Jump to content

οι "γιατροι" ξαναρχονται


vamos

Recommended Posts

Τα καταφέρνει ρε. απλά στο αγγλόφωνο είχε πολύ μικρό εύρος λεξιλογίου. Ηξερε μόνο το "how much?" :) :)

Τον αδικείς, ξέρει τα λεγόμενα business Εnglish που ξέρουν στα τουριστομάγαζα!

Πωλητής: Come to see sir, only look!

ΠΕΛΑΤΗΣ: Iatrik Degree

Πωλητής: Very good! After 2007 no dikatsa!

ΠΕΛΑΤΗΣ: How much?????

Πωλητής: 20.000USD

ΠΕΛΑΤΗΣ: better price.. better price...

το χεσες!

ακούς εκεί 20.000! δεν ψωνίζει από το lacoste, από το zara ψωνίζει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Last Reply
μια ερώτηση...

Ελληνικά δεν ξέρεις

Αγγλικά δεν ξέρεις

Ιατρική δεν ξέρεις

και έχεις μούτρα να μιλάς;

Είπαμε το άτομο ρίχνει μπάτσες !

Κάτι έμαθε στην Βουλγαρία ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μια ερώτηση...

Ελληνικά δεν ξέρεις

Αγγλικά δεν ξέρεις

Ιατρική δεν ξέρεις

και έχεις μούτρα να μιλάς;

Εντυπωσιάστηκα.... Αν βρεις και το αγαπημένο μου φαγητό σταματάω πλέον να γράφω εδώ

Πωλητής: Come to see sir, only look!

ΠΕΛΑΤΗΣ: Iatrik Degree

Πωλητής: Very good! After 2007 no dikatsa!

ΠΕΛΑΤΗΣ: How much?????

Πωλητής: 20.000USD

ΠΕΛΑΤΗΣ: better price.. better price...

Πόσο βλάκας λοιπόν πρέπει να αισθάνεσαι που κάθησες 6 χρόνια και διάβαζες (λέμε τώρα...) για να έρθει ο λεφτάς να σου φάει τη θέση.

Είπαμε το άτομο ρίχνει μπάτσες !

Κάτι έμαθε στην Βουλγαρία ...

Μια ερώτηση μόνο.... Πάντα έτσι τραυλίζεις ή έτυχε μόνο την φορά που μιλήσαμε στο τηλέφωνο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ερώτηση μόνο.... Πάντα έτσι τραυλίζεις ή έτυχε μόνο την φορά που μιλήσαμε στο τηλέφωνο;

Αν δεν κατάλαβες καλά μιλάγαμε μέσω Skype αλλά ούτε και αυτό σου έμαθαν εκεί που "σπούδασες" ...

Αναρωτιέμαι πως συνεχίζεις και μπαίνεις σ' αυτό το φόρουμ Δικατσάκο ...

Γύρνα στην τρύπα σου ... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν κατάλαβες καλά μιλάγαμε μέσω Skype αλλά ούτε και αυτό σου έμαθαν εκεί που "σπούδασες" ...

Αναρωτιέμαι πως συνεχίζεις και μπαίνεις σ' αυτό το φόρουμ Δικατσάκο ...

Γύρνα στην τρύπα σου ... :splaaaats:

Ξέρω, ξέρω το Skype φταίει για όλα...

Ευτυχως πάντως που δεν μιλήσαμε μέσω messenger γιατί μπορεί και να έκανες κο κο κο :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να λες και να βρίζεις όσο θέλεις από ένα ανώνυμο φόρουμ Δικατσάκο αλλά να εύχεσαι να μην με τρακάρεις σε κάποια κλινική στην Ελλάδα όταν τελειώσεις το "Ακαδημαικό" έργο σου στον Βόρειο Κύκλο ...

Θα σε "φάω" σε όλα τα επίπεδα ... emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να λες και να βρίζεις όσο θέλεις από ένα ανώνυμο φόρουμ Δικατσάκο αλλά να εύχεσαι να μην με τρακάρεις σε κάποια κλινική στην Ελλάδα όταν τελειώσεις το "Ακαδημαικό" έργο σου στον Βόρειο Κύκλο ...

