Jump to content

ΑΝΟΙΞΑΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ!!ΛΙΣΤΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ;


veterinarian

Recommended Posts

emarup

καποιοι απο μας παντως ουτε κουτοχορτο τρωνε ουτε ταιζουνε τους αλλους με δαυτο

(εχεις δει γελιο με δοντια παπακι??)

Ηρέμησε , δεν υπονοούσα κάτι για σένα, για αλλους πήγαινε( αμάν πια με τις παρεξηγήσεις σε αυτο το site)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 156
  • Created
  • Last Reply

H lilpapaki ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ.

1.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΣΤΟ ΕΡΡΙΚΟΣ ΝΤΥΝΑΝ.

2.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΞΕΝΗΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥ ΝΟΜΟΥ.

3.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΗ ΑΥΤΩΝ.

4.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ ΟΤΑΝ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ Ο ΝΟΜΟΣ( ΕΦ.'' ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ'' ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΤΟ SITE ΑΠΟ S.KAPTANI).

5.ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΡΩΜΑΕΙ Η ΦΗΜΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ (ΑΠΟ 2 ΔΟΝΤΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ, ΣΙΓΟΥΡΑ).

ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ!!!!

ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ή ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΕΜΕΝΟ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ ή ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΙ.

ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ <<ποιο emoticon σας εκφραζει>>, <<βαλατε τα κλαματα με την ομοφυλοφυλη σχεση σας οταν ειδατε τον καουμποϊ της πισω πορτας; (BROKEBACK MOUNTAIN)>>, <<ή ΓΚΑΛΟΠ τι στρινγκακι σας αναβει ή σας κοβει τον κω.....;>>

ΕΛΕΟΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΣΑΥΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ, ΦΛΥΚΤΑΙΝΟΦΟΡΟΙ ΑΓΑΜΙΚΟΙ, ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΑΝΘΟΣ ΤΗΣ ΕΦΗΒΕΙΑΣ ΤΟΥΣ.

ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΟΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡ. ΝΤΥΝΑΝ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ

"ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ ΤΟΥ 2006 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΦΗΜΙΣΜΕΝΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΟΥ ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΟΜΟΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΙΑΤΡΙΚΗΣ, ΕΞΕΧΩΝ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΤΑΔΕ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ, ΜΙΛΑΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΜΠΑΛΕΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ''

ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΝΣΤΑΣΗΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΠΟΠ, ΕΝΩ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΥΛΗΣΕ ΟΜΑΛΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΑΝ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ.

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Ντυνάν έχω την αίσθηση ότι θα λειτουργήσει με το ίδιο καθεστώς που ισχύει και για το Ωνάσειο,όσον αφορα τις ειδικότητες.Δεν δικαιολογείται από πουθενά συνέντευξη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

OK veterinarian και lilpapaki, έχετε δίκιο. Θα επιληφθώ του θέματος προσωπικά (έστω και αν "βολεύτηκα" εκτός Ελλάδος για το θέμα ειδικότητα) αφού συναντήσω και κάποια άλλα μέλη του ΣΑΙΕΠ και το συζητήσουμε ένα χεράκι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Νατασσα λεει ξεκινα το καλοκαιρι χειρουργικη στο λαικο (?)

αντε αντε να σταματησουν οι κακες γλωσσες :P

:o

Συγγνώμη ξέρεις τι αναμονή έχει το Λαϊκό Νοσοκομείο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:o

Συγγνώμη ξέρεις τι αναμονή έχει το Λαϊκό Νοσοκομείο;

καλά , σε αυτή τη χώρα κάνει ο καθένας ό, τι θέλει, μένει ατιμώρητος και όλοι οι άλλοι κάνουνε μόκο! όχι πείτε μου δηλαδή, έχω άδικο που λυσσάω? Αν όντως η Νατάσσα ξεκινήσει ειδικότητα το καλοκαίρι, πείτε μου , δε θα αντιδράσει κανείς? Δηλαδή όλοι οι άλλοι έχουμε μεγάλη αναμονή γιατί είμαστε βλάκες?Τι να πώ πια...

OK veterinarian και lilpapaki, έχετε δίκιο. Θα επιληφθώ του θέματος προσωπικά (έστω και αν "βολεύτηκα" εκτός Ελλάδος για το θέμα ειδικότητα) αφού συναντήσω και κάποια άλλα μέλη του ΣΑΙΕΠ και το συζητήσουμε ένα χεράκι.

