Jump to content

οι "γιατροι" ξαναρχονται


vamos

Recommended Posts

Πρωτον , να τονισω οτι εγω ειδικα δεν ειχα κανενα μα κανενα σκοπο να θιξω οσους εχουν τελειωσει σε αλλο πανεπιστημιο απο αυτο στο οποιο τελειωσα εγω.Η ιατρικη , οπως εχω πει, ειναι δυσκολη ακομα και στην Ουγκαντα (που λεει ο λογος ), για τον μονο λογο οτι ειναι η Ιατρικη.

Δυετερον , να πω οτι η τακτικη του " ο κοσμος το΄χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι " δε βοηθαει σε οποιες συζητησεις θελουν να προσεγγισουν την αληθεια.

Τι να πω τωρα για την Ιατρικη Λαρισα; ρε Βαμο? Οτι ειναι γνωστο οτι ανηκει στις δυο ευκολοτερες μαζι με την Αλεξαδρουπολη?

Αυτο , δε σημαινει οτι ειναι ευκολη , γιατι φυσικα ειναι η Ιατρικη....και οι ηλιθιοι το κατανοουν.

Η σειρα καταταξης, αν θες ειναι:

1 Κρητη-Πατρα

2 Αθηνα- Θεσσαλ

3 Γιαννενα

4 Λαρισα- Αλεξανδρουπολη

καταλαβε κατι σε παρακαλω : πριν σκεφτεις να θυμωσεις με κατι που λεει ο αλλος , σκεψου πρωτα γιατι το λεει .Δε συνηθιζω να λεω παπαρολογιες ή ψεμματα για σοβαρα ζητηματα και δε θα το ξεκινησω τωρα.Προφανως λοιπον, οταν λεω οτι κατι το ξερω, παει να πει οτι το ξερω.Ειμαι ενα ατομο που ξερει μαλλον λιγο περισσοτερο κοσμο απ΄οτι νομιζεις.Κολλητοι μου εχουν τελειωσει σε Αθηνα και Θεσσ , οποτε σιγουρα θα δυσκολευτεις να βρεις καποιον μη ψευτη , ο οπιος θα πει οτι διαβασε περισσοτερο την παιδιατρικη απο 15 - 20 μερες στο συγκεκριμενο πανεπιστημιο.Εκτος βεβαια , αν ειναι ψευτης ή αν δεν " τα παιρνει " .Αυτοι εξαιρουνται οπως καταλαβαινεις.Εχω δε γνωστους και σε αλλες δυο σχολες.

Αν θες , μπορεις να τα ισοπεδωσεις ολα .Μπορεις να βγεις και να πεις και σε ενα αποφοιτο του Χρβαρντ , οτι , οκ, εχετε παρει με την ιδια δυσκολια το πτυχιο σας.Εγω θα πω , οτι αν ειχαμε παει ολοι στο Χαρβαρντ να κριθουμε καποιοι δε θα ειχαμε παρει ποτε πτυχιο.Τη συγκριση , την αναφερω ως παραδειγμα και μονο, και φυσικα δε θελω να σχετιστει το εν λογω πανεπιστημιο με τις δυο και καλα δυσκολοτερες ιατρικες της χωρας , καθως κατι τετοιο θα ηταν ηλιθιο απο μερους μου και ηλιθια ειναι το μονο που δεν ειμαι.

Να πω για ακομα μια φορα οτι δεν γουσταρω την αντιπαραθεση.Ο σκοπος για τον οποιο ανεφερα την δυσκολια με την οποια καποιος τελειωνει τις διαφορες ιατρικες σχολες της χωρας, ηταν για να σου πω , οτι πρεπει να εισαι πιο ηπιος σε πραγματα που λες και αφορουν τον κοπο τριτων , γιατι ενδεχομενως να τους αδικησεις χωρις να το θες.Ολα οσα λεω για παραδειγμα ειναι παντου γνωστα.Πολλοι θα κανουν τον κινεζο,αλλωστε το΄χω πει ξανα : ολοι θελουν να πιστευουν οτι ειναι οι καλυτεροι , φυσικα ομως δεν μπορει να συμβαινει κατι τετοιο.

