Jump to content

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ - ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΩΝ


Recommended Posts

Μύριαμ μα δεν σου κάνει εντύπωση ένα πράγμα; Ασε τις ψήφους, καλά έκανες και τους ψήφισες.

Απλά σκέψου το παρακάτω:

Ότι ο πρεσβύτης Γλέζος, (προσωπικά δεν τον έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση) που τόλμησε να ξεστομίσει μια λογική κουβέντα,

έπεσαν να τον φάνε όχι μόνο οι ανίκανοι της Κουμουνδούρου αλλά και οι ...δεξιοι; Οι πάντες!

Επίσης το Μνημόνιο ΙΙΙ έρχεται και το ξέρουν όλοι οι "έξω":

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=379220&catid=13

Οπότε τότε θα δούμε και το σενάριο της Μεγάλης Συγκυβέρνησης...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 19,1k
  • Created
  • Last Reply

Βιάζεται ο Γλέζος......η πολιτική θέλει διπλωματία και υπομονή! Θα δούμε αν η συμφωνία είναι επωφελής για την ελληνική οικονομία με τον καιρό.Κερδίζουμε χρόνο,για την ώρα!

Μνημόνιο-3 έρχεται γιατί? Γιατί το λέει το newsit και οι ξένοι??? Ελα τώρα,ας μη γελοιοποιούμε την τραγική κατάσταση που βρισκόμαστε ως χώρα!

Δε θα έρθει Μνημόνιο-3 ΑΛΛΑ ΔΡΑΧΜΗ.....ΑΝ ΤΕΛΙΚΆ,ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗ ΜΆΧΗ ΤΟΥ ΕΥΡΩ,φίλε μου! emrose

ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ........

Δε με συμφέρει τέτοια εξέλιξη αλλά την προτιμώ για το υπόλοιπο της ζωής μου στη χώρα αυτή..... emshowoff

Θα ψηφίσω ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΥΡΩ αν μου ζητηθεί στο μέλλον η γνώμη και η ψήφος μου! empimp

ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ,Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΑΣ...........Η ΚΟΡΟ'Ι'ΔΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩ,ΕΙΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.......ΑΛΛΙΩΣ,ΘΑ ΠΕΣΕΙ!

 

ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩ........ΑΝ ΤΟΛΜΑ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

 

Βιάζεται......η πολιτική θέλει διπλωματία και υπομονή! Θα δούμε αν η συμφωνία είναι επωφελής για την ελληνική οικονομία με τον καιρό.Κερδίζουμε χρόνο.

 

Μνημόνιο 3 έρχεται γιατί? Γιατί το λέει το newsit και οι ξένοι??? Ελα τώρα,μη γελοιοποιούμε την τραγική κατάσυταση που βρισκόμαστε ως χώρα!

 

Δε θα έρθει μνημόνιο 3 ΑΛΛΑ ΔΡΑΧΜΗ.....ΑΝ ΤΕΛΙΚΆ,ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗ ΜΆΧΗ ΤΟΥ ΕΥΡΩ,φίλε μου!

 

ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ........Δε με συμφέρει τέτοια εξέλιξη αλλά την προτιμώ για το υπόλοιπο της ζωής μου στη χώρα αυτή.....

 

Θα ψηφίσω ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΥΡΩ αν μου ζητηθεί στο μέλλον η γνώμη και η ψήφος μου!

Μαρία έρχεται γιατί... έρχεται, γιατί το θέλουν οι "έξω" γιατί έτσι ήταν συμφωνημένο από την εποχή των σαμαροβενιζέλων. Οι οποίοι δεν θα μπορούσαν να το σηκώσουν και γι' αυτό ανέλαβε η αριστερή "παρένθεση". Νομίζεις ότι αν πραγματικά ήθελαν οι "εξω", θα άφηναν τον Σαμαρά να τρέχει και να μην μπορεί να μαζέψει τους 180; Καταλαβαίνω ότι ο καθένας βλέπει αυτά που θέλει να δει, οκ, αλλά ας έχουμε μια πιο σφαιρική εικόνα.

Και όλα αυτά χωρίς να υπολογίζουμε κάποιο εξαιρετικά δυσάρεστο απρόοπτο, ε;

 

Επίσης να σε πληροφορήσω ότι επι Γερμανικής Κατοχής οι φυλλάδες της εποχής σύστηναν "Υπομονή" αλλά άνθρωποι σαν τον Γλέζο

ήταν κάπως... ανυπομονοι για λευτεριά.

 

Και σκέψου απλά τί "αντιπολίτευση" έχεις... ΚΚΕ και Χρυσά Αυγά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξεχνάς την απόγνωση και την αγανάκτηση του κόσμου......Δε νομίζω πως πρόκειται να ανεχθούν βουλευτές (π.χ. ΑΝ.ΕΛ.) τρίτο μνημόνιο!

Πριν από λίγα λεπτά,στο Κontra channel,ειπώθηκε με σαφήνεια:"οι ΑΝ.ΕΛ.δεν πρόκειται να ψηφίσουν άλλο μνημόνιο!Με τα μνημόνια,τελειώσαμε!"

Υπάρχει κίνημα "εκτός ευρώ" που έχει πάρει κεφάλι και το....φοβούνται οι πάντες!!!!

Δεν τα μετράς τα πράγματα καλά,λυπάμαι,αλλά δικαιολογείσαι γιατί έχεις κάνει τους υπολογισμούς σου με βάση τα μέχρι σήμερα διαδραματισθέντα!!!

Οποιος δεν έχει να χάσει τίποτε άλλο πια,λειτουργεί σαν καμικάζι! Είναι κινούμενη βόμβα! Μας φοβούνται και καλά κάνουν!!!

Επίσης να σε πληροφορήσω ότι επι Γερμανικής Κατοχής οι φυλλάδες της εποχής σύστηναν "Υπομονή" αλλά άνθρωποι σαν τον Γλέζο

ήταν κάπως... ανυπομονοι για λευτεριά.

