Jump to content

ΕΝΑΡΞΗ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ


steve-o

Recommended Posts

Παρακαλούντε οι κύριοι εγχώριοι να κατέβουν απ'το καλάμι.

Ευχαριστώ!

(χαλαρώστε με την Έκθεση... είναι φαιδρό, όλοι ξέρουμε πως η έκθεση ήταν η ρουλέττα της εισαγωγής στο παλιό σύστημα)

Αν εξαιρέσει κανείς το γεγονός ότι βαθμολογήθηκα με 0,375 περισσότερο από τον αδερφό μου, που ήταν 3η δέσμη και του οποίου τις εκθέσεις θεωρώ πραγματικά κομψοτεχνήματα, πιστεύω ότι δεν υπήρχε καμία ρουλέτα στην έκθεση.

emeleosemeleosemeleos μην το σκίζουμε το θέμα, ένα καλογραμμένο κείμενο στις πανελλήνιες πάντα εξασφάλιζε έναν εξαιρετικό βαθμό ακόμα και στην έκθεση.

Άλλο το ζήτημα για το αν θα έπρεπε να κρίνεται από την έκθεση η είσοδος σε τεχνικές και μη θεωρητικές σχολές όπως η Ιατρική, εξάλλου κανείς ποτέ δεν απέδειξε ότι ένας άνθρωπος που δεν μπορεί να γράψει μια πρόταση δεν μπορεί να γίνει εξαιρετικός γιατρός...

:unsure: Όπως είπα και χτες, αν ξαναγύριζα 8 χρόνια πίσω, αμέσως μετά τα αποτελέσματα των πανελληνίων (με τα οποία πέρασα Ιατρική Αθήνας με την πρώτη φορά) θα έφευγα για Ρουμανία. Και λιγότερο θα μου κόστιζε να σπουδάσω, και καλύτερα θα πέρναγα, και μάλλον ειδικότητα θα έκανα εκεί (περνώντας και το ΔΙΚΑΤΣΑ εδώ πέρα για να βρίσκεται και για να δώσω και κατατακτήριες :P:P:P ). Και σιγά μην είχα κόμπλεξ για το επίπεδο των σπουδών μου για να απαντώ στους εγχώριους ή να γράφω στο dikatsa.info...

Ατυχώς, δεν έγιναν έτσι τα πράγματα. Το μόνο αντικειμενικό πλεονέκτημα -βάζω στην άκρη την ποιότητα σπουδών, διδασκόντων κλπ που είναι υποκειμενικά- που μου έδωσε η φοίτηση στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο είναι ότι τέλειωσα και πήρα άδεια άσκησης επαγγέλματος πιο γρήγορα. Πιστεύω ότι "Αξίζουμε περισσότερα!" όπως έλεγε το πολιτικό σύνθημα της ΔΑΠ στο παρελθόν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 136
  • Created
  • Last Reply
emarup Όχι ρε παιδάκι μου, αλλά μια και κάναμε τη μαλακία και κάτσαμε που κάτσαμε να φάμε το αγγούρι εδώ, ας προσπαθήσουμε να διασφαλίσουμε τη θέση μας και για τα ύστερα. Δεν είπαμε ότι θα τους κάψουμε τους υπόλοιπους (δεν το είπαμε; ακόμη;;;), αλλά σε ό,τι περισσέψει, δεν έχουμε πλόβρημα. Αυτά τα περί "οι πιο άξιοι" και "οι καλύτεροι γιατροί" άστα για πιο αναπτυγμένους. Μ'αυτούς που τα βάζεις, έτσι θα πράξεις. Όπως είπε και η ακατανόμαστη, à la guerre comme à la guerre. Άμα μπλέκεις με σκατά θα λερωθείς, δεν τη γλιτώνεις... Άμα τώρα είναι και κανένας καθαρούλης, κάπως θα τον βολέψουμε. Από κάπου όμως πρέπει να ξεκινήσει η δουλειά, αλλιώς θα πλακωνόμαστε εμείς με τα τραβέλια στη Συγγρού, οι δε τσούπρες με τα κορίτσια στη Φυλής (εκτός κι αν τα βολέψει ο Παλαιολόγος σε live show...)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι ρε παιδάκι μου, αλλά μια και κάναμε τη μαλακία και κάτσαμε που κάτσαμε να φάμε το αγγούρι εδώ, ας προσπαθήσουμε να διασφαλίσουμε τη θέση μας και για τα ύστερα. Δεν είπαμε ότι θα τους κάψουμε τους υπόλοιπους (δεν το είπαμε; ακόμη;;;), αλλά σε ό,τι περισσέψει, δεν έχουμε πλόβρημα. Αυτά τα περί "οι πιο άξιοι" και "οι καλύτεροι γιατροί" άστα για πιο αναπτυγμένους. Μ'αυτούς που τα βάζεις, έτσι θα πράξεις. Όπως είπε και η ακατανόμαστη, à la guerre comme à la guerre. Άμα μπλέκεις με σκατά θα λερωθείς, δεν τη γλιτώνεις...