Να πω δε , οτι η καθε περιπτωση φοιτητη ειναι ξεχωριστη.Δεν μπορεις να ξερεις τα προβληματα και τις δυσκολιες που ενδεχομενως εχεις καποιος ο οποιος φαινομενικα δεν τα παει καλα .Γι΄αυτον και η ευκολοτερη σχολη τοτε γινεται δυσκολη και οι αλλοι ειναι υποχρεωμενοι να τον σεβαστουν. Γι΄αυτο , μην κρινεις κανενα.Αυτο ηθελα να σου τονισω .Μην κρινεις κανενα , και μην υποτιμας κανενα , γιατι βλεπεις, οταν ολοι μας το κανουμε με μεγαλη ευκολια , τοτε γινεται τοσο ευκολο να θιξουμε τους αλλους.....

[οταν περασα γιαννενα,

διαφοροι σχετικοι με τα πραματα

ειχαν πει πως

1 κρητη

και

2 γιαννενα,

ειναι οι πιο καλες

γιατι αθηνα-θεσσαλονικη ειναι πολυπληθεις και υπο εκπαιδευεσαι

και λαρισα -αλεξανδρουπολη ηταν νεες στο κολπο,ωστε να οργανωθουν

η πατρα πηγαινε καπου αναμεσα

ρε συ Βαμο., αν θες να πιστευεςι οτι τα Γιαννενα εχουν τον βαθμο δυσκολιας που εχει η Κρητη και η Πατρα ...τωρα εγω τι νασ ου πω.....σου ειπα αλλωστε, οτι για ιατρικες μιλαμε , ελεος, αρα σιγουρα δεν μπορει να ειναι ευκολη καμια απ΄αυτες.

κοιτα....δες τριγυρω σου τον κοσμο....ολοι πιστευουν οτι ειναι ωραιοι....ΑΛΛΑ....GUESS WHAT????????????

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 135
  • Created
  • Last Reply
Πρωτον , να τονισω οτι εγω ειδικα δεν ειχα κανενα μα κανενα σκοπο να θιξω οσους εχουν τελειωσει σε αλλο πανεπιστημιο απο αυτο στο οποιο τελειωσα εγω.Η ιατρικη , οπως εχω πει, ειναι δυσκολη ακομα και στην Ουγκαντα (που λεει ο λογος ), για τον μονο λογο οτι ειναι η Ιατρικη.

Δυετερον , να πω οτι η τακτικη του " ο κοσμος το΄χει τουμπανο και μεις κρυφο καμαρι " δε βοηθαει σε οποιες συζητησεις θελουν να προσεγγισουν την αληθεια.

Τι να πω τωρα για την Ιατρικη Λαρισα; ρε Βαμο? Οτι ειναι γνωστο οτι ανηκει στις δυο ευκολοτερες μαζι με την Αλεξαδρουπολη?

Αυτο , δε σημαινει οτι ειναι ευκολη , γιατι φυσικα ειναι η Ιατρικη....και οι ηλιθιοι το κατανοουν.

Η σειρα καταταξης, αν θες ειναι:

1 Κρητη-Πατρα

2 Αθηνα- Θεσσαλ

3 Γιαννενα

4 Λαρισα- Αλεξανδρουπολη

καταλαβε κατι σε παρακαλω : πριν σκεφτεις να θυμωσεις με κατι που λεει ο αλλος , σκεψου πρωτα γιατι το λεει .Δε συνηθιζω να λεω παπαρολογιες ή ψεμματα για σοβαρα ζητηματα και δε θα το ξεκινησω τωρα.Προφανως λοιπον, οταν λεω οτι κατι το ξερω, παει να πει οτι το ξερω.Ειμαι ενα ατομο που ξερει μαλλον λιγο περισσοτερο κοσμο απ΄οτι νομιζεις.Κολλητοι μου εχουν τελειωσει σε Αθηνα και Θεσσ , οποτε σιγουρα θα δυσκολευτεις να βρεις καποιον μη ψευτη , ο οπιος θα πει οτι διαβασε περισσοτερο την παιδιατρικη απο 15 - 20 μερες στο συγκεκριμενο πανεπιστημιο.Εκτος βεβαια , αν ειναι ψευτης ή αν δεν " τα παιρνει " .Αυτοι εξαιρουνται οπως καταλαβαινεις.Εχω δε γνωστους και σε αλλες δυο σχολες.