Κατανοώ την καλή σου πρόθεση να συγκρίνεις τη μία δουλεία με την άλλη.....όμως,είναι ασύγκριτα μέρη!

Το ένα αφορά την άμεση στέρηση ελευθερίας στην οποία,ο πολίτης και ο λαός απαντά άμεσα,ακαριαία με πόλεμο κι ένοπλη αντίσταση!

Το άλλο αφορά την έμμεση στέρηση δημοκρατίας και λα'ι'ικής κυριαρχίας μέσα από την επιβολή φασίζουσων πολιτικών της αγοράς που κυριαρχούν παγκοσμίως!

Εδώ,η αντίσταση πρέπει να είναι συνεχής,διαρκής,με παρόμοια όπλα διπλωματίας,εκβιασμού και μαρτυρίου της σταγόνας.....ο πόλεμος,τώρα άρχισε,Φιδοπιάστη!

Μέχρι τώρα,κοιτούσαμε........και κλαίγαμε τη μοίρα μας!

Βρισκόμασταν κάτω από το κράτος του "ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ".......ΑΥΤΟ,ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ....................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαρία δεν ελπίζω στους βουλευτάδες. Η βουλευτική αποζημίωση των 8000+ ειναι πολύ γλυκειά και οι περισσότεροι ούτε στον ύπνο τους δεν θα τα έβλεπαν έξω. Χώρια τα "κάτω απο το τραπέζι" και τα υπουργιλίκια. Ακόμα και αν κάποιοι τίμιοι την "κάνουν", το όποιο κενό θα υπερπληρωθεί από την μνημονιακή "αντιπολίτευση", το έγραψα και πριν.

Στο λαό, ναι. Εκεί συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι τώρα,κοιτούσαμε........και κλαίγαμε τη μοίρα μας!

Βρισκόμασταν κάτω από το κράτος του "ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ".......ΑΥΤΟ,ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ....................

Να μην στο χαλάσω αλλά...

http://www.bloomberg.com/news/videos/2015-02-24/are-greece-s-proposed-reforms-too-soft-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαρία δεν ελπίζω στους βουλευτάδες. Η βουλευτική αποζημίωση των 8000+ ειναι πολύ γλυκειά και οι περισσότεροι ούτε στον ύπνο τους δεν θα τα έβλεπαν έξω. Χώρια τα "κάτω απο το τραπέζι" και τα υπουργιλίκια. Ακόμα και αν κάποιοι τίμιοι την "κάνουν", το όποιο κενό θα υπερπληρωθεί από την μνημονιακή "αντιπολίτευση", το έγραψα και πριν.

Στο λαό, ναι. Εκεί συμφωνώ μαζί σου.

Πάντα ο λαός έχει τον τελευταίο λόγο......και αποδίδει δικαιοσύνη αργά ή γρήγορα!

Η πίεση που θα ασκηθεί από τον εξαθλιωμένο κόσμο από δω και πέρα,και ειδικά στο ΣΥΡΙΖΑ που έδωσε ελπίδες,ΔΕ θα τους αφήσει να ανασάνουν!

Οταν ο ελληνικός λαός συναντήσει τους ισπανούς και τους πορτογάλους,σε λίγους μήνες,θα δω το χιουμοράκι των γερμανών ποιούς θα πρωτο-συμπεριλάβει.........Περίμενε να δεις.....τα καλά έρχονται σε λίγους μήνες!

Και μην ξεχνάμε τον ιταλό (που ντύνεται "στην τρίχα" που λέει κι ο Αδωνις μια και ο δικός μας είναι "λέτσος"!)που τρέμει μήπως πέσει η κυβέρνηση του λόγω λιτότητας αλλά και το "γόη" Hollande,το χειρότερο γάλλο πρόεδρο των τελευταίων δεκαετιών,που φοβάται την αδιαμφισβήτητη δημοτικότητα και υπεροχή της Le Pen.......

Η Ευρώπη και το ευρώ τρέμουν λόγω λιτότητας κι ανικανότητας των πολιτικών ηγεσιών της που επέτρεψαν στους τραπεζίτες να αλωνίσουν ελεύθερα για να "κρύψουν" τα σκάνδαλα και τα αίσχη μιας χρεωκοπημένης πολιτικής ηγεσίας,πανευρωπα'ι'κά!

Η νέα γενιά πολιτικών ηγετών δεν τους έχει ακόμη ανάγκη........γιατί είναι πεντακάθαρη κι άφθαρτη.......ΑΚΟΜΗ!!!

Αυτή τη συγκυρία,θα εκμεταλλευτούμε για να ορθοποδήσουμε.......ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ,ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΟΥΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΝΤΗΛΙ!!!

Σε όλα τα πράγματα και σε όλες τις σχέσεις,έρχεται η κρίσιμη στιγμή μιας ενδεχόμενης ρήξης...

Υπάρχουν ιστορικές στιγμές ρήξης.........ας μην τις φοβόμαστε!

Ως έλληνες,δε φοβηθήκαμε ποτέ,νομίζω.