Θα σε "φάω" σε όλα τα επίπεδα ... emcensored

Εννοείται ότι το εύχομαι αυτό που λες... Που να αντέξω την κόντρα μαζί σου σε όλα τα επίπεδα...

Άντε καλό βράδυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να ρωτησω κι εγω κατι ????Ο λογος που μιλησατε στο τηλεφωνο ειναι το Δικατσα?????????????

μαλιστα......

εμ γιατι να μιλουσαν ?

για ενα ταξιδι στο λονδινο , με ολα τα εξοδα πληρωμενα ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο λόγος ? Κατέβηκε Αθήνα και μου έδωσε ραντεβού προφανώς για να πιούμε καφέ !

Στην πορεία μου είπε ότι στην Βουλγαρία πλήρωνε μόνο ένα 5-10% :withstupid: τα μαθήματα και προσωπικώς μετ΄από αυτό το φοβερό στατιστικό στοιχείο καταλάβα ότι άκρη δεν έβγαζα και το σταμάτησα εκεί !

Λοιπόν σας παρουσιάζουμε τον αγαπητό μας Σβεν ή καλύτερα Σβένοφ !

Τον άντρακλα που έχει δείρει 2 μέλη του greekmeds (έμενα και τον Βαμος !) και θα δείρει όποιον δεν καταλαβαίνει την γλώσσα που μιλάει καθως και την κουλτούρα του !

Μπροστά του όλοι μασάμε τα λόγια μας-τραυλίζουμε κατ΄αυτόν καθότι είμαστε όλοι κότες που βρίζουμε Ιντερνετικώς και δεν έχουμε το θάρρος να τα πούμε αυτά που λέμε επωνύμως !

Λοιπόν το σταματάω εδώ γιατί πολύ ασχολήθηκα μαζί σου Δικατσάκο , ελπίζω τα $$$ που έσκασε ο πάτερας σου στην Βουλγαρία να πιάσουν τόπο αν και δύσκολο το κόβω με τα μυαλά που κουβαλάς.

Ελπίζω να μην νομίζεις ότι θα σταματήσει να πιστεύει κανείς αυτά που όλοι ξέρουμε ότι κάνατε στα μπουρδέλα που "σπουδάσατε" όσες απειλές και να εκτοξεύσεις καθώς και όσο virtual ξύλο να ρίξεις.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον...σοβαρευτειτε λιγο σας παρακαλω και μην μιλατε ασχημα ο ενας στον αλλο...

\

Doc-gr , πιστευω οτι εισαι ενηλικας και εχεις καποια αγωγη απο το σπιτι σου και συνεπως δε χρειαζεσαι εμενα να σου πω οτι δεν ειναι σωστο να βριζουμε ανθρωπους που τους εχουμε συναντησει, τους εχουμε μιλησει ή τους ξερουμε προσωπικα.Ο, τι ειπατε με τον Σβεν σε προσωπικο επιπεδο , δεν ειναι σωστο να το δημοσιοποιεις.Δεν καταλαβαινω γιατι ορισμενοι εδω μεσα δε σεβεστε τους συνανθρωπους σας και τον εαυτο σας και παρασυρεστε απο συναισθηματα της στιγμης.

Λοιπον..επαναλαμβανω....Δεν ειναι σωστο να εκθετουμε ανθρωπους με τους οποιους εχουμε μιλησει μεσω πμ ή μεσω τηλεφωνουή εχουμε συναντηθει...οκ? Αλλιως ειμαστε κατωτεροι των περιστασεων.

Doc gr , ξερεις οτι μιλαω γενικα και δεν εχω σκοπο να σε θιξω.Πιστευω ομως οτι εδω εχεις κανει λαθος και αδικεις τον εαυτο σου.

