Jump to content

Αθλητική Ένωση Κωνσταντινουπόλεως


pws?

Recommended Posts

Τι σκατά.Εμένα γιατί μού βγαίνει?

Και με το ΦΕΚ της Τουρκικής γλώσσας το ίδιο γινότανε!

Χτύπα το στη μπάρα απάνω copy paste!

Flying of the Flag of the Illegally Occupied Territory of Northern Cyprus at the Emirates Stadium

View Current Signatures - Sign the Petition

--------------------------------------------------------------------------------

To: Arsenal Football Club

www.igreek.co.uk©

We the undersigned register our protest at the flying of the flag of the illegally occupied territory of northern Cyprus at the Emirates Stadium.

Sincerely,

The Undersigned

View Current Signatures

--------------------------------------------------------------------------------

The Flying of the Flag of the Illegally Occupied Territory of Northern Cyprus at the Emirates Stadium Petition to Arsenal Football Club was created by Members of igreek.co.uk and written by Alex Skamiotis (igreek@hotmail.co.uk). This petition is hosted here at www.PetitionOnline.com as a public service. There is no endorsement of this petition, express or implied, by Artifice, Inc. or our sponsors. For technical support please use our simple Petition Help form.

Send this to a friend

Send Petition to a Friend - Petition FAQ - Start a Petition - Contributions - Privacy - Media Kit - Comments and Suggestions

PetitionOnline - DesignCommunity - ArchitectureWeek - Great Buildings - Search

http://www.PetitionOnline.com/cy1974/petition.html

© 1999-2005 Artifice, Inc. - All Rights Reserved.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2-0 τον Ιωνικό και όλα τα βλέμματα πλέον στρέφονται στην αναμέτρηση της μεγάλης ελληνικής ομάδας στο Champions League την Tετάρτη κόντρα στην Άντερλεχτ.FORZA AEKAΡΑ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ

ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Στον Ποδονίφτη μια φορά που κλαίγαν την ψυχή τους

Έντεκα πρόσφυγες μεθούν και λεν την προσευχή τους

Από την Πόλη έφυγαν,τη Σμύρνη την Κριμαία

Αφήσαν σπίτια πίσω τους παππούδες και αρχαία

Πήραν μαζί τα όνειρα, τα όνειρα την πίστη τα παιδιά τους

Πήραν και τη Βυζαντινή την πρώτη φορεσιά τους

Κίτρινο πείσμα τους κρατά,μαύρη είν' η ζωή τους

Φανέλα με δικέφαλο ο πόθος της ψυχής τους

Περάσαν δύσκολοι καιροί και χρόνια και με θυσίες

Και τα παιδιά γεννούν παιδιά κοντά στις εκκλησίες

Μα του δικέφαλου η καρδιά στο στήθος από κάτω

Της Κυριακής τ' απόγευμα κάνει γι'αυτούς Σαββάτο

Πήραν μαζί τα όνειρα, τα όνειρα την πίστη τα παιδιά τους

Πήραν και τη Βυζαντινή την πρώτη φορεσιά τους

Κίτρινο πείσμα τους κρατά,μαύρη είν' η ζωή τους

Φανέλα με δικέφαλο ο πόθος της ψυχής τους

Το τραγούδι:

http://rapidshare.de/files/26755904/aek_pa...asinos.mp3.html

(Δεν υπάρχει πρόβλημα με πνευματικά δικαιώματα μιας και υπάρχει άδεια από τον Θαλασσινό ώστε να διαδίδεται ελεύθερα)

ή κατεβάστε το ελεύθερα από το http://www.aek.com

------------------------------------------------------------------

ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕΣ ΞΑΝΑ!

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ LORENZO SERRA FERRER!