Θα τους πούμε :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο κυνισμός του προφανούς
Πάνος Θεοδωρίδης | 27.02.2015 | 04:41
To υπόμνημα που κατέθεσε η Κυβέρνηση στους Θεσμούς, για να λάβουν γνώση και να εγκρίνουν τα αναγραφόμενα, δεν φαίνεται να ενίσχυσε την ελληνική άποψη πως έχουμε μπροστά μας μια τετράμηνη ανάπαυλα.
Οι Θεσμοί φαίνεται να θεωρούν το τετράμηνο απαρχή ενός σταδίου διαπραγμάτευσης, όπου παρατηρούν τις αντιδράσεις στο εσωτερικό της χώρας και περιμένουν. Ενδιαμέσως, ώσπου να έρθει το πρώτο πακέτο μέτρων που προτείνει η Ελλάδα, ασκούν πίεση.
Ο Ντράγκι αντιμετωπίζει τον Μαριά, ως νύφη για να τα ακούσει η πεθερά. Οι ευρωβουλευτές, μιλούν η παρεμβαίνουν προφανώς χωρίς καμία συνεννόηση με αυτό που λέμε «εθνικό κέντρο».
Τα ελληνικά ΜΜΕ έχουν αφοσιωθεί στις αντιρρήσεις, στο που θα βρεθούν τα λεφτά, όχι για το πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης, αλλά για την επόμενη εβδομάδα. Κάθε εμφάνιση κυβερνητικού στελέχους στο γυαλί, έχει αποκτήσει διακομματική συντροφιά, σαφώς ξεθαρρεμένη.
Με τον τρόπο των συμβούλων, των υπουργών και των βουλευτών της κυβέρνησης, η συμπαθής σε πολλούς ελεύθερη έκφραση γνώμης, η λεγόμενη ζύμωση, αγαπημένο παιχνίδι των αριστερών κομμάτων πριν μια ψηφοφορία ή επικράτηση γραμμής, αντιμετωπίζεται ως μπάτε σκύλοι αλέστε:
Το ποσό που κατ εκτίμηση θα χρειαστεί ο κορβανάς για να καλύψει άμεσες ανάγκες, μοιάζει άπιαστο και μπερδεμένο. Ακούσαμε από 2 έως και πάνω από 40 δισεκατομμύρια( γιά νέο δάνειο και ανάγκες του 2015).
Το πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης, είχε και μια προεκτίμηση κόστους και μάλιστα με ονοματισμένες τις πηγές προέλευσής του. Το 1,9 «που μας χρωστάνε από το 2012», τα 11 κάτι που θα κάλυπταν ενδεχόμενη τραπεζική καθίζηση και μέρος από τα 7 «της δόσης μετά την αξιολόγηση». Αυτά τα χρήματα ή καλύτερα, η υπόσχεσή τους, ακυρώθηκαν. Επωνύμως και δημοσίως.
Με τον τρόπο αυτό, η Ευρώπη μας λέει: μάλλον το πρόγραμμά σας πρέπει να καθυστερήσει λιγάκι. Περιμένουμε νόμους και ενεργοποίηση μηχανισμών με μετρήσιμα αποτελέσματα.
Όποιος άκουσε την επικεφαλής των Εφοριακών στο τζάμι και τους πρώτους μάρτυρες της δίκης Παπακωνσταντίνου, μαζί με επαφές υπουργών με τους αγαπημένους τους συνδικαλιστές, κατάλαβαν πως δεν βγαίνει άκρη με αυτούς τους θρυλικούς μηχανισμούς.
Η αντιπολίτευση, χρησιμοποιεί περισσότερο τις δηλώσεις του Μανόλη Γλέζου. Ο πρωθυπουργός που πήγε στον Μίκη μας και του έλεγε πόσο χρήσιμοι είναι οι πολιτικοί ελιγμοί, από ένα σημείωμα του Λένιν, τζάμπα πήγε. Ο Μίκης εύχεται στο ΚΚΕ κάθε επιτυχία στον μονόδρομό του.
‘Ολο το υπόλοιπο τουρλουμπούκι κυβερνητικών δηλώσεων,και έκφρασης απόψεων, διογκώνεται σαν να ήταν πρόβλημα από αυτά που οι παλαιότεροι πρωθυπουργοί έλυναν με μερικές διαγραφές.
Στο βάθος των πραγμάτων, το μόνο υπαρκτό πρόβλημα, είναι πως υπάρχει μια Μαύρη χειρ, που ροκανίζει, ώρα με την ώρα, μέρα με τη μέρα, την συσπείρωση γύρω από την κυβέρνηση,ενός εντυπωσιακού ποσοστού πολιτών.
Αυτοί που ξέρουν από μαγειρέματα (δεν πρόκειται για κάτι πολύ σημαντικό εξάλλου) βρήκαν κάτι μαριναρίσματα με ρέπος από τα ταμεία, πράγμα ιδιότυπο, αλλά που τελούνταν εν κρυπτώ επί δεκαετίες, και βρίσκουν γκρίνια και αντίθεση.
Βρίσκουν ευκαιρία οι μπαχαλάκηδες και καίνε το περιεχόμενο ενός συμβολικού δρόμου.
Αυτοί που νικήθηκαν, στέλνουν τα συνέδρια και τις ολομέλειες που όφειλαν να συγκαλέσουν την επαύριο των εκλογών, από βδομάδα, έως και εις το βάθος της άνοιξης. Δεν νομίζω ότι καιροσκοπούν. Είδαν πράσινο φως από κάπου και πάτησαν γκάζι.
‘Ολο και περισσότερα μηνύματα από το εξωτερικό, δείχνουν Βαρουφάκη, πράγμα αναμενόμενο. Όσο για την Βουλή των Ελλήνων, προεδρεύεται ωσάν να ήταν οργανισμός υπουργείου ή πόλος διαχείρισης κρίσεων.
Το γενικό κοινό δεν έχει κάποιες προσλαμβάνουσες για το πως πορεύεται ένα κόμμα που προβάλει τις αριστερές του καταβολές. Ίσως μερικοί να θυμούνται τις επι της διαδικασίας πολυλογίες των φοιτητικών αμφιθεάτρων. Και ξεχνούν ότι με εκείνες τις ηρωικές μεθοδεύσεις, τα πανεπιστήμια πέρασαν στο έλεγχο της Νέας Δημοκρατίας πολυ νωρίς.
Νομίζω πως καταλαβαίνουμε οι περισσότεροι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να λάβει ένα τέλος η αποσυσπείρωση του περιβάλλοντος στον Σύριζα. Όχι πως κινδυνεύει η δυνατότητα διακυβέρνησης. Ακόμη κι αν τα βροντήξουν οι σαράντα που αρέσκονται σε άρωμα προδοσίας, υπάρχουν ενενήντα που θα σπεύσουν να καλύψουν το έλλειμμα της όποιας πλειοψηφίας.
Κοντολογής, ο μόνος δρόμος που αφήνουν από την Ευρώπη και από την τοπική της υποστήριξη, στην κυβέρνηση, είναι η αποδοχή του κυβερνητισμού ως μόνης διεξόδου.
Ελάχιστα απέχουμε από την έκκληση στον πρωθυπουργό να φερθεί ως τζώρας, βρε παιδί μου, να δείξει πυγμή, να δηλώσει σοσιαλδημοκράτης (είναι ιδιότητα θεμιτή πανευρωπαϊκώς) και να κυβερνήσει χωρίς κανέναν ενδοιασμό βαδίζοντας την οδό των δανείων και των εγγυήσεων. Ενδιαμέσως, μπορεί να στείλει και τριακόσιους στην μπουζού.
Πάντως, όπως και να γυρίσει ο τροχός, είτε αποδειχτούν ερασιτέχνες είτε οι μεγαλύτεροι τακτικιστές της νεοελληνικής συντυχίας, αυτή η ζούγκλα δεν είναι χαρτογραφημένη και κάθε συσχετισμός με το παρελθόν απλώς επιτείνει την σύγχυση.
Ο κυνισμός του προφανούς, δεν είναι βέβαια το φόρτε της χώρας. Όλοι θέλουμε να δούμε τι βρίσκεται πίσω από την κουρτίνα, ακόμη κι αν δεν βλέπουμε κανένα κουρτινόξυλο.
icon3.png
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε αναμένεται να έχουμε νεότερο για τα συμβόλαια; Προτείνω να πάμε σε δικηγόρο να ρωτήσουμε επακριβώς τις επιλογές μας. Αν και δεν πρέπει να κρίνουμε πριν μάθουμε τις λεπτομέρειες περί συμβολαίων, στο συγκεκριμένο θέμα ο συριζα φαίνεται να έκανε κυβίστηση. Επίσης, μου φαίνεται αδιανόητο να πρέπει να απολογηθούμε για τις ζωές μας σε ένα ίδρυμα που ουδέποτε έθεσε ζήτημα ορίου φοίτησης. Και σε ποιον θα πούμε την ιστορία της ζωής μας; Σε ανθρώπους που αύριο θα μας αξιολογήσουν;

