Jump to content

Τράπεζα θεμάτων ΔΟΑΤΑΠ


Recommended Posts

Αυτή είναι με λίγα λόγια η πορεία των πραγμάτων.

Μια πορεία την οποία κανείς πρακτικά δεν αντιστρατεύεται. Γιατί ζητώντας να παραμείνουν τα ελληνικά ΑΕΙ ως έχουν στην ουσία διευκολύνεις τον σχεδιασμό αυτό κάνωντας τα ιδιωτικά πανεπιστήμια αναγκαία απάντηση στη φαυλότητα και τον δημοσιοϋπαλληλισμό των κρατικών πανεπιστημίων.

Ουσιαστική αναβάθμιση των κρατικών ΑΕΙ τώρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 155
  • Created
  • Last Reply

Την αντιστρατεύονται και μάλιστα πολλοί.Δεν έχεις ακούσει για το αίτημα της αντιαναβάθμισης?

Το να ανασταλεί η αναπαραγωγή της αστικής τάξης δεν είναι καθόλου αρνητικό,διότι επιφέρει πλήθος ευκαιριών αναρρίχησης σε νέα ικανά άτομα,έτοιμα για ρηξικέλευθες τομές.

Αντί να αφήνουν τους χρεοκωπημένους παλιούς να ομφαλοσκοπούν βουλιάζοντας συνεχώς στην ανυποληψία και στην πλήρη διάσταση με τα πραγματικά δεδομένα,εργάζονται για την ταχύτερη καταστροφή των τελευταίων,ώστε οι (έτσι κι αλλιώς αναπόφευκτες) εξελίξεις να επιταχυνθούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν λέω ότι δεν την αντιστρατεύεται κανείς εννοώ ότι οι αντιδράσεις του τύπου κλείνω τη σχολή μου γιατί είμαι εργατική τάξη και το κέφι μου θα κάνω (κι ας φάω και καμία γκλομπιά παραπάνω) είναι χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Και όταν λέω ότι αυτή είναι η πορεία των πραγμάτων δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι συμφωνώ με αυτή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας κάνουμε μια ψιλοανάλυση των αποτελεσμάτων μέχρι στιγμής.

Έχουμε 53 ψήφους.

Συμφωνείτε με την τράπεζα ερωτήσεων;

Ναι [ 8 ] ** [15.09%]

Όχι [ 41 ] ** [77.36%]

Δεν με ενδιαφέρει [ 4 ] ** [7.55%]

Συμφωνείτε με την ελεύθερη πρόσβαση σε ένα πτυχίο ιατρικής, οποιασδήποτε σχολής Ελλάδας ή εξωτερικού

Ναι [ 17 ] ** [32.08%]

Όχι [ 31 ] ** [58.49%]

Δεν ξέρω [ 5 ] ** [9.43%]

Το ελεύθερο καθεστώς που περνάει στις ιατρικές σπουδές θα επηρεάσει τα επαγγελματικά δικαιώματα που παρέχει το πτυχίο ιατρικής

Ναι, θετικά [ 3 ] ** [5.66%]

Ναι, αρνητικά [ 40 ] ** [75.47%]

Όχι, καθόλου [ 6 ] ** [11.32%]

Δεν ξέρω [ 4 ] ** [7.55%]

Φοβάστε για το επαγγελματικό σας μέλλον;

Ναι [ 38 ] ** [71.70%]

Όχι [ 8 ] ** [15.09%]

Δεν ξέρω ακόμα. Θα δω [ 7 ] ** [13.21%]

Συντριπτικά όσοι ψήφισαν στο poll διαφωνούν με την τράπεζα ερωτήσεων. Και σε περίπου ίδιο ποσοστό πιστεύει ότι το καθεστώς της απελευθέρωσης πρακτικά της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης θα επηρεάσει αρνητικά τους νέους γιατρούς και το πτυχίο τους.