Ευχαριστώ πολύ.Αν και δε με ενδιαφέρει καμιά από τις ειδικότητες που ανοίγουν στο Ντυναν για τηνώρα( θα κάνω παιδιατρική) , θα το κυνηγήσω μέχρι τέλους και θα διεκδικήσω και νομικά το δίκιο αν χρειαστεί.Αρκετά με ορισμένους που νομίζουν ότι κάνουν ό, τι θέλουν!( αν και ο κακομοίρης οδοντίατρος που ζητάει το δίκιο του απ'το 2000 και βγήκε χθές στον Μάκη δεν το' χει βρει ακόμη, και οι δύο κυράτσες - ημία εκ των δύο ανηψιά του Δερνιτζάκη-σουλατσάρουν στο πανεπιστήμιο 5 χρόνια τώρα ΚΑΙ ΚΑΝΕΙς ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΔΕ ΜΙΛΑΕΙ)

Ασχετο (αλλά να το πω τώρα που τα'χω πάρει πάλι) , τι γίνεται με τις λίστες για αναμονή ειδικότητας που βρίσκονται στις νομαρχίες?Θα τις δουν τα μάτια μας ή θα έχουμε γεράσει πρώτα?Δεν πρέπει επιτέλους να βεβαιώσουμε ότι δεν υπάρχουν άτομα που έχουν διπλοεγγραφεί? ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως εγώ εάν την δω να τριγυρνάει στη χειρουργική πτέρυγα του Λαϊκού θα πάρω αμέσως τηλέφωνο το Μάκη.

emclapping !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ''ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ'':

ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΤΥΝΑΝ

...ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΠΑΤΗΜΕΝΗ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ <<ΤΥΧΕΡΩΝ>>. ΟΠΕΡ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ, ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΙΕΝΕΡΓΗΘΕΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΑΠΟ ΛΙΣΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ, ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΟΥ <<ΝΤΥΝΑΝ>>ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ... ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΣΠΟΥΔΩΝ, ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ, ΟΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ κ.α. ΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ <<ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ>> - ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΤΙ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ; ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΟΤΙ Η ΑΜΟΙΒΗ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΘΑ ΒΑΡΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟΥ. ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΝΕ <<ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ, ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΠΟΝΙ>>...

ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γουσταρω

ιδου το νεο πιλοτικο προγραμμα "εξετασεων για ειδικοτητα" που περνα απο το παραθυρο σημερα για να εφαρμοστει ευρυτατα αυριο διαχεομενο αξιοκρατικα

ναι η οχι???

αυτα τα γιαλαντζι CV και τα idiotοικονομικα αρεσουν και στον Αβραμω :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο τα στατιστικα στοιχεια του αριστοτελειου πανεπιστημιου, το προφιλ του ελληνα γιατρου που κατεχει διδακτορικο και μεταπτυχιακο πτυχιο ειναι κατα 98.5% το κατωθι:

μετριος μαθητης λυκειου (14,4), αποτυχων στις πανελληνιες, συγγενης πρωτου βαθμου με μελος ΔΕΠ πανω απο την βαθμιδα του επικουρου καθηγητη, φοιτητης ιατρικης σε ξενογλωσσο ανατολικης χωρας πανεπιστημιο, επιτυχων τριτοετης φοιτητης ελληνικου πανεπιστημιου εκ μεταγραφης, βαθμος πτυχιου πανω απο 8,65 (εχουν γινει τραγελαφικα πραγματα μεταξυ τους για το ποιος θα πει τον ορκο!), αρκετες δημοσιευσεις (μαλιστα επειδη υπαρχει προβλημα με Lancet, NEJM, στη λιστα που εχει γινει αποδεκτη και μοριοδοτειται και για θεσεις στο ΕΣΥ εχουν μπει και τα περιοδικα ιατρικων συλλογων και νοσοκομειων) και μελος με συμβαση εργου σε αρκετα χρηματοδοτουμενα προγραμματα.