 

Να κάνω και ένα πολιτικό σχόλιο γιατί σας βλέπω και γράφετε: Ο συριζα πήρε εντολή για λύση εντός ευρώ όχι για δραχμή. Επίσης δε βρίσκω ρεαλιστικά τα παράπονα για το ότι δεν υλοποιεί τώρα όλο το πρόγραμμα της Θεσσ/κης δεδομένης της χρηματοδότησής του. Μπορεί το σχέδιο του να μην ήταν να ζητήσει παράταση της δανειακής σύμβασης και να ωθήθηκε μέσω του "οι προηγούμενοι είχαν δεσμευτεί, υπάρχει συνέχεια στο κράτος" αλλά θυμίζω ότι κατάφερε και πήρε ένα έστω και προσωρινό στοπ στη λιτότητα, το οποίο το προσπερνάμε χαλαρά. Αν είχαμε κυβέρνηση Σαμαρά, θα είχαμε mail Χαρδούβελη δηλαδή νέα μέτρα λιτότητας (κόψιμο συντάξεων κύριων και επικουρικών). Επίσης, όσο καιρό η χώρα δε μπορεί να δανειστεί από τις αγορές αναγκαστικά θα είναι σε πρόγραμμα. Οπότε η λύση είναι: 1. το όποιο πρόγραμμα να μην συνοδεύεται από περαιτέρω λιτότητα αλλά να χει στροφή προς την ανάπτυξη και 2. να γίνει βιώσιμο το ελληνικό χρέος αρχικά μειώνοντας την εξυπηρέτηση κατ'έτος και στη συνέχεια μέσω απομείωσής του με κάποιο τρόπο οπότε να μπορούμε εν τέλει να δανειστούμε από τις αγορές. Για λαό που θέλει ευρώ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ και δεν έχει καταλάβει αυτά τα στοιχειώδη είμαστε λίγο γραφικοί.

Νέα μέτρα λιτότητας δε μπορεί να σηκώσει η κοινωνία οπότε σε περίπτωση που οι ακραίες νεοφιλελεύθερες φωνές της Γερμανίας πάνε να επιβάλουν κάτι τέτοιο στην Ελλάδα θεωρώ ότι η λύση θα έρθει μέσω δημοψηφίσματος. Το ελληνικό κράτος δεν έχει τις υποδομές για να υποστηρίξει την επιστροφή σε εθνικό νόμισμα. Ο συριζα έχει στο εξωτερικό τη Γερμανία που δε θέλει να αμφισβητηθεί η λογική της λιτότητας, στο εσωτερικό του τους ολιγάρχες και τα κανάλια τους με την παραμόρφωση των ειδήσεων που συστηματικά κάνουν, μια αντιπολίτευση που φέρεται ανθελληνικά βλέπε ανακοίνωση του ΕΛΚ και από την άλλη την εσωκομματική αντιπολίτευση που ασκεί κριτική ΔΗΜΟΣΙΑ γιατί δεν πήρε το 10/10 εξαρχής από τη διαπραγμάτευση. Αυτό με τη δημόσια κριτική εγώ δεν το καταλαβαίνω. Αν η κυβέρνηση περάσει το σκόπελο του τετραμήνου και φτάσει μέχρι τις εκλογές των ποδέμος θεωρώ ότι μπορεί να δούμε και ακόμα καλύτερες μέρες. Οπότε προτείνω ρεαλισμό και στήριξη στις διεκδικήσεις της κυβέρνησης ανεξαρτήτως πολιτικού προσανατολισμού.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω δεν κολλαω και τοσο στη λεξη συμβολαιο!

