Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Αυγούστος 2006


xrysa

Recommended Posts

Δεν το φαντάστηκα. Είμαι βέβαιος γιατί την 2η φορά μάλιστα δεν διέκρινε τον γραφικό χαρακτήρα και με ρώτησε για διευκρίνηση. Ίσως κάποιος από τους συναδέλφους που το παρατήρησε να με επιβεβαιώσει. Στο πρωτόκολλο πάντα κάτι πληκτρολογούν και σου δίνουν και απόδειξη. Για θυμίσου καλύτερα

Τι να σου πω... εγω ξέρω ότι απλά περνάνε το όνομα μας και αυτό για να βγει στο χαρτάκι που μας δίνουν με τον αριθμό πρωτοκόλλου. Αν είναι όπως τα λες και περνάνε τη στιγμή που κάνεις την αίτηση ,τα δυο αγροτικά που έχεις δηλώσει, γιατί να χρειάζονται οι 3-4 εβδομάδες επεξεργασίας; Θα μπορούσαν πολύ εύκολα σε σύντομο χρονικό διάστημα να βγάλουν τα αποτελέσματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Last Reply
Το πιό καλό μου το 'χε πεί ένας φαντάρος όταν ήμουν Στρατό. Είχε έρθει στο ιατρείο με μια πιθανή ιογενή αμυγδαλίτιδα. Του λέω : "ταδε δεν σου δίνω αντιβίωση γιατι δεν έχεις βύσμα" κ μου λέει το ανεπανάληπτο :" ρε γιατρέ για να μου δώσεις αντιβίωση να γίνω καλά χρειάζομαι βύσμα"...

Χωρίς σχόλια :D:D:D

Αχαχαχα, η καλύτερη ατάκα που έχω ακούσει εδώ και καιρό. Πού να του έλεγες ότι χρειάζεται βύσματα για του δώσεις αντιβίωση. Θα πέθαινε από το άγχος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια περνανε σιγουρα τα ονοματα εκεινη τη στιγμη εξου κι η αποδειξη.Το ερωτημα ειναι γιατι δεν περνουν και την προτιμηση να τελειωνουμε?Οσο για τα μορια δεν θελει και πολυ.Θα μου πεις πως αλλιως θα γινει το μαγειρεμα θελει και το χρονο του.Το αστειο ειναι πως οταν μου λεγανε οι γονεις μου πως θα υπαρχει καποιο μεσο τους ελεγα μα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!Μα που γεννηθηκα?Τι μυαλα κουβαλαω?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια περνανε σιγουρα τα ονοματα εκεινη τη στιγμη εξου κι η αποδειξη.Το ερωτημα ειναι γιατι δεν περνουν και την προτιμηση να τελειωνουμε?Οσο για τα μορια δεν θελει και πολυ.Θα μου πεις πως αλλιως θα γινει το μαγειρεμα θελει και το χρονο του.Το αστειο ειναι πως οταν μου λεγανε οι γονεις μου πως θα υπαρχει καποιο μεσο τους ελεγα μα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!Μα που γεννηθηκα?Τι μυαλα κουβαλαω?

Τι να σου πω... εγω ξέρω ότι απλά περνάνε το όνομα μας και αυτό για να βγει στο χαρτάκι που μας δίνουν με τον αριθμό πρωτοκόλλου. Αν είναι όπως τα λες και περνάνε τη στιγμή που κάνεις την αίτηση ,τα δυο αγροτικά που έχεις δηλώσει, γιατί να χρειάζονται οι 3-4 εβδομάδες επεξεργασίας; Θα μπορούσαν πολύ εύκολα σε σύντομο χρονικό διάστημα να βγάλουν τα αποτελέσματα.

Το ότι περνάνε τα ονόματα και τις προτιμήσεις μας δεν σημαίνει ότι μπορουν την επομένη να βγάλουν τα αποτελέσματα. Λείπει κάτι για να γίνει αυτό : το ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ που θα τα συνδιάσει και θα τα επεξεργαστεί ώστε να βγει το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Χωρίς αυτό απλά δημιουργούν μια βάση δεδομένων για δική τους χρήση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις περί χ και ψ...Ειλικρινά δεν θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου σε τόσο χοντρά κόλπα με τα μόρια.Τελικά μου φαίνεται πώς μόλις βγούν τα αποτελέσματα όλοι θα πάμε να κάνουμε ένσταση...