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΩΣ ΜΟΝΙΜΟΣ ΤΡΟΦΙΜΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟΥ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ως μονιμος τροφιμος δημοσιου ψυχοθεραπευτηριου μπορω να κανω ειδικοτητα ψυχιατρικης?? δεν θα πληρωνομαι κιολας λεμε και θα εχω ευρεια εποπτεια του αντικειμενου :lol:

που βρισκεστε συντροφοι του ΣΦΙΑ?? τρωτε λαγανες?? τα πυροτεχνηματα αργουν ακομα :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΟΣ ΦΟΙΤΗΤΟΠΑΤΕΡΕΣ (ΕΝΟΨΕΙ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ) ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ

1.παρτε θεση για το θεμα

2.προσπαθηστε να μαθετε απο επισημα χειλη τη διαδικασια επιλογης

3.σε περιπτωση που ισχυσουν τα μορια και η συνεντευξη, διοργανωστε συνελευση με ψηφισμα.

4.κοινοποιηστε τις αποφασεις στους ενδιαφερομενους.

5.το πιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ειναι να σταλει ηλεκτρονικα και μη,καυστικη και ολοκληρωμενη δηλωση σε ολα τα ΜΜΕ.

Και ορισμενα αλλα ανεπισημα στατιστικα στοιχεια:

Τα μελη ΔΕΠ των σχολων ιατρικης ειναι λιγο πανω απο 1750.Ο μεσος ορος παιδιων τους κατι παραπανω απο 2.Αλλα μελη του στενου τους περιβαλλοντος που βρισκονται στην ιατρικη ειναι τουλαχιστον3. Αν στους παραπανω προστεθουν και αλλου ειδους κατηγοριες (πολιτικα, θρησκευτικα, μεγαλοιατρικα μη πανεπιστημιακα βυματα), το συμπερασμα ειναι πως η πιθανοτητα να επιλεγει καποιος εκτος αυτου του κυκλου ειναι απειροελαχιστη ως μηδαμινη.

Ειδαλως αποτριχωση (και στα ... βαθεια σημεια), καυτο μινι, αναλογη διαθεση και καλη επιτυχια στη συνεντευξη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνωμη αλλα να σας ρωτησω κατι?

1. Εαν η Νατασσα εχει πτυχιο το 2003 λογικο δεν ειναι να ξεκινησει χειρουργικη το 2006? δεν καταλαβαινω πως με τετοια μανια καποιοι θελουν τσεκουρι και φωτια σε ολα. Σας λεω ομως οτι δεν γνωριζω ποτε εχει παρει πτυχιο, ουτε που εχει δηλωσει, ουτε και τι ειδικοτητα θελει να κανει! Παντως εγω ειμαι αποφοιτος του 2003 και ξερω οτι οπου να ναι ερχονται οι διορισμοι σε φιλους και γνωστους οχι μονο στη χειρουργικη αλλα και στην παθολογια και μαλιστα σε καλα νοσοκομεια οπως το Λαικο. Οποτε πριν παρετε τον "Μακη" να παρετε και να δειτε την λιστα

2. Ειναι σιγουρες οι εξετασεις με συνεντευξη στο Ντυναν? Αν ναι ειναι μεγα σκανδαλο. Αν οχι τοτε κυριοι απλα κινδυνολογειτε χωρις λογο

3. Λετε να μην τα εχουν σκεφτει ολα αυτα? Πιστευω οτι μας ξερουν απ εξω και θα μας σφαξουν με το γαντι. Ολα γινονται.

Θελετε λυσεις??

α) εξετασεις

β) εναρξη ειδικοτητος απ ευθειας σε επαρχιακα νοσοκομεια που δεν δινουν πληρη ειδικοτητα χωρις να βγουν τα ονοματα μας απο τις λιστες. Ετσι και θα μειωθει ο χρονος αναμονης και θα επανδρωθουν τα νοσοκομεια της περιφερειας με ειδικευομενους. Οποτε και θα δουλευει καποιος και στο τελος θα λεει οτι τελειωσε πχ καρδιολογια στο ιπποκρατειο εστω κι αν εκανε τα 2-3 τελευταια χρονια

ΥΓ πιστυεω τελικα οτι ουτε οι εξετασεις θα δωσουν λυση και θα σας το εξηγησω καποια αλλη στιγμη. Δεν βλεπω ομως και κατι καλυτερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγαπητε pws κανενας δεν κινδυνολογει.

εως τωρα δεν εχω παρει μερος σε καμια συζητηση στο φορουμ γιατι πιστευα οτι δεν υπηρχε λογος.