νομιζω αναφερεται στους ηδη διαγραφεντες (εστω: στους οποιους υπερβαινουν τα χρονικα ορια του οποιου κανονισμου) και σημαινει μια αιτηση επανεγγραφης και συνεχισης σπουδων που να ειναι ομως σοβαρη και αξια λογου δλδ να συνοδευεται, απο κει και περα, με παρουσια σε μαθηματα, εξετασεις κλπ... μια δεσμευση (λογου και πραξης) οτι πραγματι ενδιαφερεσαι για το πτυχιο.

στις προγραμματικες ειχε συνδεθει και με μηχανισμο παρακολουθησης και βοηθειας του φοιτητη (πχ αν εργαζεται, εχει προβληματα κλπ) οποτε και η οποια χρονικη δεσμευση του "συμβολαιου τιμης" μπορει να ειναι πρακτικα αρκετα χαλαρη σε αυτα τα πλαισια.

εγω μια χαρα θα το υπεγραφα αν μου εξασφαλιζε παραταση - η ακυρωση οριζοντιας και τυφλης διαγραφης!

(υπαρχει βεβαια το ζητημα αν υποκρυπτει καποιου ειδους κριτηρια - αυτο πρεπει να παλεψουμε νομιζω αμα ειναι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

«Συμβόλαιο» θα υπογράφουν οι διαγραφέντες φοιτητές

Νομίζω επίσης ότι θα είναι για όσους είναι ανω των 2ν ετών, δλδ και για φοιτητές που δεν έχουν ακόμα διαγραφεί αλλα θα διαγράφονταν φέτος.

Ιδωμεν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε αναμένεται να έχουμε νεότερο για τα συμβόλαια; Προτείνω να πάμε σε δικηγόρο να ρωτήσουμε επακριβώς τις επιλογές μας. Αν και δεν πρέπει να κρίνουμε πριν μάθουμε τις λεπτομέρειες περί συμβολαίων, στο συγκεκριμένο θέμα ο συριζα φαίνεται να έκανε κυβίστηση. Επίσης, μου φαίνεται αδιανόητο να πρέπει να απολογηθούμε για τις ζωές μας σε ένα ίδρυμα που ουδέποτε έθεσε ζήτημα ορίου φοίτησης. Και σε ποιον θα πούμε την ιστορία της ζωής μας; Σε ανθρώπους που αύριο θα μας αξιολογήσουν;

 

Να κάνω και ένα πολιτικό σχόλιο γιατί σας βλέπω και γράφετε: Ο συριζα πήρε εντολή για λύση εντός ευρώ όχι για δραχμή. Επίσης δε βρίσκω ρεαλιστικά τα παράπονα για το ότι δεν υλοποιεί τώρα όλο το πρόγραμμα της θεσσ/κης δεδομένης της χρηματοδότησής του. Μπορεί το σχέδιο του να μην ήταν να ζητήσει παράταση της δανειακής σύμβασης και να ωθήθηκε μέσω του "οι προηγούμενοι είχαν δεσμευτεί, υπάρχει συνέχεια στο κράτος" αλλά θυμίζω ότι κατάφερε και πήρε ένα έστω και προσωρινό στοπ στη λιτότητα, το οποίο το προσπερνάμε χαλαρά. Αν είχαμε κυβέρνηση Σαμαρά, θα είχαμε mail Χαρδούβελη δηλαδή νέα μέτρα λιτότητας (κόψιμο συντάξεων κύριων και επικουρικών). Επίσης, όσο καιρό η χώρα δε μπορεί να δανειστεί από τις αγορές αναγκαστικά θα είναι σε πρόγραμμα. Οπότε η λύση είναι: 1. το όποιο πρόγραμμα να μην συνοδεύεται από περαιτέρω λιτότητα αλλά να χει στροφή προς την ανάπτυξη και 2. να γίνει βιώσιμο το ελληνικό χρέος αρχικά μειώνοντας την εξυπηρέτηση κατ'έτος και στη συνέχεια μέσω απομείωσής του με κάποιο τρόπο οπότε να μπορούμε εν τέλει να δανειστούμε από τις αγορές. Για λαό που θέλει ευρώ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ και δεν έχει καταλάβει αυτά τα στοιχειώδη είμαστε λίγο γραφικοί.

Νέα μέτρα λιτότητας δε μπορεί να σηκώσει η κοινωνία οπότε σε περίπτωση που οι ακραίες νεοφιλελεύθερες φωνές της Γερμανίας πάνε να επιβάλουν κάτι τέτοιο στην Ελλάδα θεωρώ ότι η λύση θα έρθει μέσω δημοψηφίσματος. Το ελληνικό κράτος δεν έχει τις υποδομές για να υποστηρίξει την επιστροφή σε εθνικό νόμισμα. Ο συριζα έχει στο εξωτερικό τη Γερμανία που δε θέλει να αμφισβητηθεί η λογική της λιτότητας, στο εσωτερικό του τους ολιγάρχες και τα κανάλια τους με την παραμόρφωση των ειδήσεων που συστηματικά κάνουν, μια αντιπολίτευση που φέρεται ανθελληνικά βλέπε ανακοίνωση του ΕΛΚ και από την άλλη την εσωκομματική αντιπολίτευση που ασκεί κριτική ΔΗΜΟΣΙΑ γιατί δεν πήρε το 10/10 εξαρχής από τη διαπραγμάτευση. Αυτό με τη δημόσια κριτική εγώ δεν το καταλαβαίνω. Αν η κυβέρνηση περάσει το σκόπελο του τετραμήνου και φτάσει μέχρι τις εκλογές των ποδέμος θεωρώ ότι μπορεί να δούμε και ακόμα καλύτερες μέρες. Οπότε προτείνω ρεαλισμό και στήριξη στις διεκδικήσεις της κυβέρνησης ανεξαρτήτως πολιτικού προσανατολισμού.

Συμφωνώ σε πολλά μαζί σου!!!

