Jump to content

TV Is The New Cinema


Recommended Posts

Ρομπ Μόρροου;;;;;;;; :blink::blink:

Πού το θυμηθήκανε αυτόνα... πωωωωωω..... :P:P Καλός είναι, βλέπατε "Northern Exposure";

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Last Reply

Σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα το Lost καλύτερο από το 24...Είναι τρομερή σειρά, όσο δεν το τραβάαααααανε για να βγάαααααλουν επεισόδια, αλλά το 24 rules!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

θέλω ένα κανάλι που να ΄παίζει συνέχεια παλιές σειρές. αναφέρω χωρίς ιεράρχηση

μαγκάιβερ

Ντιουκς

Νιλς χόλγερσον

Φρου φρου το ξωτικό

Η ζώνη του λυκόφωτος (τα ασπρόμαυρα)

OUTER limits

tales from the crypt

ER

Ο Αλφρεντ χιτσκοκ παρουσιάζει

Friday 13th the series

Το μυστικό του Τομόθεου Κώνστα (γιατί έχασ το τελευταίο επεισόδιο και δεν...έμαθα τελικά το μυστικό)

οι ιερόσυλοι (για να έβλεπα σαν τρελός τότε...κάτι θα είχε)

ROBOTECK

Ninja Boy (γιατί ο kabamaru δεν πεθαίνει ποτέ)

Star trek όλους τους κύκλους

Babylon 5

Οι ταξιδιώτες του χρόνου (ένα που υποτίθεται ήταν ο φιλέας φογκ και με ένα μενταγιόν ταξίδευε από εποχή σε αποχή και δεν έφευγε αν δεν είχε διορθώσει τη ροή της ιστορία κι έπαιρνε το πράσινο φως)

Βόριοι και νότιοι

Dr WHO (η απόλυτη cult σειρά)

21 jump street και booker

beverly hills 90210

.....

συμπληρώστε ελεύθερα τη λίστα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για ''Voyagers'' και ''North and South'' όπως επίσης και για μερικά άλλα παλιά καλά (πχ το ''Τίμημα της Δόξας'') έχω τα dvd σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται :rolleyes:

Εγώ μόνο ένα πεθύμησα πραγματικά : το '' Όλα για το πτυχίο'' !!! Τέτοια ποιοτική σειρά δεν πρόκειται να ξαναδούμε φοβάμαι ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστώ για τη παραπομπή

πάντως βρε μεγάλε που τη θυμήθηκες αυτή τη σειρά!!!!

συμφωνώ συμφωνώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμε μεγαλειοτάτη!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως "Τίμημα της δόξας" δεν έπαιζε το FAME???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ως "Τίμημα της δόξας" δεν έπαιζε το FAME???

Θα έλεγα όχι, αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη μετά από τόοοοοοσα χρόνια ... άλλος κανείς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To Fame ήταν "Στον Πυρετό της Δόξας"... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστόοοος

Να σου πω....

δε νομίζεις οτι 3ο επεισόδιο στο lost έκανε κοιλιά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το "ΛΟΣΤ" είναι μια σειρά που αρχίζεις να την εκτιμάς από το 7ο-8ο επεισόδιο και μετά... τότε μπαίνει στο πετσί σου...στην αρχή σε ξενίζει το φλασ μπακ και η ιστορία του κάθε χαρακτήρα...αλλά μετά θα δεις ότι δένει τέλεια με το παρόν και δε δυσχεραίνει την εξέλιξη της ιστορίας. Πίστεψέ με συμβαίνουν ΠΟΛΛΑ σ'αυτό το νησί :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άκουσα ότι όμως οι έμποροι αμερικάνοι το κόβουν και σ'αφήνουν στα κρυα του λουτρου και τελειώνει ο πρώτος κύκλος χωρίς να εξηγεί και πολλά. Το 2ο ήταν όμως τέλειο και θύμισε πολύ από το σασπένς του πρωτου κύκλου x files

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Μία απο τις ωραιότερες σειρές με άφθονο γέλιο και έξυπνες ατάκες. Σε μια προσπάθεια εκσυχρονισμού η Νετ είχε πάρει τα δικαιώματα του πρώτου κύκλου, αλλά δεν έκανε νούμερα και δεν πήρε η Νετ τον δεύτερο κύκλο. Την βλέπατε την σειρά; αν ναι ποιες οι κριτικές σας;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι σειρές τύπου 24, CSI, Lost, αν και πολύ εθιστικές (ιδίως οι 2 πρώτες κατά την ταπεινή μου γνώμη) έχουν ένα κακό: δεν βλέπονται δεύτερη φορά. Απ'τη στιγμή που ξέρεις τι θα γίνει, το στοιχείο της αντροπής και του αιφνιδιασμού στο οποίο βασίζονται χάνεται και το ενδιαφέρον μειώνεται.

Το αντίθετο συμβαίνει με τις κωμικές σειρές που βλέπονται άνετα ξανά και ξανά και ιδίως τα κινούμενα σχέδια για μεγάλους:

1) Family Guy

2) South Park

3) The Simpsons

4) Futurama

5) American Dad

Καθώς είμαι περήφανος κάτοχος και των 4, 10, 17 (!), 5, 1 σεζόν αντίστοιχα (κάπου 60 giga σύνολο), προτείνω αυτές τις σειρές ανεπιφύλακτα. Όμως υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα: όταν γίνετε φανατικοί, ο πήχης του χιούμορ θα ανέβει και δύσκολα θα γελάτε με οτιδήποτε άλλο-ίσως γι'αυτό το "παρά πέντε" μου φαίνεται απλά χαριτωμένο αλλά σε καμία περίπτωση έστω και λίγο αστείο. Είναι αυτό που ο Cartman λέει "I blew a funny fuse".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Κάθε σ/κ το Σταρ προβάλλει τη σειρά στις 17:30 με τον τίτλο "Ιατρικές Υποθέσεις"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.