Αν θες , μπορεις να τα ισοπεδωσεις ολα .Μπορεις να βγεις και να πεις και σε ενα αποφοιτο του Χρβαρντ , οτι , οκ, εχετε παρει με την ιδια δυσκολια το πτυχιο σας.Εγω θα πω , οτι αν ειχαμε παει ολοι στο Χαρβαρντ να κριθουμε καποιοι δε θα ειχαμε παρει ποτε πτυχιο.Τη συγκριση , την αναφερω ως παραδειγμα και μονο, και φυσικα δε θελω να σχετιστει το εν λογω πανεπιστημιο με τις δυο και καλα δυσκολοτερες ιατρικες της χωρας , καθως κατι τετοιο θα ηταν ηλιθιο απο μερους μου και ηλιθια ειναι το μονο που δεν ειμαι.

Να πω για ακομα μια φορα οτι δεν γουσταρω την αντιπαραθεση.Ο σκοπος για τον οποιο ανεφερα την δυσκολια με την οποια καποιος τελειωνει τις διαφορες ιατρικες σχολες της χωρας, ηταν για να σου πω , οτι πρεπει να εισαι πιο ηπιος σε πραγματα που λες και αφορουν τον κοπο τριτων , γιατι ενδεχομενως να τους αδικησεις χωρις να το θες.Ολα οσα λεω για παραδειγμα ειναι παντου γνωστα.Πολλοι θα κανουν τον κινεζο,αλλωστε το΄χω πει ξανα : ολοι θελουν να πιστευουν οτι ειναι οι καλυτεροι , φυσικα ομως δεν μπορει να συμβαινει κατι τετοιο.

Να πω δε , οτι η καθε περιπτωση φοιτητη ειναι ξεχωριστη.Δεν μπορεις να ξερεις τα προβληματα και τις δυσκολιες που ενδεχομενως εχεις καποιος ο οποιος φαινομενικα δεν τα παει καλα .Γι΄αυτον και η ευκολοτερη σχολη τοτε γινεται δυσκολη και οι αλλοι ειναι υποχρεωμενοι να τον σεβαστουν. Γι΄αυτο , μην κρινεις κανενα.Αυτο ηθελα να σου τονισω .Μην κρινεις κανενα , και μην υποτιμας κανενα , γιατι βλεπεις, οταν ολοι μας το κανουμε με μεγαλη ευκολια , τοτε γινεται τοσο ευκολο να θιξουμε τους αλλους.....

αγαπητη μου lilpapaki,

δεν θυμωσα

αλλα,εχω να σου πω τα εξης,

και να σου ζητησω στοιχεια για τα εξης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε συ , αγαπητε μου, δεν μου στελνεις καλυτερα τις ερωτησεις σε πμ?

Σκεφτηκες οτι μπορει να υπαρχουν καποιοι που βαριουνται ή ενοχλουνται απιστευτα απο οσα λεμε?( μιλαω σοβαρα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. θα δεχτω την σειρα που αναφερεις,

αν μου πεις απο ποιο site,ποιας αρχης αξιολογησης

την κατεβασες...

2.δεν εχεις μονο εσυ γνωστους σε ιατρικες

γι αυτο και ανεφερα

συγκεκριμενα πανεπιστημια

και συγκεκριμενες εδρες

αλλα δεν ηξερες κατι παραπανω να πεις περα απο αοριστολογιες...