UEFA.COM

Anderlecht-AEK 2 - 2

Lakis 75', Cirillo 81'

AEK CONSTANTINOPLE

STARTING LINE-UP

Stefano Sorentino

Bruno Cirillo

Ilias Kiriakidis

Gustavo Manduca

Martin Pautasso

Socratis Papastathopoulos

Akis Zikos

Nikolaos Georgeas

Nikolaos Liberopoulos

Dániel Tozser

Julio Cesar

Substitutes

22 Dionisis Chiotis

4 Evangelos Moras

9 Andrija Delibasic

14 Stavros Tziortziopoulos

23 Vassilios Lakis

35 Pantelis Kapetanos

56 Perparim Hetemaj

Coach

Lorenzo Serra Ferrer

Referee

Peter Fröjdfeldt (SWE)

Assistant referee

Fredrik Nilsson (SWE) Stefan Wittberg (SWE)

Fourth official

Martin Ingvarsson (SWE)Pre Match

75'(2 - 1) Lakis (AEK) scores!AEK have renewed hope of making it through yet after an unmarked Vassilios Lakis heads in at the far post

from Nikolaos Georgeas' deep cross from the left. The visitors need to score twice to deny Lille however.

76' Tchite (Anderlecht) has an effort on goal.

77' Liberopoulos (AEK) commits a foul after challenging Biglia (Anderlecht).

78' Boussoufa (Anderlecht) gives away a free-kick following a challenge on Papastathopoulos (AEK).

79' Legear (in) - Frutos (out) (Anderlecht)

79' Georgeas (AEK) fouls.

81' Tozser (AEK) delivers the corner.

81' (2 - 2) Cirillo (AEK) scores!

Remarkably AEK have pulled themselves level after the ball drops kindly for Bruno Cirillo to spectacularly volley

in from a header into his path. The visitors can see a way through now, with nine minutes to get a winner.

83' Tchite (Anderlecht) is flagged for offside.

84' Boussoufa (Anderlecht) is adjudged to be in an offside position.

84' Vanden Borre (Anderlecht) commits a foul after challenging Tőzsér (AEK).

85' Cirillo (AEK) misses the target.

85' Tozser (AEK) takes the corner.

85' Delibasic (AEK) has an effort on goal.

86' Tchite (Anderlecht) is flagged for offside.

87' Cirillo (AEK) gives away a free-kick following a challenge on Legear (Anderlecht).

88' Tchite (Anderlecht) handles the ball.

89' Tozser (AEK) delivers the corner.

89' Tozser (AEK) takes the corner.

90' Lakis (AEK) has a shot blocked.

90' Tozser (AEK) delivers the corner.

90' Legear (Anderlecht) misses the target.

90'+2' Boussoufa (Anderlecht) is adjudged to be in an offside position.

90'+2' Tchite (Anderlecht) misses the target.

90'+3' Boussoufa (Anderlecht) has an effort on goal.

90'+3' Boussoufa (Anderlecht) takes the corner.

90'+3' Juhász (Anderlecht) has an effort on goal.

The final whistle is blown.

-------------------------------------------------------------------------------

"Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΑΙ ΙΔΕΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΘΝΗΣΚΟΥΝ"

ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟΣ ΠΑΤΡΙΑΡΧΗΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΣ

------------------------------------------------------------------------------

ΑΕΚ ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΤΟ UEFA ΕΠΑΙΖΑΝ

H ΔΕΥΤΕΡH ΚΑΙ H ΤΡΙΤH ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ(ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΜΕ MANCHESTER UTD. ΚΑΙ ΠΟΡΔΟ-ARSENAL ΣΗΜΕΡΑ)

ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ BLOCK

1976-77 Κύπελλο ΟΥΕΦΑ

Α’ γύρος

15/09/76

ΑΕΚ-Διναμό Μόσχας 2-0 (33’ Νικολούδης, 51’ Παπαϊωάννου)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Θεοδωρίδης, Τσανλάιτερ, Ραβούσης, Νικολάου, Τσάμης, Τάσος (55’ Δέδες), Νικολούδης, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