Ηρεμηστε σας παρακαλω.Κανετε τους αθρωπους να φαινονται ασχημοι.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[

εμ γιατι να μιλουσαν ?

για ενα ταξιδι στο λονδινο , με ολα τα εξοδα πληρωμενα ?

Χαρα μου, γι΄αυτο μιλουν μονο αυτοι που μπορουν.....χε χε χε.... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

........ οτι δεν ειναι σωστο να βριζουμε ανθρωπους που τους εχουμε συναντησει, τους εχουμε μιλησει ή τους ξερουμε προσωπικα......

Λοιπον..επαναλαμβανω....Δεν ειναι σωστο να εκθετουμε ανθρωπους με τους οποιους εχουμε μιλησει μεσω πμ ή μεσω τηλεφωνουή εχουμε συναντηθει...οκ? Αλλιως ειμαστε κατωτεροι των περιστασεων.

Ηρεμηστε σας παρακαλω.Κανετε τους αθρωπους να φαινονται ασχημοι.....

ΕΝΣΤΑΣΗ!

Δεν είναι σωστό να βρίζουμε και εκθέτουμε ανθρώπους που έχουμε μιλήσει, έχουμε συναντηθεί και τους ξέρουμε προσωπικα..

Δεν είναι σωστό να βρίζουμε και να εκθέτουμε κόσμο που δεν ξέρουμε κ δεν έχουμε γνωρίσει πίσω απο την ανωνυμία του ιντερνετ (αναφέρεται σε κάθε τόπικ τουλαχιστον 1 φορα :P)

Δηλαδή ποιός έμεινε? Δεν μπορεί κανεις να μαλλιοτραβηχτεί - ξεκατινιαστεί στον μάταιο τούτο κόσμο?

Εγώ δεν το καταλαβαίνω! (που λέει κ ο Πρετεντέρης)!

Υ.Γ. Αυτό με τους ανθρώπους που φαίνονται άσχημοι ακόμα να το καταλάβω... Μα για το ανθρώπινο είδος ήταν? Μα ψωνίστηκε κ νομίζει ότι είναι πιο όμορφη? Θα το σκεφτώ και θα ξαναποστάρω αργότερα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον...σοβαρευτειτε λιγο σας παρακαλω και μην μιλατε ασχημα ο ενας στον αλλο...

\

Doc-gr , πιστευω οτι εισαι ενηλικας και εχεις καποια αγωγη απο το σπιτι σου και συνεπως δε χρειαζεσαι εμενα να σου πω οτι δεν ειναι σωστο να βριζουμε ανθρωπους που τους εχουμε συναντησει, τους εχουμε μιλησει ή τους ξερουμε προσωπικα.Ο, τι ειπατε με τον Σβεν σε προσωπικο επιπεδο , δεν ειναι σωστο να το δημοσιοποιεις.Δεν καταλαβαινω γιατι ορισμενοι εδω μεσα δε σεβεστε τους συνανθρωπους σας και τον εαυτο σας και παρασυρεστε απο συναισθηματα της στιγμης.

Λοιπον..επαναλαμβανω....Δεν ειναι σωστο να εκθετουμε ανθρωπους με τους οποιους εχουμε μιλησει μεσω πμ ή μεσω τηλεφωνουή εχουμε συναντηθει...οκ? Αλλιως ειμαστε κατωτεροι των περιστασεων.

Doc gr , ξερεις οτι μιλαω γενικα και δεν εχω σκοπο να σε θιξω.Πιστευω ομως οτι εδω εχεις κανει λαθος και αδικεις τον εαυτο σου.

Ηρεμηστε σας παρακαλω.Κανετε τους αθρωπους να φαινονται ασχημοι.....

Lilpapaki

ΟΚ

Ίσως να παρασύρθηκα αλλά τα απειλητικά-υβριστικά πμ που έλαβα και έχω σβήσει ποιά αγωγή δείχνουν ?

Δεν τα δημοσιοποίησα όπως έκανε ο Βαμος (και δεν τον κατηγορώ γι΄αυτό) αλλά ως που θα τραβήξει αυτή η ιστορία με ορισμένους ?