ξεκινησα αυτη εδω ομως επειδη απλα εξαντλησα την ανοχη μου.

γνωριζω πραγματα και προσωπα γιαυτο λεω αυτα που σε ορισμενους μοιαζουν εφανταστα σεναρια.

ακου λοιπον ορισμενα εφανταστα σεναρια για μια φανταστικη χωρα-καποια σαν τη δικια μας ας πουμε.

1.το 1994 εισαγγελεας ξεκινησε ερευνα για 204 ατομα που μπηκαν σαν καρκινοπαθεις στην ιατρικη και σε 40 ιατρους για τις ψευδεις διαγνωσεις. βρεθηκαν τα στοιχεια και ορισμενοι μαλιστα ομολογησαν. ξερεις τι εγινε? η υποθεση παραγραφηκε και ειναι τωρα επιμελητες Α' στα νοσοκομεια.

2.στην φανταστικη αυτη χωρα το ποσοστο καρκινου και της επιβιωσης (10ετους μαλιστα) σε ορισμενη κατηγορια φοιτητων ιατρικης ειναι στο απολυτο 100%.

3.οταν βγηκε νομος μεσα σε ενα μηνα να δηλωσουν ολοι ειδικοτητα, οι περισσοτεροι πηγαν ως προβατα σε σφαγη να δηλωσουν, χωρις να γνωριζουν ποσοι αλλοι δηλωσαν για τις ιδιες θεσεις και ποτε αυτοι πηραν πτυχιο. ετσι βρεθηκαν ορισμενοι που ειχαν τις παραπανω πληροφοριες να κερδιζουν 2 χρονια σε σχεση με τους προηγουμενους παντερμους.

4.αλλοι που ειχαν απο πιο νωρις την πληροφορια για την αλλαγη στα μορια των δικατσαδων για το αγροτικο στα τελη του 2002 δεν δηλωσαν αγροτικο, αλλα περιμεναν και πηραν αγονο λιγους μηνες αργοτερα.

5.τελος υπαρχουν τοσες πολλες ιστοριες για τις περιφημες μεταγραφες που χρειαζονται μερες για να τις γραψω.

οσο για το τι συμβαινει στα πανεπιστημια αυτης της φανταστικης χωρας τα ξερω απο πρωτο χερι, επειδη ημουν 12 χρονια σε ενα απο αυτα (το πτυχιο ιατρικης το πηρα κανονικα) και ξερω για τα διδακτορικα, τα μεταπτυχιακα, τα προγραμματα κτλ.

αυτο που πρεπει να καταλαβεις ειναι πως στην ελλαδα υπαρχουν νομοι, αλλα ειναι και οι μονη χωρα που οι πολιτες της μπορουν να βρουν παραθυρακια για οτιδηποτε. για παραδειγμα οταν το ποσοστο εισαγωγης εκ μεταγραφης επρεπε να ειναι στο 4% δηλαδη 8 ατομα, κανανε το εξης κολπο- βαζανε να ισοβαθμουνε στην 8 θεση γυρω στα 40 ατομα και ετσι παιρνουσαν ΟΛΟΙ με βαθμο π.χ. 183,65.

τα τελευταια χρονια εχουμε γινει κυπρος.δεν υπαρχουν γαλαζια και πρασινα παιδια. υπαρχει μια σιωπηλη συμφωνια-εμεις και οι υπολοιποι δηλαδη- που βολευει τους παντες, και αυτο ειναι πιο επικινδυνο επειδη ετσι δυσκολα βγαινουν στην επιφανεια τα σκανδαλα.

το μονο που φοβιζει τους κυριους αυτους ειναι η δημοσιοτητα.

απλα τραβουν το χαλιναρι να δουν μεχρι που τους παιρνει.

γιαυτο το λογο θα υπαρχουν μορια και συνεντευξη αν δεν υπαρξει σοβαρη αντιδραση.το ξερουμε και ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ.

οσο για τη Νατασα απο οσο γνωριζω αρχιζει κανονικα.

κι εγω αν ημουν δημοσιο προσωπο στην ιδια θεση και κατω απο τις ιδιες συνθηκες θα ημουν ηλιθιος να εκανα κατι διαφορετικο που θα με εξετεθε.

ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟΥ ΕΣΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΝΤΥΝΑΝ, ΑΦΟΥ ΣΕΜΝΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ.

ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΝΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΥΝΑΝ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΙΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΔΩΘΕΙ ΛΕΥΚΗ ΕΠΙΤΑΓΗ ΣΤΟ ΝΤΥΝΑΝ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΝΟΜΙΜΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ. ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗΣ.

ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ*

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

΄Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο- μου είπαν ότι το Ντυνάν έιναι υπεύθυνο για την επιλογή των υποψηφίων και ότι αυτή θα γίνει με τον τρόπο που το Ντυναν επιθυμει , αφού αυτό πληρώνει( όποιος πληρώνει κάνει ό, τι γουστάρει, είναι κανόνας ) -- Δηλαδή, της λέω , ισχύει ότι η επιλογή θα γίνει με συνέντευξη? Και μου απαντά η υπάλληλος του υπουργείου με ύφος" σας είπα κυρία μου, το Ντυνάν αποφασίζει ποιος και πότε, τι δεν καταλαβαίνετε?"

Δεν ξέρω τι γίνεται από νομικής άποψης, πρέπει να πάρω στα χέρια μου το ΦΕΚ , για να δω πως είναι διατυπωμένη η απόφαση- πάντως ο νόμος για τις ειδικότητες είναι ένας και είναι λίγο δύσκολο , όπως και να έχει διατυπωθεί η απόφαση, να ξεφύγει το Ντυναν από αυτόν. Θα σας πω περισσότερα, όταν δει συγγενικό μου πρόσωπο ,. που ειναι δικηγόρος, το ΦΕΚ.( αν και απ' ό, τι βλέπω , δεν ενδιαφερονται και πολλοί για το ζητημα- υποθέτω οι περισσότεροι θα ψαχνουν για βυσμα και θα είναι αγχωμένοι για αυτό! :splats::splats::splats: )

Ο Veterinarian έχει δίκιο, είναι γελοία η χώρα που ζούμε, συμφωνώ για όλα μαζί του, να προσθέσω όμως ότι ακόμα πιο γελοίοι είμαστε εμείς , που επιτρέπουμε να μας φερονται σα ζώα, δεν μας ενδιαφέρει η ισοτιμία και η ισονομία σε αυτή τη ΄χώραγιατί νομίζουμε ότι καθώς ισχύει παντου το βύσμα ίσως καταφέρουμε να βολέψουμε πρώτα την πάρτη μας , και κλαίμε και φωνάζουμε μονο όταν δουμε ότι δεν βολευτήκαμε εμεις- αυτη ειναι η τακτικη του Ελληνα , παγκοσμίως , οπου κι αν βρεθει.

Εγώ προσωπικά θα αγωνιστώ να μην περάσει αυτή η γελοία απόφαση , κι ας είμαι και μόνη μου σ'αυτο κι ας μη με ενδιαφέρουν οι συγκεκριμένες ειδικοτητες- βαρέθηκα να επιπλέουν παντου οι φελλοι, είναι καιρός να πίάσουν πάτο

ps : όσον αφορά το ζήτημα με τη Νατάσσα, δε με νοιάζει αν πηγαίνει κανονικά για ειδικότητα. Ξέρω ότι δεν έπρεπε να έχει πτυχίο ιατρικής στα χέρια της, γιατί είναι άσχετη και αδιάβαστη-- και γνωστούς έχω στη Θεσσαλονίκη που σπούδασαν μαζί τηςκαι μου έχουν πει και για τις κλινικές που" εκανε" Αθήνα, και για την ασχετήλα της όπου την είχαν σε εξετάσεις προφορικές , όπου δεν άνοιγε το στόμα της και περνούσε χαλαρά, αλλά διαθέτω και μνήμη , ώστε να θυμάμαι ΄την καθημερινή παρουσία της στα μέσα ενημερωσης σε περιόδους εξεταστικών, σε διάφορες εκδηλώσεις, και μάλιστα κάποιοα από αυτές τις φορές είχε το θ΄ρασος να πει" είμαι πολύ αγχωμένη , αυριο δίνω ανατομία?!" ευρισκόμενη σε εκδήλωση - δείπνο στην Αθήνα- για να μην πώ ότι στο αγροτικό της εμφανίστηκε ελάχιστα, άλλωστε η καθημερινή παρουσία της στα μέσα και τα ταξίδια στο εξωτερικό με το σύζυγο το αποδεικνύουν αυτό . Δεν έχω κανλενα πρόβλημα με τη Νατασσούλα , γιατά δε θα χρειαστεί ποτέ να τη συναγωνιστώ, όμως η ύπαρξή της στην ιατρική κοινότητα κατα αυτον τον τρόπο , δίνει τη δυνατότητα στα κάθε είδους ρεμ'αλια και κομματόσκυλα ( όλων των παρατάξεων ) να νομίζουν ότι μπορούν ν αμας καταπατήσουν με τον ιδιο τρόπο. Που βρίσκονταν όλοι αυτοί που κόπτονται σήμερα για τους φοιτητές ιατρικής όταν η Νατάσσα και οι όμοιοί της απαξιωναν τους παντε ςστην θεσσαλονίκη? Πού βρισκόντουσαν οι εκπρόσωποι των φοιτητών?( μάλλον έπιναν καφέ κατα τη συνήθειά τους)