29/09/76

Διναμό Μόσχας-ΑΕΚ 2-1 (43’ Μπουμπνόφ, 50’ πεν. Γιάκουμπικ – 120’ πεν.Τάσος)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Θεοδωρίδης, Ιντζόγλου, Ραβούσης, Νικολάου, Δέδες (70’ Τάσος), Τσάμης, Νικολούδης, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

Β’ γύρος

20/10/76

ΑΕΚ-Ντέρμπι 2-0 (65’ Βάγκνερ, 67’ αυτ.Τόμας)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Θεοδωρίδης, Ιντζόγλου, Ραβούσης, Νικολάου, Τάσος, Τσάμης, Νικολούδης, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

03/11/76

Ντέρμπι-ΑΕΚ 2-3 (53’ Τζόρτζ, 88’ Ρίοχ – 64’ Νικολούδης, 77’ Τάσος, 84’ Βάγκνερ)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Θεοδωρίδης, Ιντζόγλου, Ραβούσης, Νικολάου, Τάσος, Τσάμης (81’ Λ.Παπαδόπουλος), Νικολούδης, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου (60’ Σκρέκης), Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

Γ’ γύρος

24/11/76

ΑΕΚ-Ερυθρός Αστέρας 2-0 (18’ Παπαϊωάννου, 27’ Μαύρος)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Θεοδωρίδης, Ιντζόγλου, Ραβούσης, Νικολάου, Τάσος, Τσάμης, Νικολούδης, Βάγκνερ (76’ Λ.Παπαδόπουλος), Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

08/12/76

Ερυθρός Αστέρας-ΑΕΚ 3-1 (20’ Μπάραλιτς, 30’ Φιλίποβιτς, 32’ Σάβιτς – 25’ Βάγκνερ)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Θεοδωρίδης, Ιντζόγλου, Ραβούσης, Νικολάου, Τσάμης (46’ Τάσος), Λ.Παπαδόπουλος, Νικολούδης, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

Προημιτελικά

02/03/77

ΚΠΡ-ΑΕΚ 3-0 (7’ πεν. και 10’ πεν.Φράνσις, 43’ Μπόουλς)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Σκρέκης, Θεοδωρίδης, Ραβούσης, Νικολάου, Τσάμης, Νικολούδης, Βάγκνερ, Λ.Παπαδόπουλος (56’ Τάσος), Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

16/03/77

ΑΕΚ-ΚΠΡ 3-0, στα πεν. 7-6 (11’ και 65’ Μαύρος, 81’ Παπαϊωάννου)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας (117’ Χρηστίδης), Θεοδωρίδης, Ιντζόγλου, Ραβούσης, Νικολάου (115’ Ζαρζόπουλος), Τσάμης, Τάσος, Νικολούδης, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

Ημιτελικά

06/04/77

Γιουβέντους-ΑΕΚ 4-1 (18’ Κουκουρέντου, 58’ και 83’ Μπέτεγκα, 66’ Καούζιο – 30’ Λ.Παπαδόπουλος)

Αγωνίστηκαν: Στεργιούδας, Θεοδωρίδης, Τόσκας, Ραβούσης, Νικολάου, Τσάμης, Παπαδόπουλος (74’ Τάσος), Νικολούδης, Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

20/04/77

ΑΕΚ-Γιουβέντους 0-1 (85’ Μπονισένια)

Αγωνίστηκαν: Χρηστίδης, Θεοδωρίδης, Ιντζόγλου, Ραβούσης, Νικολάου, Τσάμης, Τάσος, Παπαδόπουλος (69’ Ζαρζόπουλος), Βάγκνερ, Παπαϊωάννου, Μαύρος.

Προπονητής: Φάντροκ.

