Jump to content

ΑΝΟΙΞΑΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ!!ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ;


veterinarian

Recommended Posts

ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ (13 ΦΕΒ.). ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΝΟΙΞΑΝ 7 ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ), 3 ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ) ΚΑΙ 13 ΘΕΣΕΙΣ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΛΗΡΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ). ΠΑΡΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ (ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ) ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΡΗΘΕΙ Η ΛΙΣΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.Η ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΗΚΕ ΣΤΟ ΤΕΥΧΟΣ Β 175.

ΑΣ ΨΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 156
  • Created
  • Last Reply

Είμαι σίγουρος ότι οι θέσεις πρακτικά «άνοιξαν» 2-3 μέρες πριν ανακοινωθούν επίσημα στην πλέμπα, τον υπόλοιπο λαό. Αυτές τις πρώτες μερούλες θα βολεύτηκαν όλοι οι γιοί-θυγατέρες των ημέτερων... :rolleyes:

Πλήρη Οφθαλμολογία στην Αθήνα, τα λέει όλα!

Πλιιιαααααααααααάτσικοοοοοοοοοοοο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά,όποιος έχει πληροφορίες για το Ντυνάν ας μας τις δώσει,μήπως και μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα.Πήρα τηλ στο γραφείο ειδικευομένων σήμερα και μου είπαν ότι αυτοί δεν είναι αρμόδιοι και ότι για τις θέσεις αυτές υπεύθυνο είναι μόνο το νοσοκομείο.Στο νοσοκομείο μου είπαν ότι πρέπει να μιλήσω με την ιατρική υπηρεσία,στην οποία κανένας δεν σήκωνε το τηλ.Όποιος ξέρει κάτι,ας μας ανοίξει τα μάτια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, πήρα τηλέφωνο εγώ και ρώτησα την ιατρική υπηρεσία.Μου είπανε ότι δεν εχει δηλώσει κανένας ακόμα , δεν έχουν δικαίωμα να δεχτούν καμία αίτηση μέχρι το υπουργείο να τους ανακοινώσει επίσημα ότι μπορούν να ξεκινήσουν οι διαδικασίες- μου είπε ότι θα πρέπει να ενημερωνώμαστε τηλεφωνικά για ό, τι νεώτερο και ότι πιστεύει ότι τις προσεχείς ημέρες θα υπάρξει εξέλιξη στο θέμα . Οπότε , μην ανυσηχείτε όποιος ενδιαφέρεται για τις συγκεκριμένες ειδικότητες θα μπορεί να δηλώσει άνετα, καθώς δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα . :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, πήρα τηλέφωνο εγώ και ρώτησα την ιατρική υπηρεσία.Μου είπανε ότι δεν εχει δηλώσει κανένας ακόμα , δεν έχουν δικαίωμα να δεχτούν καμία αίτηση μέχρι το υπουργείο να τους ανακοινώσει επίσημα ότι μπορούν να ξεκινήσουν οι διαδικασίες- μου είπε ότι θα πρέπει να ενημερωνώμαστε τηλεφωνικά για ό, τι νεώτερο και ότι πιστεύει ότι τις προσεχείς ημέρες θα υπάρξει εξέλιξη στο θέμα . Οπότε , μην ανυσηχείτε όποιος ενδιαφέρεται για τις συγκεκριμένες ειδικότητες θα μπορεί να δηλώσει άνετα, καθώς δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα . :P

Μα το θέμα είναι ΠΟΙΟΣ θα δηλώσει πρώτος, οπότε θα πρέπει να τους παίρνετε τηλέφωνο κάθε 10 λεπτά!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα το θέμα είναι ΠΟΙΟΣ θα δηλώσει πρώτος, οπότε θα πρέπει να τους παίρνετε τηλέφωνο κάθε 10 λεπτά!!

Mα είπαμε, είναι παράνομο να δηλώσει κάποιος πρώτος, θα γίνει κλήρωση.Ετσι τουλάχιστον μου είπε η υπάλληλος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΕΙ ΑΝ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ, ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ.

Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΜΟ ΑΡΘΡΟ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΠΕΡΥΣΙ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΜΕ ΣΑΦΗΝΕΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΙΑΤΡΩΝ. ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΠΛΩΣ ΟΤΙ Η ΛΙΣΤΑ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΛΙΣΤΑ ΘΑ ΚΡΑΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ.ΔΕΝ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΤΟ ΙΔ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ Η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ, ΑΛΛΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΑΠΛΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΡΗΘΕΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ! ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ 96 ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ, ΟΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΟ ΑΝΑΜΟΝΗΣ, ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.

ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ.

ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.

ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες, ακούστε με προσοχή!

Μυρίζει για "σικέ" και στημένο το όλο πράγμα.

1. Άνοιξαν θέσεις για τους δικούς τους στην πραγματικότητα και όχι για τον άλλο κοσμάκη!

2. Μπορεί να δεχθούν τις θέσεις με σειρά προτεραιότητας και όχι με κλήρωση!

3. Έτσι θα εξαφανιστούν οι θέσεις μέσα σε ΛΕΠΤΑ από τη στιγμή που θα ανακοινωθούν γιατί πολύ απλά θα βάλουν τους δικούς τους (με στημένο τρόπο, με ψεύτικους αριθμούς πρωτοκόλλου) και θα τις έχουν ήδη μοιράσει πριν εκδηλώσει ενδιαφέρον ο .. "κοινός θνητός" όπως εσείς!

4. Και σε όλους εσάς θα πουν "ααα, είναι πιασμένες οι θέσεις!!"

Πώς σας φαίνεται για σενάριο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ: Οργάνωση και λειτουργία των υπηρεσιών Δημόσιας Υγείας και λοιπές διατάξεις ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟ 34.

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ:ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΕΞΑΡΧΗΣ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ, ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΕΓΧΟΣ, ΟΥΤΕ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ!

ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΣ ΖΗΤΗΣΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ (Β 175/13 ΦΕΒ. 2006).ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά συνιστώ ηρεμία.Σε ένα κράτος υπάρχουν νόμοι( ναι, ακόμα και στην Ελλάδα ) και όταν δεν εφαρμόζονται , μπορεί κάποιος να διεκδικήσει το δίκιο του νομικά. Δεν θα υπάρξει λίστα με σειρά προτεραιότητας.Μάλιστα εγώ είπα στην υπάλληλο " ξέρετε κυκλοφορεί η φήμη ότι όσοι πρόλαβαν να δηλώσουν πρώτοι , πρόλαβαν" και μου είπε ότι δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα και ότι η διαδικασία που θα ισχύσει θα είναι αυτή που ισχύει και για τα άλλα νοσοκομεία.Νομίζω δεν χρειάζεται να βλέπουμε συνωμοσίες παντού--αλλωστε όσοι είναι να βολευτούν με μέσο το έχουν ήδη κάνει ή θα το κάνουν με " νόμιμο" τρόπο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΕΙ ΣΤΟ ΧΥΛΟ, ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΟΥΡΤΙ.

ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΟΜΟ ΤΟΥ ΙΟΥΝΗ 2003, ΟΠΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ 3000 ΑΤΟΜΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΗΚΑΝ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΗ ΤΟΥ '02 ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ(ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ) ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΠΤΥΧΙΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΤΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ.

ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΝΟΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΝΟΜΟΤΥΠΑ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΟΛΕΥΤΟΥΝ.

ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΗ ΠΩΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ;

ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ, ΠΟΥ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΖΟΥΜΕΡΟ: ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ (ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 20 ΘΕΣΕΙΣ), ΩΡΛ, ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΕΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΙΑ.

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΠΩΣ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΥΣΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ ΒΥΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΝΤΟΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ, ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ.