Τέλοσπάντων όποιος έχει κάτι νεότερο με το πότε θα βγούν ας ενημερώσει!

Πάντως δεν είδα στα αποτελέσματα στο internet να αναγράφονται μόρια του καθενός και ημερομηνία λήψης πτυχίου,εκτός κι αν αυτό γίνεται στον πίνακα ανακοινώσεων του υπουργείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι οτι εχει και σημασια τωρα πια, μα το λογισμικο μου ειπαν πως το εχουν , ο υπολογιστης τα "φτιαχνει" απλα η βαση δεδομενων ειναι που "αργει να φτιαχτει"....

τελοσπαντων καλη τυχη να εχουμε, μια που δεν εχουμε κατι αλλο!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως δεν είδα στα αποτελέσματα στο internet να αναγράφονται μόρια του καθενός και ημερομηνία λήψης πτυχίου,εκτός κι αν αυτό γίνεται στον πίνακα ανακοινώσεων του υπουργείου.

Χρύσα δες καλύτερα. Και βέβαια αναγράφονται.

Π.Χ εδώ: http://www.cso.auth.gr/Greek/Documents/Agr...troi2362006.xls

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχω ακουσει οτι σκοπευουν να κανουν τις αιτησεις σταδιακα να γινονται ανα εξαμηνο... και απο τις 7 μερες, εγιναν 15... μετα μηνας και αρχιζει να τσιμπα περισσοτερο απο μηνα.. ετσι ωστε οι γενικοι ιατροι να τα βλεπουν μαζεμενα και να τσιμπαν αναλογα την επιλογη τους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φυσικά κ μπορείς να κάνεις ένσταση. Υπάρχουν και πολύ προχωρημένα "μαγειρέματα" όμως που δεν τα πίανεις με τίποτα. Έχω ΔΕΙ (ήταν πρίν από μένα στο πρωτόκολο) συνάδελφο να καταθέτει την αίτηση με συμπληρωμένα όλα τα στοιχεία εκτός από τις 2 προτιμήσεις του. Προφανώς κάποιος του τα συμπλήρωσε από μέσα αφόυ πρώτα είχε δεί πώς μοιράζονται τα μόρια. Το τέλειο έγκλημα... Πώς σου φαίνεται ?

Ειναι σιγουρα παρανομο κατι τετοιο; Οταν δηλωνα εγω για αγροτικο (εποχη παγετωνων), συνεβαινε επισημα. Αφηνες κενες τις προτιμησεις και πηγαινες στο πρωτο αζητητο κατα την κριση του Υπουργειου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι σιγουρα παρανομο κατι τετοιο; Οταν δηλωνα εγω για αγροτικο (εποχη παγετωνων), συνεβαινε επισημα. Αφηνες κενες τις προτιμησεις και πηγαινες στο πρωτο αζητητο κατα την κριση του Υπουργειου.

Τώρα για να πάρεις αζήτητο πρέπει να το ζητήσεις στην αίτηση και μάλιστα να προσδιορίσεις και την περιοχή που θές. Κενό στην αίτηση παραπέμπει αλλού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει βρε παιδιά...

Τα 4-5 βύσματα πάντα θα οφελούνται τι να κάνουμε;

Το να παίρνουν 4-5 βύσματα τη φορά αγροτικά δεν είναι δα και μεγάλο πρόβλημα

Στην Ελλάδα ζούμε και είμαστε Έλληνες... δηλαδή εαυτούληδες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΠΟΤΕ ΔΕ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ Η' ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Η' ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ.ΕΛΕΟΣ!ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥΣ Η' ΘΑ ΜΙΛΑΕΙ Η' ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ! :splats:

Για να πούμε και όλη την αλήθεια...γιατί να σηκώνουν τα τηλέφωνα. Για να τους ρωτάνε οι ίδιοι και οι ίδιοι πότε βγαίνουν τα αγροτικά;Και αν βγαίνουν σε δύο εβδομάδες ,σε μία μέρα ή σε δύο ώρες?Και να μου κάνετε και μια αναπάντητη όταν τα ανακοινώσετε;Για να απαντάνε στον καθένα αν θα υπογράψει αριστερά ,στο κέντρο ή δεξιά ,με μπέ ή μαύρο στυλό, ποιά σειρα να καταθέσει τα δικαιολογητικά;και αν θα πρέπει να είναι σε λευκό ανακυκλωμένο χαρτί ή σε απλές Α4 κόλλες?