ας πει κατι και καποιο παιδι που περασε απο αυτες

υγ η καθηγητρια στο ιπποκρατειο,εχει κανει και πρυτανης

3.δεν ειπα πως τα γιαννενα ειναι τα δυσκολοτερα - ουτε τα καλυτερα

δεν το ενιωσα κιολας αυτο,στα 6 μου χρονια εκει

αν διαβασεις ηρεμα,θα καταλαβεις τι λεω

4.ξερεις κατι,λες απο την μια οτι καμια ιατρικη δεν ειναι ευκολη

αλλα απο την αλλη,δειχνεις ενα τεραστιο κολλημα με το θεμα του μεγεθους...

δυσκολιας,

πασχιζεις να στηριξεις κατι,διχως επιχειρηματα

αποδειξε αυτα που λες,και υποκλινομαι

ο καθενας μπορει μονο να μιλα για την σχολη του,τις κλινικες που εκανε,τα μαθηματα που εδωσε

οποια συγκριση,δεν εχει κοινη βαση για να υποστηριχθει

5. μην γραφεις με κεφαλαια

γιατι στο ιντερνετ δειχνει

α.φωνες

β.θυμο

γ.νευρα

δεν καταλαβα,πρεπει να συμφωνω σ αυτα που λες ,επειδη εσυ τα πιστευεις?

και απο την στιγμη που δεν εχεις ενα λογικο επιχειρημα?

ειδαλλως φωναζεις?

αν δεν καταλαβες,

στο λεω αλλη μια φορα

χωρις επιχειρηματα,δεν φτουραει η θεση σου

και τα οσα μου χρεωνεις για προσπαθειες απαξιωσης,

πες τα κοιταζοντας τον καθρεφτη

να δεις που και εκεινος θα σε βγαλει ψευτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρωτα απ΄ολα ειμαι πολυ ηρεμη.Βαζω σπανια κεφαλαια , και το κανω μονο οταν θελω να τονισω κατι .Δε χρησιμοποιω το ιντερνετ για να ξεδωσω....εχω καλυτερους τροπους να το κανω αυτο.Το χρησιμοποιω για πληροφορηση και χαβαλε.That;s all.

Θα ελεγα , οπως εχεις πει κι εσυ ...στο σπιτι του κρεμασμενου δε μιλανε για σχοινι.....

Μη μου λες εμενα για τα κεφαλαια , οταν χρησιμοιεις συνεχεια bold και γραμματατοσειρα μεγαλου μεγεθους.

Μαλλον με το μεγεθος εχεις προβλημα εσυ καλε μου.

Κοιτα ,γλυκο μου πλασμα, δε σκοπευω σε καμια περιπτωση να κλeψω απο το Φωτακο τον ρολο του.Θα με μαλωσει.Αφου μ΄αυτον σφαζεσαι καθε μερα , τι με θες εμενα?Την κανω!Εσυ ψαχνεσε για καβγα!

Σου ειπα οτι γινομαστε βαρετοι και ενοχλητικοι.Ας μην το συνεχισουμε λοιπον.Ειναι γνωστο οτι η ματαιοδοξια ειναι χαρακτηριστικο της ανθρωπινης προσωπικοτητας και ολοι θελουν να πιστευουν οτι ειναι οι πιο ομορφοι οι πιο εξυπνοι και οι πιο ταλαντουχοι .

Σου εχω ξαναπει οτι πολυ λιγοι ειναι.

εγω λεω , οποιος πιστευει οτι τη σχολη του την εβγαλε δυσκολα και διαβασε πολυ , να παει να δωσει usmle ή mrcp.

ειναι εκξετασεις που πληρουν τους ορους που εθεσες.....εχουν ολοι οι εξεταζομενοι τα ιδια θεματα ....αρα για οου η δυσκολια ειναι η ιδια .....

εκει σε θελω καβουρα να περπατας στα καρβουνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη μου λες εμενα για τα κεφαλαια , οταν χρησιμοιεις συνεχεια bold και γραμματατοσειρα μεγαλου μεγεθους.

Μαλλον με το μεγεθος εχεις προβλημα εσυ καλε μου.

