Jump to content

οι "γιατροι" ξαναρχονται


vamos

Recommended Posts

Αφού απ' ό,τι βλέπω κρατάς τα pm μου, δεν κάνεις ένα copy-paste και στα πρώτα 2 για να δούμε όλοι αν βοήθησα ή αν αρνήθηκα όπως μας λες;

Εν πάσει περιπτώσει, αυτό είναι και το τελευταίο μου (κατά 99.9%) ποστ αντιπαράθεσης, αφού από δω και πέρα έχουμε σημαντικότερα και σοβαρότερα πράγματα για να ασχοληθούμε.

Εύχομαι πάντως να έρθει μια στιγμή που θα κοιτάς τον άνθρωπο-γιατρό που έχεις απέναντί σου και όχι το αν ο τίτλος του συνοδεύεται από εισαγωγικά.

Καλές γιορτές και σε σένα, όπως επίσης και καλή σταδιοδρομία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Last Reply
Αφού απ' ό,τι βλέπω κρατάς τα pm μου, δεν κάνεις ένα copy-paste και στα πρώτα 2 για να δούμε όλοι αν βοήθησα ή αν αρνήθηκα όπως μας λες;

ναι σωστα,πρεπει να το πω

μου εδωκες το τηλ σου,να μιλησουμε μετα τις εξετασεις σου-δεν ειχα καταλαβει τι εξετασεις.

αλλα ενα πρωι,αφου τσεκαρες τα ποστ μου,μου εδωκες και την πιο πανω "ευχη"

δεν το συνεχιζω-κραταω τους χαρακτηρισμους σου , την ευχη σου , και την "βοηθεια" σου για να μου θυμιζουν

αυτη την αστεια - γελοια ιστορια

Εύχομαι πάντως να έρθει μια στιγμή που θα κοιτάς τον άνθρωπο-γιατρό που έχεις απέναντί σου και όχι το αν ο τίτλος του συνοδεύεται από εισαγωγικά.

το κανω με οσους αποδεικνυουν την αξια τους , ειναι και καποιοι δικατσαδες,το χω πει ξανα.

δεν καταλαβαινω γιατι θες να παραδεχτω το συνολο των δικατσαδων

αφου και συ σε pm εχεις παραδεχτει,οτι οι περισσοτεροι δεν σκαμπαζουν

δεν ειναι αναγκαιο να συμπεριφερεστε ως κομπλεξικοι.

πικρια εκφραζω,αυτην που εζησα τον οκτωβρη που ορκιστηκα,

οπως και τοσοι αλλοι που τοτε καταθεσαμε χαρτια,

απ αυτα που ζησαμε εξω απο νομαρχιες και διευθυνσεις υγιεινης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πικρια εκφραζω,αυτην που εζησα τον οκτωβρη που ορκιστηκα,

οπως και τοσοι αλλοι που τοτε καταθεσαμε χαρτια,

απ αυτα που ζησαμε εξω απο νομαρχιες και διευθυνσεις υγιεινης

Exmmm doc...προφανως δεν αναφερομουν στους εν Ελλαδι αποφοιτους. Πιστευω οτι οι εν Ελλαδι αποφοιτησαντες αξιως πρεπει να ειναι καπως περισσοτεροι απο το 1% (αν και πρεπει να το αποδειξομε στην πραξη). Το ανεκδιηγητα του Οκτωβρη αστα. Εγω δεν τα εζησα αλλα και μονο που ειδα τις εικονες ενιωσα ντροπη και απεχθεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πικρια εκφραζω,αυτην που εζησα τον οκτωβρη που ορκιστηκα,