Ρώτα και τον Βάμος και θα σου πεί παρόμοια για την εμπειρία που είχε και αυτός με το συγκεκριμένο άτομο.

Αν δεις τα ποστ μου θα προσέξεις ότι αποφεύγω κατά βάση τις προσωπικές αντιπαραθέσεις-προσβολές αλλά γιατί να πρέπει να ανέχομαι τον κάθε αμόρφωτο που επειδή αγόρασε ένα πτυχίο νομίζει οτί μπορεί με καθυβρίζει χωρίς να του απαντώ ? ? ?

Πρώτος δημοσιοποίησε αυτός την συνομιλία μας και απάντησα με ένα στοιχείο που μου έδωσε και αν είνα άντρας ας το επιβεβαιώσει και μόνο από αυτό μπορείτε να καταλάβετε πόσο μπορείτε να τον θεωρείτε αξιόπιστο ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χμμμμ...τωρα , να το παιξω εξουσια , να κανω ενα ωραιοτατο edit στα λεγομενα σου και να γραψω ο, τι θελω εγω να πεις ?ε? :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαρα μου, γι΄αυτο μιλουν μονο αυτοι που μπορουν.....χε χε χε.... ;)

αυτα ειναι τα καλα ...

αμα εισαι d3cc7367.jpg

εχεις τα τυχερα σου ...

υγ . ξεκαβαλα λιγο ομως ...

χμμμμ...τωρα , να το παιξω εξουσια , να κανω ενα ωραιοτατο edit στα λεγομενα σου και να γραψω ο, τι θελω εγω να πεις ?ε? :rolleyes:

προσεξε τι λες , θα αλλαξω την εικονα σου σε κατι τετοιο ...

dollz_base63_doll4_10_15_2005.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[

Lilpapaki

ΟΚ

Ίσως να παρασύρθηκα αλλά τα απειλητικά-υβριστικά πμ που έλαβα και έχω σβήσει ποιά αγωγή δείχνουν ?

Δεν τα δημοσιοποίησα όπως έκανε ο Βαμος (και δεν τον κατηγορώ γι΄αυτό) αλλά ως που θα τραβήξει αυτή η ιστορία με ορισμένους ?

Ρώτα και τον Βάμος και θα σου πεί παρόμοια για την εμπειρία που είχε και αυτός με το συγκεκριμένο άτομο.

Αν δεις τα ποστ μου θα προσέξεις ότι αποφεύγω κατά βάση τις προσωπικές αντιπαραθέσεις-προσβολές αλλά γιατί να πρέπει να ανέχομαι τον κάθε αμόρφωτο που επειδή αγόρασε ένα πτυχίο νομίζει οτί μπορεί με καθυβρίζει χωρίς να του απαντώ ? ? ?

Πρώτος δημοσιοποίησε αυτός την συνομιλία μας και απάντησα με ένα στοιχείο που μου έδωσε και αν είνα άντρας ας το επιβεβαιώσει και μόνο από αυτό μπορείτε να καταλάβετε πόσο μπορείτε να τον θεωρείτε αξιόπιστο ...

Λοιπον....ειπα κατι....δεν εχω να κανω με μωρα καινομιζω οτι καταλαβαινομαστε.Ενταξει, μπορειτε να μαλωνετε , αλλα υπαρχουν και ορια.Μην τα ξεπερνατε , γιατι δεν κανετε κακο στους αλλους , αλλα στον ευατο σας.Δεν ειναι καλη η εικονα που βγαινει προς τα εξω και μειωνετε τον εαυτο σας με αυτον τον τροπο.

Τα λεω αυτα με καθε συμπαθεια και το ξερετε.Ειμαι σιγουρη οτι και ο Σβεν θα συκρατηθει και δε θα το συνεχισει , σωστα?

αντε , ας ασχοληθουμε με κατι αλλο τωρα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηρεμηστε σας παρακαλω.Κανετε τους αθρωπους να φαινονται ασχημοι.....