ΤΑ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΙΔ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΠΟΠΤΙΑ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΟΡΤΗΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, έχεις δίκιο.Νομίζω όμως ότι αν άνθρωποι με δύναμη και μέσο θέλουν να μας εξαπατήσουν , δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι' αυτό.Αύριο θα πάρω στο υπουργείο να ρωτήσω.Κοίτα , αν όντως ισχύει αυτόπου λές και το νοσοκομείο δέχεται τις αιτήσεις, και πάλι θα πρέπει να γίνει κλήρωση.Τι να πω, δεν ξέρω...Τα'χω δει όλα με τις παρανομίες τους!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΑ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΙΔ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΣΜΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΠΟΠΤΙΑ, ΚΑΤΟΠΙΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΟΡΤΗΣ!

Δυστυχώς έχει δίκιο.

Και γω αυτό ξέρω, ότι τη λίστα την κρατάει το ιδιωτικό νοσοκομείο και όχι η νομαρχία΄.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, έχεις δίκιο.Νομίζω όμως ότι αν άνθρωποι με δύναμη και μέσο θέλουν να μας εξαπατήσουν , δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι' αυτό.Αύριο θα πάρω στο υπουργείο να ρωτήσω.Κοίτα , αν όντως ισχύει αυτόπου λές και το νοσοκομείο δέχεται τις αιτήσεις, και πάλι θα πρέπει να γίνει κλήρωση.Τι να πω, δεν ξέρω...Τα'χω δει όλα με τις παρανομίες τους!

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ(ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ). ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ.

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΕΙ ΝΟΜΟΤΥΠΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΟΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΤΗ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. Η ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΛΙΣΤΑΣ ΑΦΟΥ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ.ΕΤΣΙ ΑΝ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΥ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΣΥ.

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ ΤΟ ΥΠ. ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ Η ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΟΙ ΗΜΕΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΑΡΓΑ.

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΥΣΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΝΟΜΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΜΨΕΙΣ!

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 34 ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

Ναι, έχεις δίκιο.Νομίζω όμως ότι αν άνθρωποι με δύναμη και μέσο θέλουν να μας εξαπατήσουν , δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι' αυτό.Αύριο θα πάρω στο υπουργείο να ρωτήσω.Κοίτα , αν όντως ισχύει αυτόπου λές και το νοσοκομείο δέχεται τις αιτήσεις, και πάλι θα πρέπει να γίνει κλήρωση.Τι να πω, δεν ξέρω...Τα'χω δει όλα με τις παρανομίες τους!

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ(ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ). ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ.

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΕΙ ΝΟΜΟΤΥΠΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΟΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΤΗ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. Η ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΛΙΣΤΑΣ ΑΦΟΥ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ.ΕΤΣΙ ΑΝ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΥ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΣΥ.

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ ΤΟ ΥΠ. ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ Η ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΟΙ ΗΜΕΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΑΡΓΑ.

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΥΣΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΝΟΜΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΜΨΕΙΣ!

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 34 ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

Ναι, έχεις δίκιο.Νομίζω όμως ότι αν άνθρωποι με δύναμη και μέσο θέλουν να μας εξαπατήσουν , δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι' αυτό.Αύριο θα πάρω στο υπουργείο να ρωτήσω.Κοίτα , αν όντως ισχύει αυτόπου λές και το νοσοκομείο δέχεται τις αιτήσεις, και πάλι θα πρέπει να γίνει κλήρωση.Τι να πω, δεν ξέρω...Τα'χω δει όλα με τις παρανομίες τους!

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ(ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ). ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ.

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΕΙ ΝΟΜΟΤΥΠΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΟΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΤΗ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. Η ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΛΙΣΤΑΣ ΑΦΟΥ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ.ΕΤΣΙ ΑΝ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΥ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΣΥ.

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ ΤΟ ΥΠ. ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ Η ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΟΙ ΗΜΕΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΑΡΓΑ.

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΥΣΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΝΟΜΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΜΨΕΙΣ!

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 34 ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

Ναι, έχεις δίκιο.Νομίζω όμως ότι αν άνθρωποι με δύναμη και μέσο θέλουν να μας εξαπατήσουν , δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι' αυτό.Αύριο θα πάρω στο υπουργείο να ρωτήσω.Κοίτα , αν όντως ισχύει αυτόπου λές και το νοσοκομείο δέχεται τις αιτήσεις, και πάλι θα πρέπει να γίνει κλήρωση.Τι να πω, δεν ξέρω...Τα'χω δει όλα με τις παρανομίες τους!