οπως και τοσοι αλλοι που τοτε καταθεσαμε χαρτια,

απ αυτα που ζησαμε εξω απο νομαρχιες και διευθυνσεις υγιεινης

Βαμος καλά τα λες αλλά εκεί απ έξω εγώ έζησα την χυδαία επίθεση ενός πατέρα από μια συνάδελφο που ορκιζόταν - Κυριακή στην Θεσσαλονίκη άρον άρον δηλαδή να προλάβει – τον όποιο βρήκα να περιμένει έξω από την νομαρχία Λάρισας το Σάββατο 8 του μηνός , του είπα λοιπόν ότι όλοι όσοι περιμένουν εδω είναι παράνομοι και ότι καμία λίστα δεν θα περάσει διότι κάνεις από τους συναδέλφους δεν έχει το βασικότερο χαρτί για την κατάθεση εμείς το χαρτί του δοαταπ κι εσείς το πτυχίο σας , κανονικά του είπα έπρεπε να έρθουμε εδω έξω από την νομαρχία αφού έχουμε στα χέρια μας το αυτό το χαρτί και οι μεν και οι δε , ο δε κύριος είχε πιάσει από παρασκευή βραδύ παρακαλώ θέση για την κορούλα στην πρώτη πεντάδα και μου επιτέθηκε μαζί με τους άλλους ας το πω ``δικούς`` μου του δοαταπ , αποτέλεσμα εγώ μπήκα μετά τους 15 πρώτους δεν έβαλα τον πατερά εκεί ούτε την μάνα μου ούτε κανένα άλλο ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΕΔΕΙΞΑ .

Εσύ που τα χώνεις εδώ μέσα τι έκανες βαμος ?

έστειλες τον μπαμπά και την μαμά στην νομαρχία και στην ουσία έγινες ακόμα ένα κομμάτι της άσχημης εικόνας που είδε όλη η Ελλάδα τότε και που εδώ μέσα την κατακρίνεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελα βρε Φωτη τωρα -δεν ηθελα να ανακατευω ουτε το λεω για σενα προσωπικα- μα εδω υπηρξαν πατεραδες που πληρωσαν (!!) εκατομμυρια για να "παει μπροστα" το ξεφτερι τους εγω δικαιολογω τον πατερα της κοπελας που τουλαχιστον ειχε μια θεση φοιτητη στην ελλαδα αξια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι καλα τα λες βικη εδω ο αλλος πατερας τον καμαρωνε απο το 2002 γιατρο και ας χρωστουσε 9 μαθηματα , παρολο που ειχε τουλαχιστο μια θεση φοιτητη στην ελλαδα αξια παντα , αλλα ελλαδα μαλλον τσαμπα θα του εκαναν την ευκολια του φοιτηταρα , ή οπως ειπε και ο ιδιος δεν καταλαβε πως εγινε αυτος στα μαθηματα μια φορα κοβοταν αλλα μεσα στην γραμματεια ολα ηταν τζε-τε.

αλλα τα δικα μας δεν μπορουμε να τα δουμε βικη τα εκτος συνορων ομως τα ξερουμε απ εξω κι ανακατωτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΕΔΕΙΞΑ .

Εσύ που τα χώνεις εδώ μέσα τι έκανες βαμος ?

έστειλες τον μπαμπά και την μαμά στην νομαρχία και στην ουσία έγινες ακόμα ένα κομμάτι της άσχημης εικόνας που είδε όλη η Ελλάδα τότε και που εδώ μέσα την κατακρίνεις?

dear fotismd,

για να μαθαινεις.

εγω αδελφε,ορκιστηκα γιαννενα.

σαββατο

μια μερα νωριτερα απο θεσσαλονικη και δοαταπ

και εβαλα τα χαρτια μου θεσ/νικη.

εφτασα εδω κυριακη στις 12 το μεσημερι.

και ημουν 120 και κατι στην σειρα...

δεν ειχα βαλει κανεναν μπαμπακα , ξερολα

ο ανθρωπος ηρθε να δει το παιδι του που ορκιζοταν.

και ημουν 120 και κατι,

σε μια σειρα,που κανενας δεν ειχε παρει πτυχιο πριν απο μενα.

λιγα θα σου πω,γιατι μου χωθηκες.