Κάποια από αυτά,όπως οι επερχόμενες εκλογές στην Ισπανία ή το ενδεχόμενο δημοψηφίσματος στη χώρα μας για το μέλλον μας ή όχι στην Ευρώπη,τα υπαινίχθηκα κι εγώ σε σχόλια μου από δω κι από κει.

 

Επίσης,έλαβα το μήνυμα σου και χαίρομαι που οι προβληματισμοί σου για το θέμα μας συναντούν με μαθηματική ακρίβεια τους δικούς μου!!!! Απόλυτος ρεαλισμός και δίκαια ερωτήματα!!!

Το θέμα της δημοσίευσης ή μη κάποιων πρωτοβουλιών,έχει τεθεί εδώ και καιρό και τυχόν λάθη του παρελθόντος δε θα επαναληφθούν!

 

Θα σου απαντήσω ιδιωτικά σε όλα (είναι πάρα πολλά) και θα σε ενημερώσω με κάθε λεπτομέρεια σήμερα,αργότερα.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Να είσαι καλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πότε αναμένεται να έχουμε νεότερο για τα συμβόλαια; Προτείνω να πάμε σε δικηγόρο να ρωτήσουμε επακριβώς τις επιλογές μας. Αν και δεν πρέπει να κρίνουμε πριν μάθουμε τις λεπτομέρειες περί συμβολαίων, στο συγκεκριμένο θέμα ο συριζα φαίνεται να έκανε κυβίστηση. Επίσης, μου φαίνεται αδιανόητο να πρέπει να απολογηθούμε για τις ζωές μας σε ένα ίδρυμα που ουδέποτε έθεσε ζήτημα ορίου φοίτησης. Και σε ποιον θα πούμε την ιστορία της ζωής μας; Σε ανθρώπους που αύριο θα μας αξιολογήσουν;

 

Να κάνω και ένα πολιτικό σχόλιο γιατί σας βλέπω και γράφετε: Ο συριζα πήρε εντολή για λύση εντός ευρώ όχι για δραχμή. Επίσης δε βρίσκω ρεαλιστικά τα παράπονα για το ότι δεν υλοποιεί τώρα όλο το πρόγραμμα της θεσσ/κης δεδομένης της χρηματοδότησής του. Μπορεί το σχέδιο του να μην ήταν να ζητήσει παράταση της δανειακής σύμβασης και να ωθήθηκε μέσω του "οι προηγούμενοι είχαν δεσμευτεί, υπάρχει συνέχεια στο κράτος" αλλά θυμίζω ότι κατάφερε και πήρε ένα έστω και προσωρινό στοπ στη λιτότητα, το οποίο το προσπερνάμε χαλαρά. Αν είχαμε κυβέρνηση Σαμαρά, θα είχαμε mail Χαρδούβελη δηλαδή νέα μέτρα λιτότητας (κόψιμο συντάξεων κύριων και επικουρικών). Επίσης, όσο καιρό η χώρα δε μπορεί να δανειστεί από τις αγορές αναγκαστικά θα είναι σε πρόγραμμα. Οπότε η λύση είναι: 1. το όποιο πρόγραμμα να μην συνοδεύεται από περαιτέρω λιτότητα αλλά να χει στροφή προς την ανάπτυξη και 2. να γίνει βιώσιμο το ελληνικό χρέος αρχικά μειώνοντας την εξυπηρέτηση κατ'έτος και στη συνέχεια μέσω απομείωσής του με κάποιο τρόπο οπότε να μπορούμε εν τέλει να δανειστούμε από τις αγορές. Για λαό που θέλει ευρώ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ και δεν έχει καταλάβει αυτά τα στοιχειώδη είμαστε λίγο γραφικοί.

Νέα μέτρα λιτότητας δε μπορεί να σηκώσει η κοινωνία οπότε σε περίπτωση που οι ακραίες νεοφιλελεύθερες φωνές της Γερμανίας πάνε να επιβάλουν κάτι τέτοιο στην Ελλάδα θεωρώ ότι η λύση θα έρθει μέσω δημοψηφίσματος. Το ελληνικό κράτος δεν έχει τις υποδομές για να υποστηρίξει την επιστροφή σε εθνικό νόμισμα. Ο συριζα έχει στο εξωτερικό τη Γερμανία που δε θέλει να αμφισβητηθεί η λογική της λιτότητας, στο εσωτερικό του τους ολιγάρχες και τα κανάλια τους με την παραμόρφωση των ειδήσεων που συστηματικά κάνουν, μια αντιπολίτευση που φέρεται ανθελληνικά βλέπε ανακοίνωση του ΕΛΚ και από την άλλη την εσωκομματική αντιπολίτευση που ασκεί κριτική ΔΗΜΟΣΙΑ γιατί δεν πήρε το 10/10 εξαρχής από τη διαπραγμάτευση. Αυτό με τη δημόσια κριτική εγώ δεν το καταλαβαίνω. Αν η κυβέρνηση περάσει το σκόπελο του τετραμήνου και φτάσει μέχρι τις εκλογές των ποδέμος θεωρώ ότι μπορεί να δούμε και ακόμα καλύτερες μέρες. Οπότε προτείνω ρεαλισμό και στήριξη στις διεκδικήσεις της κυβέρνησης ανεξαρτήτως πολιτικού προσανατολισμού.

 

Συγνώμη που θα το χαλάσω, αλλά ο Σύριζα είχε πολύ ευκατάστατη οικονομικά πελατειακή βάση για να μπορέσει να θέσει σε κίνδυνο τα κεκτημένα μιας ποιότητας ζωής.

Απλά.

Επίσης η στροφή στο ρεαλισμό προϋποθέτει μια ...ψευδαίσθηση.

Πολλές κυβιστήσεις ρε γμτ.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται σα φάρσα, ακούς ΠΑΣΟΚ;...