Οι γελοίοι καθηγητές που ήταν ? Κανένας από αυτούς δεν μπόρεσε να αντισταθεί?

Τέλος πάντων, τίποτα από αυτα δεν έχει νόημα , αδικος κοπος όσα λεμε . Σε αυτη τη χώρα μόνο το βύσμα κυβερνά. Σας αφήνω τώρα , είχα που ειχα ενα κεφαλι χαλια απο την εφημερια, εγινε χειροτερο ακομα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά ποιος έχει το μέλι και δεν το γεύεται (εκτός αν είναι αλλεργικός ή έχει κάνει μεταμόσχευση μυελού)?

Ναι, αν ήμουν συζυγος μεγάλου στελέχους της κυβέρνησησς, θα έκανα όσο το δυνατό λιγότερο!

Το ίδιο ισχύει και με τους ολυμπιονίκες, τους celebrities, τους.... τους....

Ναι, αν ο μπαμπάκας μου είχε ιδιωτική κλινική και έδινε ειδικότητα, που απ'όσο φαίνεται εκέι πάει το πράγμα, θα ξεκινούσα ειδικότητα πριν πάρω καλά καλά πτυχίο!

Ναι ζηλέυω όλους αυτούς που μνπορούν έστω κι έτσι.!

Το θέμα δεν είναι τι κάναμε τόσο καιρό, το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε από δω και πέρα!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ps : όσον αφορά το ζήτημα με τη Νατάσσα, δε με νοιάζει αν πηγαίνει κανονικά για ειδικότητα. Ξέρω ότι δεν έπρεπε να έχει πτυχίο ιατρικής στα χέρια της, γιατί είναι άσχετη και αδιάβαστη-- και γνωστούς έχω στη Θεσσαλονίκη που σπούδασαν μαζί τηςκαι μου έχουν πει και για τις κλινικές που" εκανε" Αθήνα, και για την ασχετήλα της όπου την είχαν σε εξετάσεις προφορικές , όπου δεν άνοιγε το στόμα της και περνούσε χαλαρά, αλλά διαθέτω και μνήμη , ώστε να θυμάμαι ΄την καθημερινή παρουσία της στα μέσα ενημερωσης σε περιόδους εξεταστικών, σε διάφορες εκδηλώσεις, και μάλιστα κάποιοα από αυτές τις φορές είχε το θ΄ρασος να πει" είμαι πολύ αγχωμένη , αυριο δίνω ανατομία?!" ευρισκόμενη σε εκδήλωση - δείπνο στην Αθήνα- για να μην πώ ότι στο αγροτικό της εμφανίστηκε ελάχιστα, άλλωστε η καθημερινή παρουσία της στα μέσα και τα ταξίδια στο εξωτερικό με το σύζυγο το αποδεικνύουν αυτό . Δεν έχω κανλενα πρόβλημα με τη Νατασσούλα , γιατά δε θα χρειαστεί ποτέ να τη συναγωνιστώ, όμως η ύπαρξή της στην ιατρική κοινότητα κατα αυτον τον τρόπο , δίνει τη δυνατότητα στα κάθε είδους ρεμ'αλια και κομματόσκυλα ( όλων των παρατάξεων ) να νομίζουν ότι μπορούν ν αμας καταπατήσουν με τον ιδιο τρόπο. Που βρίσκονταν όλοι αυτοί που κόπτονται σήμερα για τους φοιτητές ιατρικής όταν η Νατάσσα και οι όμοιοί της απαξιωναν τους παντε ςστην θεσσαλονίκη? Πού βρισκόντουσαν οι εκπρόσωποι των φοιτητών?( μάλλον έπιναν καφέ κατα τη συνήθειά τους)

Οι γελοίοι καθηγητές που ήταν ? Κανένας από αυτούς δεν μπόρεσε να αντισταθεί?