απο παρασκευη,μονο οι ψυλλιασμενοι πηγαιναν στις νομαρχιες.

και για να ησουν 15ος ,ησουν απ αυτους που το οργανωσε.

οποτε μην το παιζεις αγιος

εχεις λερωμενη φωλιτσα...

και αν εσυ με την σειρα 15,φωναζες,

εγω τι επρεπε να κανω με την 126?

δηλωσαν 30 κατι ατομα πριν απο μενα χειρουργικη

ατομα που πηραν πτυχιο,μετα απο μενα

αλλα που ειχαν την πουστια στο αιμα τους,περισσοτερο απο μενα

ολοι ξερουμε για τις αμαρτωλες λιστες

μεχρι το 60,ολοι ηταν "παρεουλα"

οποτε,αστα αδελφε,

πες τα σε καμια θεια αυτα

Ελα βρε Φωτη τωρα -δεν ηθελα να ανακατευω ουτε το λεω για σενα προσωπικα- μα εδω υπηρξαν πατεραδες που πληρωσαν (!!) εκατομμυρια για να "παει μπροστα" το ξεφτερι τους εγω δικαιολογω τον πατερα της κοπελας που τουλαχιστον ειχε μια θεση φοιτητη στην ελλαδα αξια.

βικουλα,

αγορακι ειμαι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι καλα τα λες βικη εδω ο αλλος πατερας τον καμαρωνε απο το 2002 γιατρο και ας χρωστουσε 9 μαθηματα , παρολο που ειχε τουλαχιστο μια θεση φοιτητη στην ελλαδα αξια παντα , αλλα ελλαδα μαλλον τσαμπα θα του εκαναν την ευκολια του φοιτηταρα , ή οπως ειπε και ο ιδιος δεν καταλαβε πως εγινε αυτος στα μαθηματα μια φορα κοβοταν αλλα μεσα στην γραμματεια ολα ηταν τζε-τε.

αλλα τα δικα μας δεν μπορουμε να τα δουμε βικη τα εκτος συνορων ομως τα ξερουμε απ εξω κι ανακατωτα.

Παντου γινονται βρε Φωτη...κι ιταλια υπηρξε περιπτωση ..και πλαστα απο εξω ηρθαν πολλα....αστα να πανε.Υπομονη δυσκολα ειναι στην αρχη μα οποιος αγαπα αυτο που κανει και δεν ειναι τεμπελης....θα παει καλα(ελπιζω!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περασαν και αλλα "ξεφτερια" αυτην την Εξεταστικη !

Επισης ολα πληρωμενα(all included!) κατα την διαρκεια των Σπουδων και μετα το ΔΟΑΤΑΠ να ειναι καλα ...

Οτι και να πει κανεις κατανταει κουραστικο και επαναλαμβανομενο ...

Το θεμα ειναι ποση αυτογνωσια εχουν καποιοι για το ποσο "γιατροι" ειναι , ωστε τουλαχιστον να μην γινουν πολυ επικινδυνοι ...

ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ !

Μ@λ@κες οσοι διαβασαν και διαβαζουν στις Σπουδες τους για να ερθουν καποιοι απο τις Σερβο-Βουλγαρο-Ρουμανιες να γινουν "Ιατροι" με το "σπαθι" τους ...

Ανθρωπακια που θα κρυβονται για μια ζωη πισω απο εναν πλαστο τιτλο Σπουδων και θα κοροιδευουν πρωτα απ' ολους τον εαυτο τους...

Τους κοροιδευαν στις χωρες που σπουδασαν (οι ντοπιοι φοιτητες) , θα τους κοροιδευουν τωρα και στην Ελλαδα πισω απ' την πλατη τους ...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

περασε και άλλος λαός στη τελευταία εξεταστική του ΔΟΑΤΑΠ

ωστόσο εχω μια μεγάλη απορία:

αυτοί που κόπηκαν...ΠΩΣ τα καταφεραν??(ελεος!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οτι και να πει κανεις κατανταει κουραστικο και επαναλαμβανομενο ...