--------------------------------------------------------------------------------

ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ

Κίτρινο η ελπίδα μας

μακρινή η πατρίδα μας

μαυρό ο πόνος μια γενιάς

της παλιάς μας γειτονιάς

πετά απόψε σαν αητός

σπίτι σου είναι ο ουρανός

μακριά ταξίδεψε

με φτερά συνθήματα

του Βοσπόρου κύματα

Μια αγάπη έχω στη καρδιά

μονάχα μια

την κιτρινόμαυρη θεά

άλλη καμιά

Κι όσο γυρίζει αυτή η γη

θα σ'αγαπώ

ΑΕΚ για σένα μια ζωή θα τραγουδήσω

Κι ο δικέφαλος αετός

του ονείρου η κιβωτός

γεννημένος νικητής

ρωμιοσύνη της ψυχής

στα φτερά του πάνω δες

τις νεότερες γενιές

κι αν πετάξει θ'ακουστεί

του θριάμβου η ιαχή

ΑΕΚ σ'αγαπώ πολύ

Μια αγάπη έχω στη καρδιά

μονάχα μια

την κιτρινόμαυρη θεά

άλλη καμιά

Κι όσο γυρίζει αυτή η γη

θα σ'αγαπάω

ΑΕΚ για σένα μια ζωή θα τραγουδάω

ΑΕΚ -άρα ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΓΕ ΟΜΑΔΑΡΑ!!!

Συγχαρητηρια σε ολους! Η ομαδα εχει χαρακτηρα και αν συνεχισει ετσι θα παμε καλα!!!

το τραγουδι του Παντελη ειναι φοβερο! υπαρχει και στο

www.aek.com στο θεμα media

www.aek.com/nikos/music/aek_pantelis_thalasinos.mp3

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Ασκαράτε ο όγδοος!

εκτύπωσέ το

Ο Ασκαράτε υπογράφει το συμβόλαιό του με την ΑΕΚ Ο Φεντερίκο Ασκαράτε αποτελεί και τυπικά το όγδοο μεταγραφικό απόκτημα της ΑΕΚ μετά τους Ριβάλντο, Ενσαλίβα, Αρουαμπαρένα, Χρόνη, Μπαρμπούδη, Ζεράλντο Αλβες, Εντσο Ράμος, στην τρέχουσα μεταγραφική περίοδο. Ο Αργεντίνος αμυντικός πέρασε με επιτυχία από ιατρικές εξετάσεις και στη συνέχεια αφού έφτασε στα γραφεία της Ενωσης στις 12:20, υπέγραψε το νέο τετραετές συμβόλαιο με την ομάδα και φωτογραφήθηκε με τα "κιτρινόμαυρα".

Η ανακοίνωση της "κιτρινόμαυρης" ΠΑΕ...

"Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Fererico Xavier Azcarate Ochoa. Ο Αργεντινός αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τεσσάρων χρόνων".

Μετά την ολοκλήρωση της μεταγραφής του ο 23χρονος ποδοσφαιριστής δήλωσε στο aekfc.gr: "Είμαι πολύ χαρούμενος που έρχομαι στην ΑΕΚ και θέλω να επωφεληθώ αυτής της ευκαιρίας που μου δίνεται. Πρόκειται για μια σημαντική ομάδα στην Ελλάδα, που παλεύει πάντα για το πρωτάθλημα και συμμετέχει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις".

Ποιος είναι ο πρώτος στόχος σου;

"Να προσαρμοστώ σε ένα τρόπο ζωής και μια χώρα που δεν γνωρίζω. Θέλω να ενσωματωθώ στην ομάδα, να γνωρίσω του νέους μου συμπαίκτες και προπονητές όσο γίνεται πιο γρήγορα και να πετύχουμε όλοι μαζί τους στόχους που έχει θέσει η ομάδα. Που είναι να περάσουμε στους ομίλους του Champions League και να στεφθούμε πρωταθλητές".

