Jump to content

Παιδικοί φόβοι...!


Mariza

Recommended Posts

Φοβόμουν... το βράδυ την ώρα που κοιμόμασταν, μην απαγάγουν τον αδερφό μου εξωγήινοι... :blink:

Βέβαια....ο ίδιος είχε φροντίσει να με φοβίσει με αυτή την ιστορία...δεν το σκέφτηκα μόνη μου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Last Reply

Φοβόμου,και ακόμα δηλαδή, κοιτάζοντας στον καθρέφτη του μπάνιου πως θα εμφανιστεί κάποιος απότομα στο παράθυρο πίσω μου!Έτσι πάντα έκλεινα το πορτάκι!Μάλλον ο φόβος θα φύγει όταν αλλάξω σπίτι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...
Εγώ από μικρή φοβόμουν τα .... Τρίκαλα, γιατί όταν η γιαγιά μου ήθελε να μας φοβερίσει για να φάμε το φαγητό μας έλεγε ότι θα μας έπερνε ένας (ο κλασσικός ανάπηρος- φόβητρο για τα παιδάκια σε κάθε χωριό)- ο Σεργιάννης (παρατσούκλι), θα μας πέταγε σε ένα λάκκο και θα μας πουλούσε σε ένα σκλαβοπάζαρο στα Τρίκαλα, τόπος μακρινός και εξωτικός σε σχέση με την Αταλάντη για την εποχή των κάρρων και των μουλαριών. :rolleyes:

Επίσης φοβήθηκα πολύ με την αδερφή μου μκια μέρα που ήμουν 7 χρονών και γινόταν η κηδεία μίας εξαδέρφης μας και του πατέρα της (τροχαίο, τι αλλο;) που μας άφησαν μόνες στο σπίτι και είχε έναν διαβολεμένο καιρό και σφύριζε ο άνεμος και χτυπάγανε τα τζάμια και οι πόρτες, είχαμε και την οδύνη μας και η Λίνα που ήταν 5, αλλά και εγώ κλαίγαμε σπαραχτικά και δυνατά. :(

Hi Vasso!!! Εδώ Σεργιάννης!!! Θα ήθελα σε παρακαλώ περαιτέρω πληροφορίες για το πως προέκυψε το παραμύθι με τον Σεργιάννη σε ρόλο μπαμπούλα! Ψάχνω την προέλευση τησ οικογενείας μου και υπάρχουν αναφορές για τα Τρίκαλα και πιο συγκεκριμένα για την Ελάτη Τρικάλων. Μπορείς να επικοινωνήσεις στο hellequine@yahoo.com

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για την Τυρνα λες μωρε??Χαχα...εγω που μαι απο αυτα τα μερη δεν εχω ακουσει τπτ απολυτως...ακου κει να δυσφημουν τα 3καλα!!!Ντροπη και ονειδος και αισχος!!!! :anavwfwties::P Οτι πληροφορια θες για 3καλα και Τυρνα εδω ειμαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ φοβόμουν, το μικρό κόκκινο φωτάκι της τηλεόρασης στο σκοτάδι.... Πάντα ανατρίχιαζα όταν το έβλεπα και άναβα τα φώτα... emfear

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...φοβόμουν ότι κάποιος προσπαθεί να με δηλητηριάσει... σε ηλικία 7-8 ετών... έτσι έβαζα πρώτα τους άλλους να τρώνε... Μόνο μια φορά μου έδωσαν κάτι φιστίκια και μου έτρεχαν τα σάλια ...αλλά κανένας δεν ήθελε να φάει... ε... δεν κρατήθηκα..τα έφαγα και μετά περίμενα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΑΥΤΟΝ:

http://www.youtube.com/watch?v=UjgHbRrnjhU

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΖΩΝΤΑΝΕΨΟΥΝ ΟΙ ΓΑΡΙΔΕΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Όταν ήμουν μικρή έτρωγα τα νύχια μου μανιωδώς. Οπότε η μάνα μου για να μου το κόψει, μου είπε πως αν συνέχιζα να τα τρώω, θα φύτρωναν στο στομάχι μου! Ε, από εκείνη τη μέρα και μετά, κοιμόμουν και ξύπναγα με την ίδια εφιαλτική σκέψη: πως θα φύτρωνε "νυχιά" στο στομάχι μου! emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Εγώ φοβόμουν αυτόν!!! (και -μεταξύ μας- δε μπορώ να πω ότι και τώρα ακόμη με αφήνει αδιάφορη... :unsure: )

http://www.youtube.com/watch?v=wVcS831hpOk&feature=related

The Groke (original Swedish name Mårran and Finnish name Mörkö. Also known in Estonia as Urr, in Norway as Hufsa, in Japan and Poland as Buka, in Iceland as Morrinn, in France as La Courabou, in Russia and Germany as Morra, in Spain as La Bu, in Mexico as La Coca) is a fictional character in the Moomin world created by Tove Jansson. She appears as a ghostlike hill-shaped body with two cold staring eyes and a wide row of white shiny teeth. In the book Who Will Comfort Toffle?, it is mentioned that she has a tail, but it has never been seen. Wherever she stands, the ground below her freezes and plants and grass die. She leaves a trace of ice and snow when she walks the ground. Anything she touches will freeze and on one instance she froze a camp fire by sitting down on it. She seeks friendship and warmth, but she is declined by everyone and everything, leaving her in her cold cavern on top of the Lonely Mountains. On one occasion in a comic, however, she was hailed as a hero when she, in her constant search for warmth, extinguished a forest wildfire by sitting on it.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.