τα χρησιμοποιω μονο και μονο

-επειδη τα πολλα λογια κουραζουν-

για να τραβανε το ματι τα σημαντικα

Κοιτα ,γλυκο μου πλασμα, δε σκοπευω σε καμια περιπτωση να κλeψω απο το Φωτακο τον ρολο του.Θα με μαλωσει.Αφου μ΄αυτον σφαζεσαι καθε μερα , τι με θες εμενα?Την κανω!Εσυ ψαχνεσε για καβγα!

κουβεντα κανουμε

αν δεν συμγωνω μαζι σου,δεν σημαινει πως θελω καυγα...

οσο για τον φωτη,εισαι απλα... emofftopic

Ειναι γνωστο οτι η ματαιοδοξια ειναι χαρακτηριστικο της ανθρωπινης προσωπικοτητας και ολοι θελουν να πιστευουν οτι ειναι οι πιο ομορφοι οι πιο εξυπνοι και οι πιο ταλαντουχοι .

Σου εχω ξαναπει οτι πολυ λιγοι ειναι.

ρε συ Βαμο., αν θες να πιστευεςι οτι τα Γιαννενα εχουν τον βαθμο δυσκολιας που εχει η Κρητη και η Πατρα ...τωρα εγω τι νασ ου πω.....

μα δεν καταλαβες κουβεντα απ οσα ειπα...

μα κουβεντα...

emardown

dear lilpapaki

σου προτεινω μια ταινια

νομιζω πως ταιριαζει στο θεμα μας

δες το "βαβελ"

πραγματευεται το θεμα της ελλειψης επικοινωνιας

και της μη επικοινωνιας,

στις μερες μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμενα μου αρεσουν τα bold και καταλαβαινω γιατι τα χρησιμοποιεις.Ελπιζω να καταλαβαινεις κι εσυ τα κεφαλαια , οπου αυτα υπαρχουν.

Καταλαβαινω πολυ περισσοτερα απ΄οτι νομιζεις.....

φοβερη ταινια....να που συμφωνουμε και σε κατι....που ξερεις ? μπορει και σε αλλα...

για να επικοινωνησεις , χρειαζεται καλη πιστη για τον συνομιλητη , ειναι βασικο.Οταν το εχεις αυτο ολα πανε καλα.

Λοιπον ειναι αργα και πρεπει να κανω νανι.

Καληνυχτα και ελπιζω αλλη φορα να μιλησουμε για πιο σημαντικα και εποικοδομητικα πραγματα και οχι για το ποιος ειναι καλυτερος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτός που έχεις στην φώτο με το ψάρι στο χέρι είσαι εσύ μικρός βαμμος?

ειναι μια φωτο δικη μου

απο περυσι το καλοκαιρι

που εκανα ψαροντουφεκο

ασε , δεν ενδιαφερομαι

μην μου τα ριξεις,η χυλοπιτα ειναι ετοιμη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ομορφάντρας πρέπει να είσαι ρε βαμμος.

δεν τολμαω να κοιταχτω στον καθρεφτη

φοβαμαι μην με ματιασω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

vamos,lilpapaki,

είστε τουλαχιστον απαράδεχτοι.

Το συγκεκριμνένο τόπικ είναι για το θάψιμο των δικατσάδων και όχι για να πλακώνεστε για το ποιός την έχει μεγαλύτερη (...τη δυσκολία στη σχολή).

Ή θα συμμορφωθείτε ή πάρτε τα κουβαδάκια σας και σ'άλλη παραλία.

Δε θα χαλάσετε εσείς τις αξίες που χτίστηκαν με τόσο κόπο..

Vamos, ξεκίνα πάλι το παλιό, καλό τροπάρι, όπως μόνο εσύ ξέρεις και μην αποπροσανατολίζεσαι με άσχετα ζητήματα.

Απο ρουκ-ζουκ..

Πάμε πάλι, πιο δυνατά αυτή τη φορά..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

vamos,lilpapaki,

είστε τουλαχιστον απαράδεχτοι.