Τι γνωρίζεις για την ΑΕΚ;

"Για την ιστορία του συλλόγου, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πολλά. Απλώς έχω παρακολουθήσει κάποια παιχνίδια της ομάδας στο Champions League. Ξέρω ότι είναι μια σημαντική ομάδα της Ελλάδας. Γνωρίζω επίσης, ότι έχουν αποκτηθεί οι Ριβάλντο και Αρουαμπαρένα, οι οποίοι είναι γνωστοί διεθνώς. Για μένα είναι τιμή να παίζουν αυτοί οι ποδοσφαιριστές στην ΑΕΚ και σίγουρα θα βοηθήσουν και την ομάδα".

Τι να περιμένει ο κόσμος της ΑΕΚ από σένα;

"Ότι θα προσπαθήσω να τα δώσω όλα. Με πολύ δουλειά, με πολύ ταπεινότητα και να ανταποκριθώ στις προσδοκίες των ανθρώπων της ομάδας".

Προς Τορίνο ο Σορεντίνο...

Στο μεταξύ, σύμφωνα με την ιταλική εφημερίδα "La Stampa", αλλάζουν τα δεδομένα για τον Στέφανο Σορεντίνο. Ο τερματοφύλακας της Τορίνο, Κριστιάν Αμπιάτι οδεύει όπως όλα δείχνουν προς Ατλέτικο Μαδρίτης και έτσι ο Ιταλός πορτιέρο της Ενωσης αναμένεται να αποτελέσει τον αντικαταστάτη του.

(26/6 15:59)

1819 ... Νίκος Ρόλλας

( http://www.supersport.gr/default.asp?aid=126509 )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα τρίβουν όλοι τα μάτια τους του χρόνου...FORZA AEKAPA.Μοναδική ένσταση που σταματήσαμε να ασχολούμαστε με τον Ζαπάτα.Είδα με φιλαράκια πρόσφατα αγώνες της Ρίβερ σε βίντεο και έπαθα πλάκα μ'αυτή την παικτούρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα τρίβουν όλοι τα μάτια τους του χρόνου...FORZA AEKAPA.Μοναδική ένσταση που σταματήσαμε να ασχολούμαστε με τον Ζαπάτα.Είδα με φιλαράκια πρόσφατα αγώνες της Ρίβερ σε βίντεο και έπαθα πλάκα μ'αυτή την παικτούρα...

καλυτερα φιλε μ να ειμαστε μετριοπαθεις...θυμαμαι αλλη μια χρονια που παλι ειχαμε ντριμ τιμ και ομως καταποντιστηκαμε...μακαρι να πανε ολα καλα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Συμπαίκτης του Ριβάλντο ο Παππάς