Έχω κάνει 4 αιτήσεις και έχω κάνει μόνο ένα τηλ για μία πληροφορία.Δεν το σήκωσαν με την πρώτη αλλά τελικά το σήκωσαν και με εξυπηρέτησαν ωραία και καλά!

Το κακό είναι ότι οι κάποιοι !@#$κες χαλάνε το κλίμα και δεν αφήνουν με τα άγχη τους και τις βλακώδεις ερωτήσεις τους να εξυπηρετηθούν αυτοί που πραγματικά χρειάζονται πληροφορίες!

Αυτό ισχύει για κάθε ελληνική υπηρεσία έτσι; και για όποιον διερωτάται...όχι δε δουλεύω ούτε έχω συγγενή στο Υπουργείο .Προσπαθώ να τα βλέπω απλά και λογικά! Κ

αλή επιτυχία σε όλους (αν είναι δυνατόν)!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup δε διαφωνώ με το γενικό κλίμα αυτών που λες, αλλά έχει τύχει να τους βλέπουμε απ'έξω κ να ΜΗΝ κάνουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ κ επίτηδες να παίρνουμε τηλ κ να μη το σηκώνουν!έλεος!κ βέβαια ΚΑΙ για αυτό (να παρέχουν πληροφορίες ) πληρώνονται!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως και διαγωνίως και όπως αλλιώς γίνεται με το συνάδελφο proctor!

Η δουλειά για την οποία πληρώνονται από το ελληνικό δημόσιο είναι να εξυπηρετούν τους γιατρούς που θα δηλώσουν αγροτικό σε ΟΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ απορία έχουν!!!Τελεία και παύλα!!!Ουτε είναι σωστό να μην απαντούν στα τηλέφωνα και να τα κατεβάζουν,ούτε να σε βρίζουν και να σε προσβάλλουν μόλις πας να τους ρωτήσεις κάτι στο γραφείο τους.

Κι εμείς είμαστε γιατροί και όταν μας ρωτούν ηλιθιότητες οι ασθενείς μας η ο περίγυρος μας(που πολύ συχνά μου συμβαίνει)δεν τους βρίζουμε,δε τους ειρωνευόμαστε,δε τους περιφρονούμε.Εφόσον θέλουμε να λεγόμαστε επαγγελματίες κ άνθρωποι πάνω από όλα,όποιου είδους επάγγελμα ασκούμε,δημόσιος υπάλληλος,γιατρός ή ότι άλλο,οφείλουμε να είμαστε ΚΥΡΙΟΙ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή είχα μια σουρρεάλ εμπειρία με το Υπουργείο Υγείας το καλοκαίρι που μας πέρασε, οφείλω να πω ότι τα πράγματα είναι τραγικά αν κάποιος έχει την ... έμπνευση να ζει εκτός Αθηνών. Το γεγονός ότι είναι λίγοι ή σε άδεια ή για ό,τι άλλο δεν δικαιολογεί να φέρονται έτσι στον πολίτη που προσπαθεί απεγνωσμένα να βγάλει γραμμή. Αν όμως ενημέρωναν σωστά και έγκαιρα την ιστοσελίδα τους ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΚΕΙ, άντε να το παραβλέπαμε. Σας έχει συμβεί όμως ποτέ κάτι τέτοιο? :blink:

PS(1): με εξυπηρέτησαν ταχύτατα και μου έστειλαν το χαρτί που τους ζήτησα μέσα σε 3 (τρεις) εργάσιμες στη Ρόδο. Δεν το σχολιάζω :huh:

PS(2): πριν ένα χρόνο χρειάστηκε να ζητήσω μια πληροφορία από το Ιταλικό Υπ. Υγείας. Έστειλα e-mail δοκιμαστικά και για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα απάντηση - σκόπευα να πάω η ίδια αρκετά σύντομα. Μου απάντησαν μέσα σε 1 (μία) εβδομάδα, ευγενικά και λεπτομερειακά. :o

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς κάθε μέρα που περνά αρχίζω να μπαίνω στο κλίμα τις ιατρικής στην Ελλάδα ΒΥΣΜΑ ΣΟΥΚΟΥ ΤΡΙΦΑΣΙΚΟ ΣΕ ΑΓΡΟΤΙΚΑ , ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΥΠΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ.

