Jump to content

Ας μαζεψουμε σκεψεις!


gret

Recommended Posts

εεεε πάρε γρανίτα την επόμενη φορά!!! emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 141
  • Created
  • Last Reply

Αυτή η τζαμαρία σαν σκηνή θεάτρου για ένα πρωτότυπο δρώμενο. Εστιαζω στους περαστικούς, κοιτάζω τα μπλεγμένα χέρια και τα διστακτικά φιλιά, τους απελπισμενους καυγάδες στη μέση του δρόμου για όλα τα ανήκουστα αυτού του κόσμου. Οι ζωές και οι εικόνες με μπερδευουν, αναζητώ να αναρρωτιέμαι ποια πλευρά της ζωής ειναι η αλήθεια και ποια το δρώμενο. Κάποτε οι ρόλοι μπερδεύονται. Είναι τότε που τα περίεργα μάτια των αγνώστων τολμούν να διαπεράσουν το τζάμι και να προσγειωθούν απευθείας στην άλλη πλευρά. Ποιος στα αλήθεια παρατηρεί ποιον? Ποιος κρίνει και ποιος κρίνεται? Ποιος είναι ο λαθραναγνώστης των σελίδων αυτού του βιβλίου? Ποιας πλευράς? Ποιας ζωής? Σήμερα η απάθεια και η αταραξία μου με έχουν συγλονίσει. Είναι αυτό το μέρος σου που πεθαίνει μαζί με το θάνατο κάθε προσδοκίας στο βασίλειο του τυραννικού τίποτα. Σήμερα μάλλον κηδέψαμε άλλη μία από αυτές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως συνήθως, τίποτα. Υπάρχουν κάποια μικρά "τίποτα", φευγαλέα και ανευ σημασίας. Υπάρχουν και κάποια μεγάλα "τίποτα" που σε σημαδεύουν για πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως συνήθως, τίποτα. Υπάρχουν κάποια μικρά "τίποτα", φευγαλέα και ανευ σημασίας. Υπάρχουν και κάποια μεγάλα "τίποτα" που σε σημαδεύουν για πάντα.

Πάλι λυπημένη;

Μην ξεχνάς για κάθε "τίποτα" υπάρχει και ένα "κάτι".

Πάντα θέλω να πιστεύω, και τα καταφέρνω, ότι οι μεγάλες λύπες είναι εκεί για να είσαι σε θέση να εκτιμήσεις τη χαρά που έρχεται όπου να'ναι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ty..pitsiou...για το support

...τελικά υπάρχουν άτομα που διαβάζουν αυτά που γράφω??? Απίστευτο!!! Και εγώ που νόμιζα ότι περνάω τελείως απαρατήρητη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως συνήθως, τίποτα. Υπάρχουν κάποια μικρά "τίποτα", φευγαλέα και ανευ σημασίας. Υπάρχουν και κάποια μεγάλα "τίποτα" που σε σημαδεύουν για πάντα.

Πάλι λυπημένη;

Μην ξεχνάς για κάθε "τίποτα" υπάρχει και ένα "κάτι".

Πάντα θέλω να πιστεύω, και τα καταφέρνω, ότι οι μεγάλες λύπες είναι εκεί για να είσαι σε θέση να εκτιμήσεις τη χαρά που έρχεται όπου να'ναι...

Πολύ σωστό... Μόνο στον εαυτό σου κάνεις κακό βλέποντάς τα όλα μαύρα. Συμφωνώ ότι γενικά κάθε άνθρωπος ζει περισσότερες λύπες απ' ότι χαρές αλλά και τι να κάνεις? Να κάθεσαι να λες πως η ζωή είναι άδικη? Φτιάχνεις όσες καλές στιγμές μπορείς, (προσπαθείς να) ξεχνάς τις κακές και πας παρακάτω. Keep walking...