Ρε παιδακι μου, αυτα πες στον υπουργο. Αυτο στειλε στις εφημεριδες. Αυτα πας στο τηλεοπτικο σποτακι που θα κανετε μεθαυριο. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!! Να σταματησουν τουλαχιστο τα περι ποιοτητας της ιατρικης περιθαλψης. Οχι τιποτ'αλλο, αλλα στο τελος την αξιολογηση των Ελληνικων Πανεπιστημιων θα την κανει η ΕΕ. Και να δεις γελιο που εχει να πεσει εκει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σου πω, πολύ ευαίσθητος μας βγήκες! Σταμάτησε ποτέ κανείς για κανένα? Δεν είδα ποτέ να έκανα κάτι σφάλμα και να σταμάτησε κάποιος να μου τη λέει! Κι αν έχει κανένας σε όσα λέει άδικο, πες: έχεις άδικο. Άμα κάτι ανεβαίνει 5% και πέφτει 95% τι θα κάνουμε, θα πούμε κοιτάχτε, ανέβηκε λίγο? Ψέμματα να πω? Υπάρχει το σύστημα (overlay, πιο γυαλιστερό δε γίνεται)!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτη τη περιοδο διαβαζω πολυ ξενη βιβλιογραφια, οποτε ειναι μαλλον λογικο που δεν καταλαβα. Ρε Παλαιολογε, για εξηγησε μου τι εννοει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και σιγά μην είχα κόμπλεξ για το επίπεδο των σπουδών μου για να απαντώ στους εγχώριους ή να γράφω στο dikatsa.info...

Εγω ομως, επειδη ειμαι κομπλεξικος, και καταγγελιες στους Ιατρικους Συλλογους θα κανω και στο δικαστηρια θα φτασω οσον αφορα συμπεριφορες του στυλ "θα τους απομονωσουμε κλπ". Ξερω πολυ καλα οτι τετοια νοοτροπια εχουν ελαχιστοι, δεν σημαινει ομως οτι θα περασει ετσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλο το ζήτημα για το αν θα έπρεπε να κρίνεται από την έκθεση η είσοδος σε τεχνικές και μη θεωρητικές σχολές όπως η Ιατρική, εξάλλου κανείς ποτέ δεν απέδειξε ότι ένας άνθρωπος που δεν μπορεί να γράψει μια πρόταση δεν μπορεί να γίνει εξαιρετικός γιατρός...

Αυτό δεν είναι σωστό. Είναι απλώς σχολικό επιχείρημα για να αποφύγεις να διαβάσεις π.χ. Ιστορία κλπ "φιλολογικά" μαθήματα και να δικαιολογηθείς.

Τις διαταραχές τής σκέψης τις ανιχνεύουμε στον γραπτό (και προφορικό) λόγο (πού αλλού!) Και την απουσία σκέψης στην αδυναμία διατύπωσης μιάς ίσιας πρότασης (κάπου κολυμπάνε στο φόrουμ κάτι ιστορικά διαμάντια!!)

Στην έκθεση αποτυπώνεται η ικανότητα τού μαθητή να σκέφτεται (βέβαια στην ελλάδα τα πάντα στραβώνουν και η έκθεση κατέληξε να είναι και πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων! υπάρχουν συγκεκριμένες φιλοσοφικές ιδέες που δεν γίνονται δεκτές, όσο καλογραμμένο και νά΄ναι το κείμενο.)

σημ.

η Ιατρική δεν ανήκει στις "θεωρητικές" επιστήμες αλλά ούτε ακριβώς στις θετικές. Και έχει και στοιχεία "τέχνης".

Η Ιατρική τέμνει όλες τις άλλες επιστήμες και δεν ανήκει σε καμμιά (κι αν είναι επιστήμη, στο κάτω κάτω)

Αυτη η Ιατρική είναι το κάτι άλλο... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω ομως, επειδη ειμαι κομπλεξικος, και καταγγελιες στους Ιατρικους Συλλογους θα κανω και στο δικαστηρια θα φτασω οσον αφορα συμπεριφορες του στυλ "θα τους απομονωσουμε κλπ". Ξερω πολυ καλα οτι τετοια νοοτροπια εχουν ελαχιστοι, δεν σημαινει ομως οτι θα περασει ετσι.