Τι να σου πει και ο υπάλληλος του υπουργείου ?

ότι κάποια λαμογια επειδή μπορούν διαλέγουν που θα πάνε αγροτικό ποσά χρόνια θα καθίσουν εκεί ότι και καλά το αγροτικό τους δεν ζητήθηκε και στο καπάκι που και καλά θα κάνουν και την ειδικότητα ακόμα και αν είναι από τις ποιο φρακαρισμένες πανελλαδικός .

θα μου πείτε τώρα εσύ που τα ξέρεις και τα λες?

Ε λοιπόν με αηδία έτυχε ν είμαι σε διπλανό τραπέζι μ ένα φίλο , και ν ακούσω παρέα 3 ατόμων , ο ένας ιατρός ο άλλος μεσάζων και ο τρίτος ΤΟ ΒΥΣΜΑ , να συζητά για αυτά ο μεν ιατρός λέει απλά θέλω οφθαλμιατρική στην Αθηνά ο δε τύπος λέει έχω το άτομο εκεί που πρέπει και τσακ κάνει ένα τηλέφωνο στο καπάκι του λέει αγροτικό εκεί….

Και για ειδικότητα εκεί….

Έμεινα κάγκελο , κόκαλο , και όλα μαζί

Και θα μου πείτε ξανά ρε σι μάλλον τον δούλευε τον ιατρό ο τύπος θα σας πω επειδή το έχω ψάξει ο ίδιος πολύ καλά για οφθαλμολογία στην Αθηνά του είπε την καλύτερη ίσως λύση από πλευράς νοσοκομείου….

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΔΟΑΤΑΠ ΚΑΙ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διαφωνώ οριζοντίως και καθέτως και διαγωνίως και όπως αλλιώς γίνεται με το συνάδελφο proctor!

Η δουλειά για την οποία πληρώνονται από το ελληνικό δημόσιο είναι να εξυπηρετούν τους γιατρούς που θα δηλώσουν αγροτικό σε ΟΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ απορία έχουν!!!Τελεία και παύλα!!!Ουτε είναι σωστό να μην απαντούν στα τηλέφωνα και να τα κατεβάζουν,ούτε να σε βρίζουν και να σε προσβάλλουν μόλις πας να τους ρωτήσεις κάτι στο γραφείο τους.

Κι εμείς είμαστε γιατροί και όταν μας ρωτούν ηλιθιότητες οι ασθενείς μας η ο περίγυρος μας(που πολύ συχνά μου συμβαίνει)δεν τους βρίζουμε,δε τους ειρωνευόμαστε,δε τους περιφρονούμε.Εφόσον θέλουμε να λεγόμαστε επαγγελματίες κ άνθρωποι πάνω από όλα,όποιου είδους επάγγελμα ασκούμε,δημόσιος υπάλληλος,γιατρός ή ότι άλλο,οφείλουμε να είμαστε ΚΥΡΙΟΙ!!!

Δεν διαφωνώ με το γεγονός ότι γιαυτό πληρώνονται και ότι είναι υποχρεωμένοι να απαντάνε στα πάντα.Σκέψου όμως ότι αν απαντάνε σε κάθε τηλ, τελικά πότε θα εξυπηρετήσουν απο το γραφείο;(αν εξυπηρετουν ποτέ απο εκεί)!Το ότι κάθονται, ξύνονται και δε σηκώνουν τηλέφωνο δεν το ξέρω αποδεδειγμένα αλλά είναι σίγουρα μεγάλο ατόπημα και δεν συγχωρείται ούτε στα πλαίσια του "δημόσιοι υπάλληλοι είμαστε τι ψάχνεις τώρα"

Όσον αφορά το ότι γιατροί είμαστε κι εμείς αλλά υπομένουμε τους ασθενείς μην είσαι και πολύ απόλυτη.Εσυ μπορεί να το κάνεις αλλά όχι όλοι.Δεν είναι λίγοι οι συνάδελφοι που κλείνουν τα αγροτικά τους ιατρεία επειδή ξέρουν ότι θα πλακώσουν οι γέροι για τη γνωστή μέτρηση πιέσης ενώ είναι όλοι τους καλά ή επειδή θέλουν απλά να εξεταστούν για να αισθανθούν καλύτερα!

