Jump to content

ΕΝΑΡΞΗ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ


steve-o

Recommended Posts

Αυτά όταν τα έλεγα εγώ για αυτούς που περάσαν πανελλαδικές...

δεν εχω αντιρρηση να φαμε τα μουστακια μας

ΠΑΜΕ ΕΞΩ ΡΕ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ emranting

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση

καπου εκει ειναι και το αυγο του κολομβου που πρεπει να το σπασεις αν θες να φας ομελετα :P αλλοιως emno

emarright Οι άνθρωποι δεν είναι αιχμάλωτοι της μοίρας, αλλά απλώς αιχμάλωτοι τού δικού τους νου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Last Reply
Εδώ που είμαι έχω γνωρίσει και Ρουμάνους και Βούλγαρους και Σέρβους και... Αλβανούς γιατρούς που εύκολα βάζουν τα γυαλιά σε αρκετούς αποφοίτους του ΕΚΠΑ. 

Εννοείς πραγματικούς Ρουμάνους, Βουλγάρους, Σέρβους, Αλβανούς-όχι γόνους Ελλήνων μπαμπάδων με απωθημένο να κάνουν το βλαστάρι τους γιατρό... Κι εγώ έχω γνωρίσει στην Ελλάδα ειδικευόμενους αποφοίτους ρωσικών Παν/μίων που ήρθαν με άριστη θεωρητική κατάρτιση, αλλά και αρκετή πρακτική τριβή (περισσότερη απ'τη δική μας, θα ομολογήσω...) Και μάντεψε τι: Παρ'όλο που η ελληνική γλώσσα ήταν γι αυτά τα παιδιά ένα εμπόδιο, το ΔΙΚΑΤΣΑ το πέρασαν αμέσως και δε διαμαρτύρονται ότι υπάρχει για να τους καθυστερεί, ή ότι κόβει επίτηδες το 90% και άλλα αμίμητα που λένε οι δικοί μας ΔΙΚΑΤΣάδες για να δικαιολογηθούν στα σπίτια τους...

Σωστά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Alex77, δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να μας πιστέψουν... αλλά σε μεγάλο βαθμό δεν έχουν και άδικο. Έχω κι εγώ φρούτα συμφοιτητές που μετά γυρίζουν Ελλάδα (και χωρίς ΔΙΚΑΤΣΑ και έχοντας νύχτες Μόσχας μετά από 10-12 χρόνια στην Ιταλία) και όταν τους βλέπεις μετά νομίζεις ότι όλοι στην Ιταλία είναι τέτοιοι.

Όπως πάντα λέω... κοντά στα ξερά καίγονται και τα χλωρά... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.. κοντά στα ξερά καίγονται και τα χλωρά..

χαιρομαι που συμφωνειτε μαζι μας γιατι για να καουν τα χλωρα χρειαζεται μια ΜΕΓΑΛΗ ποσοτητα ξερων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τί έγινε; το γυρίσαμε στην φυτολογία; :blink::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα που βρίσκεσαι και υποφέρεις από τέτοια λειψυδρία;

Συγνώμη που είμαι πάλι emofftopic αλλά ήταν πιο δυνατό από εμένα που λέει και ο Prof.Wizard.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι είναι οι αδύναμοι χαραχτήρες (οι λεγόμενοι και emkwlosχαρατήρες). Ή το άλλο: Ιατρός εκ του προχείρου, που έχει τη μορφή του χοίρου...

Έχετε το νου σας γιατί η κακοήθειά μου είναι μεταστατική...

ΚΑΤΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ, emkafes (και μάλιστα φραπέδες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Εδώ που είμαι έχω γνωρίσει και Ρουμάνους και Βούλγαρους και Σέρβους και... Αλβανούς γιατρούς που εύκολα βάζουν τα γυαλιά σε αρκετούς αποφοίτους του ΕΚΠΑ." 