Στο δεύτερο όμως ερώτημα φαίνεται ότι κάποιοι που διαφωνούν με την τράπεζα ερωτήσεων θέλουν ελεύθερη πρόσβαση σε ιατρικές σχολές. Κατά τη γνώμη μου αυτό οφείλεται στο γεγονός πως οι εξετάσεις με γνωστά θέματα τους φαίνονται γελοίες. Ή ότι δεν θέλουν πουθενά καμία εξέταση και καμία αξιολόγηση. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά.

Ας γράψει κάποιος που ψήφισε με αυτόν τον τρόπο να μας πει. Η γνώμη του θα είναι χρήσιμη.

Τέλος, φαίνεται πως γενικά φοβόμαστε για το μέλλον μας. Αν και εδώ φαίνεται να υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό αβεβαιότητας. Αυτό μάλλον οφείλεται στο ότι κάποιοι από εμάς πιστεύουν πως η θέση μας δέχεται αρνητικές συνέπειες αλλά θέλουν να δουν αν προσωπικά αντέχουν να ανταπεξέλθουν με τις δικές τους δυνάμεις.

Αυτά μέχρι τώρα. 53 είναι ένα αριθμητικά σημαντικό δείγμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Παντως παρα πολυς κοσμος περασε τις εξετασεις για τα σηματα εεεε εννοω τις εξετασεις δικατσα.

1360 περασαν παθολογια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτελους καθισαν να διαβασουν τα παιδια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παντως παρα πολυς κοσμος περασε τις εξετασεις για τα σηματα εεεε εννοω τις εξετασεις δικατσα.

1360 περασαν παθολογια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτελους καθισαν να διαβασουν τα παιδια!

Dr Lecter είμαι ένας από τους 1360 που πέρασαν τις εξετάσεις για τα σήματα παθολογίας και τον Νοέμβριο θα προσπαθήσω να περάσω και τις εξετάσεις για τα σήματα χειρουργικής. Μείνε όμως ήσυχος. Θα κάνω την ειδικότητά μου στην Σουηδία, για 2 λόγους :

1) Δεν θέλω να σου φάω τη θέση (είναι αδικία, αφού εσύ σπούδασες στο Ελλαδιστάν - συγγνώμη, στην Ελλάδα ήθελα να πω - κι εγώ στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

2) Δεν θα μπορούσα σε καμμία περίπτωση να αντέξω τον συναγωνισμό μαζί σου σε περίπτωση που θα συναντιόμασταν σε κάποιο νοσοκομείο (αφού εσύ σπούδασες στο Ελλαδιστάν - συγγνώμη, στην Ελλάδα ήθελα να πω - κι εγώ στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ). Έτσι λοιπόν θα αντιμετωπίσω τα χαμηλά επίπεδα και τις μηδενικές απαιτήσεις του Σουηδικού ιατρικού συστήματος.

Καλή συνέχεια λαμπρό αστέρι

ΔΑΠ rules, ΠΑΣΠ επίσης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλήθεια, πώς κατάφερες και βρήκες θέση στη Σουηδία χωρίς ΔΙΚΑΤΣΑ, και άρα ευρωπαϊκή άδεια άσκησης;

Ακούγεται ενδιαφέρον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr Lecter είμαι ένας από τους 1360 που πέρασαν τις εξετάσεις για τα σήματα παθολογίας και τον Νοέμβριο θα προσπαθήσω να περάσω και τις εξετάσεις για τα σήματα χειρουργικής. Μείνε όμως ήσυχος. Θα κάνω την ειδικότητά μου στην Σουηδία, για 2 λόγους :

1) Δεν θέλω να σου φάω τη θέση (είναι αδικία, αφού εσύ σπούδασες στο Ελλαδιστάν - συγγνώμη, στην Ελλάδα ήθελα να πω - κι εγώ στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

2) Δεν θα μπορούσα σε καμμία περίπτωση να αντέξω τον συναγωνισμό μαζί σου σε περίπτωση που θα συναντιόμασταν σε κάποιο νοσοκομείο (αφού εσύ σπούδασες στο Ελλαδιστάν - συγγνώμη, στην Ελλάδα ήθελα να πω - κι εγώ στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ). Έτσι λοιπόν θα αντιμετωπίσω τα χαμηλά επίπεδα και τις μηδενικές απαιτήσεις του Σουηδικού ιατρικού συστήματος.

