Jump to content

TV Is The New Cinema


Recommended Posts

Όλα για το Πτυχίο, Fame, Δυναστεία, Ατίθασα Νιάτα, Τόλμη και Γοητεία από τα παλιά :wub:

Sex and the City, Friends, O.C., Dawson's Creek, Desperate Housewives και House MD από τα πιο πρόσφατα :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Last Reply

beverly hills 90210 κανείς???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

beverly hills 90210 κανείς???

Εγώ τρελαινόμουνα!!! Επίσης:

2.Friends

3.Sex and the city

4.Law and order

5. ER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τις πρώτες 9 σαιζόν τις έχω δει τουλάχιστον 3 φορές την κάθεμία!!!!

6.Get real

7. Party of five

8. Grey's anatomy

9.Dawson's Creek

10.Desperate Housewives

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βλέπω τον πρώτο κύκλο lost σε dvd και έχω μείνει θετικά άναυδος!

Είμαι στο επεισόδιο 13..

Περιττό να πω πως αγαπημένος μου χαρακτήρας είναι ο Σόγιερ. emrockon

κι έχω 2 απορίες..

α.επειδή έχω και φίλμνετ,αλλά δεν είχα επαφή με τη σειρά αυτή,το filmnet αυτό το μήνα,όπως βλέπω στο πρόγραμμα δεν έχει Lost.. :( πότε θα ξαναέχει και αν ναι ποιον κύκλο?

β.πόσοι κύκλοι υπάρχουν συνολικά ξέρουμε?ελπίζω όχι μόνο 2.. :( can't get enough.. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχουν βγει 2 πλήρεις seasons και τώρα έχει αρχίσει να τρέχει η 3η...νομίζω ότι κάποιο από τα συνδρομητικά τη δείχνει κανονικά...Εγώ θα τα δω πάλι το καλοκαίρι όλα μαζεμένα, γιατί δεν μπορώ με το σταγονόμετρο... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχουν βγει 2 πλήρεις seasons και τώρα έχει αρχίσει να τρέχει η 3η...νομίζω ότι κάποιο από τα συνδρομητικά τη δείχνει κανονικά...Εγώ θα τα δω πάλι το καλοκαίρι όλα μαζεμένα, γιατί δεν μπορώ με το σταγονόμετρο... :P

emarupemgoal Έχεις δίκιο,δε λέει να βλέπει κανείς μόνο 1 επεισόδιο τη φορά.. B):D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες,μήπως ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει ο τελευταίος κύκλος six feet under σε dvd στην Ελλάδα; <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μόνο σε DVD εισαγωγής. Καμιά 80αρα ευρώ υπολόγιζε δηλαδή. Ενδεικτικά σου αναφέρω το DVD Shop στην Πανεπιστημίου.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοντά στην Ομόνοια, δίπλα στα "Μετρόπολις" και τον "Πάτση". Αλλά δεν το παραγγέλνεις από το Play.com καλύτερα, να σου' ρθει και μισοτιμής; Το 'χουν έκπτωση σε όλες τις σεζόν. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά αυτά τα DVDάδικα στο κέντρο είναι μόνο για γριές που δεν μπορούν να ψωνίσουν από ίντερνετ....ειλικρινά είναι διπλές τιμές σχεδόν....Κοροϊδία... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά αυτά τα DVDάδικα στο κέντρο είναι μόνο για γριές που δεν μπορούν να ψωνίσουν από ίντερνετ....ειλικρινά είναι διπλές τιμές σχεδόν....Κοροϊδία... emconfused

Σα γιαγιά δε μπορώ παρά να συμφωνήσω, χτες είδα σειρά που μόλις παράγγειλα από UK με προσφορά 15 λιρών να κοστίζει 60 ευρά, με ελληνικούς υποτίτλους δε λέω, αλλά και πάλι μεγάλη η διαφορά :splats:

Και doc όπως βλέπεις κάποιες γιαγιές σερφάρουν :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιαγιά ορίζουμε ως κάποια κυρία με εγγόνια και βελόνες πλεξίματος... Αμέσως να παρεξηγηθείς εσύ! Πώς δε μου έκανε παράπονα και ο Τουρέ (κρύο.-)

:anavwfwties::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=8255

Jun 24 2005, 00:04 Post #19

Οταν ημουν στο 6ο ημουν σε ενα νοσοκομειο με γαστρεντερολογικο προφιλ που δεν καπνιζε κανενας εκτος απο τον καθηγητη της ανοσολογιας, ενας παππους με κατακιτρινα δαχτυλα και γενια απο το τσιγαρο... Κυριολεκτικα μας κυνηγουσαν, εβγαινε ο πρυτανης στο παραθυρο και οποιον εβλεπε να καπνιζει του αλλαζε τα φωτα... Καθε πρωι στο αμφιθεατρο μας εριχναν και εναν δεκαρικο για τις βλαβερες συνεπειες του καπνισματος... Λοιπον ο συμπαθητικος παπουλης ξερετε πως τους εκδικηθηκε? Μας ηρθε απο ενα συνεδριο στο USA με κονδυλια για μια ερευνα, NICOTINE & INFLAMMATORY BOWEL D. Eκει να δειτε τι εγινε, 80 ασθενεις να καπνιζουν σαν φουγαρα (οι περισσοτεροι φοιτητες). Τελικα αποδειχτηκε οτι οσοι εκοβαν το καπνισμα ειχαν πιο συχνες κρισεις σπαστικης κολιτιδας σε σχεση με αυτους που συνεχιζαν να καπνιζουν, οπως επισης οτι ελκωδη κολιτιδα εμφανιζαν ασθενεις που δεν καπνιζαν καθολου ειτε διεκοπταν το καπνισμα!