Μήπως να φέρεις και τα F16 να μας αναχαιτίσουν; Όταν εσύ λες καραγκιόζηδες, γελοίε, μαντάμ Σουσού και λοιπά κοσμητικά επίθετα προς συναδέλφους το περνάμε ντούκου. Τώρα ξαφνικά σκίζεις τα ρούχα σου ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ. Χαλαράααα :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οχι τιποτ'αλλο, αλλα στο τελος την αξιολογηση των Ελληνικων Πανεπιστημιων θα την κανει η ΕΕ. Και να δεις γελιο που εχει να πεσει εκει.

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΓΕΛΙΟ (ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ) ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΤΗΣ ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ,ΜΟΛΔΑΒΙΑΣ,ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΚΛΠ

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΤΕΙ:

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ(ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ PLAYBOY ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΥΛΗΣ)... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΥΛΑΚΗ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΑΠΟ ΧΏΡΕΣ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΜΠΛΟΚ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:) Ναι στις εξετασεις για ειδικοτητα

:) Ναι στην αξιολογηση των γιατρων

:) Ναι στο S/M

Θα περιμενε κανεις να θελετε να απομονωσετε εναν κακο συναδελφο απο οπου κι αν προερχεται.

Οσο για τα κοσμητικα με τα οποια εχω στολισει μερικους κατα καιρους, ασ'το νοτβαδ. Εχω ακουσει πολυ χειροτερα απο τους μισους εδω μεσα.

Θα μου πεις τωρα γιατι καθομαι και τα γραφω αυτα στο γκρικμεντς. Επειδη δεν μπορω να βρω ουτε εναν να μου τα πει καταμουτρα τις ανοησιες που διαβαζω εδω. Μα ουτε ΕΝΑΝ βρε παιδι μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε νομίζω να είναι εκεί το πρόβλημα. Έλα στην επόμενη συνάντηση του Συλλόγου Αποφοίτων ή αύριο το μεσημέρι, στις 14.00, που θα υπογράφεται το υπόμνημα για να τα ακούσεις και από κοντά.

Όμως επαναλαμβάνω, επειδή ακούγεται και στο dikatsa.info/forum ότι θα μας καταγγείλετε για ρατσισμό, πρώτα θα πρέπει να βεβαιωθείτε ότι έχουμε άδικο και ότι δεν είναι σαβούρα το 90% των Ελλήνων Ρουμανίας/ Βουλγαρίας/ Γιουγκοσλαβίας και μετά να κατηγορήσετε οποιονδήποτε. Επίσης, εσύ ως nickname δεν μπορείς να πας στο δικαστήριο, πρέπει να πας ως φυσικό πρόσωπο και θα πρέπει να βρεις κάποιον να σε κατηγορήσει ονομαστικά. Και εδώ, Alex, δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο. Μπορεί να προσβάλλουν τον Alex, αλλά τον Αλέξανδρο Τάδε δεν τον έχουν βάλει στο στόμα τους.

Επομένως, και επειδή φαίνεσαι έξυπνος άνθρωπος, αναλογίσου κάτι. Μήπως κακώς προσωποποιείς τις κατηγορίες που ακούς; Απευθύνονται σε αυτό που αντιπροσωπεύεις και υπεραμύνεσαι. Γιατί όμως το υπεραμύνεσαι; Οι περισσότεροι γνωστοί μου που ήρθαν από πάνω και άξιζαν 2 πράγματα, έλεγαν ΑΚΡΙΒΩΣ Ο,ΤΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ. Ότι η πλειονότητα είναι σαβούρα.

Αυτό νομίζω ότι πρέπει ΚΙ ΕΣΥ και οποιοσδήποτε αξίζει 2 πράγματα, να το κατακρίνει με ΑΚΡΙΒΩΣ τον ίδιο τρόπο. Γιατί αλλιώς τι καταφέρνεις; Καίγεσαι με τα ξερά...

Εντελώς φιλικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάπου το έχω ξαναγράψει. Ότι όσοι είναι υπέρ των εξετάσεων για την ειδικότητα σημαίνει ότι διαγράφουμε οι των ελληνικών πανεπιστημίων όλους τους κόπους και την αναγνώριση αυτών (δηλαδή την επιτυχία στις πανελλήνιες και την επιτυχία στο πτυχίο) και ξαναμπαίνουμε να διαγωνιστούμε με παιδιά ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΙ και "κερδίσαμε". Για ποιο λόγο (διαβάσματος θες τύχης θες) είναι αδιάφορο πια.