Τέλος πάντων, τίποτα από αυτα δεν έχει νόημα , αδικος κοπος όσα λεμε . Σε αυτη τη χώρα μόνο το βύσμα κυβερνά. Σας αφήνω τώρα , είχα που ειχα ενα κεφαλι χαλια απο την εφημερια, εγινε χειροτερο ακομα....

ΑΑααα, έτσι με τη Νατάσσα έ; Αίσχος και σε αυτήν και στον Καραμανλή.

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει εάν πράγματι ΜΠΟΡΕΙΣ να διοριστείς για Χειρουργική (γενικό μέρος της ειδικότητας) στο Λαϊκό μέσα σε 3 χρόνια; Είναι λογικό χρονικό διάστημα αναμονής ή ΣΙΓΟΥΡΑ παίχτηκε κάτι εκεί περά;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο www.et.gr, ανάγνωση τεύχους Α' ο νόμος για το Ερρίκος Ντυνάν είναι ο Ν/3370/2005 - ΦΕΚ 176/Α/11.7.2005 και το επίμαχο άρθρο το 34. Στο www.et.gr ανάγνωση τεύχους Β'/175 προκυρήχθηκαν οι 23 θέσεις.

Στο φόρουμ, στην κατηγορία "οι τελειωμένοι", στην 5 σελίδα, στη συζήτηση "ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ Ν.Π.Ι.Δ.- νόμος για Δημόσια Υγεία- Φωτογραφία για Νατάσα-Φρειδερίκη" και στις σελίδες 2 & 3 του τόπικ ο Σ.Καπτάνης έχει ποστάρει τα πρακτικά της συζήτησης στη Βουλή για το Ερ. Ντυνάν. Στριμώξανε αρκετά τον Κακλαμάνη οι βουλευτές της αντιπολίτευσης για το θέμα της λίστας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΠΑΙΧΤΗΚΕ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΟΣΤΟΜΙΕΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ, ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΜΩΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑ ΒΥΣΜΑΤΑ ΠΗΡΑΝ ΦΩΤΙΑ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θεμα ειναι οτι μπορει να δημιουργηθει και προηγουμενο

κι απο κει που δεν θελουμε εξετασεις για ειδικοτητα (γιατι και καλα ειναι διαβλητες :splats: ) να μεταπηδησουμε αυτοματως σε ενα συστημα με συνεντευξεις και "αντικειμενικα" μορια (τι δουλεια κανει ο μπαμπας σας?)

φαινεται θα τα βγαλουμε τα ματακια μας τελειως

η θα κουνηθει ΕΠΙΣΗΜΩΣ ο σφια

η θα τον ξεκουνησουμε εκλογες πουρχονται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχεις δίκιο ex-lor.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος δημοκρατικός τρόπος υπάρχει να ΞΥΠΝΗΣΕΙ ο ΣΦΙΑ, να ασχοληθεί με τα προβλήματα και να αλλάξουν τα πράγματα;

Τι μπορώ να κάνω δηλαδή εγώ ο απλός ψηφοφόρος / φοιτητής;

Κάποιος τρόπος θα πρέπει να υπάρχει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχεις δίκιο ex-lor.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος δημοκρατικός τρόπος υπάρχει να ΞΥΠΝΗΣΕΙ ο ΣΦΙΑ, να ασχοληθεί με τα προβλήματα και να αλλάξουν τα πράγματα;

Τι μπορώ να κάνω δηλαδή εγώ ο απλός ψηφοφόρος / φοιτητής;

Κάποιος τρόπος θα πρέπει να υπάρχει....

Μα το πρόβλημα δεν είναι ότι κοιμάται, αν ήταν έτσι θα του δίναμε μια σφαλιάρα να ξυπνήσει!Το πρόβλημα είναι ότι κάνει τον κοιμησμένο! ( άντε, τα απανταχού βύσματα μπορεί να πάρουν έτσι καμιά θεσούλα τρομάρα τους! :splats::splats::splats: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.