Καλή συνέχεια λαμπρό αστέρι

ΔΑΠ rules, ΠΑΣΠ επίσης...

Δεν μας έπεισες ως προς το λόγο που σε κάνει να πάρεις το ΔΟΑΤΑΠ(προφανώς να δηλώσεις ειδικότητα για καβάτζα) και να πάς στη Σουηδία. Ωραίο μέτρο θα ήταν να μη σας επέτρεπαν τη κατοχύρώση τα μαθημάτων. Δίνεις φέτος παθολογία, μετά από ένα χρόνο χειρουργική κ.ο.κ. Αμ έτσι πραγματικά περνάει κ η γιαγιά μου. Άντε καλή σταδιοδρομία στη Σουηδία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αλήθεια, πώς κατάφερες και βρήκες θέση στη Σουηδία χωρίς ΔΙΚΑΤΣΑ, και άρα ευρωπαϊκή άδεια άσκησης;

Ακούγεται ενδιαφέρον.

Οπως εσυ βρηκες θεση στην Αυστραλια χωρις να περασεις της εξετασεις τους... Με το ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ του (δηλαδη το ΒΥΣΜΑ). Χα....Χα... Κοιτα ποιος μιλαει....

:splats::splats::splats:

Δεν μας έπεισες ως προς το λόγο που σε κάνει να πάρεις το ΔΟΑΤΑΠ(προφανώς να δηλώσεις ειδικότητα για καβάτζα) και να πάς στη Σουηδία. Ωραίο μέτρο θα ήταν να μη σας επέτρεπαν τη κατοχύρώση τα μαθημάτων. Δίνεις φέτος παθολογία, μετά από ένα χρόνο χειρουργική κ.ο.κ. Αμ έτσι πραγματικά περνάει κ η γιαγιά μου. Άντε καλή σταδιοδρομία στη Σουηδία.

Ελα ρε Αγγελε, περασε της και εσυ αυτες της εξετασεις... Γιατι δεν ζητατε απο εδω και τωρα να δινετε και

εσεις ΔΙΚΑΤΣΑ για να παρετε πτυχιο (η αδεια εξασκησης) οπως κανουν σε αλλες ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΕΣ χωρες οπως η Αγγλια η Αμερικη.

Χα.... Χα.... Μερικοι απο εσας στην Ιατρικη Αθηνας ακομα και με τα γνωστα, ευκολα θεματα (που οπως λετε μας εβαλαν) παλι θα κοβοσασταν γιατι δεν θα υπηρχε το ΒΥΣΜΑ ο καθηγητουλης του κομματος να σας περασει.

:blink::blink::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγόρι τρελό; Για χώρες που δεν γνωρίζεις, καλύτερα να μην μιλάς. Εάν γουστάρεις Αυστραλία κάνε αίτηση και μην μας πρήζεις. Ούτε καν ξέρεις πώς λέγονται οι εξετάσεις τους, ποιοι τις δίνουν, γιατί τις δίνουν και αν μπορείς να μπεις πριν να τις δώσεις. Προς ενημέρωσή σου, οι εξετάσεις του AMC της Αυστραλίας απαιτούνται μόνο αν κάποιος θέλει να κάτσει για πάντα σε αυτή την χώρα και μπορεί αυτό να το αποφασίσει στην πορεία και να τις δώσει κατά τη διάρκεια της ειδικότητας. Ελπίζω τώρα που το ανέλυσα σαν σε 3χρονο πιτσιρίκι να κατάλαβες.