Πού είναι το ρατσιστικό σε αυτό; Απλά δεν ανεχόμαστε πια να κάνουν οι του ΔΙΚΑΤΣΑ διάφορες νομικίστικες απατεωνιές χωρίς να αντιδράμε. Και ξαφνικά γίναμε ρατσιστές :blink:

Και ποιός δεν στα έχει πει αυτά κατάμουτρα; Έχει ρωτήσει κανέναν...τί γνώμη έχεις για τις σπουδές στην Ρουμανία και σου έχει πει είναι εξαιρετικές; Δεν νομίζω. Απλά δεν αρχίζουν στα ξαφνικά να ωρύονται ααα εσύ εισαι ΔΙΚΑΤΣΑΣ άρα μακριά. Πίστεψε με ανοιξε μια κουβέντα τώρα που θα πας στην ειδικότητα και όλοι θα στα πουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να ερθω σε συναντηση του συλλογου το σκεφτομαι. Νομιζω οτι οντως θα ηταν εποικοδομητικη μια συζητηση για το μελλον της ιατρικης στην Ελλαδα, οπου θα αντιπροσωπευονται ολοι οι ενδιαφερομενοι. Περιμενω (κι εγω και αλλοι) να δω ποιες ειναι οι θεσεις του συλλογου -περαν της παγιας για εξετασεις για ειδικοτητα- και το ακριβες αντικειμενο που θα τον απασχολησει -περαν των δικαστικων μετρων εναντια σε επιτυχοντες σε εξετασεις του Δικατσα. Αυτα δε που διαβαζω περι απομονωσης των πτυχιουχων εξωτερικου απο ενεργα μελη του συλλογου, δεν καθολου ενθαρρυντικα. Κι εδω να δεις "χλωρα" που καιγονται.

Το τι δε αντιπροσωπευω, φαινεται απο τη θεση μου για τις εξετασεις ειδικοτητας και αξιολογηση των γιατρων. Δεν θα απολογηθω για συμφοιτητες μου που δεν ξερουν που παν τα 4. Οπως ουτε κι εσυ Ηλια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάπου το έχω ξαναγράψει. Ότι όσοι είναι υπέρ των εξετάσεων για την ειδικότητα  σημαίνει ότι διαγράφουμε οι των ελληνικών πανεπιστημίων όλους τους κόπους και την αναγνώριση αυτών (δηλαδή την επιτυχία στις πανελλήνιες και την επιτυχία στο πτυχίο) και ξαναμπαίνουμε να διαγωνιστούμε με παιδιά ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΙ και "κερδίσαμε". Για ποιο λόγο (διαβάσματος θες τύχης θες) είναι αδιάφορο πια.

Προς μεγάλη μου έκπληξη εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου και θα συμφωνήσω με τον Alex.

Άλλο ο διαγωνισμός για είσοδο στο πανεπιστήμιο και άλλο αυτός για την ειδικότητα.

Στόχος του κράτους είναι να πάρει τους καλύτερους υποψηφίους για κάθε θέση.

Δεν σημαίνει επειδή πέρασες πανελλήνιες πριν από 6-9 χρόνια πως, όταν πάρεις πτυχίο, θα είσαι καλύτερος/η από όλους όσους σπούδασαν έξω.

Μπορεί κάποιος να πήγε Αγγλία / ΗΠΑ για Ιατρική (βέβαια θα μου πεις γιατί να γυρίσει πίσω...). Μπορεί να πήγε Ρουμανοβουλαγαρίες και να ήταν έντιμος και να έκανε καλές σπουδές. (σπάνιο, μα συμβαίνει...)

Δεν ξέρεις στα σίγουρα τι αξίζει ο καθένας μέχρι να το αποδείξει. Είναι οι εξετάσεις ο πιο δίκαιος τρόπος? Μάλλον όχι. Θέλει συνέντευξη, θέλει προσομοίωση πάνω στον ασθενή κτλ. Στην Ελλάδα όμως οι εξετάσεις μπορούν να αποτελέσουν ένα αρκετά αξιόπιστο αντικειμενικό κριτήριο, όπως αποτελούν αλλωστε και οι Πανελλήνιες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθόλου δεν διαφωνώ με όσα γράφεις. Θα σου θυμίσω όμως ότι στην Ελλάδα οι θέσεις των ειδικευομένων δεν θεωρούνται αμιγώς και απλά θέσεις εργασίας αλλά και θέσεις ιατρικής εκπαίδευσης. Ένας γιατρός στην Ελλάδα μόνο με το πτυχίο δεν μπορεί να ασκήσει ιατρική. Ως τέτοιες λοιπόν θέσεις, οι θέσεις ειδικότητας έχουν προκαθορισθεί (σε ένα φανταστικό μοντέλο βέβαια) αρχικά για τους πτυχιούχους που το ίδιο το κράτος είχε την δυνατότητα να βγάλει και που τους επέλεξε (καλώς ή κακώς) με το σύστημα των πανελληνίων.