Εννοείς πραγματικούς Ρουμάνους, Βουλγάρους, Σέρβους, Αλβανούς-όχι γόνους Ελλήνων μπαμπάδων με απωθημένο να κάνουν το βλαστάρι τους γιατρό... Κι εγώ έχω γνωρίσει στην Ελλάδα ειδικευόμενους αποφοίτους ρωσικών Παν/μίων που ήρθαν με άριστη θεωρητική κατάρτιση, αλλά και αρκετή πρακτική τριβή (περισσότερη απ'τη δική μας, θα ομολογήσω...) Και μάντεψε τι: Παρ'όλο που η ελληνική γλώσσα ήταν γι αυτά τα παιδιά ένα εμπόδιο, το ΔΙΚΑΤΣΑ το πέρασαν αμέσως και δε διαμαρτύρονται ότι υπάρχει για να τους καθυστερεί, ή ότι κόβει επίτηδες το 90% και άλλα αμίμητα που λένε οι δικοί μας ΔΙΚΑΤΣάδες για να δικαιολογηθούν στα σπίτια τους...

Σωστά;

Πάρα πολύ σωστά

emarup Βλεπω παντως οτι λυσαμε το προβλημα της καταρτισης που μπρουν να προσφερουν αυτα τα πανεπιστημια. Θετικο αυτο...

Δεν νομίζω πως λύσαμε τίποτα...

Το επίπεδο μιας σχολής δεν μπορεί να κριθεί από τα επιτεύγματα των καλύτερων αποφοίτων της. Οι άνθρωποι που ανέφερα ήταν έξυπνοι, με μεράκι για δουλειά και καλοί κλινικοί γιατροί. Τέτοιοι άνθρωποι υπάρχουν σε όλες τις σχολές του κόσμου και μπορούν και πετυχαίνουν ανεξάρτητα από το επίπεδο της σχολής τους.

Μην προσπαθείς Alex να βγάλεις συμπεράσματα που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα... Το επίπεδο των σχολών αυτών καθώς και το τι αντιπροσωπεύει το πτυχίο τους αντικατοπτρίζεται πολύ καθαρά στους δικαστικούς αγώνες και τις δωροδοκίες των αποφοίτων τους.

Να κοιτάς πάντα σε ποιον επιτρέπει η κάθε σχολή να κουβαλά το πτυχίο της για να δεις αν είναι πραγματικά αξιόλογη και έχει επίπεδο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ΟΚ, μπορεις να συνεχισεις τα βουντου ωστε καποιος μεγαλοσχημος να "παει" απο λαθος δικατσα. Καποτε θα δικαιωθεις κι εσυ. Ελπιζω οχι μετα θανατον οπως οι περισσοτερες ιδιοφυιες.

Και μια που τ'αναφερατε , τις προαλλες εμαθα για εναν παπουλη που τον "εφαγε" ο αγροτικος. Αποφοιτος Ελληνικου πανεπιστημιου ηταν και καλυτερα να μην μπω σε λεπτομερειες. Ειναι να σου σηκωνεται η τριχα παντως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΗΠΟΥΡΙΚΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

Ναι άλλα καίγονται και χλωρά... αυτό δεν είναι σωστό.

να φροντισουν λοιπον τα χλωρα, μεσα και εξω απο τις σχολες τους, τα δικα τους ακαδημαικα συμφεροντα.

αντε να αγριεψουμε λιγο, δεν ειμαστε χορτοφαγοι

Laugh.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να σου σηκωθεί η τρίχα πάντως όσο δεν παίρνει κάνε μια βόλτα στο Π.Γ.Ν. Λειβαδειάς να δείς μια τριάδα Δικατσάδων.

Ο ένας,υιός φαρμακοβιομήχανου,απόφοιτος Τιμισοάρας,πάει για γυναικολογία,έχουνε γίνει πάμπολλες αναφορές λόγω επικινδυνότητας.Είναι επικίνδυνος λόγω άγνοιας.Υπάρχει ζήτημα αυτή τη στιγμή να ΄σταματήσει να εφημερεύει.Ότνα το δεις καταλαβαίνεις γιατί πρόκειται!Βέβαια δεν είναι καλό που τα γράφω όλα αυτά γιατί φωτογραφίζω άτομα και θα φάω καμία μήνυση.. :P καθότι τα άτομα αυτά είναι βιρτουόζοι της νομικής επιστήμης!!

Πάντως για τα αληθές του γεγονότος και τι έγινε εκεί μπορεί κάποιος να ρωτήσει φίλο του αγροτικό...

Όλα αυτά έχουνε αναφερθεί παλαιότερα.