το σωστο ειναι να ακουγονται ομως,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

περασε και άλλος λαός στη τελευταία εξεταστική του ΔΟΑΤΑΠ

ωστόσο εχω μια μεγάλη απορία:

αυτοί που κόπηκαν...ΠΩΣ τα καταφεραν??(ελεος!!)

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::D :D :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dear fotismd,

για να μαθαινεις.

εγω αδελφε,ορκιστηκα γιαννενα.

σαββατο

μια μερα νωριτερα απο θεσσαλονικη και δοαταπ

και εβαλα τα χαρτια μου θεσ/νικη.

εφτασα εδω κυριακη στις 12 το μεσημερι.

και ημουν 120 και κατι στην σειρα...

δεν ειχα βαλει κανεναν μπαμπακα , ξερολα

ο ανθρωπος ηρθε να δει το παιδι του που ορκιζοταν.

και ημουν 120 και κατι,

σε μια σειρα,που κανενας δεν ειχε παρει πτυχιο πριν απο μενα.

λιγα θα σου πω,γιατι μου χωθηκες.

απο παρασκευη,μονο οι ψυλλιασμενοι πηγαιναν στις νομαρχιες.

και για να ησουν 15ος ,ησουν απ αυτους που το οργανωσε.

οποτε μην το παιζεις αγιος

εχεις λερωμενη φωλιτσα...

και αν εσυ με την σειρα 15,φωναζες,

εγω τι επρεπε να κανω με την 126?

δηλωσαν 30 κατι ατομα πριν απο μενα χειρουργικη

ατομα που πηραν πτυχιο,μετα απο μενα

αλλα που ειχαν την πουστια στο αιμα τους,περισσοτερο απο μενα

ολοι ξερουμε για τις αμαρτωλες λιστες

μεχρι το 60,ολοι ηταν "παρεουλα"

οποτε,αστα αδελφε,

πες τα σε καμια θεια αυτα

Η ΛΑΡΙΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ 120 ΑΤΟΜΑ ΕΙΧΕ 45 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟ 15 ΟΧΙ ΤΟ 15 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 19 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΑ , ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΨΕΥΔΟ ΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ,ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΙΠΑ ΠΩΣ Η ΣΕΙΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΤΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ Ο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΟΙ.

ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ΒΑΜΜΟΣ ΕΔΩ ΣΕ ΟΡΚΙΣΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΚΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΣΠΕΣΙΑΛ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ Ο ΝΟΜΑΡΧΗΣ ΑΣΕ Τ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΑΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ.

Παντου γινονται βρε Φωτη...κι ιταλια υπηρξε περιπτωση ..και πλαστα απο εξω ηρθαν πολλα....αστα να πανε.Υπομονη δυσκολα ειναι στην αρχη μα οποιος αγαπα αυτο που κανει και δεν ειναι τεμπελης....θα παει καλα(ελπιζω!)

ΒΙΚΥ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΛΗ ΛΥΣΗ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΡΑΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΤΟΥΜ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ.

ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΧΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΣ… ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΨΕΥΔΟ ΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ

ειπες οτι εβαλες συγγενη σου απο την παρασκευη

εξαλλου ρε ... αγαθιαρη

γιατι πηγες στην νομαρχια απο παρασκευη

ανυποψιαστος?...

ΕΔΩ ΣΕ ΟΡΚΙΣΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΚΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟ

εσυ πηρες χαρτι απο το υπουργειο κυριακη

και μιλας και απο πανω?

οπως και η θεσσαλονικη ορκιστηκε κυριακη...\

πλακα μου κανεις?

ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ΒΑΜΜΟΣ

ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΣΠΕΣΙΑΛ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ Ο ΝΟΜΑΡΧΗΣ ΑΣΕ Τ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΑΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικα εδω ο κοσμος ειναι φορτισμενος για τη γενικοτερη κατασταση....και ξεσπαει ετσι.