Και μην γελάς συνέχεια σαν χάχας ρε συ. Λες που λες χοντράδες όλη την ώρα, τουλάχιστον πες τες με κάποια μαγκιά να πούμε. Θάβεις τον έναν και τον άλλον σε προσωπικό επίπεδο και μετά ρίχνεις και ένα χα...χα... σαν χαχανούλης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελα ρε Αγγελε, περασε της και εσυ αυτες της εξετασεις... Γιατι δεν ζητατε απο εδω και τωρα να δινετε και

εσεις ΔΙΚΑΤΣΑ για να παρετε πτυχιο (η αδεια εξασκησης) οπως κανουν σε αλλες ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΕΣ χωρες οπως η Αγγλια η Αμερικη.

Χα.... Χα.... Μερικοι απο εσας στην Ιατρικη Αθηνας ακομα και με τα γνωστα, ευκολα θεματα (που οπως λετε μας εβαλαν) παλι θα κοβοσασταν γιατι δεν θα υπηρχε το ΒΥΣΜΑ ο καθηγητουλης του κομματος να σας περασει.

:blink::blink::blink:

Αφού μιλάς τόσο απαξιωτικά για την ιατρική στην Ελλάδα απάντησε μου ειλικρινά στο εξής. Γιατί θές να κάνεις ειδικότητα στην Ελλάδα. Σε κλινική που ασκήθηκα εγώ το βύσμα, ο γιός του καθηγητή, με τα εύκολα γνωστά θέματα πολύ πιθανόν να ασκηθείς εσύ ώς ειδικευόμενος. Άρα αυτομάτως αποδέχεσαι ότι θα γίνεις ένα επικίνδυνος ειδικευόμενος. Η αγωνία σας για να βολευτείτε σε μια ειδικότητα είναι φανερή. Κ το σενάριο να μπούν ανταγωνιστικές δύσκολες κ αδιάβλητες εξετάσεις σας τρομάζει. Αλλά δε θα το αφήσω έτσι.... Μείνε στο ακουστικό σου... Σε ένα πράγμα σας παραδέχομαι. Ότι μαθαίνετε εύκολα κ γρήγορα πολλαπλής θέματα. Τώρα αν θα τα απαντούσατε χωρίς τη τράπεζα ερωτήσεων η ιστορία έδειξε ότι είχατε χοντρό πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr Lecter είμαι ένας από τους 1360 που πέρασαν τις εξετάσεις για τα σήματα παθολογίας και τον Νοέμβριο θα προσπαθήσω να περάσω και τις εξετάσεις για τα σήματα χειρουργικής. Μείνε όμως ήσυχος. Θα κάνω την ειδικότητά μου στην Σουηδία, για 2 λόγους :

1) Δεν θέλω να σου φάω τη θέση (είναι αδικία, αφού εσύ σπούδασες στο Ελλαδιστάν - συγγνώμη, στην Ελλάδα ήθελα να πω - κι εγώ στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

2) Δεν θα μπορούσα σε καμμία περίπτωση να αντέξω τον συναγωνισμό μαζί σου σε περίπτωση που θα συναντιόμασταν σε κάποιο νοσοκομείο (αφού εσύ σπούδασες στο Ελλαδιστάν - συγγνώμη, στην Ελλάδα ήθελα να πω - κι εγώ στη ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ). Έτσι λοιπόν θα αντιμετωπίσω τα χαμηλά επίπεδα και τις μηδενικές απαιτήσεις του Σουηδικού ιατρικού συστήματος.

Καλή συνέχεια λαμπρό αστέρι

ΔΑΠ rules, ΠΑΣΠ επίσης...

Φιλε, εγω Αγγλια σπουδασα και Αγγλια κανω ειδικοτητα. Απλα αυτα τα ειπα ως αντικειμενικος παρατηρητης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλε, εγω Αγγλια σπουδασα και Αγγλια κανω ειδικοτητα. Απλα αυτα τα ειπα ως αντικειμενικος παρατηρητης.