Είναι γνωστό ότι τα προηγούμενα έτη είχε στηθεί μια βιομηχανία παραγωγής πτυχιούχων ιατρικής σε φτωχές χώρες.

Είναι γνωστό ότι το Δικατσά κατέχει τα σκύπτρα στον τομέα της εκπαίδευσης συναγωνίζοντας τις πολεοδομίες στη διαφθορά όσο τίποτε άλλο στην ελληνική εκπαίδευση.

Είναι γνωστό το ΜΕΣΟ (ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ)επίπεδο των αποφοίτων αυτών.Εαν γίνει σύγκριση περιστατικών μεταξύ αλλοδαπής και ημεδαπής στα αγροτικά ποίος έφαγε ποιόν θα γελάσουνε και οι πέτρες.

Είναι γνωστό ότι οι ντόπιοι απόφοιτοι σε αυτές τις χώρες μελετούσαν διότι δεν είχαν να πληρώσουν όπως τα μπουμπούκια της Ελλάδας.

Είναι γνωστό ότι τα αγγλόφωνα ήτανε ένα τρισάθλιο κόλπο πλουτισμό απατεώνων.

Τώρα εάν χρειάζεται να γράφουμε τα πολλάκις διαπιστωμένα επειδή κάποιοι ζούν στη ψευδαίσθηση ότι σπούδασαν σε προκοπής πανεπιστήμια,τι να πώ...

Ας απαντήσουν όμως στην γνωστή ερώτηση''Αφού θέλατε τόσο πολύ να γίνετε γιατροί και θέλατε να πάτε στο εξωτερικό για ποιό λόγο δεν πήγατε σε άλλες χώρες και πήγατε σε αυτές?''.'εχω φίλη που σπουδάζει Ολλανδία στο Μάαστριχτ,και άλλοι έχουνε σπουδάσει έξω.Γιατί όμως πήγατε κατά χιλιάδες σε αυτές τις χώρες?? :blink::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Και μια που τ'αναφερατε , τις προαλλες εμαθα για εναν παπουλη που τον "εφαγε" ο αγροτικος. Αποφοιτος Ελληνικου πανεπιστημιου ηταν και καλυτερα να μην μπω σε λεπτομερειες. Ειναι να σου σηκωνεται η τριχα παντως.

ΕΙΠΕ Ο ΓΑΊΔΑΡΟΣ ΤΟΝ ΠΕΤΕΙΝΟ ΚΕΦΑΛΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα που βρίσκεσαι και υποφέρεις από τέτοια λειψυδρία;

Συγνώμη που είμαι πάλι  emofftopic αλλά ήταν πιο δυνατό από εμένα που λέει και ο Prof.Wizard.

δε εχεις διαβασει που η αγαπημενη του Juliette τον φωναζει "βλαχοτεξανο"; B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@palaiologos,

πέρα απ'την πλάκα... μήπως θα έπρεπε να γίνει επώνυμη [μαζική] καταγγελία κατά του συγκεκριμένου ιατρού απ'τους συναδέλφους; Ακούγομαι πολύ φίδι κολωβό τώρα γιατί rule number 1 είναι μην την κάνεις σε συνάδελφο, αλλά άμα ο τύπος είναι σε τέτοιο βαθμό επικίνδυνος και έχει άδεια άσκησης επαγγέλματος δοσμένη με € τότε μαν είναι υποχρέωσή σας να τον σταματήσετε.

Αμή τι άλλο, θα δημιουργηθεί και προηγούμενο για να στηριχθεί η απαίτηση σας-μας για αδιάβλητες εξετάσεις ΔΙΚΑΤΣΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς η Ελλάδα δίνει πολύ εύκολα άδειες άσκησης αλλά τισ παίρνει πολύ δύσκολα.Ειδικά εάν μιλάμε για τλετοια βύσματα!

Άντε καμία περικοπή εφημεριών στην καλύτερη...

Και μια που μιλάμε για καταγγελία...ένα κλασσικό κόλπο παράτασης του αγροτικού και της ειδικότητας είναι οι αναρρωτικές άδειες..

Είναι μετ'αποδοχών και παρατείνουν την περίοδο που είσαι στο αγροτικό.

Επί πολλά έτη το κολπάκι αυτό γίνεται από πολλούς.