Στις κλινικες φαινεται τι ειμαστε.Οποτε δεν εχουμε παρα να περιμενουμε-μια που δεν μας δινουν αλλη δυνατοτητα -και να αποδειξει ο καθενας τι αξιζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ΒΑΜΜΟΣ

ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΣΠΕΣΙΑΛ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ Ο ΝΟΜΑΡΧΗΣ ΑΣΕ Τ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΑΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ.

βρε fotis γαμω το md

ειμαι θεσσαλονικιος και τα εβαλα τα χαρτια θεσσαλονικη σου ειπα!

ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΣΠΕΣΙΑΛ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ Ο ΝΟΜΑΡΧΗΣ

η νομαρχια ανοιξε την

δευτερα

αγορινα,οπως και σε ολη την ελλαδα

και εκει ο νομαρχης ειχε τ αρχιδια να μην δεχτει

την λιστα που ειχαν κανει

και καθονταν ολο το βραδυ στην πορτα μπροστα

γι αυτο και ακουσες για ξυλο,δαγκωματα,και μπραβους στα καναλια

ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ

δικαιωμα σου να κλεινεις τα ματια στην αληθεια

ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ΒΑΜΜΟΣ

ε καλα,εισαι απιστευτος

εισαι μοναδικος...

καταθετω τα οπλα

μα τετοια ικανοτητα αλλοιωσης της πραγματικοτητας...

ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΧΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΣ… ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ

προσωπικα εγω

το ξαναλεω

παραδεχομαι ενα μικρο ποσοστο απο τα παιδια του δικατσα

αυτα που πραγματικα ατυχησαν

κανεις δεν τους μηδενισε ολους

αλλα σε συμφερει να το παρουσιαζεις ετσι,για να στηριξεις

τις οποιες κατηγοριες σου

.Οποτε δεν εχουμε παρα να περιμενουμε και να αποδειξει ο καθενας τι αξιζει.

ποτε βικουλα μου?

στα 33 μας που θα ξεκινησουμε το κυριο μερος της ειδικοτητας?

ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΧΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΣ… ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ

δεν ειναι μονο αυτος

αλλα ρε Φωτη σαν

πολλοι ικανοι και αξιοι δεν μαζευτηκατε εκει στα ξενα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βαμος ποτέ δεν έγραψα ότι πήγα και έκατσα έξω από την νομαρχία παρασκευή ο εν λόγο κύριος με τον οποίο μάλωσα το Σάββατο που πέρασα εγώ έξω από την νομαρχία και είδα όσους ήταν εκεί και έχανε κάνει και την λίστα , περίμενε από παρασκευή βραδύ όχι εγώ.

Το γιατί ο δοαταπ μια ανεξάρτητη αρχή έδωσε τα χαρτιά μας κυριακάτικα νομίζεις ότι μπορώ να στο απαντήσω εγώ ή νομίζεις ότι εγώ η κανείς άλλος από τα 800 άτομα που πήραμε πτυχίο είχε την δύναμη να πιέσει καταστάσεις για να το κάνει ή ακόμα μπορείς να σκεφτείς ότι το ελληνικό κράτος που με/μας γαμούσε 4 χρόνια τώρα και αυτό εσένα σου άρεσε και το χαιρόσουν όταν σπούδαζες στα Γιάννενα αποφάσισε ξαφνικά να μας κάνει πλάτες?

Αλλά αν μου πεις εσύ γιατί το ελληνικό πανεπιστήμιο δεν σας όρκισε εσάς την πέμπτη που βγήκε η ανακοίνωση του δοαταπ για να μπορέσετε να πατέ από παρασκευή στις νομαρχίες?

Αν δεν το κατάλαβες πουθενά στο κόσμο κανένα πανεπιστήμιο δεν έχει κάνει εξπρές ορκωμοσίες αυτά γίνονται μόνο στην Ελλάδα….

Και οκ σορρυ δεν είδα από βιασύνη ότι κατέθεσες χαρτιά στην νομαρχία Θεσσαλονίκης .