Ο Χάρης Παππάς Την απόκτηση του Χάρη Παππά για τα επόμενα τρία χρόνια ανακοίνωσε η ΑΕΚ. Ο πρώην "ερυθρόλευκος" παίκτης είναι ο τρίτος ποδοσφαιριστής που μέσα σε ένα χρόνο μετακομίζει από τον Ολυμπιακό στην "Ενωση". Ο 24χρονος επιθετικός έμεινε ελεύθερος από τους πρωταθλητές, καθώς δεν δέχθηκε να ανανεώσει το συμβόλαιο του με τους "ερυθρόλευκους" και να παραχωρηθεί με τη μορφή δανεισμού σε άλλη ομάδα."Πιστεύω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή. Ήρθα σε μια μεγάλη ομάδα, την οποία υποστηρίζω από μικρός. Θα κριθώ μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο της ΑΕΚ και όσους έπαιξαν ρόλο στη μεταγραφή για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν. Δεν έχω να αποδείξω τίποτα στον Ολυμπιακό, διότι το κεφάλαιο αυτό έχει κλείσει για μένα. Τώρα ανήκω στην ΑΕΚ και θα κάνω τα πάντα για την καινούρια μου ομάδα. Πιστεύω ότι με τον προπονητή που έχει η ΑΕΚ, για τον οποίο δεν χρειάζεται να μιλήσω εγώ, αφού όλοι λένε τα καλύτερα, θα βελτιωθώ σαν παίκτης. Θα μάθω πολλά", τόνισε στις πρώτες του δηλώσεις στο επίσημο site της ομάδας ο 24χρονος επιθετικός.Λίγο αργότερα και μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου, ο Χάρης Παππάς μίλησε και μπροστά στις τηλεοπτικές κάμερες, όπου τόνισε την επιθυμία του να αποδείξει πως άξιζε κάτι παραπάνω στον Ολυμπιακό.Πιστεύεις ότι εδώ μπορούν να σου δοθούν ευκαιρίες που δεν είχες στον Ολυμπιακό;Για τον Ολυμπιακό δεν θέλω να μιλήσω έχω τελειώσει από εκεί. Η ΑΕΚ αναγνώρισε την αξία μου. Θα το αποδείξω μέσα στο γήπεδο. Θέλω να ευχαριστήσω όσους βοήθησα σε αυτή τη μετεγγραφή. Και τον πρόεδρο και τον κύριο Μάρκο και τον μάνατζέρ μου.Αν δεν κάνω λάθος παλιά δεν είχε κρύψει ότι έχεις φιλικά αισθήματα προς την ΑΕΚ;Δεν το έχω κρύψει, αλλά αυτό δεν έχει σημασία. Εγώ θέλω να κριθώ μέσα στο γήπεδοΘεωρείς πως έχεις να αποδείξεις κάτι;Αυτό εννοείται. Θα το δούνε όλοι του χρόνουΓια τους νέους σου συμπαίκτες; Θα συναντήσεις και κάποιους γνωστούς;Ο Ριβάλντο μεγάλος παίκτης, δεν χρειάζεται να πω τίποτα για αυτόν. Η ΑΕΚ έχει πολύ καλούς παίκτες. Και νέους και έμπειρους και πιστεύω ότι του χρόνου θα πάμε πολύ καλά.Οι στόχοι σου;Να πάρουμε ένα πρωτάθλημα.Η καριέρα του Χάρη Παππά:

2001-2002 Πανσεραϊκός 8 -

2002-2003 Πανσεραϊκός 13 1

2002-2003 Α. Καλαμαριάς 14 1

2003-2004 Α. Καλαμαριάς 28 10

2004-2005 Α. Καλαμαριάς 31 7

2005-2006 Α. Καλαμαριάς 31 7

2006-2007 Ολυμπιακός 20 5 "

(27/6 13:47)

2285 ... Νίκος Ρόλλας

( http://www.supersport.gr/default.asp?aid=126588 )

οποτε φιλε μου μαλλον πως εχουν!καλο παιχτακι κι ο παππας!αντε να δουμε!

Τροποποιήθηκε από saint
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα φιλικά της προετοιμασίας

Στο Ντούρβερτ της Ολλανδίας θα πραγματοποιήσει η ΑΕΚ το βασικό στάδιο προετοιμασίας της. Η αποστολή των κιτρινόμαυρων θα αναχωρήσει στις 5 Ιουλίου με προορισμό το Άμστερνταμ και από εκεί θα μεταβεί οδικώς στο προπονητικό κέντρο του ξενοδοχείου Golden Tulip. Κατά τη διάρκεια της παραμονής της στην Ολλανδία, η ΑΕΚ θα δώσει πέντε φιλικούς αγώνες.

Το πρώτο ματς θα διεξαχθεί στις 10 Ιουλίου με αντίπαλο την ερασιτεχνική V.V. Emst στις εγκαταστάσεις όπου θα προπονείται η ομάδα. Στις 12 η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τη ερασιτεχνική FC Bocholt στη Γερμανία σε γήπεδο που θα απέχει περίπου 45 λεπτά από το Doorwerth, όπου στις 14 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί το τρίτο φιλικό κόντρα στην AGOVV ομάδα Β΄κατηγορίας Ολλανδίας.