Μόνο που θα χρειαστούν κάποια χρόνια για να κάνει το κόμμα Σύριζα και το πολιτικό του προσωπικό την ίδια διαδρομή..

Όπως και το ΠΑΣΟΚ φυσικά. Ζούμε ξανά τα eighties...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eπιβεβαιώνω την τελευταία πρόταση του άρθρου πως το βιβλίο αυτό κυκλοφορεί κανονικά στον υπόλοιπο κόσμο καθώς υπάρχει και στην οικογενειακή μου βιβλιοθήκη σε παλιά έκδοση (επιτομή) της δεκαετίας του '60,αν θυμάμαι καλά.Το είχε αγοράσει η μητέρα μου ως φοιτήτρια.

Είμαι σίγουρη,όμως, πως κυκλοφορεί και σήμερα,για όποιον ερευνήσει το θέμα,στη χώρα μας τουλάχιστον. ;Oποιος επιθυμεί,το βρίσκει άνετα,πανεύκολα!

Θεωρείται δε,«ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟ» για την αξία του ως βιβλίο! Κοινώς,δε λέει και πολλά πράγματα......πολύς καυγάς για ένα τίποτα!

ΜΟΝΟ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΑΞΙΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙ, ΜΑΛΛΟΝ!

 

Πηγή : Tvxs

 

Επιστρέφει το 2016 στα γερμανικά βιβλιοπωλεία «Ο Αγών Μου»

 
170152-mein-kampf.jpg
23:34 | 26 Φεβ. 2015
Τελευταία ανανέωση 23:39 | 26 Φεβ. 2015
 
 
 

Σωρεία αντιδράσεων προκαλεί στη Γερμανία η επανακυκλοφορία του βιβλίου «Ο Αγών Μου» του Αδόλφου Χίτλερ στα βιβλιοπωλεία της χώρας το 2016.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες από τα διεθνή πρακτορεία ειδήσεων, η τοπική κυβέρνηση της Βαυαρίας, η οποία κατέχει τα πνευματικά δικαιώματα του βιβλίου του Χίτλερ, έχει απαγορεύσει την επανέκδοσή του. Ωστόσο, τα δικαιώματα αυτά θα πάψουν να ισχύουν το Δεκέμβριο του 2015.

Η νέα έκδοση του «Mein Kampf», σύμφωνα με δημοσίευμα της Washington Post, θα έχει έκταση περίπου 2.000 σελίδες και την επιμελείται μια ομάδα ιστορικών. Σύμφωνα με την ίδια πηγή, θα περιλαμβάνει τις επιρροές του Χίτλερ και παράλληλα θα επιχειρεί να αντικρούσει κάθε ρατσιστικό ισχυρισμό.

Η κυκλοφορία του βιβλίου είχε απαγορευτεί στη Γερμανία από το τέλος του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου. «Είναι ένα βιβλίο πολύ επικίνδυνο για το ευρύ κοινό», προειδοποίησε η ιστορικός της Βιβλιοθήκης του Μονάχου Φλόριαν Σεπ.

«Ο Αγών μου» θα επανακυκλοφορήσει με τη συμβολή των γερμανών φορολογουμένων, αφού τη νέα έκδοση έχει αναλάβει το κρατικό Ινστιτούτο Σύγχρονης Ιστορίας. Σε μια προσπάθεια να κατευνάσουν τις όποιες φωνές διαμαρτυρίας, οι υπεύθυνοι της έκδοσης υπερτονίζουν τον όγκο τον αναλύσεων – που θα ξεπερνούν σε έκταση το αρχικό κείμενο - για να υπογραμμίσουν ότι δεν πρόκειται για έναν οδηγό για επίδοξους φασίστες όσο για ακαδημαϊκό εργαλείο ζωτικής σημασίας.

Την ίδια στιγμή, όμως, οι πολέμιοι της επανέκδοσης του «Mein Kampf» προειδοποιούν πως η επαναφορά του βιβλίου στις προθήκες των γερμανικών βιβλιοπωλείων έρχεται σε μια πολύ άσχημη στιγμή, οπότε ο αντισημιτισμός, ο ρατσισμός και η ξενοφοβία παίρνουν επικίνδυνες διαστάσεις στην Ευρώπη.

Αν και στη Γερμανία θεωρείται απαγορευμένο, το βιβλίο του Χίτλερ κυκλοφορεί κανονικά σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο, τόσο σε ηλεκτρονική όσο και σε έντυπη μορφή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιστρέφει το 2016 στα γερμανικά βιβλιοπωλεία «Ο Αγών Μου»

.

Η κυκλοφορία του βιβλίου είχε απαγορευτεί στη Γερμανία από το τέλος του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου. «Είναι ένα βιβλίο πολύ επικίνδυνο για το ευρύ κοινό», προειδοποίησε η ιστορικός της Βιβλιοθήκης του Μονάχου Φλόριαν Σεπ.

«Ο Αγών μου» θα επανακυκλοφορήσει με τη συμβολή των γερμανών φορολογουμένων, αφού τη νέα έκδοση έχει αναλάβει το κρατικό Ινστιτούτο Σύγχρονης Ιστορίας. Σε μια προσπάθεια να κατευνάσουν τις όποιες φωνές διαμαρτυρίας, οι υπεύθυνοι της έκδοσης υπερτονίζουν τον όγκο τον αναλύσεων – που θα ξεπερνούν σε έκταση το αρχικό κείμενο - για να υπογραμμίσουν ότι δεν πρόκειται για έναν οδηγό για επίδοξους φασίστες όσο για ακαδημαϊκό εργαλείο ζωτικής σημασίας.

«Είναι ένα βιβλίο πολύ επικίνδυνο για το ευρύ κοινό»

επικινδυνο εννοει οπως στο "Ονομα του Ροδου"? emjump

γιατι αν το εννοει οπως το υποψιαζομαι λαθος επαγγελμα διαλεξε η "ιστορικος της βιβλιοθηκης"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νόμιζα ότι είχε περάσει η εποχή που καίγανε βιβλία...