Το συγκεκριμνένο τόπικ είναι για το θάψιμο των δικατσάδων και όχι για να πλακώνεστε για το ποιός την έχει μεγαλύτερη (...τη δυσκολία στη σχολή).

Ή θα συμμορφωθείτε ή πάρτε τα κουβαδάκια σας και σ'άλλη παραλία.

Δε θα χαλάσετε εσείς τις αξίες που χτίστηκαν με τόσο κόπο..

Vamos, ξεκίνα πάλι το παλιό, καλό τροπάρι, όπως μόνο εσύ ξέρεις και μην αποπροσανατολίζεσαι με άσχετα ζητήματα.

Απο ρουκ-ζουκ..

Πάμε πάλι, πιο δυνατά αυτή τη φορά..

δεν αντεχεται τοση ειρωνεια...

αλλη μια τελειωμενη guest star,

εκανε την βολτα της και ειπε την ατακα της

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

vamos,lilpapaki,

είστε τουλαχιστον απαράδεχτοι.

Το συγκεκριμνένο τόπικ είναι για το θάψιμο των δικατσάδων και όχι για να πλακώνεστε για το ποιός την έχει μεγαλύτερη (...τη δυσκολία στη σχολή).

Ή θα συμμορφωθείτε ή πάρτε τα κουβαδάκια σας και σ'άλλη παραλία.

Δε θα χαλάσετε εσείς τις αξίες που χτίστηκαν με τόσο κόπο..

Vamos, ξεκίνα πάλι το παλιό, καλό τροπάρι, όπως μόνο εσύ ξέρεις και μην αποπροσανατολίζεσαι με άσχετα ζητήματα.

Απο ρουκ-ζουκ..

Πάμε πάλι, πιο δυνατά αυτή τη φορά..

Κουστακη, που εισαι αγορι μου?

Που χαθηκες τοσο καιρο?

Μολις την εκανε ο φιλος σου ο Ντιναρας, μας απαρνηθηκες ολους εδω μεσα.....σνιφ, σνιφ.....

Ρε συ, απο ποτε εγινες guest star και δεν το ξερω??? Να δειξω respect αν ειναι......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι έκτακτη η συμμετοχή μου...

Είδα που πήγε να ξεφύγει η κουβέντα και αποφάσισα να επέμβω, για να σας επαναφέρω στην τάξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Κατηγορία: Ιατρική Καταχωρήθηκε: 28-02-2007

Πηγή: Πληροφορίες

--------------------------------------------------------------------------------

Παραλαβή Πράξεων Ιατρικής 2ης Εξ. Περιόδου 2006

--------------------------------------------------------------------------------

Οι δικαιούχοι Πράξεων Αναγνώρισης κλάδου ΙΑΤΡΙΚΗΣ της 2ης Εξεταστικής Περιόδου Δεκεμβρίου 2006, θα παραλάβουν τους τίτλους από την αρμόδια Υπηρεσία του Οργανισμού επί της οδού Αγ.Κων/νου 54-ΑΘΗΝΑ στις 10 ΜΑΡΤΙΟΥ 2007, ημέρα ΣΑΒΒΑΤΟ και από ώρα 09.00-16.00

Σημείωση: Κρίνεται απαραίτητη η προσκόμιση και επίδειξη του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου. Σε περίπτωση που δεν θα παραλάβει ο ενδιαφερόμενος τον τίτλο του, αλλά κάποιος άλλος, κρίνεται απαραίτητη η προσκόμιση σχετικής εξουσιοδότησης από τον ενδιαφερόμενο.