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ(ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ). ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗΣ.

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΑΦΗΝΕΙ ΝΟΜΟΤΥΠΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΟΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΣΤΗ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΕΥΧΕΡΕΙΑ ΤΟΥ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. Η ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΛΙΣΤΑΣ ΑΦΟΥ ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ.ΕΤΣΙ ΑΝ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΥ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΣΥ.

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ ΤΟ ΥΠ. ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΠΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ Η ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΟΙ ΗΜΕΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΥΤΕΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΑΡΓΑ.

ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΥΣΜΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ, ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΝΟΜΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΜΨΕΙΣ!

Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 34 ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, πουλάκια μου , σας έχω άσχημα νέα.Μετά από όλες αυτές τις συζητήσεις που είχαμε για το τι θα γίνει με το Ντυνάν, παρόλο που είμαι γενικά υποψιασμένη για την κλασσική νοοτροπία των Ελλήνων να παρανομούν, δεν σας πολυπίστευα πρέπει να ομολογήσω , ιδίως όταν μίλησα στο τηλέφωνο με την υπάλληλο του νοσοκομείου.Ξαφνικά, σήμερα θυμήθηκα ότι συγγενικό μου πρόσωπο εργάζεται εκεί , και παρόλο που δε θέλω να το ενοχλώ για τέτοια θέματα, το πήρα τηλέφωνο και του είπα να ρωτήσει για τις θέσεις. Του είπε λοιπόν η ίδια υπάλληλος ότι ακόμα δεν ξέρει λεπτομέρειες, αλλά μάλλον η επιλογή θα γίνει με ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ!

Εδώ γελάνε και οι κότες! :splats: Σου λέει, παραποιοήσεις στη λίστα δεν μπορούμε να κάνουμε εύκολα, αλλά άν η πρόσληψη γίνεται με συνέντευξη , δε θα υπάρχει καμία φανερή παρανομία! Τελικά είχατε δίκιο όσοι λέγατε ότι οι λίστες ήδη υπάρχουν!Κια όλοι εμείς είμαστε έξω από αυτές ! Όντως υπάρχουν!Οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει τελείως!Δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρεπει να το αφήσουμε να περάσει έτσι!

Αντε, είναι ώρα να δούμε μερικούς μερικούς που στο πανεπιστήμιο το μόνο που έκαναν ήταν να΄πίνουνε καφέ, πρώτη μούρη στο Ντυνάν.... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΠΤΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ;

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΝΟΜΟ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΡΑΠΤΩΣ, ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΗΜΕΡΕΣ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΕΣΜΕΥΕΙ.ΓΙΑΥΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ, ΚΑΙ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΤΕ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ!

ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΟΣ Ο ΣΑΜΑΤΑΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΗΡΥΧΘΗΚΑΝ(ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΙ-ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ 2014) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 25 ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ(ΓΑΣΤΡΟ,ΚΑΡΔΙΟ,ΕΝΔΟ ΝΟΜΙΖΩ).

ΚΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 25 ΤΗΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΑ Η ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ(ΠΙΘΑΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΗ ΙΟΥΝΗ), ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΝΙΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΧΡΟΝΟ dt.

ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΑ.

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΗΔΗ.

GOODNIGHT AND GOODBYE.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν, πουλάκια μου , σας έχω άσχημα νέα.Μετά από όλες αυτές τις συζητήσεις που είχαμε για το τι θα γίνει με το Ντυνάν, παρόλο που είμαι γενικά υποψιασμένη για την κλασσική νοοτροπία των Ελλήνων να παρανομούν, δεν σας πολυπίστευα πρέπει να ομολογήσω , ιδίως όταν μίλησα στο τηλέφωνο με την υπάλληλο του νοσοκομείου.Ξαφνικά, σήμερα θυμήθηκα ότι συγγενικό μου πρόσωπο εργάζεται εκεί , και παρόλο που δε θέλω να το ενοχλώ για τέτοια θέματα, το πήρα τηλέφωνο και του είπα να ρωτήσει για τις θέσεις. Του είπε λοιπόν η ίδια υπάλληλος ότι ακόμα δεν ξέρει λεπτομέρειες, αλλά μάλλον η επιλογή θα γίνει με ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ!

