Jump to content

[προκήρυξη αγροτικών] Αυγούστος 2006


xrysa

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν τα αποτελέσματα της προκήρυξης του Αυγούστου για τα αγροτικά ιατρεία?Πιστεύω ότι με βάση τα δεδομένα της προηγούμενης προκήρυξης που βγήκαν ένα μήνα μετά,θα βγουν από 15σεπτέμβρη και μετά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Last Reply

χωρις να ειναι τιποτα σιγουρο, καπου τοτε θα βγουν.αλλα μπαινε και στ υπουργειο υγειας καλου κακου να ενημερωνεσαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΠΟΤΕ ΔΕ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ Η' ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΘΕΙ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Η' ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ.ΕΛΕΟΣ!ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥΣ Η' ΘΑ ΜΙΛΑΕΙ Η' ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χτές που μίλησα με το γραφείο αγροτικών μου είπαν σε 3 βδομάδες απο τώρα...Οι Έλληνες γιατροί αν μη τι άλλο δεν μπορούν να κοντραριστούν με κανέναν άλλο στην ... ΥΠΟΜΟΝΗ !!! Κουράγιο παίδες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια οι ανθρωποι ειναι απιθανοι.... παιρνω τηλ. και δεν απαντουν μετα παω απο εκει και ειναι μεσα στο γραφειο 3 ατομα και ανετοι.....απλα αδιαφορουν!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι,όντως,το τηλ του υπουργείου ή μιλάει ή δεν απαντάνε...Αλλά δεν περίμενα και τίποτα πιό πρωτότυπο...

Πιστεύω πως θα βγούν την εβδομάδα 17-21 σεπτέμβρη,αφού είπαν σε 3 εβδομάδες από τώρα.Αν έχει κανείς κάτι νεότερο να μας ενημερώνει.Καλή τύχη σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι όπως το πάνε στο υπουργείο θα πρέπει να εχουμε και exit polls και να καθεται μετα μια ομαδα με 10-15 ατομα σε ενα excel να βγαζει τα αποτελεσματα.

Μας περιορίζουν στον αριθμό των αγροτικών που μπορούμε να δηλώσουμε (2) μάλλον γιατί τους είναι αδύνατο να υπολογίσουν ποιος πάει που. Αλήθεια, Εαν στις Πανελλήνιες επέτρεπαν να δηλώνεις μόνο 2 σχολές, δεν θα είχε εξεγερθεί όλο το τηλεοπτικό δικαστήριο?

Απαράδεκτο!

2 θέσεις από 300? αντε 500 γιατρούς την φορά, μιλάμε για 1000 περιπτώσεις. Μα στο μπακάλη της γειτονιάς να το έδιναν με το χαρτί και το μολύβι, πιο γρήγορα θα τα έβαζε. Μας άρεσε και ο υπουργός που είπε ότι θα βγαίνουν κάθε μήνα/ Ποιο μήνα κύριε υπουργέ που παίζετε με την αγωνία μας. 4 εβδομάδες να βγει το αποτελεσμα, 1 εβδομαδα κληρωσεις και ενστασεις και 1 εβδομαδα που τρεχει η προκυρηξη το σύνολο 6 εβδομάδες.

Να μην πω για την προηγούμενη προκυρηξη. και μην ακουσω κανενα να πει την μλκια (πιπέρι στο στόμα) ότι είναι καλοκαιρι ειναι οι αδειες κτλ

Στ' @@ μου. Με τις αγωνίες τις δικές μου δεν έχει κανένας δικαίωμα να παίζει.

Αλήθεια ρε παιδιά. πόσο πιστεύετε ότι θέλει ένας υπλογιστης 5ετίας να βγάλει τα αποτελέσματα?

Απλά προφανώς και σε αυτό το θέμα υπάρχει το ανάλογο μαγείρεμα...

Απλά κάτι φτωχοί σαν και του λόγου μου δεν έχουμε γνωστούς και περιμένουμε με 10 μόρια να πάρουμε αγροτικο όταν αλλοι χτυπανε κ παιρνουν με 0.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως τα λές είναι. Ας πληρώσουν ένα προγραμματιστή να τους φτιάξει ένα λογισμικο να βγαίνουν τα αποτελέσματα την επόμενη μέρα. Κ να έχουμε δικαίωμα να δηλώνουμε όχι 1 άλλα 41 επιλογές. Εγώ με 13 μόρια είναι η 4 φορά αυτή. Έλεος!!!! emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΥΡΩΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ?ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΣΤΑΣΗ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια πηγα σημερα και μου λενε σε 2- 3 εβδομαδες....μα ειναι σοβαροι?

Και οντως αυτη τη φορα ειχε 350 αγροτικα.Χαθηκε να μπορουμε να βαλουμε καμια εικοσαρια προτιμησεις?