Στις 16 Ιουλίου η ΑΕΚ θα δοκιμαστεί κόντρα σε μία από τις πιθανές της αντιπάλους στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, τη Στεάουα Βουκουρεστίου και στις 19 θα πραγματοποιηθεί το τελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους με την τούρκικη Άνκαρασπορ στο Doorwerth. Στις 20 Ιουλίου η αποστολή της ΑΕΚ θα επιστρέψει στην Αθήνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

Τις ευθύνες της κυβέρνησης στο πρόβλημα των Τσιγγάνων (Ρομ) του Βοτανικού, που έχει πάρει εκρηκτικές διαστάσεις, επισημαίνει με επιστολή του προς τον υπουργό Εσωτερικών και Δημ. Διοίκησης, Πρ. Παυλόπουλο, ο Συνήγορος του Πολίτη, Γ. Καμίνης.

Ο Συνήγορος καλεί την κυβέρνηση να πάρει αμέσως μέτρα, ώστε να λυθεί ομαλά και νόμιμα το ζήτημα της μετεγκατάστασης των Τσιγγάνων σε νέους καταυλισμούς, σε τόπο που θα τους υποδειχθεί από το κράτος, ώστε να αποφευχθούν χειρότερες εξελίξεις, δηλαδή η βίαιη ή με άλλα μέσα απομάκρυνσή τους από την περιοχή.

Το θέμα ήρθε στη δημοσιότητα πρόσφατα μετά την ανακοίνωση των προθέσεων της δημοτικής αρχής της Αθήνας και του υπουργού ΠΕΧΩΔΕ να προωθήσουν τη δραστική ανάπλαση της ευρύτερη περιοχής του Ελαιώνα, με ανέγερση γηπέδου ποδοσφαίρου, εκτεταμένων εγκαταστάσεων άθλησης και εμπορικών κέντρων.

Ο κ. Καμίνης, αναφέρεται μάλιστα στις καταγγελίες για απειλές κατά των Τσιγγάνων και χρηματισμό τους, υπογραμμίζοντας χαρακτηριστικά ότι με την εξαγγελία της ανάπλασης «συνέπεσε χρόνικα η υπό αδιευκρίνιστες ακόμη περιστάσεις ταυτόχρονη μαζική αποχώρηση όλων των Τσιγγάνων από τον -ενός εκ των τότε δύο πολυπληθεστέρων- καταυλισμό της οδού Πολυκάρπου».

«Εκπρόσωποι των Τσιγγάνων και κοινωνικοί φορείς», υπογραμμίζει ο κ. Καμίνης, «κατήγγειλαν ότι η φαινόμενη ως εκούσια αποχώρησή τους ωφείλετο στο συνδυασμό εμμέσων απειλών εκ μέρους δημοτικών και αστυνομικών αρχών για βίαιη εκδίωξή τους και της προσφοράς χρηματικού ποσού από ιδιώτη επιχειρηματία σε όσες οικογένειες προετίθεντο να απομακρυνθούν, χωρίς ωστόσο οι εν λόγω καταγγελίες να έχουν επιβεβαιωθεί».

Φρουρείται ο χώρος!

«Ο χώρος που εκκενώθηκε καθαρίστηκε αυθημερόν από συνεργεία εργοληπτικής εταιρείας υπό την επίβλεψη της δημοτικής αρχής και έκτοτε φρουρείται», προσθέτει ο κ. Καμίνης.

Ως φιλος της ΑΕΚ,την ομαδα των προσφυγων και των μεταναστανων που γι αυτους παζει και γι αυτο την γουσταρουμε, ελπιζω να απαντησει στους βαρδυνογιαννικους και γιαννακοπουλικους τραμπουκους την Κυριακη με πολλα ΓΚΟΛ!Ελπιζω ο μασκοφωρος Μπλανκο και η παρεα του να γνωριζουν τις ταλαιπωριες των Ρομα και σαν ενας συγχρονος Ζορο να εκδικηθει για παρτυ τους....Οταν θα τρεψουν σε φυγη τους πρασινους λαγους 15 λεπτα πριν τελειωσει το ματς απο το γηπεδο, μετα το 0-3!