Προβοκατόρικο μεν, καθόλα ουσιώδες δε.

Κάποιος που έχει κρίση και ελεύθερο πνεύμα,απαιτεί να αφήνονται να ανθίζουν όλα τα λουλούδια ακόμα και τα γαϊδουράγκαθα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήραν χαμπάρι στο εξωτερικό τις κωλοτούμπες ακόμα και στις γελοιογραφίες

B-y7DHTWkAEGxWy.png

 

Και μια είδηση για αγαπημένο θέμα του φόρουμ

 

    Σε απεργία πείνας ο κρατούμενος των φυλακών Κορυδαλλού Θ.Δ. – Η επιστολή του στο thebest.gr – Δεν του επιτρέπουν να σπουδάσει στο ΙΕΚ

 
 

Σε απεργία πείνας βρίσκεται από την Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου, ο κρατούμενος των φυλακών Κορυδαλλού, Θ.Δ.  όπως αναφέρει ο ίδιος σ’ επιστολή του προς το thebest.gr. Σύμφωνα με τα όσα σημειώνει στο e-mail του προχώρησε σε αυτή την ενέργεια επειδή το συμβούλιο της φυλακής δεν του επιτρέπει να παρακολουθήσει μαθήματα στο ΙΕΚ που λειτουργεί για τους κρατούμενους, εντός του σωφρονιστικού καταστήματος.

Θυμίζουμε ότι ο Δήμου είχε συλληφθεί στο Χαλάνδρι στις 28 Ιουνίου του 2013, ενώ της σύλληψης εκείνη την ημέρα είχε διαφύγει ο Δ. Βαρβαρέσος. Ο Δήμου κατηγορείται για ένοπλες ληστείες σε Υποκαταστήματα Τραπεζών καθώς και για κλοπές. Παράλληλα δημοσιεύματα τον συνέδεαν, τότε και με τη δολοφονική επίθεση έξω από το κλαμπ Bijoux της οδού Σαχτούρη της Πάτρας.

Η επιστολή του Θ.Δ.  έχει ως εξής:

"Από την Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου ξεκινάω απεργία πείνας ως έσχατο μέσο για τη διεκδίκηση των δικαιωμάτων μου. Εδώ και λίγους μήνες εντός των φυλακών Κορυδαλλού που κρατούμαι λειτουργεί σχολή ΙΕΚ για τους κρατούμενους. Ενώ πληρώ όλες τις προϋποθέσεις, το συμβούλιο της φυλακής μου στερεί το δικαίωμα να παρακολουθήσω τα μαθήματα στο ΙΕΚ και ήδη έχει απορρίψει την πρώτη μου αίτηση χωρίς καμία αιτιολογία.

Αυτή τη στιγμή έχω υποβάλλει δεύτερη αίτηση. Επειδή γνωρίζω τον τρόπο που λειτουργεί το σωφρονιστικό-στην πραγματικότητα τιμωρητικό-σύστημα είμαι ιδιαίτερα καχύποπτος καθώς θεωρώ ότι οι λόγοι της πρώτης αναίτιας απόρριψης είναι η συμμετοχή μου στις αγωνιστικές κινητοποιήσεις εναντίον του νομοσχεδίου για τις φυλακές τύπου Γ΄ που πραγματοποιήθηκαν πριν λίγους μήνες, με αποκορύφωμα τη μαζική απεργία πείνας 4500 κρατουμένων.

Επίσης το γεγονός αυτό σε συνδυασμό με τις δημόσιες παρεμβάσεις μου μαζί με άλλους κρατούμενους σε εφημερίδες και δημοσιογραφικά σάιτ που καταγγείλαμε επανειλημμένως τις απάνθρωπες συνθήκες κράτησης που επικρατούν στις σημερινές φυλακές-αποθήκες ψυχών, ίσως είναι ο πραγματικός λόγος που το συμβούλιο της φυλακής απέρριψε την αίτησή μου.

Όμως όσο ενοχλητική κι αν είναι η αλήθεια για την τραγική κατάσταση των φυλακών, δεν πρόκειται να συνθηκολογήσω και να πάψω να αγωνίζομαι. Γι αυτό ξεκίνησα απεργία πείνας ενάντια στην εκδικητική-μεροληπτική μεταχείριση εναντίον μου και διεκδικώ το δικαίωμά μου να σπουδάσω.

Δ.Θ.  - Α΄ Πτέρυγα φυλακών Κορυδαλλού"

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέντε νομοσχέδια και μια εξεταστική επιτροπή για το μνημόνιο από Δευτέρα στη Βουλή

 

Στο φουλ ο κρατικός μηχανισμός

Να κάνει στροφή στα προβλήματα της καθημερινότητας επιχειρεί η κυβέρνηση. Το απόγευμα συνεδριάζει το υπουργικό συμβούλιο και εκεί ο Αλέξης Τσίπρας αναμένεται να ανακοινώσει ότι από Δευτέρα κατατίθενται πέντε νομοσχέδια και μία εξεταστική.

Σύμφωνα με πληροφορίες από Δευτέρα αναμένεται η κατάθεση τουλάχιστον πέντε νομοσχεδίων. Πρώτο θα είναι το νομοσχέδιο για την ανθρωπιστική κρίση.

Αναλυτικά τα νομοσχέδια :

- Για την αντιμετώπιση της ανθρωπιστικής κρίσης

- Την διεύρυνση της ρύθμισης για τις ληξιπρόθεσμες οφειλές

- Την αντιμετώπιση της φοροδιαφυγής

- Την απόλυτη προστασία της πρώτης κατοικίας

- Την επαναλειτουργία της ΕΡΤ

 

Παράλληλα, θα κατατεθεί και η πρόταση για την σύσταση εξεταστικής επιτροπής για να ερευνηθούν οι συνθήκες και οι αιτίες που η χώρα οδηγήθηκε στα Μνημόνια.

 

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.