Εάν όντως ήσουν κι εσύ φοιτητής εξωτερικού, τότε λοιπόν ειλικρινά λυπάμαι για σένα και για τον τρόπο σκέψης σου...

Εκτός κι αν πιστεύεις πως επειδή εσύ σπούδασες στην Αγγλία, οι ημεδαπάδες (κλίνεται όπως το δικατσάδες) θα σε δέχονταν μετά βαΐων και κλάδων αν αποφάσιζες να κάνεις την ειδικότητά σου στην Ελλάδα. Δεν κατάλαβες ότι το κάψιμό τους δεν είναι η χώρα που σπουδάσαμε ή το επίπεδο των γνώσεών μας, παρά μόνο το ότι έχουν να αντιμετωπίσουν περισσότερους συνάδελφους για μια θέση ειδικότητας. Κοινώς, ας επαρκούσαν οι θέσεις και για μας και γι' αυτούς και θα σου έλεγα εγώ αν έβλεπες έστω και μια διαμαρτυρία εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως μετά χαράς θα δεχόμουν να εργαστώ με συνάδελφο που τελείωσε ιατρική σχολή του Ηνωμένου Βασιλείου και που έχει εργαστεί σε UK Psy training posts. Μετά χαράς...

Αν όλοι όσοι έρχονταν από το εξωτερικό για να κάνουν ειδικότητα στην Ελλάδα προέρχονταν από UK, USA κλπ, τότε προφανώς το επίπεδο των ειδικευομένων θα ήταν πολύ ανώτερο, διότι και η βασική τους εκπαίδευση υπήρξε σε κάποια συγκεκριμένα standards.

Οπότε όχι, δεν είναι το ίδιο Ρουμανία και Αγγλία. Σόρυ, ε. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κατάλαβες ότι το κάψιμό τους δεν είναι η χώρα που σπουδάσαμε ή το επίπεδο των γνώσεών μας, παρά μόνο το ότι έχουν να αντιμετωπίσουν περισσότερους συνάδελφους για μια θέση ειδικότητας. Κοινώς, ας επαρκούσαν οι θέσεις και για μας και γι' αυτούς και θα σου έλεγα εγώ αν έβλεπες έστω και μια διαμαρτυρία εδώ μέσα.

Κοινος τα δικα μας δικα μας και τα δικα τους δικα μας. Κλασσικη Ελληνικη τεχνικη, σαν τον Καραγκιοζη οταν μοιραζει της λιρες με τον Χαιτζιαβατη. Μια μου και μια μου και μια σου και μια μου....Χα....Χα...

Εγώ πάντως μετά χαράς θα δεχόμουν να εργαστώ με συνάδελφο που τελείωσε ιατρική σχολή του Ηνωμένου Βασιλείου και που έχει εργαστεί σε UK Psy training posts. Μετά χαράς...

Αν όλοι όσοι έρχονταν από το εξωτερικό για να κάνουν ειδικότητα στην Ελλάδα προέρχονταν από UK, USA κλπ, τότε προφανώς το επίπεδο των ειδικευομένων θα ήταν πολύ ανώτερο, διότι και η βασική τους εκπαίδευση υπήρξε σε κάποια συγκεκριμένα standards.

Οπότε όχι, δεν είναι το ίδιο Ρουμανία και Αγγλία. Σόρυ, ε. :)

ΝΑΙ ΡΕ SOVEREIGN γιαυτο οταν εβγαλα στην φορα το ποσο ΜΑΛΑΚΕΣ ειναι το ΔΙΚΑΤΣΑ που ζητουσαν απο το παληκαρι που ειχε ερθει απο την Αμερικη να δωσει εξετασεις εσυ το εκανες ρομπα. Τοσο πολυ το εκτιμουσες. Το οτι ο τυπος ηταν ανωτερος απο ολα τα μαλθακα εδω μεσα (και εμενα μαζι, δεν αντιλεγω) δεν το συζηταω καν με 20 δημοσιευσεις στο medline (σε αντιθεση με καποιους αλλους που εχουν 0). Αλλα οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

Roumanos <_<<_<<_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry φίλε, αλλά ουδέποτε αμφισβήτησα την αξία του συγκεκριμένου συναδέλφου. Γενικώς δεν συνηθίζω να κρίνω τόσο εύκολα κάποιον επί προσωπικού αν δεν τον γνωρίζω.