Επειδη τα βαζελακια γνωριζουν οτι Η Αλεξανδρας και ευρητερη περιοχη ΤΕΛΕΙ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ απο τους οριτζιναλιστες (βλεπε δωματιακι)το σκανε σε αλλη περιοχη για να φτιαξουν το γηπεδακι τους, εις βαρος ευαισθητων κοινωνικα ομαδων!

εξω οι τσατσοι του βαρδινογιαννη απο τον ελαιωνα!

Υ,Γ

Δειτε λιγο γιατι αξιζει να εισαι Αεκτζης και γροθια στο στομαχι του κατεστημενου,οπως του μπερλοσκονικου στα βιντεακια μου....γιατι τετοιες στιγμες που θα δειτε εκει αξιζουν σαν 100 βαζελογοαυριακα πετσινα πρωταθληματα!

Τροποποιήθηκε από filpolis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Καλη τυχη τρελοαεκαρα μου σημερα στο Μπολεσλαβ...κανε μας περηφανους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ρίμπο τρέλανε τους σήμερα παιχταρά...κακομοίρη βάζελε για γέλια είσαι-θες και τίτλο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

94437_b.jpg

94435_b.jpg

78_b.jpg

Έχετε πλάκα ρε μπαγάσηδες...

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ ΓΑΥΡΑΚΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΑΕΚ....................ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παππούλη τι έγινε πάγωσε ο καιρός και σε έπιασαν τα αρθριτικά σου?Ξύπνα όσο είναι καιρός πριν αρχίσει η κατρακύλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1198497415_aek_ana_2_1835x1209_317x209.jpg

Ανατροπή και ...κορυφή!

Τις περσινές της καλές συνήθειες θυμήθηκε η ΑΕΚ, που για να φύγει με το διπλό από το Παγκρήτιο, χρειάστηκε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να απαντήσει με 4άρα στο γκολ του Ογκνιένοβιτς. Η Ένωση πέτυχε την πρώτη της φετινή ανατροπή στο εντυπωσιακό 4-1 επί του Εργοτέλη και κάνει Χριστούγεννα μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά την γκέλα του Ολυμπιακού στη Λάρισα.

sport_soccer.gif Εκτός είναι ...εκτός εαυτού! Μεγάλο μέρος της δύναμής του χάνει στα εκτός έδρας ματς ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Τάκη Λεμονή έχει μόλις μία νίκη σε έξι ματς! Τα τυπικά μένουν για Μπελούσι.Θα πάρετε και την Μόνικα;Tην Μπελούτσι. Τσέλσι γερά, κρατά την κοντά. ...πλακίτσα κάνω ,είναι φοβερός παίκτης!

Τροποποιήθηκε από Ιωνάθαν Λίβινγκστον
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΙΒΙΝΓΚΣΤΟΝ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΤΟ "ΤΡΕΝΑΚΙ ΤΣΑΦ ΤΣΟΥΦ ΤΗΣ ΑΕΚ" ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΑ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΕΚ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ.

ΜΕ ΤΗΝ ΚΩΛΟ-ΦΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΙΣΩΣ ΝΑΙ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν βγαίνει πρωταθλητής πάντα αυτός που θα παίξει την καλύτυερη μπάλα αλλά αυτός που θα είναι πιο σταθερός...

Επειδή τα ματς του τσάμπιονς λιγκ που απομένουν είναι μόνο 2 και σε 2 μήνες(τώρα αν περάσουμε την Τσέλσι τι να πω θα ακουστούν και οι προσευχές των αεκτζήδων!!!) και οι τραυματισμοί δεν μπορεί θα λιγοστέψουν, παρακαλάτε όταν θα έρθουμε στο οακα να είστε τουλάχιστον 4 βαθμούς μπροστά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.