Και ναι, υπάρχει κόσμος που διαβάζει αυτά που γράφεις! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαβάζω όλες τις αφιερώσεις και τα στιχάκια και τα τραγούδια στα διάφορα topic του forum, που δεν είναι για ανήλικα ερωτευμένα κοριτσάκια, αλλά για ενήλικους υποτίθεται συνειδητοποιημένους ανθρώπους, και σκέφτομαι πόση αγάπη πάει χαμένη. Εκτός αν δεν είναι αγάπη στα περισσότερα και είναι αυταρέσκεια του τύπου "τί υπέροχος, εύθραυστος και γλυκούλης που είμαι όταν αγαπάω!".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαβάζω όλες τις αφιερώσεις και τα στιχάκια και τα τραγούδια στα διάφορα topic του forum, που δεν είναι για ανήλικα ερωτευμένα κοριτσάκια, αλλά για ενήλικους υποτίθεται συνειδητοποιημένους ανθρώπους, και σκέφτομαι πόση αγάπη πάει χαμένη. Εκτός αν δεν είναι αγάπη στα περισσότερα και είναι αυταρέσκεια του τύπου "τί υπέροχος, εύθραυστος και γλυκούλης που είμαι όταν αγαπάω!".

+φωνω B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω. Ειναι τοσα πολλά όσα θα ήθελα να ζήσω..όσα θα ήθελα να νιώσω και να ονειρευτώ. Αλλά φοβάμαι. Οτι λείπει η δύναμη, το θάρρος, η τύχη. Η ζωή δεν είναί πάντα με το μέρος μου. Και όμως...είναι τόσα πολλά...αυτά τα ροζ όνειρα, αυτά τα συναισθήματα τα γεμάτα μέλι, τα γλυκά και τα φωτεινά. Φοβάμαι. Να ελπιζω και να περιμένω ξανά. Συνηθίζω τη μοναξίά..και όσο αυτό με παρηγορεί..τόσο με φοβίζει. οτι αυτο το κέλυφος..γίνεταί τόσο σκληρό μέρα τη μέρα..που τίποτα πια δεν θα είναι σε θέση να το σπάσει. να το διαπεράσει. Να αφήσει το γαλάζιο φως να μπει και πάλι στο μέσα μου. Γιατί ? Εχουν όλα κάποιο λόγο? Η τελικα ίσως να μην υπάρχει πουθενά νόημα? Δεν ξέρω..αλλά...δεν μπορώ να σταματήσω να περιμένω. Δεν μπορω. Δεν μπορώ να σταματήσω να πιστεύω στους ανθρώπους...και σε αυτό το ακατανόητο θαύμα που λέγεται ζωή. Το ορκίζομαι σε αυτό το τραγούδι που ακούω αυτή τη στιγμή. Σας το ορκίζομαι... emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone."- Tennessee Williams

Αν και μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις, σου εύχομαι να βρεις σύντομα αυτό που ψάχνεις για να ζεις περισσότερο και να γράφεις λιγότερο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...
βαριεμαι. ψαχνω σωσια να πηγαινει καθε πρωι στο μαθημα αντι για μενα. αμοιβη καλη. συστατικες και δωρεαν χαλαουα.

λολ

ΠΟΣΟ πολυ σε καταλαβαινω δεν ξερεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χε χε, έχει γίνει ήδη, ο αδερφός ενός φίλου μου, τον αντικατέστησε σε εργαστήριο όταν ακόμα ήμαστε φοιτητές! Είχαν όμως μια ομοιότητα ρε παιδί μου, αφού οι άλλοι συνάδελφοι παραλίγο να μην τον καταλάβουν! :P Και δεν είναι δίδυμοι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όμως όταν όλοι θέλουμε μόνο να μας ακούσουν, να μας "καταλάβουν", ποιος θα μείνει τελικά για να γίνει δέκτης των μηνυμάτων μας?

οι ψυχιατροι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

είναι δύσκολο να διακρίνει κανείς τα όρια ανάμεσα στην αυθάδεια και στο δικαίωμα,

ανάμεσα στην ασυδοσία και στην ελευθερία, στην αναίδεια και στην ισότητα,

στην αλαζονεία και στην ελευθερογνωμία , στη θυσία και στην προσφορά...

και γίνεται ακόμη πιο δύσκολο όταν οι ενήλικες καταφεύγουν στον παλιμπαιδισμό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.