Και φυσικά δεν θα πρέπει να εκμηδενίζεις και να ισοπεδώνεις τα πάντα αυτό θέλω να περάσω εδω μέσα.

οκ όλοι όσοι σπούδασαν εκεί δεν ήταν οι καλύτεροι φοιτητές αλλά αυτό δεν μας εξισώνει όλους έτσι Βάμμος?

Βασικα εδω ο κοσμος ειναι φορτισμενος για τη γενικοτερη κατασταση....και ξεσπαει ετσι.

Στις κλινικες φαινεται τι ειμαστε.Οποτε δεν εχουμε παρα να περιμενουμε-μια που δεν μας δινουν αλλη δυνατοτητα -και να αποδειξει ο καθενας τι αξιζει.

ακομα μια φορα η βικη βαζει τα πραγματα στην σωστη τους θεση.

ο καπιταλισμος φταει για ολα :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το γιατί ο δοαταπ μια ανεξάρτητη αρχή έδωσε τα χαρτιά μας κυριακάτικα νομίζεις ότι μπορώ να στο απαντήσω εγώ ή νομίζεις ότι εγώ η κανείς άλλος από τα 800 άτομα που πήραμε πτυχίο είχε την δύναμη να πιέσει καταστάσεις για να το κάνει

πλακα μας κανεις.

ανεξαρτητη αρχη...

και ναι Φωτη,για να παρετε τα χαρτια σας κυριακη απο το ΥΜΑΘ,εχετα καλο κονε αγορι μου

παρεμπιπτοντως, 1400 ησασταν...

Αλλά αν μου πεις εσύ γιατί το ελληνικό πανεπιστήμιο δεν σας όρκισε εσάς την πέμπτη που βγήκε η ανακοίνωση του δοαταπ για να μπορέσετε να πατέ από παρασκευή στις νομαρχίες?

γιατι η ανακοινωση αγορινα μου βγηκε πεμπτη απογευμα

στις 7 περιπου

και μαλιστα περιμενατε να ανακοινωσει και η θεσσαλονικη ημερομηνια,τα γιαννενα ειχαν ηδη πει αλλη,

και μετα ανακοινωθηκε το δικο σας...

μπορείς να σκεφτείς ότι το ελληνικό κράτος που με/μας γαμούσε 4 χρόνια τώρα και αυτό εσένα σου άρεσε και το χαιρόσουν όταν σπούδαζες στα Γιάννενα

ποτε δεν ειπα κατι τετοιο

μην δημιουργεις λαθος εντυπωσεις

αλλα κατι τετοιο σε βολευει...

πουθενά στο κόσμο κανένα πανεπιστήμιο δεν έχει κάνει εξπρές ορκωμοσίες αυτά γίνονται μόνο στην Ελλάδα….

και ποσο μαλλον τα υπουργεια κυριακη,σωστα?...

.

Και φυσικά δεν θα πρέπει να εκμηδενίζεις και να ισοπεδώνεις τα πάντα

ουτε αυτο το εκανα

σου ξαναειπα ενα μικρο ποσοστο το αποδεχομαι

αλλα ,

ατομα τα οποια

δεν εδωσαν ποτε πανελληνιες...

εμεναν στο σχολειο σε ταξεις...

εβγαζαν κανα 13-14...

κατι τετοιοι Φωτη

καταλαβε το

δεν κυνηγησαν το οραμα τους

δεν το εκαναν απο μερακι

αλλα

εκμεταλλευθηκαν ενα παραθυρο

κοροιδεψαν τους παντες

αγορασαν πτυχια

πληρωσαν μαθηματα

και με ελαχιστη προσπαθεια,θελουν να κανουν κομποδεμα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατι τετοιοι Φωτη

καταλαβε το

δεν κυνηγησαν το οραμα τους

δεν το εκαναν απο μερακι

αλλα

εκμεταλλευθηκαν ενα παραθυρο

κοροιδεψαν τους παντες

αγορασαν πτυχια

πληρωσαν μαθηματα

και με ελαχιστη προσπαθεια,θελουν να κανουν κομποδεμα

Το κομπόδεμα πως ακριβώς θα το κάνουν??? Με τα 1000+something της ειδικότητας???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το κομπόδεμα πως ακριβώς θα το κάνουν??? Με τα 1000+something της ειδικότητας???