Προβληματίσου λίγο με την τελευταία πρόταση.

Καλό σαββατοκύριακο.

ΥΓ: Το νέο σου nick φαίνεται πιο πολιτισμένο οπτικά και λίγο πιο πνευματώδες από το προηγούμενο. Ελπίζω και το περιεχόμενο να αλλάξει σε αυτή την κατεύθυνση. Welcome back!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κ το σενάριο να μπούν ανταγωνιστικές δύσκολες κ αδιάβλητες εξετάσεις σας τρομάζει. Αλλά δε θα το αφήσω έτσι.... Μείνε στο ακουστικό σου... Σε ένα πράγμα σας παραδέχομαι. Ότι μαθαίνετε εύκολα κ γρήγορα πολλαπλής θέματα. Τώρα αν θα τα απαντούσατε χωρίς τη τράπεζα ερωτήσεων η ιστορία έδειξε ότι είχατε χοντρό πρόβλημα.

Δεν με τρομαζει καθολου. Μακαρι να μπουνε σωστες, ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΕΣ και ΤΙΜΙΕΣ εξετασεις για την ειδικοτητα για να γαμη.. μερικα μαλακισμενα σαν και εσας που εχετε παρει ψηλα τον αμανε και να αρχισω ειδικοτητα πριν απο εσας. Εμεις ρε Αγγελε δινουμε τωσα χρονια ΔΙΚΑΤΣΑ και διαβασαμε τοσο πολυ που η παθολογια τρεχει στο αιμα μας (καλο ετσι ?) Τωρα, εαν εγω διαβαζω παθολογια και εσυ με εξεταζεις αεροδυναμικη τοτε φυσικα δεν θα περασω. Αφου το ειπαμε, το συστημα ηταν φτιαχτο για να μας κοβουνε, η Ελλαδα δεν μπορει να μας αποροφησει και ετσι μονο 10 - 15 % περνουσαν, ηταν κομματικη γραμμη. Βαζανε κολπα, διφορουμενες απαντησεις, αλλων τι αλλων απαντησεις, εκτος υλης, οτι μπορουσαν για να κοψουν. Μονο οι δικοι τους περνουσαν η αμα τα εσκαγες (η ταριφα ηταν 30,000 για να ξερεις) ΚΑΙ εσεις τα χρυσουλια μας τους υποστηριζατε και τους βοηθουσατε (δες Συλλογος Αποφοιτων Ελληνικων Ιατρικων με ρατσιστομουτρα σαν τον Soverign). Και η ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΣΥΝΝΕΦΟ, οι ιδιοι καθηγηταδες που εβαζαν τα θεματα μας πουλουσαν και βοηθηματα και βιβλια για 50 - 60 ευρω το ενα. Φυσικα και δεν θα αφηναν να χαθει αυτη η χρυση αγγελαδα που αρμεγανε ασυστολος.

Roumanos

:splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε φίλε, όπως είχες φάει κόλλημα με τον άλλον καλό συνάδελφο και έγραφες σε κάθε σου ποστ στην αρχή για εκείνον, τώρα έφαγες κόλλημα με μένα και δεν έχει περάσει ποστ σου που να μην με πεις ρατσιστή;

Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή, you know?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: Το νέο σου nick φαίνεται πιο πολιτισμένο οπτικά και λίγο πιο πνευματώδες από το προηγούμενο. Ελπίζω και το περιεχόμενο να αλλάξει σε αυτή την κατεύθυνση. Welcome back!

Εαν αυτο ειναι κλαδος ελιας, ΟΚ, εχουμε ανακωχη.