Αλλά να σου πω κάτι; Κι εσύ κι εγώ κι ο Άλεξ ξέρουμε ότι αυτά είναι βλακείες και αν και στην έκθεση δεν ήμουν καλή αλλά μπορώ να σου γεμίσω 10 σελίδες με επιχειρήματα γιατί πρέπει να μπω στην ειδικότητα με την απόκτηση του πτυχίου μου. Αλλά δεν το ζητάω...καταλαβαίνεις ποια είναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά αρχικά ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ που έχω (προσωπικά τουλάχιστον) με τους δικατσάδες;;;; ΄

Όπως εγώ αναγνωρίζω ότι το ΠΡΟΒΛΗΜΑ υπάρχει, η ΑΠΑΡΧΗ του προβλήματος είναι οι του εξωτερικού, και ζητάω μια δίκαιη λύση.

Οι του ΔΙΚΑΤΣΑ όχι μόνο δεν δέχονται ότι υπάρχει το πρόβλημα, ότι η δικιά τους είσοδος σε αυτό το σύστημα ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (πτυχίο-ειδικότητα) το έχει δημιουργήσει , με κατηγορούν ως ρατσίστρια όταν τους το επισημαίνω και κοιτάνε με πλάγιους τρόπους να περάσουν μπροστά μου. Εε σε αυτό αντιδράμε. Παράλογο;

Ααα να πω και κάτι άλλο. Αφού έφυγαν και έφυγαν γιατί δεν έμειναν εκεί να τελειώσουν και την ειδικότητα; Τώρα που τρώνε τα χρόνια τους στο ΔΙΚΑΤΣΑ και τις αναμονές καλύτερα είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαίρομαι που συμφωνούμε...

Και εγώ σε πολλά ποστ έχω επισημάνει την αδικία που συντελείται με το υπάρχον σύστημα από τα παιδιά που «σπούδασαν» έξω εις βάρος αυτών που μπήκαν με πανελλήνιες στις εγχώριες Ιατρικές.

Το να επισημαίνεις αυτήν την αδικία και να προτείνεις δίκαια μέτρα για την επίλυση της δεν είναι ρατσισμός.

Ρατσισμός είναι το να πιστεύει κανείς πως πρέπει να «πριμοδοτούνται» οι εγχώριοι απόφοιτοι. Δεν βλέπω κανέναν λόγο να έχει πλεονέκτημα κάποιος που τελείωσε την σχολή με την φιλοσοφία του «αφού μπήκα θα βγω». Είτε μας αρέσει είτε όχι δικαίωμα στην ειδίκευση πρέπει να έχουν όλοι όσοι αξίζουν.

Και όπως έχω πει και αλλού απόψεις του τύπου «αύξηση των θέσεων ειδικότητας ώστε να βολευτούνε όλοι» είναι ακόμη χειρότερες από το υπάρχον σύστημα αφού υποβαθμίζουν την εκπαίδευση των ειδικευόμενων χωρίς να επιλύουν το πρόβλημα των ανάξιων αποφοίτων ξένων σχολών που πλημμυρίζουν το Ελληνικό σύστημα υγείας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι εξετάσεις για ειδικότητα είναι η μόνη δραστική λύση σε μια αδιέξοδη κατάσταση που έχει χρονίσει, σαπίσει και βρωμάει από παντού... μπλιαχχχ

Το απόστημα χρειάζεται νυστέρι και γρήγορα. Αλλοιώς... θάνατος emexetaseis

emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήμουν και είμαι υπερ των εξετάσεων για ειδικότητα. έχω εμπιστοσύνη στις ικανότητες μου. Αντιθέτως δεν έχω ΚΑΜΙΑ εμπιστοσύνη στη σαπίλα του συστήματος και την διαβλητότητα του. Δεν είναι διαβλητό απλά, σουρωτήρι ταιριάζει καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.