Οι "κακοί" επαγγελματίες υπάρχουν παντού και το ξέρουμε.

Και τέλος κακά τα ψέματα όσοι θέλουν να πέρνουν τηλ για ό,τι τους έρχεται στο μυαλό να έχουν και την αντοχή να περιμένουν στο τηλ.Γιατί το να πάρεις μια ή δύο φορές είναι ανεχτό αλλά το να πάρεις καμια 10αριά μου φαίνεται ότι τα θέλει ο ......οργανισμό του!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι όπως το πάνε στο υπουργείο θα πρέπει να εχουμε και exit polls και να καθεται μετα μια ομαδα με 10-15 ατομα σε ενα excel να βγαζει τα αποτελεσματα.

Μας περιορίζουν στον αριθμό των αγροτικών που μπορούμε να δηλώσουμε (2) μάλλον γιατί τους είναι αδύνατο να υπολογίσουν ποιος πάει που. Αλήθεια, Εαν στις Πανελλήνιες επέτρεπαν να δηλώνεις μόνο 2 σχολές, δεν θα είχε εξεγερθεί όλο το τηλεοπτικό δικαστήριο?

Απαράδεκτο!

2 θέσεις από 300? αντε 500 γιατρούς την φορά, μιλάμε για 1000 περιπτώσεις. Μα στο μπακάλη της γειτονιάς να το έδιναν με το χαρτί και το μολύβι, πιο γρήγορα θα τα έβαζε. Μας άρεσε και ο υπουργός που είπε ότι θα βγαίνουν κάθε μήνα/ Ποιο μήνα κύριε υπουργέ που παίζετε με την αγωνία μας. 4 εβδομάδες να βγει το αποτελεσμα, 1 εβδομαδα κληρωσεις και ενστασεις και 1 εβδομαδα που τρεχει η προκυρηξη το σύνολο 6 εβδομάδες.

Να μην πω για την προηγούμενη προκυρηξη. και μην ακουσω κανενα να πει την μλκια (πιπέρι στο στόμα) ότι είναι καλοκαιρι ειναι οι αδειες κτλ

Στ' @@ μου. Με τις αγωνίες τις δικές μου δεν έχει κανένας δικαίωμα να παίζει.

Αλήθεια ρε παιδιά. πόσο πιστεύετε ότι θέλει ένας υπλογιστης 5ετίας να βγάλει τα αποτελέσματα?

Απλά προφανώς και σε αυτό το θέμα υπάρχει το ανάλογο μαγείρεμα...

Απλά κάτι φτωχοί σαν και του λόγου μου δεν έχουμε γνωστούς και περιμένουμε με 10 μόρια να πάρουμε αγροτικο όταν αλλοι χτυπανε κ παιρνουν με 0.

μαλλον εισαι λιγο ασχετη με το θεμα.ολο το μυαλο σας ειναι στο μαγειρεμα.η καθυστερηση ειναι επωδυνη για ολους αυτοτς που ειναι στα νοσοκομεια ή στα αγροτικα ιατρεια.μαγειρεματα δεν γινονται σε αυτα τα ιατρεια(αγροτικα).κανε μια εγγραφη αναφορα προ διετιας τα εβγαζαν καθε 15 μερες.κυνηγηστε λιγο το θεμα δε μπορεις να περιμενεις τοσο πολυ για τα αγροτικα.διαμαρτυθειτε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπες στο www.cso.auth.gr, πηγαινε εκει που λεει εργασια,μετα πηγαινε αριστερα στο χρησιμες πληροφοριες,για γιατρους και το λεει αναλυτικα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΚΤΟΠΗ ΑΠΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΤΥΠΩΣΩ.ΠΩΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ Κ ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΩΝΤΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ?

4 για εντοπιότητα

1 για κάθε βαθμό πτυχίου πέραν του καλώς (1 λίαν καλώς, 2 'αριστα )

1 για κάθε 2 συμπληρωμένους μήνες από την κτήση του πτυχίου (για απόφοιτους Ελλάδας)

τώρα, υπάρχουν κι επιπλέον για πντρεμένους και για τέκνα αυτών

αλλά ( ευτχώς ) δε χρειάστηκε να τα ψάξω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.