Jump to content

Εξεταστική Ιατρικών Ειδικοτήτων (Πρόγραμμα & Αποτελέσματα)


Recommended Posts

Σε μας πάντως θέλανε και το βιογραφικό μας εις τριπλούν,μια φωτοτυπία δλδ για κάθε μέλος της επιτροπής στα προφορικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, ξενος said:

Σε μας πάντως θέλανε και το βιογραφικό μας εις τριπλούν,μια φωτοτυπία δλδ για κάθε μέλος της επιτροπής στα προφορικά.

Και πού το ήξερες να τα έχεις μαζί; Το χαρτάκι και ταυτότητα μαζί. Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχαμε ήδη ενημερωθεί από τις προηγούμενες φουρνιές που είχαν δώσει μιας και αυτό δεν είναι ακριβώς το καινούργιο,αλλά εδώ και αρκετό καιρό τα θέλανε αυτά ( μιλάω για την δική μου ειδικότητα συνάδελφε,προφανώς δεν ισχύουν τα ίδια σε όλες τις ειδικότητες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι ορίστηκε η 1/6 ως καταληκτική ημερομηνία για υποβολή αίτησης για την εξεταστική ιουνιου. Η σχετική ανακοίνωση ειναι στο site του πανελλήνιου συλλόγου. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι μόνο αυτό... Δείτε τα νέα δικαιολογητικά και το νέο τρόπο υποβολής τους:

https://www.pis.gr/%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC.N_N0000000100_N0000002114_N0000002182_N0000002189

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι είχαν πει οτι πλεον θα γινεται ηλεκτρονικά η αίτηση. Και το ιδιο εγινε και τον Μάρτιο νομιζω οταν τα δικαιολογητικά μεταφέρθηκαν απο νομαρχίες στον σύλλογο 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 ώρες πριν, drA said:

Δεν είναι μόνο αυτό... Δείτε τα νέα δικαιολογητικά και το νέο τρόπο υποβολής τους:

https://www.pis.gr/%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC.N_N0000000100_N0000002114_N0000002182_N0000002189

Δηλαδή όλα τα πιστοποιητικά που έχουμε πάρει ως τώρα και δεν έχουν κάποιες από τις λεπτομέριες όπως ζητάνε τώρα, είναι άχρηστα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

14 ώρες πριν, K.T.@.R. said:

Δηλαδή όλα τα πιστοποιητικά που έχουμε πάρει ως τώρα και δεν έχουν κάποιες από τις λεπτομέριες όπως ζητάνε τώρα, είναι άχρηστα?

Μαλλον..........

Τροποποιήθηκε από drA
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

19 ώρες πριν, drA said:

Μαλλον..........

Μίλησα σήμερα με τον Πανελλήνιο Ιατρικό Σύλλογο.

Δυστυχώς μου είπαν αυτό που φοβόμουν. Και τους ρώτησα πώς γίνεται να μας ζητάτε τέτοιο πράγμα μετά από τόσο καιρό που έχουμε πάρει τα πιστοποιητικά. Η απάντηση τους ήταν ένα απλό: Δυστυχώς... Ελλάδα 2019

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωστός μου είχε σήμερα τηλεφωνική επικοινωνία με τον ΠΙΣ. Σας μεταφέρω ακριβώς ότι ειπώθηκε. Όσοι έχουν δώσει και έχουν κοπεί μια φορά δεν χρειάζεται να προσκομίσουν τα έγγραφα ξανά. Αρκεί μια ηλεκτρονική αίτηση επισυνάπτοντας την υπεύθυνη δήλωση 2ης η 3ης φοράς και την απόδειξη πληρωμής του παραβόλου αξίας 30 ευρώ. 

Οσοι όμως έχετε βεβαιώσεις ειδικότητας αλλά δεν τα είχατε προσκομίσει για εξέταση και θα συμμετέχετε για πρώτη φορά ναι πρέπει να ελέγξετε τα πιστοποιητικά σας και αν κάτι δεν συμφωνεί με τις νέες οδηγίες θα πρέπει να τα κάνετε ξανά. 

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχετικά με την εξέταση Ιουνίου επίσης ξέχασα να πω ότι οι εξετάσεις θα αρχίσουν μετά τις 20.06 όπως είπε ο ΠΙΣ και μαλισυα γνωρίζουν μερικές ημερομηνίες για μερικές ειδικότητες. 

Παιδια ξέρεις κάποιος από εσάς μήπως η έχετε κάποια πληροφορία σχετικά την εξέταση Ιουνίου ; Δηλαδή θα είναι όπως και τώρα η πάμε για δυο εξεταστικά κέντρα μόνο; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν "γνωρίζουν μερικές ημερομηνίες για μερικές ειδικότητες"... τις ημερομηνίες αυτές τις γνωρίζουν για τις εξετασεις με έδρα την Αθήνα; Θα βγάλουν ανακοινώσεις για όλες τις έδρες ανά την Ελλάδα;  Ή τελικά θα είναι μόνο 2 τα εξεταστικά κέντρα;

Με τη μορφή που παίρνει το σύστημα φαίνεται ότι πάει ολοταχώς προς πανελλήνιες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλ μεχρι να βγει αυτη η κοινη υπουργικη αποφαση θα πηγαινουμε ρωτωντας καθε φορα για το αν θα ειναι οι εξετασεις με το ισχυον συστημα η με το "καινουργιο" ? Καλοκαιρι ερχεται, εθνικες εκλογες μετα, δεν βλεπω να οριστικοποιειται κατι. Εκτος και αν πιεζουν καποιοι για αλλους λογους και σκασει ξαφνικα .Τι να πω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αύριο μέχρι το μεσημέρι θα έχουν ανακοινωθεί. Για ποια πόλη και για ποια ειδικότητα ενδιαφέρεσαι ; Γνωρίζω μερικές ημερομηνίες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

42 λεπτά πριν, blackdoc said:

Αύριο μέχρι το μεσημέρι θα έχουν ανακοινωθεί. Για ποια πόλη και για ποια ειδικότητα ενδιαφέρεσαι ; Γνωρίζω μερικές ημερομηνίες

Σε 1-2 μέρες μου είπαν εμένα σήμερα... Μήπως γνωρίζεις για Παθολογία Αθήνα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 13/5/2019 at 7:35 ΜΜ, El md said:

Συνάδελφοι ορίστηκε η 1/6 ως καταληκτική ημερομηνία για υποβολή αίτησης για την εξεταστική ιουνιου. Η σχετική ανακοίνωση ειναι στο site του πανελλήνιου συλλόγου. 

Καλησπέρα,

Ψάχνω τις ανακοινώσεις στο σάιτ του ΠΙΣ, αλλά δεν μου εμφανίζεται καμία μετά τις 31/3/2019 (εδώ βλέπω). Πού τις βλέπετε εσείς; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 λεπτά πριν, 3leni said:

Καλησπέρα,

Ψάχνω τις ανακοινώσεις στο σάιτ του ΠΙΣ, αλλά δεν μου εμφανίζεται καμία μετά τις 31/3/2019 (εδώ βλέπω). Πού τις βλέπετε εσείς; 

Δες στο link που εδωσες επάνω δεξιά, στο "Γενικά". https://www.pis.gr/Γενικά

Έχουν βγάλει τους επιτυχόντες Απριλίου στη Διαγεια; Νομίζω ούτε αυτό δεν έχει γίνει ακόμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.