Πρεπει να γινουμε μαντεις?Αυτο το συστημα ηταν για ηρεμες εποχες οχι για τωρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντωμεταξύ τα αγροτικά θα μείνουν άδεια (αν δεν θέλει κάποιος παράταση) για κανά δίμηνο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μη γελάσετε...αλλά μήπως να τους προτείναμε την επόμενη της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων να υπάρξει μια εβδομάδα κατα την οποία όποιος θέλει να μπορεί να δηλώσει κάποιο απο τα αζήτητα;

Δε μιλάω για νέα προκήρυξη.Να είναι συνέχεια της προκήρυξης Αυγούστου.

Και μετά ξύπνησα;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΙΜΟ ΝΕΥΡΩΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ?ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΣΤΑΣΗ?

Φυσικά κ μπορείς να κάνεις ένσταση. Υπάρχουν και πολύ προχωρημένα "μαγειρέματα" όμως που δεν τα πίανεις με τίποτα. Έχω ΔΕΙ (ήταν πρίν από μένα στο πρωτόκολο) συνάδελφο να καταθέτει την αίτηση με συμπληρωμένα όλα τα στοιχεία εκτός από τις 2 προτιμήσεις του. Προφανώς κάποιος του τα συμπλήρωσε από μέσα αφόυ πρώτα είχε δεί πώς μοιράζονται τα μόρια. Το τέλειο έγκλημα... Πώς σου φαίνεται ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΚΑΠΟΤΕ ΞΥΠΝΑΝΕ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε 2-3 εβδομάδες που είπαν στη Βίκη μου φαίνεται ψιλοαναμενόμενο.Την προηγούμενη φορά η προκήρυξη έληξε 23 ιουνίου και τα αποτελέσματα βγήκαν 21 ιουλίου,οπότε τώρα που η προκήρυξη έληξε 18 αυγούστου λογικα θα βγουν από 16 σεπτέμβρη και μετά,άρα σε 2 βδομάδες απο τώρα.

Οσο για τα μαγειρέματα μου φάνηκε απίστευτο αυτό που διάβασα να δηλώνει κανείς με άδειες τις προτιμήσεις,ειλικρινά δεν το είχα σκεφτεί,είναι το πιό ιδανικό κόλπο για κάποιον που φυσικα έχει γνωστό μέσα στο υπουργείο και που δεν επιθυμεί ένα συγκεκριμένο μέρος να πάει.Γενικά επειδή δήλωσα πρώτη φορά μου φάνηκε πολύ παράξενο που στο πρωτόκολλο δεν ελέγχει κανείς αν είναι σωστά τα χαρτιά που καταθέτεις.Δηλαδή πες ότι σου ξεφεύγει ένα χαρτί η κάτι δεν πάει καλά,στο τέλος ακυρώνεται όλη η αίτηση?Πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος υπαλληλάκος που να κάθεται και να ελέγχει την εγκυρότητα των χαρτιών και κατά πόσο είναι σωστά η λείπει κάτι,πριν τα πρωτοκολληθούν.Τέλοσπάντων!Ελπίζω να βγουν σύντομα και όσο το δυνατόν με λιγότερα μαγειρέματα...

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται τέτοιο μαγείρεμα,ώστε ο χ που έχει λιγότερα μόρια από τον ψ και διεκδικούν την ίδια θέση, τελικά να παρει τη θέση του ψ.Κανονικά πιστεύω πως θα έπρεπε μαζί με τα ονόματα των επιτυχόντων που παίρνουν τισ θέσεις΄,δίπλα θα έπρεπε να αναγράφονται και τα μόρια τους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε 2-3 εβδομάδες που είπαν στη Βίκη μου φαίνεται ψιλοαναμενόμενο.Την προηγούμενη φορά η προκήρυξη έληξε 23 ιουνίου και τα αποτελέσματα βγήκαν 21 ιουλίου,οπότε τώρα που η προκήρυξη έληξε 18 αυγούστου λογικα θα βγουν από 16 σεπτέμβρη και μετά,άρα σε 2 βδομάδες απο τώρα.

Οσο για τα μαγειρέματα μου φάνηκε απίστευτο αυτό που διάβασα να δηλώνει κανείς με άδειες τις προτιμήσεις,ειλικρινά δεν το είχα σκεφτεί,είναι το πιό ιδανικό κόλπο για κάποιον που φυσικα έχει γνωστό μέσα στο υπουργείο και που δεν επιθυμεί ένα συγκεκριμένο μέρος να πάει.Γενικά επειδή δήλωσα πρώτη φορά μου φάνηκε πολύ παράξενο που στο πρωτόκολλο δεν ελέγχει κανείς αν είναι σωστά τα χαρτιά που καταθέτεις.Δηλαδή πες ότι σου ξεφεύγει ένα χαρτί η κάτι δεν πάει καλά,στο τέλος ακυρώνεται όλη η αίτηση?Πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος υπαλληλάκος που να κάθεται και να ελέγχει την εγκυρότητα των χαρτιών και κατά πόσο είναι σωστά η λείπει κάτι,πριν τα πρωτοκολληθούν.Τέλοσπάντων!Ελπίζω να βγουν σύντομα και όσο το δυνατόν με λιγότερα μαγειρέματα...