Φίλος μου πήγε σε αγροτικό στα Γιάννενα,έκλεισε σπίτι,πλήρωσε ενοίκιο και παίρνει τηλέφωνο τον προκάτοχο του αγροτικό να μάθει πως είναι στο χωριό,τι παίζει γενικά με κόσμο,φαρμακευτικούς και λοιπά,ο οποίος τον έβρισε γιατί του λέει''τώρα με πήρες τηλέφωνο,δε φεύγω τώρα,σε 3 μήνες,έίχε καταθέσει 3πλη αναρρωτική,μία εκ των διαγνώσεων παροξυσμκή υπερκοιλιακή ταχυκαρδία!!

Και ο φίλος μου 3 μήνες τσάμπα ενοίκιο!!και άνεργος!οπότε του κάνει καταγγελία και βρίσκουν στο νοσοκομείο ότι στη διάρκεια της αναρρωτικής του εφημέρευε κίολας κανονικά!!

Γίνεται ένας χαμός και τελικά η μοναδική κύρωση?....δε θα πληρωθεί ις εφημερίες που ήταν σε αναρρωτική..!!!

Και για την ιστορία,επειδή κάποιο εξαίσιο τέκνο του συστήματος ΔΙΚΑΤΣΑ ανέφερε για σήκωμα τρίχας,ο τύπος που αναφέρω απόφοιτος Φιλιππούπολης και ευρύτατα γνωστός στους αγροτικούς για τις πρωτοποριακές για τα σύγχρονα ιατρικά δεδομένα διαγνώσεις του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ΟΚ, μπορεις να συνεχισεις τα βουντου ωστε καποιος μεγαλοσχημος να "παει" απο λαθος δικατσα.

emkiss emkiss emkiss

Πού ξέρεις καμιά φορά. Μπορεί να δουλέψει.

Εδώ βαπτίζονται γιατροί άνθρωποι με λιγότερο μυαλό από το κουκλάκι...

:wacko::blink::blink::wacko:emermm

art_1996_VooDoo_Doll.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@palaiologos,

πέρα απ'την πλάκα... μήπως θα έπρεπε να γίνει επώνυμη [μαζική] καταγγελία κατά του συγκεκριμένου ιατρού απ'τους συναδέλφους;

Συμφωνώ!

Όμως για να γίνει κατι τέτοιο πρέπει να υπάρχουν οχι μόνο αποδείξεις ,αλλά και κάποιοι που να είναι πρόθυμοι να το κάνουν και να μη τους πιάνει ο ωχαδερφισμός-εγώ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα,είναι γιός βιομηχανου(και τι έγινε που είναι γιός βιομηχανου,έχει το δικαίωμα να "σκοτώνει" κόσμο;) και δεν θα γίνει τίποτα κτλ. κτλ.

Εσυ και όσοι ξέρετε το συγκεκριμένο άτομο, τι κάνετε;

Αν γίνει μαζική και φυσικά επώνυμη καταγγελία,σίγουρα θα υπάρξουν κυρώσεις και γιατί οχι, ίσως του πάρουν και την άδεια!

Σήμερα,ο συγκεκριμένος είναι επικίνδυνος για κάποιους άλλους,αύριο κάποιος άλλος θα είναι επικίνδυνος για τους δικούς μας ανθρώπους.

Πιστεύω τέτοιες περιπτώσεις,δεν πρέπει να τις αφήνουμε στην τύχη τους,με 1-2 αναφορές...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εδώ βαπτίζονται γιατροί άνθρωποι με λιγότερο μυαλό από το κουκλάκι...

Α καλο εεε?

Το οτι τη σημερον εργζονται στα νοσοκομεια μας γιατροι -"μαιμουδες", ειναι ντροπη για την Ελληνικη πολιτεια και το συστημα αξιων της Ελληνικης ιατρικης κοινοτητας.

Ομως, το οτι εσυ δεν νοεις να καταλαβεις οτι στα πανεπιστημια του εξωτερικου καποιοι Ελληνες εκαναν πολυ καλες σπουδες, καθως και το οτι παρακαλας να μπει η ζωη καποιου σε κινδυνο για να αποδειξεις το δικιο σου, αυτο ειναι καταντια δικη σου.

Σορυ, αλλα ετσι ειναι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.