Roumanos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, είναι. Χωρίς πλάκα. Καλοκαίρι είναι ρε παιδί, πάμε κανά μπανάκι καλύτερα από το να βριζόμαστε. Τι λες;

Φιλιά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, είναι. Χωρίς πλάκα. Καλοκαίρι είναι ρε παιδί, πάμε κανά μπανάκι καλύτερα από το να βριζόμαστε. Τι λες;

Φιλιά

Πλακα εχει τωρα να γινουμε και κολλητοι. Δεν το ξερεις, ετσι και αλλιως τωρα 1360 περασανε, αρα το κακο εγινε. Ολοι τωρα ειμαστε στο ιδιο καζανι. Δεν μου λες στην Αυστραλια που θα πας, εχει ωραιες γκομενες. Με την αναμονη τωρα που θα γινει 5 και 6 χρονια, μπορει να σε ακολουθησω. Τι λες, αμα αντιγραψω 2 - 3 μαλακιες απο το βιογραφικο του Καπετανιου λες τα Αυστραλακια να δωσουν και σε μενα το πτωχο καμμια θεση ? Εξετασεις, εχει εκει ? Τωρα που πηραμε το ΔΙΚΑΤΣΑ, πηραμε φορα (τραπεζα ερωτησεων εχει :P:P )

Roumanos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγόρι τρελό; Για χώρες που δεν γνωρίζεις, καλύτερα να μην μιλάς. Εάν γουστάρεις Αυστραλία κάνε αίτηση και μην μας πρήζεις. Ούτε καν ξέρεις πώς λέγονται οι εξετάσεις τους, ποιοι τις δίνουν, γιατί τις δίνουν και αν μπορείς να μπεις πριν να τις δώσεις. Προς ενημέρωσή σου, οι εξετάσεις του AMC της Αυστραλίας απαιτούνται μόνο αν κάποιος θέλει να κάτσει για πάντα σε αυτή την χώρα και μπορεί αυτό να το αποφασίσει στην πορεία και να τις δώσει κατά τη διάρκεια της ειδικότητας. Ελπίζω τώρα που το ανέλυσα σαν σε 3χρονο πιτσιρίκι να κατάλαβες.

Και μην γελάς συνέχεια σαν χάχας ρε συ. Λες που λες χοντράδες όλη την ώρα, τουλάχιστον πες τες με κάποια μαγκιά να πούμε. Θάβεις τον έναν και τον άλλον σε προσωπικό επίπεδο και μετά ρίχνεις και ένα χα...χα... σαν χαχανούλης.

Σοβερέιν μη χαλας φαια ουσια χωρις λογο

οι χοντραδες μερικων γινονται ολο και πιο χοντρες για να εκνευριζουν κοσμο

μη πεφτεις στην παγιδα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοβερέιν μη χαλας φαια ουσια χωρις λογο

οι χοντραδες μερικων γινονται ολο και πιο χοντρες για να εκνευριζουν κοσμο

μη πεφτεις στην παγιδα

Ρε φιλε, εσυ τι πεταγεσε σαν μαιντανος. Αφου τα βρηκαμε με τον Σοβ και γιναμε και κολητοι. Μαλιστα σκεφτομαι και εγω να παω Αυστραλια γιατι με 1300 ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ η αναμονη για ειδικοτητα θα γινει 10 χρονια.

Roumanos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε φιλε, εσυ τι πεταγεσε σαν μαιντανος. Αφου τα βρηκαμε με τον Σοβ και γιναμε και κολητοι. Μαλιστα σκεφτομαι και εγω να παω Αυστραλια γιατι με 1300 ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ η αναμονη για ειδικοτητα θα γινει 10 χρονια.

Roumanos

Πρωτον δε μιλησα σε σενα και δευτερον δε θα μου πεις εσυ ουτε κανενας αλλος το ποτε θα πεταχτω και το τι θα πω

Εσυ γιατι πεταχτηκες στην κουβεντα που πηγα να ανοιξω με τον Σοβερειν;

Ρε τι παθαμε :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.