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται τέτοιο μαγείρεμα,ώστε ο χ που έχει λιγότερα μόρια από τον ψ και διεκδικούν την ίδια θέση, τελικά να παρει τη θέση του ψ.Κανονικά πιστεύω πως θα έπρεπε μαζί με τα ονόματα των επιτυχόντων που παίρνουν τισ θέσεις΄,δίπλα θα έπρεπε να αναγράφονται και τα μόρια τους!

Ουσιαστικά για κάποιους λίγους θέλω να πιστέυω, έστω και παράτυπα-παράνομα η όλη διαδικασία επιλογής αγροτικού λειτουργεί όπως θα πρεπε να λειτουργεί για όλους μας. ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ σε σειρά προτίμησης.

Αν ο Χ έχει το βύσμα του μπορεί να πάρει τα 4 μόρια της εντοποιότητας ή του γάμου χωρίς να έχει προσκομίσει δικαιολογητικά. Ή απλούστερα να πάρει +1 μόριο για άριστα πτυχίο ακόμα και αν δεν εχει άριστα. Ο Υ αν δεν κάνει ένσταση να δει τα χαρτιά του Χ το πράγμα τελείωσε και το αγροτικο το πήρε ο Χ. Αν κάνει ένσταση τότε ως δια μαγείας διαπιστώνεται η "απροσεξία" σου ζητάνε συγγνώμη υποθέτω και το αγροτικο το πέρνει ο Υ. Ελπίζω να έγινα σαφής. Αν τα μόρια του απο πάνω σας έχουν απόσταση από την ημερομηνία του πτυχίου δεν χάνεται τίποτα να κάνεται μια ωραία ένσταση.

:huh: τώρα που το σκέφτομαι και την ημερομηνία κτήσης πτυχίου μπορούν να κάνουν ... λάθος.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΚΑΠΟΤΕ ΞΥΠΝΑΝΕ!

Μόνο τυχαία μπορείς να τους τσακώσεις... Να κάνεις ένσταση και να δείς στην αίτηση του συναδέλφου διαφορετικούς γραφικούς χαρακτήρες ή άλλο μελάνι... emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup και μπορείς να αποδείξεις κάτι με αυτό?

Απολύτως τίποτα στην ουσία... Αν και στο πρωτόκολλο κ τις 3 φορές που έχω κάνει αίτηση στον υπολογιστή έχουν περάσει τις προτιμήσεις μου. Σ αυτόν που χει αφήσει κενό τί του συμπληρώνουν΄??? Ηρακλής Πουαρό καταστάσεις έτσι για να λέμε και να περνάει η ώρα emnysta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα δικαιολογητικά τα ελέγχουν μετά γιαυτό και όταν βγαίνουν τα αποτελέσματα σε κάποιους γράφει στις παρατηρήσεις ελλιπή δικαιολογητικά.

AlmaMaterStudiorum εγω όσες φορές έκανα αίτηση ποτέ δεν πέρασαν τα στοιχεία μου στον υπολογιστή την ίδια στιγμή και απο οτι ξέρω σε κανέναν δεν το κάνουν.Τα στοιχεία μας τα περνούν μετά όταν γίνεται και η επεξεργασία των δικαιολογητικών

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα δικαιολογητικά τα ελέγχουν μετά γιαυτό και όταν βγαίνουν τα αποτελέσματα σε κάποιους γράφει στις παρατηρήσεις ελλιπή δικαιολογητικά.

AlmaMaterStudiorum εγω όσες φορές έκανα αίτηση ποτέ δεν πέρασαν τα στοιχεία μου στον υπολογιστή την ίδια στιγμή και απο οτι ξέρω σε κανέναν δεν το κάνουν.Τα στοιχεία μας τα περνούν μετά όταν γίνεται και η επεξεργασία των δικαιολογητικών

Δεν το φαντάστηκα. Είμαι βέβαιος γιατί την 2η φορά μάλιστα δεν διέκρινε τον γραφικό χαρακτήρα και με ρώτησε για διευκρίνηση. Ίσως κάποιος από τους συναδέλφους που το παρατήρησε να με επιβεβαιώσει. Στο πρωτόκολλο πάντα κάτι πληκτρολογούν και σου δίνουν και απόδειξη. Για θυμίσου καλύτερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή βύσμα και στα αγροτικά?

Α ρε Ελλάδα χώρα του φωτός

Το πιό καλό μου το 'χε πεί ένας φαντάρος όταν ήμουν Στρατό. Είχε έρθει στο ιατρείο με μια πιθανή ιογενή αμυγδαλίτιδα. Του λέω : "ταδε δεν σου δίνω αντιβίωση γιατι δεν έχεις βύσμα" κ μου λέει το ανεπανάληπτο :" ρε γιατρέ για να μου δώσεις αντιβίωση να γίνω καλά χρειάζομαι βύσμα"...

Χωρίς σχόλια :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.