρωπος (ο καινούριος )... B)

Να πιει το καφεδάκι του... emnysta

Να στολίσει το γραφείο του... emroseemroseemroseemrose

Να περάσει το καρναβάλι... emrockon

Να μπει στο κλιμα τελοσπάντων... :unsure::wacko:

Δηλαδή η επόμενη προκήρυξη μετά το Πάσχα emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε τι δικαιώθηκες μεγάλε θα μα τρελάνεις; :splats:emarup
όχι μεγάλε....δεν επιθυμώ να σε τρελάνω!
Κλαίω επειδή ο καινούριος θα είναι άπειρος και θα τα κάνει χειρότερα... :(
Η καινούρια Προϊσταμένη είναι η κα Παπανώτη ..............δεν είναι καινούρια, αλλά από τα παλαιότερα και ικανότερα στελέχη του υπουργείου. Όσο το τι θα κάνει....ας αφήσουμε τον χρόνο να δείξει!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΑΣΟ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΠΙΚΊΝΔΥΝΑ , ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΣΕ ΔΙΑΨΕΥΣΟΥΝ ΚΑΙ ΒΓΕΙΣ ΟΦ.
Ότι πεις....δεν θα το συνεχίσω!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ.

ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΠΑ , ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΕΟΝ.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΣΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κλαίω επειδή ο καινούριος θα είναι άπειρος και θα τα κάνει χειρότερα... :(
Η καινούρια Προϊσταμένη είναι η κα Παπανώτη ..............δεν είναι καινούρια, αλλά από τα παλαιότερα και ικανότερα στελέχη του υπουργείου. Όσο το τι θα κάνει....ας αφήσουμε τον χρόνο να δείξει!

Δεν διαφωνώ συνάδελφε.Για να είναι κάποιος υπάλληλος υπουργείου,σίγουρα είναι ικανός και για να έχει διοικητική θέση,σίγουρα είναι ακόμα πιο ικανός από τους ικανούς.Το post μου είχε φαιδρή διάθεση και τουλάχιστον 10 emoticon.Απλά προσπαθώ να αντιμετωπίσω το θέμα των αγροτικών με χιούμορ,διότι έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα για να αλλάξω κάτι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.