α ναι,σωστα

τα 1000 και κατι θα σε ταιζουν για μια ζωη...

ολοι οι γιατροι με αυτα την βγαζουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α ναι,σωστα

τα 1000 και κατι θα σε ταιζουν για μια ζωη...

ολοι οι γιατροι με αυτα την βγαζουν...

Πόσοι από αυτούς που ειδικεύονται θα κάνουν μια αξιοπρεπή καριέρα??? Λίγοι…οι υπόλοιποι θα ζουν με πενταροδεκάρες… Άσε που στα 40 είναι σκληρό να ξεκινήσεις να βγάζεις χρήματα…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσε που στα 40 είναι σκληρό να ξεκινήσεις να βγάζεις χρήματα…

το θεμα της ηλικιας ,ας το αφησουμε

ειναι μεγαλο το ζητημα του τι ειδικευομενους θελουμε...

οταν θα ξεκινανε το ειδικο μερος κατα τα 33 οι περισσοτεροι

Πόσοι από αυτούς που ειδικεύονται θα κάνουν μια αξιοπρεπή καριέρα???

αναλογα το τι θα επιδιωκει ο καθενας

αλλος ανοιγει ενα ιατρειο 2 ωρες την μερα

η'

2 φορες την εβδομαδα

και ειναι ευχαριστημενος

αλλος τρεχει σαν το σκυλι,και βγαζει περισσοτερα...

πολυ υποκειμενικο αυτο που λες,

παντως δεν ξερω και γιατρο που να μην ζει αξιοπρεπεστατα

και δεν ειμαι απο οικογενεια γιατρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θεμα της ηλικιας ,ας το αφησουμε

ειναι μεγαλο το ζητημα του τι ειδικευομενους θελουμε...

οταν θα ξεκινανε το ειδικο μερος κατα τα 33 οι περισσοτεροι

αναλογα το τι θα επιδιωκει ο καθενας

αλλος ανοιγει ενα ιατρειο 2 ωρες την μερα

η'

2 φορες την εβδομαδα

και ειναι ευχαριστημενος

αλλος τρεχει σαν το σκυλι,και βγαζει περισσοτερα...

πολυ υποκειμενικο αυτο που λες,

παντως δεν ξερω και γιατρο που να μην ζει αξιοπρεπεστατα

και δεν ειμαι απο οικογενεια γιατρων

Εγώ πάλι ξέρω πολλούς… και δεν είμαι από οικογένεια με γιατρούς …(ευτυχώς…γιατί με μεγάλωσαν με ότι ήθελα)… μπορεί να φταίει και η ειδικότητα που θα ακολουθήσει κάποιος… πχ. 1`.Ένα μικροβιολόγος εάν δουλεύει στο ΕΣΥ θα περιοριστεί στο μισθό που θα του δώσουν…εάν ανοίξει δικό του «μαγαζί» (όπως μου το είπε κάποτε ένας ταξιτζής) θα χρειαστεί κάποιο κεφάλαιο στην αρχή…

2. Εάν είσαι ΩΡΛ , παθολόγος, οφθαλμίατρος κλπ. και δεν προέρχεσαι από οικογένεια γιατρών που θα σου δώσουν την πελατεία ή δεν είσαι στο ΕΣΥ ώστε να «μαζέψεις» από εκεί πελάτες ..θα είναι δύσκολο..

Όσο για το αξιοπρεπέστατα που λες δεν ξέρω πως το ορίζεις… τα μεγέθη είναι σχετικά… (αν και εγώ μίλησα για αξιοπρεπή καριέρα…)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.