Εδώ γελάνε και οι κότες! :splats: Σου λέει, παραποιοήσεις στη λίστα δεν μπορούμε να κάνουμε εύκολα, αλλά άν η πρόσληψη γίνεται με συνέντευξη , δε θα υπάρχει καμία φανερή παρανομία! Τελικά είχατε δίκιο όσοι λέγατε ότι οι λίστες ήδη υπάρχουν!Κια όλοι εμείς είμαστε έξω από αυτές ! Όντως υπάρχουν!Οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει τελείως!Δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρεπει να το αφήσουμε να περάσει έτσι!

Αντε, είναι ώρα να δούμε μερικούς μερικούς που στο πανεπιστήμιο το μόνο που έκαναν ήταν να΄πίνουνε καφέ, πρώτη μούρη στο Ντυνάν.... :splats:

ΣΧΕΔΟΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ Η ΥΠΑΡΞΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ ΩΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ.

ΜΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΒΥΣΜΑΤΙΑ ΕΚ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ.

ΜΑΖΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΤΟΥ ΦΑΝΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΠΙΟ GRAN ΒΥΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μολις βρει η Νατασσα θεση στο Ντυναν

με συνεντευξη αξιοκρατικοτατα

ισως μπουν κι οι εξετασεις

λεμε τωρα

:splats:

Nαι, βέβαια, κάνουμε και πλάκα !Αυτό μας μάρανε! Δε λέω , για γέλια έχει καταντήσει , το θέμα όμως στην πραγματικότητα είναι αρκετά σοβαρό.Κάποιοι ετοιμάζονται να ξεκινήσουν πολύ πριν την ώρα τους την ειδικότητα , καταπατώντας κάθε νόμο.Και μη νομίζεις ex-lor ότι όταν η Νατασσούλα πάρει τη θέση θα μπουν εξετάσεις όπως λες.Οι φελοί και οι άχρηστοι ούτως ή άλλως δε ΔΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. Εχουν πάντα άλλους τρόπουςνα πετυχαίνoyν αυτό που θέλουν: Γλύψιμο, τηλέφωνα ή χρήμα. :splats::splats::splats:

Αναρωτιέμαι όμως για τη θέση ΚΑΠΟΙΩΝ στο ζήτημα αυτό και γιατί κάνουνε μόκο.Μήπως γιατί τώρα είναι ευκαιρία να βολευτούν οι ίδιοι?( κατά τη συνήθειά τους)- κατά τα άλλα σφάζονται στο διπλανό thread για το ΔΟΑΤΑΠ! :splats: Το ΔΟΑΤΑΠ σας μάρανε τρομάρα σας!Αλλά βέβαια, θίγουμε πάντα αυτούς που μπορούμε και για τις πραγματικές παρανομίες ούτε λόγος, ε? ( καθότι εδώ υπάρχει περίπτωση να βολέψουμε την πάρτη μας) Ολες αυτές τις μέρες παρατηρώ ποιος έχει κάνει post σε αυτό το θέμα και έχω καταλάβει πολλά.Κατά τα άλλα ναι όλοι ενδιαφέρεστε πραγματικά για εξετάσεις στην ειδικότητα! Ας γελάσω !

Goodnight and goodbye και από μένα! <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ήταν σωστό να παρακολουθούμε τις εξελίξεις ώστε να πιάσουμε την παρανομία σε πρώιμο στάδιο.

Πότε ΕΠΙΣΗΜΩΣ οι θέσεις αυτές θα πληρωθούν από ειδικευομένους; Πότε θα έχουμε τους .... εχμ ... "επιτυχόντες" δηλαδή;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.