Χαρα μου, γι΄αυτο μιλουν μονο αυτοι που μπορουν.....χε χε χε.... ;)

Χαρα μου, γι΄αυτο μιλουν μονο αυτοι που μπορουν.....χε χε χε.... ;)

υγ . ξεκαβαλα λιγο ομως ...

ΧΑχαχαχαχααα

Σου 'βγαινε όμως!!!!

emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα τι κανετε ?????????????ειστε τρελοι???????????ασχοληστε με μενα τωρα???????????????( και γρουσουζευετε και το ταξιδακι μου)

....ε....ασχοληθειτε καλυτερα με τον Σβεν....εμενα δεν με πειραζει καθολου μα καθολου....τωρα που το ξαναβλεπω , δεν ειπατε δα και τιποτα σπουδαιο... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα τι κανετε ?????????????ειστε τρελοι???????????ασχοληστε με μενα τωρα???????????????( και γρουσουζευετε και το ταξιδακι μου)

....ε....ασχοληθειτε καλυτερα με τον Σβεν....εμενα δεν με πειραζει καθολου μα καθολου....τωρα που το ξαναβλεπω , δεν ειπατε δα και τιποτα σπουδαιο... :rolleyes:

Ouch!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μα τι κανετε ?????????????ειστε τρελοι???????????ασχοληστε με μενα τωρα???????????????( και γρουσουζευετε και το ταξιδακι μου)

....ε....ασχοληθειτε καλυτερα με τον Σβεν....εμενα δεν με πειραζει καθολου μα καθολου....τωρα που το ξαναβλεπω , δεν ειπατε δα και τιποτα σπουδαιο... :rolleyes:

Ouch!

πραγματικα , αυτο ... πονεσε

δεν το περιμενα

ελπιζω να εχει το ...ψυχικο σθενος , να κανει εντιτ και σε δικο της ποστ ...

πριν το δουν πολλοι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι αν το δουν πολλοι τι θα γινει? Δε θα με παρουνε για νυφη? θα με πουν ανορθογραφη? οτι δεν ξερω να γραφω λεξεις που γνωριζουν ολοι σχεδον οι αποφοιτοι λυκειου? ( λυκειου , οχι πανεπιστημιου)

Αν νομιζετε οτι με πειραζουν αυτα τα πραγματα και απο δω και περα δε θα γραφω γρηγορα και χωρις να το πολυσκεφτομαι , ωστε να μην κανω κανενα ορθογραφικο και το δειτε ...κανετε λαθος.

αχ.....βρειτε κατι αλλο σας παρακαλω.....μην δειχνετε με καθε τροπο την σχολη απο την οποια προερχεστε.......

θα το αφησω , ωστε να το δουν ολοι.Η διασημοτητα δεν εβλαψε ποτε κανεναν. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατι αν το δουν πολλοι τι θα γινει? Δε θα με παρουνε για νυφη? θα με πουν ανορθογραφη? οτι δεν ξερω να γραφω λεξεις που γνωριζουν ολοι σχεδον οι αποφοιτοι λυκειου? ( λυκειου , οχι πανεπιστημιου)

Αν νομιζετε οτι με πειραζουν αυτα τα πραγματα και απο δω και περα δε θα γραφω γρηγορα και χωρις να το πολυσκεφτομαι , ωστε να μην κανω κανενα ορθογραφικο και το δειτε ...κανετε λαθος.

αχ.....βρειτε κατι αλλο σας παρακαλω.....μην δειχνετε με καθε τροπο την σχολη απο την οποια προερχεστε.......

θα το αφησω , ωστε να το δουν ολοι.Η διασημοτητα δεν εβλαψε ποτε κανεναν. :)

Τσίμπησες δηλ... δε το περίμενα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οχι , αν τσιμπουσα , θα απαντουσα αλλιως.....δε θες να ξερεις πως, ακου με που σου λεω.....

απλα ορισμενα πραγματα με ξενερωνουν.....that' s all honey...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.