Οποτε καπνιστε ελευθερα!!! (Το αλλο το πακεττο που προκαλει εμφραγμα θελω, οχι αυτο που προκαλει ανικανοτητα....)

Όταν το greekmeds και το House MD συναντιούνται ... emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε, άμα πρέπει να έχουμε εγγόνια ... Bytheway, είδα στο ίδιο μαγαζί του κέντρου το Twilight Zone (όλες τις seasons, και ειδικά τη 2 που με ενδιαφέρει) αλλά ήταν ολίγον τι αλμυρά :angry: Αν πάρει το μάτι σας καμιά προσφορά ρίξτε την και εδώ B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/10/2006 01:15

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ - ΛΟΝΔΙΝΟ (2004)

NY – LON

Παραγωγή: Αγγλίας

Παίζουν: Ρασίντα Τζόουνς, Στέφαν Μούγιερ, Ράσελ Μάινερ, Ναβίβ Χόντρι

Σκηνοθέτης: Σάιμον Μπέρκ, Άνια Καμιλέρι

Δείτε σήμερα: Eπεισόδιο 1

Ο Μάικλ και η Ίβι ζουν σε δυο διαφορετικούς κόσμους. Αυτός επιτυχημένος χρηματιστής στο Λονδίνο, εκείνη μια μποέμισσα στη Νέα Υόρκη. Συναντιούνται τυχαία και ερωτεύονται. Μια ματιά, μια τυχαία συνάντηση, ενώνει δυο χαρακτήρες από δυο διαφορετικούς κόσμους. Γυρισμένη στη Νέα Υόρκη και το Λονδίνο, η κοσμοπολίτικη αυτή σειρά θα σας συναρπάσει.

Το βλέπω τώρα! Κα-τα-πλη-κτι-κό!

http://www.imdb.com/title/tt0421417/

And he is so f...... cute :o for an englishman!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κ δεν εχω δει ακομα το 1ο επεισοδιο του Dexter..................πιστευω 100% πως θα γινει η αγαπημενη μου σειραααααααααααααααααααααααα! Εχει γραφτει ειδικα για μενα! :wub::wub::wub::P:P:D

emthanx again! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νοίκιασα τον πρώτο κύκλο Nip/Tuck!Λέτε να το μετανιώσω?

στα βίντεο κλαμπ κυκλοφορεί και ο δεύτερος-τρίτος?

ο δεύτερος κύκλος από lost + desperate housewives,πότε θα βρίσκεται στα βίντεοκλαμπ?

εσείς όλοι πού τα έχετε δει αυτά ήδη?αν τα κατεβάσατε από pc,μη μου το πείτε,είμαι κατά της πειρατείας και θα συγκλονιστώ! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμείς δεν το μετανιώσαμε πάντως. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει να σιχτηρίσεις εσύ την ώρα και τη στιγμή- εξαρτάται από τα γούστα σου.

Οι δεύτεροι κύκλοι "Lost" και "Desperate Housewives" κυκλοφορούν ήδη σε DVD εισαγωγής. Σε κανα εξάμηνο/ χρόνο στο νερό θα μεταφραστούν και για το ελληνικό κοινό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμείς δεν το μετανιώσαμε πάντως. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει να σιχτηρίσεις εσύ την ώρα και τη στιγμή- εξαρτάται από τα γούστα σου.

Οι δεύτεροι κύκλοι "Lost" και "Desperate Housewives" κυκλοφορούν ήδη σε DVD εισαγωγής. Σε κανα εξάμηνο/ χρόνο στο νερό θα μεταφραστούν και για το ελληνικό κοινό.

emgoal

(υποθέτω τα dvd εισαγωγής στο μαγαζί δίπλα στο μετρόπολις ε? ;) )

άκυρο μόλις είδα την απάντηση στο πάνω μέρος σελίδας :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν είδα τα 3 πρώτα επεισόδια και έχω ενθουσιαστεί!

θα μου πείτε αυτό λέω για κάθε σειρά που βλέπω :P

αλλά έχοντας δει τον πρώτο κύκλο από lost και desperate housewives,βρίσκω το Nip/Tuck απλά κορυφαίο!! emgoalemrockon

άσε που τα επεισόδια είναι αρκετά μεγάλα,συνεπώς πιο απολαυστικά..θα μου πεις είναι λιγότερα.ε και?εγώ απλά θέλω να ευχαριστιέμαι το επεισόδιο.. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακολουθεί κάποιος τη νέα σειρά αμερικάνικης παραγωγής Heroes??? Έχω την εντύπωση πως σύντομα θα αρχίσει να διαδίδεται κι εδώ και θα πάρει διαστάσεις Lost, οπότε οι έχοντες τη δυνατότητα, ρίξτε της μια ματιά, για να μπορείτε να λέτε πως τη γνωρίζετε εδώ και καιρό :P:P:P .

Την θεωρώ ως την καλύτερη φετινή παραγωγή!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Είδα τον πιλότο χτες το βράδυ! Ήταν όντως εντυπωσιακή και καλογυρισμένη. Θα δούμε όμως από το δεύτερο επεισόδιο και μετά...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.