--------------------------------------------------------------------------------

Τελευταία Ενημέρωση: 28-02-2007

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα...μιλαμε για πολυ γελιο! emcolgate

οσοι τελειωσαν Ελλαδα βριζονται μεταξυ τους για το ποια πολη ειναι πιο δυσκολη....μετα ολοι μαζι βριζουν οσους τελειωσαν εξω...εμεις εδω στο Θ...που ειναι κ ωραια πολη...βριζομαστε κ μεταξυ μας γτ ειμαστε χωρισμενοι σε 4 κλινικες κ οι του Ιπποκρατειου λενε το εξης αστειακι (ιατρικο-ξενερουα): "ειναι συνατον εμεις κ οι ΑΧΕΠΑτζηδες να παιρνουμε το ιδιο πτυχιο?". emeleos

(για τους μη γνωριζοντες: το Ιπποκρατειο ειναι το μεγαλυτερο νοσοκομειο κ το ΑΧΕΠΑ οσοι δουλευουν εκει το θεωρουν κατι τυπου-Harvard :splats: ...ειναι εκεινο που δειχνουν συνεχεια οι ειδησεις οταν κανουν ρεπορταζ για τα ρατζα κτλ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οσοι τελειωσαν Ελλαδα βριζονται μεταξυ τους για το ποια πολη ειναι πιο δυσκολη....μετα ολοι μαζι βριζουν οσους τελειωσαν εξω...εμεις εδω στο Θ...που ειναι κ ωραια πολη...βριζομαστε κ μεταξυ μας γτ ειμαστε χωρισμενοι σε 4 κλινικες κ οι του Ιπποκρατειου λενε το εξης αστειακι (ιατρικο-ξενερουα): "ειναι συνατον εμεις κ οι ΑΧΕΠΑτζηδες να παιρνουμε το ιδιο πτυχιο?". emeleos

Και βέβαια οι πολιτικάντηδες οι οποίοι τηρούν κατά γράμμα το ρητό "διαίρει και βασίλευε" τρίβουν τα χέρια τους από χαρά, με τον ύπνο του δικαίου που μας διακατέχει.

Την μέρα που θα συνειδητοποιήσουμε ότι ο εχθρός μας είναι μόνο αυτοί, και όχι ο γιατρός που έχουμε απέναντί μας, να είστε σίγουροι ότι το πρόβλημα αν δεν εξαφανιστεί τουλάχιστον θα ελαχιστοποιηθεί.

Υ.Γ In the topic named "Μερικές αλήθειες" I posted a query based in some data I found in the net. Maybe some people didn't noticed it. Or maybe in that time they were counting the stars of the British sky.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sven I am deeply touched that you want to hear my view...

Do not make comparisons between countries that there is rule of law, and countries that there is not.

Ans as far as I know in Sweden they are trying to find people to send in the arctic circle, not in Stockholm.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υ.Γ In the topic named "Μερικές αλήθειες" I posted a query based in some data I found in the net. Maybe some people didn't noticed it.

μια ερώτηση...

Ελληνικά δεν ξέρεις

Αγγλικά δεν ξέρεις

Ιατρική δεν ξέρεις

και έχεις μούτρα να μιλάς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[

Υ.Γ In the topic named "Μερικές αλήθειες" I posted a query based in some data I found in the net. Maybe some people didn't noticed it. Or maybe in that time they were counting the stars of the British sky.

ΕΠ!

Τι έχουμε εδώ?

Τι γλώσσα μιλάμε?

Από αγγλόφωνο τμήμα είμαστε?

Μάλλον δε τα καταφέρνουμε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από αγγλόφωνο τμήμα είμαστε?

Μάλλον δε τα καταφέρνουμε....

Τα καταφέρνει ρε. απλά στο αγγλόφωνο είχε πολύ μικρό εύρος λεξιλογίου. Ηξερε μόνο το "how much?" :) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα καταφέρνει ρε. απλά στο αγγλόφωνο είχε πολύ μικρό εύρος λεξιλογίου. Ηξερε μόνο το "how much?" :) :)

Τον αδικείς, ξέρει τα λεγόμενα business Εnglish που ξέρουν στα τουριστομάγαζα!

Πωλητής: Come to see sir, only look!

ΠΕΛΑΤΗΣ: Iatrik Degree

Πωλητής: Very good! After 2007 no dikatsa!

ΠΕΛΑΤΗΣ: How much?????

Πωλητής: 20.000USD

ΠΕΛΑΤΗΣ: better price.. better price...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.